Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου σημερΑ νιωθω ορθιο πτωμα πολυ κουραση

Πηγα δουλειτσα γυρησα πηγα στη συναντηση για ενημερωση γονιων ξανα δουλεια κ τωρα μπηκα

το μεσημερι μια κοιμομουν μια ξυπναγα οσο ημουν στο σπιτακι ευτυχως ο β ξεραθηκε κ χαλαρωσε λιγο ο εγκεφαλος

Στο σχολειο μου παν τα καλυτερα απλα μονο πως ειναι παρα πολυ ευαισθητος μαλωνουν κανα παιδακι κ τρεμει το χειλακι του δικου μου

Δε κλαιει ευκολα απλα φαινεται πως ειναι ψυχοπονιαρης κ πρεπει να σκληρηνει λιγακι

Θα μιλησω κ με ψυχολογο για συμβουλες οταν κανουμε συναντηση κ με αυτην σε λιγο καιρο

Κατα τα αλλα ωριμος κ υπακουος παντα κ ευκολος σα παιδι τρωει τα παντα συμετεχει σε ολα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμείς ακόμα καλά, δόξα τω Θεώ! Σήμερα πήγε ο Πάνος σχολείο και τα παιδάκια τον αγκάλιασαν και φώναζαν Πάνο Πάνο! Είχε μέρες να πάει βλέπετε. Τους πήγε και γλυκάκια! Του ετοίμασαν και ένα όμορφο μπλοκ με ευχές και ζωγραφιές από όλους τους συμμαθητές του! Τέλειο είναι! Πολύ συγκινητικό! Αύριο έχουμε και το πάρτυ μας!!!! Θα έρθουν όλοι οι καλεσμένοι μας!! Ο Πάνος το πρωί που πήγαινε σχολείο είχε άγχος για το αν θα φτάσουν τα γλυκά και όταν πήγα να τον πάρω μου είπε χαρούμενος ότι άρεσαν σε όλα τα παιδάκια εκτός από δύο. Χαχαχαχαχαχαχα. Αγχώδης μου βγήκε...

 

Κατερινάκι, ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου τις όμορφες!!!! Επιτέλους θα δω το μικρό σου το αντράκι!!! Χαίρομαι πάρα πολύ! Μου λείψατε φιλενάδα! Τι έπαθες βρε παιδί μου με το κινητό;; Είδες τι κάνει η κούραση; Ευτυχώς να λες που ήταν το παλιό.

 

Βασούλα, όλα καλά λοιπόν με την Πόπη! Η μικρή πάει χαρούμενη σχολείο πλέον! Τέλος καλό, όλα καλά! Τελικά ποτέ δεν θα μάθουμε τι την πείραξε..

 

Μαγδούλα, ευαίσθητος ο Βασιλάκης σου ε;;; Αυτό είναι στον χαρακτήρα και δύσκολα αλλάζει. Μπράβο στο αγόρι σου που είναι σε όλα του τέλειος.

 

Ξέχασα να σας πω. Μια φίλη παρακολουθεί κάτι σεμινάρια από παιδοψυχολόγο και έλεγε αυτός ότι όταν χτυπάνε τα παιδιά μας δεν πρέπει να τους λέμε πάει πέρασε και η μαμά σου δίνει το μαγικό φιλάκι και άλλα τέτοια. Επίσης, δεν πρέπει να τους λέμε  ότι στα έλεγε η μαμά... Αν έχει πυρετό δεν πρέπει να του πούμε ότι θα πάρει το ντεπονάκι και θα γίνει γρήγορα καλά. Είναι λέει σαν να τα κοροϊδεύουμε γιατί πρέπει να παραδεχτούμε όταν χτυπάει πως πονάει, μπορεί λέει το ντεπόν να μην το πιάσει και άλλα τέτοια. Και ένα τελευταίο. Όταν λέει είναι στεναχωρημένο δεν πρέπει να το αγκαλιάζουμε και να του λέμε ότι η μανούλα είναι εδώ , γιατί ο κόσμος λέει είναι σκληρός και έτσι κάνουμε τα παιδιά να νιώθουν αδύναμα. Με συγχωρείτε αλλά εγώ όλα αυτά τα θεωρώ ΜΠΟΥΡΔΕΣ και ας τα είπε παιδοψυχολόγος. Έλεος δηλαδή. Μας έχουν φλομώσει με ένα σωρό "επιστημονικές και ανεφάρμοστες μπούρδες". Ε λοιπόν, δεν υπάρχει ο τέλειος γονιός. Αν αυτοί είναι τέλειοι, μπράβο τους.

 

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Προχτές το μάμμυ δε μου το άνοιγε, μου έλεγε αρχικά ότι γίνονται κάτι εργασίες, και μετά απλά δεν έβρισκε τη σελίδα. Τελικά τα κατάφερα και μπήκα το βράδι, ενώ χτες μπήκα αρκετές φορές, σας διάβασα, αλλά δεν μπόρεσα να γράψω. Το βράδι, όμως, που μπήκα, μου έβγαζε κάτι πολύ περίεργα γραφικά, λες και ήταν όλα γραμμένα με γραφομηχανή.

Εμείς είμαστε καλά, εγώ δεν κοιμόμουν καθόλου καλά τα τελευταία δύο-τρία βράδια. Την Πέμπτη ξύπνησα κατά τις τεσσεράμιση, ξανακοιμήθηκα γύρω στις οκτώ, και στις εννιάμιση θυμήθηκαν οι από πάνω να αλλάξουν το πάτωμα ή να κάνουν κάτι εξίσου θορυβώδες. Χτες ξύπνησα εξήμιση, και κατάφερα να ξανακοιμηθώ κανένα μισάωρο επιπλέον. Σήμερα πάλι ξύπνησα τεσσεράμιση, και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Ο άντρας μου άρχισε τα ροχαλητά, έτσι τον έδιωξα, και τον έστειλα στο δωμάτιο του Αντρέα να κοιμηθεί. Ευτυχώς κατάφερα και ξανακοιμήθηκα, και ξύπνησα μαζί με τον Αντρέα στις δέκα παρά είκοσι!

