Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Κατερινακι καλα τελευταια μερα σας εκαναν ελεγχο στη δουλεια;;

Εσυ αψογη μπραβο σου κουκλα μου!!

Ειναι ωραια που κοιμιζεις τα φιλαρακια του κ εγω θα κοιμιζω οταν μεγαλωσει

Εμενα η μαμα μας αφηνε κ ειχαμε συνεχεια φιλοξενουμενους φιλαρακια σπιτι

Εγω παλι δεν πηγαινα να κοιμηθω αλλου το κανε ετσι ωστε παντα να ρχονται μας ετοιμαζε χαμο κ ολοι θελαν να ρχονται σε μας χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα τα ολιγα καγκουρακι οπου κ να πας με καλη παρεα θα ναι ομορφα μπες να μας πεις πως περνατε

Χριστινιω ανθουλι εσεις καλυτερα τσουπριτσες μου;;

Σας σκεφτομαι ...!

Φιλια κ ονειρα γλυκα απο μια πριγκιπισσα μαμα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

πολυ χαλια ο καιρος εδω εχουμε πολυ κρυο λες και ειναι χειμωνας εχω βαρεθει πια θελω ζεστουλαααααα,με γκρινια ξεκινησα πρωι πρωι....χθες πηγαμε εκκλησια και το πρωι για να κοινωνησουν τα παιδια και το απογευμα στα ευαγγελια  ,το απογευμα τα παιδιακια μου βοηθουσαν τον παπα ,ο Δημητρης αφου ειδε και τους δυο ηθελε κι αυτος να παει στο ιερο τρομαρα του,ενθουσιαστηκε οταν ανεβασαν τον Χριστο και με ρωτουσε αν θα εχει αιματα ,εβαψα τα αυγα μου χθες με κρεμμυδοφυλλα πηραν μπορντω σκουρο χρωμα και δεν μου εσπασε ουτε ενα απο τα τριαντα,μηπως τα ειχατε στο ψυγειο ρε κοριτισια πρεπει να ειναι σε θερμοκρασια περιβαλλοντος για δειτε εδω για το φουρνο που λεγαμε http://www.sintagespareas.gr/sintages/brazontas-pasxalina-ayga-sto-fourno.html

 

πριγκιπισσα Μαγδα μια χαρα το ζουζουνι σου,κι ο Δημητρης παιζει πολυ ωρα μονος του στο χαλι οταν δεν τον παιζουν οι αλλοι απλωνει τα παιχνιδακια του και μπουρ μπουρ μιλαει μονος του πολυ πλακα εχουν μεσα στην τρελη χαρα ειναι που ειμαι ολη μερα σπιτι και με ρωταει παλι μαμα ποιος θα ειναι αυριο οταν ξυπνησω θα του μεινει αυτη η ερωτηση τον καημενο,με βαφη τα εβαψες τα αυγουλακια σου;θα χτενιστω κι εγω αυριο

 

Αννα Μαρια χταποδι ακου χταποδι πως του ηρθε χαχα και καλα εσενα τον αντρα σου κουφιοκεφαλο χαχα ,κυριος ομως με την ξενη κοπελα δεν μπορεις να πεις,αφου σου αρεσε τοσο πολυ αντε να την κανεις κι επισημα νυφη σου !!ουτε εγω θα νηστευα τα παιδια ολη τη σαρακοστη με τιποτα δυο μερες τους εκανα και με δυσκολια απο μερος μου δεν θελω να τους στερω πανω στην αναπτυξη ειδικα τα γαλακτοκομικα

 

Μαρινακι ναι 5μηνο δουλευα και εγω ,μια μερα εχω ακομη να παω και τελος καλα ηταν δεν καταλαβα πως περασαν 5 μηνες και τα λεφτα ηταν μια καλη ανασα ,στον καθενα εχω αλλο νονο αυτοι που μας παντρεψαν και βαφτισαν τον Νικο δεν μπορουσαν να βαφτισουν και τον Γιωργο ασε που εμεις ειχαμε ετοιμο τον νονο του ηδη ,τον βαφτισε ενας φιλος μας και μας το ζητησε αυτος ακομα οταν ημουν εγκυος και τον Δημητρη τον βαφτισαν τα παιδια απο τον αδερφο της πεθερας μου,θα μεγαλωσει και δεν θα  πεταει τα πραγματα ετσι υπομονη μετα θα κανει αλλα τα δικα μου αρδαδιαζουν τα παιχνιδια τους παντου και ειναι ολα μικροσκοπικα playmobile και τετοια ενας χαμος οταν παιζουν ,ενα γλυκο θα κανω για τον Γιωργο μονο δεν περιμενω κοσμο οποιος θελει ας ερθει

 

οι υπολοιπες που ειστε;φιλια σε ολες εχω σιδερο σημερα γκρρρρρ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε το πρωί στην Αποκαθήλωση. Ο Αντρέας δεν κάθισε δευτερόλεπτο, τον κυνηγούσε ο άντρας μου οπυ όλο γκρίνιαζε, ότι τον πονάει η μέση του, και κουράστηκε κ.λπ. Ο μικρός ήθελε να πάει στο νονό του που ήταν στο ψαλτήρι, καταλαβαίνετε... Τελικά στάθηκαν εκεί μπροστά και παρακολούθησαν την Αποκαθήλωση και την είσοδο του Επιταφίου, και κάθισε φρόνιμος. 

Εγώ ζαλίστηκα τρομερά, μετά υποτίθεται θα πηγαίναμε με τον Αντρέα στους γονείς μου για να κάνουμε τις φλαούνες, αλλά ήταν αδύνατο. Έτσι και πήγαινα, δε θα έβγαζα τη μέρα. Τους αφήσαμε τον Αντρέα αμανάτι, περάσαμε από 1-2 δουλίτσες που κατέβηκε μόνο ο άντρας μου, κι όταν ήρθαμε σπίτι ξάπλωσα. Δεν κοιμήθηκα ή κοιμήθηκα ελάχιστα, πάντως ξεκουράστηκα και μου πέρασε η ζαλάδα. Κατά τη μία σηκώθηκα!

