Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καγκουρακι μεγαλωσε το λεχουδακι σου ξεπεταχτηκε κ αυτο

Μη λετε για δουλειες κ σιδερα εγω το μυαλο το χω στις βολτες τωρα που ανοιγει ο καιρος

Ευτυχως ηρθα κ ο συζηξ εχει σκουπισει κ σφουγγαρισει αρα εχω σιδερο μονο

Μπλιαχ

τωρα κοιμουνται κ οι δυο αγκαλια λιωνω οταν τους βλεπω ετσι..

Μωρουδενια θα κανεις τοστακια με τυρακι γαλοπουλα η με τονο

Ενα μακαρονικο πχ ογκραντεν παστιτσιο μακαρονισαλατα αρεσει σε ολους

Αν θες κρεατικα μπορεις να κανεις μπαλιτσες κεφτεδακια η παναρισμενα κοτοπουλο μπουκιτσα η αλεξ κανει μια τελεια συνταγη

Πιτσουλα σπιτικη

Αν εχετε κ μπαρμπεκιου μπορειτε να ψησετε κιολας

Απο γλυκα η τουρτΑ αρκει η κατι με παγωτο μιας κ καλοκαιριασε

Τωρα για στολισμο εγω μπαλονια βαζω κ επειδη τα κανω εξω τους ειχα παρει φουσκες να πετανε καμια πινιατα τρελαινονται παλι η αλεξ το χει να σε βοηθησει ειχε κανει αψογη πινιατα!!!

Παω να φαω ακομα χαζευω κ η κοιλια γουργουριζει χαχα

Κα μια χαρα ξεσκασατε ειδα σουπερ

Δουλειτσα μας εχουν κανει να παρακαλαμε για κατι το οποιο ειναι απαραιτητο για να ζησουμε

Καταντια πραγματικα κ η υγεια κ ολες οι δημ υπηρεσιες ολα ριμαδιο!!!

Η γιαγια του αντρα μου δυστυχως δεν ειναι καλα τα νεα ειναι κακοηθης ογκος που ακουμπα στον εγκεφαλο η αντιστροφη μετρηση ηδη ξεκινησε

Δε θελω να το σκεφτομαι ματωνει η καρδια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι, έκανα το μπανάκι μου και σε λίγο πηγαίνω στους γονείς μου, γιατί τελικά θα έρθουν εκεί η φίλη μου, μια που έβγαλε αέρα, κι αυτοί μένουν σε χωριό και είχαμε πει να βρεθούμε σήμερα που θα έρθουν Λάρνακα. 

Πότισα και τα φυτά μου, κλάδεψα το χρυσάνθεμο που είχε πολλά ξεραμένα, και είχε κάτι αηδιαστικά έντομα σαν μυγάκια και κάτι άλλα τρομακτικά άσπρα σε ωοειδές σχήμα. Το απομάκρυνα από τα άλλα φυτά και θα το αφήσω να εξελιχθεί. Πάντως, έχει πολλά μπουμπούκια έτοιμα να ανθίσουν. Στεναχωρέθηκα, όμως, γιατί η λεμονιά μας πήγαινε να κάνει ένα λεμόνι και σήμερα το βρήκα πεταμένο κάτω στη βεράντα. Το έκοψε ο αέρας φαίνεται. Ήταν πολύ μικροσκοπικό, το έκοψα στη μέση και μύριζε λεμόνι. Ήταν σε αρχικό στάδιο, βέβαια, και πιο πολύ έμοιαζε με ακτινίδιο!

Μάγδα κανονίστε πούλμαν κάθε Σάββατο να έρχεστε στο Κατηχητικό!

Εμείς στα γενέθλια του Αντρέα την πρώτη φορά είχαμε τραπεζομάντηλα, πετσέτες, πιατάκια, ποτηράκια ΜακΚουίν, που τα διαλέξαμε εμείς, βέβαια, γιατί ο Αντρέας ήταν πολύ μικρός, αλλά η τούρτα άσχετη, ήταν ξυπνητήρι, επειδή μας ξυπνούσε το βράδι! Στα δεύτερα γενέθλια είχαμε Μίκυ, που ήθελε ο Αντρέας, αλλά η τούρτα τρενάκι, που επίσης αρέσει στον Αντρέα. 

Για στολισμό κι εμείς μπαλόνια, και μάλιστα, είχε πάρει ο άντρας μου αυτά τα μπαλόνια που είναι στενόμακρα και τα κάνεις διάφορα σχήματα, καπέλα, σπαθιά, κ.λπ., και τα έφτιαχνε ο ξάδελφός μου. 

