Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Ωχ, σε βρήκα κι εσένα και τη Μάγδα, αλλά νομίζω σας έσβησα...

Και επαναλαμβάνω: ουφ, τι ήθελα και έκανα ομάδα η άσχετη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ τα βράζουν με κάτι ειδικές ρίζες που βγάζουν κόκκινο χρώμα. Ίσως προσπαθήσω και μ' αυτές, για να δούμε. Δεν έχω ξαναβάψει αβγά, για να δούμε πόσα θα μου σπάσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τετοιες ριζες που λες τα εβαφε μια απο τις κουμπαρες μου δεν μου αρεσει το χρωμα που παιρνουν με τα κρεμμυδοφυλλα βαφονται πιο καλα δεν ειναι τιποτα απλα να προσεξεις πως θα τα τοποθετησεις στην κατσαρολα και να μην τα παραβρασεις κι αρχισουν και σπανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ συνεχιζω ειχα ευχαριστη διακοπη απο τηλεφωνημα

Ελιωσα στο γελιο με το μαιντανο που θα τρωει η ερμη η γεωργια εγω του λεγα αν κανουμε μωρακι θα του δινεις εσυ γαλατακι;;

Κ ειχε πει οχι μονο οι μαμαδες εχουν μεγαλα βυζακια!!!

Κ εγω στο ιντερνετ κοιταω για ιδεες για αυγουλακια

Αυριο στον παιδικο θα ζωγραφισουν αυγουλακια απο οσο μας ειπαν

Χριστινακι ουδεν κακο αμιγες καλου περνας χρονο με αντρουλη κ... Γλειφετε κ το σπιτακι

Κατερινακι μου μας ελειψες κ του χρονου να φτιαξεις λιχουδιες κ μενα στο πατρικο μου ολο καποια φιλη κοιμιζα παλια ωραιες εποχες!!!αυτα μας μενουν καλα κανεις

Δουλευω βρε απλα βγηκε προκυρηξη για θεση ευθυνης δλδ το κατι παραπανω κυνηγαω μονιμη δουλεια δοξα το θεο εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα πολυ γελαω με τη στιχομυθια Αννα Μαριας Κατερινας!

Λοιπον, ακουσα οτι αν τα ψησεις στο φουρνο αντι να τα βρασεις δεν σπανε καθολου!!! για πειτε οι πιο εμπειρες νοικοκυρες!

Σας φιλω!
Α! Εκανα κι εγω αιτηση στην ομαδα και περιμενω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου αρεσει πολυ το μαμυ πασχαλιατικο!!!

Αρα φωτο στην ομαδα δεν παιζει ακομα;;

Εγω ακομα νιωθω καπως ζαβλακωμενη σημερα απο καναπε σε καναπε σερνομαι

Θα ξαναμπω παω να παιξω συνεργειο αυτοκινητων για 1000στη φορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα το παλευω εδω και καιρο να ανεβασω φωτο και δεν ανεβαινουν με τιποτα,καλη επιτυχια να εχεις και εμενα μου αρεσει ετσι το μαμυ...κι εμενα μου λειψατε ελπιζω να μπορω να μπαινω πιο συχνα

δειτε εξω στο φορουμ πανω στη γκαλερυ εβαλα ενα σκουφακι κουκουβαγια που ειχα κανει για τον μικρο Δημητρακη μονο εκει μου ανεβασε αμεσως θα βαλω και την τουρτα εκει στην ομαδα δεν ειδα να εχει για φωτο το εγραψα στη διαχειρηση αντε να δουμε

Χριστινιω γιατι μας γελας καλε χαχα εγω που ειμαι εμπειρη νοικοκυρα τρομαρα μου χαχα δεν το εχω ακουσει για το ψησιμο ουτε και θα το δοκιμαζα βεβαια ,δεν ερχεστε να γλυψετε και το δικο μου σπιτι που δεν εχω καθολου ορεξη ελατεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα μαζι γραφαμε και δεν το ειδα κριμα ο καημενος  ποσο χρονων ηταν;σηληπητηρια να της πεις αν και δεν μου αρεσει αυτη η ευχη καλο κουραγιο σε ολους τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεος θα μας τα πει οταν νιωσει ετοιμη απλα για να μην ανησυχειτε το ανεφερα..

