Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Βασουλα μου το τραγουδι υπεροχο στιχοι μουσικη ολο τελειο συγκινηθηκα γιατι ηξερα την ιστορια πολυ πολυ ομορφο πραγματικα ο ψηλος η ο πιο κοντος ειναι ο αδερφουλης;;

Κ οι δυο εχουν ωραιες φωνες παντως συγχαρητηρια

Ολα καλα θα πανε ας αρχισουμε στοιχηματα κ για σενα κορη λεω εγω χιχι

Κ εγω την αδερφη μου δεν την αλλαζω με τιποτααααα ηταν οτι καλυτερο μπορω να εχω φιλη αδερφη παρεα στηριγμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι λιωνω για τα ψαρακια σου μπραβω στη γκιλ γενναιο κοριτσακι

Μαυρισε κ ο ξανθοψειρας λιωνωωωω

Θα ξεκινησεις κ το λεχουδακι το βιαστικο που αρχισε κ βαρελακια μπραβο (με ο κυρια αννα μαρια μη μου βαλεις κοκκινη γραμμουλα χαχα )στο κουτσουνι

Κ εγω θελω να ασχοληθω με β με αθλητιςμο κ τα ωραρια με εχουν διαλυσει κυριολεκτικα ακομα δεν εχω καταφερει να τον γραψω καπου κ σκαωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανη ειναι πολυ ομορφα εχω παει θα στε κ καλη παρεα οποτε σουπερ!!!

Εμεις πασχα θα τραπεζωσω εγω μιας κ εχουμε μπαρμπεκιου σουβλες κ τετοια κ ηδη εχω καλεσει μπολικο κοσμο ελπιζω να χει καλο καιρο!!

Ανθουλι μου τι συμβαινει στειλε πμ μπας κ μπορουμε να βοηθησουμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως ανθουλι κ μενα στα μακ αρθουρ παντα μου φευγουν αρκετΑ λεφτα αλλα μου αρεσει πολυ εκει

Βρε την αλεξανδρουλα με τον παλιοβηχα γκρρρ

Στη συνεντευξη αψογα τα πηγα μιας κ δεν ειχα καθολου αγχος αλλα ειμαι σιγουρη οτι το βισμα θα παιξει ρολο εγω δεν εχω τιποτΑ κ ολοι ειχαν ασε που ναι παρα πολυ υποψηφιοι δε πειραζει.. Θα μαθω τελος του μηνα εχει πολλες συνεντευξεις ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι γιατρος δεν ειμαι κ προτεινω να πας για να σου φυγει το αγχος αλλα αυτο πιστευω ειναι νευροπονοι απο αγχος κουραση κ στρες η αδερφη μου ειχε μουδιασματα κ κατι παρομοιο εκανε εξετασεις κ της ειπαν εχει αγχος 10 ατομων μαζι να ηρεμησει μη παθει κανα εμφραγμα

Άπο τοτε που χαλαρωσε περασαν ολα.

Ευχομαι να ναι το ιδιο

Εγω με βιταμινες αλλος ανθρωπος εγινα

Αυτα τα νεα κοριτσακια κοιμαμαι αυριο 12-6 ο συζηγος παω να τον δω μουρμουραει οτι τον αγνωω χαχα

....! Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγνοω σορυ αννα μαρια χαχα

Μετα τα βλεπω τα ορθογραφικα εχεις που χεις τους μαθητες εχεις κ μενα χαχα

Απο το κντ ομως ειναι μεγαλο μανικι γκρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πήγα σχολείο τελικά, κάναμε τη γιορτούλα, τελικά αν δεν κάνω εγώ γιορτή δεν αξίζει. :P :P :P Την έκανε ο θεολόγος, η αλήθεια είναι ότι ήταν καλή γιορτή, απλά δεν είχε χρόνο για πρόβες, γιατί έρχεται μόνο δύο μέρες στο σχολείο, και οι μαθητές που διάβαζαν, τα λέγανε όπως να 'ναι. Π.χ. ένας μαθητής διάβαζε για τη Μεγάλη Παρασκευή και λέει "Ω γλυκύ μου έαρ, που εδύ (ο τόνος στο υ) σου το καλλός (ο τόνος στο ο). Αφήστε που σε κάποια φάση λέει ο θεολόγος "Εγκώμια Μεγάλης Παρασκευής" και άρχισε να ψέλνει εκεί στην ψύχρα. Ήταν λίγο αστείο! 