Από φαγητά εμείς είχαμε (γράφω ανακατεμένα και από τα δύο γενέθλια): μικρά πιτσάκια ή μεγάλη πίτσα, ανοιχτά σάντουιτς με τυρί και άλλα με γαλοπούλα, στα οποία είχα φτιάξει φατσούλες με αγγουράκια και γεμιστές ελιές, κλειστά σαντουιτσάκια λούντζα-χαλούμι, κεφτεδάκια τα οποία είχαμε περάσει σε ξύλινα σουβλάκια με ντοματίνια, κομμάτια από αγγουράκι και πιπεριά και γεμιστές ελιές και τα καρφώσαμε πάνω σ' ένα πεπόνι, σπανακοπιτάκια, τυροπιτάκια (όλα με σπιτικό φύλλο κουρού), κοτομπουκιές, βολ-ω-βαν τόνου (μπορείς να κάνεις και με κιμά και μπεσαμέλ), καναπεδάκια για τους μεγάλους (εμείς είχαμε κάνει με ταραμά και σκορδαλιά λόγω νηστείας), τυλιχτή ελιόπιτα, και δε θυμάμαι τι άλλο. Από γλυκά, εμάς εδώ φτιάχνουν και άλλα εκτός τούρτας. Εμείς νομίζω είχαμε τυλιχτά γαλακτομπουρεκάκια και μπακλαβαδάκια, χαλβά σιμιγδαλένιο, μηλόπιτα, δε θυμάμαι τι άλλο δυστυχώς. 

Από παιχνίδια, εξαρτάται, βέβαια, και από την ηλικία των παιδιών, αλλά σε παιδιά νηπιαγωγείου-δημοτικού αρέσουν οι μουσικές καρέκλες, τα αγάλματα, το κρύο-ζέστη, ο Γιάννης λέει. Φέτος τους έκανα τον ψαρά, δηλαδή σε ένα καλάμι κρεμάς μια κλωστή, απ' την κλωστή κρεμάς ένα κουλουράκι και ένα παιδί παίρνει το καλάμι και ανεβαίνει σε μια καρέκλα. Τα υπόλοιπα παιδιά, βάζουν τα χέρια πίσω από την πλάτη και προσπαθούν να πιάσουν το κουλουράκι, το οποίο ο "ψαράς" κουνάει όσο μπορεί, με το στόμα. Το παιδί που πιάνει το κουλουράκι γίνεται ψαράς. Εννοείται, αλλάζουμε το κουλουράκι σε κάθε γύρο. Επίσης, τους έκανα το παιχνίδι που ζωγραφίζεις ένα πρόσωπο χωρίς μύτη, έχεις τη μύτη ξεχωριστά και κάθε παιδί προσπαθεί να την κολλήσει ενώ έχει τα μάτια του δεμένα. 

Η πινιάτα είναι τέλεια ιδέα, αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται!

Μάγδα κρίμα για τη γιαγιά του άντρα σου... Και η φίλη μιας ξαδέλφης μου έχει καρκίνο στο συκώτι και στο πάγκρεας και συνήθως αυτός ο καρκίνος είναι ακαριαίος... Είναι πάνω από είκοσι χρόνια φίλες, αφού θυμάμαι που τις είχαμε φιλοξενήσει όταν πήγαινα ακόμα στο δημοτικό... Η ξαδέλφη μου έχει μείνει μισή από τη στεναχώρια της... 

Σας αφήνω, γιατί θα έρθει η φίλη μου με τα παιδιά της, κι εγώ θα είμαι ακόμα εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις ξαπλωσα, ο Νικολας με βγαζει off καθε μερα ειναι η πιο δυσκολη ηλικια δεν μπορω να κανω τιποτα και ετσι μου μαζευονται οι δουλειες το βραδυ. Εχει και πυρετο σημερα το πρωι ειχε 38.1 τωρα το βραδυ εκανε 38.7 του εδωσα ντεπον και κοιμηθηκε. Παντώς και διαθεση εχει και ορεξη, με τραβαει για να θηλασει περισσοτερες φορες βεβαια αλλα δεν μπορω και να μην του δωσω γιατι κλαιει σπαρακτικα. Φανταζομαι οταν συνελθει θα επανελθει στον εναν θηλασμο την μερα.