Τώρα έβαλα τις φακές και βράζουν, κι ο άντρας μου κάνει σκουπίσματα-σφουγγαρίσματα. 

Το βράδι δεν ξέρω πώς θα το κάνουμε με την εκκλησία, αλλά προβλέπω γκρίνιες...

Μάγδα κι εγώ κουράστηκα πολύ αυτές τις μέρες, παρ' όλο που τις δουλειές τις κάνω με μέτρο και γενικώς προσπαθώ να μην κουράζομαι. Εύκολο είναι όμως;

Μια χαρά με τα αβγά!

Καλέ, η κοπέλα δεν είναι κουνιάδα, εγώ είμαι κουνιάδα! Αυτή είναι νύφη!

Οι φλαούνες είναι ένα είδος παραδοσιακής πασχαλινής τυρόπιτας. Κοίτα εδώ τη συνταγή: http://www.sintagespareas.gr/sintages/flaounes.html Είναι αρκετά μπελαλίδικες, αφού έχουν αρκετά υλικά, η γέμιση πρέπει να προετοιμαστεί από την προηγούμενη, και η παρασκευή τους είναι κάπως χρονοβόρα. Εμένα να σου πω δε μ' αρέσουν και πολύ, δηλαδή να πάρω από μόνη μου φλαούνα να φάω δεν υπάρχει περίπτωση, αλλά αν δεν φτιάξουμε δε μυρίζει Πάσχα! Πέρσι η μάνα μου έκανε την εξής εξυπνάδα: μόλις τις πήρε απ' το φούρνο, τις άφησε να κρυώσουν και τις έβαλε όλες στην κατάψυξη!!! Με αποτέλεσμα, να μη φάμε ούτε μία φέτα φλαούνα το Πάσχα έτσι για το καλό!

Χαχα, πριγκήπισσα, κι εμάς κατά καιρούς μας λέει βασιλιά και βασίλισσα και τέτοια, απ' τα κινούμενα σχέδια που βλέπει!

Κατερίνα χαχα, πλάκα έχει ο Δημητράκης με τις ερωτήσεις του! 

Εγώ τον πήγα μπροστά την ώρα της σταύρωσης και παρακολουθούσε. Έμεινε εκεί ακίνητος και έβλεπε. Όταν άναψαν τα φώτα, ήθελε να πάει στο σταυρό, αλλά στην εκκλησία μας κλείνουν το πορτάκι που οδηγεί στο χώρο μπροστά στο ιερό που είναι ο σταυρός, και όσοι προσκυνούν πηγαίνουν από το πλάι. Εννοείται εκείνη την ώρα είχε μια ουρά δυο χιλιόμετρα, οπότε τον ανέβασα στο σκαλάκι για να κοιτάει πάνω από το κιγκλίδωμα και γυρίζει και μου λέει "χμ... πε-ίεγο" (περίεργο).

Αυτό με τη θερμοκρασία περιβάλλοντος δε μας το είχες πει! Είδες; Όσο ζω μαθαίνω!

Εμένα το χταπόδι με μπέρδεψε, για το κουφιοκέφαλος δεν απόρησα καθόλου. Καλά λένε ότι τα παιδιά έχουν αλάνθαστο ένστικτο!

Κι εμένα μου ζήτησε η κουμπάρα που με πάντρεψε να βαφτίσει τη Γεωργία, αλλά τώρα με όλα αυτά που της έτυχαν με τους γονείς της, δεν ξέρω αν θα μπορέσει τελικά, γιατί ζορίζεται πάρα πολύ και στο οικονομικό.

Εμάς το σαλόνι είναι μονίμως σπαρμένο με παιχνίδια... 

Σας φιλώ όλες, θα τα πούμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουμφ, δε θα το πιστέψετε τι κάνει... Κατέβασε τα μισά βιβλία από μια βιβλιοθήκη, γιατί λέει ξεχαρβαλώθηκε και είναι επικίνδυνη, και μου τα στοίβαξε μες στη μέση του γραφείου. Του λέω "καλά, πώς θα σφουγγαρίσεις εκεί;" "ε, δε θα σφουγγαρίσω εκεί". "Καλά, έτσι σαν τους γύφτους θα είμαστε πασχαλιάτικα;" "Ναι, είναι πιο σημαντική η ασφάλεια από την καλαισθησία...". Γκρρρ... Και τώρα, για πείτε μου... ποιος θα τακτοποιήσει τα βιβλία; Σίγουρα όχι εγώ πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....

εμεις εχθες πηγαμε χαιρετησαμε τον Χριστουλη στο Σταυρο !!αχ κοριτσια μολις παμε μπροστα απο εικονες και στον Χριστο χθες τα κοιταει και τα χαιδευει... με τρελαινει!!!

και τον λεγαμε εχθες κανε το Σταυρο σου...μας εβλεπε και μας Σταυρωνε οπως εκανε ο παπας!!! καλα ε πολυ γελιοοοοοοο!τον ατιμο!! οτι βλεπει το κανει... και ελγε ''ΩΩΩΩ'' οτι ψελνει και καλα

 

Κατερινα ναι τα ειχα στο ψυγειο τα αυγα...για αυτο μαλλον... αντε και του χρονου κι εσυ...ωχ φανταζομαι μετα αντε να τα μαζεψεις τα παιχνιδια .. εκει κρυο ε?κι εδω κρυο εβγαλε...