Μετά είχε κλήρωση για ένα αρνί, το οποίο ήταν ζωντανό και το έφεραν στο σχολείο!

Την ώρα της γιορτής με έπιασε βήχας, κι αναγκάστηκα να βγω έξω. Ευτυχώς, όμως, έχει μειωθεί αρκετά.

Μάγδα μια χαρά το πάρτι!

Ο Αντρέας πλέον μιλάει κανονικά, με κανονικότατες προτάσεις, π.χ. χτες που πήγαν παιδική χαρά με τον μπαμπά του, τον ρώτησα αν ανέβηκε στη τσουλήθρα και μου λέει "ναι, αλλά τη άλλη". Εννοούσε ότι δεν ανέβηκε στη μεγάλη τσουλήθρα, αλλά σε μια μικρότερη. Του λέω "επειδή είσαι μικρούλης;" Και τι μου απαντά; "Όχι, απλά φοβάμαι"!!! 

Τελικά τα έκανες τα λαζάνια; 

Ρε κορίτσια, ακούστε τώρα προβληματισμούς ο φαφλατάς συνάδελφος: αυτός, λέει, έχει δύο σπίτια, ένα που έμεναν παλιά, και ένα που έχτισε μετά, όταν πήρε προαγωγή στη δουλειά του. Το παλιότερο σπίτι το είχε για προίκα της κόρης του, η οποία είναι 24 ετών, και όταν αρραβωνιαστεί ή παντρευτεί, θα της το ανακαινίσει κιόλας. Αλλά, λέει, τώρα η κόρη του, του ζητά να της αγοράσει άλλο σπίτι, καινούριο, γιατί αυτό, λέει, είναι σε υποβαθμισμένη περιοχή και κυρίως γιατί ο μπαμπάς της φίλης της, της Μαρίας της αγόρασε καινούριο σπίτι, και είναι καλύτερος δηλαδή ο μπαμπάς της Μαρίας; Κι αυτός, ενώ στην αρχή δε συμφωνούσε, επειδή δέχτηκε επιθέσεις και από τη γυναίκα του, που πήρε το μέρος της κόρης, έψαξε να της βρει καινούριο σπίτι σε καλή περιοχή, και λέει, βρήκε με τρία υπνοδωμάτια, γύρω στα 150 χιλιάρικα, και σκέφτηκε να της πάρει ένα. Αλλά, μετά άρχισε η κόρη του να του λέει "μήπως να πάρουμε με τέσσερα υπνοδωμάτια;" "μήπως να είχε και αποθηκούλα;" "μήπως να είναι μεγαλύτερο;". Δηλαδή αυτοί οι άνθρωποι, αυτό κατάλαβαν από την κρίση και το μνημόνιο;;;;;;;; Τι να πω, πραγματικά απορώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έστειλα τον άντρα μου να κοιμήσει τον Αντρέα, και τώρα τον ακούω που ροχαλίζει... 

Τουλάχιστον ο μικρός κοιμήθηκε, αλλά βήχειιι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Βλέπω καμία κίνηση στο ποστάκι μας σήμερα! Πού είστε όλες καλέ; 

Εγώ ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα, βήχω, βέβαια, ακόμα και έχω και λίγο συνάχι, αλλά φαίνεται ότι μου περνάει! 

Ο Αντρέας έχει λίγο βήχα, του δίνουμε σιροπάκι, και αν συνεχίσει μάλλον θα πάρουμε τον παιδίατρο να δούμε αν θα χρειατσεί εισπνοές. 

Κατά τα άλλα, σήμερα κουράστηκα πολύ, έκανα πάρα πολλά πράγματα. Κατ' αρχήν, ετοίμασα μια χειροτεχνία για το Κατηχητικό, ένα κοκοράκι από χαρτόνι. Τα κοκοράκια μου τα έκοψε χτες η μάνα μου, κι εγώ σήμερα έκοψα τα λοφία, τις μύτες και τα λειριά τους, μαζί με λωρίδες από χρωματιστές κόλλες γλασέ για να στολίσουμε την ουρά τους. Μετά ζύμωσα τα λαζαράκια, που βγήκαν φουσκωτά-φουσκωτά κι αφράτα! Λαζάραροι γίνανε, όχι λαζαράκια, χαχα! 

