Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Παρασκευούλα σήμερα! Αύριο το απόγευμα ο Πάνος έχει ραντεβού στην πλατεία με τα φιλαράκια του. Μας βλέπω κανένα 4ωρο εκεί....Το μεσημεράκι θα πάω κομμωτήριο για μαλλάκι και νυχάκι. Είναι η μέρα μου το Σάββατο! Χαχαχαχαχαχα!

Η Αλεξάνδρα το βράδυ δεν ήθελε να κοιμηθεί πάλι στο κρεβάτι της. Ο Πάνος πήγε στη μαμά μου. Θέλω να πάω και σούπερ μάρκετ για να αγοράσω είδη πρώτης ανάγκης για το χαμόγελο του παιδιού. Θα τα συγκεντρώσει το σχολείο του Πάνου μέχρι την Τρίτη και την Τετάρτη θα έρθουν από το Χαμόγελο του Παιδιού να τα πάρουν. Θα πάρω και τον Πάνο μαζί μου στο σούπερ μάρκετ για να καταλάβει πόσο σημαντικό είναι να βοηθάμε ανθρώπους που έχουν ανάγκη. Πρέπει να καταλάβει ότι υπάρχουν παιδάκια που δεν έχουν ούτε τα απαραίτητα. Έτσι μόνο θα μάθει να εκτιμά αυτά που έχει.

 

Βασούλα, ήρθε η στιγμή για το πρώτο υπερηχογράφημα! Φαντάζομαι τη χαρά σου! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

 

Μαγδούλα, πάλι έκλπηξη σου έκαναν και πήγατε Δημητσάνα; Αχ πόσο ζηλεύω. Πρέπει να βάλω τον άντρα μου στην πρίζα για να κανονίσουμε κι εμείς καμιά εκδρομούλα. Η ρουτίνα μας έχει φάει πια. Ωραίο το ξενοδοχείο ε; Πόσο πάει η μέρα; Ελπίζω να μη γίνομαι αδιάκριτη..

Πιστεύω κι εγώ πως ο Πάνος ζηλεύει. Με φέρνει όμως κι εμένα στα όριά μου. Όσο για την Αλεξάνδρα, δεν της έχουμε ξανακάνει ΠΟΤΕ ντα. Μόνο φιλάκια. Εκείνη, όμως , δεν λέει να το ξεχάσει δυστυχώς. Για να δούμε...

 

Κατερινάκι, μοιάζουν τα παιδάκια μας. Ας μην ξεχνάμε άλλωστε ότι ήθελαν να ντυθούν και τα δύο γαϊδούρια! Χαχαχαχαχαχαχα. Άχτι το έχω να παίξει ο Πάνος μόνος του για αρκετή ώρα... Όσο για την ουρά μας, τι να πω πια;; Η Αλεξάνδρα έχει το απόλυτο κόλλημα μαζί μου. Λέει συνέχεια μαμά. Ακόμα και να λείπω στη δουλειά με φωνάζει συνέχεια. Σήμερα την είχε πάρει η μαμά μου στο κομμωτήριο και όταν επέστρεψα από τη δουλειά δεν είχαν γυρίσει ακόμα. Όταν έφτασαν, άκουσα την Αλεξάνδρα να φωνάζει μαμά όσο ανέβαιναν τη σκάλα. Στο κομμωτήριο πάλι με φώναζε. Δεν κλαίει. Απλά λέει συνέχεια μαμά. Ευτυχώς κοιμούνται νωρίς τα παιδάκια σου και ηρεμείς κι εσύ λίγο. Η Αλεξάνδρα κοιμάται στις 11 και μάλιστα χωρίς μεσημεριανό ύπνο. Δεν ξυπνάει όμως νωρίς το πρωί. Μπορεί να έχουμε διαλείμματα μέσα στη νύχτα αλλά το πρωί το κόβει στον ύπνο.

 

Αλεξάνδρα γέλασα πολύ που τη σκανδαλιά την έκανε η Lalaloopsy!!! Χαχαχαχαχαχαχα! Τι να της πεις μετά;; Ετοιμόλογη η Κωνσταντίνα. Όταν ο Πάνος δεν τρώει το μεσημεριανό, δεν του δίνω κάτι άλλο. Σήμερα, όμως, έκανα κάτι που γνωρίζω πως είναι λάθος. Του είπα πως αν φάει 5 κουταλιές ψάρι, θα του δώσω παγωτίνι. Από το ένα λάθος στο άλλο πηγαίνω. Βέβαια, έφαγε 5 μπουκιές...

Έχεις όρεξη για δουλίτσες βλέπω! Δεν έρχεσαι και από μένα; Ευτυχώς έχω γλιτώσει το σίδερο. Τις Δευτέρες που έρχεται η πεθερά μου να μου κρατήσει τα παιδιά, μου σιδερώνει κιόλας. Να' ναι καλά η γυναίκα. Αυτά τα μεγαλεία μέχρι να σταματήσω τη δουλειά για καλοκαίρι. Αν δεν δουλεύω, δεν με βοηθά κανείς. Ούτε η μαμά μου. Θεωρούν πως είμαι ξεκούραστη και δεν έχω ανάγκη από βοήθεια. Ξέρετε όμως πολύ καλά ότι είναι πολύ πιο κουραστικό να κάθεσαι όλη μέρα σπίτι με 2 παιδιά στην ηλικία των δικών μου.

 

Αυτά και για σήμερα. Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Παρασκευούλα σήμερα! Αύριο το απόγευμα ο Πάνος έχει ραντεβού στην πλατεία με τα φιλαράκια του. Μας βλέπω κανένα 4ωρο εκεί....Το μεσημεράκι θα πάω κομμωτήριο για μαλλάκι και νυχάκι. Είναι η μέρα μου το Σάββατο! Χαχαχαχαχαχα!