Χθες που τον κρατησε η μαμα μου μπορεσα και εκανα το σπιτι, σημερα μολις κοιμηθηκαν εκανα το μπανιο που μου ειχε μεινει απο χθες και σιδερο δυο ωρες. Ουφ και αυτα τα πληντηρια δεν τελειωνουν ποτε. Εντωμεταξυ ο Γιωργακης κοιμαται απο τις 19:30 χωρις μπανιο χωρις τιποτα, να δω τι βραδυ με περιμενει.....μαλλον αντι για τις 5 θα μου ξυπνησει κατα τις 2-3 σε καμια ωρα δηλαδη.....

Λοιπον θελω πολυ να διαβασω τα νεα σας αλλα δεν βρισκω καθολου χρονο, που θα παει θα μπω παλι σε ρυθμο και θα σας προλαβαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα εντελώς... Δεν προλαβαίνω...Χρόνια πολλά σε όλες!!!! Χρόνια πολλά και στον Γιωργάκη της Κατερίνας μας και στον ανεπίσημο Γιωργάκη της άλλης Κατερίνας μας!  Έχω και τον Πάνο άρρωστο με πυρετό. Χτες έκανε και εμετό. Τώρα περιμένουμε την Αλεξάνδρα. Έχω πολλή διόρθωση - διαγωνίσματα 7 τμημάτων- και τα έχω παίξει ελαφρώς. Στο σπίτι τα παιδιά είναι πολύ ζωηρά και μας βγάζουν off. Ελπίζω πως θα τους ξαναβρώ σύντομα τους ρυθμούς μου. Δεν σχολιάζω τίποτα γιατί έχετε γράψει τόοοοσα πολλά που αδυνατώ να τα διαβάσω αυτή τη στιγμή. Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, το πρωί ο Αντρέας πήγε στην εκκλησία με τους δικούς μου, κι εγώ έμεινα σπίτι και κοιμήθηκα. Φρόντισε, βέβαια, ο Αντρέας να με ξυπνήσει, γιατί στάθηκε στη σκάλα και φώναζε "εεε, μαμάαααα'!!!!

Χτες το απόγευμα ήρθε η φίλη μου που σας έλεγα. Έχει τρία παιδιά, ένα κοριτσάκι οκτώ χρονών, και δύο αγοράκια, πεντέμιση και τεσσάρων χρονών. Τα αγόρια είναι πάααρα πολύ άτακτα, τι να σας πω ρε κορίτσια, με το που ήρθαν κι άρχισαν να παίζουν, σκοτώνονταν μεταξύ τους κάθε ένα λεπτό. Ειδικά ο μικρός είναι πάρα πολύ φωνακλάς, και λίγο πριν φύγουν, έπαιζαν όλοι μαζί με ένα παιχνίδι, κάτι πήρε ή έβαλε ο Αντρέας, κι ο άλλος του φώναζε ένα πολύ άγριο "εεεεεεε", κι ο Αντρέας τρόμαξε, κι άρχισε να κλαίει γοερά. Μόλις συνήλθε, ξαναφωνάζει ο άλλος "εεεε", νομίζω στον αδελφό του, κι άρχισε πάλι ο Αντρέας το κλάμα. Όταν του πέρασε, πήρε το κουτί του παιχνιδιού και τους λέει "π-έπει να το φυλάτσουμε". Μετά που έφυγαν, τον ρώτησα αν του άρεσε που ήρθαν τα παιδάκια και μου είπε ναι, αλλά "θύμωσε το ένα παιδάκι και τόματσα" (τρόμαξα). Πάντως σήμερα ήθελε να έρθουν πάλι.

Καγκουράκι και Ανθή περαστικά στα αγόρια σας!

Σας φιλώ όλες κορίτσια, τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες μου το σκ φτανει στο τελος του κ δε νιωθω ουτε να ξεκουραστηκα κ τοσο ουτε κ να κανα κατι ιδιαιτερο

Χτες δουλεια γυρησα πηγαμε σουπ μαρκετ κ ως να κοιμηθω εκανα δουλειτσες ειχα πολυ σιδερο ο συζηγος εβλεπε αγωνα κ ο μικρος επαιζε κ μετα συνεχισα με μια μινι καθαριοτητα στα μπανια μαγειρεψα γιουβετςι επεβλεπα το βασιλη που κανε μπανιο μιας κ κανει μονος κ επεσα ξερη για νανι

Σημερα μια απο τα ιδια παιχνιδι πολυ με βασιλη μαγειρεψα μπιφτεκια με πιλαφι

Λιγες δουλειες κ κοιμηθηκα το μεσημερι 4 κ ξυπνησα τωρα ο μικρος ακομα κοιμαται

Το βραδυ θα κοιμηθουμε πολυ αργα μαλλον

Κ αυριο 8 πρεπει να μαι στη δουλεια ενω πιανω 8.30 ειπε ο προισταμενος να ανοιξω εγω γιατι θα αργησει χαλασε το αμαξι του..