Φάγαμε, έψησα τα λαζαράκια, έκανα κάτι εκτυπώσεις πάλι για το Κατηχητικό, έκανα μπάνιο, και πήγα Κατηχητικό. Ήρθαν πέντε κοριτσάκια και κάναμε ένα σωρό πράγματα. Αντί για μια ώρα, κάναμε δύο! Έρχονταν οι μαμάδες να τα πάρουν και τις διώχναμε! Είπαμε για όλες τις μέρες της Μεγάλης Βδομάδας, μέσα από κείμενα που συμπλήρωσαν αυτές με τη βοήθεια εικόνων και αινιγμάτων, κάναμε ένα κολλάζ με τις μέρες της Μεγάλης Εβδομάδας, και τέλος, αφού φάγαμε λαζαράκι, κάναμε και το κοκοράκι. Επειδή τους άρεσε πολύ, κάποιες έκαναν και δεύτερο, ενώ έφτιαξε ένα και η μαμά των Αιγυπτίων, όταν ήρθε να τις πάρει! Καλά, μιλάμε οι πιο πολλές τα στόλιζαν με καρδούλες, χιχι! 

Εν τω μεταξύ, υπάρχει και μια κόντρα ανάμεσα στις Αιγύπτιες και τις Κύπριες, και σήμερα ήταν λίγο τεταμένη η ατμόσφαιρα. Οι Αιγύπτιες όποτε βλέπουν τις Κύπριες, είτε στο Κατηχητικό, είτε στο σχολείο, τις φωνάζουν "γατούλα μου", "σκυλάκι μου", "γοριλάκι μου", και τέτοια. Το κάνουν για πλάκα, όχι για άλλο λόγο, οι Κύπριες στην αρχή γελούσαν, αλλά μετά εκνευρίστηκαν, και κάπως κοντραρίζονταν σήμερα. Εξήγησα στις Αιγύπτιες να μη λένε τέτοια, γιατί οι άλλες ενοχλούνται, και στις Κύπριες να μην έχουν γενικώς αρνητική στάση, και έφτιαξε το κλίμα. Αλλά στεναχωριέμαι που κοντραρίζονται και τσακώνονται.

Μετά το Κατηχητικό καθίσαμε λίγο σπίτι, και πήγαμε στην περιφορά του αγίου Λαζάρου που είναι ο πολιούχος της πόλης μας. Ο Αντρέας δεν καθόταν λεπτό, όλο ήθελε να τρέχει πάνω-κάτω, και ήταν πολύ επικίνδυνο, γιατί ήταν μεν κλειστός ο δρόμος σ' εκείνο το σημείο, αλλά βγαίνανε κάποια αυτοκίνητα από ένα πάρκινγκ, μπορούσε να περάσει καμιά μηχανή, και μπορούσε να χαθεί κιόλας. Τελικά κάπως στάθηκε, είδαμε την πομπή και φύγαμε. 

Ήρθαμε σπίτι, φάγαμε, τον κάναμε μπάνιο, ήπιε γάλα, και τώρα πήγε να τον κοιμήσει ο άντρας μου και ροχαλίζει αυτός...

Κι εγώ δε θ' αργήσω να πάω για ύπνο, γιατί είμαι πτώμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα να σας πω: ρώτησα τον Αντρέα τι θα τρώει η Γεωργία όταν θα γεννηθεί, και μου είπε "μαϊντανό. Θα τώει ένα μεγάλο μαϊντανό".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ολη μερα!!