Η Αλεξάνδρα το βράδυ δεν ήθελε να κοιμηθεί πάλι στο κρεβάτι της. Ο Πάνος πήγε στη μαμά μου. Θέλω να πάω και σούπερ μάρκετ για να αγοράσω είδη πρώτης ανάγκης για το χαμόγελο του παιδιού. Θα τα συγκεντρώσει το σχολείο του Πάνου μέχρι την Τρίτη και την Τετάρτη θα έρθουν από το Χαμόγελο του Παιδιού να τα πάρουν. Θα πάρω και τον Πάνο μαζί μου στο σούπερ μάρκετ για να καταλάβει πόσο σημαντικό είναι να βοηθάμε ανθρώπους που έχουν ανάγκη. Πρέπει να καταλάβει ότι υπάρχουν παιδάκια που δεν έχουν ούτε τα απαραίτητα. Έτσι μόνο θα μάθει να εκτιμά αυτά που έχει.

 

Βασούλα, ήρθε η στιγμή για το πρώτο υπερηχογράφημα! Φαντάζομαι τη χαρά σου! Θα περιμένουμε τα νέα σου!

 

Μαγδούλα, πάλι έκλπηξη σου έκαναν και πήγατε Δημητσάνα; Αχ πόσο ζηλεύω. Πρέπει να βάλω τον άντρα μου στην πρίζα για να κανονίσουμε κι εμείς καμιά εκδρομούλα. Η ρουτίνα μας έχει φάει πια. Ωραίο το ξενοδοχείο ε; Πόσο πάει η μέρα; Ελπίζω να μη γίνομαι αδιάκριτη..

Πιστεύω κι εγώ πως ο Πάνος ζηλεύει. Με φέρνει όμως κι εμένα στα όριά μου. Όσο για την Αλεξάνδρα, δεν της έχουμε ξανακάνει ΠΟΤΕ ντα. Μόνο φιλάκια. Εκείνη, όμως , δεν λέει να το ξεχάσει δυστυχώς. Για να δούμε...

 

Κατερινάκι, μοιάζουν τα παιδάκια μας. Ας μην ξεχνάμε άλλωστε ότι ήθελαν να ντυθούν και τα δύο γαϊδούρια! Χαχαχαχαχαχαχα. Άχτι το έχω να παίξει ο Πάνος μόνος του για αρκετή ώρα... Όσο για την ουρά μας, τι να πω πια;; Η Αλεξάνδρα έχει το απόλυτο κόλλημα μαζί μου. Λέει συνέχεια μαμά. Ακόμα και να λείπω στη δουλειά με φωνάζει συνέχεια. Σήμερα την είχε πάρει η μαμά μου στο κομμωτήριο και όταν επέστρεψα από τη δουλειά δεν είχαν γυρίσει ακόμα. Όταν έφτασαν, άκουσα την Αλεξάνδρα να φωνάζει μαμά όσο ανέβαιναν τη σκάλα. Στο κομμωτήριο πάλι με φώναζε. Δεν κλαίει. Απλά λέει συνέχεια μαμά. Ευτυχώς κοιμούνται νωρίς τα παιδάκια σου και ηρεμείς κι εσύ λίγο. Η Αλεξάνδρα κοιμάται στις 11 και μάλιστα χωρίς μεσημεριανό ύπνο. Δεν ξυπνάει όμως νωρίς το πρωί. Μπορεί να έχουμε διαλείμματα μέσα στη νύχτα αλλά το πρωί το κόβει στον ύπνο.

 

Αλεξάνδρα γέλασα πολύ που τη σκανδαλιά την έκανε η Lalaloopsy!!! Χαχαχαχαχαχαχα! Τι να της πεις μετά;; Ετοιμόλογη η Κωνσταντίνα. Όταν ο Πάνος δεν τρώει το μεσημεριανό, δεν του δίνω κάτι άλλο. Σήμερα, όμως, έκανα κάτι που γνωρίζω πως είναι λάθος. Του είπα πως αν φάει 5 κουταλιές ψάρι, θα του δώσω παγωτίνι. Από το ένα λάθος στο άλλο πηγαίνω. Βέβαια, έφαγε 5 μπουκιές...

Έχεις όρεξη για δουλίτσες βλέπω! Δεν έρχεσαι και από μένα; Ευτυχώς έχω γλιτώσει το σίδερο. Τις Δευτέρες που έρχεται η πεθερά μου να μου κρατήσει τα παιδιά, μου σιδερώνει κιόλας. Να' ναι καλά η γυναίκα. Αυτά τα μεγαλεία μέχρι να σταματήσω τη δουλειά για καλοκαίρι. Αν δεν δουλεύω, δεν με βοηθά κανείς. Ούτε η μαμά μου. Θεωρούν πως είμαι ξεκούραστη και δεν έχω ανάγκη από βοήθεια. Ξέρετε όμως πολύ καλά ότι είναι πολύ πιο κουραστικό να κάθεσαι όλη μέρα σπίτι με 2 παιδιά στην ηλικία των δικών μου.

 

Αυτά και για σήμερα. Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύο φορές θα διαβάσετε το μήνυμά μου.. Θα το εμπεδώσετε για τα καλά...Χαχαχαχαχαχα. Αυτά παθαίνει ο ανυπόμονος που πατάει σαν τρελός το κουμπί από το ποντίκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά.

Ο Αντρέας ούτε την Πέμπτη, ούτε και χτες έκανε καθόλου δέκατα. 24 ώρες ήταν όλο κι όλο! Την Πέμπτη τον κρατήσαμε σπίτι περιορισμένο να δούμε πώς θα εξελιχθεί, και χτες πήγε στους γονείς μου. Σήμερα εμείς πήγαμε στη Λευκωσία σε ένα κατάστημα που μας είχε συστήσει μια φίλη μου, για να δούμε για βαφτιστικά, και τον Αντρέα τον πήγαμε και πάλι στους γονείς μου, γιατί δεν είχε νόημα να τον πάρουμε μαζί μας, αφού μόνο στο κατάστημα αυτό πήγαμε, και μετά πίσω.

