Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Ουφ, έβαλε ο άντρας μου κοτόπουλο να βράσει για να μου κάνει σούπα, αλλά βλέπω να τρώμε κατά τις τρεις... Τώρα τρώω πουράκια Παπαδοπούλου, χεχε!

Πάνω σ' αυτό που έλεγε η Χριστίνα για τις αδικίες που γίνονται, κάτι που άκουσα χτες: μια συνάδελφος είναι χήρα εδώ και δεκαετίες και παίρνει σύνταξη χηρείας. Χτες της έστειλαν επιστολή ότι θα της τη φορολογήσουν. Το θέμα, όμως είναι, για ποιο λόγο να δίνουν σύνταξη χηρείας σε μια γυναίκα που εργάζεται και είναι μάλιστα και υψηλόμισθη, γιατί, από τη στιγμή που έχει πάνω από δέκα χρόνια υπηρεσία, σημαίνει ότι και μετά τις περικοπές, ο μισθός της είναι πάνω από δύο χιλιάδες ευρώ, και να κόβουν τα επιδόματα σε μονογονεϊκές οικογένειες, ενώ, μάλιστα, συνήθως ο μοναδικός γονιός είναι και άνεργος; Αυτό δεν είναι άδικο και παράλογο; 

Τα παιδιά της συναδέλφου μου είναι μεγάλα και παντρεμένα. Η κόρη και ο γαμπρός της είναι κι αυτοί καθηγητές σε σχολεία, και ο γαμπρός κάνει και φροντιστήρια, αλλά παρ' όλα αυτά, τους δίνει χρήματα και τρώνε κάθε μεσημέρι στο σπίτι της, επειδή λέει, έκαναν δάνειο πάνω από τριακόσια χιλιάρικα για να χτίσουν σπιταρώνα με πισίνα, κ.λπ., ενώ ο γιός της εργάζεται, μένει με τα πεθερικά του, άρα δεν έχει λειτουργικά έξοδα, αλλά του δίνει λεφτά, γιατί λέει, έκανε κι αυτός 150 χιλιάρικα δάνειο για να χτίσει σπίτι, και δεν τον φτάνουν... Τα λεφτά που παίρνει, λοιπόν, πηγαίνουν στα παιδιά της που θέλουν την καλοπέραση και την άνεσή τους. Ενώ μια πρώην μαθήτριά μου είναι χωρισμένη, άνεργη, ο πρώην άντρας της άνεργος και δεν μπορεί να δίνει διατροφή, και της έκοψαν και το τελευταίο επίδομα που της έδιναν, και τώρα της δίνουν ό,τι μπορούν η μάνα και η αδελφή της... 

Μου φαίνονται τελείως παράλογα όλα αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοκονες μου ειπα θα κοιμηθω μιας κ χτες αργησα να κοιμηθω μπας κ ξεκουραστω ως να φαω κοιμησω συμαζεψω

Πηγε 4 οποτε τελικα θα μου κανετε παρεα εσεις μιας κ αν κοιμηθω λιγο θα γινω κοτοπουλο καλυτερα να μη κοιμηθω καθολου

Αννα μαρια μου τι σου λαχε μωρε κοριτσακι μου ιωση εγκυμοσυνη κ τα ματακια ολα μαζι γκρρρ περαστικα κ γρηγορα ευχομαι ασε εγω το ενα ματι ειχα πριν δυο βδομαδες κ ειχα φρικαρει σκεψου εσυ που τα χεις ολα μαζι.για τις αδικιες σε μισθους κ επιδοματα ειναι οντως τραγικα εδω εβλεπα σημερα πολιτικος εγχειρηστηκε σαν απορος για να μην πληρωσει κ διεμεινε σε σουιτα

Οποτε τι να πω οπως τα χουν κανει τα καθαρματα που ψηφιζουμε τα χουν ισοπεδωσειολα γιαυτο κ απεχω τοσο γιατι νευριαζωωω

Χριστινακι ανεργος ο αντρουλης μωρε μη στεναχωριεστε κ ας αρχισει το ψαξιμο κατι θα βρεθει ελπιζω συντομα μπηκε ταμειο πηρε αποζημιωση τουλαχιστον/;;;;

Χαιρομαι που το χωριο σας εκανε καλο κ εγω δε παιζει να καθαριζα διακοπες σημαινει για μενα αποχη απο οποιαδηποτε δουλεια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως κ μενα ολο για δουλεια θελει να ρθει με τοσα κερασματα αγαπες κ γλυκες σιγα που δε θα θελε

Ειναι οντως μεγαλος μαλαγανας οτι θελει με κανει η μαφια

Εγω απο νεα χαλαρα δουλεια κουραση εχει αλλα ελπιζω να παει καλα ο μηνας μη μου βγαινει ο κω ....ος χωρις λογο

Ο προισταμενος ειναι κουλ παντως εχει επενδυση σε μενα κ εχω αγχος μην τον απογοητευω κ ολο αυτο ειναι λιγο πειεστικο

Τεσπα ο μικρος τεζα γυρνα παντα κατακοπος χαχαχ σημερα λεει ζητησε δευτερο πιατο φαι χαχαχα ψαροσουπα

Του πηρα κ παγωτακι στην επιστροφη κ ειχε χαρα

Αυριο θελω να ψωνησω αι να δω θα τα καταφερω γιατι ολο κατι τυχαινει θελω να παρω δωρακια εχουμε παρασκευη κ κυριακη παιδικα παρτυ το ενα θα γινει σε πολυχορο ως συνηθως εκει το κανουν κ γινεται χαμος οι μπαμπαδες παιζου μπαλα εχει γηπεδο οι μαμαδες κους κους κ τα μικρα εχει παιδικη χαρα κ κυριακη σε κτημα με μπαρμπεκιου κ κλοουν κ φουσκωτα θα ξεσαλωσει

Σαββατο μικρη γιορτουλα στο σχολειο κ θα παει η καθε μαμα ψωνια για το παντοπωλειο εμεις ψωνησαμε με β κ του εξηγησα για ποιο λογο κ ποιοι θα τα παρουν χαρηκε...

Πηρα μπολικα πραγματακια ελπιζω να βοηθηθουν ανθρωποι που οντως τα εχουν αναγκη

Ο παιδικος μας παντα κανει τετοιες δραστηριοτητες ηταν κ αυτο ενα που μου αρεσε σε αυτο το σχολειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανναμαρια μπραβω για το διοηγημα παντα διακρισεις ευχομαι συγνωμη για τα ορθογραφικα αλλα απο βιασυνη τα κανω μετα τα βλεπω κ καραφλιαζω χαχα οποια μεινει φαλακρη χρωσταω εχτενσιον χαχα

Καγκουρακι κα ανθουλι μου φιλακια ηρθε η κολωνα του σπιτιου παω να τον ταισω χαχαχαχα

Σας σκεφτομαι ....! Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Πήγα πριν λίγο στον οφθαλμίατρο, και μου είπε ότι έχω ιογενή επιφικύτιδα (δεν ξέρω αν το γράφω σωστά), που προήλθε από την ίωση που με ταλαιπωρεί. Μεταφέρθηκαν δηλαδή τα μικρόβια μέσω του δακρυικού πόρου στο μάτι. Είναι κολλητικό, αλλά δεν κολλάει και με τον αέρα, πρέπει να τρίψω το μάτι μου και μετά να τρίψω και το μάτι του άλλου για να κολλήσει.

Ευτυχώς πλέον δε με ενοχλούν τα μάτια, αλλά έχω το βήχα και το μπούκωμα.