Αυτα τα νεα εν ολιγοις

Περαστικα ανθουλι κ καγκουρακι στα αγγελουδια σας μα δε λεει να ρθει το καλοκαιρι!!!!

Σας αφηνω παω να κανω μπανακι..!

Αννα μαρια οντως μερικα παιδακια ειναι πολυ ατακτα γκρρρτ

Παλι κΑλα ο αντρικος τα ξαναθελει μωρε ο καλοβολος μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε;

Πού είστε χαμένες όλες; 

Σήμερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ανοίγουν τα σχολεία! Να ξεφύγω και λίγο από το πρήξιμο. Μιλάμε, η μάνα μου είναι μοναδική στο να δυσκολεύει τη ζωή της, να κουράζεται χωρίς λόγο και μετά να κλαίγεται ότι πονάει η μέση της. Όσο για τον πατέρα μου, απίστευτο πρήξιμο. Τρώω κάτι. "Τι τρως;". Παίρνω τηλέφωνο. "Με ποιον μιλούσες;". Ακούστε φάση χτες βράδι: Σας είπα για το βιντεάκι που έπρεπε να τραβήξω. Παρ' όλο που το τράβηξα και το έστειλα, οι τύποι από το διαγωνισμό, μου είπαν ότι δεν είναι και πολύ καλή η ανάλυση, και αν μπορώ να τραβήξω κάποιο άλλο από κάμερα ή iphone, και να τους το στείλω μέχρι Κυριακή βράδι, θα είναι καλύτερα, γιατί θα το προβάλουν σε γιγαντοοθόνη και δε θα φαίνεται καθόλου καλά. Ρώτησα την κουμπάρα μου και βρήκε ένα σωρό δυσκολίες, και πήρα τη φίλη μου που παντρεύτηκε τις προάλλες. Αυτή μου είπε ότι μπορεί να με εξυπηρετήσει, αλλά την ώρα που την πήρα ετοιμάζονταν για να πάνε στο χωριό του άντρα της, και θα επέστρεφαν κατά τις δέκα το βράδι, κι αν θέλω και μπορώ να περάσω απ' το σπίτι τους εκείνη την ώρα να το ετοιμάσουμε. Κατά τις εννιά λέω στους γονείς μου ότι ίσως κατά τις δέκα να πάω στους τάδε μπλα μπλα. Ακολούθησαν τα εξής: "τιιιι;;;; Μα ποιες δέκα;;;; Δέκα το βράδι εννοείς;;; Πας καλά;;;;". "Τιιι;;;; Είναι στο χωριό;;; Και θα πας εσύ δέκα η ώρα στο χωριό;;;". "Καλά, γιατί δεν έρχονται νωρίτερα, είναι ανάγκη να έρθουν στις δέκα;;;". "Θα σου στείλουν μήνυμα όταν θα έρθουν; Μήνυμα, όχι τηλέφωνο; Καλά, γιατί δεν τους παίρνεις εσύ να τους ρωτήσεις αν θα έρθουν τελικά". "Αφού θα φύγεις στις δέκα, γιατί δεν πας να ντυθείς;". "Και πού θα παρκάρεις;". Τελικά αυτοί γύρισαν πολύ αργά και δεν πήγα. Αλλά καταλαβαίνετε το πρήξιμο...

Σήμερα είναι και η απονομή των βραβείων, να δούμε τι ήρθα τελικά!

Τέλος πάντων, άλλα νέα δεν έχω, σας αφήνω να πάω σπίτι, γιατί θ' αρχίσουν πάλι τη γκρίνια, ότι αφήνω το μωρό και χάνομαι, κ.λπ.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεταμεσονυχτια αλλα δε μου κολλα υπνος..!

Εφαγα (ενα κιλο στανταρ )παγωτο σοκολατα φραουλα κ πολλα σοκολατακια η ενεργειΑ λοιπον εχει χτυπησει κοκκινα χιχι!!

Απο νεα no news good news που λεγε κ το παλιο αφεντικο μου..

Σπιτι δουλεια - δουλειες..

Ρε κοριτσια τι κολημα εχω φαει με το μικρο μου...

Πως ειναι δυνατον ενα συναισθημα αντι να καταλαγιαζει με το χρονο να γινεται ολο κ ποιο εντονο..

Καθομαι κ αναπολλω ποσες φορες με εχει εκπληξει, ποσες φορες με κανει να γελαω,

Με κανει να σκεφτω να καρδιοχτυπω ,νιωθω τοςο ευτυχισμενη,τοσο χαρουμενη ..

