Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Μάγδα εγώ με την πειθαρχία δεν έχω τόσο καλή σχέση, αλλά για τους τρόπους συμφωνώ.

Με φαΐ και ύπνο ποτέ δεν ήμουν αυστηρή, άλλωστε το παιδί είναι ένας άνθρωπος όπως κι εμείς, που μπορεί να μην πεινάει μια δεδομένη στιγμή, να μη θέλει να φάει κάτι συγκεκριμένο, κ.λπ. Δε θα τον πιέσω ποτέ να φάει, χωρίς να σημαίνει ότι δε θα σκεφτώ διάφορους τρόπους για να φάει, αλλά ούτε και θα του προσφέρω κάτι άλλο, αντί για το μεσημεριανό του, π.χ. 

Όσο για τον ύπνο, επειδή κι εγώ μια ζωή βασανίζομαι από προβλήματα στον ύπνο, μπορώ να καταλάβω έναν άνθρωπο που δε θέλει να κοιμηθεί νωρίς ή δε θέλει να κοιμηθεί μεσημέρι ή νυστάζει νωρίτερα.

Για τους τρόπους, όπως είπα και πιο πάνω, συμφωνώ, όπως τα λες κι εσύ. Άλλο να ρίξει το σπίτι παίζοντας ή να κάνει μια ζημιά από απροσεξία, κι άλλο κρίσεις υστερίας, κ.λπ. 

Οι γονείς μου πάλι, έχουν ένα κόλλημα, και μόλις το μωρό πετάξει κάτι κάτω, αμέσως τρέχουν να το μαζέψουν. Π.χ. σήμερα βγάλανε ντόμινο, σε κάποια φάση άρχισε ο Αντρέας να τα σκορπάει παντού, κι αμέσως η μάνα μου έβαλε στο κουτί τους όσα ήταν στο τραπέζι, και τα υπόλοιπα που ήταν στο πάτωμα, τα μάζεψε αυτοστιγμεί. Μετά πήραν κάτι τεράστια παζλ με τον πατέρα μου, προσπαθούσαν να τα κάνουν, κι ο Αντρέας (που νύσταζε κιόλας), άρχισε να τα πετάει πάνω ξανά και ξανά. Ο πατέρας μου άρχισε να τον μαλώνει, ότι δεν παίζει έτσι, ότι δεν είναι έτσι που παίζουν με τα παζλ, κι αμέσως τα έβαλε στο κουτί τους. Οκ, το καταλαβαίνω ότι είναι ηλικιωμένοι και δεν μπορούν να μαζεύουν ατελείωτα παιχνίδια απ' το σπίτι, αλλά νομίζω είναι και λίγο υπερβολικοί. Δεν τους λέω τίποτα, γιατί είναι σπίτι τους. 

Αλλά σε κάποια φάση σήμερα, είχε πλύνει ο άντρας μου τα χέρια του Αντρέα και βράχηκαν λίγο τα μανίκια. Αμέσως η μάνα μου, ήρθε να μας κάνει παρατήρηση "ποιος έπλυνε το μωρό και είναι μούσκεμα τα μανίκια του;;;;;;". Ο Αντρέας το καρφί λέει "ο παμπάς" (ο άντρας μου ροχάλιζε στον καναπέ) και κάνει η μάνα μου "ο μπαμπάααας; Όταν ξυπνήσει θα τον κάνουμε τέτε" (το αντίστοιχο του "ντα"). Της λέω "μην του λες έτσι να μαθαίνει τέτοια πράγματα, κι αύριο θα χτυπάει εμάς και τα άλλα παιδιά", και κατευθείαν πετάγεται ο πατέρας μου και μου λέει "γιατί ό,τι πει η μάνα σου το αμφισβητείς". 

Πάντως, σε σχέση με άλλους γονείς, οι δικοί μου είναι αρκετά νορμάλ, έχουν σώας τας φρένας και βοηθάνε αρκετά με το μωρό, παρ' όλο που είναι αρκετά ηλικιωμένοι. 

Αφήστε, με πήρε η κουμπάρα μου (αν θυμάστε είχε πάθει η μάνα της εγκεφαλικό), και το τι τραβάει δεν περιγράφεται. Ο πατέρας της έχει σοβαρά συμπτώματα αρτηριοσκλήρωσης, η μάνα της έχει τα δικά της προβλήματα, και είναι απελπιστική η κατάσταση...

Μάγδα, μαζί γράφαμε. 

Εμείς του Αντρέα του τα φορέσαμε, εκτός από τη βάφτιση, και τις τρεις Κυριακές που πήγαμε με τη λαμπάδα και κοινώνησε. Μετά δεν τα ξαναφόρεσε ποτέ. 

Είδες, δεν είναι πια ψυχοπαθής, χιχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ επειδη τυχαινει να ξερω την κων κ απο κοντα απλα υποκλινομαι στην υπομονη σου

Αλλα ξερεις κατι θα παει μπροστα με τετοια υπομονη κ επιμονη στα πιστευω της αυτο να σε χαροποιει ακομα θυμαμαι που δεν ηθελε να φυγουμε απο γλυφαδα ποσο δυναμη ειχε ενα τοσο δα ανθρωπακι που χε βεντουζωσει στο πατωμα κ δεν κουνιοταν με τιποτα

Αλλα ειναι τοσο γλυκια κ τσαχπινα που δεν μπορεις να της κρατησεις κακια εγω τη λατρευω τη μινιατουρα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια ναι βρε κ εγω στο φαι δε θα τον πιεσω να φαει αλλωστε κ εγω καθοτι αφαγη μικρη νιωθω πως ειναι να αε πιεζουν αλλα επιλογη φαγητου δεν δινω κ ετσι τρωει τα παντα.επισης θελω να τρωμε στο τραπεζι κ οχι ξαπλωτοι στο πατωμα η διαφορα αλλα που εχω δει πες το βιτσιο αλλα το θεωρω οικογενειακη συγκεντρωση εγω

