Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

γειας σας κοριτσια,

σημερα εχει ενα κρυο απιστευτο ξανα χειμωνας απο την αρχη ποτε θα ανοιξει ο καιρος;γκρρρρ,ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τα παιδακια μου δεν ξερω για το ταλεντο αλλα τους βοηθαω κι εγω αρκετα δεν τους αφηνω να επαναπαυονται και μελετανε κιολας θα δειξει ,δεν σας ειπα για την δασκαλα του Νικου,μετα τις γιορτες ηρθε αυτη που ηταν να εχουμε απο την αρχη και ειχε αδεια,πηγα την γνωρισα οχι τωρα εχω καιρο  και μου ειπε τα καλυτερα για τον Νικο περα απο οτι ειναι αριστος μαθητης σε ολα, μου ειπε για τον χαρακτηρα του οχι οτι δεν τα ηξερα αλλα οταν τα ακους γινεσαι ακομα πιο περηφανη μου ειπε οτι ειναι πολυ ωριμο παιδι για την ηλικια του και οτι ειναι παιδι με ηθος και αρχες,οτι κανει την πλακα οταν πρεπει κι οταν πρεπει προσεχει στο μαθημα και συνετιζει και τους συμμαθητες τελοσπαντων να μην τα πολυλογω κι αυτη ειναι πολυ καλη εχουν να λενε τα παιδια αφου καταφερε και τους εκανε να συμφιλιωθουν με εκεινο το παιδι που ειχαν θεμα αν θυμαστε με την ξινη τη μανα που σχολιασε τη μαγειρικη μου ....

 

 

Oυπς Αλεξανδρα ουτε που το προσεξα τρεις μηνες ε;χαχαχα καλα που το ειδες,με την κουνιαδα που λετε κοριτσια δεν ειμαστε οπως πριν φυσικα ειναι πιο τυπικες οι σχεσεις μας πια να φανταστειτε στο τηλεφωνο δεν μιλαμε ποτε παρα μονο αν ειναι καμια γιορτη ή καμια αναγκη αλλιως εγω δεν την παιρνω με τιποτα εντωμεταξυ οταν συναντιομαστε ζηταει απο τα παιδια να την αγκαλιασουν και να τη φιλησουν αφου απο μονα τους δεν πανε κι αυτη παραπονιεται γιατι αραγε δεν πανε τα παιδια ελα ντε;οντως τα playmobile εχουν πολλα μικροσκοπικα πραγματακια καθε με φορα με τη σκουπα ολο και κατι μαζευω ειναι πολυ ωραια ομως ,ο νονος του Γιωργου του φερνει καθε χριστουγεννα κι εχουμε αρκετα

 

Αννα Μαρια καλε στην εκκλησια πηγα την Παρασκευη στα χειρονυμφια και αυτος ο ιεροκυρηκας δεν ερχεται και συνεχεια γιαυτο και εβγαλε λογο αλλα ηταν πολυ ωραια ειχε μεταδοτικοτητα και ελεγε ενδιαφεροντα πραγματα τα παιδια βεβαια δεν τα ειχα μαζι ηταν σπιτι μονο ο Δημητρης που σε καποια φαση τον πηρε ο υπνος διαφορετικα δεν θα καθοταν ειχε βαρεθει ο καημενος, τα υπολοιπα τα εκανα το Σαββατο συν οτι ολη μερα εκανα δουλειες η ζουμπα μου αρεσει και οσο και κουρασμενη να ειμαι παλι βρισκω ενεργεια ,εμενα παλι μου αρεσει το σκακι δεν το βαριεμαι αλλα και το ταβλι εξισου

 

Μαγδα μου κι εγω σε χαιρομαι που εισαι τοσο αισιοδοξη και χαρουμενη παντα ετσι να εισαι φτου φτου ,κι εγω εχω σιδερο αλλα τα αφησα για αυριο δεν προλαβα σημερα

 

καλο βραδυ παω να πλυνω πιατα και να φτιαξω σαντουιτς για αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Χάθηκα για πολλές μέρες γιατί περάσαμε δύσκολα. Τα παιδάκια μου κατά πολύ μεγάλη πιθανότητα πέρασαν την Η1Ν1. Δεν κάναμε την εξέταση για να το επιβεβαιώσουμε. Είχαν υψηλό πυρετό για αρκετές ημέρες, βήχα, ακροαστικά, εξάντληση και ανορεξία. Ανόρεκτα είναι ακόμα. Ειδικά ο Πάνος. Έχουν αδυνατίσει και τα δυο μου τα παιδάκια. Αύριο ήταν να τον στείλω σχολείο πάλι, αλλά άλλαξα γνώμη. Την Παρασκευή έχει τα γενέθλιά του και το Σάββατο θα κάνουμε το πάρτυ του. Δεν θέλω με τίποτα να αρρωστήσει ξανά και να πρέπει να ακυρώσω το πάρτυ. Συν τοις άλλοις, επειδή τρώει ελάχιστα είναι αδύναμος και φοβάμαι να τον στείλω. Η ψυχολογία μου είχε πέσει αρκετά. Φοβόμουν πολύ για την εξέλιξη της ίωσης - ειδικά για την μικρή. Ο παιδίατρος τα είδε 2 φορές και τον έπαιρνα τηλέφωνο κάθε τρεις και λίγο.

Τώρα ο Πάνος είναι πλέον καλά - αν και ,όπως σας είπα, δεν τρώει. Η Αλεξάνδρα έχει μυξούλες και το βράδυ την πιάνουν κρίσεις βήχα. Κάθε βράδυ και λιγότερες. Εγώ έχω πάρει 4 κιλά και από αύριο το ράβω. ΤΕΡΜΑ. Άντε να δούμε.

 

Κορίτσια μου, έλειψα πολλές μέρες και δεν έχω τη δυνατότητα να διαβάσω όλα αυτά που έχω χάσει τόσες μέρες. Θα τους βρω όμως ξανά τους ρυθμούς μου. Να ξέρετε ότι όλον αυτόν τον καιρό σας σκεφτόμουνα πολύ.

 

Καλό βράδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια επιτελους σφουγγαρισε ο αντρας σου?κοιτα ειναι πολυ ασχημο να μην εργαζεται, να μην απασχολειται γι αυτο και θεωρει οτι ο υπολογιστης και τα παιγνιδια ειναι η λυτρωση του!βεβαια τωρα στην Κυπρο δεν υπαρχουν και δουλειες για να παει κανεις και δυσκολα εργοδοτουν ατομα κυριως αντρες!εμεις παντως απο αυτα τα καγκελα εχουμε στη μικρη που μπαινουν κατω απο το στρωμα!δεν στρωνει καλα εκει το στρωμα αλλα δεν την ενοχλει τη μικρη γιατι ειναι διπλο και η μικρη δεν φτανει κατω εκει που γινεται η καμψη!

Χριστινακι και γω ειμαι της αποψης οτι καλυτερα να θυμωνουν λιγο οι παππουδες και οι γιαγιαδες γιατι μετα τα καλομαθαινουν και δυσκολευονται μετα να μπουν σε προγραμμα!αργα κοιμαται ο Δημητρακης!ξυπνα νωρις ομως? 

Κατερινα μου μπραβο στα παιδακια σου!υποδειγμα και σε ηθος και ωριμα παιδακια, αυτο δειχνει οτι τους μεγαλωνετε σωστα!οσο για την κουνιαδα μ αρεσει που διερωταται γιατι δεν την αγκαλιαζουν τα παιδια σου . . . !

