Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

SANTALOXILO TI LESSSSSS??????????????????EXEIS  APOLYTO DIKIO ME PIASAN TA ZOYMIA KAI ANATRYXIASA MONO POY TO AKOYSA NTROPH THS NA LEEI TETOIO PRAGMA THN AXIWSE O THEOS NA PIASTOYN KAI TA 3 POY ALLES KANOYN KAI XEROYME POLY KALA POLLES EXWSWMATIKES GIA NA PIASOYN 1 KAI EKEINI EIPE TETOIO PRAGMA??????????????

MAKARI NA EIXAN OLES THN TYXH THS KAI MALISTA STHN PRWTH EGW HTHELA NA VALW 3 ALLA DEN ME AFHSAN LOGW OTI EIMAI MIKRH!!!

TI NA PW HREMHSE KORITSARA MOY ESY!!!!!DEN XERW TI ALLO NA PW.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα Κορίτσια, αναζητώ επειγόντως φαρμακα εγκυμοσυνης GONAL H MENOPUR.Δυστυχώς σαν ανεργη δεν μπορω να τα γράψω σε βιβλιάριο για να πληρώσω μόνο συμμετοχή. .Αν οποιαδήποτε κοπέλα έχει στη διάθεσή της απο πριν περισσεούμενεςπου δεν τις χρειάζεται πλέον και μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα,βρίσκομαι σε μεγάλη ανάγκη!!!!!!!!!​ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fotini μου δυστυχως δεν εχω κατι για να σε βοηθησω ευχομαι ομως να βρεις συντομα ...

lallouna μου στενοχωρεθηκα πολυ...δεν ξερω γιατι με πειραξε πολυ γιατι οπως και να το κανεις αυτη τη συλληψη την περιμενεις λεπτο προς λεπτο...δεν ειναι σαν την φυσικη που δεν ξερεις πως και τι..δινεις αυγουλα δινει ο καλος σου σπερμουλη και προσευχεσαι να γινει το θαυμα..σκεψου πως ηταν ανοιχτοι οι ουρανοι ακουστηκε και επιασε 3 φορες το θαυμα της.την ιδια ωρα που χιλιαδες γυναικες προσευχονται για ενα...τι να πω..μακαρι ο θεος να τη φωτισει...παντως στεναχωρεθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fotini μου, δυστυχώς λόγω αποτυχίας δεν μπορώ να σε βοηθήσω...

Προσπάθησε και στο φόρουμ Magna Mater, κάνουν καλή δουλειά εκεί!

Santaloxilo, τι να πω...δυστυχώς οι άνθρωποι ξεχνάμε πολύ γρήγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo δε με εκπλήσσει η συμπεριφορά της φίλης σου...έχω ξανακούσει παρόμοιο περιστατικό. Μιλάει ο πανικός της πρωτάρας...θα τη φόβισε και ο γιατρός για την τρίδυμη κύηση..πολύ θέλει ο άνθρωπος να λέει υπερβολές...μη τη κρίνεις βιαστικά.

 

Ένα δε καταλαβαίνω... είναι στη κρίση του κάθε ζευγαριού πόσα θα βάλει;;;Ο γιατρός δεν είναι αυτός και το team του που με το κατάλληλο ιστορικό,την ηλικία του ζευγαριού κρίνει πόσα θα βάλει;;;

Εμάς πάντως δε μας ρώτησε κανείς πόσα θα βάλουμε...αφήσαμε στο γιατρό να κάνει τη δουλειά του και μετά μας ανακοίνωσε βάλαμε 2 έμβρυα.

 

Πάντως 2 οικογένειες που ζω από κοντά με τρίδυμα μια χαρά τα πήγαν οι μαμάδες και στην εγκυμοσύνη να φέρουν εις πέρας και τα μωρά να γεννηθούν και τα 3 υγιή και τώρα στην ανατροφή τους τα καταφέρνουν μια χαρά.αμα θέλει ο άνθρωπος όλα τα μπορεί.

μιλάει ο πανικός είμαι σίγουρη...στηρίξτε την...