Μαγδα μου και εσυ πτωμα ε?? πολλες δουλειες...ε καλα ο βασιλης σου ειναι μεγαλο παιδακι οποτε ακουει και καθεται πιο φρονιμος φανταζομαι... εγω να σιδερωσω μαζι του αποκλειεται...αν και τωρα λεει οταν παει στη κουζινα ''καίει'' και δε πλησιαζει...αλλα δεν το τολμω ακομη,

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ χταποδι λοιπον εσυ ε???αχααχχαα γελιο εχουν!!!ωραιο ντεκορ τα βιβλια στη μεση ε?αχαχαχχα αχ αυτοι οι αντρες!!!κι εγω οταν ημουν εγκυος με το που γεννησα και ημουν σε θεση να αρχισω δουλειες σπιτιου ελεγα καλα που γεννησα αλλιως θα μας ετρωγε η βρωμα!οσα βλεπει η πεθερα κανουν....

 

Εμεις περιμενουμε τον μπαμπα μας να σχολασει να παμε να χαιρετησουμε τον επιταφιο πριν αρχισει η εκκλησια για να μην εχει κοσμο και επειτα να παμε το βραδυ για την περιφορα γιατι το να κατσει κι εμενα στην εκκλησια το βλεπω απιθανο....

αυταααααααα!!!φιλια και να σας χαιρετησω απο τωρα γιατι αυριο πρωι φευγουμε για χωριο!!!

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!!ΤΟ ΘΕΙΟ ΦΩΣ ΝΑ ΦΩΤΙΣΕΙ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΜΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου πως πατε εγω αργησα να κοιμηθω χτες κ ετσι σημερα σηκωθηκα μετα της 9 ευχαριστηθηκα υπνακο

Μετα πηγαμε στη φιλεναδα μου τη λοις για νυχακια παιξαν κ τα τεκνα μας κ 1 γυρησα πισω απο κεινη την ωρα κανω δουλειες

Ωωωχ ξαναμπαινω παω να απλωσω τελειωσε το πλυντηριο κ ερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακούγεται μια κροτίδα.

Αντρέας: Τι ήταν αυτό;

Εγώ: Ήταν μία κροτίδα.

Αντρέας: Όχι, ήταν κε-αυνός. Δεν ήταν κοτίδα μαμά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγα που θα προλαβαινα να ξαναμπω εγω δεν ειμαι καλε πριγκιπισσα ο βεγγος ειμαι

Εκανα δουλειτσες κ βουρ περιστερι στη μανουλα εκει ηρθε η κομμωτρια εκανα ανταυγιες στα μαλλακια ηρθε κ η αδερφη μου κ ο στρατουλης κ πηγαμε ολη εκκλησια στην περιφορΑ ομορφα ηταν περασαμε κ απο κατω ωρα 10.30 γυρησαμε φαγαμε κ ξεκουραστηκαμε κ ηρθε ο συζηξ 00.30 κ μας πηρε δουλευε βραδυ αλλο που δεν ηθελα χορτασα μανουλα

Ο βασιλης παρελαβε κλασικα ενα καρο δωρα παλι αλλα τσιμπησα κ εγω δωρο ο γλυκος μου ο στρατουλης μου πηρε δυο βιβλια καταχαρηκα μιλαμε αν δεν κλειναν τα ματια θα το ξεκιναγα τωρα κιολας

Μωρουδενια μου να περασετε υπεροχα στο χωριο

Εγω τα αυγα τα χα εκτος ψυγειο τυχαια μιας κ ολοκληρη καρτελα σε τιγκα ψυγειο δε χοραγε. Χαχα σε καλο μου βγηκε λοιπον!!

Αννα μαρια πεθαινω για αντρικο

Αντε ραντεβου αυριο

Σας σκεφτομαι...!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!Με χασατε αλλα σας ειπε η Μαγδα τα νεα μου...δεν ηταν αυτες οι μερες οι καλυτερες...

Καλη Ανασταση ευχομαι και καλο Πασχα!!!Να περασετε ομορφα και εμεις θα τα πουμε οταν μπουμε παλι σε μια σειρα!!!

 

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ καλά, αν και ακόμα ζαλίζομαι. Το πρωί δεν πήγα εκκλησία, αν και σήμερα το πρωί γίνεται μεγάλο πανηγύρι όταν λένε το "Ανάστα ο Θεός", αλλά δε γινόταν με τίποτα να σηκωθώ. Ούτε οι άντρες πήγανε, έβρεχε κιόλας, κι ακόμα βρέχει. Οπότε μάλλον ματαιώνονται τα σχέδια για Ανάσταση σε ένα εκκλησάκι εδώ κοντά στο σπίτι μας. Μάλλον θα πάμε στην εκκλησία που πηγαίνουμε συνήθως, και θα καθίσουμε μέσα. 

Χτες βράδι με πήγε ο αδελφός μου νωρίτερα στην εκκλησία, και σε καμιά ώρα ήρθαν και οι άντρες. Μετά αυτοί πήγαν στην περιφορά και έφυγαν, κι εγώ έμεινα μέχρι το τέλος που είναι πολύ ωραία, και με πήγε πάλι ο αδελφός μου στο σπίτι. Δεν το συζητάμε ότι στην εκκλησία ο Αντρέας αφηνίασε και έτρεχε πάνω-κάτω, και διάφορα άλλα. Έκανε και κακά, κι έπρεπε να τον αλλάξουμε, καταλαβαίνετε... 

Τώρα φτιάχνω μακαρόνια με σάλτσα και μετά θέλω να κάνω ξεσκόνισμα σαλονιού και τραπεζαρίας, συμμάζεμα, νεροχύτη και πάγκους της κουζίνας, και κανένα σκούπισμα, ουφ...