Νιωθω τοσα πολλα!! μα αδυνατω να τα εκφρασω με λογια απλα..

Ειναι ομορφο να ερχονται στα ματια δακρυα χαρας.. αυτη η αγαπη που μου δειχνει ανευ ορων κ με καθε ευκαιρια χωρις να ζητα τιποτα

πραγματικα με εχει πεθανει..!

Καταθεση ψυχης;;καμια φορα με πιανουν τα υπαρξιακα μου

Χαχαχα..

Ραντεβου αυριο ελπιζω να χω περισσοτερα νεα να σχολιασω κοριτσαρες

Αννα μαρια βαστα γερα !!!

γκρινια κ ελεγχος τα χειροτερα μου!!!

Τελικα τι εκανες με το βιντεακι;;

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορεςςς!

Ελειψα λιγακι αλλα επεσε και σαβκο και χτες πηγα για αναλυσεις αιματος (τοξοπλασμα, γλυκοζη, σιδηρο, αιμοσφαιρινη κλπ), ουρα και την αναλυση αιματος που στελνουμε στο κεντρο παιδιατρικης προληψης για το τεστ Papp-A!

Πηγα και το Σαββατο στο γιατρο, ολα καλα Δόξα Τον Θεό και Την  Παναγία!θα με δει ξανα στις 17 Μαιου δηλαδη μετα την αυχενικη που εχω στις 12 Μαιου!αχ Θεέ μου κανε να πανε ολα καλα!

Αννα Μαρια ποσο εκνευριζομαι οταν κανουν τοσες ερωτησεις!οχι μονο οι γονεις αλλα γενικα!χαχα!μια χαρα και η βαφτιση!ποτε ερχεται ο συζυγος?

Ανθη περαστικα στον Πανουλη.....!ελπιζω να μην κολλησει η Αλεξανδρα σου!

Μαρινακι η δευτερη εγκυμοσυνη δεν εχει τοση ξεκουραση γιατι εχεις και το πρωτο μωρο που θελει τη φροντιδα του, την προσοχη του, τις βολτες του!

Μαγδουλα μου λατρεια ο γιοκας ε?γενικα τα παιδια μας ειναι η ζωη μας!πρωινη πρωινη στη δουλιτσα!

Καγκουρακι μου μεγαλωσε και το μικρουλι!περαστικα στον Νικολακη!οντως ειναι δυσκολη ηλικια, ισως και λιγο να ζηλευει απ το μικρο που θηλαζει!

Κατερινακι ωραια περασετε στα πεθερικα!αντε ευχομαι και του χρονου να σε ξαναπαρουν στη δουλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιες!

ουφ πηρα τα αποτελεσματα της γενικης αιματος και αγχωθηκα λιγακι!βγηκαν ολα φυσιολογικα εκτος απ το cmv(igg) που βγηκε θετικο και ειχα παθει σοκ!ενω τελικα οπως μου εξηγησε η χημικος ειναι ενδειξη οτι περασα αυτο τον ιο παλαιοτερα πριν μεινω εγκυος γιατι εκανα και cmv(igm) και αυτο ειναι αρνητικο!το δευτερο δειχνει αν περνας τον ιο τωρα στην εγκυμοσυνη!Ευτυχως Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία το ειχα περασει παλαιοτερα!ειναι ενας ιος που δεν εχει καθολου συμπτωματα και σχεδον ολες οι γυναικες τον περνανε φτανει να μην ειναι εγκυες γιατι αυτο εχει επιπτωσεις στο εμβρυο οπως τυφλωση, κωφωση κλπ!μιλησα με 2 συνεργατες του ιατρου μου γυναικολογους γιατι λειπει και εγω ηθελα αμεσες διευκρινισεις και μου παν οτι αμα ειναι το Igg θετικο δεν μας πειραζει και οτι το Igm μας ενδιαφερει που δειχνει αν το περνω τωρα που αυτο Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία ειναι αρνητικο!!Μιλησα και με τη νοσοκομα του που σπουδασε κι αυτη ιατρικη και κατεχει μου πε οτι ειναι θετικο οτι τον περασα παλαιοτερα γιατι δεν θα ξαναχρειαστει να κανω αυτη την αναλυση στην εγκυμοσυνη ενω αν εδειχνε οτι δεν το περασα ποτε θα εκανα επαναληψη καθε μηνα!οπως και το τοξοπλασμα που δεν το χω περασει ποτε οπως δειχνουν οι αναλυσεις και πρεπει καθε μηνα να το επαναλαμβανω!εκανα και αναλυσεις ουρων που αυτες ειναι οκ μονο εχω αφθονα αλατα που σημαινει πρεπει να πινω περισσοτερο νερο γιατι δεν πινω ειναι η αληθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; 