 

Θα ρθει βρε ο καιρός και για σένα μη σε παίρνουν τα ζουμιά είναι θέμα χρόνου...μακάρι να χα τη δυνατότητα να βάλω το χέρι στο Ευαγγέλιο να σας ορκιστώ πως όλες θα τα καταφέρετε να γίνετε μανούλες και να το πιστέψετε βαθιά βαθιά...υπομονή και πείσμα θέλει...

 

Μικάκι λες να γεννήσεις κοντά στα γενέθλια της Μαρίας;Αν και νωρίς είναι...άστα να μείνουν εκει μέσα το περισσότερο δυνατό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Τι κάνετε; Εγώ εδώ με κοιλιά τούμπανο συνεχίζω τη διατροφή μου. Πραγματικά δύσκολη φάση αλλά χαλάλι για το σποράκι μας! Τη Δευτέρα Θεού θέλοντος θα το δούμε! Μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Μαρδιό μου πόσο δίκιο έχεις σε όλα όσα λες. Θέληση να υπάρχει κι όλα γίνονται! Εμένα ο φοβος μου στα τριδυμα είναι να μη μου ζητήσουν να κάνουμε μείωση, γιατί το θεωρώ μεγάλη αμαρτία να παρακαλάς για ένα παιδί, να σου στέλνει ο θεός 3 και μετά να πρέπει να αφαιρέσεις ένα. Εμάς ο γιατρός μιλά για μονή κύηση αν και η χοριακή είναι πολύ ψηλή. Καθόλου δεν με πειράζει βέβαια, γιατί όταν με το καλό έρθει και το 2ο μωράκι μας θα πάμε να βάλουμε και τα κατεψυγμένα μας γιατί οφείλουμε να δώσουμε και σε αυτές τις ψυχουλες την ευκαιρία στη ζωή. Πολύ πολύ να γίνουμε πολύτεκνοι! Όπως λέμε με τον άντρα μου τα παιδιά είναι χαρά και είμαστε ήδη ευλογημένοι που έχουμε ήδη ένα κι άλλο ένα έχει ήδη φωλιάσει στην κοιλίτσα μου. 

Λαλλούνα μου έκανες την επαναληπτική σου; Περιμένω νέα σου; Σου είπε εσένα ο γιατρός πότε θα πατε να το δείτε;

Στελλίνα μου εσείς τι κάνετε; Όλα καλά με τα εμβρυάκια σας; Για την αδερφούλα σας μας συγκίνησες πολύ κι εύχομαι να μην έχετε άλλα βάσανα. Πότε θα κάνεις την εμβρυομεταφορά; Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Για τη χοριακή που με ρώτησες έχω κάνει ήδη 3 και δόξα το θεό ανεβαίνει κανονικά. 

Αγαπάκι μου μπράβο! Με λίγη παραπάνω προσοχή όλα θα πάνε τέλεια! Με το καλό να έρθουν υγιή μωράκια!

Κατερίνα μου λίγη υπομονή ακόμα με τις εξετάσεις της επιτροπής και γρήγορα θα ξεκινήσετε κι εσείς! Είναι κουραστική διαδικασία αλλά απαραίτητη. Κι εμένα βουνό μου είχε φανεί αλλά το αποτέλεσμα μετράει!

Μίκα μου πράγματι πλησιάζει ο καιρός για τα διδυμάκια μου αλλά όσο μπορείς ξεκούραση για να αργήσει όσο το δυνατόν περισσότερο και να μεγαλώσουν! Ευτυχώς η Μαρία σου είναι μεγάλη και καταλαβαίνει! Όχι οτι δεν της λειπει η αγκαλίτσα της μαμάς αλλά μπορεί να καταλάβει. Κι εγώ δεν τον σηκώνω τον μικρούλη μου καθόλου και κρεμιέται στο ποδι μου. Ευτυχώς όταν κάθομαι τον παίρνω αγκαλίτσα. 

Σανταλόξυλό μου πόσο δίκιο που τα σκέφτεσαι όλα αυτά. Αλλά μη σε παίρνει από κάτω. Θα έρθει και σε σας το σποράκι. Θα δεις. Όλα θα γίνουν. Η φίλη σου απλά μπορεί να έχει σοκαριστεί, όμως με ηρεμία πες της πως όλα αντιμετωπίζονται. Είναι ντροπή όμως να μη χαίρεται για την ευλογία που της έστειλε ο θεος. 