Ευτυχώς βρήκαμε, ένα πολύ ωραίο κοστουμάκι, λινό, κάτασπρο, με ζώνη και γραβατούλα. Το πουκάμισο και το καπελάκι εξτρά. Το κουστουμάκι μόνο του με τα αξεσουάρ είχε 110 ευρώ, το πουκάμισο 27 και το καπελάκι 15 νομίζω, και πληρώσαμε 120 για όλα! Γενικώς, μας άρεσε γιατί έκανε μεγάλες εκπτώσεις χωρίς να της το ζητήσουμε. Π..χ, ένα άλλο κοστουμάκι που είδαμε, έκανε 350 ευρώ, και μας το άφηνε 200!!! Όταν βλέπω τέτοια, χαίρομαι να ψωνίζω, ακόμα κι αν είναι τσιμπημένες οι τιμές, γιατί βλέπω ότι ο άλλος έχει καλή διάθεση και φιλότιμο. Αυτό που δεν μπορώ είναι να με κοροϊδεύουν. 
Πήραμε και ένα σετάκι βερμούδα και κοντομάνικο μπλουζάκι με γιακαδάκι για το βαφτιστήρι μας, και ένα φορεματάκι για την κόρη του ξάδελφού μου που έχει σήμερα πάρτι γενεθλίων! Όλα μαζί 169 ευρώ! Πολύ καλά νομίζω. 

Τώρα για τη βάφτιση μένουν να πάρουμε δύο πετσέτες, κάλτσες και τα παπουτσάκια, που, επειδή το μωρό είναι μεγάλο και περπατάει, θα πρέπει να είναι κανονικά παπούτσια και όχι αγκαλιάς. Ευτυχώς βρήκε ο νονός μου στον μαγαζί του λευκά παπούτσια αγορίστικα, ορθοπεδικά, και θα πάω από Δευτέρα να τα πάρω!

Ουφ! Έφυγε κι αυτό!

Σε κανένα δίωρο έχω κατηχητικό, και μετά θα πάμε στο πάρτι που σας έλεγα. Ελπίζω να αντέξω σήμερα!

Μάγδα καλέ, όλο εκδρομές πάτε! Τι ωραία!!!!! Η Δημητσάνα πού είναι ακριβώς; (Από Γεωγραφία σκίζω, ουουουου!). 

Μη σκας με τον άντρα σου, μερικές φορές οι άντρες είναι από άλλο πλανήτη. Άκου σκηνή που μου έκανε σήμερα ο δικός μου: το πρωί ξυπνήσαμε όλοι μαζί στις δέκα. Συνήθως αυτός κι ο Αντρέας ξυπνάνε κατά τις οκτώ, αλλά χτες και σήμερα, ο Αντρέας ξύπνησε δέκα. Για Λευκωσία είχαμε πει ότι θα φεύγαμε κατά τις έντεκα. Μια χαρά δηλαδή. Λοιπόν, αυτός κάθισε κανένα εικοσάλεπτο-μισάωρο στον υπολογιστή, αφού έφτιαξε το γάλα του Αντρέα, και μετά γκρίνιαζε, επειδή του ζήτησα να μου φτιάξει κι εμένα πρωινό (κάτι που κάνει ούτως ή άλλως κάθε μέρα τώρα που είμαι έγκυος), και φώναζε ότι πάντα τον καθυστερώ, ότι πάντα ξυπνάω αργά και δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε τίποτα, κ.λπ. Του λέω "καλά ρε άνθρωπέ μου, πλάκα κάνεις, αφού όλοι μαζί ξυπνήσαμε σήμερα στις δέκα, εγώ τι σου φταίω". "Μα δε λέω μόνο για σήμερα" μου λέει "λέω γενικώς". Μετά γκρίνιαζε ότι τέτοια ώρα που θα φύγουμε θα έχει πολύ ήλιο και θα τον ενοχλεί στα μάτια (χάλασαν οι φακοί του και φοράει αναγκαστικά γυαλιά μυωπίας, οπότε δεν μπορεί να φορέσει και γυαλιά ηλίου), ότι ήθελε να πάει να πλύνει το αμάξι πριν και τώρα δεν προλαβαίνει, κ.λπ. Ό,τι να 'ναι. Αφού κι αυτός δέκα ξύπνησε, εγώ τι έφταιγα; 

Ο Αντρέας όταν τσακωνόμαστε, συνήθως λέει "ταματήστε τη φασα-ία"!

Για το θηλασμό κι εγώ είχα διαβάσει λίγα, και δύο άρθρα συγκεκριμένα που με βοήθησαν πολύ. Το ένα ήταν της Πατσούρου, οδηγίες για τις πρώτες σαράντα μέρες θηλασμού, και το άλλο ήταν του Παπαβέντση, τα πιο συνηθισμένα λάθη που γίνονται στο θηλασμό. Πέρα από αυτά, δε χρειάστηκα απολύτως τίποτε άλλο! Τα είχα δώσει και σε μαθήτριές μου που γέννησαν, αλλά δυστυχώς δεν κατάφεραν να θηλάσουν. Η μία γιατί την έπεισαν ότι δεν είχε πολύ γάλα, και έδινε και ξένο, οπότε της κόπηκε, και η άλλη (η γνωστή με τα μαύρα), δεν είχε υπομονή να κάθεται με το μωρό τόσες ώρες. Όταν μου το είπε αυτό απ' το τηλέφωνο, της είπα ότι το πιο σημαντικό είναι να είναι αυτή καλά, για να είναι καλά και το μωρό, και να μην καταπιέζεται. Δε νομίζω ότι είναι σωστό να πιέζεις την άλλη να θηλάσει, ειδικά όταν πρόκειται για θέμα ψυχολογίας και όχι απλά παραπληροφόρησης. 

Για τον αιματοκρίτη που λες, επειδή μια ζωή έχω πρόβλημα, νομίζω ότι, αν δεν πάρεις χάπια σιδήρου, δε γίνεται τίποτα.

Αλεξάνδρα μια χαρά η Κωνσταντίνα! Ο Αντρέας γενικώς είναι μωρό που παίζει μόνο του, αλλά όλο και κάτι θα ζητήσει, θα θελήσει, κ.λπ.

Εμείς όταν τον μαλώνουμε πολλές φορές βάζει τα κλάματα και μετά λέει "φοβήθηκα", ενώ συνήθως λέει "συ-ώμη" (συγγνώμη), αλλά το λέει τόσο συχνά, που πλέον έχει χάσει την αξία του! 

Καλά, πολύ γέλασα με την αταξία που έκανε η κούκλα!

Ανθή συμφωνώ κι εγώ με τη Μάγδα, απλά δε θα προσφέρεις κάτι άλλο στον Πανούλη και κάποια στιγμή θα φάει. Σίγουρα, όλοι έχουμε τις προτιμήσεις μας, αλλά δε γίνεται να τρώει μόνο παστίτσιο!

