Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου σημερα μετα απο 4 ημερο πηγα δουλεια ουυφ δυσκολα τα πραγματα μετα απο τοσο καθισιο

Γυρησα εκανα ενα μπανιο κ τεζα στον καναπε

Ο βασιλης παιζει με ξαδερφη του κελυ

Κ ο συζηξ διαβαζει στο πισι για δουλεια

Χτες ειχαμε μια χαλαρη μερουλα ξεκουρασης

Καγκουρακι με φιλους ειναι οντως σουπερ

Αλλαξατε κ παραστΑσεις μπραβω κοριτσακι μου

Αννα μαρια που σαι καλε σε χω συνηθισει καθημερινη εσενα

Φιλια σε ολες

Αυριο ρεπαρωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι, διαβασα αρκετα οσα προλαβω γιατι δεν εχω και πολυ μπαταρια ....

Αννα μαρια εφτασες κιολας 28 εβδομαδες, πολυ γρηγορα περνα ο καιρος, Βασω εσυ ποσο εισαι δεν εχεις τικερακι και το ξεχναω. Πολυ ομορφα πραγματα ολα αυτα που τους κανεις και τους λες στο κατηχητικο.

Χριστινα χρειαζετε και η γενικη στο σπιτι και τωρα που εχετε την ευκαιρια εκμεταλλευσου το. Μακαρι να βρει δουλιτσα ο αντρας σου παντως γρηγορα.

Κατερινιω τελειωσε το πενταμηνο θα σε εχουμε πιο τακτικα εδω, ελπιζω να βρεθει και κατι αλλο αργοτερα. Αυτο με τη διαθεσιμοτητα δεν το εχω καταλαβει ακριβως για πες μας μιας και το ζειτε, ελπιζω παντώς οτι ειναι να μην σας επηρεασει και να εχει ο αντρας σου την δουλεια του.

Αυγα εβαψα και εγω φετος, λιγα για το καλο ειχα 3-4 σπασμενα στο βραςιμο και ενω βγηκαν ωραια κοκκινα απο τη βαφη οταν τα περασα με το ελαιολαδα εγιναν κοκκινα με μικρες λευκες σταμπες τι φταιει δεν ξερω.

Αλεξανδρα συλλυπητηρια και εσυ να εχεις δυναμη να στηριζεις τον αντρα σου.

ΑνναΜαρια ωραιο ακουγεται το προγραμμα του παιδικου με αρκετες δραστηριοτητες. Καλη αρχη και καλη προσαρμογη, το οτι του αρεσε και δεν ηθελε να φυγει δειχνει οτι θα προσαρμοστει γρηγορα και ευκολα. Εμας τρωνε εκει, για τα κεραςματα ιςχυει το ιδιο και τουρτα επιτρεπουν αλλα αν ειναι σπιτικη ακομα καλυτερα. Στην γιορτη της αγγελικης ειχα φτιαξει μπιςκοτα για κεραςμα και τους τα εδωςαν με το πρωινο δεν τα εβαλαν στην τςαντα και στα γενεθλια της την τουρτα την ειχα φτιαξει εγω. Αλλες μαμαδες σε γιορτες ή γενεθλια στελνουν κεικ. Η ανυπακοη ειναι λιγο της ηλικιας αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα δεις βελτιωση σε αυτο το θεμα με τον παιδικο. Α και η Αγγελικη ακομα και τωρα οταν με βλεπει να καθαριζω κολοκυθακια νομιζει οτι ειναι αγγουρια και μου ζηταει να φαει.

Βασω ακουσατε καρδουλα, μπραβο ολο καλα νεα να μας φερνεις απο το σπορακι στην κοιλιτσα σου.

Μαρινα ταρζαν ο Αντωνακης να τον βαλουμε να κανει παρεα με τον Νικολα θα τα βρουνε σιγουρα. Εμας η νονα μας πηρε παπουτσακια μπλε μοκασινια, η λαμπαδα πανω ειχε ενα ξυλινο χταποδι, ειναι διακοσμητικο κρεμαστο και ενω εγω δεν το συνηθιζω το παιχνιδι το πασχα μας εφερε ενα ελικοπτερο και ενα αεροπλανο. Μπραβο και για τα κιλα που θα πανε θα φυγουν και τα υπολοιπα.

Μαγδα και εγω τιμωρια κανω αυτο με το παιχνιδι να στερηθει δηλαδη κατι, οι ψυχολογοι λενε οτι ετσι μαθαινουν την συνεπεια της πραξης τους, εμενα πιανει αρκετες φορες. Στην αγγελικη κυριως γιατι ο Νικολας ειναι ακομα μικρουλης. Μεγαλη βδομαδα τα νηστεψανε και τα δικα μας στον παιδικο. Και μενα μου αρεσει οταν την ακουω να μικαει ευγενικα ολα απο το σχολειο τα μαθαινουν, εμενα στην τουαλετα οταν με φωναζει να την σκουπισω μου πεταει και ενα παρακαλω στο τελος.

Σταματαω κορες εχω πολυ λιγη μπαταρια μη μου σβησει και τα χασω ολα οσα εχω γραψει, αυριο τα υπολοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Χριστός Ανέστη και Χρονια Πολλα σε ολους!υγεια και χαρα σε μας και στις οικογενειες μας!

Αννα Μαρια φευγει ο αντρας σου για τα βαφτισια?10 μερες θα λειπει?θα μενεις στη μαμα σου για να σε βοηθα?ποτε ειναι τα βαφτισια?πηγατε και Σαββατο βραδυ εκκλησια!μπραβο!εγω με τη μικρη μειναμε σπιτι γιατι η μικρη κοιμηθηκε και γω δεν ενιωθα καθολου καλα και ξαπλωσα νωρις!πηγε ο συζυγος μου!να σου ζησει ο Γιωργος σου!

Καγκουρακι ωραια περασατε και Αθηνα και στο χωριο!ξεσκασατε!και τα μωρα επαιξαν και το ευχαριστηθηκαν!τικερακι δεν καταφερνω να βαλω!το Σαββατο μπαινω στην 10η βδομαδα!Το Σαββατο εχω ραντεβου στο γυναικολογο μου!δευτερα θα παω για να μου παρουν αιμα απ το κεντρο προληψης, αυτο που συγκρινουν με την αυχενικη διαφανεια το PAPP-A και 12 Μαιου θα παω για τον υπερηχο α επιπεδου!

Κατερινακι τελευταιες μερες στο παιδικο!δεν πειραζει...τωρα θα ξεκουραστεις!δεν υπαρχει περιπτωση να σε παρουν ξανα ή οχι?να σου ζησει ο Γιωργακης σου!

Μαρινακι ο Αντωνακης ταρζαν ε....!οτι ακουνε τα λενε!παπαγαλακια εχουν γινει!με το καλο να χασεις τα κιλακια σου και να αρχισετε προσπαθειες για μπεμπε!

Μαγδουλα χορτασες τη μανουλα!αρκετα δωρακια για το βασιλακο!το καταχαρηκε!τι ομορφο να εχουν ξαδελφακια, μεγαλωνουν μαζι και θα ειναι πολυ αγαπημενα!

Μονο εγω δεν εκανα αυγα λοιπον!χαχα!δεν εχω αντοχες!οταν βρισκω ελευθερο χρονο θελω να ξαπλωνω, να ξεκουραζομαι!το χρειαζομαι πραγματικα!εμεις περασαμε οικογενειακα τις γιορτες!δεν πηγαμε στο χωριο του αντρα μου γιατι ειναι πολυ μακρια και ενας δρομος ολο στροφες οποτε ετσι οπως νιωθω με αναγουλες και ζαλαδες δεν μπορουσα με τιποτα να παω!πηγαμε στα παιχνιδια εδω στο χωριο μας, διοργανωσαμε τομπολα απο κυριακη μεχρι τριτη, ειχε κλοουν, παραδοσιακα παιγνιδια, και γινονται στο παρκο της κοινοτητας που εχει παιγνιδια για μωρα, η μικρη επαιξε παρα πολυ, ειχε μουσικη την κυριακη dj, δευτερα τραγουδουσε ζωντανα ο αδερφος μου και χτες παλι dj και τομπολα αλλα χτες δεν ειχα αντοχες να παμε!αλλωστε χτυπησε και ο κουνιαδος μου το δακτυλο του με το τρακτερ και τον εκαναν εγχειρηση και πηγαμε στην κλινικη και ζοριστηκα γιατι ο αντρας μου ελειπε απ το πρωι μιας και τον ειχαν νοσοκομειο για ωρες και επειδη δεν εδιναν σημασια τον πηγαν σε ιδιωτικη κλινικη και τον χειρουργησαν!