Μαγδουλα πως παει η πρωτη μερα στο καινουριο χωρο εργασιας?σιγουρα ολοι αλλαζουμε οσο περνανε τα χρονια!οι εγνοιες και οι σκοτουρες δεν ειναι ιδιες οπως οταν πρωτογνωριστηκαμε!αυτο ειναι αληθεια!αλλα καλα ειναι να υπαρχει μια ισορροπια,και να συμβιβαζεσαι με τον ανθρωπο σου!και γω αντιλαμβανομαι οτι εχω γινει πιο νευρικη, πιο ανυπομονη!προσπαθω να συγκρατουμαι ομως καποτε τα καταφερνω καποτε παλι οχι!

Την Παρασκευη το απογευμα ειπα να παμε λιγο με τη μικρη Εκκλησια στους Χαιρετισμους!τι ηθελα και πηγα. . . !εψαλλαν το Υπερμαχω Στρατηγω τα Νικητηρια και η Ιωαννα χορευε και τραγουδουσε το ακαντου!και ο κοσμος κρυφογελουσε!την εβγαλα εξω της θυμωσα, ξαναμπηκαμε μεσα, παλι τα ιδια πηγαινε κοντα στον Πατερ και του εκανε κουκου!την αγριοκοιταζε αυτος!μετα επειδη ψαλτης ειναι ο θειος μου, ο αδερφος του πατερα μου και τον ξερει και οποτε παμε σπιτι του της τραγουδα το ενα μικρο καραβι, πηγε εκει και του λεει Αντωνη οε οε οε οε!αυτο ηταν την πηρα και φυγαμε γιατι αρχισε και ο Πατερ και εκανε παρατηρησεις, οχι για τα μωρα αλλα για το οτι εψαλλε και ο κοσμος μαζι του και εκαναν παραφωνιες!Τελοσπαντων!

Σαββατο βραδυ βγηκαμε για φαγητο με τη μαμα μου, τη θεια μου και 2 αλλες ξαδελφες!για τη μερα της γυναικας!ωραια περασαμε, φαγαμε, ηπιαμε το κρασακι μας, ακουσαμε τη μουσικη μας!χαλαρα!

Χτες το πρωι πηγαμε Εκκλησια με τη μικρη που ηταν της Ορθοδοξιας, ειχε πολλη κοσμο και δεν ειχε χωρο να χορεψει η μικρη, ευτυχως δηλαδη αλλα τη βγαλαμε περισσοτερο εξω μιας και δεν ηταν κρυο!κατα το μεσημερι φυγαμε για Αγια Ναπα γιατι εκανε τα γενεθλια της η βαφτιστικια μου σε παιχνιδοτοπο!τεραστιος παιγνιδοτοπος με παρα μα παρα πολλα παιδακια, γινοταν ενας χαμος!επαιξε παρα πολυ η μικρη, το διασκεδασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες, εχω καιρο να σας γραψω τι μου κανετε?

Εμεις καλα ειμαστε αλλα ο χρονος ειναι πολυ περιορισμενος μου μαζευονται και το βραδυ δουλειες σιδερο κυριως και μετα πεφτω πτωμα.

Ο Γιωργακης αρχισε να κανει καλυτερους υπνους το βραδυ και σημερα επαιζε αρκετη ωρα με το γυμναστριο και κουνουσε με τα χερακια του τα παιχνιδακια απο πανω που εφτανε. Την αλλη βδομαδα δυο μηνων και θα κανουμε και το πρωτο μας εμβολιο. Ο νικολας συνεχιζει τις ταρζανιες οτι δεν ειχαμε κλεισει με ασφαλειες απο την Αγγελικη το κλεινουμε τωρα, ο αντρας μου μεχρι τα αλουμινια τρυπησε και περασε πυρους για να μην ανοιγει τις μπαλκονοπορτες και μας βρει τιποτα, και ετςι εχουμε και εξτρα ασφαλεια και για τους κλεφτες!!!! Θελω να φτιαξει ο καιρος να τον πηγαινω τα πρωινα στις κουνιες να του διοχετευει καπου την ενεργεια του εκτος σπιτιου. Η αγγελικουλα μου το σαββατο το βραδυ μου εκανε δυο φορες εμετο τωρα αν ειχε κρυωσει λιγο η κοιλια της αν την πειραξε κατι δεν ξερω παντως απο την κυριακη το πρωι ηταν ορεξατη και ευδιαθετη. Στα γενεθλια της της ειχαν φερει και ενα παιχνιδι με καλουπια και γυψο για να φτιαχνει μαγνητακια για το ψυγειο ή καρφιτσουλες και βρηκαμε χρονο ενα μεσημερι που κοιμοντουσαν τα αγορια και τα φτιαξαμε, πολυ το χαρηκε η ζουζουνα μου τα ζωγραφισε και μονη της με της μπογιες και σημερα τα χαρισε τις τρεις καρφιτσες στις δασκαλες του παιδικου και ενα μαγνητακι για στον κυριο που μαγειρευει και εχει ακι το σχολικο και με πηραν και με ευχαριστησαν.

Θελω πολυ να σας διαβασω,μελπιζω να τα καταφερω, φιλακια για την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μεταμεσονυχτιΑ τωρα γυρησα κ κουτουλαω αλλα ειπα να δωσω γρηγορο παρον κ να σας πω μου λειψατε κ σας σκεφτομαι ..!

Πρωτη μερα στη δουλεια τα περιμενα χειροτερα αν ομως ξεκινας με νηςτιςιμη τουρτα κ ευχες απο αγαπημενους..!ολα θα πανε σουπερ ετςι λοιπον πηγα με ορεξη κ τελικα καλα πηγε.προσαρμοστηκα απευθειας μου αρεσε η δουλεια νομιζω ειναι λιγο ποιο ποιοτικη θα δειξει..απο αποψη κοσμου περισσοτερο στο αλλο καταστημα ειχε ολο το καπι χαχα εδω εχει ποικιλια κοσμου κ συνενοησε πιο ευκολα χαχα

Κατα τα αλλα υπηρχαν κ μπηχτες απο την προςωρινη προιςταμενη ο δικος μου ο παλιος θα σναλαβει σε 10 μερες αλλα δεν εδωσα βαση αδιαφορηςα κανα δυο φορες που ηταν αδυνατο να μην απαντησω ειπα δυο λογακια με το γαντι παντα..

Γυρησα φαγαμε ξυπνησε το απογευμα ο μικρος κ πηγαμε πετρουπολη για καφε κ φαγητο στην κουνιαδα

Εφαγα του σκασμου μαγειρευει ονειρο η ατιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυσαξανε τα μικρα μαλλιασε κ μας η γλωσσα μας κ επιστροφη για νανι

Τον μικρο κοιμισμενο τον εφερα κ συνεχισε

Τον υπνο ακαθεκτος

Καγκουρακι μπραβω που περασατε χρονο με το αγγελικω σιγουρα θα το χαρηκε το κοριτσακι σου

Σουπερ που στρωνει κ ο ζουζουνος

Αντε να ανοιξει ο καιρος κ εγω αυτο περιμενωωωωωω

Ανθουλι τη γριπη περασατε καλε!!!

Σιδερενιοι βρε τι τραβηξες καλη μου νομιζω ολος ο κοσμοα την περνα απλα ηπια εγω ακομα βηχω 2 μηνας τωρα γκρρρ αν δεν ειχα κανει ακτινα θα ανησυχουσα πραγματιμα ολο γκουχ γκουχ

Για τα κιλα μη σκας

Βασουλα μου βγηκατε γυναικες σουπερ

Αγαπες κλεινουν τα ματακια ραντεβου αυριο τα υπολοιπΑ δεν αντεχω..

