Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

χριστινακι καλως μας ηρθες να χαιρεσε τις κοριτσαρες σου και με το καλο το τριτο σου μικρακι!!!εγω ειμαι η βασω μενω λιγο εξω απο την αθηνα!!δελφινε που εισαι εσυ που χαθηκες?χιχιιχ μεγια το παραθυρο αφου τελειωσες και μαζευτηκες παλι καλα!!μουσακα????????????στηλε ενα κιμματι και αποδω!!!!τωρα που το ειπες να πω να μου φτιαξουν!!!μην κουραζεσε πολυ!!!!

τα αλλα τα κοριτσακια που ειναι τονια μου?μαρακι?τι γινατε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλως μας ηρθες χριστινα!Να χαιρεσαι τα δυο σου παιδακια και με το καλο και το τριτο!Εγω ειμαι η μικρη της παρεας και μενω Εδεσσα.

 

Delphine μεγια το παραθυρο!Μουσακα εεε;;;Μιαμ μιαμ...Θα πω την μανα μου να φτιαξει απο εβδομαδα.Πω πω με εκανες να λιγουρευομαι βραδιατικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για το καλωσορισμα σας!Delphine η μικρη μου χαρηκε παρα πολυ,αντιθετα η μεγαλη μου οχι,ξερεις κι εσυ εχεις γιο που μπαινει στην εφηβεια και θα ζησεις αρκετα.Βεβαια υπαρχει κι ενας λογος που η μεγαλη μου δεν το θελει.Εγω κοριτσια ειμαι χωρισμενη και ξαναπαντρεμενη.Οι δυο κορες μου ειναι απο τον πρωην γαμο μου και η μεγαλη μου εχει αδυναμια στον μπαμπα της.Δυστυχως με χιλια ζορια δεχεται ολη αυτη την κατασταση οποτε δεν της παω πολυ κοντρα.Γεωργια απο εδεσσα εε;Ειμαστε κοντα.Εγω μενω αριδαια αλλα πηγαινοερχομαι καθημερινα εδεσσα λογο της δουλειας μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα τι ωραια!Επιτελους χριστινα μου ειμαι κι εγω με καποια κοντα.Αν θελεις μπορουμε να συναντηθουμε να τα πουμε κι απο κοντα,γιατι ζηλευω τις υπολοιπες που ειναι κοντα και μπορουν να ειδωθουν.

 

Καληνυχτα απο εμενα εγκυουλες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!!σας εβαλα ιδεες με τον μουσακα ε? Η πλακα ηταν οποιος ερχοταν ρωτουσε τι καλο φαι εκανες σημερα? Κ μολις ελεγα μουσακα βαλε κανα πιατο να τσιμπησουμε!!!χαχαχαχα...παει το ταψι..ισα ισα σημερα το μεσημερι 4 κομματια εμειναν..

Κ εγω εδεσσα μεγαλωσα κ παντρευτηκα με τον πρωην μου καστορια..μετα ηρθαμε θεσσαλονικη καναμε τον γιο,σε ηλικια 6,5 χρονων που ηταν ο γιος χωρισαμε .ξαναπαντρευτηκα μετα απο 5 χρονια κ εκανα την μπουμπου μου...χριστινα ο γιος μου μολις τον ειπα οτι ειμαι εγκυος γελουσε..μου ειπε καλα κ αλλο θα κανεις? Παντως ουδετερος ειναι..

Παρεπιπτοντως για την κοιλιτσα φαινεται αρκετα!κ ξαπλωμενη οταν ειμαι ειναι φουσκωτη!!