Μάγδα κι εγώ άργησα χτες να κοιμηθώ, αφού δωδεκάμιση γύρισα απ' το νοσοκομείο, και μέχρι να κοιμηθώ πήγε δύο, αλλά το πρωί ξύπνησα σχετικά νωρίς.

Ωραίος ακούγεται ο πολυχώρος που θα γίνει το πάρτι! Αλλά γιατί δηλαδή οι άντρες να απασχολούνται με κάποιο άθλημα και οι γυναίκες απλά να κάθονται να να μιλάνε; Χμ... 

Πολύ ωραίο αυτό με το σχολείο! Και το νηπιαγωγείο που πηγαίνει ο Αντρέας κάνει τέτοιες εκδηλώσεις, είχα δει στο προφίλ του Δήμου Λάρνακας στο φέισμπουκ φωτογραφίες που είχαν παραδώσει τα παιδάκια με τους δασκάλους διάφορα τρόφιμα στο Κοινωνικό Παντοπωλείο.

Καλά, πολύ γέλασα με τα ορθογραφικά! Έννοια σου και με όλα αυτά που βλέπω απ' τους μαθητές μου, έχω πάθει ανοσία! Απλά, μια που το ανέφερες, κάτι που ήθελα να σου πω εδώ και καιρό, είναι ότι το "μπράβο" δεν είναι ρήμα, οπότε γράφεται με όμικρον! :P 

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε καλέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, παλι εχω πολυ καιρο να διαβασω να σας γραψω αλλα πεφτω πτωμα τα βραδια. Μου μαζευονται τοσες δουλειες που πολλες φορες ουτε αυτες δεν εχω ορεξη να κανω. Να τωρα πρεπει να βαλω σιδερο.

Ελπιζω να μου ειστε ολες καλα και σας σκεφτομαι να το ξερετε.

Εμεις καλα, εγω ειμαι απο χθες λιγο συναχομενη, τα πιστιρικακια καλα

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα τη χαμένη.... Τι κάνετε; Εγώ δεν περνάω και την καλύτερη φάση της ζωής μου, αλλά από υγεία είμαστε καλά και αυτό είναι το βασικό.

 

Άννα Μαρία, περαστικά!! Σε χτύπησε για τα καλά η ίωση βρε παιδί μου.. Έχω πάθει πάρα πολλές φορές επιπεφυκίτιδα, αλλά δεν πάω σε οφθαλμίατρο. Βάζω tobradex και περνάει! Και η Αλεξάνδρα έχει πάθει. Εντωμεταξύ και εγώ την κολλάω πάντα και αυτή εμένα. Ο Αντρέας τι κάνει; Έγινε καλά;

 

Χριστινάκι, στεναχωρηθηκα πολύ με τα νέα σου.. Πρώτα απ' όλα εύχομαι ο αντρούλης σου να βρει γρήγορα δουλειά και να πάνε όλα καλά με την υγεία του μπαμπά σου! Κάνατε την επέμβαση τελικά και ηρέμησε ο Δημητράκης σου! Πάει και αυτό! Η μαθήτρια πολύ ζώον και μπράβο που κρατήθηκες και δεν της είπες χειρότερα.

 

Μαγδούλα, έχει συμβεί και σε μένα να συγχύζομαι με τον άντρα μου χωρίς συγκεκριμένο λόγο...Χαχαχαχαχα. Είναι και αυτό μέσα στο πρόγραμμα! Πολύ μαλαγάνας ο Βασιλάκης! Για να γλιτώσει το μάλωμα άρχισε τα κοπλιμέντα! Όχι ότι έχει άδικο το παιδί βέβαια.. Ματάρες έχεις! Και στον δικό μας παιδικό σταθμό συγκεντρώσαμε πράγματα για το χαμόγελο του παιδιού. Πήγα στο σούπερ μάρκετ με τον Πάνο και ήταν πολύ χαρούμενος με αυτό που έκανε!

 

Βασούλα, λογικό είναι που κουράζεσαι πολύ περισσότερο στη δεύτερη εγκυμοσύνη. Κι εγώ στην πρώτη αρχόντισσα ήμουν. Στη δεύτερη, όμως, άστα. Χεσμένη με είχαν όλοι. Γεμάτο το διήμερο σας! Κουράστηκες βέβαια αλλά το χάρηκε η μικρούλα σου. Απαράδεκτο που είχαν τέτοια τραπέζια σε παιδότοπο. Είναι καλύτερα το παιδί;

 

Κατερινάκι, τι κάνουν τα ζουζούνια σου; Έχετε βρει πλέον τους ρυθμούς σας ε;; Είναι πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα με 3 παιδιά σε σχέση με τα δύο; Τώρα που άνοιξε ο καιρός θα τα βγάζουμε έξω να παίζουν και θα ξεδίνουν.

 

Κατερίνα μου , πέρασε το πεντάμηνο; Πόσο γρήγορα περνά ο καιρός... Από τη μία κρίμα , αλλά από την άλλη θα ξεκουραστείς κι εσύ λίγο. Ο Πανούλης συνεχίζει το ποδόσφαιρο ναι. Του αρέσει αν και δεν είναι και κανένα αστέρι.. Παίζει, τρέχει, χαίρεται και αυτό μετράει.

 

Κοριτσάκια μου, δεν σας σχολίασα πολύ σήμερα γιατί έχω χάσει πολλά επεισόδια. Θα τους ξαναβρώ, όμως, τους ρυθμούς μου!

 

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδουλα με συνηθισες πρωινη το ξερω αλλα η αληθεια ειναι οτι επεσε αρκετη δουλεια και ειμαι και γω χαλια!εχω τρομερες αναγουλες, ζαλαδες, θελω ολη τη μερα να κοιμαμαι και να μην κανω τιποτα, πιστευεις?δεν το πετυχαινω ομως!μονο το βραδυ που ξαπλωνω κοιμαμαι!πρωι δουλεια, μετα πιανω τη μικρη απ το σχολειο και την απασχολω μεχρι το βραδυ!μια τη παιρνω παρκο, αλλη μερα διπλα στη θεια μου που προσεχει ενα αγορακι 4 μηνες μεγαλυτερο απ την Ιωαννα και την παιρνω και παιζουν, αλλη φορα θα παμε στις νονες της παλι διπλα στπ σπιτι μας!σπιτι παντως δεν μενει!τωρα που ανοιξε ο καιρος ολο εξω θελει να ειναι!Ουφ!ο Βασιλακος σου κανει κομπλιμεντα.....οντως ομως τα ματια σου ειναι τελειααα!νομιζω απο σενα πηρε τα ματια ο μικρος?

Αννα Μαρια περαστικααα!σε ματιαξαν καλε?απ τη μερα που εμεινες εγκυος αρρωσταινεις συχνα!πριν λιγες βδομαδες ελεγε και στις ειδησεις οτι υπαρχει επιδημια με επιπεφυκίτιδα!πολλης κοσμος το χει περασει το τελευταιο διαστημα παντως!εγω παθαινω συχνα μολυνσεις στα ματια αλλα εχω και προβλημα φοραω και φακους με το παραμικρο κοκκινιζουν και με ενοχλουν! ο Αντρεας αρχισε παιδικο ή ακομη?

Ανθη μου τι εχεις και δεν νιωθεις καλα?αμα εχετε ολοι την υγεια σας τα υπολοιπα διορθωνονται κοριτσι μου!ο Πανος καλα κανει και συνεχιζει το ποδοσφαιρο!δεν ειναι αναγκη να ναι και παικταρας για να αθλειται!αλλωστε ειναι πολυ μικρος ακομη!