Θα της τα δωσω μιλαμε συνεχεια εμεις

Το σκουφι ειναι απο τα πιο ομορφα μαλλον το ποιο ομορφο που εχω δει πραγματικα ομως το λατρεψα κριμα που καλοκαιριασε

Θα σου παραγγειλω για του χρονου παντως κουκλιστικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Πήγα εκκλησία μόνη μου πάλι, γιατί ο σύζηγος ήταν "πολύ κουρασμένος" και δεν μπορούσε να έρθει. Εννοείται του άφησα τον Αντρέα. Απορώ, πώς προτιμά να κάθεται με τον Αντρέα στο σπίτι και να σκοτώνονται. Τουλάχιστον στην εκκλησία μπορεί να περιοριστεί λίγο ο μικρός. 

Το πρωί σήμερα πήγαμε στο νηπιαγωγείο να γράψουμε τον Αντρέα. Είδε τα παιχνίδια στην αυλή, όρμηξε πάνω τους και δεν έφευγε με τίποτα. Σκαρφάλωνε πάνω και φώναζε "παππού Σωκγιάτη, κοίτα, εδώ είμαι". Ο "παππούς Σωκγιάτης" είναι ο διευθυντής, που όπως σας είπα είναι και ιερέας. Τελικά έμεινε μια από τις δασκάλες μαζί του, κι εμείς πήγαμε στο γραφείο για την εγγραφή, απορίες, κ.λπ. Μας έδωσε ένα φυλλάδιο με διάφορες πληροφορίες. Έχει και το πρόγραμμα, το οποίο αλλάζει ανάλογα με την ηλικία των παιδιών, τη μέρα, κάποιο γεγονός που έχει συμβεί και τα έχει επηρεάσει, κ.λπ. Ακολουθούν το πρόγραμμα των δημόσιων νηπιαγωγείων. Λέει θα έχει αρχικά ελεύθερες δραστηριότητες (ζωγραφική, τύπωμα, ζυμάρι, κ.λπ.), συγύρισμα, μάθημα (γλωσσική αγωγή ή φυσικές επιστήμες ή θρησκευτική αγωγή ή αγωγή ασφάλειας και υγείας ή μαθηματικά), πλύσιμο και πρόγευμα, υπαίθριο παιχνίδι ή γυμναστική ή κηπουρικές ασχολίες, παραμύθι ή κουκλοθέατρο, μουσική αγωγή ή θεατρικό παιχνίδι ή μουσική και κίνηση, πλύσιμο και φρούτο, ομαδικό παιχνίδι και τέλος ήσυχες δραστηριότητες. Αυτά, πώς σας φαίνονται; Πείτε κι εσείς που ξέρετε. 

Ρώτησα για το φαγητό που θα φέρνουν μαζί τους, και μου είπε ότι απαγορεύονται γαλατάκια, παιδικά γιαουρτάκια, χυμοί, κρουασάν, πουράκια, πατατάκια, λουκανικόπιτες και λοιπές σφολιάτες και διάφορες λιχουδιές. Αυτά τα γράφει και στο φυλλάδιο, και επίσης λέει ότι απαγορεύεται να φέρνουν τούρτα τα παιδιά που έχουν γενέθλια, και αντί γι' αυτό, έχει ψεύτικη τούρτα και θα σβήνουν σ' αυτήν τα κεράκια. Τα κεράσματα επιτρέπονται, αλλά τα βάζουν στη τσάντα του παιδιού και τα φέρνει στο σπίτι (και τα τρώμε εμείς, χαχαχαχα). 

Ρώτησα και τι γίνεται αν το παιδί είναι άτακτο, κ.λπ., τι σύστημα τιμωρίας έχουν, και είπε ότι απλά το συμβουλεύει η δασκάλα, και δεν πιστεύουν ότι το κύρηγμα και η τιμωρία φέρνουν αποτέλεσμα. 

Εν τω μεταξύ η δασκάλα είχε πάρει τον Αντρέα μέσα στην τάξη, που είχε και μερικά άλλα παιδάκια, και έτρεχε από το ένα σημείο στο άλλο και τα εξερευνούσε όλα. Στο τέλος έκλαιγε και δεν ήθελε με τίποτα να φύγουμε. Τον ρώτησα αν θέλει να φύγουμε και να έρθουμε να τον πάρουμε μετά, και είπε όχι. Τον ρώτησα αν θέλει να μείνουμε όλοι και είπε ναι. 