Για τα μαγιο που λεγατε η αληθεια ειναι οτι δεν δοκιμασα κανενα περσινο..τα στρινγκ πλεον δεν με κανουν..με σφιγγουν .εβαλα 2,5 κιλα στα μπουτια κ στον ποπο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάρες μου τι κάνετε?δεν ξέρω αν θα αντέξω πάνω από μία εβδομάδα στο να κρύβω την εγκυμοσύνη μου...φουσκωσε η κοιλίτσα....εχθές με ρώτησε μια κοπέλα αν ήθελα κεικ και λέω αχ όχι έυχαριστώ μολις έφαγα πολύ πίτα και μου λέει "ναι φαίνεται"....θελω να περιμένω μεχρι τις 28/5 που θα κάνω αυχενική και μετά να τους το ξεφουρνήσω (μόνο σε όσους με ρωτάνε)....θα συνεχισω να φοράω τις φόρμες μου που την κρύβουν λίγο περισσότερο....πολύ γρήγορα φούσκωσα.....θα ξεκινήσω πάλι με τις κρέμες για πρόληψη ραγάδων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα εμεις που ειχαμε προσφατα εγκυμοσηνη λογικο να φουσκωσει αμεσως..κ εγω μονο σε οσους με ρωτανε λεω ναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες πολλες καλησπερες κοιλιτσες μου...!!! Καλως ηρθες Χριστινα στην παρεα μας.. να ζαιρεσαι τις κορακλες σου και με το καλο να ερθει και το 3ο... !! :)
Εγω οτι γυρισα απο Κορινθο.. Ειχα παει να ψηφισω και ηταν και μια ευκαιρια γαι μια μικρη εξορμιση στην εξοχη.... χωρις πολλα πολλα... και μονο που ειδα πρασινο και μυρισα την θαλασσα μου εφτανε.. Σας ζηλευω τοσο πολυ delphine ,ε τον μουσακα και γεωργια με τις υπεροχες λιχουδιες της μαμας σου.. !!

Το μονο καλο ειναι οτι ανεβηκε κ η μαμα μου πανω αθηνα μαζι μας για να βγαλει τα χαλια και να κανει κ κατι βαριες δουλειες στο σπιτι οποτε θα χω την ευκαιρια να ζητησω κανενα extreme φαγητακιιι... χιχιχιχιι... :) 
Να ρωτησω ρε κοριτσια, απο ποτε θα "πρεπει" να ξεκινησω να βαζω κρεμουλα στην κοιλιτσα μου??? 
Και τι κρεμουλα?? Μου χουν πει ειτε οποιαδηποτε ενυδατικη,ειτε βαζελινη,ειτε bepanthol..αλλα δεν ξερω τι να κανω..!! Εσεις που εχετε κανει κ αλλα παιδακια λογικα θα ξερετε να μου απαντησε με σιγουρια... :) :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Ευχαριστως γεωργια,οποτε θες μπορουμε να τα πουμε κι απο κοντα!Κι εμενα η κοιλια μου εχει φουσκωσει.Ραγαδες στις δυο πρωτες εγκυμοσυνες μου δεν ειχα ουτε για δειγμα.Τωρα εχουν περασει πολλα χρονια(αφου ειναι σαν να ειμαι στο πρωτο μου,εχω ξεχασει τελειως πως ειναι να εισαι εγκυος τωρα το ανακαλυπτω ξανα)και μαλλον ηρθε κι εμενα η ωρα μου.Αχ μιλατε για μαγιο και θαλασσα και μου καιτε την καρδια.Εγω οσο την λατρευω τοσο πιο πολυ καιρο κανω να την δω.Εχω να παω θαλασσα 8-10 χρονια(ουτε που θυμαμαι,παντως ειχα την μικρη μου μωρο).Τα κοριτσια τα εστελνα κατασκηνωση,πλεον μονο την μικρη η μεγαλη παει με τις φιλες της.Κι εγω μυστικο το κρατουσα μεχρι την 9 εβδομαδα.Μετα αρχισα να φουσκωνω και ολοι με ρωτουσαν.Βεβαια εκτος απ'τους δικους μου ανθρωπους ολοι οι αλλοι με βλεπουν σαν εξωγηινο λες και ειμαι η πρωτη που θα κανω παιδι σε τετοια ηλικια.Ποια ηλικια μου λενε εγω τωρα νοιωθω σαν 20χρονη που περιμενει το θαυμα της ζωης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπου  μου άσε τους να λένε....είναι μεγάλη ευλογία η εγκυμοσύνη άρα είσαι πολύ τυχρή πουυ θα ζήσεις το θάυμα για τρίτη φορά...8 χρόνια έχεις να πας θάλασσα????????πολύ περίεργο μου φαίνεται....