Προηγουμένως πήγαμε στο φυτώριο και πήραμε διάφορα φυτά και λουλούδια. Πήραμε ρίγανη, θυμάρι, ένα άλλο που είναι διασταύρωση βασιλικού και μέντας, μια τριανταφυλλιά, μια λεμονιά, τέσσερις κατηφέδες, και μας έκανε και δώρο μια μικρή φραουλιά! 

Μετά πήγαμε στο νεκροταφείο που είναι δίπλα, για να βρούμε τον τάφο ενός φίλου του άντρα μου, αλλά περιπλανιόμασταν πόση ώρα και δεν τον βρήκαμε, έτσι φύγαμε. Εκεί κουράστηκα πάρα πολύ, ήρθαμε σπίτι, φάγαμε, και τώρα σε λίγο ο άντρας μου θα πάει τον Αντρέα καμιά βόλτα με το αμάξι για να κοιμηθεί. 

Στις τεσσεράμιση έχω κατηχητικό, και για μετά δεν έχουμε πρόγραμμα.

Ανθή, να σου ζήσει ο Πανούλης!!! Πωπω, πότε πήγε πέντε χρονών!!! Καλά να περάσετε σήμερα στο παρτάκι σας!

Όταν πεινάς, καλύτερα να τρως ένα μήλο, που δεν παχαίνει και δημιουργεί ένα αίσθημα κορεσμού, ή μια σαλάτα. Δίαιτα κάνεις από διαιτολόγο ή από μόνη σου;

Λες ότι έχουν άλλη χάρη οι κόρες ε; Όλοι έτσι μου λένε!

Βάσω ευτυχώς που πάνε όλα καλά με την Πόπη! 

Κι εμένα χτες με πιάσανε τα έντερά μου, αλλά είχα φάει σπανάκι με ρεβίθια, που όσο να 'ναι, είναι φαγητό που φουσκώνει!

Καγκουράκι πολύ γέλασα με το κινητό που πλύθηκε στους 60!

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες για τα ρούχα του μωρού, και εσένα και την Ανθή! Κι εμένα που γεννήθηκα Ιούλιο με είχανε μόνο με την πάνα, απ' ό,τι λέει η μάνα μου, ή και χωρίς αυτήν ακόμα, γιατί είχα πολύ ευαίσθητο δέρμα, και ερεθιζόταν πάρα πολύ, σε σημείο να κάνει πληγές. Αλλά θυμήθηκα τη μαθήτριά μου, που είχε γεννήσει πέρσι 15 Ιουνίου, και όταν πήγαμε στο μαιευτήριο να τη δούμε, είχαν το μωρό με μακρυμάνικο φορμάκι και σκεπασμένο με κουβέρτες, ενώ έκανε ζέστη, ενώ θυμάμαι ότι η πρώην διευθύντρια του σχολείου που η κόρη της είχε γεννήσει Μάρτιο, μας είχε πει ότι ο παιδίατρος της είπε να μη φοράει στο μωρό κοντομάνικα το Μάιο-Ιούνιο, ενώ ήταν δύο-τριών μηνών...

Μάγδα ευαισθητούλης ο Βασιλάκης! Καλά, δε σημαίνει ότι αυτό είναι πρόβλημα και πρέπει να μιλήσεις και με ψυχολόγο! Όπως λέει και η Ανθή, είναι στο χαρακτήρα αυτό!

Ανθή τι γλυκά τα παιδάκια στο σχολείο του Πανούλη!

Γι' αυτά που είπε ο παιδοψυχολόγος, με κάποια συμφωνώ, με κάποια άλλα όχι. Δηλαδή κι εμάς όταν χτυπήσει, δεν του λέμε "να στο κάνω μα" κ.λπ., αλλά φυσικά θα τον αγκαλιάσουμε, κ.λπ. Για το ντεπόν δεν το σκέφτηκα καμιά φορά, αλλά για το όταν είναι στεναχωρημένο, το βρίσκω τελείως χαζομάρα. Γιατί να μην αγκαλιάσεις το παιδί; Θα το σκληραγωγήσεις από τόσο τρυφερή ηλικία; 

Συμφωνώ ότι μας έχουν πρήξει με τόσες μπούρδες, που οι μισές έρχονται σε πλήρη αντίθεση με τις άλλες μισές, δε βγάζεις άκρη, και αν τις πάρεις στα σοβαρά, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να καταγχωθείς. Σε ένα άλλο φόρουμ για μαμάδες, το οποίο παρακολουθώ καμιά φορά, χωρίς να είμαι μέλος, έχω διαβάσει διάφορες τέτοιες θεωρίες, αλλά δε δίνω σημασία σε καμία. Δεν έχει νόημα άλλωστε.

Καλά, θυμάστε τον συνάδελφο "άλλος παιδί δεν έκανε μόν' η Μαριώ το Γιάννη;". Θα πάει λέει να δημιουργήσει θέμα στη δασκάλα, γιατί έκανε διαγώνισμα στην κόρη του, έκανε η μικρή ένα λαθάκι, και της έγραψε από κάτω "πολύ καλά", ενώ σε μια άλλη, που είναι κόρη δασκάλας, έγραψε εξαιρετικά. Θα δημιουργηθούν, λέει, ψυχολογικά στο παιδί του, επειδή η δασκάλα είναι χαζή και δεν ξέρει τι της γίνεται. Τώρα γιατί δεν ξέρει η δασκάλα, αφού το παιδί του έκανε όντως λάθος, δεν μπορώ να καταλάβω. 

Προσπαθούσε ο διευθυντής να του εξηγήσει κάποια πράγματα, εκεί αυτός. Η δασκάλα είναι ηλίθια, το παιδί του είναι παιδί-θαύμα και το ξέρει (το παιδί το ξέρει) και η δασκάλα θα δημιουργήσει ψυχολογικά στο παιδί του.

Ο διευθυντής του είπε ότι, όταν πάει να ρωτήσει τη δασκάλα για την πρόοδο της κόρης του, μπορεί να αναφερθεί και στο διαγώνισμα με ευγενικό τρόπο, και του λέει αυτός "τι 'όταν', κάθε μέρα ρωτάω"!!! 