Ματιλντάκι μου μη σε παίρνει από κάτω. Θα δεις ότι η επόμενη φορά θα είναι και η τυχερή σας. Έχετε κι εσείς το πρόβλημα στο σπέρμα που σημαίνει ότι είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα. Όλα θα πάνε καλά και θα έρθει το σποράκι και σε σας. Να είστε αισιόδοξοι.

Φιλιά πολλά σε όλες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki θα τα βάλετε όλα τα κατεψυγμένα κάποια στιγμή;;;;

 

Για να μη μείνουν και είναι αμαρτία;Το χω ακούσει ότι το λένε οι παπάδες αυτό...Αλλα άμα πχ έχεις κατάψυξη 11-12 πρέπει να δώσεις σε όλα την ευκαιρία να έρθουν στη ζωή;;;

 

Μπράβο που θέλετε μεγάλη οικογένεια...και γω θα θελα αλλά ο άντρας μου δε συμφωνεί.Και φοβάμαι πως δουλειά σπίτι πολλά παιδιά και σώας τας φρένας δε γίνεται ταυτόχρονα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mardio μου εμείς μόνο 5 έχουμε. Οπότε σε 3 ακόμα θα δώσουμε σίγουρα την ευκαιρία. Ε και μετά βλέπουμε. Αναλόγως θα πράξουμε. Το μόνο κακό είναι ότι λόγω καισαρικής έχω περιορισμό στις 3 γέννες. Καλά να είμαστε και θα βρεθεί η λύση. Τώρα έχουμε αγωνία να είναι όλα καλά για το 2ο. Ας έρθει με το καλό και μετά σίγουρα θα προσπαθήσουμε για 3ο. 

Να σου πω την αλήθεια μου πριν μάθουμε για το πρόβλημα ήμουν απλά κατά των εκτρώσεων την οποία θεωρώ αμαρτία. Τώρα πια όμως που παρακάλεσα το Θεό για ένα παιδάκι, μου το έστειλε απλόχερα, παρακάλεσα για 2ο παιδάκι και μου το ξαναέδωσε, μου κακοφαίνεται να παραβλέψω αυτές τις ψυχούλες. Αλλά όπως σου είπα και στην αρχή βλέποντας και κάνοντας. Ας έρθει με το καλό το 2ο και σίγουρα θα πάμε για 3ο. Τώρα για μετά θα δούμε τι θα κάνουμε. 

Μετά από όλη την αγωνία και τη λαχτάρα για παιδί που είχαμε και έχουμε, μόνο ευλογία είναι τα παιδάκια. Βέβαια έχουμε και βοήθεια και αυτό μετράει, δεν μπορώ να πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφα μου κοριτσακια!!!!!!!!!!!μια χαρουλα ντιαζακι μου σε βρισκω και εγω της ιδιας θεωριας ειμαι εμεις δεν εχουμε αλλα στην καταψυξη ομως αν πανε ολα καλα τωρα θα ξαναμπουμε κατευθειαν μολις μας πουν και οι γιατροι βεβαια σε διαδικασια μολις ερθει το νινι και μετα!!!!

εγω κοριτσακια μου αυριο κανω την επαναληπτικη και θα μας πει αυριο ποτε θα το δουμε!!!!μακαρι ναχουν παει ολα καλα!!!!παντως εγω μια χαρουλα ειμαι με πονους βεβαια που και που χαμηλα  και εντονους και με ενα στομαχι ωρες ωρες χαλια!!!!!!!!!!!!!!!ολα καλα ομως!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι και θρησκος ο δικος μου να του το ριξω εκει μπας και πειστει!!

Αμα του πω ετσι θα μου πει να παω να κοιταχτω σε κανα ψυχιατρο!!!

Μη γελατε...

Εμεις εχουμε αλλα 3 νομιζω σε σταδιο βλαστοκυστης θα μας τα κρατανε μεχρι Γεναρη.