 

κορίτσια εγω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ κοιλιά μου έβαλα μια κρέμα για πρόληψη ραγαδων της frezyderm και δεν εβγαλα καμια ραγαδα.τωρα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το δέρμα ή η κρέμα, μιας και η μαμά μου ούτε αυτή είχε αποκτήσει ραγαδες χωρίς να χρησιμοποιεί κρέμες.....αυριο θα ρωτήσω και τον γιατρ΄μου (που αυτός μου την είχε συστήσει) αν πρέπει να την ξεκινήσω από τωρα ή αφού κλεισω τον 3 μήνα.....

το καλό είναι ότι έφυγαν οι ανακατοσούρες οι πολλές......

 

το άλλο το καλό είναι ότι δεν πολύ πεινάω μόνο τους ξηρούς καρπούς ξέσκησα, που ποτε δεν μου άρεζαν ιδιαίτερα.....

 

αυτα από μένα.....περιμμένω τα νέα από τα μπεμπάκια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaadra 8 και βαλε.Περιεργο ε;Αχ εμενα ρωτα τι εχω τραβιξει τοσα χρονια.Μονο στην τηλεοραση κι απο φωτογραφιες.Δυστυχως εδω περα εχουμε χωραφια οποτε ολο το καλοκαιρι μου ειναι φουλ + δουλεια.+παιδια+σπιτι.Αντε κανα σ/κ ειμαι free αλλα το μονο που θελω να κανω ειναι να ξεκουραστω οσο μπορω.Μεσα σεπτεμβρη που τελειωνω με τα τρεξιματα ξεκιναν τα σχολεια.Ε πες μου εγω φταιω τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!μολις σηκωθηκα,εκανα καφε κ σας διαβαζα...αλλα βρε κοριτσια τι εγινε?που τα αλλα μας κοριτσια?

χριστινα σε καταλαβαινω για την θαλασσα..κ εγω οταν εμενα καστορια την θαλασσα ανα 3-4 χρονια αν θα πηγαιναμε....ενω εδω τωρα καθε σ,κ μπορουμε να πηγαινουμε..μια ωρα δρομος ειναι.τωρα για την ηλικια κ την εγκυμοσηνη..κ εγω οταν εμαθαν καποιοι οτι ειμαι εγκυος με κοιτουσαν στα ματια κ ελεγαν πλακα κανεις..πιστευαν οτι επειδη φτανω 37 οτι δεν θα εκανα αλλο παιδι..κ οταν εμεινα εγκυος στην κορη μου χριστινα ακριβως το ιδιο ενιωθα μετα απο 12 χρονια να ξανα μεινω εγκυος ηταν σαν να ημουν πρωτη φορα..τα ειχα ξεχασει ολα.

για την κρεμα κοριτσια εβαζα βαζελινη..δεν εχω κανει ουτε μια ραγαδα..δεν ξερω αν ειναι απο το δερμα μου η απο την βαζελινη..γιατι γενικα κ στον γιο κ στην κορη εκανα τεραστιες κοιλιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!για μενα δυστυχως ειναι μαυρη μερα σημερα μολις γυρισαμε απο τον γιατρο το μπεμπακθ παει...σταματησε η καρδουλα του.παλι ατυχια και παλι σεμενα!ειμαι χαλια!αυριο παμε να με καθαρισουνε!θα μπαινω να μαθΑινω νεα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Lallouna μου μην στεναχοριεσαι τι να κανουμε δυστυχως συμβαινουν και τετοια.Ο θεουλης καποια μερα θα στο ξεπληρωσει.Να δεις που συντομα παλι θα τριπωσει στην κοιλιτσα σου αλλο μωρακι.Δεν ηταν το τυχαιρο σου.Μην απελπιζεσαι ομως εχεις ακομα καιρο μπροστα σου.Μην το βαζεις κατω!Κι εγω εχθες ημουν χαλια.Με πονουσε η μεση,ειχα πονους χαμηλα και πολλους εμετους(δεν πιανει πλεον το ξυδι).Την εβγαλα ξαπλα με υπνο.Σημερα ειμαι καπως καλυτερα.Χριστινα μην ακους τι λενε για την ηλικια.Τι σχεση εχει αν εισαι 20 τι 30 τι 40;Την ιδια φροντιδα και αγαπη θα του δωσεις.Για την θαλασσα τι να πω...Εγω δεν θα αντεχα τοσο καιρο χωρις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ λαλουνα κριμα!τι να πω..να μην στεναχωριεσαι?ευχομαι συντομα να ερθει ενα μωρακι κ να μεινει..ειχες καποιο σημαδι?η απλα πηγες επισκεψη στον γιατρο κ ειδατε οτι σταματησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οι γιατροι σας εκτος απο ντεπον,παναντολ και τετεοια σας αφηνουν να πιειτε κατι πιο βαρυ;Εγω λογω ημικρανιων μεχρι την ημερα που εμαθα πως ειμαι εγκυος επινα μεσουλιτ και αμοξιλ(δυστυχως οτι φαρμακο κι αν μου εδωσαν δεν με επιανε).Ειχε καιρο να με πιασει και πριν μια ωρα αρχισε να ποναει παλι...Δεν ξερω τι να κανω.ξαπλωνω να ηρεμισω κανω εμετο,ορθια και καθηστη με ποναει χειροτερα και ζαλιζομαι.Πηρα τον γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε μονο ντεπον η παναντολ να πιω αλλα μονο ενα,εγω και ολο το κουτι να πιο δεν θα με κανει δουλεια.Πειτε κανα κολπακι....η μικρη σας εγκυουλα υποφερει.....