Καγκουρακι μου πως ειστε?ωρες ωρες σε φερνω στο μυαλο μου και λεω πως τα βγαζεις περα με 3 μωρα ειλικρινα!εμεις ενα εχουμε και ειμαι εγκυος και νιωθω καποιες στιγμες να πελαγωνω!αγχωνομαι αν θα τα καταφερω και ολα τα σχετικα!ουφ!

Χριστινακι μου πως ειναι ο πατερας σου?ο Δημητρακης αναρρωσε τελειως?αμαν!απολυσαν το συζυγο?δυσκολοι καιροι και τα αφεντικα κανουν οτι τους κατεβει με τη δικαιολογια δεν εχουμε δουλεια!πολλοι το εκμεταλλευονται κιολας και παιρνουν ξενο προσωπικο με πιο λιγα λεφτα και αυτο δεν ειναι δικαιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ είμαι ακόμα αρρωστούλα, αλλά νομίζω κάπως καλύτερα από χτες. Η φωνή μου έχει φτιάξει κάπως, δεν είναι όπως χτες που ακουγόμουν σαν τη Σπεράντζα Βρανά, αλλά έχω ακόμα αρκετό συνάχι και από βήχα, να φαν κι οι κότες! Νομίζω, όμως, ότι το καινούριο αντιβηχικό σιρόπι με βοηθά αρκετά! Εν τω μεταξύ, ακούστε φάση: όπως σας είχα πει, ήταν κι ο Αντρέας λίγο αρρωστούλης, και χτες βράδι, πήγε ο άντρας μου να του δώσει το σιρόπι του, που είναι για βήχα και μυξούλα. Αλλά τι έκανε ο έξυπνος; Του έδωσε το δικό μου σιρόπι του βήχα!!! Κοιτάμε στο κουτί, κι έλεγε ότι είναι ασφαλές για παιδιά άνω των πέντε ετών. Και φυσικά, να φταίω εγώ, που αφήνω τα σιρόπια μου μες στη μέση!!!!!! Του λέω να πάρει τον παιδίατρο, γιατί εγώ δεν μπορούσα να μιλήσω και πολύ, όχι, πάρ' τον εσύ, και να φωνάζει. Τελικά τον πήρε και μας είπε ότι, αφού είναι φυτικό το σιρόπι, δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Σήμερα πήγαμε και γυναικολόγο, είδαμε την κυρία Γεωργία και όλα καλά! Ο γυναικολόγος γκρίνιαζε ότι η αντιβίωση που μου έδωσε ο παθολόγος είναι πολύ ελαφριά, και δε θα μου κάνει τίποτα, κι αυτός θα μου έδινε την τάδε, αν τον εμπιστευτώ, και ότι "αυτοί οι νεαροί" (ο παθολόγος είναι σχετικά νέος, μπορεί ούτε και σαράντα) κάνουν πειράματα (αυτός μου τον είχε συστήσει!!!). Τελικά μου είπε να πάρω για δύο μέρες ακόμα την αντιβίωση, κι αν, σε 48 ώρες από τη στιγμή που πήρα το πρώτο χάπι δε δω βελτίωση, θα πρέπει να τον πάρω τηλέφωνο να μου την αλλάξει. 

Καγκουράκι εγώ αυτές τις μέρες δεν κάνω καμία δουλειά απολύτως! Σήμερα έκανα μαγείρεμα, τι μαγείρεμα δηλαδή, πήραμε μπιφτέκια που έφτιαξε η μάνα μου και τα είχε στην κατάψυξη, και τα βάλαμε στο φούρνο με πατάτες με τον Αντρέα! Εννοείται ότι τον έχω  πάντα δίπλα μου στην κουζίνα, βοηθό. Έβαλε στις πατάτες κανέλα, κύμινο, ρίγανη, δάφνη και λεμόνι! Έφτιαξα κι ένα μεζέ, κολοκυθάκια στο τηγάνι με αβγά, μιάμ! Για τον άντρα μου πήραμε νηστίσιμα μπιφτέκια, πάλι απ' τη μάνα μου, και τα τηγάνισε αυτός.

Ανθή εγώ μόλυνση στα μάτια είχα να πάθω, ξέρω κι εγώ, απ' το γυμνάσιο! Και κυρίως, τώρα στην εγκυμοσύνη, δε θα το ρισκάριζα ποτέ να πάρω από μόνη μου κάποιο φάρμακο. Γενικότερα δεν παίρνω από μόνη μου φάρμακα, πέρα από κανένα ντεπόν ή σιρόπι για το βήχα.

Κι εμένα με έχουν χεσμένη τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη, κυρίως ο άντρας μου. Γενικώς, το μότο του είναι "και τι θα πει 'δεν μπορείς'; Κι άλλες γυναίκες είναι έγκυες, δεν κάνουν έτσι"... 

Βάσω κι εγώ θέλω να βγάζω έξω τον Αντρέα, αλλά δυσκολεύομαι πολύ. Τα απογεύματα λείπω, και τώρα αυτές τις μέρες δεν το συζητάμε καν. Ο άντρας μου βαριέται, τώρα του είπα να τον πάρει μαζί του στη φρουταρία, αλλά λέει, έβγαλε αέρα. Όντως έβγαλε, βέβαια, και συνήθως τα ψώνια τα κάνουν μαζί! Σήμερα τουλάχιστον τον πήγαμε στη μάνα μου όση ώρα ήμασταν στο γιατρό, και μετά πήγαν σούπερ μάρκετ με τον μπαμπά του για κάτι ψώνια. 

Μετά ίσως φτιάξουμε φανουρόπιτα, που του αρέσει να συμμετέχει. Αλλιώς, δεν έχω και πολλές αντοχές για να τον απασχολώ. Χτες όλη μέρα ήταν στην τηλεόραση. Του την έκλεινα εγώ, έκλαιγε, του περνούσε, ήθελε να παίξει, και είχα τον άντρα μου που βαριόταν, να μου λέει "βάλ'του λίγα μίκυ μάους να δει", και ξανά απ' την αρχή, κλάματα και φωνές... 

Άσε, δεν αρρωσταίνω μόνο τώρα που είμαι έγκυος, αρρωσταίνω από τότε που γέννησα. Προηγουμένως, αρρώσταινα μια φορά το χρόνο, και αν, κι αυτή στο πόδι πάντα. Από τότε που γέννησα, κάθε τρεις και λίγο κάτι παθαίνω. Ακόμα και το καλοκαίρι που πέρασε, αν θυμάσαι, το μισό ήμουν άρρωστη... 

Η επεφυκίτιδα μου είπε ο γιατρός είναι ιογενής, δηλαδή προέρχεται από τη λοίμωξη του αναπνευστικού που έχω. 

Κι εγώ φοράω φακούς από τη Β' γυμνασίου, αλλά μόνο στην αρχή είχα πάθει κάτι μολύνσεις. Μετά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τον τελευταίο χρόνο, όμως, δεν τους πολυφοράω. Έχω να βάλω φακούς από τον Ιούλιο!!! Τώρα τελείωσαν και τα ζευγάρια που είχα, και πρέπει να περιμένω μετά τη γέννα για να μετρήσω μυωπία και να παραγγείλω καινούριους. 

Ο Αντρέας θα ξεκινήσει παιδικό τον άλλο μήνα. Θα πηγαίναμε αυτήν την εβδομάδα για να συζητήσουμε και να κάνουμε εγγραφή, αλλά αρρώστησα κι έμειναν όλα στη μέση...