Αν και δε πληρωνουμε για φυλαξη ελπιζω να τα κρατανε μη σου λενε αυτοι δεν ενδιαφερθηκαν ας τα αφησουμε...μου βαλατε ιδεες τωρα...αμα παρω στο κεντρο θα μου πουν απο το τηλεφωνο τι υπαρχει η θα πρεπει να παμε απο εκει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!!διαβαζω τα μηνυματακια σας αλλα αυτες τις μερες μου ειναι δυσκολο να γραψω!ελπιζω να με συγχωρεσετε!απο δευτερα που θα εχουν φυγει (δυστηχως)τα μωρα θα επανελθω!!

τα νεα μου ειναι οτι αυριο θα παω για υπερηχο και εγω αγωνια αν ειναι καλα το σπορακι μου!οπως καταλαβαινεται δε μπορω να γραψω σε καθε μια ξεχωριστα!

 

diazaki ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!κοριτσακι μου και σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!μακαρι μετα το 2ο να πατε και για 3ο!!

 

santaloxilo μην παρεξηγεις τη φιλη σου,ξερω οτι ετσι που το ειπε να μην ειναι σωστο αλλα μπορει να εχει φοβηθει και μπορει να της ζητηθει να κανει μειωσει ετσι και αλλιως και να πρεπει να διελεξει!

 

stellina χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με την αδελφουλα σου!τωρα καλη επιτυχια σε σενα!

 

κοριτσακια μου φιλακια σε οσες δεν ανεφερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foteini 76 κανε μια ερωτηση στα κοινωνικα ιατρεια ειδικα του Ελληνικου...ισως εκει εχουν φαρμακα που ψαχνεις απο δωρεες...εμεις στο σχολειο που συλλεγω συλλεξαμε φαρμακα και μαλιστα καποια απο αυτα ηταν απο μαμα που εκανε εξωσωματικη και θελαν ψυγειο και ηρθαν την ιδια μερα και τα πηραν...δεν ξερω βεβαια αν τα προμυθευουν αλλου αλλα δε χανεις κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou gluka mpika mesa mono kai mono na sas kalinixtuswkai na euxithw sgtin stellina mas na pane ola superrrrrrrrr aurio kai ena megalo foooooooooouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu gia tin emvruometaforoyla sou!!!!!!!!!!filakia polla kai oneira gluka se oles sas!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stellina μου καλή επιτυχία για αύριοοοο!!!!

koritsaki mou με το καλό να δεις αύριο το σποράκι σου να μεγαλώνει!!!!

santaloxylo μου ηρέμησε κ προσπάθησε να δείξεις κατανόηση...Σε καταλαβαίνω αλλά σκέψου πως μπορεί να είναι φοβισμένη η φίλη σου κ ίσως να χρειάζεται συμπαράσταση.Το καλύτερο είναι να της εξηγήσεις το πώς νιώθεις.Ελπίζω η φίλη σου να αλλάξει γνώμη γτ τα παιδιά είναι ευλογία!

Εγώ αύριο έχω καρυότυπο ζεύγους,υπέρηχο μαστού κ ραντεβού με ανοσολόγο(αντε να δούμε τι θα μας πει κ αυτός)!!!

Σας φιλώ όλες!Καληνύχταααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όοοοοοολες πολύ πολύ για τις ευχές σας,ξέχασα την προηγούμενη φορά να ευχαριστήσω και την Άρτεμις,τη Φραουλίτσα και τη Δάφνη μας.Η αγωνία στο κόκκινο αλλά σκεφτόμαστε θετικά!!!!Επειδή θα μου κάνουν μέθη αύριο-εγώ το ζήτησα λόγω φοβίας μην κουνηθώ λόγω πόνου ή άγχους-θα σας στείλω μόλις συνέλθω.Για την ώρα πρέπει να προσπαθήσω να κοιμηθώ κι ας έχω υπερένταση.Αύριο στις 9 θα γίνει η εμβρυομεταφορά.Με έχει πιάσει και μια φοβία μήπως δεν μπορέσει το σώμα μου να κρατήσει τα έμβρυα και απογοητεύσω την αδερφή μου και τις ελπίδες της για μωράκι που έβαλα τα κλάματα.Η αδερφή μου προσπαθούσε να με ηρεμήσει όπως όπως.Μετά όμως σκέφτηκα ότι αν στεναχωριέμαι μπορεί από μόνη μου να βλάψω τα νινάκια και υποσχέθηκα ότι δε θα ξανακλάψω.Κάπυ μου καλή επιτυχία με τις εξετάσεις σου,όλα να πάνε καλά και καλά αποτελέσματα.Λογικά την επόμενη φορά που θα σας γράψω θα κλωσάω τα αυγουλάκια της αδερφής μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!