Φιλιαααα....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Καλά είστε?Η Αλεξάνδρα σήμερα το πρωί ξανασήκωσε 38.4 πυρετό.Της έδωσα αντιπυρετικό και μετά δεν ξανασήκωσε.Με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός βέβαια και ανάλογη πορεία είχε και ο Πάνος.Ουφ..Κουράστηκα..

Μαγδούλα,ξεκίνησες στο καινούριο μαγαζί?Καλή αρχή!Γλίτωσες και από τα παππούδια.Αχ μην μιλάς για φαγητό..Άρχισα δίαιτα..

Κατερινάκι,μπαίνει σε πρόγραμμα σιγά σιγά ο Γιωργάκης σου!Μπράβο το αγόρι μας!Ο Νικόλας τελικά κοιμάται το μεσημέρι?Το πρωί τι ώρα ξυπνάει?Καλά κάνατε και βάλατε ασφάλειες.Εγώ θέλω να βάλω στα συρτάρια και δεν βρίσκω χρόνο..Τα αδειάζει όλα η Αλεξάνδρα..

Βασούλα,καλά κάνατε και βγήκατε γυναίκες!Ξεσκάσατε και περάσατε όμορφα.Γέλασα πολύ με τα κόλπα της Ιωάννας μέσα στην εκκλησία.Απίστευτη.Τι θα κάνεις τελικά με το σχολείο?

Κατερίνα,μπράβο και σε σένα και στον άντρα σου που μεγαλώνετε τόσο καλά και σωστά παιδιά!

Δεν σχολιάζω άλλα γιατί δεν πρόλαβα να διαβάσω όλες τις σελίδες που έχασα..Σιγά σιγά θα επανέλθω!

Α ξέχασα να σας πω.Το προηγούμενο Σάββατο πήγα σε μια γαμοβάφτιση και το ζευγάρι χωρίζει..Ούτε εβδομάδα δεν έκλεισαν..Πρώτη μου φορά συναντώ κάτι τέτοιο...

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου περαστικα στα παιδακια σου!την περασαν ζορικα την ιωση τα καημενα!λογικα ειναι να μην τρωνε!μολις συνελθουν να δεις οτι θα αναπληρωσουν ολα οσα δεν εφαγαν τοσες μερες!

Καγκουρακι σχεδον 2 μηνων ο μικρος, πως θα ξεπεταχτει κι αυτος δεν θα το παρεις ειδηση!κοιμαται και καλυτερα τα βραδια να ξεκουραζεσαι κι εσυ!τι ωραιες δημιουργιες φτιαξατε με την Αγγελικουλα, και τις χαρισε και στις δασκαλες της, τι ωραια!

Μαγδουλα τουρτουλα για ξεκινημα τι καλα!καθε αρχη και δυσκολη κοριτσι μου!κι οσο για την προισταμενη αστην να λεει!αφου σε λιγες μερες θα ερθει πισω ο δικος σου προισταμενος,μην την λαμβανεις υποψη!τις πιο πολλες φορες οταν ειναι γυναικες προισταμενες και εχουν να κανουν με υφισταμενο προσωπικο κυριως γυναικων ειναι στριγγλες!

Εγω χτες βραδυ κατα τις 12 μιση ξυπνησα με αφορητους πονους στα εντερα!το απογευμα εφαγα ξηρους καρπους και πρεπει να με ενοχλησαν!πηγα πολλες φορες στην τουαλεττα αλλα δε μου περασε ευκολα!ποναγα παρα πολυ, τελικα αποκοιμηθηκα και σημερα ειμαι καλυτερα!τα νιωθω βεβαια επηρεασμενα αλλα δεν ποναω οπως ψες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Χτες δεν μπόρεσα να γράψω, παρ' όλο που σας διάβασα, και τώρα έχω να σχολιάσω ένα σωρό...

Σήμερα το πρωί με πήρε η κουμπάρα μου και μου είπε ότι έπαθε η μάνα της εγκεφαλικό και είναι στο νοσοκομείο από χτες. Ευτυχώς είναι ελαφρύ κατά τα φαινόμενα, χτες είχε ημιπληγία, αλλά σήμερα επανήλθε, αλλά ακόμα έχει πρόβλημα στην ομιλία και έχει σύγχυση. Ουφ, δεν ξέρω αν μπορώ να πάω να τη δω. Φοβάμαι μήπως κολλήσω και τίποτα στο νοσοκομείο... 

Η κουμπάρα μου είναι και ανύπαντρη, ούτε σχέση έχει, και τώρα είναι ολομόναχη, και έχει απελπιστεί. Δεν ξέρει τι να κάνει, σκέφτεται τα χειρότερα, ποιος θα φροντίζει τους γονείς της, γιατί και ο πατέρας της δε στέκει και πολύ καλά, τι θα απογίνουν κ.λπ... 

Εμείς καλά, αύριο πάμε για τη β' επιπέδου!

Τώρα οι άντρας πήγαν στο Τζάμπο για να αλλάξουν το κάγκελο, κι εγώ λέω να φτιάξω πατάτες φούρνου και σαλάτα, και να κάνω επιτέλους εκείνη την αποτρίχωση!

Αλεξάνδρα κι εμένα μ' αρέσουν τα playmobil. Έχει πάρει κάποια ο άντρας μου στον Αντρέα και φυσικά, τα μισά έχουν χαθεί...

Του άντρα μου του πέρασε η γαϊδουριά, δυο-τρεις μέρες κρατάει συνήθως και μετά του περνάει. 

Σιγά μην έκανα όλες τις δουλειές μόνη μου, είτε τώρα, είτε και πριν την εγκυμοσύνη. Μένουμε και οι δύο στο σπίτι, άρα προσφέρουμε και οι δύο. Κι αυτός έτσι το βλέπει. Είχε πλάκα κιόλας που τις προάλλες κοινοποίησα στον τοίχο του στο φέισμπουκ μια εικόνα που έλεγε "Είμαι άντρας κι εγώ θα αποφασίσω τι ώρα θα σφουγγαρίσω"! Ακριβώς ένα κι ένα για την περίπτωσή μας! Το βλέπει αυτός και τι μου λέει;;; "Ε, βλέπεις; Καλά λέει"!!!! 

Κατερίνα μια χαρά ο Νίκος, μπράβο του! Παιδί-διαμάντι!!!

Κι εμάς σήμερα έβγαλε κρύο, και φυσάει κιόλας... Τρελοκαιρός, όπως πάντα τέτοια εποχή... Την Κυριακή υποσχέθηκε ο άντρας μου στον Αντρέα ότι θα τον πάει παιδική χαρά, αλλά δεν το βλέπω να γίνεται... Εν τω μεταξύ, αυτό του το είπε Κυριακή βράδι, κατά τις 10.30-11, κι ο Αντρέας ήθελε να πάει εκείνη την ώρα. Του εξηγήσαμε ότι τώρα είναι νύχτα, είναι σκοτάδι και είναι κλειστή η παιδική χαρά, είπε "α, καλά", και την άλλη μέρα ξυπνά, πίνει γάλα και λέει "άντε, πάμε την παιτική χα-ά. Ζεν είναι κοτάζι. Έχει κούυυνιες, τσουλήηηηθες, γύ-ω γύ-ω όλοι, ται-νάκι, αζεφάκια"!!! Και σήμερα πάλι το ζητούσε το κακόμοιρο... Δεν είναι πρόβλημα το κρύο, αλλά ο αέρας...