Μαρίνα ο άντρας μου δεν κάνει όσα βλέπει η πεθερά, κάνει όσα ΚΑΝΕΙ η πεθερά. Κι η μάνα του κάπως έτσι καθαρίζει: π.χ. έχει ένα ζευγάρι παπούτσια στη μέση και δε θα τα μετακινήσει, θα καθαρίσει γύρω-γύρω!

Ο Αντρέας είναι ο μόνιμος βοηθός μου στην κουζίνα. Ευτυχώς ο φούρνος μας δεν καίει απ' έξω, αλλά παίρνει την καρέκλα και ανεβαίνει για να ανακατέψει τα φαγητά στις κατσαρόλες, ενώ τα μάτια της κουζίνας είναι αναμμένα... Κάθομαι δίπλα του και μαγειρεύουμε, αλλά φυσικά δεν μπορώ να κάθομαι εκεί αιώνια, κι ο Αντρέας δεν κατεβαίνει. Του λέω να κατέβει και μου απαντά "αφού όχι" ή "μα δε θέλω" ή "όχι ακόμη"... 

Μάγδα μια χαρά σε βλέπω! 

Αλεξάνδρα πολλά φιλιά!

Καλή Ανάσταση σε όλες εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκρρρ... Λέει ο Αντρέας "νυτάζω πολύ", τον παίρνω στο κρεβάτι, ξαπλώνουμε, κι αυτός έκανε ότι ροχάλιζε κια καλά, και δεν ήθελε να κλείσει τα μάτια του, και μου έλεγε κι εμένα να μην τα κλείνω. Φυσικά από κάποια φάση και μετά άρχισε τα ακροβατικά, έτσι τους έστειλα βόλτα με τον άντρα μου για να κοιμηθεί. Μένω μόνη μου, με παίρνει ο ύπνος μια χαρά, έρχονται, και μου χτυπάει τα κουδούνια για να του ανοίξω... Γκρρρρρρρρρρ............. Μέχρι να συνέλθω και να σηκωθώ, φυσικά είχε ανοίξει από μόνος του... Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ...................... Εννοείται δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ... Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ................................................................................................. 

Εν τω μεταξύ, ακούστε φάση: πριν καιρό είχα μιλήσει με την πεθερά μου για τα ψώνια της βάφτισης. Τη ρωτάω αν πρέπει να πάρω μαρτυρικά, γιατί εμείς εδώ δε δίνουμε, ενώ στην Ελλάδα απ' ό,τι διάβασα δίνουν όλοι. Μου λέει "τι είναι αυτό;" της εξηγώ, και μου λέει "απαπαπα, δε θέλουμε τέτοια πράγματα, απλά, απλά, δε χρειάζονται πολλά πολλά". Προχτές παίρνει τηλέφωνο και ρωτάει αν αγοράσαμε μαρτυρικά, γιατί λέει, ρώτησε και της είπαν ότι πρέπει να δώσουμε... Τελικά θα πάρει αυτή.

Σήμερα λέω στον άντρα μου να την πάρει τηλέφωνο να τη ρωτήσει αν έχουν πάρει μπουκαλάκι για το λάδι, αλλιώς να πάρει αυτός το μπουκαλάκι που είχαμε στη βάφτιση του Αντρέα. Μια ώρα μέχρι να καταλάβει ότι δε θα πάρουμε ΤΟ ΛΑΔΙ, αλλά το μπουκαλάκι που θα βάλουν μέσα το λάδι, και τελικά του λέει "μπα, όχι, δε χρειάζεται, έχω κάτι πλαστικά από αναψυκτικά". Είπαμε να κάνουμε βάπτιση χαμηλού κόστους, αλλά υπάρχει μια διαφορά ανάμεσα στο χαμηλό κόστος και στη γυφτιά. Τελικά θα πάρουμε εμείς το δικό μας... 

Τέλος πάντων, σας έφαγα απ' τη γκρίνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

κι αλλος Βεγγος απο δω Μαγδα δεν εισαι μονη σου χαχα,χθες τελικα τους εφτιαξα κουλουρακια ηθελε  Δημητρης να κανει σχεδια τον αφησα να κοβει με τα κουπατ κι εγω εκανα τα υπολοιπα πλεξουδες και σαλιγκαρους,εφτιαξα και το παντεσπανι για τη σοκολατινα για να φαμε αυριο στη πεθερα μου,επλυνα ενα σωρο πιατα,μετα πηγαμε στον επιταφιο και το βραδυ μαζευτηκαμε στην πεθερα μου,στις 11 μαζευτηκαμε σπιτι,τα μεγαλα ηταν απο τις 7 στην εκκλησια παπαδακια και τα δυο μαζι με τα ξαδερφια τους και φυσικα πεσαν ξερα για υπνο,ηταν και η κουνιαδα μου οπως παντα μεσα στη γκρινια ολα να τις φταινε τι φασαρια εχει στην εκκλησια και τι καπνο και δεν μπορω εγω ετσι και να ακουω τα παιδια να φωναζουν και και ....γκρρρρρ τα νευρα μου ευτυχως δεν θα ειναι αυριο στην πεθερα μου ,σημερα πηγαμε εκκλησια το πρωι μετα ηρθε ο νονος του Γιωργου ,μεγειρεψα,φαγαμε,μαζεψα πηγα χτενιστηκα τρομαρα μου και με το μαλλο φτιαγμενο ξεσκονισα και σκουπισα ,τελειωσα την σοκολατινα και να ξαναφανε τα παιδια εχουν και παρεα αλλα τρια παιδια πιατα χαμος στον νεροχυτη παλι ,τουλαχιστον δεν εχω ετοιμασια θα κανει η πεθερα μου μαγειριτσα για το βραδυ και αυριο θα ψησουμε το κατσικακι και το κοκορετσακι στη σουβλα μιαμμμ,το ξεχασα ρε κοριτσια να σας πω για τα αυγα οτι πρεπει να ειναι σε θερμοκρασια περιβαλλοντος γιαυτο σας εσπασαν η αλλαγη απο το κρυο στο ζεστο αυτα κανει να το θυμαστε για του χρονου..