Απο Εκκλησια εμεις πηγαμε Πεμπτη πρωι και Πεμπτη βραδυ, την  Παρασκευη το βραδυ και το Σαββατο το πρωι!Σαββατο βραδυ πηγε μονο ο αντρας μου κι εγω εμεινα με τη μικρη!Σαββατο πρωι δεν προλαβαμε την Ανασταση, πηγαμε 5 λεπτα μετα και στεναχωρεθηκα!δεν πειραζει!Στον Επιταφιο η μικρη δεν καθισε λεπτο, ολη την ωρα ετρεχε εξω στο προαυλιο και πηγαμε και περιφορα γυρω απ το χωριο και μετα φυγαμε!

Αυτα τα νεα μας!δεν εμπαινα αυτες τις μερες αλλα πραγματικα οταν ειναι και η μικρη σπιτι δεν προλαβαινω με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! 

Να 'μαι κι εγώ!

Όπως σας είπα, μένουμε στη μάνα μου τώρα, και τα έχω παίξει λίγο. Γκρίνια και από τις δύο πλευρές, αλλά η δική μου είναι δικαιολογημένη. :P Κατ' αρχήν, δεν μπορώ τις σκάλες. Έχω συνηθίσει στο διαμέρισμα, να είναι όλα κοντά, και αυτός είναι ένας από τους λόγους που επιλέξαμε να αγοράσουμε διαμέρισμα, να μην έχουμε την ταλαιπωρία με τις σκάλες. Τώρα ντύνομαι, ξεχνάω να φορέσω, π.χ. τη βέρα μου, και πρέπει να ξανανέβω όλη τη σκάλα... 

Έπειτα, πάμε να κοιμηθούμε πρώτο βράδι. Έχει ένα πάπλωμα απ' αυτά τα παλιά, που ζυγίζουν οκτακόσια κιλά. Ξαπλώνω να διαβάσω, κι όπως είχα λυγισμένα τα πόδια μου, με πονούσαν από το βάρος του παπλώματος. Το μωρό το σκέπασα με μια κουβερτούλα, γιατί και θα έσκαγε με το πάπλωμα, αλλά θα το καταπλάκωνε κιόλας. Το πρωί ξύπνησα κατά τις πεντέμιση με πόνους στη μέση, και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Φυσικά, ήμουν τρελή, γιατί το πάπλωμα είναι μια χαρά. Ευτυχώς χτες βράδι μας έβαλε κουβέρτα και εξαφάνισε το πάπλωμα.

Μετά της λέω ότι δεν μπορούμε να κοιμηθούμε χωρίς φωτάκι (μαντέψτε ποιος με έμαθε να κοιμάμαι με φωτάκι: Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ!!!). Γκρίνια ότι δεν έχει φωτάκι και να κοιμηθούμε θεοσκότεινα. Εγώ όμως δεν μπορώ με τίποτα, νιώθω ότι με καταπλακώνει το σκοτάδι. Μου φέρνει μια μικρή λάμπα, την οποία βάζει σ' ένα αμπαζούρ. Μια χαρά, μόνο που, εκεί που ήταν το αμπαζούρ, μας χτυπούσε κατευθείαν στα μάτια σαν προβολέας ανάκρισης. Το κατεβάζω κάτω, όοοοχι, θα πέσει το μωρό πάνω του. Το ξαναβάζει στο κομοδίνο. Το μωρό με μάτια ορθάνοιχτα, να κοιτάει το φως και να μην κοιμάται. Τελικά, το έβαλε σε άλλη πρίζα, μακριά απ' το κρεβάτι.

Χτες το μεσημέρι τρώμε, και μετά το φαγητό οι άλλοι έτρωγαν φράουλες. Ρωτάει ο αδελφός μου τη μάνα μου αν έβαλε ζάχαρη στις φράουλες και του λέει ναι. Της λέω "και δίνεις και στο μωρό;;;". "Ιιιιιι, είσαι ιδιότροπη, είσαι υπερβολική, εδώ του δίνετε ένα σωρό μπισκότα και κέικ, και σου έφταιξαν οι φράουλεεεεες;;;;;". Της λέω "μα, γιατί να παίρνει ζάχαρη ΚΑΙ από τα φρούτα; Αφού δε χρειάζεται", και να πετάγεται ο πατέρας μου "μα τι λες τώρα, γίνεται φράουλα χωρίς ζάχαρη;;;" κι άλλα τέτοια. Βγάλτε άκρη. 

Κι είναι και δέκα μέρες, να δούμε ποιος θ' αντέξει... 

Ο Αντρέας πάντως προσαρμόστηκε πλήρως. Ξυπνάει χτες το πρωί και το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν "σέλω παπούτσια". Του λέω "καλά, αυτό είναι το πρώτο πράγμα που έχεις να μου πεις πρωί-πρωί;". "Ναι" μου λέει "σέλω να πάω κάτω για να παίξω με το παιζίζι" (παιχνίδι). Και κάθε πρωί με ρωτάει "μα πόσες φο-ές θα πάμε στη γιαγιά και τον παππού;". Τον μπαμπά του δε φαίνεται να τον πεθυμά ιδιαίτερα!

Χτες πήγαμε και του πήρε και ο νονός του ένα δωράκι, μια φάρμα με ζώα και ένα παραμυθάκι εκπαιδευτικό. Άνοιξε τα ζωάκια κι έπαιζε, και τα έβαζε να μιλάνε μεταξύ τους. Μη φανταστείτε, βέβαια, συζητήσεις για τον υπαρξισμό, έβγαζε ένα ζωάκι, και το έβαζε να λέει "γεια" σε όλα τα άλλα. Σε κάποια φάση έβγαλε τη "γου-ούνα" (γουρούνα) και την έβαλε να λέει "γεια σου μπε" "γεια σου άλογο" "γεια σου μου, α όχι, έχεις κέ-ατα (κέρατα), γεια σου κέ-ατε"!!! Μετά τα έβαζε να κάνουν και μα μεταξύ τους! 

Χτες πήγα και στο γάμο που σας έλεγα, πήγαμε με τον αδελφό μου στην εκκλησία, και πιο αργά πήγα στο τραπέζι. Ωραία ήταν, αλλά απογοητεύτηκα λίγο με τα φαγητά. Περίμενα κάτι πολύ ξεχωριστό, επειδή ήταν σε ένα πολύ καλό ξενοδοχείο, αλλά δεν έλεγαν και τίποτα. Για να καταλάβετε, είχε γεμιστά λαδερά, χωρίς κιμά, και δεν τα βρήκα καλύτερα από τα γεμιστά της κουζίνας ενός σούπερ μάρκετ που παίρνουμε καμιά φορά... Περάσαμε ωραία όμως, γιατί είχα πολλούς φίλους στο τραπέζι, γελάσαμε πάρα πολύ, μόνο που δυσκολευόμουν λίγο να μιλήσω με αυτούς που κάθονταν λίγο πιο μακριά, γιατί ήταν πολύ δυνατή η μουσική.

Όταν άρχισε ο χορός, έπαιξαν και ωραία τραγούδια, στην αρχή είχε βαλς και ταγκό, αλλά κανείς δεν ήξερε να τα χορεύει, ούτε καν οι μεγαλύτεροι, έτσι αυτοσχεδίαζαν, και μετά έβαλαν Σαββόπουλο, Κουγιουμτζή, και διάφορα άλλα λαϊκά σε στιλ ρεπερτόριο ρεμπετάδικου, και κατέληξαν σε δημοτικά του στιλ "Σαν πας στην Καλαμάτα". Εγώ φυσικά δεν μπόρεσα να χορέψω, όχι ότι είμαι καμιά χορευταρού, το αντίθετο μάλιστα, αλλά κάποια που τα χορεύουμε όλοι μαζί σε κύκλο, ή Καλαματιανό ξέρω και τα χορεύω!

Σήμερα δεν ξέρω τι θα κάνουμε, ίσως πάμε το απόγευμα στο πανηγύρι του αγίου Γεωργίου εδώ δίπλα μας, και πιο αργά στην κουμπάρα μου, που έχω να τη δω ενάμιση μήνα, λίγες μέρες πριν πάθει η μάνα της το εγκεφαλικό. Δεν ξέρω τι θα συναντήσω εκεί πέρα, πάντως μου είπε να πάρω οπωσδήποτε και τον Αντρέα, ο οποίος την έχει πεθυμήσει πολύ. Χτες που με πήρε τηλέφωνο, μόλις άκουσε το όνομά της, ο Αντρέας φώναζε "η θεία Μόφω (Μόρφω), η θεία Μόφω, σέλω να της μιλήσω", και έρχεται στο τηλέφωνο, αρχίζουν την κουβεντούλα και της λέει "είσαι μέσα στο τηλέφωνο". Το ίδιο λέει και στον μπαμπά του όταν μιλάνε στο τηλέφωνο!