Στον υπνο ομως ειμαι πολυ καθετη απο μωρο ηξερε οτι νωρις το βραδυ κ το μεσημερι κοιμομαστε

Παλι γιαυτον το κανα να ξεκουραστει να μεγαλωσει να χαλαρωσει

Αλλωστε οπως ειπες κ συ ενα παιδι σε κατευθυνει ειναι πολυ διαφορετικο το ενα απο το αλλο εγω ακολουθουσα τους ρυθμους του αλλα παντα επιβαλλοντας κ κανονες

Εγω ειμαι τρελα υπναρου το ιδιο κ ο μικρος λιωσαμε αυτο το 3ημερο ο αντρας μου παλι κοκορι κοιμαται χαραμα κ ξυπνα χαραμα λες κ εχει κοιμηθει 24ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχαμε παλι ένα μικρο επεισοδιο..Της εβαλα να δει ένα επεισοδιο πεππα και μετα θα πηγαινε για υπνο,επειδη εκανα κατι δουλιτσες η πονηρω πατησε το κουμπι και ξαναπηγε από την αρχη,δεν πειραζει λεω,5 λεπτα είναι το επεισοδιο ,να τελειωσω κι εγωαυτο που εκανα . Ελα όμως που κολλησε το ιντερνετ και σταματησενα παιζει… Της λεω ελα να αλλαξουμε μεχρι να ξεκινησει παλι,να κραταει τα ρουχα της και να μην θελει..τι κολλημα με τα ρουχα δεν μπορω να το καταλαβω…Της εβαλα παλι μια φωνη…Που εισαι Ανθη;όχι για να μην νιωθεις μονο εσυ ενοχες….Αλλα της ειπα μετα ότι αν ηρεμησει αυριο θα δει ένα επεισοδιο παραπανω μιας και χαλασε σημερα ο υπολογιστης,με αγκαλιασε και ησυχασε.Τουλαχιστον δειχνει να καταλαβαινει…

 

Μαγδα και πότε δεν είναι καλε το σπιτι σου στην τριχα με τον Κατακουζινα σου;χαχα Αγγουρακια τουρσι ηθελε ο Βασιλακος;και γιατι να μην πιει και γαλατακι; Αχ αστα,εσυ εχεις παιδι διαμαντι..αμα δεν σε ηξερα θα ελεγα ότι μας λες ψεμματα..ακου εκανε μια υστερια στα 2!!! Παντως οντως ,μια φορα να του πεις κατι δεν φερνει αντιρρηση. Θυμασαι την Κωνσταντινα ε;και αυτό δεν ηταν τιποτα….να την δεις να φωναζει κιολας και να λες μα τοσο μικρο ανθρωπακι από πού βγαινει τοση φωνη!!!Ας ελπισουμε τετοιο πεισμα να της βγει σε καλο που λες…γιατι με τους αλλους δεν κανει τετοια..μονο στην μανουλα!!!

 

Αννα Μαρια ευτυχως όλα καλα με τα γυαλια!!Κοιμηθηκε ο Αντρεας;εμενα αν κοιμηθει εστω και για λιγο τετοιες ωρες ,παει..το ξενυχτησαμε!!!αχ μωρε αυτά τα λογακια του…Ζορι που τραβαει η κουμπαρα σου…

 

Καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες

Σιδερωσα χθες το βραδυ μεχρι την μια και μιση και ετσι σημερα ειμαι πιο χαλαρη, αλλαξε η ωρα βεβαια και κατι χασαμε σε υπνο αλλα δεν πειραζει.

Το πρωι βρεθηκαμε με την Καρολινα εχετε ολες χαιρετισματα, αλλα λογω δουλειας δεν προλαβαινει καθολου να μπει και απο τοτε που αλλαξε το μαμυ εχει ξεχασει και κωδικους και ολα. Ηταν να παμε κουνιες εξω αλλα ειχε βαλει αερα και το φοβηθηκαμε και ετσι καταληξαμε σε παιδοτοπο.

Απο αυριο θα αρχισω παλι baby swimming με τον Νικολα.

Ανθη διαβασα δυο φορες το μηνυμα για να το εμπεδωσω, χαχαχχα, πολυ καλη η κινηση αυτη του παιδικου αλλα και οπως το σκεφτηκες και εσυ. Η δικια μου η ουρα μπορει να μην λεει πολλα ακομα αλλα μαμα φωναζει και κολλημα μαζι μου εχει. Σημερα γυρνωντας απο βολτα γυρισα σπιτι με την Αγγελικη και τον μπεμπη και ο αντρας μου κρατησε τον Νικολα στο αυτοκινητο να πανε να το πλυνουν ε ολη την ωρα μου ειπε φωναζε μαμα μαμα. Μεγαλη αληθεια αυτο που εγραψες στο τελος περι βοηθειας οταν δεν δουλευεις. Κουταλιες και εγω τις μετραω τις Αγγελικης δηλ τρωει μονη της και καποια στιγμη σταματα, της λεω τοτε αντε να φαμε αλλες 5, πανω στην κουβεντα χανουμε λιγο και το μετρημα και τρωει κανα δυο ακομα και στο τελος κατι κερδιζει ή κανα παιδικο ή τιποτα γλυκοειδες μη το βλεπεις τοσο λαθος θελουν κατι ως κινητρο καμια φορα. Τι ομορφα που συναντιεστε στην παιδικη χαρα, μακαρι να μεναμε πιο κοντα να ερχομουνα και εγω. Terrible two σου λεει κατι, αυτο περναει η Αλεξανδρα σε κανα χρονο ολα θα ειναι διαφορετικα, το κανει για να σε δοκιμασει, να δει τις αντοχες σου γιατι απλα θελει να πετυχει το δικο της. Το εκανε και η Αγγελικη και τωρα μου το κανει και ο Νικολας ηρεμουν ομως καποια στιγμη, ειμεις εκει σταθερες σε οτι λεμε και το οχι να ειναι οχι.