Εγώ με το εσπερινό σχολείο χάνω κάθε χρόνο τους Χαιρετισμούς, κλαψ...

Ανθή περαστικά στα παιδάκια σου... Κι ο Αντρέας πρέπει να πέρασε την Η1Ν1 το Γενάρη, που ανέβαζε πάρα πολύ ψηλούς πυρετούς. Εμάς έκανε ψηλό πυρετό για τρεις-τέσσερις μέρες, και την υπόλοιπη βδομάδα ανέβαζε δέκατα δυο-τρεις φορές τη μέρα. 

Βάσω όντως, για τους άντρες στην Κύπρο το θέμα εργασία είναι μεγάλο πρόβλημα. Όπου πάει, του λένε ότι θέλουν κοπέλα.

Αυτό το κάγκελο πάντως, μεγάλη μάπα. Για ποιο λόγο το φτιάχνουν έτσι, αφού δεν μπορεί να καθίσει καλά το στρώμα;

Καλά, πολύ γέλιο η Ιωάννα στην εκκλησία! Κι εμάς δεν κάθεται δευτερόλεπτο, αλλά ευτυχώς υπάρχει το "νηπιαγωγείο" και μένουμε εκεί, έτσι δε χρειάζεται να τον κυνηγώ σε όλη την εκκλησία. Πάντως, άκυρος ο παπάς που έκανε παρατήρηση που έψελνε ο κόσμος. Κι ας γίνονταν παραφωνίες, δεν είναι συναυλία! Δε σημαίνει βέβαια ότι οι ψάλτες πρέπει να γκαρίζουν, αλλά αν ο άλλος θέλει να ψάλλει ένα τροπάριο, ειδικά αυτών των ημερών που είναι πολύ γνωστά, αγαπητά και συγκινητικά, θα του πεις μη μιλάς γιατί είσαι παράφωνος;

Μια χαρά περάσατε και το Σαββάτο! Εγώ νομίζω δεν έχω βγει ποτέ ειδικά για τη μέρα της γυναίκας.

Καγκουράκι πωπω, καλά, πότε μεγάλωσε ο Γιωργάκης τόσο που παίζει και στο γυμναστήριο;;;

Εμείς δε βάλαμε ασφάλειες σε συρτάρια και ντουλάπια, γιατί δεν ήθελε ο έξυπνος ο άντρας μου να τα τρυπήσει. Στις μπαλκονόπορτες, όμως, βάλαμε αυτές τις ασφάλειες που λες κι εσύ, απ' όταν μπήκαμε στο σπίτι.

Τι ωραία που κάνατε τις κατασκευές με την Αγγελικούλα!

Μάγδα μια χαρά η πρώτη μέρα στη δουλειά! Μη σκας με την προϊσταμένη, αφού είναι προσωρινή!

Ανθή, καλά τι έγινε καλέ με το ζευγάρι και χωρίζουν μόλις παντρεύτηκαν;;; Απαπαπα!

Βάσω περαστικά, κι εγώ με τα έντερα έχω διάφορα προβλήματα, όλο φουσκώνω και γίνομαι χάλια... 

Σας αφήνω, πάω για μαγείρεμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδακια μου ξεκουραζομαι με το παπι αγκαλια κοιμηθηκε μονο 1 ωριτσα κ τωρα θελει χαδακια

Αννα μαριΑ ξεκαρδιστικα που αρεσε στο συζηξ το σλογκαν

Περαστικα στη κουμπαροθεια γονιος σε νοσοκομειο οτι χειροτερο αστα

Βασουλα πως πατε με ποπη;;

Ελιωσα που χορευε η τρελαρα σου στην εκκλησια

Ανθουλι μου περαστικα ζορικη ιωση δε σε αφηνει να ορθοποδησεις μιλαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το μεσημερι πολεμαω να μπω ολο τρεχω χαχα

Στη δουλεια σουπερ αν εξαιρεσεις οτι εχουν μαθει αλλιως κ δεν εχουν αρχειο κ ταξη που εγω εχω μαθει ετσι κ ζοριζομαι..

Κατα τα αλλα μου βαλε στοχο 1 της εκανα 4 δλδ επιασα τη βδομαδα σε μια μερα δεν εβγαλε κιχ ολο χαρα κ μαγδουλα μου ηταν

Οχι για να δει οτι αν θελω κατι δε με σταματα τιποτα

Ετσι απο μικρη μη μου μπει στο μυαλο κατι δε θα ηρεμησω ως να γινει το δικο μου χαχα

Ο συζηξ με νευριαζει τον εχει πιασει η ζηλια η δε ξερω τι του φταει νεος χωρος νεα ατομα ειναι μες τα μουτρα χωρις λογο

Αλλα θα τον στρωσω θεμα χρονου ειναι..

Αλλα νεα εγω μπα...

Απλα νιωθω ευτυχισμενη που χω το μικρο μου να μου φτιαχνει τις μερες...!

Θελω να το καταπιω ολοκληρο ...!

Τι εννοει κ τι θελει να πει ο ποιητης μου χαχαχα

Τρουφα=τουφα

Βρηχειο=ηχειο

Κουπελο=κυπελλο

Διοδια=διαροια

Τρουφακια=στρουμφακια

Κ τοσα αλλα κ αμα δε καταλαβω θυμωνει κιολας χαχα

Παρασκευη μας εχει φωναξει η δασκαλα για να δω πως παει το ψαρακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα καλυτερα το στομαχι;;

Εγω στη δουλεια δε προλαβαινω να φαω η να πιω τιποτα μιλαμε κ το νερο οταν στεγνωσω τελειος τοτε πινω γινεται πανικ μιλαμε πολυ δουλεια

Παω για νανι αφου ριξω ενα ματς με το συζηξ ετσι για να αναβουν τα αιματα χαχα

Εγω παω να του πω χαρουμενη τα νεα κ μου απαντα τα της δουλειας κρΑτα τα για τη δουλεια ακους εκει να μη μιλαμε κιολας..γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τολμώ να πω με κάποια επιφύλαξη ότι πλέον είναι καλά και η Αλεξάνδρα!Σήμερα, βγήκαμε και μια βολτίτσα.Ήθελε η μαμά μου να ψωνίσει στον Πάνο που έχει την Παρασκευή γενέθλια.Πήρε βέβαια και η Αλεξάνδρα το δωράκι της!Ρούχα και παπούτσια και τα δύο.Εγω δεύτερη μέρα σήμερα που κάνω δίαιτα και πεινάω πολύ.

Άννα Μαρία,εύχομαι περαστικά στην μαμά της κουμπάρας σου. Το ζευγάρι χωρίζει γιατί η νύφη κατηγόρησε την πεθερά της ότι έκλεψε φακελάκια με λεφτά.Ανυπόστατο εντελώς. Γενικώς, ούτε η νύφη, πάει την πεθερά, ούτε το αντίθετο.Έχουν γίνει πάρα πολλά. Τώρα ο γαμπρός έχει αμφιβολίες και για το αν είναι δικό του το παιδί.

Εφτασες κιόλας στη β επιπέδου?Εύχομαι όλα να είναι τέλεια! Θα σιγουρεψετε και το φύλο!

Μαγδούλα, ο σύζυγος ζηλεύει γιατί έχει μια κούκλα γυναίκα! Θα του περάσει,μην σκας.