Αύριο θα παίξουμε με το Κατηχητικό κρυμμένο θησαυρό, οπότε θα πρέπει να κάνω προετοιμασία. 

Α, πριν λίγο είχα πάει στο γυναικολόγο, όλα μια χαρά, και για τη γέννα είπαμε θα αφήσουμε τα πράγματα να εξελιχθούν, και σίγουρα δε θα πάμε με προγραμματισμένη καισαρική. 

Τώρα ήρθα στο σπίτι μου, γιατί οι γονείς μου δεν έχουν ίντερνετ. Γι' αυτό δεν μπαίνω και πολύ.

Πάω να σας ξαναδιαβάσω και να σας γράψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι μια χαρά περάσατε και με τους φίλους και στο χωριό! 

Είδες, κιόλας είμαι 28 εβδομάδων! 

Εγώ όταν πέρασα τα αβγά με ελαιόλαδο, σουλουπώθηκαν κάπως! Τα είδατε και στο φωτογραφία στο φέισμπουκ.

Κι εγώ πιστεύω ότι θα προσαρμοστεί εύκολα ο Αντρέας στον παιδικό.

Εμείς λαμπάδες πήραμε απ' την εκκλησία σκέτες άσπρες και ήθελα να τις διακοσμήσω με μια ωραία μπλε κορδέλα που έχω και κανένα άλλο πραγματάκι. Εν τω μεταξύ, η μία έσπασε κιόλας, και λέω, εντάξει, θα βάλω την κορδέλα και μια χαρά. Ψάχνω, όμως, ψάχνω, ξαναψάχνω, άφαντη η κορδέλα, λέω, δε με νοιάζει, θα βάλω λίγο σέλοτέιπ και τελείωσε. Εν τω μεταξύ, ούτε το σελοτέιπ έβρισκα, και τι μου λέει ο άντρας μου; Κάτσε να βάλω εγώ μαύρη ταινία! Του λέω "ρε άνθρωπέ μου, είναι δυνατόν να βάλεις μαύρη ταινία στη λαμπάδα της Ανάστασης;". "Γιατί" μου λέει "τι πειράζει;" "Μα" του λέω "η λαμπάδα της Ανάστασης είναι συμβολική, δε γίνεται να βάλεις μαύρο πάνω" και μου λέει "ε, συμβολικό, ζωή και θάνατος"!!!!! Τελικά έβαλα λίγο σελοτέιπ και δε φαινόταν. 

Εμάς ο Αντρέας είναι πολύ ευγενικό παιδάκι, το "παρακαλώ" δεν το λέει και πάρα πολύ συχνά, αλλά το "ευχαριστώ" και το "συγγνώμη" τα έχει στην άκρη της γλώσσας του! Έχει πολλή πλάκα πάντως!

Βάσω τα βαφτίσια είναι το Σάββατο. Ευτυχώς ο άντρας μου συνδέθηκε με το παιδάκι, είναι πολύ καλόβολο, όπως ο Αντρέας, κάνει με όλους! Δεν περπατάει λέει ακόμα, παρ' όλο που είναι 16 μηνών και δε μιλάει, αλλά και ο Αντρέας σ' αυτήν την ηλικία λίγες λεξούλες έλεγε μόνο. Το έχουν ακούρευτο επειδή δεν το έχουν βαφτίσει, και είναι σαν κορίτσι. Έλεος με τις χαζομάρες, δηλαδή παλιά που βαφτίζονταν τριάντα χρονών είχαν ένα μαλλί μέχρι τον αστράγαλο;

Είναι λογικό που δεν έχεις αντοχές. Εγώ τα Χριστούγεννα που ήμουν ακριβώς όσο είσαι εσύ τώρα, δεν έφτιαξα τίποτα, μόνο δέντρο στολίσαμε, κι αυτό με δυσκολία, και τους κουραμπιέδες έφερα τον αδελφό μου και του έδινα οδηγίες πώς να τους φτιάξει, κι εγώ ήμουν ξαπλωμένη στην πολυθρόνα με τρομερή ζαλάδα. 

Εν τω μεταξύ, πότε γεννάς; Θα είναι κοντά τα γενέθλια του καινούριου μωρού με της Ιωάννας!

Εντάξει, αρκετές φορές πήγατε εκκλησία, αν σκεφτείς ότι είσαι έγκυος και έχεις και μωρό. Ο Αντρέας πάντως στην εκκλησία δεν κάθεται με τίποτα, όλο τρέχει πάνω-κάτω.

Σας αφήνω κορίτσια, θα τα ξαναπούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ωχχ το σπιτι της μαμας σου εχει σκαλες εσωτερικες?πολυ κουραστικο!εμεις στο σπιτι μας κατω ειναι της μαμας μου και για να βγεις στο δικο μου σπιτι εχει σκαλες και παλι ειναι δυσκολο αλλα τις ανεβοκατεβαινω μονο οταν θα βγω και θα επιστρεψω σπιτι!και παλι κουραζομαι οχι να ηταν εσωτερικες!

Ο αντρας σου ηθελε να βαλει μαυρη ταινια στη λαμπαδα, αφου κι αυτο χρωμα ειναι υπεθεσε χαχα!παλι καλα που το μωρο ειναι καλοβολο σημαινει δεν θα τον δυσκολεψει ιδιαιτερα στη βαφτιση αν και ειναι και μεγαλο σχετικα για να βαφτιστει!

Αρα αυτα που νιωθω φυσιολογικα ειναι....το γεγονος οτι νιωθω μονιμως κουρασμενη ειναι απιστευτο!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω είναι πολύ χάλια οι σκάλες. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που είχε πάει ο άντρας μου Μυτιλήνη, είχα πάει πάλι να μείνω στη μάνα μου, και τα είχα παίξει με τις σκάλες. Είχα συνέχεια συσπάσεις. 

Κι εμείς στην πολυκατοικία έχουμε σκάλες και δεν υπάρχει ασανσέρ, αλλά είναι μόνο ένας όροφος, και δε χρειάζεται να τα ανεβοκατεβαίνω συνέχεια. Μια φορά όταν μπαίνω στο σπίτι, μετά τα έχω όλα κοντά μου.

Συμφωνώ ότι είναι μεγάλο το μωρό για να βαφτιστεί, αλλά δεν έβρισκαν νονό. Πάντως, και τα άλλα παιδιά τους μεγάλα τα βάφτισαν. Τη μεγάλη, που ήταν απ' τον πρώτο του γάμο, τη βάφτισαν ενός έτους, τη δεύτερη από αυτόν τον γάμο ενάμιση έτους περίπου και τον μικρό το ίδιο. 

Εγώ γενικώς νιώθω κουρασμένη, όχι μόνο στην εγκυμοσύνη, κυρίως λόγω της αναιμίας.

Ρε κορίτσια, ξέρει καμία κανένα πρόγραμμα για κάμερα; Πρέπει να τραβήξω ένα βιντεάκι και να το στείλω μέσω μέιλ. Δε βρίσκω πουθενά την κάμερα στο λάπτοπ, το πρόγραμμα για να τραβήξω το βιντεάκι εννοώ... Γκρρρ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου σημερα ρεπαρω κ ειχα μια απολαυστικη μερα χαλαρωσης βολτας κ ξεκουρασης

Πηγα το μικρο μου σχολειο πηγα πηρα δωρακι για τον αδερφο του αντρα μου γιωργο μιας κ γιορταζει σημερα κ μετα αραξα στη θαλασσα ηταν απλα τελειααααα

Πηγα σουπ μαρκετ παρελαβα παπι απο σχολειο ταισα εφαγα κοιμησα κ σε λιγο θα σιδερωσω

Βασουλα μου κουρασμενη αδυναμη ειναι τα ποιο συχνα συμπτωματα οσο για ζαλαδες κ αναγουλες μπρρρρ ουτε να τα σκεφτομαι θελωωω

Δε πειραζει μπρος στο θαυματακι στην κοιλιτσα σου δεν ειναι τιποτα ,,,βαστα γερα!!!