Αννα Μαρια μια χαρα που βρηκατε κουστουμακι για την βαφτιση και πρεπει να ειναι ωραιο οπως το περιγραφεις. Για την μεγαλη εκπτωση που λες απο τη μια μπορεις να το δεις ετσι απο την αλλη ομως σκεφτομαι τι περιθωριο κερδους εχουν και οτι και στην χαμηλοτερη τιμη που στο πουλα παλι κερδιζει οποτε δεν ειναι κοροιδια η αρχικη τιμη. Τι εγινε τελικα με τους φακους? α τα βαπτιστηκα που ρωτησες εγω δεν τα ειχα πλυνει, αλλωστε τα ειχε και η νονα πριν τη βαπτιση

Μαγδα τι ωραια που ειναι εκει, σωστα αρκαδια ορεινη κιολας ειναι εκει. Η τιμη ακριβουτσικη αλλα αν τα μισα ειναι πληρωμενα απο τη δουλεια μια χαρα σας βρισκω, θελω και εγω και εκδρομουλα και δουλεια με τετοια bonus, εχε και μενα στα υποψη, οπως λεει η Ανθη! Καλα τα μικρα δεν τα πιανεις πουθενα το παιδι ηθελε ενα ενα οχι μαζι μη το πιασει η κοιλια του, η Αγγελικη σε παρομοιες φασεις στο τελος μου πεταει ενα, "δεν καταλαβες μαμα!!!!" Και με στελνει.

Τα υπολοιπα αυριο γιατι πηγε αργα, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμείς μια χαρούλα. Ο Πάνος βήχει λίγο, αλλά προς το παρόν όλα καλά. Σήμερα το πρωί πήγε ο άντρας μου τα παιδιά στις κούνιες και το απογευματάκι πήγα τον Πάνο στο σινεμά. Είδαμε την ταινία λέγκο. Ωραία περάσαμε. Πριν την ταινία ήπια και το καφεδάκι μου. Αύριο πάλι Δευτέρα. Καλή εβδομάδα να έχουμε.

 

Κατερινάκι, μακάρι να μέναμε κοντά και να ερχόσουν κι εσύ στις κούνιες. Πριν πάει ο Πάνος στο σχολείο δεν είχα παρεούλα στις κούνιες και βαριόμουν. Τώρα πάμε εξοπλισμένες με καφεδάκια, με την Αλεξάνδρα όλο και κάποιος ασχολείται και έτσι περνάμε καλά. Το Σάββατο την είχε αναλάβει η αδερφή ενός φίλου του Πανούλη. Την κρατούσε από το χεράκι και την έκανε βόλτα στην παιδική χαρά, τσουλήθρα κ.ά. Η Αλεξάνδρα το καταχάρηκε! Terrible two ε;;; Αχχχχχ... ένα κάρο φάσεις περνούν κι εμείς πρέπει συνέχεια να κάνουμε υπομονή.

Το κόλλημα της Αλεξάνδρας μαζί μου ίσως να οφείλεται και στον θηλασμό, ποιος ξέρει;

Θυμάμαι τη φάση που πέρασε η Αγγελική που κοπανιόταν. Τις αντοχές μας δοκιμάζουν και αυτά.

Αύριο τον ξεκινάς κολυμβητήριο;; Και μόνο στη σκέψη κρυώνω.... ΜΠΡΡΡΡ.... Σίγουρα πάντως θα του κάνει καλό!

Τι ωραία που συναντηθήκατε με το Καρολινάκι! Χαρήκατε καφεδάκι και τα ζουζούνια παιχνίδι! Τρώγονται ακόμα Λυδία και Αγγελική;

 

Άννα Μαρία, γελάω κι εγώ πολύ με τον τρόπο που γράφεις. Με τον χαρακτηρισμό ψυχοπαθής πέθανα.  Μπράβο που βρέθηκε λύση με τον φακό γιατί είναι βάσανο μεγάλο να μην βλέπεις. Έκανε και δουλίτσες από τη χαρά του!

Καλά έκανες και είπες στη μαμά σου για το ντα γιατί κάπως έτσι έμαθε και η Αλεξάνδρα να κάνει ντα και άντε να την μαζέψω τώρα...

Ο Αντρέας είναι πολύ έξυπνο παιδάκι και τρελαίνομαι με αυτά που λέει!

Ο ύπνος είναι μεγάλο κεφάλαιο. Ειδικά των παιδιών μου. Ο Πάνος έχει φτάσει 5 χρονών και θέλει ακόμα άνθρωπο δίπλα του μέχρι να τον πάρει ο ύπνος και επίσης πολύ συχνά ξυπνάει για να έρθει στο διπλό κρεβάτι. Η Αλεξάνδρα μετά τις ιώσεις που πέρασε δεν θέλει να κοιμηθεί στην κούνια της...Επίσης, αν δεν είμαι ξαπλωμένη δίπλα της, ξυπνάει και πηγαίνω δίπλα της και αρχίζει να μου πιάνει το μάγουλο και το χέρι και δεν με αφήνει. Είναι ανασφαλής. Έχω αγανακτήσει με το θέμα του ύπνου. Θέλω να έρθει η στιγμή που θα τους λέω να πάνε να κοιμηθούν, θα πηγαίνουν χωρίς δεύτερη κουβέντα και θα κοιμούνται στα κρεβάτια τους όλο το βράδυ σερί ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΤΑ.... Θα έρθει ποτέ αυτή η ευλογημένη στιγμή; Ακόμα και τώρα που σας γράφω το μήνυμα, έχω άγχος μήπως ξυπνήσει πάλι η μικρή και δεν προλάβω να το ολοκληρώσω... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

 

Αλεξάνδρα, κόλλησε με το φόρεμα για τα καλά ε;; Πεισματάρα και η Κωνσταντίνα σου. Πώς να την αποφύγεις τη φωνή; Είναι δυνατόν; Μας τρελαίνουν με τα καμώματά τους. Ευτυχώς η Αλεξάνδρα ήταν ήσυχη σήμερα. Δεν είχαμε ξανά ανάλογο κρούσμα.. Χαχαχαχαχα.