Μετά φάγαμε τη φασολάδα μας, δηλαδή ο Αντρέας μας έβγαλε την ψυχή. Ήθελε να φάει γιοζ (ροζ) και άσπγιο (άσπρο) δηλαδή ταραμά και σκορδαλιά, με ψωμί. Του δώσαμε λίγο, και του άρεσε ο ταραμάς, ενώ για τη σκορδαλιά είπε ότι καίει, και να μη φάμε ούτε κι εμείς. Έφαγε και κάτι ελιές, από φαγητό τίποτα. Τελικά πήγαμε στο σαλόνι, τον τάιζα, και τα έφτυνε κάτω. Τον μαλώσαμε, γιατί το κάνει συνέχεια αυτό, όταν δεν του αρέσει κάτι, τσουπ, το φτύνει στο πάτωμα, γκρρρ... Τελικά κατάλαβα ότι έφταιγε που ήταν μεγάλα τα καρότα και δεν μπορούσε να τα φάει. Του έβαλα κάτι κινούμενα σχέδια και τον τάιζα, και το έφαγε σχεδόν όλο. Τι να κάνω τώρα, είναι σωστό να τον ταΐζω με κινούμενα σχέδια; Ή να τον αφήνω νηστικό; 

Μετά τον πήγε βόλτα ο άντρας μου, κοιμήθηκε στο αμάξι, μόλις τον έβαλε στο κρεβάτι ξύπνησε, εγώ καθάρισα το δωμάτιό του, ο Αντρέας όλη την ώρα μες στα πόδια μου, και έκανε και μια πολύ μεγάλη αταξία: πέταξε ένα κέρμα μέσα στη σόμπα πετρελαίου. Άφαντο το κέρμα, ξεβίδωσε ο άντρας μου τη σόμπα, κι ο Αντρέας εκεί, μες στα πόδια του. Να του λέμε να φύγει, τίποτα. "Όχι, ζε σέλω". "Όχι, σέλω να μείνω εδώ". Και σα να μην έφτανε αυτό, έλεγε κάθε ένα λεπτό "μα τι κάνεις μπαμπά;" και "πά-ε και το σφυ-ί μπαμπά". Τελικά βρίσκει ο άντρας μου το κέρμα εκεί μέσα, αλλά δεν το έφτανε. Τι τσιμπίδα πήρε, τι μαγνητάκι του ψυγείου για να κολλήσει πάνω, τίποτα. Τελικά, έβαλε σελοτέιπ πάνω σ' ένα καλαμάκι για σουβλάκι και κόλλησε πάνω και το έβγαλε. Μετά, όπως συναρμολογούσε πάλι τη σόμπα, είχε τον Αντρέα να τον ρωτάει πάλι "μα τι κάνεις μπαμπά;", "έλα μπαμπά το σίδε-ο να το βάλεις. Έλα, πάτο. Τι;;; Ζε σέλεις;;;". 

Έχει γίνει πολύ ανυπάκουος ρε κορίτσια. Ό,τι κι αν του πούμε, δεν ακούει. Π.χ. πάει και χτυπάει τη σόμπα. Του λέμε "Αντρέα, μη χτυπάς τη σόμπα", κι ο Αντρέας είναι λες και δε μας ακούει καν, και συνεχίζει... Είναι η ηλικία λέτε;

Μάγδα περαστικά, τι σ' έπιασε κι εσένα;

Έλα ντε, πώς του ήρθε ο μαϊντανός; Σήμερα άλλαζα, βλέπει το στήθος μου, και λέει "τι είναι αυτό;". Του λέω "είναι βυζάκι", δείχνει και το άλλο και λέει "κι άλλο βυζάκι" και του εξηγώ ότι, όταν γεννηθεί η Γεωργία θα πίνει γαλατάκι απ' τα βυζάκια και τον ρώτησα αν θυμάται που έπινε κι αυτός γαλατάκι απ' το βυζάκι και είπε "ναι", αλλά δε νομίζω ότι θυμάται, μάλλον έτσι το λέει.

Κατερίνα τα πατατοψωμάκια πώς τα φτιάχνεις;

Τι ωραία που κοιμίζει ο Νίκος φίλους του στο σπίτι. Εγώ δεν φιλοξένησα ποτέ καμιά φίλη μου, μόνο μια φορά μια συμμαθήτριά μου στη β' λυκείου, αλλά ούτε κι εγώ είχα κοιμηθεί ποτέ σε σπίτι φίλης μου.

Πολύ ωραίο το σκουφάκι! Απορώ πώς τα φτιάχνεις αυτά τα πράγματα!

Χριστίνα αυτό με τα ψητά αβγά πρώτη φορά το ακούω! Δε θα βάψω πολλά, βέβαια, καμιά εξάδα ίσα για το καλό, αφού τη Δευτέρα του Πάσχα ο άντρας μου θα φύγει, κι εμείς θα μετακομίσουμε στους γονείς μου.

Για τις φωτογραφίες στην ομάδα δεν ξέρω ρε κορίτσια, σας είπα, είμαι άσχετη, τι την ήθελα την ομάδα;

Συλληπητήρια στην Αλεξάνδρα για τον πεθερό. Κρίμα, αφού ήταν και νέος...