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: εσείς στα παιδάκια σας πότε πήρατε γυαλιά ηλίου; Τις προάλλες είχαμε πάει στον οπτικό με τη μάνα μου για να αγοράσει καινούρια γυαλιά, και τον ρώτησα για γυαλιά ηλίου για τον Αντρέα, και μου είπε ότι είναι πολύ μικρός ακόμη, κι ότι αν του φορέσω γυαλιά ηλίου από τώρα, τα μάτια του δε θα μάθουν να κάνουν αυτοπροστασία. Εσείς τι κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα σημερα ο χρονος κυλαει σα νερο καθε φορα που βλεπω ρολοι δυο ωρες περνουν σα μισαωρο.. Γυρησα απο δουλεια εφαγα λαχανοντολμαδες το μικρο μου τρελαινεται γιαυτο το φαι!!!

Το σπιτι ηταν στην εντελεια μιας κ ο συζηξ δε πηγε δουλεια τα χε γυαλισει ολα λεω αντε να βαλω σιδερο παω να μαζεψω ρουχα απο την απλωστρα πουθενα το χω ξαναδει το εργο τα χε απαγαγει η πεθερα ως να παω να της πω να μη κουραζεται μου ρθε με τη λεκανη γεματη σιδερωμενα γιουπι!!!!

Οποτε φυγαμε κατευθειαν στης 5 για μακ αρθουρ εκει μου αρεσει τρελα πολλα μαγαζια παιχνιδοτοποι κ καφε ολα σε ενα το καλυτερο μου

Ψωνησα δωρακια πηρα φορεμα κορδελα κ παιχνιδι για το κοριτσακι κ ενα πουκαμισο παπιγιον κ παιχνιδι για το αγορακι κ ετσι θα ναι χαρουμενες οι μαμαδες λογω ρουχων κ τα πιτσιρικια λογω παιχνιδιων χιχι

Πηρα κ στο βασιλη μαγιο κ μπλουζα που μου αρεσαν πολυ

Κ σε μενα ο συζηξ πηρε ενα φορεμα που δε σε μια βιτρινα κ ελεγε οτι ειναι για μενα

Ειναι ομορφο οντως μιντι κ θα το βολευτω στανταρ θα το βαλω κ στα γεννεθλια της εβελινας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο επισης εχω συνεντευξη για μια θεση στο νεο καταστημα θα φυγω νωριτερα απο δουλεια κ θα παω στα κεντρικα για τη συνεντευξη θα πηγαινα μονη..

Αλλα λυσαξε ο συζηξ να παμε παρεα κ να περιμενει στο αμαξι κ μετα να παμε να πιουμε ενα καφεδακι

Παρατηρω πως οταν με νευριαζει χωρις να πω κατι μετα γινεται υποδειγματικος τι να πεις ειναι αυτο που λεει το χριστινακι μεση φαση δεν εχουμε εμεις χαχα

Με το καλο αννα μαρια να ξεκινησετε παιδικο θα του αρεσει πολυ στανταρ

Εγω φοραγα φακους ολο το γυμνασιο λυκειο κ 18 εκανα λειζερ ποτε δεν ειχα θεμα ευτυχως

Ευχαριστω για τα καλα λογια για τα ματακια μου κ του γιου μου ειμαι περηφανη γιαυτα γιατι τα χω κληρονομια απο προγιαγια που δε γνωρισα ποτε κ τα νιωθω κομματι της

Κ ο συζηξ εχει πρασινα κ εγω αυτος πρασινα σκουρα κ εγω πολυ ανοιχτα αρα ο μικρος τα χει παρει κ απο τους δυο μαλλον παλια ειχε γαλανα τωρα πρασινισαν αρκετα

Γυαλια ηλιου στο β φοραω απο ενος ετους κ εγω παντα τα ανοιχτα ματια ειναι πολυ ευαισθητα στον ηλιο

Απλα θα του παρεις καλα γυαλια οχι εμποριου απο οπτικο κ θα ναι μια χαρα πιστευω εγω στις διακοπες του τα σπασα καταλαθος εκατσα πανω τους κ τα σπασα το σκελετο τωρα τα χω δωσει στη rayban για επισκευη αλλα ειναι ηδη μια βδομαδα εκει γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια Λαχταρησατε με το φαρμακο που πιε ο μικρος η αδερφη μου ειχε φαει αντισυλιπτικο μικρη ειχε παθει εμφραγμα η μαμα μου απο φοβο

Παλι καλα εσας ηταν βιολογικο

Ολο αρρωσταινεις καημενουλα μου εγω με τις βιταμινες νιωθω πολυ καλυτερα

Βασουλα μου σε επιασαν οι αναγουλες αχ κοριτσακι κ εχεις κ τη μικρη ζορικα οντως ποτε θα σταματησεις δουλεια στον 7;;

Ανθουλι μου τι εχεις αγαπουλα μου πες τα να ξεθυμανεις εγω αμα σας τα πω νιωθω καλυτερα παντως..

Οτι κ να ναι υγεια κ ολα τα αλλα ερχονται να ξερεις

Κ εγω τομπραντεξ ειχα βαλει τωρα που χα θεμα με το ματι παντως κ εφτιαξε

Καγκουρακι μου τρεχεις ε!!! Απολυτα λογικο με τα τρια αγγελουδια σου

Σας φιλω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! 

Τι κάνετε;

Εγώ κάπως καλύτερα σήμερα. Καθαρίζει ο βήχας και το συνάχι, αλλά μη φανταστείτε τίποτα θεαματικές αλλαγές. 

Πριν πήγαν οι άντρες στην παιδική χαρά, και έκατσα εγώ σπίτι για να μαγειρέψω. Έφτιαξα κάτι πιο σπέσιαλ σήμερα, έκανα λαζάνια στο φούρνο με σάλτσα λαχανικών και γιαούρτι. Στη σάλτσα έβαλα καρότο, κολοκυθάκι, πράσο, φρέσκο κρεμμυδάκι, σκόρδο, κρεμμύδι, λίγο κουνουπίδι, φρέσκια ντομάτα και φρέσκια βασιλικομέντα. Από πάνω, επειδή δεν είχα κουράγιο να κάνω μπεσαμέλ, αλλά ούτε γάλα είχα, ούτε και χρόνο, χτύπησα γιαούρτι με ένα αβγό και γάλα, και το περιέχυσα. Έγιναν τέλεια! 

Στον Αντρέα είπα ότι θα φάμε μακαρόνια, και μόλις είδε το ταψί με τα λαζάνια, μου λέει "μα αυτά δεν είναι μακα-όνια"! Στην αρχή γκρίνιαζε, μετά τα εξαφάνισε!

Χτες έφτιαξα και χαλβά, ενώ ο Αντρέας έπαιζε με αλεύρι και ζύμωνε!

Σήμερα θα πάω σχολείο, να δούμε πώς θα είναι...

Μάγδα λαχανοντολμάδες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Τρελαίνομαι!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι από τα καλύτερά μου φαγητά!!!!!! Την τελευταία φορά που πήγαμε Θεσσαλονίκη, την Πρωτοχρονιά του 2011, έτρωγα σχεδόν κάθε μέρα λαχανοντολμάδες!!! Ήθελα να φτιάξω κι εγώ μια μέρα, αλλά δεν έχω κουράγιο, είναι πολύ χρονοβόρο και μπελαλίδικο φαγητό. Ο Αντρέας πάλι, δεν τρώει αυτά τα φαγητά, δηλαδή ό,τι είναι γεμιστό με αβγολέμονο, δηλαδή λαχανοντολμάδες, κολοκυθάκια γεμιστά και τα τέτοια.