Δεν θυμάμαι αν μας έχεις πει. Η Κωνσταντίνα πλέον κοιμάται στο κρεβάτι της ή εξακολουθεί να έρχεται σε εσάς;;

 

Ωχ...Πάλι μουρμουράει η μικρή.....

 

Μαγδούλα, παιδί σαν τον Βασιλάκο δεν νομίζω να υπάρχει άλλο. Φαίνεται είσαι κι εσύ υπόδειγμα ηρεμίας. Μπράβο σου! Δεν είναι μόνο θέμα προγράμματος και πειθαρχίας. Είναι και θέμα παιδιού. Πολύ καλός είναι και δεν κουράζει την μανούλα! Έτσι ήταν ο Πάνος μου πριν γεννήσω την Αλεξάνδρα. Πλέον στο σπίτι είναι αγρίμι αλλά έξω είναι καλός ακόμα.

Είναι πολύ σπαστική η επιστροφή από εκδρομή. Back to reality..

 

Η Βασούλα πού είναι; Γιατί δεν μπήκε να μας γράψει τα νέα της ;

 

Αυτά και για σήμερα κοριτσάρες μου! Πάω για να προλάβω να κλείσω το λαπτοπ πριν ξυπνήσει η μικρή.

 

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αλεξανδρα φανταζομαι σε τι κατασταση σε ειχε φερει με το φορεμα αλλα ολα κανουν πανω κατω το ιδιο. Συμφωνω με τη Μαγδα οτι σε καποια πραγματα πρεπει να ειμαστε πολυ αυστηροι μαζι τους και αλλου να τους αφηνουμε να περναει το δικο τους. Και εγω για παραδειγμα σε θεματα υγειας και ασφαλειας δεν κανω πισω οπως και για τον υπνο οταν πω ωρα για υπνο τελειωσε θα πρεπει να κοιμηθουν, αντε κανα 5λεπτο να την αφηςω παραπανω, στο ντυσημο ειμαι πιο ελαστικη αν δεν θελει να βαλει τα ρουχα που της εχω βγαλει και θελει κατι άλλο συνηθως την αφηνω ετσι ωστε να το εχω ως πατημα για τα αλλα που δεν διαπραγματευομαι.

Αννα Μαρια ευτυχως ολα καλα με τους φακους, μην παραπονιεσαι εκανε και τις δουλιτσες μετα. Μη λες μεγαλα λογια σε βλεπω σε 1-2 χρονια να μας περιγραφεις αναλογο περιστατικο με το φουστανι. Ολες πανω κατω με κορες εχουμε ζησει κατι αντιστοιχο. Παντως συμφωνω μαζι σου σε ολα οσα εγραψες και για το φαγητο και για τον υπνο και για τα παιχνιδια και για το πως αντιδρουν πολλες φορες η γιαγια και ο παππους.

Ανθη ωραια και σεις την Κυριακη σας την περασατε, η Αγγελικη με την Λυδια ειναι παντα ετσι μαζι δεν κανουν και χωρια δεν μπορουν, ειχαμε λιγο μου τραβηξε τα μαλλια με εσπρωξε αλλα γενικα επαιξαν καλα.

Η βασω συνηθως δεν μπαινει σαββατοκυριακο πιστευω αυριο πρωι να μας πει τα νεα της

Αντε καλο ξημερωμα και καλη εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Τα Σαββατοκυριακα δεν βρισκω χρονο να μπω και τωρα εχω τρομερες ζαλάδες κι αναγουλες και προσπαθω οσο μπορω να ξεκουραζομαι!πηγαμε στο γιατρο!ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ολα καλα!ειδαμε την κουκιδιτσα στο σακουλακι και ειδαμε και την καρδουλα να παλλεται!δεν την ακουσαμε ακομα γιατι ειναι αρκετα νωρις!αλλα την ειδαμε που πηγαινοερχοταν!ραντεβου σε δυο βδομαδες παλι!αρχισα και τις ενεσεις για την θρομβοφιλια, μου εδωσε και βιταμινες!ας ευχηθουμε ολα μα ολα να πανε καλα!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Μαγδουλα παλι εκδρομουλα. . .τι ωραια . . .αναζωογονηση!η επιστροφη στην Αθηνα ομως θελει τις μερες της για να τη συνηθισεις!ο Βασιλακος σου πως ειναι?του αρεσε η εκδρομη?με το συζυγο ολα καλα?

Ανθη περασε ομορφα ο Πανουλης με τα φιλαρακια του!το χρειαζονται κι αυτα καποτε για να ξεδωνουν!η Αλεξανδρα φαση περναει, το χε κι η Ιωαννα στην ηλικια της!και ακομα το κανει καποτε!ειναι τρελα πεισματαρα!αυτο με το ντα εμεις ποτε δεν τη χτυπαμε αληθεια και ομως η μικρη εμαθε να χειρονομει μαλλον απ το σχολειο!της εξηγησα οτι δεν ειναι σωστο, οτι δεν πρεπει και συμμορφωθηκε καπως!

Αννα Μαρια φτηνο το σετακι της βαφτισης!οσο για τους φακους επειδη εχω και γω προβλημα με τα ματια μου οταν δεν φοραω φακους επειδη εχω ψηλη μυωπια νιωθω πραγματικα αναπηρη!

Αλεξανδρα μου την πιανει μανια με τα ρουχα τη μικρη ε?θελει να φορα συνεχως τα ιδια?δεν θελει να τα βγαζει δηλαδη?αντε οταν τα πιασει το πεισμα και γω τρελαινομαι!εμενα πιο παλια χτυπαγε το κεφαλι της στους καναπεδες, χτυπουσε τα χερια στο κεφαλι της!οτι να ναι!κι αυτο οταν δεν γινοταν κατι που ηθελε!

Καγκουρακι μου αρχιζετε baby swimming? τι ωραια!φανταζομαι σε ζεστη πισινα, σωστα?θα περνατε δημιουργικα τις ωρες σας!το μικρουλη με ποιον θα μενει?πως ειναι ο Γιωργακης?ο υπνος του εστρωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Βασω μου πολυ χαρηκα με τα νεα σου, ολα θα πανε καλα μεχρι το τελος και θα κρατησεις ενα ακομα μικρακι στην αγκαλια σου, ποσο εισαι τωρα ποτε σου εδωσε πητ?