Το σημερινο παρτακυ πηρε παραταση σε δυο βδομαδες ο μικρος που θα το κανε εχει γαστρεντεριτιδα το καημενο κ επισης εχει χαλια καιρο κ θα το καναν σε κτημα αρα πηρε αναβολη

Ετσι κ εγω θα παω στην μανουλιτσα μου μιας κ ο αντρας μου δουλευει

Η γιορτη στο σχολειο φανταστικη μας δωσαν λαμπαδα καλαθακι με κουλουρακια με ζαχαροπαστα που καναν μονα τους

Ειχε εκθεση με ολα τα εργα ολων των ταξεων στην αυλη

Κ οταν πηγαμε εκει μας δωσαν καμβα με τλικα κ φτιαξαμε κατι μαμα κ παιδι

Συγκεντρωσαμε κ πολλα τροφιμα σουπερ!!!!

Αννα μαρια κ εγω οποτε κοιμιζω β πρωτη κοιμαμαι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τελεια πραγματα που κανατε στο κατηχητικο αν ημουν κυπρο θα χες σιγουρα μαθητη το βασιλη μη σου πω κ μενα χιχι

Για να δω κ εγω ο β φετος θα αντεξει στην περιφορα περισυ ειχα παρει το καροτσι νομιζω

Θα ξαναμπω μιας κ εχει ησυχια σημερις κ χτες

Φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Πρωτον, ολο πανω σε συνταγες πεφτω και μου τρεχουν τα σαλια!!!

Αλλα απο την αλλη εβδομαδα τωρα γιατι αυριο ξεκιναει για εμας νηστεια!

Τα νεα σας βλεπω γενικα καλα.

Αννα Μαρια ολο και καλυτερα!Καλα ο Αντρας σου μου αρεσει που ειδε και που θα μοιασει το μωρο! χαχαχαχαχα!καλε εμεις κατηχητικο που ειχα παει λιγο δεν καναμε τετοια ομορφα πραγματα! Μπραβο σου!

Κατερινακι μεγαλωνει και ο μπεμπαρος! θεε μου ποσο γρηγορα μεγαλωνουν!!!

Βασω προσπαθω να βρω το βιντεο στο youtube αλλα δεν το βρισκω δεν μου στελνεις το λινκ;Αντε με το καλο τα νεα απο το γιατρο!

Μαγδα μου τι θεση ειναι αυτη που ενδιαφερεσαι; Αντε μακαρι να σου κατσει!!! Ο Βασιλακης οντως πολυ ανεξαρτητος για την ηλικια του! Κι εμεις αυτη τη φαση του "μονος μου" περναμε! Πλακα εχει!

Ανθουλα μου τι εχεις; Στειλε πμ. Αλλα νομιζω τωρα πια μπορουμε να ανοιξουμε και ομαδες, καπου το πηρε το ματι μου.

Εμεις καλα, αγχωμενοι οπως καταλαβαινετε, ο αντρας μου εχει και νευρακια λογικο... Αλλα εχουμε βρει ευκαιρια και γλυφουμε το σπιτι, σιγα σιγα βεβαια, δωματιο δωματιο αλλα σε μερικες μερες θα λαμψει! Μιλαμε κανουμε και πραγματα και λεπτομερειες που εχουν να γινουν απο τοτε που μπηκαμε πριν 2μιση χρονια! Θα γινει κουκλα, κανουμε και μικροεπισκευες σε διαφορα γιατι ειναι παλιο το σπιτι...

Σημερα γιορταζει η μαμα μου, Δαφνη και παω τωρα να τη χαιρετισω μετα του συζυγου και του υιου!

Καλο βραδυ τσουπρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; 

Εμείς καλά, δηλαδή εγώ πολύ καλύτερα ευτυχώς! Σχεδόν μου έχει περάσει τελείως! 

Το πρωί πήγαμε εκκλησία με τον Αντρέα. Ο άντρας μου δεν ήρθε γιατί ήθελε να κοιμηθεί, ενώ κοιμόταν περίπου δέκα ώρες, αλλά την ώρα που φτάσαμε ετοίμαζε τη Θεία Κοινωνία. Γκρρρ... Σήμερα είχε και λιτανεία, με ευαγγελικό ανάγνωσμα, και την ώρα που λέει ότι ο Χριστός μπαίνει στα Ιεροσόλυμα μετά βαΐων και κλάδων, ο κόσμος ρίχνει φύλλα ελιάς. Με όλα αυτά τα εξτρά, τελείωσε στις εννιά και είκοσι. Ξαναγκρρρρ.... 