Αννα μαρια ζορικη η συγκατοικησει στο πατρικο σου βλεπω ευτυχως θα ναι για λιγο

Εγω εξαρχης κοιμιζα το β πισα σκοταδι ετσι ειχα μαθει κ εγω κ τωρα καμια φορα αν ξυπνησει κουτουλαω δεξια αριστερα ως να φτασω στο κρεβατι του χαχα

Αλλα φως δε θελει καθολου

Μη λες για σκαλεσσς πονεμενη ιστορια

Οταν χτιζαμε εδω εγω ειχα λυσαξει κ ηθελα με εσωτερικη σκαλα

Η πεθερα μου ελεγε κοριτσακι μονο για το ματι ειναι θα ναι ζορι θα ναι ταλαιπωρια το οικοπεδο χωραει ποσα σπιτια σε μονοκατοικιες δε θα σας λειψει ο χωρος κ χιλια δυο

Εγω οχι θελω σκαλα(καλα να παθωωωωωωω στερνει μου γνωση να σε ειχα πρωτα δε λενε σοφα το λενε)

Η πεθερουλα μου ως συνηθως μην πω παντα ειχε δικιο το σκυλομετανιωσα οσο τιποτα ολο πανω κατω ειμαι νΑι δε λεω σφιγγει ο κωλος αλλα πολυ σπαστικο 13 σκαλια ουτε ενα ουτε δυο κ τα ανεβοκατεβαινω 500 φορες μιλαμε

Δε θα το προτεινα σε κανεναν κ σκεψου δεν ηθελα κ δευτερο μπανιο πανω παλι καλα λυσαξε η πεθερα οτι ειναι καρααπαραιτητο κ αυτη τη φορα την ακουσα ευτυχως αλλιως θα ταν ακομα χειροτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια ωραια τα παει καλα με το βαφτηστηρακι ο συζηγος σου καλο αυτο

Αυτο για τα μαλλια το χω ακουσει κ εγω εμενα ο ξανθοψειρας βαφτηστηκε 9 μηνων κ ειχε πολυ λιγα μαλλια κ αγχωνομουν οτι οπου κοψει ο παππας ηταν τοσο λιγα που θα μενε κενο

Ευτυχως εκοψε τριχιτσες τελικα κ δεν εμεινε τελειος κουρουπα το παιδι μου

Η αδερφη μου βαφτηστηκε δυο ετων λογω πενθους κ ηταν ολοκληρο κοριτσακι κ ντρεποταν λεει η μαμα μου οταν το ξεντυσαν το καημενο..

Νομιζω οσο ποιο μικρα τοσο ποιο καλα παντως

Αννα μαρια του χρονου θα γιορταζει κ η κορακλα σου!!!για βιντεο κ μειλ δυστυχως δε ξερω να βοηθησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ο βασιλης μιλαει με τα παιχνιδια με διαλογους κ κανει κ διαφορετικες φωνες κ μου φαινεται πολυ αστειος

Χαλαει παλι ο καιρος γκρρρρ θελω καλοκαιρι επιτελους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου ενιωθε σιγουρια στο μαρσιπο το λεχουδακι κ δε φοβηθηκε

Κ εγω θυμαμαι τον ειχα παρει μωρο πρωτη χρονια κ κοιμοταν του καλου καιρου ενω γινοταν χαλασμος απο βαρελωτα κ κοτιδες που λεει κ ο αντρικος

Χριστινακι βρηκε τιποτα ο συζηγος τελικα;; Πως περασατε;;

Μωρουδενια στο χωριο εσεις ε.. Τελεια!!! Αλλα σπιτι μου σπιτακι μου κ εγω παντα το πεθυμω ετσι κ φυγω ταξιδι

Κα μου νομιζω γιορταζει το αντρακι σου σημερα να τον χαιρεσαι κ εσενα καγκουρακι η κανω λαθος;;

Σημερα εμαθα οτι η γιαγια του αντρα μου εχει καρκινο στο κεφαλι τριτη θα ξερω σιγουρα ειμαι να σκασω ειναι η γιαγια που μενει διπλα μας εχω ζησει πολλα μαζι της την θεωρω γιαγια μου κ με εχει συντριψει το γεγονος δε ξερω πως θα το αντεξουμε ολο αυτο ηδη νιωθω αδυναμη να το διαχειριστω στη σκεψη βαζω τα κλαμματα..

Μη σας ψυχοπλακωνω αλλα ενιωσα την αναγκη να το μοιραστω..

Ανθουλι καναμε ομαδα εσυ καλα με ενα θεμα που σε προβληματιζε;; Που χαθηκες;;

Αυτα για τωρα παω για σιδερο μπλιαχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ ήρθα τώρα λίγο στο σπιτάκι μου, μήπως βρω καμιά άκρη και τραβήξω το βιντεάκι, αλλά χλωμό το κόβω..

Ουφ, πήρε ο άντρας μου μαζί του τη φωτογραφική μηχανή που τραβάει και βιντεάκια, αλλιώς δε θα είχα πρόβλημα. Τώρα πρέπει να βρω κάποιον που να έχει κάμερα, οκ, πολλοί έχουν κάμερα, αλλά να μπορέσουμε να βρεθούμε, να τραβήξουμε το βιντεάκι, να το περάσουμε σε κάποιο υπολογιστή και να το στείλουμε... Ουφ ουφ ουφ... Και μέχρι αύριο πρέπει να το έχω στείλει... 

Χτες το απόγευμα πήγαμε στην κουμπάρα μου, η μάνα της ευτυχώς είναι καλά σε όλα, εκτός από την ομιλία. Στην αρχή μου μίλησε κανονικά, και μάλιστα μου είπε κάτι του στιλ "ξανάρχισα να μαθαίνω να μιλάω όπως τα μωρά", αλλά μετά τα έχανε, κι αντί για κανονικές λέξεις έλεγε ασυναρτησίες ή μπέρδευε λέξεις και έννοιες, και αντί να πει, π.χ. "η κόρη μου" έλεγε "η μάνα μου", αντί να πει "τρία λεπτά" έλεγε "τριάντα ευρώ" και τέτοια. Πάντως είναι πιο καλά, χτες μαγείρεψε μόνη της, και κάθε μέρα μου λένε είναι και καλύτερα.

Ο Αντρέας ήταν λίγο ιδιότροπος γιατί κοιμόταν και τον ξύπνησα για να πάμε (είχε πάει και εφτά το απόγευμα...), αλλά έπαιζε με το δώρο που του πήρε η κουμπάρα μου, και μετά έβλεπε και το σκυλάκι, που το είχαν στη βεράντα, γιατί είναι πολύ μικρό και δεν ελέγχει ακόμα τις αντιδράσεις του, πηδάει πάνω στον κόσμο, αλλά φοβάται κιόλας τους αγνώστους. Ο Αντρέας του έλεγε συνέχεια "γεια σου σκύλε, τι κάνεις σκύλε, μείνε έξω σκύλε, έλα μέσα σκύλε"!

Μάγδα άσε, πολύυυυ πονεμένη ιστορία οι σκάλες... 

Το πατρικό μου δεν έχει 13, αλλά 18 σκαλιά. Είναι πάρα πολύ κουραστικό. Βέβαια, δεν ήταν τόσο μεγάλο το οικόπεδο, οπότε δεν τους έπαιρνε να κάνουν το σπίτι μονώροφο, αλλά τώρα το καταλαβαίνουν κι οι δικοί μου πόσο δύσκολο είναι. Είναι και το σπίτι πολύ μεγάλο, τα δωμάτια είναι μεγάλα, έχει μια τεράστια σαλοτραπεζαρία, μια τεράστια κουζίνα, ένα εξτρά δωμάτιο στον κάτω όροφο, δύο μπάνια, ένα πάνω κι ένα κάτω, δύο δωμάτια-αποθηκούλες ένα πάνω κι ένα κάτω, καθιστικό, και πάνω έχει τέσσερα υπνοδωμάτια πολύ μεγάλα, συν οι βεράντες, συν η αυλή, συν τα δύο πατάρια, συν ο χώρος κάτω από τη σκάλα, απαπαπα, χίλιες φορές που δεν το αγόρασα εγώ, όπως σχεδιάζαμε στην αρχή. Θα έπρεπε να κάνουμε τέτοιο δάνειο που θα το ξεπλήρωναν τα δισέγγονά μας, και θα έπρεπε να φέρνω και γυναίκα να το καθαρίζει, γιατί εγώ κουράζομαι με το διαμέρισμα, πόσο μάλλον με σπιταρώνα, για να μην αναφέρω ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΕΕΕΣΣΣΣ....

Καλά, έτσι και δεν είχες μπάνιο πάνω, θα πέθαινες... 

Ο Βασιλάκης πηγαίνει σχολείο αυτές τις μέρες;

Αυτό με τα μαλλιά που δεν τα κόβουν πριν βαφτιστεί το μωρό, το είχα ξανακούσει, αλλά το θεωρώ τελείως χαζομάρα, όπως και άλλες χαζές προλήψεις, π.χ. να λες το παιδί μπέμπη και μπέμπα πριν βαφτιστεί και ποτέ με το όνομά του, κ.λπ. 