Εμεις πηγαμε πισινα σημερα, ο Νικολας ηταν λιγο τρακαρισμενος στην αρχη και ηταν γατζωμενος πανω μου, φαινετε τα ξεχασε 4 μηνες που ειχαμε σταματησει αλλα σιγα σιγα τον ενθαρρυνα και κολυμπησε και λιγο μονος του με το μακαρονι, βαλαμε και το κεφαλι μεσα μερικες φορες, πιστευω θα συνηθισει παλι.

Βασω η πισινα ναι ειναι ζεστη ειχε και λιακαδα σημερα ηταν ωραια μονο οταν βγηκαμε, μεχρι να φορεσεις μπουρνουζι ενιωθες λιγο το δροσερο αερακι που φυσσουσε. Επειδη ειχε καλη μερα τον Γιωργακη τον ειχε η μαμα μου στο καροτσι και τον εκανε εκει γυρω μια βολτα. Ο υπνος του εχει στρωσει ξυπναει μια φορα μονο το βραδυ κατα τις 5 το πρωι, δεν ξυπναει πια το βραδυ και ο Νικολας οποτε κοιμαμαι πολυ καλυτερα η μανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κ εγω για γρηγορο παρον κοριτσαρες μου δυσκολη η επιστροφη αλλα η δευτερα μου ηταν ομορφη

Πολυ δουλεια ηρθε κ ο επιθεωρητης αλλα ειπε καλα λογια ευτυχως..

Ωωωχ ξαναμπαινω...

Σας διαβασα παντως ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ συνεχιζω ειχα διαλειμμα για μαμ.

Που ειχα μεινει;;

Γυρησα πηγα για φαγητο στο πεθερονι μιας κ δεν ειχα μαγειρεψει βγηκα στη ζητιανια φασολαδα ειχε μια χαρα

Κ καπακι εφυγα για τη λοις μια κολητη μου που ειχε καλεσει αλλες 10 μαμαδες φιλες της ελληνιδες αμερικανες κυπριες ισπανιδα αλβανιδα εχουμε μπολικες χωρες στο παρεακι χαχα

Κ ηρθε μια φιλη της αυστραλεζα η οποια μας εκανε το σεμιναριο διηρκησε 3 ωρες ηταν στα αγγλικα κ ηταν οτι καλυτερο σε μαθημα εχω ζησει ως τωρα

Ειχε φερει κουκλες που καναμε πρακτικη μετα η μια στην αλλη κ στα παιδια μας το μαθημα ηταν α βοηθειες

Η καρεν αυτη που μας εκανε το μαθημα ειναι νοσοκομα κ εχασε την κορη της οταν ηταν 11,5 ετων απο τοτε γυρνα ολο τον κοσμο αφιλοκερδος κ μαθαινει α βοηθειας χωρις να ζητα τιποτα.

Στο τελος προσευχηθηκαμε ολες μαζι ηταν πολυ συγκινητικο κ ριξαμε κ ενα κλαμμα βγηκε ολοι η ενταση κ το συναισθημα προφανος

Αυτη τη μερα δε θα τη ξεχασω ποτε παντως

Θαυμασα αυτη τη γυναικα που τον πονο της τον εκανε μαθημα ζωης για αλλους

Γυρησα βραδυ ο βασιλης ειχε παιξει με τα παιδακια μιας κ ολες εχουν απο 2-3 κ επεσε ξερος

Κ εγω τωρα νιωθω ερειπιο ηταν εντονη αλλα ομορφη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μπραβω το νικολα στο επομενο μαθημα θα τα χει θυμηθει ολα η πρωτη μερα ηταν μετα απο τοσο καιρο

Να δω εγω ποτε θα βρω χρονο που θελω τοσα να κανω κ εγω κ ο β κ δε προφταινω γκρρρ

Τι καλα που στρωσαν κ στον υπνο

Εγω χωρις υπνο ειναι να μαι κλαινε οι ρεγγες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου εχουμε επισημα σακουλι με μωρο γιουπιιιιι

Ολα τελεια θα πανε κ θα χουμε πολλα καλοκαιρινα μωρα

Με το συζηξ οκ ειμαςτε

μαλωνουμε αλλα τα βρισκουμε συντομα αλλωστε παντα μαλωνουμε για τραγικα χαζους λογους

Ο βασιλης ξετρελαθηκε στις διακοπες μας ειχε κ τους δυο κ ολο ξεκαρδιζοταν απο χαρα

Παντως ενα παιδι ισον κανενα πιστευω διακοπες δε καταλαβα παιδι μιας κ τριγυρναγαμε ολο εξω αυτος για βολτες πεθαινει αρα η καλυτερη του

Αλεξ βουρρρρ για μπεμπε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου οντως φαση ειναι στα δυο ολα δοκιμαζουν τα νευρα τα ορια κ τις αντοχες μας..

Με το δευτερο πολυ φοβαμαι οτι κ ο β θα αλλαξει ειδικα λογω ζηλιας επισης το δευτερο νομιζω θα ναι τρελα ζωηρο τι να πω τοσο βολικο σαν το β το θεωρω αδυνατο να ναι κ το αλλο..

Ανθουλι κ εγω τον βασιλη τον κοιμιζω δηλ τον βαζω στο κρεβατι πινει γαλα κανουμε χαδια συνηθως 10 λεπτα κ κοιμαται

Δε θελω ομως να σταματησει αυτο συντομα κ να πηγαινει μονος θα το καθυςτερηςω χαχα αυτες οι στιγμες ειναι οι καλυτερες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια που σαι καλε εσυ;;

Εχω αποσυντονιστει λογω ωρας κ δε νυσταζω κ αυριο θα κουτουλαω

Σας ειπα;;στη γειτονια υπαρχει καπου γαιδαρος ναι καλα ακουσατε.,,κ τα βραδια συνηθως γκαριζει εχει πολυ πλακα δεν τον εχω βρει ακομα θεμα χρονου ειναι χαχα

Θα παρω σβαρνα τους κηπους να κοιταζω χαχα

Σας φιλω...!