Τι να πω ρε κορίτσια, κατ' αρχήν δε θα ήθελα με τί-πο-τα να κάνω μάθημα στο παιδί του. Έτσι και τύχει να την έχω μαθήτρια όταν πάει Γυμνάσιο-Λύκειο, θα ζητήσω να με αλλάξουν τάξη. Δεν υπάρχει περίπτωση! 

Επιπλέον, όταν μεγαλώνεις ένα παιδί με τέτοια νοοτροπία, πώς θα εξελιχθεί αυτό το παιδί; Πόσο φυσιολογικό μπορεί να γίνει, όσο έξυπνο κι αν είναι; Θα καταλήξει ένα παιδί, και στη συνέχεια ένας ενήλικας γεμάτος έπαρση, αδύναμος, όμως, να διαχειριστεί την αποτυχία, συναισθηματικά ανάπηρος, και πολύ πιθανόν και αποτυχημένος, αφού έτσι και μια φορά δεν έρθει πρώτος ή δεν πετύχει κάπου, θα καταρρεύσει και θα τα παρατήσει... 

Τέλος πάντων, θα ξεκουραστώ λίγο, γιατί σε καμιά ώρα θα φύγω για το Κατηχητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα να μαι κ εγω απο χθες ηθελα να μπω να σχολιασω κ τα δικα σας κ με πηρε ο υπνος χιχι

Ανθουλη μου να χαιρεσαι τον αγοραρο σου να ναι γερο δυνατο κ παντα ευτυχισμενο!!!

Κ εγω συμφωνω οτι στη θεωρια ολοι καλοι ειναι στις συμβουλες μαζι κ οι ψυχολογοι αλλα καθε περιπτωση ανθρωπου διαφερει αρα κ θελει αλλοι μεταχειρηση

Ο β πχ ειναι ευαισθητος δε λεω καλο ειναι μην ειναι κανα γαιδουρι απλα δε θελω να πληγωνεται ευκολα γιαυτο κ ειπα να παρω κ μοα δευτερη γνωμη αλλωστε αυτη η ψυχολογος του σχολειου τα ζει καθημερινα κ ως τωρα μου αρεσουν αυτα που μου χει πει

Θα δουμε

Βασουλα οντως στη δουλεια το κλιμα σουπερ αδικα ανησυχουσα κ η προισταμενη μου φερεται πολυ καλα ισως αλλαξε ισως προσποιειται τελεια οπως κ να χει μπροστα μου ειναι αψογη το ιδιο θα κανω κ εγω

Αννα μαριΑ εγω γεννησα τελος σεπτεμβρη κ τον εβγαλα με μακρυμανικο φορμακι αλλα οπως ειπε το καγκουρακι νιωθουν σαν εμας αρα οπως νιωθεις εσυ θα σκεφτεις κ για την γεωργια

Για το παιδακι με τον τρελοπατερα τι να πω

Κριμα αυτο το παιδακι που μαθαινει τοσο λαθος αξιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου κ εσεις κληση ρε γαμωτο;;πεταμενα λεφτα

Να περασετε τελεια στο παρτακυ του πανουλη

Εμεις σημερα ξυπνησαμε εγω δουλειες ο συζηξ σουπερ μαρκετ κ μετα ηρθε κ φυγαμε για θαλασσα ονειρο ηταν καλοκαιρι

Ο αντρας μου κολημπησε κιολας παρολο που ταν παγος εγω εβαλα χερακια ποδαρακια ειπα να κατσω στα αυγα μου μιας κ πλησιαζει η αδεια μη κρεβατωθω χαχα

Θα αρχισω απριλη συνηθως ξεκινω 1 μαιου φετος ειπα 1 απριλη θα δειξει

Ο βασιλης επαιξε με τα κουβαδακια ξετρελαθηκε μετα γυρησαμε ανεβηκαμε στα πεθερονια εχουν ερθει κ τα κουνιαδινια φαγαμε νανι ο σπορος εγω σιδερο ο συζηξ τιβι

Κ τωρα μολις ξυπνησει ο β θα παω βολτα με κουνιαδα κ τα μικρα μας

Ο συζηξ δουλευει 6-12

Αυτα τα νεακια μου

Σας φιλω ολες

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεριζω τις ομορφες!Τι κανετε;

Κα μου δεν καταλαβα γιατι αλλαξε δασκαλα ο Νικος αλλα απο οσο ακαταλαβα καλυτερα! Αφου καταφερε ακομα και το θεμα με το αλλο παιδακι να λυσει και μαλιστα τοσο συντομα.. εκει καταλαβαινεις τη διαφορα απο το δασκαλο που νοιαζεται πραγματικα στον αλλο που δεν ειναι πραγματικα παιδαγωγος...Παντως τα ζουζουνια σου σκιζουν, φανταζομαι καμαρι που θα εχεις!

Αννα Μαρια αντε με το καλο ο κοριτσαρος! Μπραβο που ολα ηταν καλα!Πολυ γελασα με το σχολιο στο φατσοβιβλιο! Ο Αντρικος εξακολουθει να τα λεει τοσο μα τοσο γλυκα!

Ανθη μου κι εσεις εχετε τλαιπωρηθει πολυ  με τις ιωσεις! Περαστικα! Να χαιρεσαι το αντρακι σου! Μα ποτε πηγε 5! Ελπιζω ολα να πηγαν καλα και να περασατε τελεια στο παρτακι σας! Και του χρονου με υγεια και χαρα!

Για το ζευγαρι που χωρισε μια βδομαδα μετα το γαμο, λογικα τα θεματα υποβοσκουν εδω και καιρο, αλλιως κανενας τριτος δεν μπαινει στη μεση, δεν μπορει να βαλει λογια, γιατι απλα δεν εχει φτασει το θεμα ως εκει, δεν το εχεις επιτρεψει εξαρχης...Κριμα γιατι υπαρχει και παιδι κι οταν ειναι τετοιες ασχημες οι συνθηκες ενος χωρισμου συνηθως το παιδι την πληρωνει...

Καγκουρακι ξεπεταχτηκε κι ο Γιωργακης! Αμα θα περπατησει κι αυτος να σε δω! Πολυ ομορφες οι δραστηριοτητες σας με την Αγγελικη και ξερω ποσο θα το θελει να κανετε οι δυο σας πραγματα!