Κι εγώ κάποιες φορές φωνάζω στον Αντρέα, ειδικά όταν είμαστε στη μάνα μου, και τον βάζουμε στο κρεβάτι να τον αλλάξουμε. Τότε θέλει να κάνει τούμπες, θέλει να πάρει έναν υπνάκο, όπως λέει, γενικώς, δεν κάθεται με τίποτα. Αν δεν του φωνάξω λίγο, δεν υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρουμε να τον αλλάξουμε. Συνήθως, βέβαια, ξαπλώνω δίπλα του και κάνουμε γλύκες, και κάποιος άλλος τον αλλάζει, αλλά δεν πιάνει πάντα αυτό!

Καλά, πολύ γέλασα με την Αλεξάνδρα που είναι η ουρά σου!

Νομίζω ότι το καλύτερο για τη μικρή θα είναι να μην της δίνετε καθόλου σημασία όταν το κάνει. Και φυσικά, να μην της το κάνει κανένας άλλος. 

Εμάς έχει σε κάθε σούπερ μάρκετ κουτί για το Κοινωνικό Παντοπωλείο, και συνήθως όλο και κάτι ρίχνουμε, ένα κριθαράκι, ένα κουτί μακαρόνια, μια πάστα ντομάτας. Κι εγώ θέλω ο Αντρέας να τα βλέπει αυτά και να μαθαίνει.

Βάσω, τι έγινε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Ακούσατε καρδούλα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Μπες καλέ να μας πεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι ο Αντρέας έχει ελάχιστο βήχα από χτες, αλλά μόνο όταν ξυπνάει, και είναι ξερός βήχας, δεν είναι για εισπνεόμενα, ούτε και για σιρόπι, βέβαια, αφού μόνο το πρωί βήχει για λίγο.

Καγκουράκι ωχ, σίδερο ακούω! 

Εμάς ο Αντρέας αν δεν έχει κοιμηθεί μεσημέρι κοιμάται νωρίς, μπορεί και εννιάμιση, και μόνος του, δηλαδή μόλις πιεί το γάλα, μετά γέρνει στον καναπέ και αποκοιμιέται. Αλλιώς... μπορεί να πάει και έντεκα και εντεκάμιση, και να είμαστε μισή ώρα στο κρεβάτι κι αυτός να στριφογυρίζει, να κάνει γλύκες, να μου ανακατεύει τα μαλλιά, να εξερευνά τις σκιές στο ταβάνι, να τραγουδά, κ.λπ.

Εμείς εκδρομές πριν μείνω έγκυος πηγαίναμε αρκετές, συνήθως μονοήμερες, σπανιότερα διήμερες, αλλά τώρα έχουμε από αρχές Νοεμβρίου να πάμε. Τα Σάββατα έχω και το Κατηχητικό, οπότε δε βολεύει. Ο άντρας μου όλο μου λέει να πάμε, αλλά δεν έχουμε κανονίσει τίποτα. Του χρόνου, αν είμαστε καλά, θα βάλω το Κατηχητικό απόγευμα καθημερινής, για να έχω τα Σάββατα ελεύθερα.

Δεν το συζητάμε ότι είναι απείρως πιο κουραστικό να κάθεσαι σπίτι παρά να δουλεύεις. Εγώ πάντως, για τις χοντρές δουλειές, κουρτίνες, ντουλάπια, κ.λπ., θα φέρω γυναίκα, δε γίνεται αλλιώς.

Σας αφήνω κόρες, πολλά έγραψα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα να μαι κ εγω!!!

Σημερα τριγυρησαμε πολυ κ τωρα τα ποδαρακια μου ειναι οφ

Πηγαμε σε διαφορα πλακωστρωτα χωριουδακια ολα πανεμορφα μεσα στα βουνα πετρινα σπιτακια στο καταπρασινο δασος

Πηγαμε κ σε ενα μουσειο υδροκινησης αρεσε πολυ στο βασιλη ειχε ρυακια καταρακτακια μπαρουταδικο βυρσοδεψιο αλευρομυλο πολυ ομορφο κ αυτο..

Τα φαγητα λουκουμια εχω σκασει στο φαι αυτη η βδομαδα ειμαι +3 κ συνεχιζω απο κιλα χαχα

Το ξενοδοχειο λεγεται nerides ανθουλι κανει Απο 100 -165 αναλογα το δωματιο εγω εχω το φουλ αλλα κ την τυχη να πληρωσω τα μισα λεφτα μιας κ τα υπολοιπα μου τα χορηγει η δουλεια μου

Σα ξενοδοχειο αξιζει το καθε ευρω του αν κ ειναι τσιμπημενο για την εποχη μας.

Γενικα εμεις κανουμε πολλα ταξιδια εκδρομες ισως ειναι κ το μοναδικο που ταιριαζω με συζηξ

Μας αρεσουν πολυ εχουμε γυρησει ολη την ελλαδα σχεδον κ πολλα νησια.

Εγω βαριεμαι πολυ κ τα ταξιδια με αναζωγονουν αρκετα.

Καπου αρκαδια ειμαστε αννα μαρια κ εγω απο γεωγραφια μπουμπουνας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια ευτυχως ο αντρικος περδικι εμενα αυτες τις μερες απεργει απο φαι τρωει ελαχιστα.

Κ εσενα ο συζηξ ειναι τελικα περιπτωση αννα μαρια εμεις τσακωθηκαμε προχθες γιατι πεταξα στα σκουπιδια μπουκαλι χλωρινης δεν εκλεισε καλα το μπουκαλι με αποτελεσμα καθως κουβαλαγε τα σκουπιδια να πιτσιλιχτει κ να ξεβαψει η φορμα του επαθε κριση οχι για την φορμα αλλα για την απροσεξια μετα γκρινιαζε για ολα κ ετσι μαλωσαμε..

Ανθουλι μου γλυκο κ εγω εχω ταξει γλυκισμα για να φαει ξερω λαθος αλλα κ αυτα μες στο προγραμμα ειναι μη σκας χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια σουπερ τα βαφτηστικα κ ασπρα οπως τα θελες κ μενα μου τη δινει να με πιασουν κοροιδο στα λεφτα..