Σε βλέπω να γίνεσαι εσύ προϊσταμένη στο κατάστημα!Δώσε στο παπάκι σου ένα φιλάκι και από μένα!

Κατερινάκι, συνήλθε η Αγγελικούλα από τον εμετό?

Βασούλα,είσαι καλύτερα με το έντερό σου?Με το καινούργιο σχολείο πώς τα πηγαίνετε?

Νυσταξα κορίτσια..Παω για νάνι.

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδουλα τι επαθε ο συζυγος?εγινε κατι συγκεκριμενο η ζηλευει που ολα ειναι καινουρια στο νεο χωρο εργασιας και δεν ξερει και τα ατομα?και μενα κατι τετοια ομορφα λεει η μικρη και οταν δεν καταλαβαινω τσιριζει την ιδια λεξη μεχρι να καταλαβω!χαχα

Ανθουλα ευτυχως αναρρωσαν τα μωρακια σου!ουφ τι δυσκολο ειναι να τα χεις αρρωστουλικα!ζορι μεγαλο!4 χρονων ο Πανουλης ετσι?μεγαλωσε το καμαρι σου!να σου ζησει και να τον χαιρεσαι!

Αννα Μαρια περαστικα στη μαμα της κουμπαρας σου!ειναι μεγαλη σε ηλικια?καλα αποτελεσματα σημερα στη β επιπεδου:)θα περιμενουμε νεα σου!ο παπας θυμωσε γιατι ταχα εκανε παραφωνιες ο κοσμος!οπως ειπες και συ δεν ειναι σε συναυλια που παμε!Κι ο κοσμος ψαλλει τους υμνους απο συγκινηση και δεος οχι γιατι θελει να αναδειξει τη φωνη του!δηλαδη ελεος!αλλα αυτος ο παπας παντα ετσι ιδιοτροπος ηταν!ολα του φταινε!ειλικρινα!

Η μικρη Ανθη μου επεστρεψε στο παλιο της σχολειο γιατι στο καινουριο δεν μου αρεσαν καθολου οι συνθηκες εκει!μη τη ματιαξω τα παει μια χαρα στην Ποπη, ζηταει να παει κιολας!δεν καταλαβα ακομα τι κριση την επιασε εκεινες τις μερες αλλα δεν το πολυμελετω πλεον γιατι μου δειχνει οτι και η ιδια το ξεχασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου!

Κατερινα μου εχεις καταπληκτικα παιδακια σιγουρα, τα καλυτερα ειπε η δασκαλα του νικου και ειναι αλλωστε αναμενομενο οταν υπαρχουν απο πισω σωστοι γονεις οπως εσεις!

Μαγδα καλη αρχη στη νεα δουλεια, ευχαριστημενη λοιπον! Και εισαι αστερι με την μια το στοχο τι να πει η προισταμενη. Ο αντρουλης σου γιατι ετσι καλε τι αντιδραση εβγαλε?

Ανθη περαστικα και στην Αλεξανδρα σας, αντε να περασει και αυτος ο μηνας να ηρεμησουμε, παντως εχει βαλει πολυ κρυο τις τελευταιες μερες ουτε τον δεκεμβρη και τον γεναρη δεν εκανε τετοιο κρυο. Ο νικολας αλλες φορες κοιμαται μεσημερι αλλες οχι, αν κοιμηθει ομως στην μιαμιση ωρα τον ξυπναω δεν τον αφηνω περισσοτερο. Η Αγγελικη ειναι καλα κοιμηθηκε μετα τους τρεις εμετους καλα και απο την κυριακη το πρωι που ξυπνησε ηταν ευδιαθετη και ορεξατη, κανα μικρο κρυωματακι στην κοιλιτσα ισως ηταν. Μεγεια τα καινουρια σας ρουχαλακια εμεις θα σας δουμε το σαββατο απο κοντα!!

Βασω εισαι καλυτερα σε ταλαιπωρησαν τοσο οι ξηροι καρποι? δεν εχω διαβασει τα προηγουμενα οποτε χαιρομαι που επεστρεψε στην Ποπη η μικρη χωρις προβληματα, μια φαση ηταν περασε! Απιστευτη η μικρη στην εκκλησια,μεδωσε το δικο της ρεσιταλ!μγια τον παπα συμφωνω με τα κοριτσια φαινεται πολυ περιεργος, εναν τετοιο εχουν στον χωριο της μαμας μου με τις ιδιοτροπιες του, ολοι σχεδον απο το χωριο εχουν τσακωθει μαζι του.

Αννα μαρια β επιπεδου σημερα! Ολα καλα θα ειναι θα περιμενουμε τα νεα σου με αγωνια. Περαστικα στην μαμα της κουμπαρας σου ευχομαι το καλυτερο. Επισης προτεινω να μην πας, υπαρχει εξαρση ιωσεων και κριμα να ταλαιπωρηθεις αν κατι συμβει, σιγουρα θα καταλαβει γιατι δεν πηγες. Για το καγκελο που λες δεν εχω διαβασει τι προβλημα ειχε αλλα και μεις οταν ψαχναμε για το κρεβατι της αγγελικης του jumbo δεν εξυπηρετουσαν, ειχαμε παρει ενα και το πηγαμε πισω. Τελικα πηραμε απο το ικεα και επειδη τηαν πολυ κοντο πηραμε δυο και τα ενωσε ο αντρας μου και εχει γινει πολυ ομορφο.

Αυτα για την ωρα παω να μαγειρεψω, να φτιαξω και ενα χυμο, καλημερα σε ολες.

Α διαβασα μονο τα τελευταια μη μου θυμωσετε αν κατι δεν σχολιασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πήγαμε για τη β' επιπέδου και εγκατασταθήκαμε στη γιατρό... Αρχίσαμε 12.15 περίπου, και τελειώσαμε 13.45... Κι όλα αυτά, επειδή το μωρό δε γύριζε για να εξετάσει αποτελεσματικά την καρδιά του... Τελικά, μετά από τις άπειρες φορές που έμεινα ξαπλωμένη στο ένα πλευρό, που πήγα τουαλέτα, που έφαγα μπισκότα, γύρισε και μπόρεσε να δει και την καρδιά. Όλα φυσιολογικά, έχει απ' όλα όσα πρέπει να έχει, δε λείπει τίποτα, εκτός από πουλάκι, δηλαδή έχει πουλάκι, αλλά όχι απ' αυτό που εξέχει και κρέμεται... :P Γεωργία λοιπόν! 

Στο τέλος ρώτησα τη γιατρό "είναι σίγουρα κορίτσι έτσι; Δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι, να φυτρώσει κάτι, κ.λπ.;" Η γιατρός, όπως ήταν φυσικό, γέλασε, αλλά ο άντρας μου τσαντίστηκε και δυσανασχέτησε, γιατί λέει δεν είναι πράγματα αυτά να τα ρωτάω, και θα έπρεπε να είμαι ευχαριστημένη που είναι καλά το μωρό, κ.λπ. Να του εξηγώ ότι έκανα πλάκα, τίποτα αυτός. Τελικά, μου αποκάλυψε ότι τον γράψανε, γιατί είχε παρκάρει παράνομα και είχε τα νεύρα του. Φυσικά, φταίγανε οι αστυνομικοί που τον γράψανε, "ενώ τους άλλους δεν τους γράφουνε", έφταιγε η γιατρός που μας καθυστέρησε, όλοι έφταιγαν εκτός από αυτόν που είχε παρκάρει παράνομα, με το σκεπτικό ότι "μισή ωρίτσα θα κάνουμε και θα φύγουμε". Να του εξηγώ ότι μπορεί να τον έγραψαν πέντε λεπτά μετά που πάρκαρε, άρα δεν ισχύει αυτός ο ισχυρισμός, εκεί αυτός, μπλα μπλα, και στους άλλους κάνουν τα στραβά μάτια, και γράψανε εμένα που δεν ενοχλούσα κανένα. 65 ευρώ, έτσι τζάμπα.