Βασω μου ο,τι κι αν την πειραξε τη μικρη, αν ηταν κατι σχετικο με το ιδιο το σχολειο η τη δασκαλα, δεν θα της ειχε περασει, αρα ηταν μαλλον κατι ασχετο κι ευτυχως γιατι ουτε κι εμενα μου ειχε γεμισει το ματι ο αλλος σταθμος που την πηγες!

Μαγδουλα, η εβδομαδα της ζηλειας ηταν! Κι εμεις ριξαμε κατι καβγαδες τρικουβερτους απο χαζη ζηλεια! Μα χαζη ομως! Ε, τωρα δεν καταλαβαινεις; Μια κουκλα εσυ, νεοι συναδελφοι, νεοι πελατες...ε πολυ θελει ο αλλος, ειδικα αμα το εχει με τη ζηλεια, να φουντωσει; Τι κανει το παπι σου;

Εμεις εχουμε καμποσα νεα. Καταρχας, δεν προλαβαινουμε να συνελθουμε. Μολις κοψαμε αντιβιωση κι εγω κι ο μικρος αρρωστησε ο αντρας μου και τωρα με εχει κολλησει κι εμενα. Ο μικρος ακομα οκ, αλλωστε παιρνει εισπνεομενα. Θα του τα εκοβα πριν λιγες μερες γιατι τα παιρνει ενα μηνα, αλλα ειπα ωσπου να γινω κι εγω καλυτερα να τα αφησω για παν ενδεχομενο. Πηγαμε και στο Παιδων και καναμε κατι ειδικες εξετασεις και πρεπει επειγοντως να βγουν τα κρεατακια, γιατι του δημιουργουν ολο το μπουκωμα κι εχουν βουλωσει με υγρο τα αφτακια του και δεν ακουει καλα το καημενο!

Απο την αλλη, εχει γινει τελευταια πολυ πεισματαρης και ανυπακουος και πολυ αντιδραστικος, κλαιει, φωναζει με το παραμικρο και συχνα με χτυπαει. Δεν ξερω, εχω στεναχωρηθει πολυ με τη συμπεριφορα του και σκεφτομαι οτι κατι κανω εγω λαθος. Απο την αλλη ισως ειναι απλα φαση...Κι εγω μετα θυμωνω και του φωναζω η του ριχνω καμια στο χερι, μετα γινομαστε χειροτερα και ολα γινονται κυκλος... Ισως να ειναι στη φαση που θελει να ειναι κολλημενος πανω μου και θυμωνει που φευγω, γιατι τις προαλλες το βραδυ μου ελεγε οτι δεν θελει να ξαναπαω στη δουλεια και οτι δεν τον νοιαζει αν θα εχουμε να φαμε η αν θα εχει παιχνιδια παρα μονο περναει καλα μαζι μου! Φυσικα του εξηγησα οτι αυτο δε γινεται, οτι πρεπει να δουλευω για να ζησουμε αλλα και θελω να δουλευω γιατι η εργασια ειναι προσφορα και χαρα! Τεσπα, δεν ξερω, νιωθω πολυ προβληματισμενη, ισως να ειναι και απο τα φαρμακα, ξερω οτι προκαλουν νευρα, ισως παλι κι εγω αν ημουν μονιμα αρρωστη, δεν ανεπνεα και δεν ακουγα καλα μεσα στα νευρα να ημουν..

Αυτα που ειπε η ψυχολογος συγνωμη ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ ολα! Αν μεγαλωνουμε παιδια "σκληραγωγημενα" τοτε πως σκατα θα γινει ο κοσμος καλυτερος; Αντι να μας λενε να δινουμε οσο περισσοτερη στηριξη και αγαπη, οσο περισσοτερα χαδια και να παρακινουμε τα παιδια μας να ειναι ευαισθητα και να τους καλλιεργησουμε την συναισθηματικη νοημοσυνη, μας λενε να δηλητηριασουμε τις αγνες τους ψυχες με ασκησεις σκληραγωγησης και επιβιωσης σε εναν σκληρο κοσμο;;;; ΕΛΕΟΣ! Κι ειναι και επιστημονες!

Αυτα τα νεακια μας! Θα μιλησουμε ξανα συντομα, ελπιζω να μην ξεχασα καμια γιατι ειχα μεεεεερες να διαβασω!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδουλα ολα σουπερ λοιπον στην νεα τη δουλεια!και ο συζυγος θα προσαρμοστει που θα παει?χαχα!ο Βασιλακος το χει ο χαρακτηρας του και ειναι ευαισθητος οκ να προσπαθησεις να τον σκληρυνεις αλλα δεν ειναι και τοσο κακο να ναι ευαισθητος!και γω πιστευω αυτα που λενε οι ψυχολογοι δεν πολυστεκουν!σορρυ κιολας αλλα οταν  ειναι λυπημενο το μωρο δεν θα το αγκαλιασουμε?ή αν πουμε θα σου δωσω ντεπον και θα περασει που ειναι το κακο?ελεος πλεον!

Χριστινακι μου ειναι που λειπεις αρκετες ωρες και αντιδρα ο Δημητρακης!του εξηγησες και καταλαβε πιστευω!αν ειναι ζωηρος και δραστηριος δεν πειραζει μωρε, αυτο που σε κτυπα ομως δες το λιγο και μιλησε του

Αννα Μαρια τωρα βρισκεσαι στον 6ο μηνα ναι?θα αρχιαεις να νιωθεις καπως πιο βαρια, εγω τουλαχιστον σε αυτο το μηνα ετσι ενιωθα οταν ημουν εγκυος!Ο Αντρεας συνεχιζει να σε τρελαινει με τις ατακες του!γλυκας!κορδελιτσες και φιογκακια αν θες να σου στειλω για το κοριτσακι σου!χαχα

Να σας πω και ενα νεο επιφυλακτικα???χαχα!ειμαι εγκυος!:) πρωτη χοριακη την Τριτη 11 του Μαρτη στην 24η μερα του κυκλου και η τιμη ηταν 15.98!χαμηλη μεν αλλα θετικο το τεστ δεν!μιλαω με το γιατρο και μου λεει επαναληψη την Παρασκευη που μας περασε 14 του Μαρτη!ξαναεκανα την Παρασκευη και η τιμη ηταν 89,2!ο γιατρος μου ειπε καθε 2 μερες πρεπει να διπλασιαζετε!αρα ηταν ευχαριστημενος!μου πε επαναληψη σημερα και πηγα παλι και η τιμη ειναι 361!μου ειπε οι τιμες δειχνουν ολα να βαινουν μια χαρα!θα με δει 29 Μαρτιου για τον πρωτο υπερηχο!αντε κοριτσια προσευχηθειτε να πανε ολα καλα!:)Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να ναι διπλα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Βάσωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαστε και πάλι συνέγκυες;;;;;;; Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου! 