Παω να διαβασω λιγο για τη δουλεια κ νανακια

Καλη μας νυχτα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Η Δευτέρα είναι η πιο πιεστική μου μέρα. Δεν έχω χρόνο για πολλά πράγματα. Πέρα από τη δουλειά, λοιπόν, δεν έκανα τίποτα άλλο. Τα πράματα στο σπίτι κύλησαν ομαλά όσο έλειπα.

 

Βασούλα, χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου! Είδατε το σποράκι σας! Με το καλό να το κρατήσετε και στην αγκαλίτσα σας! Μου φαίνεται κάπως που δεν θα τα ξαναζήσω όλα αυτά. Υπέρηχοι, τοκετός κλπ. Ωραίες εμπειρίες.

Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές τα παιδιά μας, κάνουν πράγματα που δεν έχουν δει από την οικογένειά τους. Το κακό είναι, όμως, ότι όλοι θα σκεφτούν πως αυτά τα βλέπει το παιδί από το σπίτι του.

 

Κατερινάκι, καλή αρχή με το baby swimming! Στο επόμενο μάθημα ο Νικόλας θα είναι πολύ πιο άνετος και σύντομα θα το απολαμβάνει πάρα πολύ και πάλι! Εύκολο μωράκι ο Γιωργάκης σου! Ο Νικόλας, απ' όσο θυμάμαι, δεν είχε στρώσει τόσο γρήγορα στον ύπνο ε;;

 

Μαγδούλα, ωραίο πρέπει να ήταν το σεμινάριο που παρακολούθησες και μπράβο στην κοπέλα που το κάνει αφιλοκερδώς. Όπως πολύ σωστά είπες, μετέτρεψε τον πόνο της σε προσφορά προς τους άλλους.

Όποτε έχω χρόνο,μου αρέσει κι εμένα να ξαπλώνω με τα παιδιά μου για να κοιμηθούν. Το κακό είναι, όμως, ότι γυρνάω 9.30 το βράδυ και με το που γυρνάω πρέπει να ξαπλώσω με τον Πάνο, όχι για δέκα λεπτά αλλά για πολύ περισσότερο. Πολλές φορές δεν προλαβαίνω να βγάλω ούτε τα ρούχα μου. Μετά πρέπει να κάνω μπάνιο την Αλεξάνδρα, να της φτιάξω το γάλα, να της το δώσω και να ξαπλώσω και με αυτήν αν δεν κοιμηθεί όσο πίνει το γαλατάκι της. Αυτό σημαίνει ότι γυρνάω από τη δουλειά και δεν προλαβαίνω να πάρω ανάσα. Γι' αυτό θα ήθελα ο Πάνος να μπορεί να κοιμηθεί και μόνος του.

 

Έχω νεύρα γιατί δεν μπορώ να ράψω το στόμα μου. Γυρνάω από τη δουλειά και τρώω ένα σωρό παχυντικά πράγματα. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Κάθε μέρα λέω ότι θα το ράψω και κάθε μέρα τρώω του σκασμού. Κάτι πρέπει να κάνωωωωωω......

 

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ είμαι λίγο αρρωστούλα, έχω από χτες το μεσημέρι πονόλαιμο. Μάλλον κρυολόγημα είναι, και θα πρέπει να κάνει τον κύκλο του, κλαψ... Λόγω εγκυμοσύνης νιώθω και πολλή αδυναμία, ξανακλάψ... 

Χτες έκανα πολλές δουλειές, μαγείρεψα, ξεσκόνισα το δωμάτιό μου και το σαλόνι, συγύρισα, έπλυνα το νεροχύτη, έφυγα νωρίτερα για το σχολείο και πέρασα απ' τη Δημοτική Βιβλιοθήκη, και εκεί συναντήθηκα με το φαφλατά, που μου ζήτησε να τον πάω εγώ μέχρι το σημείο συνάντησης, γιατί ήρθαν από την Πάφο με τη γυναίκα του, και το αμάξι το είχε εκείνη, έτσι τον άφησε έξω από τη Δημοτική Βιβλιοθήκη να τον πάω εγώ. Εννοείται ότι μπήκε μέσα στη Βιβλιοθήκη και ρωτούσε, ενώ εγώ ήμουν πάνω κι έψαχνα βιβλία. Έλεος ρε φίλε, αφού σου είπα απ' έξω, είδες και το αμάξι μου, τι μπαίνεις μέσα και ρωτάς; Τέλος πάντων.

Στο σχολείο έκανα πρώτη ώρα μάθημα, δεύτερη ώρα ενώ είχα κενό έκανα αλλαγή για να κάνω διαγώνισμα σε μια τάξη, γιατί δε βόλευε αλλιώς, τρίτη ώρα μπήκα σε μια τάξη για ένα τέταρτο, και μετά κατεβήκαμε για τη γιορτή της 1ης Απριλίου. Η γιορτή μας ήταν πολύ ωραία, αλλά παρατράβηξε, γιατί είχαμε καλέσει δύο αγωνιστές της Ε.Ο.Κ.Α. να μας μιλήσουν, και έκαναν και οι δύο μακροσκελείς ομιλίες. Το είχα πει στο διευθυντή ότι θα παρατραβήξει με τους δύο ομιλητές, αλλά αυτός ήθελε πλούσιο πρόγραμμα. Είχαμε και έναν τραγουδιστή που μας είπε τέσσερα τραγούδια, και ένα συγκρότημα που χόρεψε τέσσερις χορούς, καταλαβαίνετε... Την ώρα των χορών ένιωθα τα μάτια μου να κλείνουν... 