Ανθουλι σουπερ το σαββατιατικο ρεκτιφιε σου

Κ εγω θελω εθελοντη για σιδερωμαααα

Αυριο γυρναμε σνιφφ πανε οι διακοπες κ εχω ενα προγραμμα μμπρρρρ στη δουλεια.

Δευτερα μετα τη δουλεια με καλεσε 5 η ωρα μια φιλη στο σπιτι της

για σεμιναριο πρωτων βοηθειων σε παιδια κ χτυπηματα ατυχηματα γρηγορη αντιμετωπιση ερχεται απο αυστραλια μια γνωστη της κ θα μας το κανει στο σπιτι της δωρεαν

Αχρειαστο να ναι αλλα χρησιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου κ μενα δε παιζει πολυ μονος εσενα εχουν κ παρειτσα κ ο β βλεπω την αναζητα τον τελευταιο καιρο πολυ

Αλεξακο μου βολτιτσα αλλα σας τη χαλασε η ψιχαλα κ το κρυο

κ εδω εχει ψοφοκρυο 6-8 βαθμους με ηλιο

κ χτες εβρεξε το βραδυ κιολας να μου πεις τοσο βουνο λογικο με σκουφια ειμαστε σκεψου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι nerida boutique hotel τωρα ειδα την καρτα επισης καθολου αδιακριτη βρε ερωτηση

Ρωταμε να μαθαινουμε βρε

εμενα πολυ μου αρεσει να πηγαινω σε δοκιμασμενα μερη

πχ μας προτειναν θολο για φαι μια φιλη απο αθηνα κ οντως αξιζε.οποτε αν εχετε προτασεις για εξορμησεις εκδρομες ταβερνες μουςεια η κατι που αξιζει να κανω κ δω θα χαρω να τα μοιραστουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, δε θα το πιστέψετε.

Χτες ο άντρας μου έχασε τον ένα από τους φακούς επαφής του, και πριν λίγο, όπως άλλαζε τον Αντρέα, του άρπαξε ο μικρός τα γυαλιά, του τα πέταξε με δύναμη στο πάτωμα, και έσπασε ο ένας φακός... 

Τώρα κάνει λες και είναι ανάπηρος, λέει συνέχεια ότι δεν μπορεί να κάνει το ένα ή το άλλο γιατί είναι μ' ένα μάτι, ψάχνει να βρει οπτικό να πάρει φακούς αύριο, για να μην πω ότι ούρλιαζε για πόση ώρα, όχι στον Αντρέα συγκεκριμένα, αλλά γενικότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο μυωπιΑ εχει βρε αννα μαρια μου;;

Εγω πριν κανω λειζερ παντως επειδη ειχα πολυ μυωπια χωρις φακους ενιωθα πολυ χαλια βεβαια λογος να ουρλιαζει δεν υπαρχει μιας κ κατι δεν αλλαζει αλλα οπως εχουμε ξαναπει ΑΝΤΡΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Καλά είστε;Εγώ ,όπως σας είπα, πήγα κομμωτήριο και μετά στην πλατεία με τα παιδιά.Καθίσαμε εκεί 4 ώρες.Ο Κοσμάς ήρθε τις δύο τελευταίες.Ο Πάνος συναντά πολλούς φίλους του εκεί και ξεσαλωνει. Και η Αλεξάνδρα όμως καλά περνάει. Εγώ έχω ταιριάξει πολύ με τη μαμά ενός φίλου του Πάνου και έτσι όλοι είμαστε χαρούμενοι!!!

Σήμερα έπαθα πλάκα με την Αλεξάνδρα.Όλο εκπλήξεις είναι αυτό το παιδί.Όταν γυρίσαμε από τη βόλτα μας,πεινούσε πολύ.Έβγαλα λοιπόν τα υλικά για να της φτιάξω ένα τοστ και επειδή ήθελε λίγη ώρα μέχρι να ψηθεί,άρχισε να φωνάζει σαν υστερικό και να με κάνει ντα.Πραγματικά θαύμασα την απόλυτη ηρεμία~ψυχραιμία με την οποία αντιμετώπισα την κατάσταση.Μετά από λίγο πήρε το κινητό μου και επειδή της το πήρα για να κάνω ένα τηλέφωνο,ξανά έκανε τα ίδια.Ο Κοσμάς στην αρχή ήταν αυστηρός,αλλά όταν την είδε να κοκκινίζει και να μην παίρνει ανάσα από το κλάμα,τα είδε όλα και μου είπε να της δώσω το κινητό.Δεν της το έδωσα φυσικά και έκανα σαν να μην υπάρχει,σαν να μην την ακούω.Μετά από λίγο ηρέμησε.Έπεσα από τα σύννεφα με τη συμπεριφορά της.. Πολύ πεισματάρα βγήκε αλλά δεν έχει καταλάβει ότι είμαι περισσότερο..Θα γίνει καλό παιδάκι σαν τον αδελφό της.Ο Πάνος ποτέ δεν έχει αντιδράσει τόσο έντονα και άσχημα..Σήμερα η μικρή έκανε ό,τι σιχαίνομαι να βλέπω σε παιδιά..Πρέπει να δρασω άμεσα.

Άννα Μαρία,κι εγώ θα είχα άπειρα νεύρα αν δεν είχα ούτε φακούς ούτε γυαλιά.Δεν υπάρχει χειρότερο από το να μην βλέπεις..

Μια χαρά η τιμή των βαφτιστικών.Να ξέρεις όμως πως όταν οι μαγαζάτορες κάνουν τρελές εκπτώσεις από μόνοι τους,αυτό σημαίνει ότι έχουν ανεβάσει πολύ την τιμή και με την έκπτωση που και καλά σου κάνουν,την φτάνουν στα φυσιολογικά επίπεδα.Αν πχ εγώ θέλω να πουλήσω κάτι 100 ευρώ,θα σου πω 150 για να δείξω ότι σου κάνω φοβερή έκπτωση και εσύ να μην ζητήσεις πιο χαμηλή τιμή.Αυτό το έχω τσεκάρει σε πολλά μαγαζιά.Μπράβο στον Αντρίκο σου που είναι καλύτερα.Ευτυχώς πέρασε πολύ ελαφρά την ίωση!!!!