Μάγδα 1η Απρίλη;;; Εγώ ξεκινάω Ιούλιο!!!!! Φέτος δε νομίζω να πάω καθόλου για μπάνιο.

Χριστίνα περαστικά σας εύχομαι και πάλι. Για τα κρεατάκια πάρε και μια δεύτερη γνώμη. Κι εγώ είχα κι έλεγαν ότι πρέπει να βγουν, αλλά τελικά υποχώρησαν από μόνα τους. Τις αμυγδαλές πάντως τις έβγαλα... 

Πολύ πιθανόν ο μικρός να αντιδρά επειδή λείπεις πολλές ώρες... Κι ο Αντρέας είναι αρκετά αντιδραστικός, με την έννοια ότι, αν του μπει κάτι στο κεφάλι, απλά θα το κάνει και δεν ακούει κανένα. Τώρα τελευταία τον έχει πιάσει και πετάει πράγματα. Πριν λίγο, γέμισε το πάτωμα του καθιστικού με παιχνίδια, που τα πετούσε επίτηδες. Τελικά του είπε ο άντρας μου ότι αν δεν τα μαζέψει δεν έχει βόλτα και τα μάζεψε. Αυτό είναι δυστυχώς το πρόβλημα, αν δεν του πεις κάτι τέτοιο, π.χ. "μάζεψε τα παιχνίδια αν θες να δεις μίκυ μάους" ή "αν δεν μαζέψεις τα παιχνίδια δεν έχει βόλτα", δεν τα μαζεύει, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων...

Για το Νίκο της Κατερίνας, απ' ό,τι κατάλαβα, αυτός έλυσε το πρόβλημα με το παιδάκι της τρελής μάνας, όχι η δασκάλα, εκτός κι αν δεν κατάλαβα καλά.

Βάσω στείλε μου κορδελίτσες και φιογκάκια όσα θες!!! Θα τα πετάξω (Σωσώ Παπαδήμα "Εγκλήματα" αν θυμάστε)! :P

Εμείς καλά, το σαββατοκύριακο δεν κάναμε κάτι, γιατί χτες ο καιρός ήταν χάλια... Σήμερα εγώ κάτι δουλίτσες, οι άντρες για ψώνια. 

Καλά, ακούστε ατάκα προχτές ο Αντρέας: τον γαργαλούσε ο μπαμπάς του και του λέει "όχι την κοιγιά. Έχει αδεφάκι"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μερα μου γεματη κ απολαυστικη με ενα επεισοδιακο κλεισιμο

Γυρησα απο δουλεια κ πηγα περιστερι στη μανουλα ηρθε κ η κοπελα μου φτιαξε κ νυχακια απολαυσα ξεκουραση κ μανουλιστικη φροντιδα

Ως εκει καλα 10 ειχα ραντεβου με συζηξ στο μετρο φτανω παρκαρω σβηνω μηχανη αυτοκινητου κ αναμενω

Δε ξαναπηρε μπρος γρθε ο στρατος κ το βαλε

Αυριο πρωι θα με παει δουλεια ο συζηξ κ θα παει να παρει μπαταρια..

Θα σχολιασω αυριο μπηκα να πω νεα δεν εχω διαβασει συγνωμη

Φιλια

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας!Ούτε κι εγώ κατάλαβα πότε έγινε ο Πανούλης 5 χρονών..Μεγάλωσε το αντράκι μου.Στο πάρτυ περάσαμε πολύ όμορφα,αν και η Αλεξάνδρα σήκωσε ενα 39+ έτσι για να'χουμε...Ακόμα έχει πυρετό αλλά δεν της φαίνεται καθόλου.

Βασουλάκι μου,τι υπέροχα νέα είναι αυτά?Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ χάρηκα!!!Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια!!!!

Άννα Μαρία, ο μπαμπάς_κουκουβάγια μεγαλώνει ένα κομπλεξικό παιδί δυστυχώς..Κρίμα που δεν καταλαβαίνει πόσο κακό του κάνει...

Είναι πολύ σπαστικό να νυσταζεις και να μην μπορείς να κοιμηθείς.Τα έχει αυτά η εγκυμοσύνη...

Δίαιτα κάνω δικιά μου.Μειωνω ποσότητα το μεσημέρι και το βράδυ τρώω κανα κριτσινι ή τοστ με γαλοπούλα.Αποτελεσματική!Έχω όμως 2 μέρες που κάνω ατασθαλίες...

Μαγδούλα,τόσο νωρίς ξεκινάτε τα μπάνια; Χαρά στο κουράγιο σας!!!!Εγώ συνήθως ξεκινάω τέλη Ιουνίου ή Ιούλιο.

Μια χαρά τα πέρασες με την περιποίηση της μαμάς!!!Έκανες και νυχακι,τέλεια!!!

Χριστινάκι,λένε ότι μέχρι τα 5 δεν πρέπει να κανει εγχείριση για κρεατάκια ένα παιδί γιατί μέχρι τότε απορροφώνται τις περισσότερες φορές.

Τα παιδιά περνούν πολλές φάσεις. Του λείπεις πολύ και είναι φυσιολογικά κάποια πράγματα. Προσεχε μόνο να μην απλώνει χέρι πάνω σου.Η λύση είναι να μην του δίνεις ούτε εσύ,ούτε στο χεράκι.Η Αλεξάνδρα έχει αρχίσει να κάνει ντα οταν δεν της περνάει.Όταν όμως ακούει από τους γύρω τη φράση θα σε κάνω ντα,τι να περιμένω από το παιδί;Κοιτάω να

της το κόψω με νύχια και με δόντια..