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ετσι οπως περιγραφειςτο νηπειαγωγειο μου ακουγεται τελειο νηπειαγωγειο ειναι ή παιδικος σταθμος;ολα αυτα που λες για το φαγητο ισχυουν στο νηπιαγωγειο που παει ο Δημητρης ακριβως ομως καλο σημαδι που του αρεσε και δεν ηθελε να φυγει ,ποσο υπακουο μπορει να ειναι ενα παιδακι στην ηλικια του; εγω μια χαρα τον βρισκω λογικο ειναι να κανει και καποις αταξιες οπως και να μην ακουει παντα μην ανυσηχεις μια χαρα ειναι το παιδακι σου,χαιρομαι που σου αρεσε το σκουφακι του πηγε πολυ ωραια του μικρου,τα ψωμακαι τα φτιαχνω με 1 κουτακι μπυρα,1 κουτακι πορτοκαλαδα,το ενα κουτακι λαδι,μια μαγια,1 κ.γ ζαχαρη,1 κ.γ αλατι και αλευρι οσο παρει να κολλαει λιγο για να ειναι μαλακα και αφρατα τα αφηνω μια ωρα να φουσκωσουν και κανω μια γεμιση με βρασμενη και λιωμενη πατατα,κρεμμυδι,μαιντανο,δυοσμο και μπαχαρικα τα κανω μπαλακια και τα ψηνω την ιδια ζυμη γεμισα μεμανιταρια και ελιες και γενικα οτι θελεις βαζεις αν δεν τα κανεις νηστισιμα ακομη και τυρι ή λουκανικο η ζυμη γινεται ψωμενια ,ειναι ωραιο που φερνει φιλους στο σπιτι επειδη ολοι οι φιλοι του μενουν μακρια και δεν μπορουν να παιζουν καθημερινα μαζι αυτος εχει βρει τη λυση ειναι μεγαλα και δεν με ενοχλουν καθολου ειναι χαρα μου να εχω πολλα παιδια στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια δοκιμαστε να ανεβασετε φωτογραφια στο θεμα μας εδω προσπαθω και δεν τις φορτωνει ,ανεβαστε οτιδηποτε για δοκιμη να δω αν εγω μονο δεν μπορω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Δεν μπαινω συχνα γιατι με εχουν τρελανει οι αναγουλες και οι ζαλαδες!νιωθω εξαντλημενη!μπηκα να σας πω τα νεα μου και να σχολιασω οτι καταφερω:)πηγα το Σαββατο γιατρο και ακουσαμε και καρδουλα Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια!μου πε ειναι μια χαρα η αναπτυξη του,καλα στον υπερηχο τρελαθηκα,φαινοταν κανονικο μωρο!

Αννα μαρια τελειο ακουγεται το νηπιαγωγειο!τις πρωτες μερες λογικο ειναι να θελει να μεινει ενας απ τους 2 μαζι του!αν ησουν κοντα κι εγω θα θελα να στελνα τη μικρη στο κατηχητικο που διδασκεις!η Γεωργια θα τρωει μαιντανο....τελεια!χαχα!εγω δεν θα βαψω αυγα θα κανει η μαμα μιυ!η γιαγια θα ζυμωσει και θα μας δωσει φλαουνες οποτε δεν θα ασχοληθω!

Μαγδουλα ο β ειμαι σιγουρη οταν με το καλο αποκτησετε μωρακι με τη βοηθεια Του Θεου και Της Παναγιας θα ειναι τρυφερος με το μωρο ειναι σε ηλικια που θα σε βοηθα κιολας!ο αδερφος ειναι αυτος στα δεξια ο πιο γεροδεμενος!

Κατερινακι ειστε πιο καλα με τα πεθερικα τωρα?σας γραφω απο ταμπλετ και δυσκολευομαι να βρω το λινκ του τραγουδιου γιατι πρεπει να τοωκανω κοπυ και δν πολυκατεχω απο ταμολετ!αν βαλετε στο γιου τιουπ ευρος αντωνιου εκατσα και τα ηπια με το χαρο θα σας το εμφανισει!

Χριστινακι περαστικα!ειδες το συζυγο?σε σκεφτηκε!ανοιξε κ η ορεξη του δημητρακη!και μιας φιλης μου το παιδακι εκανε αμυγδαλες και ηταν λεπτουλης μετα την επεμβαση ανοιξε η ορεξη του και εβαλε αρκετο βαρος!