Κι εμένα ήρθε χτες η μάνα μου και μου έκανε σίδερο, αλλά με πολλήηηηηη γκρίνια... "Γιατί είναι οι τσάντες της φρουταρίας πάνω στον καναπέ;" "γιατί αυτό είναι έτσι;" "γιατί το άλλο είναι έτσι;" "γιατί δεν συγυρίζετε;" "πρέπει να φτιάξεις τη συρταριέρα του μωρού" "πρέπει να αδειάσεις τη ντουλάπα του μωρού", κ.λπ.

Με γεια τα ρούχα!

Καλή επιτυχία στη συνέντευξη!

Κι εμένα η γιαγιά μου είχε πράσινα μάτια, αλλά δεν τα κληρονόμησε κανείς μας...

Τον οπτικό ρώτησα, και μου είπε ότι είναι καλύτερα να μη φοράμε στα παιδιά τόσο νωρίς γυαλιά ηλίου, για να μάθουν τα μάτια να κάνουν αυτοάμυνα. Ουφ, και ξέχασα να ρωτήσω τις προάλλες τον οφθαλμίατρο που πήγαμε.

Για το φάρμακο δεν αγχώθηκα και πολύ να σου πω την αλήθεια, γιατί, από τη στιγμή που μπορώ να το πάρω εγώ στην εγκυμοσύνη και είναι και φυτικό, δε θα υπήρχε πρόβλημα και για τον Αντρέα. Παρ' όλα αυτά, πήραμε το γιατρό ένα τηλέφωνο για να σιγουρευτούμε.

Σας αφήνω κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες γυρησα κ απολαμβανω ξαπλα ο μικρος ξερος κλασικα 3-5 παντα κοιμαται το πουλακι μου

Πηγα δουλεια κ απο κει πηγα πηρα μικρο αφησα στη γιαγια κ πηγαμε με συζηξ εφτασα ακριβως 1.30 οριακα μπηκα απευθειας σχεδον

Τα πηγα σιγουρα καλα γενικα στο επικοινωνιακο νιωθω πως το χω γιατι δεν αγχωνομαι κ δε ντρεπομαι καθολου

Οι πριν κ οι μετα απο μενα ηταν τρελα αγχωμενοι

Δε νομιζω οτι θα παρω τι θεση ομως γιατι δεν ξερω αν θα παιξουν ρολο κ παραθυρακια που εγω δεν εχω

Δε πειραζει καλη καρδια νιωθω οτι το παλεψα οσο καλυτερα μπορουσα κ αυτο μετρα

Μπραβω αννα μαρια μου που καλυτερευσες εμενα η πεθερα μου τα κανει ολα αλλα ποτε δε γκρινιαζει αλλιως δε θελω βοηθεια αμα με πρηζει ο αλλος γκρρρ

Στειλε συνταγη τα λιμπιστικα τα μακαονια μιαμ μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα η μάνα μου δε με πρήζει συνήθως, επειδή όταν έρχεται λείπω!!! Αλλά χτες ήμουν σπίτι, και έφαγα όλη τη γκρίνια... 

Καλά, με τις συντεύξεις ξέρουμε πώς είναι... Κι εγώ είχα δώσει εξετάσεις πριν αρκετά χρόνια για μια διοικητική θέση στο Πανεπιστήμιο Κύπρου. Είχα όλα τα τυπικά προσόντα, πτυχία, γλώσσες, κ.λπ., στις εξετάσεις ήρθα τρίτη (έδιναν πάνω από 200 άτομα), και κάλεσαν για συνέντευξη τους τρεις πρώτους. Στη συνέντευξη τα πήγα τέλεια, αλλά τελικά πήραν μια άλλη, και όπως μάθαμε, θα έπαιρνε αυτή τη θέση απ' την αρχή. Δε θα με ένοιαζε καθόλου, αλλά η συγκεκριμένη γυναίκα δούλευε σε άλλες 2-3 θέσεις: ήταν ιδιαιτέρα του πρύτανη, εκφωνήτρια στο κρατικό ραδιόφωνο και τηλεόραση και γραμματέας ενός ευρωβουλευτή. Ας άφηνε και κανένα ψιχουλάκι για μας... 

Η θέση αυτή ήταν πολύ καλή, ήταν στο Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Κύπρου, και είχε να κάνει με τη διοργάνωση πολιτιστικών εκδηλώσεων στα πλαίσια του Φεστιβάλ του Πανεπιστημίου.

Αλλά όπως έμαθα στη συνέχεια, ο υπεύθυνος καθηγητής του Πολιτιστικού Κέντρου ήταν ένας πολύ σιχαμένος άνθρωπος, αν δούλευα εκεί θα μου έκανε τη ζωή κόλαση, και τελικά, τσακώθηκε μ' αυτήν που προσέλαβε, την έδιωξε, αλλά επειδή η θέση ήταν δημοσίου υπαλλήλου, δεν μπορούσαν να τη διώξουν, έτσι κατέληξε γραμματέας κάπου στο Πανεπιστήμιο. Οπότε, χίλιες φορές καλύτερα που δε με πήραν, γιατί τελικά θα κατέληγα σ' ένα γραφείο μες στη χαρτούρα και θα έλεγα "γιατί δε δεχόμουν το διορισμό στη Μέση Εκπαίδευση;". Κάθε εμπόδιο για καλό τελικά!

Τα λαζάνια δεν έχουν κάποια συγκεκριμένη συνταγή, έβαλα ό,τι είχα στο ψυγείο. Ψιλόκοψα δύο καρότα, δύο κολοκυθάκια, μισό πράσο, ένα φρέσκο κρεμμυδάκι, τρεις σκελίδες σκόρδο (σε φετούλες), δυο-τρεις φουντίτσες κουνουπίδι κι ένα κρεμμύδι, τα σωτάρισα σε λίγο ελαιόλαδο, ίσα να μαραθούν, πρόσθεσα πέντε ντομάτες λιωμένες στο μούλτι, χυμό ντομάτας, λίγο αλάτι, πιπέρι, πάπρικα κι άφησα τη σάλτσα να γίνει. Μετά πρόσθεσα αρκετά φύλλα βασιλικομέντας (βασιλικό βάλε, εμένα δεν έχει αναπτυχθεί αρκετά ο βασιλικός και δεν ήθελα να κόψω). Έβαλα μια στρώση σάλτσας στον πάτο του ταψιού, έστρωσα τα λαζάνια, μετά πάλι σάλτσα, λαζάνια, σάλτσα, μέχρι που γέμισε το πυρέξ. Στο τέλος χτύπησα ένα αβγό, πρόσθεσα γιαούρτι πρόβειο (αυτό είχα), λίγο γάλα για να αραιώσει κάπως και το έριξα από πάνω. Νομίζω με τη μπεσαμέλ θα ήταν καλύτερο, αλλά δεν είχα χρόνο, γάλα και κουράγιο, όπως έγραψα και πιο πάνω! Μπορείς να βάλεις και τριμμένο τυρί στις στρώσεις, και γενικότερα, να πειραματιστείς με ό,τι έχεις! 