Καλό βράδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα γρηγορα πηζωωωωω

Αλλα τρελαθηκα βασουλα εγκυος

Τι χαρα αχ κουκλα μου ευχομαι ολο να ανεβαινει η χοριακη κ να ακουσετε συντομα καρδουλα

Γιουπι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

ΒΑΣΩΩΩΩΩΩ! Τι υπεροχα νεα! Αντε κοριτσι μου με το καλο να πανε ολα κατευχην!!!!

Αννα Μαρια τρεις γιατροι τον εχουν δει, η παιδιατρος και δυο ωρυλα! Οποτε δεν το αποεφευγουμε. Αλλωστε εχει μαζεψει υγρο στα αφτια και στα ματια και υποφερει το καημενο...

Ανθη μου τι να πω περαστικα! Το ξερω οτι αυτη ειναι μαλλον η λυση, αλλα ειναι φορες που ειλικρινα αν δεν του δωσω μια στον ποπο δεν σταματαει με τιποτα!!!! Το αποφευγω πολυ κι ωρες ωρες απορω με την υπομονη μου, αλλα καμια φορα δεν αντεχω και το κανω...

Μαγδα μου δε λες που δε σε αφησε μεσα στη μεση του δρομου η μπαταρια! Ωραια η περιποιηση!

Εγω ειμαι χαλια! Βηχω πολυ και δεν εχω φωνη, λογικο αφου στη δουλεια μιλαω συνεχεια. Σημερα δε θα παω, μπας και με την αφωνια στρωσω λιγο. Ευτυχως ακομα ο μικρος ειναι οκ, παρολο που ειναι μονιμως κολλημενος πανω μου!

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!!

Μαγδα ευαισθητουλης σου βγηκε ο Βασιλακης σου, σιγουρα ειναι ψυχουλα απ οσα μας εχεις πει. Εγω αυριο εχω συναντηση στον παιδικο να δω τι θα μου πουνε για την Αγγελικη....νωρις νωρις ξεκινατε τα μπανια στη θαλασσα μπραβο, εγω θαλασσα μονο καλοκαιρι θελω να εχει ζεστανει λιγο και το νερο. Απο την αλλη απο 1η απριλη θα ξεκινησω παλι τον νικολα baby swimming το αποφασισα οποτε θα κανω μαζι του την βουτια μου.

Ανθη μου εστω και λιγο τα ειπαμε το σαββατο στο παρτυ του Πανου, περασαμε πολυ ομορφα και η αγγελικη ευχαριστηθηκε παιχνιδι. Πολυ ομορφη κινηση αυτη με το μπλοκ με τις ζωγραφιες και τις ευχες, οντως πολυ συγκινητικο! Συμφωνω αυτα που ελεγε η ψυχολογος μπουρδες, δεν μπαινουν ολα σε καλουπια καθε ανθρωπος και χαρακτηρας διαφορετικος. Και δεν ξερω αν εχει και παιδια αυτη που τα λεει γιατι πολυ λενε αλλα και μολις κανουν παιδια δικα τους να δεις πως αλλαζουν αποψεις. Περαστικα στην Αλεξανδρα ειναι ευαισθητουλα.

Αννα Μαρια πως ειναι η κοιλιτσα? αυπνιες διαβαζω, προσπαθησε οσο μπορεις να κοιμασαι τωρα γιατι μετα δυσκολευουν τα πραγματα. Το καλοκαιρι που γεννησα τον Νικολα δεν εκανα και εγω ουτε ενα μπανιο, μεσα ιουνιου ειχα μπει στο μηνα μου πριν δεν θα πηγαινα αλλωστε, και μετα μεχρι να σαραντησω ηρθε το τελος Αυγουστου. Τα ιδια λεμε και μεις στην Αγγελικη για να κανει κατι πρεπει να την φοβερισουμε οτι κατι θα χασει.

Συμφωνω μαζι σου για το κοριτσακι με τον υπερβολικο μπαμπα, του στερει τοσα πολλα με την συμπεριφορα του και αν θυμαμαι καλα ειναι μικρουλη.

Χριστινακι περαστικα σας και παλι και σεις βρε παιδι μου ολο τον χειμωνα σας πηγε ετσι ανασα δεν πηρατε. Αν ειναι για καλο του ας τα βγαλει τα κρεατακια σιγουρα θα δεις βελτιωση απο το να ναι συνεχεια με αντιβιωσεις και φαρμακα. Για την συμπεριφορα μπορει να φταινε λιγο πολυ ολα και εγω νομιζω οτι ειναι η ηλικια τετοια που δικαιολογει αυτη την συμπεριφορα. Θα συμφωνησω με την Ανθη στο θεμα του ξυλου οτι τους κανουμε το κανουν και αυτα και για αυτο ακομα και το πιο αθωο χτυπηματακι μπορει να το κανουν οπουδηποτε και δεν μου αρεσει. Ακομα και οτι λεμε το τραβανε σαν σφουγγαρι. Χθες επαθα σοκ ακουω την Αγγελικη να φωναζει στον Νικολα και να του λεει ´εισαι σιβαρος τι ειναι αυτο που κανεις, δεν σου εχω πει να μην το κανεις´ και ειναι λογια που του τα εχω πει εγω οταν με δαγκωνει ο μικρος´ ακουγα τον εαυτο μου και λεω κοιτα να δεις πως οτι λεμε και κανουμε περνανε στο παιδι.

Βασω μου τελεια τα νεα σου!!!! Πολυ πολυ χαιρομαι που εισαι εγκυουλα, ολα να πανε καλα μεχρι το τελος και να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου ενα γερο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις σε γενικες γραμμες ειμαστε καλα, το σαββατο πηγαμε στο παρτυ του Πανουλη, την Κυριακη αν και ειχε καλο καιρο δεν καναμε τιποτα δεν ειχαμε διαθεση για εξω οποτε ξεκουραστηκαμε σπιτακι μας. Η Αγγελικη ειχε και λιγο πυρετο την κυριακη μεχρι 38.6 εκανε, το βραδυ της κυριακης και ολη μερα χθες απυρετη οποτε σημερα την εστειλα σχολειο. Ο Γιωργακης εκανε σημερα το πρωτο του εμβολιο και απο βαρος και υψος τα πηγε πολυ καλα και αυτο τον μηνα ενα κιλο πηρε και ειναι 5570 και 4 ποντους και εφτασε τους 58.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγω αραχτη κ λαιτ χιχι

Ο μπαμπας μας δουλεια κ το παπακι κοιμαται

Γυρνα κατακοπο χαχα ουτε να σκαβε στο σχολειο..