Εγώ ξανακοιμήθηκα, ο Αντρέας στους γονείς μου, κι όταν ξύπνησα καθάρισα τους πάγκους της κουζίνας που ήταν να τους βλέπεις και να κλαις... 

Το μεσημέρι φάγαμε στους γονείς μου, ο Αντρέας μετά κοιμήθηκε, και κατά τις πέντε ήρθε ο άντρας μου και μας πήρε. Περάσαμε απ' το μαγαζί του νονού μου και πήραμε παπούτσια για τη βάφτιση, πήρε κι ο άντρας μου ένα ζευγάρι καθημερινά και έκαναν δώρο και στον Αντρέα ένα ζευγάρι αθλητικά. Δεν είναι ορθοπεδικά, όμως, παρ' όλο που με διαβεβαίωναν ότι είναι. Τουλάχιστον δε μου φαίνονται για ορθοπεδικά. Τέλος πάντων. 

Το απόγευμα πήγα εκκλησία μόνη μου, ενώ είχαμε πει να πάμε όλοι μαζί. Μέχρι τις εφτά παρά δέκα ο άντρας μου, μου έλεγε ότι θα πάμε όλοι, στις εφτά παρά πέντε μου λέει "άσ'το πήγαινε μόνη σου". Δε με νοιάζει αν δε θέλει να πάει εκκλησία, δικαίωμά του, αλλά να μου λέει μέχρι το τελευταίο λεπτό ότι θα έρθει, και τελευταία στιγμή να αλλάζει γνώμη και να μου λέει "Πήγαινε μόνη σου" ή, ακόμα χειρότερα, "πάρ'το παιδί και πηγαίνετε", ε, δεν το μπορώ. Κι αυτό το κάνει συνέχεια. Πέρσι Μεγάλο Σάββατο πρωί, ξύπνησε ο Αντρέας απ' τις πεντέμιση και δεν ξανακοιμήθηκε, κάθισα και τον πρόσεχα άυπνη κι εγώ, γιατί ήξερα ότι αν σηκωνόταν ο άντρας μου από τόσο νωρίς αποκλείεται να ερχόταν μετά εκκλησία, τον ξυπνάω στις εφτά-εφτάμιση, και μου λέει "άσ'το, δεν έρχομαι, παρ' το παιδί και πήγαινε", ενώ αυτός κοιμόταν, κι εγώ ξαγρυπνούσα απ' τις πεντέμιση, ακριβώς για να μπορέσει αυτός να κοιμηθεί και να σηκωθεί μετά και να έρθει, και αναγκάστηκα να πάω μόνη μου με τον Αντρέα, ενώ δεν έβλεπα μπροστά μου απ' τη νύστα και τη ζαλάδα. Αυτό το κάνει συνέχεια, κυρίως όταν πρόκειται για εκκλησία, αλλά και γενικότερα. Δεν μπορώ αυτήν την ανασφάλεια, κάθε φορά να αλλάζει γνώμη τελευταία στιγμή και να μου λέει να πάω μόνη μου ή με τον Αντρέα. Λες κι εγώ μπορώ να κυνηγάω τον Αντρέα έτσι όπως είμαι. Αφήστε που απ' την κούραση, με χτύπησε κάτω χαμηλά και πονάω όταν περπατάω. Καγκουράκι πού είσαι; Το ίδιο μ' εσένα έπαθα... 

Μάγδα κρίμα για το πάρτι.

Τέλειος ο παιδικός!

Εμείς πέρσι Μεγάλη Παρασκευή είχαμε τα ίδια που περιέγραψα πιο πάνω. Δηλαδή μέχρι τελευταία στιγμή είχαμε συμφωνήσει να με πάνε εμένα εκκλησία και να φύγουν, και να έρθουν πιο αργά, γιατί το μωρό αποκλείεται να καθόταν τόσες ώρες, και τελευταία στιγμή άλλαξε γνώμη και μου είπε ότι δεν έρχεται και να πάρω το παιδί και να πάω. Εγώ τσακισμένη απ' την κούραση, δεν υπήρχε περίπτωση ν' αντέξω τόσες ώρες με τον Αντρέα, ήθελα να πάω κι από νωρίς, τελικά, μετά από καβγάδες και κλάματα, αποφάσισε να έρθει πιο αργά με τον Αντρέα. Ήρθαν σχεδόν στο τέλος εννοείται, γιατί βαριόταν, και δε θυμάμαι αν ήρθαν στην περιφορά. Νομίζω ήρθαν, και μόλις τελείωσε η περιφορά, που σιγά την περιφορά δηλαδή, ήταν απλά γύρος του τετραγώνου γιατί ο ιερέας δεν μπορούσε, πήρε τον Αντρέα και σηκώθηκε κι έφυγε κι εγώ τους έψαχνα. Τελικά κάθισα μέχρι το τέλος και με πήγε η μάνα μου σπίτι. 