Αυτός που βαφτίζεται, μπορεί και να μην ξεντυθεί τελείως, δηλαδή οι ενήλικες που βαφτίζονται, εννοείται δεν ξεγυμνώνονται, αλλά φοράνε λευκούς χιτώνες! Η κόρη μιας μαθήτριάς μου βαφτίστηκε πριν λίγο καιρό και είναι νομίζω τεσσάρων χρονών, και την είχαν με το βρακάκι. 

Πάντως, συμφωνώ κι εγώ, όσο πιο μικρά τόσο το καλύτερο.

Κι ο Αντρέας αλλάζει τη φωνή του πολλές φορές. Π.χ. μου λέει "ε μαμά" με κανονική φωνή, κι εγώ του λέω "ε Αντρέα", μετά αυτός μου ξαναλέει "ε μαμά" με χοντρή φωνή, κι εγώ το ίδιο, μετά μου ξαναλέει με λεπτή φωνή και απαντάω, και τέλος μου το "λέει" απλά κουνώντας τα χείλη του χωρίς φωνή!

Κρίμα για τη γιαγιά του άντρα σου, πόσων χρονών είναι; 

Εν τω μεταξύ, χτες μπήκα και ξέχασα να ευχηθώ στους Γιώργηδες! 
Λοιπόν, είναι ο Γιώργος της Κατερίνας, ο Γιωργάκης του Καγκουρακίου, ποια άλλη έχει Γιώργο; Έχει σταματήσει και το μυαλό μου...

Να σας ζήσουν όλοι κορίτσια! Να τους χαίρεστε και πάντα ευτυχισμένοι!

Πάω να δω για βιντεάκι, τα νεύρα μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούπι, το βρήκαααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
Με βοήθησε ο αδελφός μου μέσω φέισμπουκ και βρήκα το πρόγραμμα για να γυρίσω το βιντεάκι!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορες ο μικρος ξερος κ εγω απολαμβανω ξαπλα ως να ξαναπαω δουλεια κατι για το οποιο δεν εχω καθολου ορεξη σνιφφφ

Κουραστηκα σημερα κιολας πολυ χαμος γινοταν κ υπηρχε κ μια γκρινια κατι το οποιο σε κανει καζανι στο τελος της μερας

18 σκαλια αννα μαρια μου μπρρρρ τοσο σπιτι μονη της καλε το καθαριζει η μανουλα σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια τα καταφερες με το βιντεακι....μπραβο!ουτε γω κατεχω απο τετοια αλλα αν ηθελες θα σου στελνα τη καμερα μου με εξπρες να εκανες τη δουλεια σου!χαχα!τεσσαρων χρονων για να βαφτιστει, μεγαλο δεν ειναι?απ το εγκεφαλικο ειναι που χανει τα λογια της η μαμα της κουμερας σου!με λογοθεραπεια απ οτι ξερω θεραπευεται αλλα χρειαζεται χρονος!φτανει που το ξεπερασε!

Μαγδουλα πας σπαστο ωραριο παλι?δυσκολο.....!ο Βασιλακος κοιμαται και στο σχολειο ή μονο οταν τον φερεις σπιτι?ετσι ξεκουραζεσαι και συ!

Εγω πραγματικα νιωθω τεραστια αδυναμια.....εξαντληση....αυριο θα παω γιατρο και θα του το πω!κυριως το βραδυ νομιζω δεν θα καταφερω να παω απ το σαλονι στο κρεβατι για να ξαπλωσω!νιωθω οτι θα λιποθυμησω!τοσο πολυ πια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Χαθήκατε οι περισσότερες!

Εγώ που δεν έχω ίντερνετ, έρχομαι κάθε μέρα και σας γράφω!

Χτες το απόγευμα πήγα στο Κατηχητικό και τα έπαιξα! Κατ' αρχήν παίξαμε κρυμμένο θησαυρό και τους άρεσε πολύ. Τους έβαζα ένα αίνιγμα σε κάθε σταθμό, που όταν το έλυναν, έβρισκαν ποιος ήταν ο επόμενος σταθμός, και τα αινίγματα τα έλυναν με σχετική ευκολία, κάποια με λίγη βοήθεια, βέβαια. Μετά φάγαμε κουλουράκια, ήπιαμε χυμό, νερό, κι ήθελαν να παίξουν κι άλλο. Παίξαμε ένα σωρό παιχνίδια, αλλά, όπως πάντα άρχισαν τις παρεξηγήσεις, "κυρία, αυτή γιατί έκανε έτσι;" και "κυρία, εγώ γιατί να τα φυλάω δύο φορές κι αυτή μία;" και "εγώ δεν παίζω" και "αφού δεν παίζουν αυτές, δεν παίζω ούτε κι εγώ", κι άλλα τέτοια. Σε κάποια φάση άρχισε πάνω ο εσπερινός και οι δύο απ' τις Αιγύπτιες, η μία μεγάλη και το μικρούλικο, πήγαν να ανάψουν κερί στην εκκλησία. Φεύγουν και οι δύο Κύπριες για να ανάψουν κερί, και μετά το βρήκαν παιχνίδι, να πηγαίνουν όλες πάνω στον περίβολο της εκκλησίας και να τις ψάχνω= να ανεβαίνω άπειρες φορές τη σκάλα που οδηγεί πάνω. Ανησυχούσα κιόλας, γιατί είναι μικρές και δε γίνεται να τις αφήνω μόνες τους, κι όσες έμπαιναν μέσα στην αίθουσα, κρύβονταν, κι έπρεπε να τις ψάχνω κι αυτές. Αφήστε, μιλάμε για ένα χαμό... Τα έπαιξα, μετά δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου... Λέω, αφού δε γέννησα χτες, έχω πολλές αντοχές!

Όταν ήρθαν οι δικοί τους να τις πάρουν, δεν ήθελαν να φύγουν, κι ας έλεγαν συνέχεια "δεν παίζω" και "δεν παίζω"!!! 

Ήθελα να πάρω και τον Αντρέα καμιά βόλτα, αλλά εννοείται δεν μπορούσα να κουνηθώ. Σήμερα θα πάμε σε μια φίλη μου που έχει τρία παιδιά για να παίξουν, και το σαββατοκύριακο ελπίζω να μπορέσουμε να πάμε κάπου. 

Μάγδα όταν χτίσαμε το σπίτι, το '83, η μάνα μου έφερνε γυναίκα μια φορά την εβδομάδα και έκαναν γενική. Όταν λέω γενική, μη φανταστείτε ντουλάπια και τέτοια, αλλά σήκωναν έπιπλα, τίναζαν στρώματα, κ.λπ. Αυτό κράτησε καμιά δωδεκαριά-δεκαπενταριά χρόνια, μετά η γυναίκα αυτή αρρώστησε και δεν μπορούσε να δουλεύει, η μάνα μου δε βρήκε άλλη, άλλωστε είχε συνηθίσει μ' αυτήν, και το καθάριζε μόνη της. Τώρα δεν μπορεί και πολύ, έτσι πριν δυο-τρία χρόνια, άρχισε να φέρνει γυναίκα κάθε δεκαπέντε μέρες, γιατί δεν μπορεί οικονομικά να φέρνει συχνότερα. Τώρα η γυναίκα αυτή έφυγε για τις Φιλιππίνες για πάντα, και ψάχνει άλλη. Πάντως, τώρα που μένω εκεί, καταλαβαίνω ότι ήταν πάρα πολύ σωστή η απόφαση που πήραμε να αγοράσουμε διαμέρισμα. Για τα δικά αμς δεδομένα, είναι αυτό που ταιριάζει 100%. 

Αφήστε που, το αρχικό σχέδιο ήταν να αγοράσουμε (από την τράπεζα) το σπίτι των γονιών μου και να το επιδιορθώσουμε, και οι γονείς μου να νοικιάσουν κάποιο διαμέρισμα, που θα τους βόλευε περισσότερο από το μεγάλο σπίτι. Αλλά είμαι σίγουρη ότι, έτσι και το αγοράζαμε, οι γονείς μου θα ήταν ακόμα εκεί, και θα συγκατοικούσαμε μαζί τους, χωρίς ελπίδα να φύγουμε, αφού θα πληρώναμε ένα υπέρογκο δάνειο, το οποίο θα είχαμε αναγκαστεί να κάνουμε. 

Βάσω η μαθήτρια αυτή ήθελε λέει να αφήσει το παιδί της αβάφτιστο για να αποφασίσει μόνο του όταν μεγαλώσει αν θέλει να βαφτιστεί ή όχι, αλλά την έπεισε μια άλλη μαθήτρια (αυτή η τρελή που σας έχω ξαναπεί πολλές φορές) η οποία είχε λυσσάξει να βαφτίσει ένα παιδί, και το βάφτισαν. Πάντως, και 16 μηνών που είναι το ανηψάκι του άντρα μου θεωρώ ότι είναι αρκετά μεγάλο. 