Οι υπόλοιπες, πού είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το φτιαξω για αυριο μου αρεσουν ολα τα παραπανω υλικα πολυ

Οντως νιωθω κ εγω οτι ποιο πολυ για βολτα πηγα μιας κ γνωριμιες να το σπρωξω εν αντιθεση αλλων δεν εχω

Αλλα οπως ειπες καθε εμποδιο για καλο εγω το πιστευω πολυ αυτο κοριτσακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, αρχιζω με τα δικα σας που εχω και καιρο να διαβασω

Χριστινα πολλα σου εχουν πεσει κοριτσακι μου, καταρχην περαστικα στον μικρο ελπιζω απο εδω και περα να μην εχει κανενα αλλο θεμα υγειας. Και σιγουρα με τον καιρο θα ξεπεραςει και οποιες φοβιες εχει τωρα απο την εγχειρηςη. Ευχομαι περαστικα και στον μπαμπα σου. Μακαρι ο αντρας σου να βρει κατι πολυ πολυ συντομα ειναι πολυ σημαντικο και για τον ιδιο και για την οικογενεια σας. Θυμηθηκα τωρα,μια και ειπες που απολυουν ανθρωπους με οικογενειες και παιδια οτι στην δουλεια που ημουνα οταν μας ειχε μειωσει τις μερες και δουλευα τρεις αντι για πεντε το ειχε κανει αυτο σε μενα σε κανα δυο αλλες μαμαδες, σε ενα συναδελφο που μολις η γυναικα του ειχε γεννησει διδυμα και δεν ειχε πειραξει καθολου μια ανυπαντρη και αλλη μια που δεν ειχε παιδια.

Αννα Μαρια περαστικα σε εχει ταλαιπωρησει μερες βλεπω ολο αυτο, και συναχι και βηχας και τα ματια και εισαι και εγκυος. Τι κανει η μπεμπουλα στην κοιλιτσα? ποσο μ´ αρεσει να διαβαζω το τι κανει και τι λεει ο Αντρεας, εδωσε ρεσιταλ στο νηπειαγωγειο μαζι με τα κοριτσακια. Ο νικολας τις τελευταιες μερες οποτε περναμε εξω απο εκκλησια λεει συνεχεια "μα" δηλ να φυλησει την εικονα. Συγχαρητηρια για τον διαγωνισμο διηγηματος, παντα τετοιες διακρισεις!!!!

Μαγδα τι ατακα σου πεταξε ο βασιλης σου, ειδες πως να τον μαλωσεις μετα απο αυτο. Ωραια πρωτοβουλια αυτη του παιδικου και παντα χρειαζεται να τα εξηγουμε για να μαθαινουν το νοημα της πραξης τους.

Βασω πως ειναι η ιωαννουλα καλυτερα το ματακι της? λογικο να τρομαζει δεν ηταν και λιγο ολο αυτο που περασε! Εσυ πως τα πας με τα συμπτωματα, οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι.

Συνεχιζω σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω

Ανθη εγω μαθαινω τα νεα σου να δω ποτε θα καταφερουμε να τα πουμε και απο κοντα.

Αχ βρε Αννα Μαρια δεν λες να συνελθεις, για τα γυαλια ηλιου και εγω το ιδιο ξερω οτι για να μαθει το ματι να κανει την αντανακλαστικη κινηση στον ηλιο δεν τα συνιστουν σε ηλικιες κατω των 2. Εγω στην Αγγελικη πηρα πρωτη φορα περσυ στα 3,5 δηλαδη αλλα δεν ειναι πολυ φαν η ιδια και τα ξεχνουσα και εγω. Σας εχω πει τι λεει οταν την ενοχλει ο ηλιος..." Μαμα με στενευει ο ηλιος"

Μαγδουλα την επομενη φορα που ο αντρας σου δεν θα παει δουλεια στειλτον να γυαλισει το δικο μου σπιτι, για να μη βαριεται ο ανθρωπος το ιδιο και το ιδιο καθε φορα, χαχαχα. Λαχανοντολμαδες και μενα μ αρεσουν μιαμμιαμ και εχω καιρο να φαω.Πως πηγε η συνεντευξη????ποτε θα ξερεις????

Ωραια η συνταγη για τα λαζανια!!!

Τα νεα μου τωρα, τα ζουζουνια μου καλα, η Αγγελικη απο σημερα κολυμπαει στην μεγαλη πισινα. Μια χαρα τα πηγε και παρολο που ειναι μικρουλα και την φοβοντουσαν μηπως αντιδρασει και δεν ηθελε να παει, μου ειπαν τα πηγε καλυτερα και απο μεγαλυτερα παιδακια. Και η ιδια ενθουσιασμενη. Ο Γιωργακης και αυτος καινουρια πραγματα μου γελαει πολυ ειδικα οταν ξυπναει το πρωι, παιζει με τα χερακια του και γυρισε απο μπρουμυτα ανασκελα. Το εκανε προχθες και λεω μπορει να ηταν και τυχαιο απο την σταση που ειχε, το ξανακανε και χθες ομως. Νωρις μου φανηκε γιατι και η Αγγελικη και Ο νικολας γυρισαν αφου ειχαν κλεισει τους 3 μηνες. Ο Νικολας τωρα καμια προοδο με τις λεξεις δεν μου εχει πει τιποτα καινουριο, μαμα μπαμπα που( παππου) γκιλ( αγγελικη) και οτι αλλο σε μουγκριτο απο την αλλη μου λενε στην πισινα οτι καινουρια αγγελικη μας βρηκε, ολο βουτιες θελει να κανει. Εχει και το δερμα μου, σταρενιος ειναι και κολυμπαει δυο βδομαδες τωρα και εχει κανει ενα μαυρισμα....το κωλαρακι του ειναι σαν τη διαφημιση του coperton λευκο και το σωματακι εχει παρει χρωμα.

Πασχα που θα ειστε? εμεις θα παμε μανη μαζι με φιλους μας θα ειμαστε 3 ζευγαρια με τα παιδακια μας 7 το συνολο, εχει σπιτι εκει η μια φιλη μου.

Κλεινουν τα ματακια μου σας χαιρετω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμένα με έπιασε βήχας. Έχει ξεραθεί ο λαιμός μου. Άρχισα τις εχινάκειες για να προλάβω τα χειρότερα. Σήμερα είχα το ρεπό μου. Πήγα τον Πάνο στο ποδόσφαιρο. Η προπόνηση τελείωσε στις 5 και καθίσαμε μέχρι τις 6.30 γιατί ο Πάνος έπαιζε με τους φίλους του και εγώ έπινα καφεδάκι με τη μαμά ενός φίλου του Πάνου με την οποία ταιριάζω πολύ! Ύστερα πήγαμε και σούπερ μάρκετ (εγώ, η μαμά μου και τα παιδιά), γυρίσαμε, έφτιαξα ψώνια, έβαλα Πάνο για ύπνο, μπανιάρισα Αλεξάνδρα, έβαλα και Αλεξάνδρα για ύπνο, ετοίμασα μάθημα για την επομένη και τώρα κάθομαι λίγο να χαλαρώσω. Η Αλεξάνδρα κάθε βράδυ έχει βήχα και όλη μέρα μύξα. Εγώ έχω έναν περίεργο πόνο στην πλάτη εδώ και πολύ καιρό που φεύγει και έρχεται και έχω αγχωθεί λίγο. Αυτά τα νέα μου. Ψυχολογικά δεν είμαι πολύ καλά γιατί συμβαίνουν κάποια πράγματα που δεν θα ήθελα να τα πω δημόσια. Μακάρι να είχαμε ομαδούλα.. Δεν αφορούν εμένα αλλά πολύ αγαπημένο πρόσωπο.

 

Κατερινάκι, ωραία που θα πάτε το Πάσχα στην Μάνη! Θα έχετε και παρεούλα και θα περάσουν όμορφα και τα παιδιά! Ψαράκια σωστά και τα δύο σου τα παιδάκια! Από τώρα άρχισε να μαυρίζει ο Νικόλας;; Ποιος σας πιάνει! Άρχισε και ο Γιωργάκης να κάνει διάφορα ε; Εγώ δεν θυμάμαι πότε γύρισαν τα παιδιά μου από μπρούμυτα ανάσκελα και το ανάποδο. Μόνο πότε περπάτησαν θυμάμαι..

