Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λαλλουνα χάρικα πολυ με τα νεα σου

ντεζιακη μην ανχώνεσαι συμφωνω με τις απαντησεις απο τις κοπελες γιατι και εγω αργισα να την ακουσα αλλα τωρα ολα καλα

γεωργια περιμενουμε foto.

Εμενα η κοιλιτσα μου φουσκωσε στην 11 εβδ τωρα με καταλαβενουν καθαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαι την τεταρτη πηγα στο γιατρο και ολα καλα με το μωρακι μου. Ειδε και την αυχενικη και του αρεσαν πολυ τα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειτε Κατερίνα μου οτι θα ειμαστε κοντα σου μεχρι να γεννησεις! ολα θα πανε καλα και θα κρατας το ομορφο μωρακι σου αγγαλιτσα και θα εισαι ευτυχισμενη! 

Γιωργία με γεια το φορεμα καλοφόρετο! ωραια η ιδέα της πεθερούλας! αμα πιανει και το χερι θα ειναι τελειο το παιδικο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες φουσκοτες κοιλιτσες!!! Επιτελους καταφερα να μπω....

Γεωργια μου το καλυτερο που θα μπορουσατε να κανετε ειναι αυτο με το σπιτι.. Καλτερα οι 3 σας και ας ζοριστητε λιγο στην αρχη.. Οπως σας ειπαν κ οι δικοι σας,θα ειναι διπλα σας μεχρι να στηριχτητε στα ποδια σας... Οποτε δεν υπαρχει καμια αμφιβολια οτι θα τα πατε περιφημα..!!! :)
Και εγω παντως κοριτσια προχθες ειχα κτι πονους χαμηλα στην κοιλια πεθαινα.. και μαλλον πρεπει να ηταν αλλαγη που λετε κ εσεις.... 
Α!Γεωργια,εγω δεν πρεπει να σε εχω στο fb..(γιατι,οχι εγω??? στο πηγδι κατουρησα???? :( )

 

Αλλο τα νεακια σας... Πως ειστε?? Πως αιστανεστε??? Πως τα περνατε???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα να πανε... Πολυ ορθοστασια.. σημερα εφυγα απο την δουλεια γιατι ειχα ενα θεμα με τους μυκητες απο κατω και δεν μπορουσα καθολου... 
θελω να ρωτησω τον γιατρο μου μηπως πρεπει να μειωσω τις ωρες.. γιατι ωρες ωρες φτανω σε σημειο να μην με βαστανε τα ποδια μου.. και οτα ναργοτερα θα "βαρυνω" ακομη πιο πολυ τι θα κανω?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε μπορεί να σου δώσει χαρτί ο γιατρός ώστε να μειωσεις τις ώρες σου ή να πάρεις άδεια????δε μπορούν να σου δώσουν τουλάχιστον μια καρέκλα να κάθεσαι όταν δεν υπάρχει κόσμός?

για τους μύκητες τελικά δε σου έδωσε καμιά αλειφή? πλυσίματα με μπενταντιν θα σου κανουν καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο για την καρεκλα δεν παιζει για κανενα λογο... Η δουλεια ειναι ολο ορθοστασια δοξα το θεο εχουμε ολη την ωρα δουλεια.. λιγες φορε ς ομως που σπαει η δουλεια παω κ καθομαι κανενα 5λεπτο γιατι με βλεπει κ αυτη οτι δεν την βγαζω.. οσο για τους μυκητες..
Μου ειπε οτι μεχρι να συπληρωσω την 12η εβδοαμδα δεν θελει να μου δωσει τιποτα.. Και αυτο γιατι δεν εχω τρομερο προβλημα.. Ειχα ας πουμε για παραδειγμα να εμφανισω συμπτωμα σχεδον 2βδοαμδες.. κανει εξερσεις αυτο(σε μενα προσωπικα ετσι ειναι)ακι μου ειπε οτι οταν με πιανει ετσι πολυ,να κανω πλυσεις με χαμομηλι,και αν δω τα πολυ σκουρα τοτε να βαζω την Kenacomb... Απλα ετυχε σημερα να μην αντεχω.. ηταν πολυ ερεθισμενη η περιοχη,πολυ τσουξιμο πολυ απο ολα τα συμπτωματα.. αφου σκεψου φορα μποεξαρακι του αντρα μου και φορα και αισθανομουν οτι ολα με ακουμπαγανε και υπεφερα.. περπαταγα σαν παπι με ανοιχτα τα ποδια και παλι αισθνομουν τριβη.. 
Τωρα περιμνω λιγ ο να παγωσει το χαμομηλακι να κανω πλυσεις.. 
Το μπεταντιν μου το απογορευψε ο γιατρος μου τωρα με την εγκυμοσυνη.. 