Σίδηρο παίρνεις; Μήπως γι' αυτό αισθάνεσαι τόση αδυναμία; 

Σας αφήνω κόρες, θα τα ξαναπούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ακούστε φάση.

Παίρνω σήμερα το πρωί το γυναικολόγο τηλέφωνο, για να τον ρωτήσω αν πήρε την ανάλυση που έκανα. Του λέω "γεια σου Γιώργο", οπότε πετάγεται ο Αντρέας "σέλω να του μιλήσω" κ.λπ. Φυσικά δεν του τον έδωσα, γιατί πνιγόταν κιόλας ο άνθρωπος, και του λέω, "τώρα θα πάρω τη θεία Μαρία (τη φίλη μου που θα πάμε σήμερα) και θα μιλήσεις σ' αυτήν. Παίρνω τη φίλη μου, της λέω ότι θέλει να της μιλήσει ο Αντρέας, του δίνω το τηλέφωνο και της λέει "γεια, πού είναι ο Γιώγος;" 

Μετά του λέω ότι το απόγευμα θα πάμε στη θεία Μαρία. Αυτός ενθουσιάζεται και μου λέει "άντε, πάμε"! Του λέω ότι πρώτα πρέπει να φάμε, να κάνουμε νάνι, να ξυπνήσουμε και να πάμε, και τι κάνει το νούμερο;;; Γέρνει πάνω στον καναπέ και κάνει ότι κοιμάται. Ροχάλιζε κιόλας! Έμεινε έτσι λίγα λεπτά και μετά μου λέει "τσύπνησα, άντε, πάμε"!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες γυρησα απο δουλεια κ ειχα πονοκεφαλο με ξεματιασε η μαμα κ περασε τι να πω τυχαιο;; Η οντως ματι παντως σε δεκα λεπτα εγινα περδικι..

Κοιμησα το γατι μου εβαλα ενα γιουβετσακι στο φουρνο κ απολαμβανω ξαπλα ελεγα να κοιμηθω πηρε τηλ ο συζηξ κ ξεξυπνησα αλλωστε εχω κ δουλειτσες οποτε καλυτερα που δε κοιμηθηκα

Στον παιδικο βασουλα ο γονιος λεει αν θελει να το κοιμιζουν η οχι εχει υπνοδωματια με κρεβατακια κ καποια που αργουν οι γονεις τα κοιμιζουν

Εγω επειδη τον παω 9-2 η 8.30 -1.30 δεν επιθυμω να κοιμαται εκει

Ερχεται αλλωστε φαγωμενος για μεσημερι οποτε πινει γαλα κ κοιμαται 3-5 κ ετσι χαλαρωνω κ εγω

Αννα μαρια εισαι οντως θαμωνας κ μια μερα δεν ειχες μπει κ ειχα παθει στερηση!!!

Η μαμα της κουμπαρας σου ευτυχως γλιτωσε κ σιγα σιγα θα μαθει να μιλα κ παλι θελει υπομονη δυναμη κ θεληση πολυ παντως

Κ ο βασιλης θελει να μιλα με ολους στο τηλ επισης θελει παντα να το σηκωνει αυτος οταν καλει καποιος επισης εμαθε στη μνημη του αςυρματου κ παιρνει τον μπαμπα του εμενα κ τη γιαγια νιτσα τα χουμε βαλει στο 1-2-3 για να παιρνει οποτε θελει μονος του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα να δεις σιδηρο μηπως επεσε θυμαστε που ζαλιζομουν μολις αρχισα βιταμινες ζωντανεψα μιας κ ηταν πεσμενα τα σιδηρα μου χιχι

Βεβαια κ εγω στην εγκυμοσυνη μου ενιωθα πολυ ερειπιο κ ηθελα μονο να κοιμαμαι κουραγιο εσυ εχεις κ την ιωαννούλα ζορικο θα ναι

Τι ωραια που περνατε στο κατηχητικο ρε συ αννα μαρια παιρνεις κ αντρικο μαζι;;

Κατα τα αλλα ησυχια εμεις

Νεο δε ξερω αν σας το πα ο γιος μου κατουρα ορθιος ολομοναχος χωρις καθολου βοηθεια κ χωρις να τα πεταει απεξω σηκωνει κ το καπακι χαχαχα παει μεγαλωσε το μωρακι μου κανεις δε του δειξε ειδε λεει τον μπαμπα του κ ειναι αντρας κ αυτος τωρα

Οτι να ναι αυτο το παιδι μου!!!

Παω να φαω ισως ξαναμπω

Που χαθηκατε οι αλλες τσουπρες τρεχετε;;;

Φιλια ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας σημερα πηγα το μεσημερι τον Νικολα στη μαμα μου για να κανω το σπιτι γιατι με τον Νικολα δεν μπορω να κανω τιποτα, ξεκινησα πριν ερθει η Αγγελικη απο τον παιδικο, εκανα το παιδικο δωματιο πρωτα εβγαλα ολα τα παιχνιδια εξω τα καθαρισα και μετα που ηρθε και ξ Αγγελικη καθισε στο δωματιο και επαιζε και εκανα το δικο μας υπνοδωματιο, το σαλονι την τραπεζαρια και επλυνα λιγο και το ενα μπαλκονι. Μου εμειναν κουζινα μπανιο και φυσικα ατελειωτο σιδερο. Ο νικολας ηταν να κοιμηθει στη μαμα μου αλλα εκλαιγε και πηγα και τον πηρα αλλα εμεινε η Αγγελικη εκει. Τωρα κοιμιζω τον Γιωργακη και μολις κοιμηθει λεω να πιασω την κουζινα και να μου μεινουν τα υπολοιπα για αυριο.

Εσεις τι νεα?

Α χθες ειχαμε και εμβολιο ο μικρος ειναι 6430 και 62 ποντους σχεδον ενα κιλο και 4 ποντους σε ενα μηνα και ολα τα αλλα μια χαρα.

Κοιμηθηκε παω να κανω καμια δουλεια και θα ξαναμπω, φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια,χρονια πολλα δεν μπορεσα να μπω καθολου αυτες τις μερες...

την πρωτη μερα πηγαμε στα πεθερικα μου ψησαμε  κατσικακι και κοκορετσι στις σουβλες και φαγαμε παρα πολυ  του σκασμου,την αλλη μερα ηρθε η επιτιμη κουνιαδα μου και φυσικα καθισαμε στο σπιτακι μας ,την Τεταρτη πηγαμε εκκλησια και μετα φαγαμε σε μας τα πεθερικα μου και η συνηφαδα μου που ηταν τυχαια στο χωριο αν το μαθει η κουνιαδα θα εχει να σχολιαζει παλι γκρρρ,το απογευμα ειχα λιγο κοσμο , ευχαριστω για τις ευχες,για το αντρακι μου του χρονου θα εχουμε κι αλλον Γιωργο αλλα και Γεωργια !!!την Πεμπτη ολη μερα βολταραμε  πηγαμε για ψωνια το πρωι,φαγαμε στη συνηφαδα μου και μετα πηγαμε στην Πτολεμαιδα σε μια φιλη μου που γεννησε το περασμενο καλοκαιρι και δεν ευκαιρουσαμε να παμε τοσο καιρο,και σε εναν πρωην συναδελφο του αντρα μου,χθες φυτεψαμε ντοματες και φασολακια στον κηπο μας και το απογευμα περασε η εικονα της Παναγιας Ζιδανιου και περιμεναμε καμια ωρα στην πλατεια για να χαιρετησουμε μετα πηγα σπιτι και επιτελους σιδερωσα ενα βουνο ρουχα ουφφφ,σημερα εχω να καθαρισω τον πανω οροφο μεσα στη σκονη ειναι παλι γκρρρ,εχω βαρεθει μαυτον τον καιρο καθε μερα βρεχει γκρρρρ

 

Αννα Μαρια κι εγω εχω σκαλες στο σπιτι αλλα τα εχω ολα διπλα πχ δυο ηλεκτρ.σκουπες ολα τα απορρυπαντικα κ.α και δεν αναβοκατεβαινω συνεχεια αλλα οταν ημουν εγκυος στον Γιωργο θυμαμαι επειδη ο Νικος ηταν μικρος ανεβοκατεβαινα και τον ειχα αγκαλια φυσικα ισως γιαυτο να μην ειχα βαλει τοσα κιλα οσα εβαλα στους αλλους δυο,κι εμας δεν γινοταν να χτιστει διαφορετικα δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο της μαμας σου αλλα ειναι μεγαλουτσικο και το δικο μου μεγαλη κουζινα,σαλονοτραπεζαρια και μπανιο κατω και πανω τρεις κρεβατοκαμαρες μπανιο αποθηκουλα και χωλ συν τις βεραντες που ειναι αρκετα μεγαλες και αυλη τεραστια και υπογειο,και μικρη αποθηκουλα κατω απο τη σκαλα  το μονο λαθος που καναμε περα απο τη σκαλα που δεν γινοταν διαφορετικα επρεπε να βγαλουμε ενα δωματιο κατω αλλα τοτε που μυαλο να δουμε πως θα ανεβαινουμε οταν γερασουμε τελοσπαντων εγω το καθαριζω μονη μου κι οτι μπορει ο αντρας μου ποτε δεν εχω παρει γυναικα λογω οικονομικων , εμενα παλι μαρεσει να κοιμαμαι και να ειναι θεοσκοτεινα στα παιδια εχω μονο φωτακια και στο χωλ,τι ωραια πραγματα που κανεις στο κατηχητικο θελω κι εγω να ερθω...