Μετά τη γιορτή βγάλαμε κάποια κεράσματα για τους ξένους μας, δέκα παρά φύγαμε απ' το σχολείο... Και μετά έπρεπε να πάω το φαφλατά εκεί που ήταν η γυναίκα του, ευτυχώς δε βγήκα και πολύ απ' το δρόμο μου.

Σήμερα είναι αργία, αλλά δε θα κάνουμε τίποτα, γιατί πάααλι φυσάει... Είπα στον άντρα μου το πρωί να πάει τον Αντρέα παιδική χαρά, αλλά μετά σηκώθηκε τρελός αέρας, και δε λέει. Είναι και λίγο κρυωμένος κι αυτός (αυτός με κόλλησε), έχει λίγο βήχα και μύξες, αλλά συνήθως μόνο όταν ξυπνάει. Την Κυριακή είχε όλη μέρα βήχα, αλλά του έδωσα το βράδι λίγο σιρόπι, γιατί αλλιώς δε θα κοιμόταν, και του πέρασε. Μετά δεν ξαναχρειάστηκε να του δώσω. Τώρα είναι στους γονείς μου, για να μη μένει όλο στο σπίτι... 

Μάγδα για το φαγητό που λες, κι εμείς το μεσημέρι τρώμε πάντα στο τραπέζι, και κάνουμε και προσευχή τις πιο πολλές φορές. Για να είμαι ειλικρινής, εγώ ήμουν πιο πολύ του καναπέ, αλλά ο άντρας μου απαιτούσε τραπέζι, κι από τότε που άρχισε να τρώει κι ο Αντρέας, το καθιερώσαμε. Αλλά συνήθως τρώει λίγο, και μετά κατεβαίνει, κάνει καμιά βόλτα, ξανακάθεται, πάει, έρχεται, και το υπόλοιπο φαΐ συνήθως το αποτελειώνει στο σαλόνι. Αλλά τουλάχιστον ξέρει ότι τρώμε στο τραπέζι. Μια φορά έκανε νούμερα, κι έπαιρνε το πιάτο του και το έφερνε στο σαλόνι, αλλά ήμασταν ανυποχώρητοι, έκλαψε, γκρίνιαξε, και τελικά κάθισε κι έφαγε στο τραπέζι. Αλλά το βράδι συνήθως τρώμε στο σαλόνι, χιχι!

Αλεξάνδρα μη λες για "ένα επεισόδιο Πέππα"... Μεγάλος πόνος κρύβεται πίσω απ' αυτή τη μικρή φράση... Μια φορά μιλούσα με μια φίλη μου στο σκάιπ, και κρατούσε πάνω της τη μικρότερη κόρη της, που πρέπει να ήταν τότε 16 μηνών περίπου. Της λέω "τι ωραία που κάθεται η μικρή έτσι ήσυχα, αν ήταν εδώ ο Αντρέας θα ζητούσε 'ένα επεισόδιο Πέππα'" και μόλις το είπα αυτό, άρχισε η μικρή να τσιρίζει. Μου λέει η φίλη μου "ΜΗ ΛΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΞΗ!!! Μόλις τώρα την κλείσαμε!".

Καγκουράκι μια χαρά το baby swimming. Για σας δηλαδή, γιατί για μένα θα ήταν εφιάλτης, χαχα!

Ανθή κι εγώ βαριέμαι στις κούνιες, και τις πιο πολλές φορές τον πηγαίνει ο άντρας μου τον Αντρέα. Την τελευταία φορά που τον πήγε, έκανε παρέα με τις άλλες μαμάδες. Ο άντρας μου δηλαδή, όχι ο Αντρέας!

Όσο για τον ύπνο, ευτυχώς ο Αντρέας κοιμάται σερί όλο το βράδι, περίπου από τότε που σταμάτησε να θηλάζει, δηλαδή εδώ και σχεδόν ένα χρόνο, εκτός κι αν είναι άρρωστος. Αλλά είχαμε άλλα προβλήματα, αν θυμάσαι ξυπνούσε απ' τις έξι-εξήμιση, και καμιά φορά κι απ' τις πεντέμιση... 

Βάσω άντε, μια χαρά, μπήκες κι εσύ επίσημα στο κλαμπ των εγκύων! Κι εμείς στον Αντρέα την πρώτη φορά είχαμε δει την καρδιά απλά να πάλλεται. Σ' αυτήν την εγκυμοσύνη την ακούσαμε από την πρώτη φορά. Εγώ τις ενέσεις και τις ασπιρίνες τις άρχισα μόλις είχα το θετικό τεστ, δηλαδή από την πέμπτη μέρα καθυστέρησης.

Μάγδα πολύ ωραίο το μάθημα που κάνατε. Θα ήθελα κι εγώ να κάνω μαθήματα α' βοηθειών, και νομίζω κάνουν δωρεάν στο νοσοκομείο, αλλά μέχρι να το πάρω απόφαση...

Καλά, πολύ γέλασα με το γάιδαρο! Αν μέναμε κοντά, θα σου έλεγα ότι μάλλον ακούς τον άντρα μου που ροχαλίζει.

Ανθή κι εγώ ξαπλώνω μαζί με τον Αντρέα για να κοιμηθεί. Κάνουμε γλύκες, κάποιες φορές κοιμάται πολύ γρήγορα, κάποιες άλλες όχι και τόσο... Αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη, επειδή ούτως ή άλλως γυρνάω σπίτι κουρασμένη, θέλω να ξαπλώσω κατευθείαν. 

Καλά, την Αλεξάνδρα γιατί δεν την κάνει κάποιος άλλος μπάνιο; 

Για το κόλλημα που λέτε, ο Αντρέας δεν έχει κόλλημα μαζί μου, ούτε και με κανέναν άλλο. Πάλι καλά δηλαδή, δε μου αρέσει αυτό. 