Χαίρομαι που σας άρεσε η συνταγούλα μου!

Χριστίνα κι ο άντρας μου είπε θα νηστέψει, αλλά είναι τόσο λαίμαργος, που τον βλέπω να τρώει κανένα τυρί τις πρώτες μέρες. Εγώ δε νομίζω να νηστέψω, το κρέας σίγουρα, αλλά τυρί μάλλον θα τρώω, τουλάχιστον τις πρώτες μέρες της βδομάδας.

Κι εμείς στο Κατηχητικό που πήγαινα συνήθως κάναμε το θέμα, μια ιστορία στις μικρότερες τάξεις και κάτι πιο "προχωρημένο" στις μεγαλύτερες, τραγούδια και παιχνίδια. Νομίζω στα περισσότερα Κατηχητικά αυτό κάνουν. Εγώ βρήκα πάρα πολύ υλικό στο ίντερνετ, και παίρνω πάρα πολλές ιδέες από διάφορα μπλογκ, αλλά και βιβλία που αγόρασα για τον Αντρέα και τελικά τα χρησιμοποιώ εγώ, χιχι! Δε θέλω να συνδέσουν τα κορίτσια το Κατηχητικό με κάτι βαρετό και κουραστικό που τις αναγκάζουν οι γονείς τους να πάνε, αν και, εμείς δεν το βλέπαμε έτσι. Αλλά τότε εμείς δεν είχαμε και πολλές ευκαιρίες, ούτε παιδότοπους, ούτε κολυμβητήρια, ούτε όλες αυτές τις ευκαιρίες για διασκέδαση και δημιουργική απασχόληση που έχουν τα παιδιά σήμερα, οπότε το Κατηχητικό ήταν μια σημαντική διέξοδος.

Κι εγώ θα ήθελα πολύ να γλείψω το σπίτι, αλλά εγώ δεν μπορώ με τίποτα να κάνω πολλές και βαριές δουλειές, κι ο άντρας μου είναι του "έλα μωρέ, κάνε εκεί πέρα ό,τι φαίνεται", κάπως έτσι. Άσε που κουράζεται με το τίποτα. Π.χ. σήμερα έβαλε πλυντήριο και άπλωσε τα ρούχα, κι έπλυνε πιάτα, και είπε ότι κουράστηκε τρομερά. Έλεος! Χτες έβαλε σκούπα και έκανε λες και έσκαβε οκτάωρο. Όταν ο άνθρωπος μαθαίνει στο καθισιό, δύσκολα ξεμαθαίνει... 

Να σου ζήσει η μαμά σου! Δεν ήξερα ότι οι Δάφνες γιορτάζουν σήμερα! Εμείς πάντως σήμερα, όπως έγραψα και πιο πάνω, πετάμε κλαδιά ελιάς, και τις εκκλησίες τις στολίζουμε με κλαδιά φοίνικα.

Αφήστε, μιλούσα σήμερα με την κουμπάρα μου, και μου έλεγε ότι τα πράγματα με τους γονείς της πάνε απ' το κακό στο χειρότερο. Έχει περάσει ένας μήνας απ' το εγκεφαλικό της μάνας της και η πίεσή της δεν έχει σταθεροποιηθεί, κι ανεβαίνει πάρα πολύ. Τις προάλλες πήγε στο 21. Έχει και καρδικά προβλήματα, έχει και το πρόβλημα με την ομιλία που της άφησε το εγκεφαλικό, δε θέλει να βγαίνει απ' το σπίτι, και το χειρότερο είναι ο πατέρας της: έχει αρτηριοσκλήρωση και φέρεται σα μωρό, και χτες λέει, πονούσε τα δόντια του κι επειδή αυτή δεν του έδινε σημασία, πήγε να τη χτυπήσει ή τη χτύπησε, δεν κατάλαβα καλά. Τη λυπάμαι πολύ με όλα αυτά που αναγκάζεται να περνάει, εγώ δεν μπορώ να τη βοηθήσω δυστυχώς, γυναίκα δε δέχονται οι δικοί της να φέρει, αφήστε, χάλια... 