Καγκουρακι μου συμφωνω σε ολα οσα ειπες εξω απο το χορο πολλα μπορουν να ειπωθουν..

Ευτυχως μιας μερας ο πυρετος της αγγελικουλας

Οντως σφουγγαρακια κ εγω ακουω το β κ νομιζω ακουω εμενα πολλες φορες

Μεγαλωσε το μπεμπινακι σου ξεπεταχτηκε κ αυτο

Χριστινιω μου χειρουργειο ε..;

Αν ειναι για καλο να ξεμπερδευει να μην υποφερει το πουλακι μου

Σας πηρε κ σας σηκωσε φετος κ σας

Αυτος ο χειμωνας τραγικος πια ολο αρρωστοι ειμασταν ολοι μας γκρρρ

Χριστινακι οταν σου ρχεται να τον χτυπησεις απλα χαιδεψου το χερακι η φυγε σε αλλο χορο θα ηρεμησεις κ εσυ κ αυτος γιατι εστω κ μια μαλακια του τυπωνεται στο μυαλο σαν κινηση κ σιγουρα θα συνεχισει να χτυπα

Αλλα κ η τιμωρια θα ωφελησει στις αταξιες η η στερηση εγω χτες ειχα βαλει τιμωρια ενα γερανο στο μπανιο να δεις μετα πως ακουγε γιατι του λεω θες παλι ο γερανος να μπει τιμωρια σουζα ο σπορος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου τελειο το παρτακυ σας ε..!

Μπραβω αλλα κ σεις παλι αρρωστησατε ειδα ουφφ περαστικα κ γρηγορα ευχομαι..

Αννα μαρια αντε μια μια ακολουθουν το παραδειγμα σου παμε να γεμισει το ποστακι μας μωρα!!!

Αλεξ κ μωρουδενια κ χριστινα μονο εμεις μειναμε με ενα ολες οι αλλες εχουν δυο κ τρια για να οργανωναστε!!!!

Σημερα εγω ησυχιΑ σπιτι δουλεια κ τουμπαλιν το απογευμα γκρρ

Χριστινιω κ ο β δε θελει κάποιες φορες να παω δουλεια κ αρχιζω τα επιχειρηματα μα τιποτα δε πιανει αυτα θελουν τη μανουλα τους ουτε υλικα ουτε αυλα ουτε τιποτα μονο την αγκαλιας μας κ ειναι εκεινες οι μερες που παω δουλεια κ η καρδια μου μενει πισω μαζι του...

Βασουλα ποτε παμε γιατρο;;

Εγω αυριο γυναικογο ειχα παει αλλα ξαναπαω δε τα χα κανει ολα γιατι αδιαθετησα τη μερα του ραντεβου γκρρρ

Την αλλη βδομαδα που χω αδεια τοτε θα αδιαθετησω!!!!

Σκ κατι ετοιμαζουν παλι ο αντρας μου με κουνιαδια του λεω σκ τι καιρο θα χει κ απαντα εδω η εκει που θα μαστε;;

Λεω τιιι;;;

ΕΚΠΛΗΞΗ!!

Δε θα μαθω τιποτα λεει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια που ειναι τα κατεβατα σου;;

Εχει αζεφακι η κοιλιτσα..κ τι αζεφακι!!κοριτσαρο..που δε θα φορα κορδελες.

Εγω Αν κανω κορη παλι ανυπομονω να της ψωνιζω ολη μερα υπαρχουν απειρα κοριτσιστικα σε σχεση με τα αγοριστικα

Λιωνω!!!!

Εγω πηρα μπαντανα προχθες για β να βγαλω το αχτι μου μιας κ τα αγορια δεν εχουν κ πολλα αξεσουαρ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι παλι!

σημερα δεν πηγα δουλεια να κανω αφωνια κι εστειλα και το μικρο στη γιαγια του, να ησυχασω λιγο, γιατι χτες δεν κοιμηθηκα απο το βηχα.

Στο μεταξυ, βρηκα την ευκαιρια να περασω δυο ωριτσες μονη με τον αντρα μου, γιατι συνηθως την ωρα που φευγω τον ξυπναω και εκεινος παει μετα στη δουλεια και γυριζει το πρωι. Ρε κοριτσια τι να πω! Αλλος ανθρωπος νιωθω κι εγω κι αυτος! Και τι καναμε; Απλα περασαμε λιγο χρονο σαν κανονικο ζευγαρι οι δυο μας στο σπιτι. Πως μας εχουν καταντησει ετσι δεν ξερω πια...

Κι εγω το ξερω οτι μας μιμουνται και το βλεπω καθε μερα για αυτο γενικα προσεχω παρα πολυ πως θα μιλησω οχι μονο στον ιδιο το Δημητρη αλλα και στους αλλους, να μη φωναζω να μη βριζω κλπ. Και συνηθως του μιλαω πολυ ηρεμα, αλλα ρε κοριτσια δεν ξερω. Ουτε τιμωρια πιανει ουτε τιποτα οταν θελει κατι. Οχι παντα, γενικα ειναι πολυ καλος, αλλα αμα τον πιασει πεισμα και εγωισμος σκαει γαιδαρο. Κι ειλικρινα, τι παιχνιδια του εχω κρυψει, τι τον εχω βαλει τιμωρια, τι του εχω κοψει τη βολτα, τι εχω σκυψει να τον παρω αγκαλια να ηρεμησει, ειναι να μην τον πιασει, τελος! Εκει πια πιανει μονο η ξυλια στον κωλαρακο η το χερακι, παρολο που δεν το θελω καθολου! Κι εγω ομως νομιζω ειναι φαση και θα περασει...