 

Αννα Μαρια δεν ειναι απαραιτητα παντως τα μαρτυρικα εμεις μονο στο Δημητρη ειχαμε επειδη θελησε και τα πηρε η νονα στους αλλους δεν ειχα,καλα η πεθερα σου εγταψε παλι,πολυταλαντο ομως το παιδακι με ολα καταπιανεται και σεφ ομως!!!!τα δικα μου οταν ηταν πιο μικρα με βοηθουσαν περισσοτερο στην κουζινα τωρα με βοηθαει μονο ο Δημητρης οι αλλοι γλυφουν μονο τα σκευη οταν ειναι απο σαντιγες,κεικ κτλ

 

Μαγδα μεγεια το μαλλι και τα νυχακια σου!!

 

Μαρινα να περασετε ομορφα στο χωριο,τρελα κι ο δικος σου με τα κατορθωματα του φανταζομαι θα εχεις ξελογιαστει τελειως!!!

 

κοριτσια μου καλη Ανασταση ,υγεια και ευτυχια να περασετε ομορφα με τις οικογενειες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Επιτέλους καθαρίσαμε, συγυρίσαμε, στολίσαμε, και τώρα φάγαμε και ξεκουραζόμαστε! Μένουν τα σεντόνια που είπε ο άντρας μου ότι θ' αλλάξει, για να δούμε...

Ο άντρας μου πήγε να πάρει τις σούπες! Εμείς δε φτιάχνουμε μαγειρίτσα απόψε, αλλά κοτόσουπα αβγολέμονο, αλλά ο άντρας μου θέλει μαγειρίτσα, έτσι πηγαίνει και παίρνει από ένα μαγειρείο. Εγώ πάλι, λόγω της εγκυμοσύνης φοβάμαι να φάω μαγειρίτσα, αλλά απ' την άλλη, βαριόμουν να κάθομαι να βράζω κοτόπουλα και να φτιάχνω σούπες για ένα άτομο, έτσι θα περάσει απ' τους γονείς μου να πάρει λίγη σούπα για μένα!

Κατερίνα κουράστηκα μόνο που διάβασα τις περιπέτειές σου!

Αχ, σοκολατίνα, θέλω κι εγώ λίγη! Η μάνα μου θα φτιάξει πάβολοβα είπε, αλλά δεν της ψήθηκε η μαρέγκα, την ξανάβαλε στο φούρνο, για να δούμε. Γενικώς, δεν το πολυέχει με τις μαρέγκες, αλλά έχει και χάλια φούρνο. Νομίζω θέλει αρκετές ώρες η μαρέγκα για να ψηθεί σωστά, και την άφησε νομίζω 1.5-2 ώρες και μετά άλλη μία ώρα με το φούρνο κλειστό. 

Εμάς πήρε αρνί μπούτι, και θα το κάνει στο φούρνο με πατάτες.

Καλέ, γιατί δεν παίρνεις πλυντήριο πιάτων; Εμείς τρεις είμαστε, και γίνεται χαμός από πιάτα. Μέχρι να πλύνει ο άντρας μου μια δόση, γεμίζει ο νεροχύτης. Πόσο μάλλον εσείς!

Ο Αντρέας με "βοηθά" και στην κουζίνα και παντού. Χτες πλέναμε φράουλες, και πάω να μετακινήσω λίγο την καρέκλα όπου στεκόταν για να πάρω μια λεκανίτσα και του λέω "κρατήσου γερά", και τώρα, όποτε ανεβαίνει σε καρέκλα, μου λέει "θα είμαι φγιόνιμος, κατάω γε-ά"! 

Σήμερα ήθελε να ξεσκονίσει μαζί μου, έτσι του έδωσα ένα καθαρό ξεσκονόπανο και ξεσκόνιζε κι αυτός. Μετά, βέβαια, το άπλωσε στο πάτωμα, για να κάνει άρτ αττάκ!

Πριν έκανα ζάπινγκ στην τηλεόραση, και έπεσα πάνω στο 4Ε, το Εκκλησιαστικό κανάλι της Θεσσαλονίκης, και είχε μια χορωδία που έψελνε ύμνους. Μου λέει "θέλω τη εκκλησία", του το αφήνω, και σε δύο λεπτά μου κάνει "μα αυτό δεν είναι εκκλησία. Αυτό είναι μία βλακεία"!!!! 

Σας αφήνω κοριτσάκια!

Καλή Ανάσταση εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγω ομορφιες μου σημερα κ παλι δεν εχω σταματησει λεπτο θα σας πω αναλυτικα αλλΑ το κερασακι ειναι ο συζηξ που μου λεει ελα βρε μαγκυ σιγα δεν καναμε κ τιποτα ΚΑΝΑΜΕ θα με τρελανει δε λεω βοηθησε αλλα οχι κ δε κουραστηκα ρε φιλε που σαι λιγο θα πεσω κατω ανασκελα

Ξυπνησα πηγαμε εκκλησια κοινωνησαμε πηρα κ τα ανιψουδια μαζι στο τσακ προλαβαμε δε μπορουσαμε να σηκωθουμε το πρωι μιας κ ειχαμε κοιμηθει τοσο αργα

Κα κ καγκουρακι κ παλι ρισπεκτ με τρια παιδια το κεφαλι μου γυρναγε σαν του εξορκιστη μη χασω κανενα στην εκκλησια επισης για τριτεκνες μανες θα πρεπε να υπαρχει προβλεψει για τριτο χερι !!μιας κ ειχα μονο δυο κ τσακωνοταν ποιο θα με κραταει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρησα συνεχισα να γλυφω το σπιτι κ λιγακι την αυλη μαγειρεψα σιδερωσα κ λεω το μεσημερι θα ξαπλωσω!! Μη φας... Εχουμε γλαροσουπα!! Ετσι κ πω κατι ο γρουσουζης σιγα μη γινει..