 

Ααα και κατι αλλο...που χαθηκατε;;;Αντε να βλεπω κινηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργια δυστηχως μονο αυτα κανει κ μποσκοπαν για πονοκοιλο..ενα γιατροσοφι ειναι να παρεις μια πετσετα που σκεπαζει ολο τον αυχενα σου κ οπως θα το εχεις τυλιγμενο σε μακροστενο θα απλωσεις βαμβακι κ πανω σε αυτο θα βαλεις οινοπνευμα κ πιπερι ...το τυλιγεις γυρω στον αυχενα κ κανει θαυματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου και από εμένα.....ειμαι μια χαρα να εξερεσουμε τον πονοκεφαλο, τον τρομερό πονοκέφαλο που έχω και εγω από το μεσημέρι....μόλις πήρα παναντολ... πρινα από λίγο ήρθαμε απο το γιατρο  που πήγαμε μόνο και μόνο για να το ακούσουμε και όλα καλά.....μεγάλωσε και με έφτασε στην εβδομάδα που είμαι...το εβγαλα και βίντεο....την άλλη εβδομάδα πάμε και για την αυχενική....ακόμα δεν μου επιτρέπει να βάλω κρέμα, αφού κλέισω το τρίμηνο.....εσείς όλα καλά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ναστε καλα.ολες σαςμολις γυρισα απο το νοσοκομειο πηγαμε σημερ τελικα γιατι ειχα αιμα και δεν ηθελε να γινει αποβολη για να το στηλουμε για βιοψια!να δουμε αποτι προηλθρ η παλλινδρομηση!!ναστε καλα ολες σας ασς υπερεθχαριστω!!θα μπαινω να μαθαινω νεα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου...βασω λυπαμαι πολυ...ευχομαι γρηγορα ενα σπορακι να φωλιασει στην κοιλιτσα σου!κατερινα για τον πονοκεφαλο κανε αυτο το γιατροσοφι..το τ1 τ2 τ3 ειναι τα τριμηνα καθε ποτε κλεινουν...εμενα εγινε συλληψη 25 μαρτιου κ 9 ιουνιου κλεινω το πρωτο τριμηνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα μαλιστα...μαλλον θα αλλαξω τικερακι για να το βλεπω η θα προσθεσω να εχω δυο...

Την αλλη βδομαδα βγαζει προσφορα για παγωτομηχανη οσες εχετε αξιζει; η να συνεχιζω να αγοραζω χυμα που μου αρεσει....

Γεωργια τι εγινε με τους πονους;

Δελφιν τελικα πιο χρωμα παραθυρο εβαλες; ελπιζω εσυ ομως να μην μου κουραζεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Εγώ γενικά συμφωνώ με το να πας σε ενδοκρινολόγο αλλά για να μην αγχώνεσαι και πάρα πολύ και εγώ έχω πάθει το ίδιο. Δηλαδή συνέπεια στους κύκλους μέχρι και στην ώρα κάθε μήνα και τους τελευταίους 4 που προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι έχω συνέχεια περίπου 5 μέρες καθυστέρησης σε κάθε κύκλο. Άσε
    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...