Βγήκαν τα αποτελέσματα του διαγωνισμού χτες. Τελικά ήρθα δεύτερη, και οι συμμετοχές ήταν 1911!!! Το ήξερα ότι είχε πολλές συμμετοχές, γιατί είχε προβληθεί ευρύτατα ο διαγωνισμός αυτός μέσω ίντερνετ και κυρίως μέσω φέισμπουκ, αλλά έλεγα, άντε να είναι εκατό άτομα. Έπαθα σοκ μόλις άκουσα το 1911!!! 

Που λέτε, έδειχνε λάιβ την τελετή βράβευσης στο ίντερνετ, αλλά δεν μπόρεσα να ακούσω το όνομά μου, γιατί το είπε προς το τέλος, μια που προηγουμένως είχε ομιλίες, τραγούδια, ξαναμανά ομιλίες, και άρχισαν την ανακοίνωση των νικητών από το τέλος. Την ώρα που είπαν το όνομά μου, ήμασταν στο αμάξι και φεύγαμε απ' το σχολείο. Το έβλεπε ο αδελφός μου και με ενημέρωνε. Έπαιξαν το βιντεάκι που τους έστειλα και το διήγημά μου το διάβασε η Μυρτώ Αλικάκη. 

Κατά τα άλλα καλά, πρήξιμο και κούραση. Άντε να έρθει ο άντρας μου να μαζευτούμε στο σπιτάκι μας.

Μάγδα κι εγώ έφαγα παγωτό χτες, αλλά μόνο ένα χωνάκι, όχι ένα κιλό! 

Είναι λογικό να νιώθουμε πιο έντονα συναισθήματα για τα ζουζούνια μας όσο περνάει ο καιρός, αφού όσο μεγαλώνουν, τόσο πιο πολλά μας προσφέρουν! Π.χ., ένα νεογέννητο, πόση αγάπη θα σου δείξει,πόσες ωραίες στιγμές; Ενώ ένα παιδάκι δύο-τριών χρονών, κάθε μέρα θα κάνει και κάτι καινούριο.

Βάσω μπερδεύτηκα λίγο με τα αποτελέσματα, αλλά απ' ό,τι κατάλαβα, είναι καλά! 

Σας φιλώ κοριτσάκια, θέλω να κάνω και μπάνιο και να πάω στους γονείς μου για φαγητό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έβαλα το διήγημα στην ομάδα, για να το δει όποια θέλει. 

Απορώ πάντως πώς τους άρεσε αυτή η χαζομάρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα, εμεις ειμαστε αρρωστουληδες, δεν αρρωστησαμε ολο τον χειμωνα και την παθαμε τώρα. Ο Νικολας απο το σαββατο με πυρετο, σημερα ειναι απυρετος, δεν ανεβαζε πολυ μεχρι 38.9 εκανε αλλα προχθες που ειχε 37.5-38 δεν ειχε ορεξη για φαγητο και ηθελε ολ αγκαλια και στηθος. Σημερα μου φαινεται κολλησε ο Γιωργακης γιατι ηταν ζεστουλης μεχρι τωρα εχει κανει 37.8 τον παρακολουθω και βλεπουμε....

Κατα τ αλλα τα ιδια τελειωσα και με το ατελειωτο σιδερο που ειχα μεχρι να ξαναρχισω τα πληντυρια.

Βασω ολα καλα βλεπω με το μπεμπινι σου μια χαρα ειναι οι εξετασεις αυτα με τα αντισωματα αυτο δειχνουν αν το εχεις περασει παλια ή τωρα, με το καλο και η αυχενικη σε λιγες μερες.

Αννα μαρια πολλα συγχαρητηρια για το διηγημα!!!!! Διαβαζοντας για την φιλη σου με τα τρια παιδια λεω ουπς ετσι θα ειμαι σε 4 χρονια!!!!!! Καλοφωτιστο και το ανηψακι σας και με το καλο να ερθει ο αντρας σου. Αχ σαν το σπιτι μας πουθενα ειναι η αληθεια.

Ανθη μου περαστικα και σε σας πως ειναι τα παιδακια σου τωρα?

Κατερινα δεν θυμαμαι αν σου ευχηθηκα για τον Γιωργο σου, να τον χαιρεσαι και να τον καμαρωνεις!!! Περαςατε καλα το παςχα αλλα πολλες δουλειες και εσυ βλεπω.