Τέλος πάντων...

Μάγδα ο άντρας σου δηλαδή γιατί ζηλεύει, δεν κατάλαβα.

Πολύ γέλασα με τις λέξεις του Βασιλάκη! Εμάς ο Αντρέας μιλάει πολύ καθαρά, και καταλαβαίνουμε σχεδόν όλα όσα λέει. Αλλά κάποιες λέξεις τις μαγειρεύει όπως θέλει, π.χ. τραγουδάει "να ζήσεις Αντέα και χόνια πολλά, μεγάλος να γίνεις με άπτα μαλλιά (εδώ κάνει παρένθεση και λέει "σαν του παππού"). Παντού να κοπίζεις συώμη (συγγνώμη αντί "της γνώσης"!) το φως και όλοι να λένε κανένας (αντί "να ένας") σοφός!

Εγώ στο σχολείο τρώω πολλά και διάφορα. Προχτές τη Δευτέρα ήρθε η τρελή μαθήτρια και έφερε ένα γλυκό με μπισκότα, σοκολάτα και σαντιγύ. Είχε πει και καλά ότι το έφερε για μένα που είμαι έγκυος, κ.λπ., αλλά έφερε αρκετά κομμάτια. Έφαγα εγώ ένα, έφαγε ένα ο φαφλατάς, και οι άλλοι δεν τα ακούμπησαν κι ο διευθυντής πανικοβλήθηκε ότι αν έβλεπε αυτή ότι το γλυκό της έμεινε σχεδόν ανέγγιχτο, θα έκανε κανένα επεισόδιο, έτσι το πήρε και το έκρυψε! Μετά έφαγα σάντουιτς που πήρα μαζί μου, το οποίο περιείχε κιμά από τα μακαρόνια και σαλάτα λάχανο-καρότο-σέλινο (απροσδόκητο σάντουιτς, δεν μπορείτε να πείτε) και τέλος ήρθε ένας παλιός συνάδελφος και έφερε τριμυθόπιτες, που είναι κάτι σαν λεπτά παξιμάδια με σταφίδες και ένα άλλο σπόρο που δεν ξέρω τι ακριβώς είναι, κι έφαγα και δύο απ' αυτές. Τούμπανο έγινε η κοιλιά μου!

Ανθή μια χαρά και η Αλεξάνδρα και τα ψώνια.

Α, να σε ρωτήσω, κι εσένα και το Καγκουράκι που γεννήσατε καλοκαίρι, στο νεογέννητο φοράμε μόνο ζιπουνάκι, ζιπουνάκι και φορμάκι, κοντομάνικα, μακρυμάνικα, τι ακριβώς; 

Καλά, το ζευγάρι που χωρίζει, αν μπήκαν στη μέση και πεθερές, άσ'τα να πάνε... Πάντως, ο γάμος, επειδή έχει πολλές ετοιμασίες, πίεση, κ.λπ. φέρνει πολλές εντάσεις και βγαίνουν στην επιφάνεια προβλήματα που υπέβοσκαν, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται πολύ προβληματικές καταστάσεις.

Βάσω εμένα ο Αντρέας όταν δεν καταλαβαίνω κάτι, το εξηγεί κιόλας! Χτες πήγαν στο Τζάμπο, τον ρωτάω τι αγόρασαν και μου λέει "μακαζοάκια". Νόμιζα ζητούσε μακαρόνια, μετά νόμιζα έλεγε κάτι για ζωάκια, οπότε μου λέει "μακαζοάκια. Που γάφω". Εννοούσε μαρκαδοράκια που γράφει!

Η μάνα της κουμπάρας μου δεν είναι μεγάλη, είναι 67 χρονών, αλλά είχε πίεση και αρρυθμίες, και απ' όσο ξέρω, δεν πρόσεχε όσο έπρεπε. Ο δε πατέρας της, που είναι 69 χρονών, είναι σε χειρότερη κατάσταση, γιατί μάλλον έχει Αλτσχάιμερ, ή τέλος πάντων, κάτι έχει, γιατί δεν επικοινωνεί με το περιβάλλον, αλλά δεν πηγαίνει στο γιατρό, για να μάθουν τι είναι και να πάρει κάποια αγωγή. Για να καταλάβετε, χτες του είπε να καθίσει δύο ώρες στο νοσοκομείο με τη γυναίκα του, για να πεταχτεί η φίλη μου να φέρει διάφορα πράγματα, και όπως έφευγε, τον είδε να φεύγει κι αυτός. Το βράδι πήγε στο καφενείο να δει μπάλα... Εν τω μεταξύ, η φίλη μου είναι μοναχοπαίδι, δεν είναι παντρεμένη, ούτε έχει άντρα, συγγενείς από την πλευρά της μητέρας της έχει εδώ μόνο μια αδελφή που είναι 74 χρονών και ούτε κι αυτή στέκει και πολύ καλά στα μυαλά της, ενώ όλοι οι συγγενείς του πατέρα της είναι Λευκωσία και Λεμεσό. Είναι ολομόναχη δηλαδή, κι έχει να τρέχει όλη μέρα στο νοσοκομείο για τη μάνα της, να αγχώνεται και να φροντίζει και τον πατέρα της και το σκύλο (που θα τον δώσει, γιατί δε γίνεται αλλιώς), να μαγειρεύει, να βάζει πλυντήρια, κι έχει και τη δουλειά της, στην οποία δεν πηγαίνει αυτές τις μέρες, αλλά θα πρέπει να πάει για να μην τη χάσει, και που όταν δεν πηγαίνει, δεν πληρώνεται. Εγώ να πάω στο νοσοκομείο να την αλλάξω σε καμιά βάρδια δε γίνεται, ο άντρας μου θα μπορούσε, αλλά δε νομίζω να ήθελε η μάνα της κάτι τέτοιο, φυσικά δε χρειάζεται να είναι όλη μέρα εκεί, αλλά αυτή αγχώνεται, επειδή η μάνα της δυσκολεύεται πάρα πολύ στην επικοινωνία, και πιστεύει ότι πρέπει να είναι συνέχεια μαζί της.

Καγκουράκι, κι εμάς ο καιρός εδώ είναι ό,τι να 'ναι. Το πρωί που φεύγαμε για Λευκωσία ήταν 20 βαθμοί και ντάλα ήλιος. Φεύγοντας άρχισε να ψιχαλίζει, κι όταν επιστρέψαμε Λάρνακα, είχε πέσει στους 14 βαθμούς, και έβρεχε...

Η κουμπάρα μου είπε να μην πάω στο νοσοκομείο, γιατί νιώθει άσχημα που η μάνα της είναι σ' αυτήν την κατάσταση, και δεν μπορεί να δεχτεί επισκέψεις. Κι εμείς λέγαμε να πάμε σήμερα ΙΚΕΑ μετά τη β' επιπέδου, αλλά αργήσαμε πολύ και τελικά το αναβάλαμε. Όχι τόσο για κάγκελο, δηλαδή, όσο για μια μικρή ραφιέρα για το παιδικό δωμάτιο, και κάτι κορνίζες. Να δούμε πότε θα πάμε τώρα...