 

Άννα Μαρία, στον Πάνο πήρα γυαλιά στα τρία για τους λόγους που ανέφερες. Δεν κάνει νωρίτερα. Δεν τρελαίνεται πάντως γι' αυτά. Πολύ πρωτότυπη η μαγειρική σου! Δεν έχω καθόλου φαντασία στη μαγειρική. Το σκόρδο βέβαια δεν μου αρέσει καθόλου και με πειράζει απίστευτα αλλά όλα τα άλλα που αναφέρεις ακούγονται πολύ νόστιμα! Όλες οι μαμάδες γκρινιάζουν. Και η δικιά μου βοηθάει αλλά με πεθαίνει στη γκρίνια.. Μπράβο σου που διακρίθηκες με το διήγημά σου! Πάντα επιτυχίες εύχομαι!

 

Μάγδα, καλή επιτυχία με τη συνέντευξη. Μην προδικάζεις. Ποτέ δεν ξέρεις. Έχεις και την εμπειρία και εμφάνιση και δεν ήσουν αγχωμένη. Γιατί να μην σε πάρουν; Μου άνοιξες την όρεξη με τους λαχανοντολμάδες βρε παιδί μου. Από τα αγαπημένα μου φαγητά! Επίσης λατρεύω κι εγώ μακ άρθουρ. Από τα αγαπημένα μου μέρη για βόλτα. Ειδικά αυτή την εποχή που έχει και καλό καιρό. Πέρυσι που δεν πήγαινε ο Πάνος στο σχολείο, πήγαινα στάνταρ μια φορά την εβδομάδα με τα παιδιά. Χαλούσα όμως λεφτά γιατί ήθελα να αγοράζω πραγματάκια, ο Πάνος ήθελε παιδότοπο, τραμπολίνο κλπ. Με γεια τα καινούρια σας πράγματα! Άψογος ο σύζυγος! Άντε τώρα να του θυμώσεις...Γέλασα που την προηγούμενη φορά σου είχε γράψει η Άννα Μαρία ότι το μπράβο γράφεται με ο και όχι ω κι εσύ το έγραψες πάλι με ω.. Την Άννα Μαρία σκέφτηκα αμέσως με κόκκινο στυλό στο χέρι..Χαχαχαχαχαχα!

 

Βασούλα, κάνε λίγη υπομονή και θα περάσουν οι ζαλάδες και οι αναγούλες. Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Πότε θα ξαναπάτε στο γιατρό για να ακούσετε καρδούλα; Έχεις προτίμηση για το φύλο; Θες αγοράκι ή πάλι κοριτσάκι;

 

Αυτά και για σήμερα. Βήχω και μου τη δίνει.

 

Καλο βράδυ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

Αννα Μαρια καλυτερα με το ματι....μπραβο!η μαμα σου σε βοηθα μεν αλλα γκρινιαζει κιολας!χαχα!κλεινε τα αυτια σου!χαχα

Μαγδουλα και σενα η πεθερα το σιδερο...τυχερουλα!εγω φερνω γυναικα μια φορα τη βδομαδα!ουτε πριν αλλα ουτε και τωρα με τιποτα προλαβαινω να ασχολουμαι ιδιαιτερα με δουλειες του σπιτιου!ολη τη μερα νιωθω καταρρακωμενη!οσο και καταφερνω και ερχομαι δουλεια!φευγω καμια ωρα νωριτερα για να ξεκουραστω πριν ερθει η μικρη!Και μη μου αγχωνεσαι για τη συνεντευξη!ειμαι σιγουρη οτι τους εντυπωσιασες!αλλωστε εχεις τα προσονται γιατι οχι?

Καγκουρακι ηδη γυρισε απο μπρουμυτα ανασκελα?νωρις ειναι οντως και γω γυρω στους 3 μηνες θυμαμαι να το επιχειρησε η μικρη!προχωρημενος ο μικρος!η Αγγελικουλα κολυμπαει με τα μεγαλυτερα και τα καταφερνει....μπραβο!για το Νικολα να δεις οπου να ναι θα τρεχει ροδανι η γλωσσα του!

Ανθη μου αρρωστουλα και συ....περαστικα!Οσο για το φυλο που λες τι προτιμω γερο μωρο να ειναι και υγιεστατο!αυτο λεω παντα!αλλα εχω μια μικρη επιθυμια να ναι κοριτσακι για να κανει περισσοτερη παρεα με τη μικρη!βλεπεις εγω δεν ειχα αδερφη και το χω απωθημενο!αυριο κλεινω την 8η βδομαδα!μπαινω στην 9η βδομαδα και στον 3ο μηνα εγκυμοσυνης!εχω ραντεβου στο γιατρο αυριο!προσευχομαι ολα μα ολα να πανε μια χαρα!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!

Σας ειπα οτι ο αδερφος μου ειναι τραγουδιστης, γραφει στιχους και μουσικη!εγραψε ενα τραγουδι για την Ιωαννα για το ατυχημα που μολις το ακουσα συγκλονιστηκα!οσες θελετε μπειτε να το ακουσετε!γραψτε Ευρος Αντωνιου και Ερμος Ξενοφωντος Εκατσα και τα Ηπια με το Χαρο 2014!ο αδερφος μου ειναι ο Ευρος Αντωνιου και οπως βλεπετε το κλιπ ειναι αυτος στα δεξια!περιμενω εντυπωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! 
Τι κάνετε;

Εγώ ευτυχώς πολύ καλύτερα! Δηλαδή μη φανταστείτε ότι είμαι καλά, έχω ακόμα μπούκωμα και αρκετό βήχα, αλλά ευτυχώς καθάρισα από φλέγματα, κ.λπ. Το πρόβλημα είναι ότι με πιάνει ένας,  ξερόβηχα να τον πω; γαϊδουρόβηχα να τον πω; ένας τέτοιος τέλος πάντων, και όταν με πιάσει, δε σταματάει. Τέτοιος βήχας είχε να με πιάσει, ούτε που θυμάμαι από πότε... Νομίζω από τότε που μέναμε Θεσσαλονίκη... Μπορεί να έχει και δεκαετία! Χτες βράδι όπως επιστρέφαμε απ' το σχολείο, με έπιασε κρίση βήχα στο αυτοκίνητο, κι ο διευθυντής και ο άλλος συνάδελφος τρόμαξαν. Ο άλλος μου είπε ότι αν ήταν στη θέση μου δε θα πήγαινε σήμερα σχολείο, κι ο διευθυντής αμέσως πρόσθεσε ότι ήταν κι αυτός έτοιμος να μου πει να μην πάω, αν είμαι κι αύριο έτσι. Ευτυχώς σήμερα έχει λιγοστέψει ο βήχας, αγόρασα και κάτι φυτικές παστίλιες για βήχα που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη, κι έτσι θα πάω, μια που σήμερα μόνο γιορτή θα κάνουμε!

Σήμερα δεν κάναμε τίποτα, μεσημέρι σηκώθηκα (χιχι), όχι ότι κοιμόμουν δηλαδή, ο Αντρέας πήγε στους γονείς μου, ο άντρας μου για κάτι ψώνια, έτσι κι εγώ μαγείρεψα πρασόρυζο και μετά κάθισα κι έκανα προετοιμασία για το Κατηχητικό αύριο. Επειδή θα κάνουμε λίγο απ' όλα για τη Μεγάλη Βδομάδα, δηλαδή τι θυμόμαστε κάθε μέρα της Μεγάλης Βδομάδας, θα τις χωρίσω σε ομάδες, με κείμενα με κενά, τα οποία πρέπει να συμπληρώσουν μόνες τους, με βοήθημα εικόνες και αινίγματα. Αλλιώς, αν καθόμουν να τους τα πω όλα εγώ, δε θα με άκουγαν με τίποτα, γιατί θα βαριόνταν! 