Τι να πω δεν ξερω κι ειναι συνηθως τοσο λογικος...

Μαγδα μου τι γλυκος που σου ετοιμαζει εκπληξη! Ζηλευωωωωω! Θελω διημερο με αντρουλη! Κι αν γινεται ΜΟΝΟ με αντρουλη ακομα καλυτερα! αν και θα μου ελειπε ο ζουζουνος. Το ξερω οτι θελουν εμας, αλλα τι να γινει...Απλα μου κανει εντυπωση γιατι απο πολυ μωρο εχει συνηθισει να λειπω, παντα ξερει ποτε θα φυγω, που θα παω και τι ωρα θα ερθω, ποτε δεν τον εχω κοροϊδεψει...και τα εβγαλε ολα αυτα πολυ ξαφνικα, μερικους μηνες τωρα. Ισως ειναι η ηλικια που κολλα με τη μαμα, απο το Νοεμβριο που σταματησε το σταθμο εχει κολλησει πανω μου. Βεβαια η μαϊμου, οταν θελει να κανει καμια αταξια η ατασθαλια που ξερει οτι με τη μαμα δεν περναει, τα ξεχναει αυτα και μολις παμε στη γιαγια ερχεται με φιλαει και λεει "αντε φυγε τωρα, να πας στη δουλεια"!χαχαχαχαχα! Εμεις αμα στρωσουν καποια θεματα με τις δουλειες και των δυο (γιατι κι εγω εχω μια αβεβαιοτητα για του χρονου) απο το καλοκαιρι εκει στις διακοπες βλεπω να βαζουμε μπροστα! Αντε κι εσεις σιγα σιγα!

Καγκουρακι κι εμεις αν ολα πανε καλα και ξεμπερδεψουμε με τις αρρωστιες λεμε να αρχισουμε μετα το Πασχα κολυμβητηριο! Καλα ειναι η Αγγελικουλα τωρα; Αμαν πια φετος!

Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Σας ευχαριστω ολες για τις υπεροχες ευχες σας!ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα τα συμπτωματα ηδη αρχισαν!ολη τη μερα νιωθω καλα οταν ερθει το βραδυ ζαλιζομαι, θελω να κανω εμετο και ξαπλωνω πολυ νωρις γιατι νιωθω κατακοπη!αν απο τωρα νιωθω ετσι πως θα ειμαι σε λιγους μηνες δεν ξερω χαχα!

Χριστινακι μου θα χρειαστει χειρουργειο ο μικρος τελικα ε?αν ειναι για το καλο του να το κανετε!αλλωστε πλεον τα κρεατακια ειναι μια εγχειρηση ρουτινας!οπως λεει και η Μαγδα καλη μεθοδος και αποτελεσματικη ειναι η τιμωρια αλλα και να του στερησεις κατι που του αρεσει!για δοκιμασε το αν δουλευει!

Μαγδουλα τι ωραια θα εισαι σε αναμονη μεχρι το σαβκο!οτι και να ναι η εκπληξη να περασετε ομορφα!

Καγκουρακι πως μεγαλωσε κι ο μικρος. . . !2 μηνων τωρα!κοιμαται καλα το βραδυ ή ξυπνα ακομη?Ευτυχως δεν την επιασε βαρια την Αγγελικουλα!

Αννα Μαρια πως εισαι?ποτε γεννας ειπαμε?Ιουλιο?πως ειναι ο Αντρεας?

Στο σχολειο της μικρης πηραν ενα βρεφακι εδω και 15 μερες!η μικρη ειναι κολλημενη πανω του απ οτι μου πε η δασκαλα!το αγαπαει παρα πολυ!βεβαια οταν παει η Ποπη να το πιασει ή να το αλλαξει η Ιωαννα δειχνει να ζηλευει αλλα σιγα σιγα αρχισε και το συνηθιζει!Τις τελευταιες μερες ερχεται σπιτι πιανει μια κουκλα την κρατα την νανουριζει και χτες της λεει τι ειναι απη μου?τι ειναι αγαπη μου δηλαδη!ατι καις?γιατι κλαις?σιελεις λαλα?θελεις γαλα?πεθανα απ τα γελια!ειλικρινα!χτες την κραταγε και της λεει αλαιλι αλαιλι ετσι κανει το πουλι!το κου πε πε που λετε στην Ελλαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Βασουλα μου κιολας συμπτωματα βρε το σπορο απο τωρα να κανει αισθητη την παρουσια του χαχα

Βρε το ιωαννακι μας που κανει προβα για αδερφουλα!!;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινιω μου περασατε χρονο με αντρουλη ασε τα ωραρια μας ειναι τραγικα!!

Εγω σημερα θα τον δω στης 11 αν δε με εχει παρει ο υπνος

Ταμειο σημερα πολυ χαλαρα θα ξεκουραστω

Εισαι καλυτερα σημερα με αφωνια καλη μου;

Εχει ερθει ενας παλιογερος κ φωναζει στη συναδελφο αδικα μου ρχεται να τον καριδωσω

Χαχα

Αννα μαρια βαρυνες μωρε..;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Βασουλα τι γλυκεια η μικρη! Θελει αδερφακι και το δειχνει!Μακαρι να ειναι ολα καλα!

Καλε! ολα αυτα τα εχω κανει, ετσι εχει μεγαλωσει ο δημητρακης! Για  αυτο και σας ελεγα οτι με τις γιαγιαδες και τους αλλους ειναι παρα πολυ ατακτος ενω με μενα και τον πατερα του ειναι πιο ηρεμος, σε λογικα παντα πλαισια. Τελευταια εχει παθει μεταλλαξη το παιδι μου! Ειναι λιγοτερο απο μηνας που φερεται ετσι και βγαινω κι εγω απο τα ορια μου...Για αυτο λεω μηπως φταιει το θεμα με τα κρεατακια και τα φαρμακα και ισως εχουν σπασει τα νευρα του...Για να δουμε μετα την επεμωαση θα ηρεμησει;

Μαγδουλα ειναι κατι βλαμμενοι! Αγενεστατοι, λες και τους φταιει ο υπαλληλος!

Αννα Μαρια καλυτερα σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...