 

Μαγδα σπαστο κανεις πολυ κουραστικο ...μπραβο στο αντρακι σου !!τι εγινε με τη γιαγια σου τελικα;

 

Βασω κι εγω αυτο θα ελεγα μηπως ειναι πεσμενος ο αιματοκριτης σου και αισθανεσαι ετσι για ρωτα τον γιατρο σου ,για τον παιδικο δεν νομιζωνα με ξαναπαρουν αφου ειναι με προγραμμα θα ξαναβγαλω καρτα ανεργιας μολις τελειωσω και θα περιμενω για αλλο προγραμμα νακανω παλι τα χαρτια μου  ποιος ξερει ποτε ισως του χρονου τελοσπαντων θα δουμε ,δεν πειραζει που δεν πηγες στην ανασταση μη στεναχωριεσαι στην κατασταση που εισαι καλα εκανες και εμεινες σπιτι...

 

Κατερινακι ο αντρας μου δεν βγηκε σε διαθεσιμοτητα επειδη η οργανικη θεση του ειναι στη Δεσκατη και δεν πειραξαν τα κεντρα υγειας αλλα μονο τα νοσοκομεια,ολους τους οδηγους των νοσοκομειων τους εβγαλαν σε διαθεσιμοτητα αφου καταργητε η ειδικοτητα τους και θα τους πανε στο εκαβ, στο νοσοκομειο παντως γινεται ενας χαμος αφου οι εκαβιτες δεν προλαβαινουν να τα καλυψουν ολα και ετσι επικρατει ενα χαος τελοσπαντων ο αντρας μου παει κανονικα στη Δεσκατη οπου δεν εχει καθολου δουλεια καθεται ολη μερα δεν ξερω αντι να επενδυσουν στην υγεια τα εχουν κανει ολα μπαχαλο ....μια χαρα ο μικρος βολευτηκε στο μαρσιπο,για τα αυγα δεν ξερω γιατι εγιναν ετσι μηπως επρεπε να τα αφησεις λιγο ακομα να στεγνωσει η βαφη;;

 

παω να βαλω το φαγητο και να κανω δουλειες πανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...αχ ποσα γραψατε!!!

δε προλαβα να τα διαβασω ολα...αλλα σχολιαζω οσα διαβασα...

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ αυτο που ειπα και εγω λες αλλα με πιο πολλα λογια...αν δεν εισαι σπιτι σου τελικα δε ξεκουραζεσαι,....κι εμενα ο μικρος με τιποτα δεν ησυχαζε στο χωριο..ενω εδω και μονος του θα κοιμηθει και ησυχαζει πιο ευκολα και ξερει τα παιχνιδια του ολα!!!και εχεις και τα πεθερικα πανω απο το κεφαλι σου να δινουν τις φαινες λυσεις!!!γκρρρ μεχρι να μεγαλωσει και να το ανεχεται δε προκειται να τον ξαναπαω μονο αυθημερον... γιατι ταλεπωρειται και αυτος και εμεις...

Βασω μου με το καλο και παλι....εισαι στην αρχη θελει προσοχη... και λογικο να μην εχεις αντοχες...και εγω στον Αντωνη ολο κοιμομουν στην αρχη...τωρα ομως αν ξαναμεινω εγκυος ξερω πως δεν θα ναι το ιδιο... εχω τον ταρζαν μου!!!

Κατερινακι μου και εμενα πολυυυυ φοβηθηκε ο  μικρος με τα βαρελοτα!!τσιριζε!!!αχ δεν τον ξαναπαω εξω...περσι που

ηταν πιο μικρος δεν τρομαξε αλλα φετος πολυ... αχ μωρε τι ωραια σε θαυμαζω ολα τα κανεις και με 3 παιδακια.... κι εγω 3 θελω στο συνολο....μακαρι να μου δωσει και εμενα αυτη τη δυναμη ο Θεος!!!

 

αχ κοριτσια τι γελιο εχει ο μικρος μου...σταυροκοπιεται ...μας σταυρωνει και φιλαει τις εικονες...και οταν παιρναμε εξω απο εκκλησια και σε ολες τις εικονες του σπιτιου....λεω τον αντρα μου παππας θα γινει και φρικαρει!!!αχαχαχχαχ τωρα το ανακαλυψε για αυτο μαλλον το κανει συνεχεια....

επισης καθε μερα παμε παιδικη χαρα και βολτουλα!!1

σε λιγο καιρο ειναι τα γενεθλια μας!!!!

πειτε μου ιδεες για μενου!!! τα θεματα που λενε στα γενεθλια τι εννοουν? να κανω κι εγω με θεμα???

δωστε τα φωτα σας οι εμπειρες!!!

φιλιαααααααααα παω γιατι δε μαφηνει αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, χτες το απόγευμα πήγαμε στη φίλη μου κι ο Αντρέας τρελάθηκε στο παιχνίδι. Αρχικά ήταν μόνο το μικρό παιδί της φίλης μου, ένα αγοράκι ενάμιση έτους. Ο Αντρέας προσπαθούσε να παίξουν μαζί, αλλά σ' αυτήν την ηλικία τα παιδιά δεν το έχουν και τόσο πολύ με το ομαδικό παιχνίδι, αλλά είχε πλάκα που πήγαινε κοντά του και του έλεγε "μα τι κάνεις βε Στέφανε;" ή έτρωγε φράουλες και ο μικρός πήγαινε σε κάποιο παιχνίδι, κι ο Αντρέας του έλεγε "Πε-ίμενε Στέφανε" για να παίξουν μαζί! Μετά ήρθε η μεγάλη κόρη της φίλης μου, που είναι οκτώμιση χρονών, λίγο μετά ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι από δίπλα, 4-5 χρονών και τέλος και ο δεύτερος γιος της φίλης μου, που είναι έξι. Μπορείτε να φανταστείτε τι γινόταν! Ο Αντρέας έπαιξε πάρα πολύ με όλα τα παιδάκια, και του άρεσε πάρα πολύ! Σε κάποια φάση, τον αγκάλιασε ο μικρούλης και του κάνει ο Αντρέας "μα π-όσεχε τη μπλούζα μου"!!! Μην του τη λερώσει, χαχα!

Σήμερα το απόγευμα θα συναντηθούμε με μια άλλη φίλη μου που έχει κι αυτή τρία παιδιά. 

Μάγδα κι εγώ δε θέλω να κοιμάται ο Αντρέας στον παιδικό, και δε νομίζω ότι τους κοιμίζουν εκεί που θα τον πάμε. 

Ο Αντρέας ακόμα δεν ξέρει να παίρνει τηλέφωνο εννοείται! Μια φορά του έλεγα τους αριθμούς από ένα τηλεφωνικό νούμερο για να το χτυπήσει αυτός, αλλά μπερδευόταν, αφού ακόμα κάποιους αριθμούς τους μπερδεύει μεταξύ τους. Έχει πλάκα που τώρα τελευταία, όποτε μιλάει με κάποιον, του λέει "είσαι μέσα στο τηλέφωνο"!!!

Τον Αντρέα δεν τον παίρνω στο Κατηχητικό γιατί είναι πολύ μικρός. Άλλωστε τις περισσότερες φορές κάνουμε και κάποιο μάθημα, λέμε μια ιστορία ή κάνουμε αναπαράσταση μια ιστορία ή κάτι τέτοιο, και ο Αντρέας δε θα με άφηνε. Προχτές που ήρθαν τα κοριτσάκια, το μικρότερο, που είναι τριών χρονών και δεν ξέρει καθόλου ελληνικά, δεν κατάλαβε τίποτα από τον Κρυμμένο Θησαυρό και καθόταν περίλυπο. Μετά έπαιξε λίγο στα άλλα παιχνίδια, αλλά και πάλι, δεν μπορούσε με τα μεγαλύτερα παιδιά, και προτίμησε να καθίσει και να ζωγραφίζει. 

