Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Άντε βρε κοριτσάκι μου!!! Μπήκες 14η!!!! Φτου φτου φτου το παιδάκι υγιές και ζωηρό να είναι!!!!  Ναι βρε! Μην αγχώνεσαι για το τράχηλο, πάνω από 3 είναι safe απλά να το παρακολουθείτε..! Και κανονικά η σωστή μέτρηση του τραχήλου γίνεται κολπικά.. ο γιατρός μου πριν 3 εβδομάδες το έβγαλε 3,5 κολπικά και στην αυχενική από τη κοιλιά 3,2.. δεν ανησυχησαμε στιγμή..! Απλά παρακολούθηση κάθε φορά που έχεις υπέρηχο.. Για μπάνιο στη θάλασσα από τη πρώτη στιγμή μου είπε μόνος του ότι μπορώ να πάω απλά να αλλάζω μαγιό, να μην αφήνω να στεγνώνει πάνω μου, να μην κάθομαι στην άμμο και να μην πηγαίνω μεταξύ 11:30 και 5:30.. άσχετα που δεν έχω πάει καθόλου ακόμα και λόγο των αιμορραγιών και του φόβου μου κυρίως.. βόλτα με αφήνει να πηγαίνω όχι όμως πολύ περπάτημα και όχι μέσα στον ήλιο.. Εμένα με έπιασε άλλη απορία να γελάσετε... Επαφές;;; Πότε θεωρείται ασφαλές να ξεκινήσουμε;; Εσύ Λίλη μου που είσαι και εσύ από εξωσωματική τα ξέρεις και καλύτερα.. 4-5 μήνες τώρα, πριν ακόμα την ετ, δεν είχαμε.. μη τυχόν κολλήσουμε τίποτα, μη το ένα μη το άλλο.. και χάσουμε τη προσπάθεια.. τώρα και με τις ορμόνες έχει βαρεσει μπιέλα..!!! Από την άλλη με το αιμάτωμα είμαι και χεσμεσμενη.. δεν άντεξα το ρώτησα χθες, μου είπε εφόσον δεν έχω αίμα μπορούμε να έχουμε αλλά ήπια πράγματα, όχι ακροβατικά και με προφυλακτικό γιατί πρώτον τα σπερματικά υγρά έχουν μια ουσία που μπορεί να μικραίνουν το τράχηλο και να προκαλέσουν συσπάσεις και πρόωρο τοκετό και δεύτερον για τυχόν μικρόβια να προσέχουμε.. όχι ότι θα κάνω κάτι άμεσα γιατί φοβάμαι ακόμα αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι έχω το οκ από το γιατρό αν προκύψει.. Άλλη τρελή με τέτοιες απορίες ή μόνο εγώ;;;; 😂😂😂😂😂
    • Ολες οι γυναίκες που έχω στον περίγυρο μου καμία δν είχε έντονα συμπτώματα κ μια χαρά πήγαν οι εγκυμοσύνες! Θαρρώ είναι στον οργανισμό κ στην κύηση κάθε φορά.  η μαμά μου έκανε 5 κορίτσια  με φυσιολογικούς τοκετούς  σε 6.5 χρόνια κ σε καμία δν είχε συμπτώματα (η πιο μεγάλη είναι 30 η πιο μικρή 24)  Εγώ είμαι η δεύτερη στα 29 πλέον.    αρα δν είναι ανησυχητικό που δν έχεις ιδιαίτερα συμπτώματα είναι υπέροχο γιατί μπορείς να απολαύσεις αυτήν την εγκυμοσύνη στο έπακρο. ❤️ αυτό να σκέφτεσαι για να μην αγχώνεσαι! 
    • Μη στενοχωριέσαι, όλοι έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας! Εμείς που πληγήκαμε από τον Ιανό δεν έχουμε πάρει τίποτα ακόμη..κι άντε ψάξε βρες τους..μας πήγε πολύ πίσω αυτό οικονομικά 😐 τουλάχιστον θα πάρεις ένα ποσό, κάτι είναι κι αυτό! Α! Ο μπαμπάς της μπουμπούς θα συμμετέχει στην ανατροφή της; Αα πολύ καλό αυτό, νόμιζα ότι δε θα είχε σχέση! Μακάρι να τα ρυθμίσετε όμορφα προς όφελος του μωρού!! Καλά έκανες και του έδωσες τελεσίγραφο πάντως να βρεθείτε, να είναι όλα ξεκάθαρα να μην υπάρχει άγχος απτην πλευρά σου! 
    • Ααα έχεις και τα δικιά σου εδώ που τα λέμε εκεί που είπες θα μπουνε σε μια σειρά τα πράγματα στράβωσε λογικό και εγω στην θέση σου θα είχε επηρεαστεί η ψυχολογία μου αλλά το καλό με εσενα (από ότι έχω καταλαβει) φαίνεται πως είσαι ένας αρκετά θετικός άνθρωπος 😊 που είμαι σίγουρη σε μερικές μερες θα πάρεις τα πάνω σου ξανά 🩷 ελπιζω να βρεθείτε και με τον μπαμπά της μικρής πριν φύγεις για Αθήνα γιατί αν κατάλαβα καλά μετά θα ξανά γυρίσεις με την Μπέμπα σου Λευκάδα δεν θα ξανά πας μέχρι να γεννήσεις 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα να έχεις!! 🙂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...