Αυτα τι δικα μου.. εσυ πως εισαι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα καλά και εγώ, πολύ καλά μάλιστα...περιμένω στις 28 μαιου να πάω στο γιατρό και αυτή τη φορά θα τραβήξω βιντεο το μπεμπάκι μου να το βλέπω και συνέχεια. βάσει λογικής θα μου δώσει πάλι εξετάσεις και θα με ξεκινήσει σίδηρο, ασβάστιο....ξαπλώωωωωωωωωωωωωωνωωωωωωωωωω

βαριέεεεεεεεεεμαι

και σήμερα οι ορμόνες μου προκαλούν πολύ κλάμα στα καλά καθουμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε νιωθωωωωωωω σε νιωθωωωωωω σε νιωθωωωωω......!!!!!!!!
Πολυ κλαμα... χωρις καποιο ιδιαιτερο σημαντικο λογο.. χωρις καποια συγκεκριμενη αιτια... Να σου πω ενα χαζο παραδειγμα που εβαλα τα κλαμματα σημερα.. Πηρα τηλ τον αντρα μου και ειχε πολυ δουλεια εκεινη την ωρα ειχε και νευρα και μου μιλησε αποτομα.. (συνηθιζει να το κανει και τον καταλαβαινω και μαλιστα πολλες φορες δεν τον ενοχλω καν περιμενω αυτος να με παρει)αλλα σημερα με το που μιλησε ετσι βαζω κατι κλαμματα στο τηλ.... εεε μετα απο 10 λεπτα ημουν κομπλεεε... χαχαχ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφουλς κοιλιτσες τι κανετε??????

γεωργια μου καλοφορετο τλο φοπυστανακι και περιμενουμε φωτογραφιες σου μην και μας ξεχασεις!!!!!!

κατερινακι μου ξερεις πως θαμαστε διπλα σου μεχρι και την μερα που θα γεννησεις!!!!και μετα βεβαια!!!!!!

μαρια μερες εχεις να μπεις αλλα αφου εισαι καλα συνχωρησε!χιχιιχι

ιωαννα μου τι κανεις?????????που χαθηκες???

τονια μουυυυυυυυ βρε μηπως ηρθε η ωρα για την αδειουλα που λεγαμε??????για λθιγες μερες τουλαχιστον!!!!!!!!

οσο για μενα καλα ειμαι με λιγα πονακια χαμηλα που και που και που εντονα αλλα τιποτα το ιδιαιτερο ξαπλααααααα και παλι ξαπλααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πονακια κ εγω εχω τις τελευταιες 3 μερουλες... αλλες φορες δυνατα και αλλες ηπια... 
τι να σου πω? εχω αρχισει κ το σκεφτομα ισοβαρα... θελω να κανω την αυχενικη μετο καλο και να δω τι θα μου πει ο γιατρος...!! 

 

Αντε βρε κοριτσια που εισαστε??? εχουμε αποδεκατιστει....!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!Τονινι μου δεν σε εχω;;;;Αααα ντροπη μου!Νομιζα πως σε ειχα κανει βρε...

 

Πφφ με ποναει πολυ η μεση μου,μιλαμε με πεθαινει!Ουτε ξαπλα μπορω ουτε καθιστη.Τι πραμα ειναι παλι τουτο;Ουτε που θελω να σκεφτω πως θα ειμαι με την κοιλιτσα,εχω ακουσει πως η μεση ποναει λιγακι.Ωχ ωχ ωχ τι εχουμε να τραβιξουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα για λίγο μόνο.....καλε δίκαιο έχετε έχει αρχίσει να φαίνεται η κοιλίά....στην προηγούμεν από τον πέμπτο μου φανηκε και τώρα.........αντε πάλι να μη βρήσκω μπλούζες........ααααα σε μερικά λιντλ έχει ακόμα κολαν εγκυμοσύνης....καταπληκτικά..........

οο πόνος της μέσης δεν είναι πάντα μην ανησυχέιτε........είναι με τις μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα καλέ που είστε όλες???????? κατσε να βάλω μία ταξη....

delphin μου, συντονίστριά μας, που είσαι εσύ σήμερα?????

εφτασε και το καλοκαιράκι για να βγούμε στην παραλία με τα μπεμπάκια μας....χιχιχι

εγω εχω μαγιο που θα χορέσει την κοιλιτσα μου....

το ξέρατε ότι υπάρχουν σορτσάκια εγκυμοσύνης???αν και προτιμώ τα φορέματα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες και μπεμπακια!Καλε γιατι χαθηκατε;Σημερα θα μαζευτουμε ολοι μαζι οικογενειακως να φαμε.Εχει ετοιμασειη μανα μου κατι λιχουδιες και δεν ξερω πως θα αντισταθω για να μην τα φαω ολα.

 

Κατερινα μου αντε μπραβο βαλε μια ταξη εδω μεσα!Κι εγω θα παρω αρκετα φορεματα γιατι με τα κολαν και τα παντελονια δεν τα παω πολυ καλα.Για την ωρα εχω κατι φορμες που με βολευουν αλλα οταν θα ειναι η κοιλια τουμπανο δεν ξερω αν θα αισθανομαι καλα μεσα σε τετοια.Σορτσακια ουτε που θελω να δω μπροστα μου,εδω δεν φορουσα πριν εγκυμοσυνης τωρα θα βαλω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ????????ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΙΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ!!!!!!ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΠΡΤΣΑΚΙΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΠΛΟΥΖΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΦΟΡΑΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 9!!!!ΜΑΓΑΖΙ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟΚΕΙ ΨΩΝΙΖΑ ΑΚΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΕΙΑΝΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΡΑΦΗΣ!

ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΕ?????

ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΙ ΚΑΛΟ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τι δεν εφτιαξε....κεφτεδες,πατατοκεφτεδες,κασεροκροκετες,πατατες τηγανητες,σαλατουλες...μιαμ μιαμ...Εξαφανιστηκαν ολα απ'το τραπεζι χαχαχα.Ειμαστε ολοι φαγανοι χιχι.Τελικα εγω κρατηθηκα και εφαγα λιγα.Δεν θελω να παρω πολλα κιλα.Εδω πριν εγκυμοσυνης πολεμουσα να χασω φανταστειτε μετα τι εχει να γινει.Ελπιζω με το τρεξιμο που θα ριχνω να τα χασω αυτα που θα παρω.Ο γιατρος μου ειπε πως θα ειναι καλα αν παρω απο 12-14 κιλα.Εγω φοβαμαι πως θα παρω πολλα παραπανω χαχαχαχα οποτε συγκρατιεμαι λιγακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιαμμμμ μιαμμμ μιαμμμ βρε μας ανοιξες την ορεξη κσι δεν θελομε και πολυ!και εγω δτην ιδια φαση ειμαι δεν θελ νσ παρω κιλσ πολλα γιατι μρτα θα πλανταξω να τα χασω,!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορτσια!Να ερθω κι εγω στην παρεα σας;Ειμαι η Χριστινα 40χρονων(να φανταστω η μεγαλυτερη εδω μεσα) και περιμενω το τριτο μου παιδακι με ΠΗΤ 26/11!Εχω δυο κορες η μια ειναι 18 και η αλλη 11.Θα χαρω πολυ να κανουμε παρεα και να μιλαμε για τα παιδακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλα ειστε????απ'οτι διαβασα ολα καλα πανε!!πολυ χαιρομαι!!με επνιξαν οι δουλειες..εμπαινα απο το κινητο στο mail saw diabaza alla den mporoysa na steiλω..επιτελουσ μπηκε το χτες το παραθυρο μας!!εγινε τελειο !!θα εχουμε θέα κ φως στο σαλονι μας!σημ,ερα εκανα κ μουσακα!!!εγινε μουρλια!!

γιωργια μεγεια το φορεμα ,καλοφορετο κ με το καλο ο αρραβωνας!!οσο για το σπιτι συμφωνω απολυτα με την κατερινα οσα σου ειπε!!μεγαλη ευτυχια να εισαι με τον αντρα σου κ με το μωρο σου!!οι γονεις κ οι καλυτεροι να ειναι κακα τα ψεματα δεν ειναι το ιδιο..

κατερινα ειλικρηνα σε συγχαιρω για την δυναμη που ειχες !!κ εννοειτε οτι θα΄μαστε κοντα σου στην πιο δυσκολη κ ομορφη στιγμη της ζωης σου!!

τονια να προσεχεις με την δουλεια..κ η ορθοστασια δεν ειναι κ πολυ ευχαριστο στους πρωτους μηνες..μια αδειουλα παιζει?η τοσο στριμοκολα ειναι εκει?

λαλουνα πραγματικα η παντελονα κ οι φαρδιες μπλουζες ειναι πολυ πρακτικες..τωρα τους πρωτους μηνες φοραω συνεχεια φορμα στο σπιτι,αλλα εξω κανα φορεματακι..γιατι με τα κιλα που ειχα το τζιν μου δεν μπαινει με τιποτα ..το καλο ειναι απο την αννα ειχα παρει ενα τζιν εγκυμοσηνης απο τα λητω κ 2 πουκαμισα ασπρα εγκυμοσηνης κ με αυτα την ειχα βγαλει το χειμωνα..

μαρια που χαθηκες?δουλευεις?ολα καλα?

χριστινα καλως μας ηρθες!!!κ εγω 36,5 ειμαι κ εχω 1 γιο 13 χρονων ,κορη 2 χρονων κ τωρα το τριτο μου!!μενω εξω απο την θεσσαλονικη!οι κορες πως το πηραν που θα εχουν ενα μικρο αδερφακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμάς σε σχέση με τις προηγούμενες μερες η αλήθεια ήταν λίγο πιο καλά από θέμα ζέστης  δεν πειράζει κάθησε σπίτι με τον ανεμιστήρα αν σε κάνει να νιώθεις καλά κορίτσι μου και εγω σκ μέσα καθησα γιατί είχε πολύ ζεστη με κλιματιστικό και ανεμιστήρα την έβγαλα 😅
    • Καλησπέρα κοριτσιαα, και εγώ σήμερα έκανα το δεύτερο μπανιο, νομίζω με παίρνει ένα ακόμα κ μετά τέλος. Κ εγώ έλεγα δεν θα μπαίνω αλλά δεν μπορώ να πω όχι στην θάλασσα 🫠
    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...