Την Πρωτομαγιά το πρωί σκεφτόμουν να τους κάνω πάλι κάποιο οργανωμένο παιχνίδι, και κυρίως παιχνίδια σαν αθλητικούς αγώνες, π.χ. αγώνας δρόμου με δεμένα πόδια, αγώνας κουτσό, κουταλοδρομίες και τέτοια, αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούν. Τότε θα έπαιρνα και τον Αντρέα, αλλά θα δούμε τελικά αν θα το κάνουμε. 

Καγουράκι μόνο που διάβασα το πρόγραμμά σου κουράστηκα! Απαπαπαπα!!!!! 

Καλέ, πολύ μεγαλόσωμος είναι ο Γιωργάκης!

Κατερίνα μια χαρά περάσατε κι εσείς! 

Εμάς εδώ πάλι, έχει καλοκαίρι. Χτες είχε 32 βαθμούς το απόγευμα, και το βράδι μέχρι να γυρίσουμε σπίτι, είχε πέσει στους 24...

Φαντάζομαι ότι, όταν μένεις μόνιμα σε ένα μεγάλο σπίτι με σκάλες, θα οργανωθείς και θα έχεις και πάνω και κάτω πράγματα, αλλά και πάλι, όλο και κάτι θα ξεχάσεις πάνω, όλο και κάτι θα χρειαστείς από κάτω, μόνο που το σκέφτομαι απελπίζομαι. 

Εγώ από τότε που έμεινα έγκυος, τον Αντρέα δεν τον πήρα ποτέ αγκαλιά όρθια. Δεν είναι, άλλωστε της αγκαλιάς, αφού τον παίρνει ο μπαμπάς του για να τον πάει να τον αλλάξει, π.χ. και του λέει "όχι, θέλω να πεπατάω". Όταν πρέπει να ανεβοκατέβουμε σκάλες, τον κρατάω απ' το χέρι, κρατιέται κι αυτός από το κάγκελο, και πηγαίνει μόνος τους. Και με άλλον να είναι, μόνο έτσι θέλει.

Μαρίνα εμάς επειδή ο Αντρέας πηγαίνει συχνά στους γονείς μου, ξέρει τα κατατόπια καλύτερα από εμάς. Αλλά, άλλο να είσαι σπίτι σου, κι άλλο φιλοξενούμενος κάπου.

Εμάς ο Αντρέας δε φοβήθηκε τις κροτίδες, άλλωστε είχε κάααααθε βράδι από το Σάββατο του Λαζάρου, απλά έλεγε "τι ήταν αυτό;" ή "κι άλλη κοτίδα" ή "τόματσα" (τρόμαξα), αλλά δε φαινόταν να τρομάζει ιδιαίτερα. Ευτυχώς την ώρα της Ανάστασης είχαν διαλύσει τους έξυπνους που έριχναν τις κροτίδες, και δεν ακούστηκε τίποτα.

Κι ο Αντρέας το είχε πολύ αυτό με τις εικόνες και τα σταυροκοπήματα. Και τώρα δηλαδή, αλλά στην αρχή πολύ περισσότερο!

Σας είπα που έμαθε και το "Χριστός Ανέστη" και το ψέλνει; 

Γενέθλια με θέμα είναι όταν επιλέγεις κάποιο θέμα, π.χ. ΜακΚουίν, πειρατές, στρουμφάκια και τέτοια και κάνεις σχετική διακόσμηση και σχετικά φαγητά, π.χ. αν έχεις στρουμφάκια μπορείς να κάνεις μανιταρόσπιτα (αβγό βραστό με μισό ντοματίνι από πάνω και διακόσμηση), αμυγδαλωτά σε σχήμα στρουμφ ή στο σχήμα που έχει το σκουφάκι του στρουμφ, και άλλα τέτοια. Μπορείς να πάρεις πολλές ιδέες από το ίντερνετ. Έχω δει γενέθλια-υπερπαραγωγές αλλά νομίζω ότι κάπου αυτά εξυπηρετούν πιο πολύ τη ματαιοδοξία των γονιών και λιγότερο τις ανάγκες των παιδιών. Δηλαδή τα παιδιά πιο πολύ θα ενθουσιαστούν με οργανωμένα παιχνίδια και τέτοια, παρά με την εξεζητημένη διακόσμηση και τα εδέσματα. Νομίζω ένα τέτοιο πάρτι πιο πολύ το χαίρεται (=κοκορεύεται) ο γονιός, και πολύ λιγότερο το παιδί που γιορτάζει, αλλά και τα υπόλοιπα παιδάκια. Αυτή είναι η άποψή μου, φυσικά.

Τώρα που είπα στρουμφάκια, ξυπνάει ο Αντρέας σήμερα το πρωί και το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν: "έπαιτσα με τα στουφάκια". Φαίνεται έβλεπε κάποιο όνειρο!

Α, είχαμε και τη βάφτιση σήμερα. Όλα καλά μου είπε ο άντρας μου, δεν κράτησε πολλή ώρα και δεν κουράστηκε το μωρό, ούτε έκλαψε και πολύ. Μετά σούβλισαν οβελία, κοκορέτσι και κάτι άλλα και έκαναν γλέντι στο σπίτι. 

Σας φιλώ κορίτσια, πάω να κάνω μπάνιο, γιατί οι γονείς μου δεν έχουν ηλιακό θερμοσίφωνο και για να κάνουν μπάνιο, πρέπει να ανάψουν την κεντρική θέρμανση για να ζεσταθεί το νερό... Όποτε μπήκα για μπάνιο, ξεχνούσα να τους πω για νερό, γιατί είμαι συνηθισμένη απ' το σπίτι μου που συνέχεια το νερό καίει, και έκανα με το κρύο... Οπότε, προτιμώ να κάνω εδώ πέρα να το απολαύσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες μου πως ειστε;;

Γυρησα απο δουλειτσα δεν κουραστηκα κ τοσο παρολο που κ δουλεια βγηκε κ ειμασταν δυο ατομα μονο!!

Αννα μαρια ποσο γελαω με τον αντρικο σου

Θα του αρεσει στανταρ στο σχολειο που θα χει παρεα παιδακια

Αυτο το κατηχητικο σου πολυ το ζηλευω βρε να μαι μακρια θα με ειχες μαθητρια κ μενα κ το β σνιφφφ

Εγω για παρτυ συμφωνω αννα μαρια εχω κανει 3 φορες κ παντα ο β διαλεγε θεμα δηλ πηγαιναμε κ διαλεγε τουρτα πιατα χαρτοπετσετες παιχνιδια

Γενικα ολα τα βασιζω στο τι θελει αυτος

Κ πως θα χαρει περισσοτερο τουρτα περισυ ειχε τρισδιαστατη μακ κουιν επειδη ξερω τη τρελα του

Το δωρο του ηταν μηχανη

Κ απο φαγητα ειχα νοστιμα αλλα οχι υπερπαραγωγες αλλωστε δε το πολυκατεχω το καλλιτεχνικο

Πρωτα γεννεθλια στρουμφ κ δευτερΑ γκαμυ μπεαρ με λιγα λογια ολα τα βασιζα στην εκαστοτε τοτε τρελα του

Δε με νοιαζει να ψωνευτω αλλα να περασουμε ολοι καλα

Κ με απλα πραγματα κ καλη παρεα περνΑς σουπερ χιχι

Κ εγω κα εχω ολα διπλα πανω κατω αλλα υπνοδωματια μονο πανω αρα ανεβοκατεβαινω συχνα

Ψηνω το συζηγο για προεκταση σπιτιου εχουμε ριξει μπετο κ στεγη για αλλα 45 τμ να βγαλω μια κρεβατοκαμαρα κατω κ να μεγαλωσω λιγο την κουζινα θεμα χρονου ειναι..

Το οικοπεδο ειναι 4 στρεματα σχεδον αρα χωραει αυριο μεθαυριο σπιτι κ για μας μικρο κ Αυτο να το δωσω στο γιο θα δουμε

Θα δουμε υγεια να χουμε..

Μωρουδενια κ εγω οπου αλλου κουραζομαι μονο στη μαμα ξεκουραζομαι που δεν κουναω ουτε δαχτυλο οταν παω απλα ξαπλα κ φαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
    • Έχω διαβάσει ότι είναι πιο ασφαλές με τη βάση..Εμένα μου την έδωσε η κουμπάρα μου μαζί με το αυγό..οριακά είσαι αν έρθει σε 30 ,ε;;Εντάξει μπορεί να είναι πιο ασφαλές με τη βάση αλλά δε θα γίνει τίποτα κ να μην την έχεις στην αρχη,σωστά;;Δεν έχω ιδέα..κι εγώ που το έχω δεν το έχω δοκιμάσει να δω πως είναι 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...