Φωτεινη καλωσηρθες κ καλη επιτυχια στη προσπαθεια σου!!!

Στελλινα μου με το καλο να δεχθεις τα εμβρυακια αυριο κ ολα να πανε κατ ευχην!!!!!!!!!!!!!!Μην αγχωνεσαι για αυριο,,δ καταλαβαινεις τπτ στην εμβρυομεταφορα..ποσι μεγαλειωδες αυτη η πραξη σου!!! Θα σε ανταμειψει..

Κοριτσακι μου ολα θα ναι καλα για το σπορακι σου θα δεις!!

Σανταλοξυλο ποσο δικιο εχεις!. Αλλα πιστευω οτι η φιλη σου βρισκεται σε πανικο κ θα αλλαξει ιδεες..

Καπυ μου ολα θα πανε καλα με μια σωστη διατροφη θα δεις..

Μαρντιο εμεις δ πληρωσαμε εξτρα για καταψυξη..αλλα νομιζω με ενα τηλ θα σου πουν..κ γω ειμαι της γνωμης οτι αν εχεις καταψυξη να δωσεις την ευκαιρια..αμαρτια να οανε χαμενα..

Ματιλντακι ολα θα πανε καλα θα δεις την επομενη φορα..

Λαλλουνα Ντιαζακι αυριο με τελειες χοριακες!!!

Μικακι μου κοντευεις τι καλα!!! Φιλια στο Μαρακι μας!!

Σιγουρα θα χω ξεχασει καποιες ..συγνωμη..αλλα τετοια ωρα που καταφερνω να μπω..καταλαβαινετε..

Σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina τι την ήθελες βρε τι μέθη...σαν ένα τεστ παπ είναι η διαδικασία...κρατάει τόσο λίγο...κρίμα να επιβαρύνεται ο οργανισμός...

μην είσαι τόσο αγχωμένη όλα θα πάνε καλά.....

ξέρω νιώθεις ευθύνη να φέρεις εις πέρας τη διαδικασία σωστά αλλά σκέψου και τον εαυτό σου λίγο,χαλάρωσε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερουδια σε ολα τα κοριτσακια μου!!!!!!!

στελλινακι μου με το καλο να παν ολα τελεια!!!!βρε τι την ηθελες την μεθη?????????τιποτα δεν ειναι δεν θα καταλαβεις τιποτα απολυτως!!!!!!!μην ανχωνεσε χειροτερα ειναι χωρις να υπαρχει λογος!!!!!!!!!!!

καπυ μου περιμενουμε τα νεα σου απο τον γιατρο!!!!!!!!!!

κοριτσακι μου με το καλο να δεις το νινακι σου να μεγαλωνει τελεια!!!!!!!!

εγω εδωσα αιματακι και περιμενουμε παλι σε αγωνια για τα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!!

φιλακια σε ολα τα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

 

Lallouna, με το καλό και σήμερα για την εξέταση σου!

Stellina μου καλή επιτυχία με την εμβρυομεταφορά, θα περιμένουμε νέα σου!

Fotini, καλή αρχή και καλή επιτυχία! Ελπίζω να βοηθήθηκες με κάποιο τρόπο...

Koritsaki, καλή επιτυχία στον υπέρηχο!

 

Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση, μου δίνετε δύναμη και κουράγιο!

 

Δυστυχώς, ο Απρίλιος συνεχίζει να μας χτυπάει αλύπητα....ο άντρας μου επιστρέφει από το καράβι, αλλά χωρίς δουλειά πλέον.... [smilie=sad8.gif]

 

Κάνω το σταυρό μου και συνεχίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...