Κοιμιζω τον β κ ξαπλωνω μεσα σε μιση ωρΑ σηκωνεται με κλαμματα ποναγε το αυτι του λεω τελεια πασχαλιΑτικο

Μου κανει ο αντρας μου δεν τον παμε στο γιΑτρο μη τρεχουμε

Πηγαμε στο μητερα

Η οδηγηςη ηταν πτηςη μου ρθε να τον καριδωςω τον αντρα μου που τρεχε σα χαρος με το παιδι μεςα

Φαλακρη κατεβηκα απο τα νευρα μου

καναμε ενα τσεκαπακι διαγνωση ωτιτιδα

δεν εχει αλλα δειγματα λυγη μυξουλα λιγο βηχαλακι κ πονο στο αυτακι

Ξεκινησαμε αγωγη κ δεν ξαναδιαμΑρτυρηθηκε ευτυχως

Το προλαβαμε γυρησαμε κ συνεχιζω να τρεχω κ να χω ουρα κ τον βασιλη

Μερες που ναι δε θα πω καμια κουβεντα γκρρρ

Ανασταση θα κανουμε στη γιαγια του αντρα μου εγω δε τρωω μαγειριτσα ελπιζω να υπαρχει προβλεψη κ για μενα αλλιως αυγα αυγα αυγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια η πεθερα σου δεν υπαρχει μα καλα μπουκαλι αναψυκτικου ανατριχιασε ο σβερκος μου μα τοσο ποια τσιφουτια η αγνοια;;;

Καλα κ ο αντρας σου κ ο δικος μου για σουβλισμα ειναι αυριο αντι για αρνια περιπτωσεις μοναδικες!!χαχα

Κατερινακι σοκολατοπιτα εφτιαξε κ η βανα σημερα μιαμ μιαμ

Ευχομαι σε ολους καλη ανασταση!!

Φιλια πολλα πολλα πολλα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπερα χριστος ανεστη !!!

Τελικα δε σουβλισαμε το συζηξ αλλα ενα αρνι λουκουμι

Σημερα ηταν το καλυτερο πασχα δε ξερω πως εγινε αυτο αλλα ολα μαζι κ ενα ενα χωριστα φτιαξαν μια σουπερ μερα

Ο καιρος καλοκαιρινος μονο που την πατησα κ καηκα σε ωμους κ μουρη ειμαι σαν αστακος περισσοτερο δεν παει κοκκινο της φωτιας

Οι καλεσμενοι ηταν παρα πολυ νομιζω 40 τελικα το τι δωρα τσιμπησε ο β δε λεγεται τηλεκατευθυνομενες μηχανες αμΑξια πυλο με χρωματα ρουχα παππουτσια ενα φανταστικο καπελο που δε το βγαζει ολη μερα κατι σαν κασκετο λιωνωωωωωω

Τα φαγητα πολυ ωραια κ τα γλυκα σκασαμε

Απο το πρωι τωρα το διαλυσαμε κανεις δεν ηθελε να φυγει

6 πλυντηρια πιατων εβαλα μιλαμε

Αυτα τα νεακια μου σημερα

χτες ανασταση ανασταση στη γιαγια του αντρα μου κ εκει πολυ ομορφα ηταν

Σας αφηνω παω για μπανακι ταινιακι κ νανι

Δεν νιωθω πατουσες ελιωσα α ναι χορεψαμε κιολας!!!

Φιλια .. !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι κόρες!

Πώς τα περάσατε;

Εμείς πολύ ωραία! Χτες βράδι πήγαμε στην Ανάσταση, στην εκκλησία που πηγαίνουμε πάντα τελικά. Καθίσαμε στο εκκλησάκι, που χτες δεν ήταν νηπιαγωγείο, αλλά... γηροκομείο, αφού ήταν γεμάτο ηλικιωμένους! Με το που μπήκαμε, ο Αντρέας πήγε πάνω σε τρεις ηλικιωμένους από την Ελλάδα, δύο γυναίκες κι έναν άντρα, και τους μιλούσε συνέχεια. Τους έλεγε "αυτή ήταν μία κοτίδα", "σταμάτησαν οι κοτίδες", "μα τι ήταν αυτός ο ήχος;" κι άλλα τέτοια. Αυτοί δεν άκουγαν καλά, όλη την ώρα του έλεγαν "δεν άκουσα, για ξαναπές το, μίλα πιο δυνατά", αυτός τα δικά του, καταλαβαίνετε συνεννόηση! Στριφογύριζε συνέχεια, αλλά ευτυχώς δε μας δυσκόλεψε πολύ, γιατί έβλεπε τον κόσμο στον κυρίως ναό, και δεν επιχειρούσε να βγει έξω.