Τέλος πάντων, σας αφήνω κοριτσάκια!

Α, για πείτε μου πώς βάφουμε αβγά με πατζάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έκανα ομάδα! Την ονόμασα "Το μυστικό καφενεδάκι"! Πώς σας φαίνεται; Κάντε αιτίηματα για να σας δεχτώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εδω εδω μη βαλετε απουσια

Εκανα αιτημα να μπω στην ομαδα επιτελους θα χουμε ομαδα!! Τελειο ονομα αννα μαρια

Ανθουλι τωρα μπες να μας ανοιξεις την καρδια σου..

Εγω χτες πηγα στη μαμα ως το απογευμα μιας κ ο συζηξ δουλευε δεν εκανα τιποτα απολυτως επιασα ενα κρεβατι σηκωθηκα μονο για να φαω να κατουρησω κ οταν ηταν να φυγω τρελη αοολαυση

Γυρησα ταισα κοιμησα ειδαμε μια ταινια τη μιση με πηρε ο υπνος κ πηγα για υπνο

Ξυπνησα στη 1 με τρομερο πονοκεφαλο κ ψοφαγα εκανα εμετο απο την ενταση του πονου μη σας τα πολυλογω δεν κοιμηθηκα λεπτο

Στη δουλεια χαμος κλασικα για δευτερα

Ο συζηξ αγχωθηκε που χτες ημουν αρρωστη κ ηρθε στη δουλεια κ μου φερε χυμο κ πατατοσαντουιτς

Σπανια κανει τετοιες κινησεις με εξεπληξε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

χαθηκα παλι και εχασα πολλα επισοδια που θα παει θα βρω τους ρυθμους μου,μεχρι την Μ.Τεταρτη θα παμε για δουλεια αλλα δεν ειναι ανοιχτος ο σταθμος κανουμε δουλειες ,θα παω και την Δευτερα μετα του Θωμα και τελος το πενταμηνο,χθες εκανα τσουρεκια επιασα το πρωι το προζυμι πηγαμε εκκλησια γυρισαμε τα ζυμωσα πηγαμε στην πεθερα για φαγητο ευτυχως και μετα μεχρι το βραδυ επλαθα και εψηνα,εφτιαξα και πατατοψωμακια και ελιοψωμακια και φυσικα κοιμηθηκα πτωμα ο γοφος μου ποναει σημερα τυχαιο;κατα τα αλλα ειμαστε καλα ολοι μας καθε βδομαδα ο Νικος φερνει φιλους στο σπιτι την Παρασκευη κοιμηθηκε ενας και σημερα ηρθε αλλος ολη η ταξη κοιμηθηκε σε εμας χαχαχα αφου λεω οταν κανω γενικη να βαλω ξανα την κουκετα στο δωματιο του για να φιλοξενει τους φιλους του,αυριο θελουμε να παμε να δουμε τον νονο του Δημητρη ο καημενος εσπασε το σαγονι ενω επαιζε ποδοσφαιρο και εκανε εγχειρηση και λεμε να παμε να τον δουμε...προσπαθω να σχολιασω οτι θυμαμαι

 

Αννα Μαρια πολυ ομορφα πραγματα κανεις στο κατηχητικο αν ημασταν κοντα σιγουρα θα σου εστελνα τα παιδια μου μπραβο σου!!πως παει η εγκυμοσυνη,καλα ο Αντρεας απιστευτος οπως παντα ακου μαιντανο πως το σκεφτηκε χαχα,για τον φαφλατα τι να πουμε πια μαλλον αυτοι δεν εχουν κριση ακου 150 χιλιαδες επειδη ηθελε η κορη αλλα για να λενε τετοια τα εχουν κι εγω θελω αλλα αν δεν εχω που να βρω ,για τα αυγα με παντζαρια νομιζω βραζεις πρωτα τα παντζαρια και μεσα στο νερο που ειναι κοκκινο βραζεις τα αυγα κι ετσι παιρνουν χρωμα εγω τα κανω με κρεμμυδοφυλλα και παιρνουν βαθυ κοκκινο σαν μπορντο