Μαρινα πλησιαζουν τα γενεθλια σας, θεμα εννοουν να εχεις για παρδειγμα πιατακια ποτηρακια και τουρτα καποια παιδικη φιγουρα που του αρεσει. Στην Αγγελικη στα 2α γενεθλια ειχα τον μικυ, στα 3α ζητησε την τινκερμπελ και στα 4 την ντορα. Ειδα σου απαντησε και η Αννα μαρια και συμφωνω και εγω με οσα εγραψε.

Μαγδα ειναι η ζωη μας τα παιδακια μας και σιγουρα καθε τι που κανουν μας εκπλησουν και μας γεμιζουν ακομα περισσοτερο. Σημερα το πρωι θηλαζα τον μικρουλη κοιμοταν ο Νικολας και ημουν αποκλειςτικα δικη του και σα να ενιωςε την ηρεμια μου αυτη και βγαζει το στηθος με κοιταγε στα ματια μου γελαγε και μετα ελεγε τα δικα του, ελιωσα και σκεφτομουνα ποσο πολυ αναγκη με εχει και αυτο που το αφηνω πολυ ωρα στο πορτμπεμπε ή στην κουνιστη κουνιτσα του για να ασχολουμε και να προσεχω τα αλλα δυο.

Διαβασα τα τελευταια μονο, καλη νυχτα κουκλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Ο Πανούλης είναι από χτες καλά και η Αλεξάνδρα ακόμα δεν έχει κολλήσει. Τα βράδια που την βάζω για ύπνο την πιάνει στην αρχή βήχας, αλλά μετά ηρεμεί. Χτες είχαμε και ένα εφιαλτικό βράδυ. Ξύπνησε στις 2.50 και ξανακοιμήθηκε στις 6 το πρωί. Είχε τρελά κέφια. Ρωτούσε πού είναι ο Πάνος, πού είναι ο παππούς και άλλα πολλά. Το μάτι γαρίδα. Το θυμάμαι και ταράζομαι. Κατά τα άλλα τα ίδια. Στη ρουτίνα μας.

 

Άννα Μαρία, συγχαρητήρια για το διήγημα! Μεγάλη η διάκριση μέσα σε τόσα πολλά διηγήματα. Ζωηρά τα αγοράκια ε;; Εμένα μου τη δίνουν πολύ οι φωνές. Ο Πάνος όταν βγάζει κραυγές εκνευρίζομαι απίστευτα. Χαίρομαι κι εγώ που πηγαίνω στη δουλειά και ξενερώνω που σε λίγο καιρό θα σταματήσω. Στο σπίτι είναι πολύ μεγάλη η κούραση.

 

Κατερίνα μου, περαστικά στα παιδάκια σου. Μακάρι ο Γιωργάκης σου να μην ανεβάζει περισσότερο πυρετό.. Ίσως να φέρνει η Αγγελική ιωσούλες, τις οποίες η ίδια δεν περνάει. Ο Νικόλας θηλάζει ακόμα;

 

Βασούλα, μπράβο για τις εξετάσεις! Σε λίγο καιρό θα κάνεις την αυχενική ε;; Περνάει γρήγορα ο καιρός. Ίσως να μάθετε και φύλο! Όλα καλά εύχομαι να πάνε!!!

 

Μαγδούλα, έρωτας με το γιο ε;; Μας έχουν τρελάνει τα παιδάκια μας. Μπράβο στο Βασιλάκη σου που κάνει και μόνος του μπανάκι! Ώριμο παιδάκι! Ο Πάνος από φέτος έχει αρχίσει να θέλει να τα κάνει όλα μόνος του. Για το μπάνιο όμως του ξεκαθάρισα ότι εγώ θα τον σαπουνίζω και αυτός θα ξεπλένεται.

 

Φιλάκια κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλες μου καταρχην συγχαρητηρια αννα μαρια μεγαλη διακριση κοριτσακι μου μεσα σε τοσους διαγωνιζομενους μπραβο θα το διαβασω συντομα απλα απο το κντ δεν θα ανοιγει λογικα αρα μολις ανοιξω pc θα το δω κατευθειαν!!