Χτες και σημερα πηρα αδεια χτες πηγα αισθητικο κ για νυχια!κουραστηκα πολυ ομως σημερα ριλαξ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; 

Εμείς καλά, πριν έβαλα μπριάμ στο φούρνο, με τη βοήθεια του Αντρέα εννοείται! Έβαζα τα κολοκυθάκια και τις πατάτες στο ταψί, κι ο Αντρέας τα έστρωνε. Μετά έπαιρνε τα κολοκυθάκια κι έλεγε "ένα αγγού-ι". Σε κάποια φάση βρήκε μια φέτα πατάτας που την είχα κόψει πολύ λεπτή και λέει "αυτό τσε-άθηκε" (αυτό ξεράθηκε) και το έβγαλε απ' το ταψί, και δε δεχόταν να το βάλουμε. Μετά μου έριξε μπαχαρικά, και ανακάτεψε το φαγητό.

Ήθελα να φτιάξουμε και μια χειροτεχνία, μια εκκλησία σε χαρτονάκι, που την είδε χτες και του άρεσε, αλλά τελικά πήγε στη μάνα μου. 

Τώρα θέλω να καθαρίσω λίγο τα μπάνια, και να κάνω κι ένα συγύρισμα (λέμε τώρα).

Κατερίνα εκεί που θα πάει ο Αντρέας είναι νηπιαγωγείο, και όλες οι τάξεις έχουν κοινό πρόγραμμα, απλά στις μικρότερες τάξεις είναι πιο χαλαρά τα πράγματα. Εδώ πάντως, όλα νηπιαγωγεία τα λένε νομίζω.

Είναι της ηλικίας η ανυπακοή ε; Κοίτα, δε θέλω ένα παιδάκι να με υπακούει σα σκύλος, αλλά ρε παιδί μου, να του λέω "μη χτυπάς τη σόμπα" και να κάνει λες και δεν άκουσε τίποτα, είναι πολύ εκενυριστικό. Τώρα απέκτησε και μια νέα συνήθεια. Όταν του πούμε κάτι που δεν του αρέσει, μας κάνει "σσσσσς"... 

Για τα ψωμάκια, όταν λες "ένα κουτάκι πορτοκαλάδα", εννοείς αναψυκτικό με ανθρακικό; Και μετά γεμίζουμε το ένα από τα τενεκεδάκια με λάδι και το χύνουμε στη ζύμη;

Πολύ νόστιμα ακούγονται!

Βάσω άντε, ακούσατε και καρδούλα, όλα τέλεια!!!!! Πόσο είσαι τώρα; Βάλε καλέ κανένα τικεράκι!

Κι εμάς φλαούνες κάνει πάντα η μάνα μου, αλλά πάντα πηγαίνουμε και βοηθάμε. Φέτος θα είναι και ο αδελφός μου, οπότε ζυμώματα και λοιπές βαριές δουλειές, θα τις κάνει αυτός.

Ρε κορίτσια, πήγε τώρα ο άντρας μου ένα διπλό πάπλωμα για πλύσιμο και του είπαν 12.5 ευρώ, με έκπτωση κιόλας, 20%. Πολλά δεν είναι;

Σας αφήνω να κάνω καμιά δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια επιτελους λυθηκε το προβλημα με το λογαριασμο μου για αυτο και ειχα να μπω τοοοσοο καιρο!!!

να ευχηθω σε ολες μας ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!

τι  κανετε???

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ πως παει η εγκυμοσυνη?τελικα το φυλο το μαθατε σιγουρα??

 

 θα σας διαβασω οσο μπορω και θα απαντησω....

τωρα μπηκα να σας ευχηθω...εμεις μαλλον Μ.Παρασκευη θα παμε στο χωριο του αντρα μου...

ο μικρος παιδια εχει εξελιχθει σε ταρζαν!!!ποσο ζωηρευει...επισης μιλαμε περισσοτερο!!!ειναι τρελλα!

και οοολο μπαρμπαριζει που λεμε...λεει λεει τι ακριβως λεει ομως ακομη δε τα καταλαβαινω ολα!!!χιχιιχιιχι

 

επισης παμε καθε ημερα βολτουλες και εχασα 3,5 κιλα σε 3 εβδομαδες με διαιτολογο! πολυ χαιρομαι..με ξεμπλοκαρε!!!

η Νονα μας επισης μας εφερε 1 ζευγαρι πεδιλακια GEOX Πολυ ομορφα μπλε σκουρο  μια λαμπαδα απλη χωρις παιχνιδια και ενα τρενακι με ραγες το οποιο δε καθεται να το παιξει το τραβαει..λεει κιολας πανω απο 3 χρονων και το μαζεψα για του χρονου!!!

αυτααααααααααα!!! εσας τι σας εφεραν οι Νονοι-Νονες???

 

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...