Έτσι κάθισα πόσες ώρες και ετοίμαζα αυτό το υλικό, συν κάτι εικόνες που θα κάνουμε ένα κολλάζ, πέρασε η ώρα! Μετά πήγαμε στο χαρτοπωλείο με τον άντρα μου και πήρα υλικά για το κολλάζ και μια χειροτεχνία που θα κάνουμε αύριο αν προλάβουμε, και περάσαμε κι απ' τους γονείς μου και πήραμε τον Αντρέα, ο οποίος έπαιζε τάβλι! 

Καλά, ακούστε φάση σήμερα το πρωί. Εγώ ξάπλωνα και διάβαζα, ο Αντρέας έρχεται στο δωμάτιό μου (το δικό του δηλαδή), και μου λέει "κατού-ησα μαμά". Βλέπω, η φόρμα του βρεγμένη. Του λέω "πήγαινε να το πεις στον μπαμπά". Πάει, το λέει, ο άντρας μου εκείνη την ώρα έβαζε πλυντήριο, οπότε του είπε να περιμένει λίγο. Έρχεται πάλι στο δωμάτιο και μου λέει "κατού-ησε και η κάτσα μου μαμά". Μετά παίρνει ένα παιχνίδι, απ' αυτά που έχουν σχήματα και τα περνάς απ' τις αντίστοιχες τρύπες, και υποτίθεται έψαχνε να βρει σε ποια τρύπα αντιστοιχεί τι. "Μα πού μπαίνει το αστε-άκι; Α, από εδώ. Σωστά!". Και συνέχισε να τα βάζει όλα και να δίνει συγχαρητήρια στον εαυτό του! 

Καγκουράκι η Γεωργία είναι πολύ κινητική. Σαν τον Αντρέα κι αυτή. Ο άντρας μου από προχτές που πήγαμε στο γιατρό και είδαμε και τη φατσούλα της (προφίλ δηλαδή την είδαμε), επιμένει ότι είναι αντρεόφατσα και ότι θα είναι ένας θηλυκός Αντρέας!

Χαχα, πολύ γέλιο η Αγγελική με τον ήλιο που τη στενεύει! Μου θύμισε τον Αντρέα, που όταν είναι βράδι και είναι σκοτεινό κάποιο δωμάτιο, λέει "κάνει πολύ κοτάδι".

Μπράβο στα παιδάκια σου που κολυμπάνε! Κι εγώ θα ήθελα να μάθει ο Αντρέας να κολυμπάει, αλλά ποιος να τον παίρνει, αφού κανείς μας δεν μπαίνει σε πισίνα; :)

Εμένα ο Αντρέας γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα όταν ήταν τριών μηνών, γιατί τότε τον έβαλα πρώτη φορά μπρούμυτα. Προηγουμένως, απ' ό,τι ξέρω, είναι καλύτερα να μην τα βάζουμε μπρούμυτα. 

Το Πάσχα δεν έχω ιδέα πού θα πάμε. Ίσως μας καλέσει κάποιος συγγενής, αλλά το πιθανότερο, στους γονείς μου! Θα έρθει και ο αδελφός μου.

Μάνη ακούω, γουάου! Δεν έχω πάει, αλλά απ' όσο ξέρω και έχω δει, είναι τέλεια!

Ανθή περαστικά. Μια απ' τα ίδια κι εσύ βλέπω... 

Κι ο Αντρέας έχει λίγη μυξούλα και λίγο βήχα, αλλά τίποτα το φοβερό ευτυχώς. 

Χαχα, με εκφράζει πολύ η εικόνα με το κόκκινο στιλό στο χέρι!!!

Βάσω κι εγώ θα φέρω γυναίκα μετά το Πάσχα για τις πολλές και χοντρές δουλειές. Σιδέρωμα κουρτίνων, τινάγματα, κ.λπ. Τώρα το σπίτι είναι σαν σταύλος, αλλά θα το καθαρίσουμε σιγά-σιγά με τον άντρα μου.

Ούτε κι εγώ έχω αδελφή, αλλά δεν έχω κανένα απωθημένο! :P 

Καλέ, προχώρησες κι εσύ, κιόλας ένατη βδομάδα; Με το καλό αύριο στο γιατρό!

Το βίντεο κλιπ που έγραψες το είδα που το έβαλες στο φέισμπουκ. Μόλις τα καταφέρω, θα μπω να το δω!

Ευχαριστώ πολύ για τια συγχαρητήρια για το διήγημα! 

Επίσης, ευχαριστώ για τις απαντήσεις για τα γυαλιά ηλίου. Αφού το λέτε όλες, και συμφωνείτε κιόλας με τον οπτικό, έτσι θα κάνω κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες μου πριν λιγο γυρησαμε απο το παρτυ ηταν αψογα ξεσαλωσε ο μικρος παρα πολυ στην αρχη ηταν ψαρομενος κ κολημενος πανω μου κ ντρεποταν κ ηθελα να φυγουμε μετα απο λιγο ξεθαρεψε κ δεν ξανασχοληθηκα με παιδι ετρεχαν πανω κατω τους ειχαν διαμορφωσει εσωτερικο χορο μιας κ εβρεχε τρελα τελικα αλλα κ το μεσα σουπερ ηταν με μπιλιαρδο μινι τενις ποδοσφαιρακι κ αλλα παιχνιδια με προτζεκτορα πινιατα χαμος

Απο φαγητα πολυ ομορφα μινι θεμα λυποσουν να τα φας τοσο ομορφα ηταν!!

Ειναι πολυ χρυσοχερα αυτη η φιλεναδα μου

Απο κοσμο ειχε καμια 80αρια μικρους μεγαλους της μουρλης αλλα ολο νεολαια κ γνωρισαμε πολλα νεα ζευγαρια κ καποια ηδη τα ξερα οποτε κ μεις περασαμε πολυ ευχαριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια καλυτερευεις ευτυχως

τον παλιοβηχα τον σιχαινομαι ειδικα τις κριςεις εγω νομιζα θα ψοφηςω παλια ενα βραδυ απο βηχα

ο β μετα το παρτυ ειναι βραχνοκοκορας η που κρυωσε η που κολησε κατι μιας κ ολα φυγαν κ ειχαν μυξες ουφφ αντε να φυγει ο παλιοχειμωνας

Ζωηρη η γεωργια γυναικα ειμαστε ζουζουνιαρες αχ ειδατε κ φατσακι λιωνωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρικος κ ατακες ειναι το κσλυτερο μου!!!

Κ ο δικος μου πετα καλα αλλα τα ξεχναω σνιιφφ ως να σας τα γραψω

Για μπρουμυτα κ ανασκελα δε θυμαμαι ενα θυμαμαι οτι ο βασιλης τα παντα τα κανε παρα παρα πολυ νωρις ολα ομως δοντια περπατησε μιλησε τα παντα

Ακομα κ σημερΑ ολα μονος τα κανει ντυνεται τρωει μπανιο ολα., δε θελει βοηθεια με τιποτα εχει βγει πολυ ανεξαρτητος απο μικρος χτες του μαθαινα να δενει κορδονια θελει λιγο δουλεια ακομα αλλα απο βδομαδα νομιζω θα ναι οκ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...