Μαγδουλα,τέλειο ακούγεται το ξενοδοχείο!Βέβαια,τα 160 πολλά είναι,αλλά έχει και πιο οικονομικά δωμάτια!Θα μπω ίντερνετ να δω.Κι εμείς είμαστε της εκδρομής,αλλά είμαστε και της καλοπερασης και με δυο παιδιά δεν το παίρνουμε εύκολα αποφαση..Η ηλικία της Αλεξάνδρας δεν είναι εύκολη για εκδρομές πάνω από μια μέρα...Τέλεια που τα μισά λεφτά τα έδωσε η δουλειά σου.Αν προκύψει ανάγκη για υπάλληλο μου λες..χαχαχα.

Βασούλα,πού είσαι;;;;Περιμέναμε νεα...

Πάω κορίτσια γιατί η Αλεξάνδρα μουρμουραει.Δύσκολη νύχτα μυριζομαι πάλι..

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Άλλαξε η ώρα και χάσαμε τ' αβγά και τα πασχάλια! Πάντα με κάνει χάλια η θερινή ώρα, γιατί χάνουμε μια ώρα ύπνο, και όπως είμαι εγώ τώρα δε με παίρνει για τέτοια πειράματα!

Ο άντρας μου μάλλον το πήρε απόφαση ότι είναι μονόφθαλμος. Τύλιξε με γκρι ταινία τον σπασμένο φακό των γυαλιών του, και μοιάζει με ψυχοπαθή! Ευτυχώς έχει μια φίλη μου μια ξαδέλφη οπτικό, που μάλιστα μένει στη γειτονιά μας, και το απόγευμα θα μπορέσει να πάει στο μαγαζί της να δει μήπως του βρει κανένα ζευγάρι φακούς. Ευτυχώς αυτός βρήκε ένα φάκελο με τους παλιούς φακούς των γυαλιών του, που πάνω αναγράφεται η μέτρηση για τους φακούς που είχε τώρα, οπότε λογικά θα είναι εντάξει, γιατί αυτή δεν μπορεί σήμερα να του μετρήσει μυωπία.

Ανθή εγώ πάντα έτσι αντιδρώ όταν πάει ο Αντρέας να κάνει καμιά "υστερία". Απλά δεν του δίνω σημασία. Πιο παλιά, όταν ήθελε κάτι και δεν του το δίναμε, φώναζε "ααααα" και χτυπούσε τους καναπέδες. Εγώ τον κοιτούσα τελείως απαθής, λες και του έλεγα "ό,τι κι αν κάνεις, δε με συγκινείς" κι έτσι το σταμάτησε. Πιστεύω ότι είναι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης αυτός. 

Όσο για τα κινητά μας, δεν τον αφήνουμε να τα πάρει ποτέ. Όποτε τα πήρε χωρίς να τον δούμε, έκανε κλήσεις, έστελνε μηνύματα, αποθήκευε "αριθμούς", κ.λπ. 

Για τους μαγαζάτορες το ξέρω καλέ, κι εμείς μαγαζί έχουμε. Αλλά, άλλο να σου λένε "200 ευρώ, ααα, πολύ καλή τιμή", κι άλλο να σου λένε "110 και σου κόβω και τόσα". 

Χτες το απόγευμα πήγαμε στα γενέθλια. Χάσαμε τα κεράκια για λίγο, αφού εγώ ήμουν Κατηχητικό. Ο Αντρέας με το που μπήκαμε πήγαινε από παιχνίδι σε παιχνίδι, έκανε παρέα με άλλα παιδάκια, συνομήλικα, μικρότερα και μεγαλύτερα. Το πρόβλημα ήταν ότι είχαν βγάλει και έξω τραπέζια, και στην αυλή είχαν και φουσκωτό. Εν τω μεταξύ, ενώ το πρωί ήταν καλοκαίρι, 26 βαθμοί, το βράδι έπεσε αρκετά, περίπου 10 βαθμούς κάτω, και έβγαλε και πολύ αέρα, ο οποίος συνεχίζεται και σήμερα, μαζί με τη χαμηλή θερμοκρασία. Οπότε, έμπαινε, έβγαινε, κι έπρεπε κάθε τόσο να του βάλουμε σακάκι. Σε κάποια φάση ανακάλυψε το φουσκωτό... Τον πήγε ο άντρας μου, αλλά κόντεψαν να τον τσαλαπατήσουν τα μεγαλύτερα παιδάκια, και τον έφερε μέσα σηκωτό. Αυτός επέμενε να πάει στο φουσκωτό, τον απασχολούσαμε με διάφορα άλλα, αλλά τελικά σηκωθήκαμε και φύγαμε (αφού είχαμε καθίσει κοντά στο δίωρο), γιατί δε μαζευόταν άλλο... 