Εν τω μεταξύ, μόλις πήγαμε, κατά τις έντεκα και είκοσι, ήταν κάτι τύποι στον περίβολο του ναού, στα κάγκελα, και πετούσαν κροτίδες κάτω στο δρόμο, ενώ περνούσαν αυτοκίνητα και πεζοί!!! Ήταν πάρα πολύ επικίνδυνο, και μιλάμε για μεγάλους ανθρώπους, είκοσι και τριάντα χρονών, και είχαν μαζί και τα παιδιά τους, και έδιναν τις κροτίδες σ' αυτά για να τις πετάξουν. Την ώρα που βγήκαν έξω για τη λιτανεία, αυτοί οι τύποι στέκονταν στο δρομο και πετούσαν κροτίδες στα κάγκελα, δηλαδή ακριβώς εκεί που στεκόταν ο κόσμος. Δεν πάνε καλά, δεν είναι πρόβλημα η φασαρία, αλλά ο κίνδυνος. Τελικά, την ώρα της Ανάστασης δεν ακούστηκε ούτε μία κροτίδα, και υποψιαστήκαμε ότι μάλλον πρέπει να ήρθε αστυνομία. Τελικά σήμερα έμαθα ότι πήρε η μάνα μου την Αστυνομία από το κινητό, γιατί δεν πήγαινε άλλο, ήταν πάρα πολύ επικίνδυνο όλο αυτό. Δεν υπάρχει πιο ηλίθιο έθιμο από τις κροτίδες. Δεν τους συνέλαβαν, βέβαια, αλλά αυτοί μόλις είδαν αστυνομία, κατευθείαν εξαφανίστηκαν!

Στο σπίτι γυρίσαμε κατά τη μία, ο Αντρέας είχε κοιμηθεί στο αμάξι, έτρεξα εγώ να ζεστάνω τις σούπες, ο άντρας μου να αλλάξει το μωρό, το οποίο φυσικά ξύπνησε και ήθελε γάλα. Του φτιάχνω γάλα, το πίνει ενόσω τρώγαμε τις σούπες, και μετά ξαπλώσαμε και κοιμήθηκε αμέσως.

Σήμερα το πρωί (μη φανταστείτε χαράματα, κατά τις εντεκάμιση), πήγαμε με τον Αντρέα και τον αδελφό μου στον Εσπερινό της αγάπης, που εδώ γίνεται πρωί στις έντεκα, και μόνο στη μητρόπολη. Είναι αυτό που λένε το ευαγγέλιο σε διάφορες γλώσσες. Άφησα τον αδελφό μου να κυνηγά τον Αντρέα κι εγώ καθόμουν. 

Το μεσημέρι πήγαμε στους γονείς μου. Είχε αρνί στο φούρνο με πατάτες, κανελόνια (εδώ κανελόνια είναι κρέπες με κιμά-μπεσαμέλ, ψημένες στο φούρνο με σάλτσα ντομάτας και τυρί), σαλάτα, τζατζίκι, και για επιδόρπιο πάβλοβα. Τελικά της πέτυχε, έκανε μια παραλλαγή με σοκολατένια μαρέγκα, σαντιγύ, φράουλες και φουντούκια, και στο τέλος έβαλε και σος φράουλας. Ο Αντρέας έφαγε μόνο φράουλες (όχι ότι του δώσαμε γλυκό), κι αυτές που είχαν πάνω σαντιγύ τις σκούπιζε!

Το απόγευμα πήγαμε για καφέ στην παραλία με κάτι φίλους του αδελφού μου, κι έπειτα γυρίσαμε στο σπίτι. Ο Αντρέας έπαιξε με την ψυχή του, γιατί εκεί δίπλα είναι ένα μικρό λούνα παρκ, δηλαδή μη φανταστείτε κανονικό λούνα παρκ, έχει ένα καρουσέλ και διάφορα άλλα παιχνίδια. Τον πήγε μία φορά ο άντρας μου και μία ο αδελφός μου, αλλά κάθε φορά ήταν και από μία ώρα! Του άρεσε πάρα πολύ, αφήστε που τον πήγαμε με το ποδηλατάκι του στην παραλία!

Ετοιμάσαμε τα πράγματα του άντρα μου για αύριο που πηγαίνει Πάτρα. Ουφ, να δω πώς θα αντέξω στους γονείς μου δέκα μέρες... Είναι και η γκρίνια, είναι και οι σκάλες, δεν μπορώωω... Σήμερα για να καταλάβετε, πηγαίνω να πάρω τον αδελφό μου για να πάμε στην εκκλησία, βγαίνει η μάνα μου και μας λέει "μα δε θα προλάβετε τίποτα, τζάμπα πηγαίνετε". Μετά που πήγαμε σπίτι τους για φαγητό, μου είπε ότι το φόρεμά μου είναι πολύ στενό, δεν είναι καλό, να της πάρω διάφορα ρούχα που έχω να μου τα ανοίξει γιατί δε μου πηγαίνουν, και όταν πήγαμε να βγάλουμε φωτογραφίες, μου είπαν και οι δύο γονείς να μην κάνω αστείες γκριμάτσες και να χαμογελάσω κανονικά, ενώ εγώ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!!! Αυτά για να καταλάβετε...

Μάγδα φαντάζομαι είναι μια χαρά ο Βασιλάκης και την προλάβατε την ωτίτιδα!

Εγώ τι να πω για τον άντρα μου, που χτες βράδι πριν την Ανάσταση έκανε κακά το μωρό, του λέω να τον αλλάξει, αυτός φώναζε ότι θέλει να ηρεμήσει λίγο και να ξεκουραστεί, κι όλο "σε λίγο" και "σε λίγο", του λέω και του ξαναλέω, γκρινιάζω ότι θα συγκαεί το μωρό, τελικά έρχεται να τον πάρει, μπαίνει το μωρό κάτω απ' το τραπέζι, και μου λέει "πάρ'τον, γιατί εγώ δεν μπορώ να σκύβω". Ενώ μπορώ εγώ με την κοιλιά!!!!! Αντί να σκύψει να τον πάρει, σηκώνεται και φεύγει, πείθω τον Αντρέα να βγει απ' το τραπέζι, τον παίρνει να τον αλλάξει, κατασυγκαμένο το μωρό, και φώναζε και ούρλιαζε ότι φταίω εγώ που δεν του είπα ότι είχε κάνει κακά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι να σου φύγει το κεφάλι με το θέατρο του παραλόγου!!!!!!!!!!!!!!!! 