Καλά, εγώ αν περιμένω απ' τον άντρα μου να φτιάξει κάτι, ζήτω που καήκαμε. Δε νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που να πιάνουν τόσο λίγο τα χέρια του. Μιλάμε, για το πιο απλό πράγμα, φωνάζει μάστορα. Κι έτσι και προσπαθήσει να φτιάξει κάτι, μετά χρειαζόμαστε πέντε μάστορες για να διορθώσουν τις ζημιές...

Σας αφήνω κορίτσια, πάω να κάνω ένα μπανάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες σημερα δεν ειχα σπαστο κ ετσι απολαυσα τζακι χουζουρι παιχνιδι κ δουλειτσες λιγες.

Ο συζηξ το ξεπερασε ποτε δε μπορει να μου κρατησει μουτρα για πολυ το μεγιστο 2 μερες του βαζω χαχαχα

Ζηλεια αγχος δε ξερω αυτος ισχυριστηκε οτι επηξε στη δουλεια του κ ηταν κακοκεφος αλλα ειπε κ ενα εσυ τωρα νεο περιβαλλον νεες γνωριμιες χαχα εγω που τον ξερω απλα το καθε τι νεο τον αγχωνει..

Εντωμεταξυ εγω τα περιμενα μαυρα εκει αλλα μου αρεσει πολυ τα παιδια ειναι αψογα κ η προισταμενη μου φερεται πολυ καλα βεβαια κ εγω σκιζομαι οποτε αφορμες δεν εχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια για σενα μπηκα τωρα κ θα χουμε κοριτσακι στο παρεακι μας με το καλο η μπεμπα μας λοιπον εγω γελασα με την ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια χαχα

Κριμα για την κληση αν πατε εγκαιρα δε πεφτει το ποσο σε μας ετσι γινεται

Βρε τον συζηγο που ολοι φταινε εκτος απο αυτον κλασικοι περιπτωση ανδρα κ ο δικος σου κοριτσακι μου!!

Τι κριμα η κουμπαρα γιαυτο θελω αδερφακι για βασιλη δε θελω αυριο μεθαυριο να ναι ολομοναχος ο γιοκας μου..

Καγκουρακι μου γλυκο στρωνει το προγραμμα σιγα σιγα αντε ως το καλοκαιρι θα ξεπεταχτουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη καραφλιασα με το διαζυγιο αστραπη ο λογος σοβαρος κατεμαι αν καποιος με ελεγε κλεφτρα θα του σπαγα το κεφαλι ειναι απο τα πραγματα που δε θα ανεχομουν ποτε τωρα το ζευγαρι βεβαια ποσο επηρεαζεται Απο τριτους ειναι αλλο θεμα

Λες για φακελακια στο γαμο ειχα τοσα πολλα φακελακια που εβγαζε η μαμα μου η πεθερα μου η αδερφη μου η κουμπαρα μου ειχαν διαμοιρασει παντου μιλαμε τα μαζευα απο παντου στο τελος χαχα

Ανθουλι μου αντε να γινεται καλα επιτελους

Παλιοκαιρος μια κρυο μια ζεστη

Θελω καλοκαιριιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου ομορφη ποσο χαιρομαι που το ιωαννακι συνηθισε

το συγκαμα περασε;;;

Κα μου μωρουδενια σας φιλω τρεχετε υποθετω σας νιωθω κ εγω βεγγος κ παλι με σπαστο

Σουβλακια για βραδυ πηρα ρεπο απο κουζινα σημερα να αναπληρωσει τα μουτρα που κανε ο συζηξ χαχα

Σας σκεφτομαι...!

Φιλια...!

Παω γιατι το παπι θελει παζλ μονος τα φτιαχνει αλλα θελει κοινο να τον κοιτα..

Μααακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι! 

Τελικά έκανα ένα μπάνιο, αφού με είχε πασαλείψει με τα τζελ του υπέρηχου, και πήγα εκκλησία, στο Απόδειπνο, αφού δε θα έχω άλλη ευκαιρία να πάω φέτος, λόγω σχολείου. Μετά πέρασα από μια φίλη μου και της πήγα κάτι πράγματα και καθίσαμε λίγο και τα είπαμε. Καλό κι άγιο το εσπερινό σχολείο, αλλά στερείσαι πολλά πράγματα, όπως ένας απλός καφές με μια φίλη σου... 

Τώρα ήρθα σπίτι και τάισα τον Αντρέα ελιόπιτα. Το πρώτο πράγμα που μου είπε μόλις μπήκα ήταν "σέλω ελιόπιτα". Του είχα πάρει από το φούρνο, ελιόψωμο είναι δηλαδή, όχι πίτα, και έκανε σαν τρελός. Μεγάλος έρωτας! Τώρα κρατάει ένα μιξεράκι του φραπέ και μας εξετάζει τα μάτια!

Μάγδα δυστυχώς αυτή τη νοοτροπία την έχουν και οι γονείς του άντρα μου και κυρίως η μάνα του. Δεν μπορούν να αναλάβουν τις ευθύνες τους, π.χ. καίει η μάνα του το φαΐ, και φταίνε οι άλλοι που δεν της το θύμισαν...

Αυτό με την κλήση δεν ισχύει σ' εμάς δυστυχώς...

Πολύ βασικό πράγμα να έχει κάποιος αδέλφια και συγγενείς... 

Κι εγώ με τον άντρα μου μπορεί να τρωγόμαστε, αλλά σπάνια να μείνουμε τσακωμένοι περισσότερο από μερικές ώρες.

Κι ο άντρας μου πήρε γύρο για το βράδι, εγώ τυρόπιτα, κι ο Αντρέας ελιόπιτα! Αύριο κοτόσουπα αβγολέμονο, να δούμε τι θα φάει ο μικρός που ούτε να τις δει τις σούπες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμείς ναι! Δόξα τω Θεώ! Τον Πάνο δεν θα τον στείλω σχολείο ούτε αύριο. Ίσως την Παρασκευή να τον στείλω που έχει και γενέθλια γιατί ακόμα και να κολλήσει κάτι, δεν θα εκδηλωθεί φαντάζομαι μέχρι το Σάββατο που είναι το πάρτυ μας. Εγώ σήμερα που γύρισα από τη δουλειά πεινούσα πάρα πολύ και έφαγα τόσα κριτσίνια που έχασα το μέτρημα...Χαχαχαχα.Δεν έτρωγα καλύτερα κανένα σουβλάκι;; Χαχαχαχα. Παρόλ' αυτά, ακόμα πεινάω....

 

Άννα Μαρία ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ λοιπόν!!!!!!!!!!!!!!! Μπορεί να λες ότι προτιμάς τα αγόρια αλλά σου υπογράφω ότι με την κόρη σου θα πάθεις την πλάκα της ζωής σου! Είναι τόσο ζουζουνιάρες οι άτιμες!!!! Όταν έβγαλα την Αλεξάνδρα από το μαιευτήριο, της φορούσα φανελάκι με ραντάκι, φορμάκι κοντομανικο και την είχα σκεπάσει ελαφρώς με ένα σεντονάκι. Στο σπίτι όταν έκανε πολλή ζέστη της φορούσα μόνο το φανελάκι της και το βράδυ την σκέπαζα ελαφρώς με το σεντονάκι της. Τα μωράκια νιώθουν όπως εμείς. Ό,τι φοράς σε σένα, να φοράς και στο κοριτσάκι σου! Με το καλό Άννα Μαρία μου! Η περίπτωσή σου πάντως μου θυμίζει πολύ τη δική μου. Μέχρι και τη Β επιπέδου μου έλεγαν ΜΑΛΛΟΝ κορίτσι και στη Β επιπέδου, έκανα 50 βόλτες και έτρωγα σοκολάτες μέχρι να πάρει η μπουμπού καλή θέση!