Σας αφήνω, έχω να ετοιμάσω διαγώνισμα και σχέδιο μαθήματος, ουφ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, το βαφτιστικό κοστουμάκι το πλένουμε; Εγώ του Αντρέα δεν το είχα πλύνει, το είχα μόνο σιδερώσει. Είχα πλύνει φυσικά τα λαδόπανα και τις πετσέτες. Εσείς τι κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!Σημερα δεν καναμε τιποτα...χαλαρωσαμε σπιτακι... Χθες η Κωνσταντινα μουανεβασε το αιμα στο κεφαλι!! Ειχε ξυπνησει απο τις 6.30 το πρωι οποτε 8 ειπα να παμε για υπνο,και αργα ηταν!! Της λεω να βαλουμε πιτζαμες''οταν σου πω εγω'' η απαντηση.περναγε η ωρα,παω να την αλλαξω να μην θελει να βγαλει το φορεμα...3 μερες το φορουσε!!Αλλαζαμε μονο μπλουζα και καλσον που λερωνοντουσαν. Να της το λεω με το καλο οτι πρεπει να αλλαξει,το βραδυ δεν φοραμε τα ρουχα κτλ τιποτα. Να περναω μετα στις απειλες οτι δεν θα ξαναπαμε βολτα ,δεν θα της ξαναφτιαξω τιποτα κτλ ,τιποτα!!Της πιανω να της τα βγαλω με το ζορι γιατι φορτωνα,βαζει τα κλαματα...με αναφιλητα να λεει ΄΄το φουστανι μου...θελω το φουστανι μου'' Την παω στο κρεβατι,απο τα κλαματα αναγουλιαζει,πανε τα σεντονια...την σηκωνω να τα αλλαξω,συνεχιζεται το δραμα και κανει μια ρουκετα...την αλλαζει πιτζαμες ο μπαμπας της και καθεται λιγακι μαζι της.Παω πιο μετα να την δω αν κοιμηθηκε και ειχε βγαλει το ενα μανικι...πεισμα!! Παω να της το φορεσω,με καταλαβαινει και αρχιζει να κλαιει,μου λεει ΄΄συγνωμη μαμα μου'' αγκαλιαστηκαμε ,φορεσε και το μανικι και ηρεμησε....Τουλαχιστον καταλαβαινει μετα τα λαθη της...αφου με σκασει...!!!Το πρωι ξυπναει και πρωτη κουβεντα της ''που ειναι το φουστανι μου;;΄΄εννοειται το ειχα εξαφανισει!!! Με το παιχνιδι εννοειται πως τοσες ωρες που παιζει δεν σημαινει οτι δεν εχουμε επαφη...μας λεει τι κανει με τα παιδακια της,σημερα εκανα μπανιο και ερχεται εξω απο την πορτα και μου φωναζε''μαμα,να πλυνω τα χερακια του μωρου μου που λερωθηκε;''γελαγα μονη μου και σκεφτομουν τι θα βρω μολις βγω.Μου φερνει το αρκουδακι να το κρατησω γιατι το χτυπησε το λαγουδακι..χαχα ,ριχνουμε και κανενα χωρο κρατοντας τα κουκλακια και αλλα τετοια.Το καλο ειναι οτι μπορω να κανω και κατι αλλο μαζι.

 

Ανθη κι εγω το κανω αυτο με την Κωνσταντινα και της ταζω διαφορα για να φαει.οχι καθε φορα γιατι τρωει καλα τωρα αλλα η σκατουλα τωρα και να μην της το εχω ταξει μου λεει ''θα μου δωσεις εκπληξη που αδειασα το πιατο;''Τουλαχιστον σιγα σιγα να αυξανετε τις μπουκιες. Αυτα που κανει η Αλεξανδρα τα εκανε και η Κωνσταντινα ,και σε μενα μονο η αδιαφορια επιασε και ηρεμησε..τι κιαν φωναζα ,τι κιαν την εβαζα τιμωρια ,χειροτερα γινοταν!!

 

Μαγδουλα καλη επιστροφη!!!πολυ χρησιμο το σεμιναριο αυριο!!!

 

Αννα Μαρια κι εμενα μου εχει χαλασει ενα ζευγαρι γυαλια η Κωνσταντινα αλλα οι αντρες ,δεν τους ξερεις;χειροτεροι και απο μωρα~!!Τελικα βρηκε φακους;Μια χαρα,ξεμπερδεψατε με τα βαφτιστικα,αλλα θα συμφωνησω με την Ανθη για τις εκπτωσεις,σκεψου την αισχροκερδια αν κανουν τετοια εκπτωση και παλι βγαζουν κεδρος!! Εγω δεν τα ειχα πλυνει.

 

Κατερινα σκεψου οτι στην φιλη μου αυτη,παρολο που ειναι τοσο ζωηρη η μικρη της ειπαν οτι δεν θα μπορει να γραψει τις εργοθεραπειες γιατι ειναι πολυ μικρη για να διαγνωστει .Μια χαρα μωρε ειναι η Αγγελικουλα,φυσιολογικες συμπεριφορες για την ηλικια. Αχ δεν χορταινω να βλεπω τις φωτο που ανεβαζεις με τα ζουζουνια σου!!!

 

Βασω τι εγινε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω επισημα απο τα πατρια εδαφη!

Παει η αδεια!σημερα καναμε μια βολτα βυτινα η οποια δε με ξετρελανε μετα μαιναλο δεν ειχε χιονι κ λεβιδι κ επιστροφη αθηνα.

Ευτυχως ειχα αφησει το σπιτι στην εντελεια γιατι παθαινω που παθαινω σοκ οταν επιστρεφω αθηνα να ταν κ το σπιτι χαος θα κανα τις φλεβες τιραντες. Εβαλα πλυντηρια σιδερωσα κ μπηκα στην καθημερινοτητα.

Ακουστε πονηρια ο κανακαρης βραδυ ωρα υπνου σημερΑ ανοιγει το ψυγειο κ παιρνει δυο αγγουρακια τουρσι του λεω διαλεξε οι αγγουρακια Η γαλα

Αγγουρακια λεει

Τα τρωει κ μετΑ μου λεει

ΤωρΑ ηρθε η ωρα για γαλα

Λεω οχι ειπες αγγουρακια οχι γαλα

Κ απαντα τοσο πειστικα

Μαμακα ειπα αγγουρακια πρωτα κ μετα γαλα

Ενα ενα οχι μαζι ενοουσα..

που κ εγω αμφεβαλλα τι ειχε πει.. αλλα ευτυχως ηταν μαρτυρας κ ο συζηξ

Αχ θα μας τρελανουν μπρος στη μουρη μας τα ατιμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι κριση υστεριας μου κανε νομιζω καπου γυρω στΑ δυο μια φορα

Δε θυμαμαι τι ηθελε απλα θυμαμαι να ναι εξω απο το μπΑνιο στο πατωμα μας κ να κοπανιεται σα χταποδι να τσιριζει να κλαιει

Τα πρωτα 5 λεπτα απλα τον κοιταγα καθιστη κατω κ εγω μετα καζανιασε το κεφαλι εκατσα στη τραπεζαρια συνεχισε αλλα 10 λεπτα αφου ειχε γινει μπλε πνιγοταν κ αναγουλιαζε λες κ θα κανει εμετο αλλα εγω βραχος

Στο τελος ηρθε κ ζηταγε αγκαλιτσα

Απο τοτε δε ξαναχα επεισοδιο

Γενικα ομως σε θεματα πειθαρχιας ειμαι τοσο υπομονετικη που σκαω γαιδαρο αν πω οχι δεν αλλαζω γνωμη ποτε των ποτον κ το ξερει απο πρωτο χερι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε με νοιαζει να γυρησει το σπιτι αναποδα να παιζουμε ολη μερΑ να κανει ζημια καταλαθος εννοειται αλλα σε φαι υπνο κ τροπους ειμαι πραγματικα παρα πολυ αυστηρη η αλεξ με εχει γνωρισει κ ξερει.. Ε φιλεναδιτσα καλα δε λεω..;

Ο λογος που το κανω ειναι γιατι αυριο μεθαυριο θα συνηπαρξει με πολλους περαστικους απο τη ζωη του πρεπει απο τωρα να συμβιβαστει πως δεν ερχονται παντα οπως τα θελαμε κ τα σχεδιαζαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι! 