Η πεθερά δεν είναι τσιγκούνα, μάλλον δεν ξέρει τι της γίνεται. Π.χ. καλεί κόσμο στο σπίτι για το Πάσχα, δεν καθαρίζει, το στέγαστρο της βεράντας τίγκα στην αράχνη, και δε βγάζει καν ένα σερβίτσιο. Όλα τα πιάτα, τα μαχαιροπήρουνα και τα ποτήρια διαφορετικά μεταξύ τους.. Θεωρεί ότι ένα παντελόνι τζιν είναι ένα πολύ καλό ένδυμα για γάμο. Και προφανώς θεωρεί ότι ένα πλαστικό μπουκαλάκι από αναψυκτικό (αμφιβόλου καθαριότητας σίγουρα), είναι μια χαρά για μπουκάλι λαδιού σε βάφτιση... 

Μια χαρά το γλέντι σας! 

Ο Αντρέας πήρε μόνο ένα δώρο, ένα βιβλίο που του αγόρασα εγώ. Γενικώς δεν έχουμε έθιμο να παίρνουμε δώρα το Πάσχα. Με το νονό του είχαμε πει να του πάρει τα γυαλιά ηλίου, όπως σας είχα πει, τελικά αποφασίσαμε να μην πάρουμε ακόμα, και του είπα να του πάρει ένα παιχνιδάκι, ίσως μια φάρμα με ζωάκια ή ένα παζλ (εννοείται ότι πετάχτηκαν οι γονείς μου και είπαν "μα αφού έχουμε τόσα ζωάκια και παζλ, τι να αγοράζετε άλλα;"). Αλλά αυτός ο ηλίθιος δεν κατάλαβε, και τελικά δεν του πήρε τίποτα, ενώ εμείς του πήραμε δώρο ένα βιβλίο! Μάλλον την Τρίτη θα πάμε να του αγοράσει κάποιο δωράκι. Αλλά να σας πω την αλήθεια, έχει πολλά παιχνίδια και δε νομίζω ότι χρειάζεται κι άλλα.

Πάω, γιατί πίνει γάλα και κουτουλάει και του φεύγει το μπιμπερό απ' τα χέρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, το ήπιε και κοιμάται στον καναπέ, μέχρι να δεήσει ο άντρας μου να έρθει να τον πάρει να τον πάει στο κρεβάτι...

Ξέχασα να σας πω: σήμερα το πρωί τον έντυνε ο άντρας μου και του εξηγούσε ότι θα πάει στην Πάτρα για να γίνει νονός του Παναγιωτάκη (τον οποίο ο Αντρέας αποκαλεί "Παγιανωτάκη"), οπότε του λέει ο Αντρέας: "μα αφού είσαι μπαμπάς, δεν είσαι νονός"!!!!! 

Σήμερα το απόγευμα στον καφέ, ένας από τους φίλους του αδελφού μου, έχει ένα κοριτσάκι τριάμιση μηνών. Σε κάποια φάση που έλειπε ο Αντρέας το πήρα αγκαλιά, έρχεται ο Αντρέας, το βλέπει και λέει με κάθε φυσικότητα "α, το αδεφάκι"!!! Του εξηγώ ότι αυτό δεν είναι το αδελφάκι του, αλλά το αδελφάκι του θα είναι σαν κι αυτό, και του λέω να το χαϊδέψει, κι αμέσως του χαϊδεύει το κεφαλάκι. 

Εν τω μεταξύ, του λέω να χαϊδέψει την αδελφή του, κι αυτός μου χαϊδεύει την κοιλιά και λέει "καλό κο-ίτσι" και μετά χαϊδεύει και τον μπαμπά του στο κεφάλι και του λέει "καλό αγό-ι". Το ίδιο έκανε και με ένα αγοράκι στην εκκλησία τη Μεγάλη Παρασκευή, που του έδωσε μπισκότο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ!

Δεν προλαβαινω να σας διαβασω τωρα, ελπιζω να ειστε ολες καλα και να περασατε τελεια!

Θα μπω ξανα συντομα να σας πω τα νεα μας και να μαθω τα δικα σας!

Σας φιλω για την ωρα ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΓΥΡΙΣΑΜΕ...ΣΥΜΑΖΕΥΤΗΚΑΜΕ..ΚΑΝΑΜΕ ΜΠΑΝΑΚΙ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΑΖΩΩ!!!

ΠΟΠΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ ΔΕ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ!!!

ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ!

ΦΙΛΙΑΑΑΑ-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, Χρονια πολλα, Χριστος Ανεστη, υγεια να εχουμε και ολα θα γινουν

Εμεις γυρισαμε χθες αλλα εγω δεν γυρισα Αθηνα, πηρα τα παιδια και ηρθα και στο χωριο για δυο μερες. Περασαμε πολυ ομορφα, πρωτη φορα καναμε με φιλους και οχι οικογενειακα, αλλα τα παιδακια μας ειχαν παρεα το ενα το αλλο, ευχαριστηθηκαν βολτες, παιχνιδι και πολυ ποδηλατο. Στην ανασταση πηγαμε και οι πεντε μας, ο μικρος στον μαρσιπο, η Αγγελικη απο το χερι και ο Νικολας στην αγκαλια του Κωστα. Ο νικολας κοιμηθηκε κανα μισαωρο στην λειτουργια και φοβηθηκε λιγο τα βαρελοτα, ο μικρος μικρος δεν πηρε χαμπαρι κοιμοταν πανω μου συνεχως.

Αυτα απο μας θα ξαναμπω το βραδυ να διαβασω και τα δικα σας νεα, φιλακια για την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...