Κρίμα για την κλήση... Πάντως πολλοί άνθρωποι ρίχνουν ΠΑΝΤΑ τις ευθύνες για τα λάθη τους αλλού.

 

Μαγδούλα, ξεκουράστηκες σήμερα που δεν δούλευες το απόγευμα. Ο σύζυγος ίσως να ζήλεψε που σε βλέπει τόσο χαρούμενη με το νέο σου εργασιακό περιβάλλον. Σου λέει τι γίνεται εδώ;;; Τι χαρά είναι αυτή;; Χαχαχαχαχα! Πάντως πέρα από την πλάκα, είναι πολύ καλό να είναι κάποιος ευχαριστημένος με την δουλειά του.

Εμείς πράγματι περάσαμε ζόρικα με τις ιώσεις... Αυτά να' ναι μόνο. Πολλοί άνθρωποι περνούν πολύ χειρότερα. Ταλαιπωρούνται λίγο τα παιδιά, αλλά αποκτούν αντισώματα. Συν τοις άλλοις, δεν δίνει ο γιατρός μου αντιβιώσεις όπως ακούω ότι κάνουν άλλοι γιατροί και αυτό με ανακουφίζει. Ελπίζω του χρόνου να μην κολλάνε τόσο συχνά.

 

Κατερινάκι, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι που θα έρθετε στο πάρτυ μας! Μου έχετε λείψει πάρα πολύ! Θα έχουμε πολλά παιδάκια πρώτα ο Θεός! Έχει καλέσει και κάποια κοριτσάκια ο Πάνος (τον μεγάλο του έρωτα και κάποια άλλα). Ελπίζω να περάσουμε όμορφα κι εμείς και τα παιδάκια μας! Εμένα η μικρή έτσι και κοιμηθεί μεσημέρι, περνώ μαρτυρικό βράδυ. ΠΑΝΤΑ.

 

Βασούλα, τέλος καλό όλα καλά με το σχολείο. Κάτι την είχε πειράξει που το ξέχασε. Σημασία έχει που τώρα είναι χαρούμενη. Δεν κλαίει δηλαδή όταν την αφήνεις ε;; Θα χαίρεται και η Πόπη που ξαναγύρισε η μικρή.

Ο Πάνος γίνεται 5 και όχι 4 ! Είναι μεγάλο το αντράκι μου το γλυκό!

 

Αυτά τα νέα μου! Καλό βράδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

Αννα Μαρια ολα καλα με τη β επιπεδου!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!και κοριτσακι λοιπον, θα το λατρεψεις να σαι σιγουρη!ειναι μεχρι να συνηθισεις και στην ιδεα!αμαν σας εγραψε και η αστυνομια?ουφ και 65 ευρω!ε στον ακτινολογο παντα αργουμε ολοι, εχουν πολλη δουλεια!

Μαγδουλα τελεια με τον νεο χωρο εργασιας!τι ωραια!ο συζυγος μαλλον ψιλοζηλεψε και αντεδρασε ετσι!

Ανθη μου αναρρωσαν τελειως τα παιδακια σου!επιτελους!οντως αποκτουν αντισωματα και του χρονου ο Πανουλης στο σχολειο δεν θα αρρωσταινει τοσο συχνα!

Καγκουρακι ασε αυτοι οι ξηροι καρποι με πεθαναν ειλικρινα!πρωτη φορα ποναγα τοσο πολυ τα εντερα μου!

Με ρωτατε για τη μικρη και την Ποπη!ευτυχως την αφηνω εκει και ειναι ευδιαθετη πλεον!δεν πιστευω να τα εκανε ολα αυτα μονο απο πεισμα και ναζι!κατι την ενοχλησε και γι αυτο αντιδρουσε ετσι!ειμαι σχεδον σιγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε, χθες ενιωθα πολυ εξαντλημενη μου ελειπε υπνος σιγουρα , καταφερα ομως και κοιμηθηκα χθες απο τις 11 παρα που θηλασα τον γιωργακη μεχρι τις 5 παρα που ξυπνησε θηλασε παλι, μετα ξυπνησε και ο νικολας ξανακοιμηθηκε και αυτος οποτε απο κοιμηθηκα παλι απο τις 6 μεχρι τις 8. Μεσα σε ολα αυτα βεβαια ξυπνησα και καποια στιγμη γυρω στις 3 και λεω δε βαζω ενα πληντυριο να απλωσω το πρωι. Ανοιγω το πρωι το πληντυριο και τι να δω ειχα πλυνει και το κινητο μαζι 2 ωρες στους 60 θα ζησει αραγε ??? το μονο θετικο ειναι οτι ηταν το παλιο μου κινητο γιατι το καινουριο το ειχα στειλει για επισκευη και το πηρα την τεταρτη πισω, οποτε αν δεν ανοιξει θα εχω χασει καμια δεκαρια φωτογραφιες των παιδιων που ειχα βγαλει οσο χρησιμοποιουσα το παλιο.

Αννα Μαρια κοριτσακι λοιπον, εκανα εγω τον Γιωργο κανε εσυ την Γιωργια!!!! Σιγουρα τα αγορια εχουν κατι ιδιαιτερο με τις μαμαδες τους αλλα τα κοριτσακια εχουν μια ξεχωριστη χαρη, θα τους κανετε οτι θελετε αργοτερα τους αντρες του σπιτιου.65 ευρω η κλιση κοιτα συμπτωση την τεταρτη πηραν τις πικακιδες απο τον αντρα μου 40 ευρω η κλιση για διπλοπαρκαριςμα και τις πινακιδες θα τις παρει την δευτερα. Μαλιστα ηταν με το φορτηγακι της εταιριας και παει στον διοικητη και του λεει ειναι επαγγελματικο αυτοκινητο πως θα ξεφορτωσω οποτε γιαυτο του ειπε να παει να τις παρει σε τρεις μερες γιατι συνηθως τις δινουν πισω σε 10 εργασιμες δηλ 2 βδομαδες.

Του δικου μου πιανει το χερι και πολυ αλλα οταν ξεκινησει κατι θα του παρει μια μερα να το τελειωσει δεν εχω παραπονο παντως.

Για τα ρουχα και εγω με ενα κοντομανικο φορμακι τον εβγαλα απο το μαιευτηριο που και τα μπουτακια ηταν εξω και ολο το καλοκαιρι ετσι το βγαλαμε μονο με τα φανελακια τα εσωτερικα που λενε και μετα τον μηνα που ηταν τελος αυγουστου οταν ειχε ζεστες μερες μπορει να τον ειχα και μονο με την πανα.

Ανθη να χαιρεσαι σημερα τον Πανουλη σου, να τα εκατοστησει και να ειναι παντα ευτυχισμενος!!! Θα σας δουμε αυριο ισως ερθουμε ολοι μαζι!!!

μαγδα σημαντικο να ειναι το κλιμα στην δουλεια καλο οποτε μια χαρα σε βλεπω!

βασω και εγω ετσι νομιζω οτι κατι την ειχε φοβισει δεν θα εκανε ετσι μονο και μονο απο πεισμα, ολα καλα λοιοπον!

Σας αφηνω παω να φαω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...