Αναμενω επισκεψη τον μπαμπα μου απο της 5 κ φυσικα με εχει καραστησει τον πηρα τηλ κ τωρα ξεκινησε τον πηρε ο υπνος πως νευριαζω με την ασυνεπειααα

Περαστικα καγκουρακι μου κ ανθουλι μου σιδερενιΑ κ γρηγορα

Μονο εμενα δε μου λειπει η δουλεια τελικα χιχι

Εγω δε κουραζομαι σπιτι στη δουλεια ομως ψοφαω πχ σημερα γυρησα σχεδον 5 απο της 7 που ημουν ορθια σερνομαι τωρα μιλαμε

Αυριο αργια ομως κ θα παμε αλεποχωρι οποτε σουπερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα πλησιαζει ο καιρος για να ξαναδεις το φασολακι σου νομιζω θα ναι κοριτσακι για να δουμεεεε γερο να ναι

Μια χαρα βρε οι εξετασουλες σου παντα ετσι να ναι!!

Ο βασιλης χτες πηγε εκδρομη σε θερμοκηπιο χτες εκδρομη κ εφερε δωρο μια γλΑστρουλα δωρο

Το καθε παιδακι στη μαμα του

Επισης περπαταγαν ολοι μερα με καλτσες γιατι ηταν παγκοσμια μερα ευαισθητοποιησης να μαθουν τα παιδια οτι καποιοι ανθρωποι ζουν χωρις καν τα απαραιτητα πχ παπουτσια

Γενικα την καθε μερΑ την ψαχνουν πολυ πχ μερα βιβλιου φτιαξαν σελθδοδεικτες

Μερα ζωο πηγαν στα ζωα

Κανουν πολλα

Πηγε κ παιδιατρος σημερα μια χαρα ο βασιλακος απο υγεια κ απο κιλα 17.500 κ 108 ποντους

Απο αναπτυξη κ αυτος ειπε το ιδιο λες κ ειναι σωματικα κ πνευματικα 5χρονο

Χαχαχα

Σημερα καναμε ευθανασια στη γατα της πεθερας μου δε γινοταν αλλιως εσπασε η χολη της κ δηλητηριαστηκε η καημενη..14 χρονια την ειχαν της στοιχησε της καημενης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, εμεις μια απο τα ιδια ο Νικολας καλυτερα, ο Γιωργακης εχει πυρετουλη, ευτυχως δεν εχουν τιποτε αλλ μαζι με τον πυρετο και παλι δεν ανεβαινει πολυ.

Ανθη μου ευτυχως τα δικα σου ειναι μια χαρα τωρα!!! Ποτε σταματας το φροντηστηριο, να καταφερουμε να βρεθουμε και καποια στιγμη. Ο Νικολας τον τελευταιο 1,5 μηνα ειχε κρατησει εναν θηλασμο μεσα στη μερα κυριως το απογευμα αφου ξυπναγε, κοιμαται χωρις στηθος και δεν ξυπναει πια το βραδυ θα ξυπνησει καποια συιγμη μετα τις 5 θα ερθει αναμεσα μας θα του τριψω λιγο την πλατουλα και θα ξανακοιμηθει. Τωρα με τον πυρετο βεβαια αυτο εχει αλλαξει, θελει να θηλαζει περισσοτερο μεσα στη μερα. Τωρα που τσιμπησαμε την ιωσουλα ή οπως λες εφερε τιποτα η Αγγελικη και η ιδια δεν το εκδηλωνει ή απο παιδακια που βρεθηκαμε μαχι τους το Πασχα.

Μαγδα πολυ καλος ο Βασιλακης σου ανεπτυγμενο παιδακι σε ολα. Πολυ ψαγμενος ο παιδικος τους κανουν ωραιες δραστηριοτητες για να μην βαριουνται ολο τα ιδια και τα ιδια μπραβο. Καλα να περασετε αυριο, εμεις σπιτακι ηθελα να τα παμε για ποδηλατο αλλα δεν το βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...!

Σας σκεφτομαι αλλα τα ματακια κλεινουν μπανακι κ νανακια

Κ ραντεβου αυριο

Καλο μας μηνα απο τωρα

Ευχομαι να ειναι λουλουδενιος μοσχομυριστος

Κ ζουζουνιαρικος ερχεται το καλοκαιρι!!!!!!

Σας φιλω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μπορω να σας αποχωριστω μικρες μου εστω κ αν κουτουλαω χιχι

Ο β σε ενα λεπτο κοιμηθηκε σημερα

Ισα που ξαπλωσεκ τεζα χαχα

Εβαλε τρελο αερα εδω γκρρρ

Κ περναν κ κατι μηχανοβιοι κ γκαζωνουν κ πεταγομαι ως το ταβανι

Ουυυυφ..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Δε σχολιάζω τίποτα, έρχεται ο άντρας μου σήμερα και ήρθα σπίτι μου να καθαρίσω λίγο. 

Περαστικά στα ζουζούνια που είναι άρρωστα!

Τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...