Σας αφήνω κόρες, θα τα πούμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια ,καλο μηνα

καλε ποσα γραψατε παλι εχω χασει επεισοδια δεν σας προλαβαινω με τιποτα ομως .....σε λιγες μερες τελειωνω και θα γραφω παλι οπως και πριν ,την Μ.Τεταρτη μαλλον θα παω τελευταια μερα αφου τελειωνω στις 27 αλλα θα ειναι κλειστα τοτε,απο τη μια λεω θελω  να τελειωσω να βρω παλι τους ρυθμους μου και απο την αλλη εχουμε τοσο καλο κλιμα στη δουλεια και περναμε τοσο ωραια με τα κοριτσια φυσικα ειναι και το οικονομικο που βοηθαει και δεν θελω να σταματησω τελοσπαντων,ειμαι και λιγο αρρωστουλα αυτες τις μερες κρυωσα την 25η ημουν λεπτα ντυμενη και καθισαμε για καφε εξω και την αρπαξα ,κανανε παρελαση τα καμαρια μου....κατα τα αλλα τα ιδια σταματημο δεν εχω ....δεν προλαβα να τα διαβασω ολα...

Αννα Μαρια παλι αρρωστουλα;περαστικα συντομα ..εμεις παντα στο τραπεζι τρωμε το μεσημερι, στο σαλονι μονο τοστακια,φρουτα κτλ

 

Βασουλα ειδατε το σπορακι τελεια την επομενη φορα θα ακουσεις και τον μαγικο αυτο ηχο παντα πολυ συγκηνητικη στιγμη

 

Μαγδα τελειο το σεμιναριο οπως το περιγραφεις μπραβο στην κοπελα

 

Κατερινακι σταματημο δεν εχεις κι εσυ μια χαρα αφου εστρωσε ο μικρουλης να ξεκουραζεσαι κι εσυ ,κι εγω δεν ειχα θεμα με τον υπνο ολα κοιμοταν ευκολα μαλλο μας λυπαται ο Θεος με τοσα παιδια

 

Αλεξανδρα γυναικες παιδι μου απο μικρες τετοια κανουμε τα δικα μου παλι δεν νοιαζονται καθολου για τα ρουχα τους το μονο μελημα τους ειναι να φορανε φορμες για να ειναι ανετα και να μπορουν να παιζουν μαχη δινουμε παντα οταν πρεπει να ντυθουν καλυτερα ,ο Δημητρης αυτες τις μερες εχει παθει κολλημα με την φιλη του που σας ειχα ξαναπει που παιζαν απο πολυ μικρα θελουν συνεχεια να ειναι μαζι το μπελα μου εχω βρει μια αυτη σε εμας μια ο Δημητρης ξενιτευεται χαχαχα ο ερωτιαρης μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη ασε κι εγω ολο βλακειες τρωω τελευταια πολυ τσιμπολογημα ομως που να χασω κιλα μετα ολο λεω θα το ραψω κι ολο τρωω γκρρρρ....ποδοσφαιρο συνεχιζει ο Πανουλης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα  καλα ποιος εχει γαιδαρο στην Αθηνα πολυ περιεργο μου φαινεται εμεις εδω και δεν εχουμε γαιδουρια που μενουμε και σε χωριο χαχαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα κορες σημερα κουραστικα στη δουλεια κατι αξιολογο δεν εκανα αλλα ως να βρεθουν οι ρυθμοι εφυγε η παλια προισταμενη ηρθε παλι ο δικος μας πηρε μεταθεση ενα αλλος ηρθε μια νεα μπουρδουκλωθηκα μιλαμε

Γυρησα αναγουλα κ ζαλαδα πρεπει να παρω χάπια για σιδηρο οπωσδηποτε..

Ξανα δουλεια ζουζουνιες με το μικρο κ τεζα

Ουτε να μαγειρεψω εχω κουραγιο εκανα τυροπιτακια κ λουκανικοπιτακια ουσιαστικα τα ψησα πολλα εκανα χαχα

Κατερινιω μου λειψες βρε σε αναζηταγα οντως κ εγω μια θελω να δουλευω μια δε θελω μακαρι να ξερα τι θελω!!!

Κρυωσες βρε σε επιασε η ανοιξη κ ξεντυθηκες!!

Χωριουδακι ειναι εχω που μενω χιχι μοιαζει με επαρχια μεγαλα οικοπεδα κ μονοκατοικιες εχουμε

Ακομα να βρω το γαιδαρακο παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ο β βαζει οτι να ναι φοραει οτι του δωςεις γιαυτο ηθελα αγορια τα βαριεμαι τρελα ντυσιματα μαλλια βαψιματα τα κανω εξαναγκης κ μονο γιατι μου αρεσουν οι περιποιημενες γυναικες

αλλιως ο αντρας ειναι κωλοφαρδος τζιν τι σερτ ετοιμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη οντως τα παιδακια υιοθετουν συμπεριφορες απο παντου ο δικος μου σημερα ειπε θα σου δωσω μπατσα εκφραση που οταν καν εχω ξανακουσει κ επισης σημερα εκανε πολυ πως ειναι μωρο γκρινιαρικο εκλαιγε ψευτικα δλδ

Καπου στο σχολειο τα κονομησε!!

Ανθη οντως τωρα που σχολω 9 ευτυχως κοιμαται ο β γρηγορα αλλιως μπαινω κ βουρ ταιζω κοιμιζω κ οταν κατσω επιτελους νιωθω να καταρρεω απο κουραση ποσο εσυ με δυο

Εμενα ο β ειναι κ μαμακιας κ μπαμπακιας ενα κλικ παραπανω μαμακιας θα λεγα χαχα

Κ εγω ολο τρωω κ πλησιαζει καλοκαιρι καηκαμε χαχα

Αννα μαρια δανεικα τα κουλουρια που λεει η παροιμια τον πηγες κ εσυ τον φαφλατα παλι καλα ηταν κοντα κ δε σε καζανιασε

Ποτε σταματας απο σχολειο εσυ αληθεια;;

Περαστικα κοριτσακι κολησες κ εσυ

Εγω κουνιες κ βολτα παντα θα βρω παρεα εστω κ μονη να παω ολο κ καποιον θα γνωρισω για παρειτσα ειδικα θαλασσα ειχαμε στανταρ ραντεβου με καποιες κ μερος χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...