 

Χριστινακι μου περαστικα στον Δημητρακη σου το εχω ξανακουσει για παιδια που κανουν κρεατακια οτι ανοιγει η ορεξη τους μετα,ευχομαι να βρει δουλεια συντομα ο αντρας σου δυσκολα ειναι μωρε  και ο δικος μου μεσα στο αγχος ειναι ξαναγυρισε στη Δεσκατη οπου ειναι και η οργανικη του θεση και δεν θελει με τιποτα,βγαλανε ολους τους οδηγους των νοσοκομειων σε διαθεσημοτητα και γινεται ενας χαμος δεν ξερω που θα παει αυτη η κατασταση το μονο θετικο ειναι που δεν ειναι ανεργος,ο πατερας πως ειναι;να χαιρεσαι την μαμα σου πολυχρονη!!

 

Μαγδα μου για τη θεση μιλας δεν καταλαβα δεν δουλευεις πια;ωραια τα πραγματα που κανανε στον παιδικο

 

Βασουλα κι εγω θελω να δω το λινκ ,η καημενουλα ειναι να μην φοβαται οτι θα παει παλι στο γιατρο με τοσα που περασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου περαστικα σας τι πραμα κι αυτο φετος πολυ βηχας και μυξα ομως αυτος ο μηνας εμεινε πιστευω και θα ανοιξει ο καιρος που θα παει ,εδω σε εμας ειπαν για χιονια αυτες τις μερες αν ειναι δυνατον μακρια.....τι επαθες και δεν εισαι καλα;

 

παω να βρω την ομαδα επιτελους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιρνεις πολλα κρεμμυδοφυλλα τα βραζεις πρωτα μονα τους σε μια κατσαρολα με αρκετο νερο και μετα βαζεις τα αυγα τα βραζεις κανονικα μεσα στα κρεμυδοφυλλα και βαφονται αν θελεις μετα τα γυαλιζεις με λιγο λαδι κι ετοιμα δες κι εδω http://www.sintagespareas.gr/sintages/pasxalina-kokkina-ayga.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
    • αχ Λευκη μου εχω κι εγω γαμοβαφτιση το Σαββατο πολυ καλης φιλης και εχω την ιδια απορια... φανταζομαι θα μου πει να κατσω στα αυγα μου!!!! 😂 ασε που θα εχω και τον αντρα μου κερβερο.... ολο λεει "στην κατασταση σου" και "στην κατασταση σου" λες και ειμαι αρρωστη.... δε λεω μου αρεσει που με εχει ματια χαδια 🥰 αλλα μην υπερβαλουμε κιολας!!! δεν θα κλειστω και σε γυαλα... επισης ρε κοριτσια, αυτο το να μην σηκωνουμε βαρη θεωρω οτι ο γιατρος εννοει γνκ μεγαλα βαρη... αλλα π.χ. μια τσαντα του σουπερ 3 κιλα δεν ειναι κατι... ενταξει δεν θα παρω και 6αδα νερα αλλα δε νομιζω οτι 3 κιλα ειναι κατι...
    • ναι εννοειταιιι!!!! θα ενημερωνουμε το πινακακι και για αυχενικη και για β επιπεδου και για ΠΗΤ και φυλο!!!! ας πανε ολα καλα και στα της οργανωσης αφηστε το πανω μου!!!! 😇🤓
    • Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σου!!!! ❤️❤️ να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!!!🤱❤️να ειναι γερο και καλοτυχο!!!!🙏
    • Λευκη μου επειδη γνκ εχω σιδηροπενικη αναιμια και παιρνω καθε μηνα σιδηρο στις μερες της περιοδου, αν παιρνεις χαπι για το θυροειδη, νομιζω πρεπει να εχει καποια χρονικη αποσταση απο το χαπι του σιδηρου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...