Ευτυχώς ο άντρας μου τακτοποιήθηκε με φακούς. Η οπτικός μένει εδώ δίπλα, πήγε με τα πόδια μέχρι το σπίτι της και της έδειξε το χαρτάκι με την παλιά μέτρηση, και είχε φακό στο σπίτι της. Πήρε μόνο ένα φακό απλά για να περάσει λίγες μέρες, δεν του πήρε λεφτά, και φυσικά, θα πάει σ' αυτήν για να αγοράσει φακούς και γυαλιά. 

Μετά απ' αυτό άλλαξε η διάθεσή του, και σκούπισε και σφουγγάρισε όλο το σπίτι, και άλλαξε σεντόνια! 

Τον Αντρέα τον είχαμε αφήσει στους γονείς μου, και πήγα κατά τις έξι παρά να τον πάρω, αλλά μέχρι να κάνει ο σύζυγος τις δουλειές, πέρασε η ώρα, και γυρίσαμε κατά τις οκτώμιση. Ο μικρός δεν είχε κοιμηθεί μεσημέρι, και τον πήρε ο ύπνος μόλις ξεκίνησα το αμάξι, αλλά όταν ήρθαμε σπίτι τον ξυπνήσαμε, και τώρα κάνουν ετοιμασίες για τον ύπνο.

Αλεξάνδρα πωπω, θα είχαν σπάσει τα νεύρα μου με το επεισόδιο με το φουστάνι! 

Ο άντρας μου συνήθως όταν αρρωσταίνει δεν το κάνει θέμα, αλλά αν, π.χ. γδάρει λίιιγο το δάχτυλό του, κάνει λες και έχει ακρωτηριαστεί, δεν πλένει πιάτα, κ.λπ. Τώρα με τα γυαλιά έκανε λες και είναι τυφλός.

Καλά, σίγουρα τα μαγαζιά βάζουν πολύ πάνω. Δηλαδή δεν πιστεύω ότι αυτά τα βαφτιστικά κοστίζουν περισσότερο από είκοσι ευρώ. Σίγουρα αυτοί δεν τα αγοράζουν τόσο, γιατί κάτι πρέπει να βγάλει κι ο κατασκευαστής, αλλά αν το πουλούσαν πενήντα-εξήντα ευρώ και πάλι θα έβγαζαν πιστεύω. Πάντως, να κάνει ένα κοστουμάκι για αγοράκι ενάμιση έτους 350 ευρώ δεν παίζει με τίποτα, εκτός κι αν είναι από μετάξι, με χρυσά κουμπιά, κ.λπ., αλλά αυτό που είδαμε σίγουρα δεν ήταν έτσι!

Μάγδα καλά, βγάλε άκρη με τα θηρία!

Ωραίος συνδυασμός πάντως, αγγουράκια με γάλα!

Ακούστε ατάκες ο Αντρέας: χτες που φεύγαμε απ' το πάρτι, ήθελε να πάρουμε σπίτι μας το φουσκωτό. Του λέω "κάτσε να το βάλω στην τσέπη μου να το πάρουμε μαζί μας" και μου απαντά "μα δε χω-άει"!

Σήμερα το μεσημέρι φάγαμε στους γονείς μου, κι όπως τρώγαμε πάει στον άντρα μου και του έλεγε "σήκω πάνω να παίτσουμε". Του λέει ο άντρας μου να περιμένει λίγο να φάμε και του απαντά ο Αντρέας "μα π-έπει να παίτσουμε λιγάκι". 

Μετά καθόμασταν στο σαλόνι και του λέει η μάνα μου να τον αλλάξει. "Όχι ακόμη" ήταν η απάντηση του Αντρέα! Μετά από τρία λεπτά σηκώνεται και λέει "σέλω να αλλάτσω. Ναι ακόμη"!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μπραβω που κρατησες χαρακτηρα κοριτσακι μου αχ ο χαζομπαμπας αγχωθηκε κ της το δινε χαχα..

Αννα μαρια τα ποστ σου παντα με κανουν να λιωνω στο γελιο μαρι ψυχοπαθης ο ανθρωπος που ναι μισοτυφλος;;;χαχα εγω συμπασχω προ λειζερ θυμαμαι κ στη θαλασσα με φακους εμπαινα μη κ βγω σε λαθος ομπρελα με τη στραβομαρα που με δερνε χαχα..

Εγω τα φουσκωτα πολυ τα φοβαμαι δε ξερω αλλα νομιζω οτι κρυβουν πολλους κινδυνους για να σπασεις κατι μπορει να μαι κ υπερβολικη κ να τα χω παρει στραβα.

Στο σαντα κλαους ειχε

μια φορα τον εχω παει

αυτος καταχαρηκε αλλα εγω ειχα 200 πιεση ως να τελειωςει τα πηδηματα κ το τρεξιμο απο δω κ εκει.

Κ μεις αυτο το μηνα ειμαστε καλεσμενοι σε παρτυ με φουσκωτα αι να δω ποσο θα καρδιοχτυπησω παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαζι γραφαμε αννα μαρια

Α τωρα ειδα οτι δεν ειναι πια ψυχοπαθης κ εκανε κ δουλειτσες τελεια πολυ καλη η οπτικος..

Εγω δεν τα πλυνα τα βαπτιστικα ουτε καν τα σιδερωσα μια περιουσια ειχε δωσει η χαζονονα του κ τα βαλε μονο μια φορα δε χοραγε μετα πεταμενα λεφτα πιστευω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...