Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

χαχαχα αννα μαρια ψοφησα με την αυτοπεποιθεση σου,,

νομιζω θα σφουγγαρισει τελικα  [smilie=tongue1.gif]

αυτο με τα λεφτα οντως τους καταρακωνει εγω οταν δεν δουλευε του χα δωσει την καρτα της μισθοδοσιας να τη διαχειριζεται αυτος

δηθεν οτι δε τα παω καλα με την οργανωση των οικονομικων (μια χαρα θα τα καταφερνα)αλλα το κανα για να μη νιωθει μειονεκτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε, την πατήσατε! 

Κι εμείς δύο φορές την εβδομάδα που φεύγουμε νωρίτερα, πολλές φορές την πάθαμε και αναγκαζόμαστε να μείνουμε... 

Κι εμάς αυτός διαχειρίζεται τα οικονομικά, αλλά η αλήθεια είναι ότι τα καταφέρνει πολύ καλύτερα από μένα. Εγώ απλά έχω αλλεργία σε τέτοια θέματα. Πάντως, μια χαρά τα καταφέρνει, αφού μας μένουν και λεφτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ψάχνει, αλλά δε βρίσκει. Η αλήθεια είναι, όμως, ότι μετά από τόσο καιρό έχει απογοητευτεί κι αυτός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα ειναι κριμα νεοι ανθρωποι να μενουν ανεκμεταλευτοι τωρα που ναι τοσο παραγωγικοι..

τα χουν ισοπεδωσει ολα 

εδω δεν εχουμε ακομα τσατ να υποθεσω ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, όντως το έχουν εγκαταλείψει.

Δυστυχώς το μάμμυ έχει αδειάσει, καμία σχέση με το πώς ήταν το 2009 που έγινα μέλος.

Πιστεύω ότι φταίνε σε μεγάλο βαθμό και οι διαχειριστές που δεν ασχολούνται, αλλά φταίει και το γεγονός ότι, πολλά μέλη που έγραφαν σε συγκεκριμένα θέματα, δημιούργησαν κλειστές ομάδες στο φέισμπουκ και έφυγαν τελείως από το μαμμυ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες!

Μου λειψατε!

Ξεκιναω απο εσας!

Αννα Μαρια εχεις κι εσυ τα δικια σου κι εκεινος τα δικα του, δυσκολο να δουλευεις μονο εσυ. Ομως, αν δεις οτι πραγματικα αλλαζει πολυ και φαινεται σαν να πεφτει σε μελαγχολια καλο θα ηταν να δει καποιον, ειναι επικινδυνη η μελαγχολια... Ο Αντρικος ο γλυκας σου τι κανει με τις τελειες ατακες;Για τα φασολια που λες, ετσι κι ο Δημητρης. Με βαζει στα πρασινα φασολακια να βαλω φετα μεσα, ψωμι μπουκιτσες, τυρι του τοστ και γαλοπουλα!!! Και τα κανει να!

Μαγδουλα πολυ γελασα με το ποστ ιτ! Καλα η ζηλεια ειναι πολυ κολακευτικη οταν ειναι λιγη! Κι εμενα ζηλευει ο συζυξ και το λεει, αλλες φορες μου αρεσει, αλλες γελαω και τον νευριαζω, αλλες θυμωνω. Εγω προσπαθω να μη ζηλευω, δεν μου δινει και αφορμες, αλλα αν με πιασει καλυτερα να εξαφανιστει, γιατι με πιανει κρισαρα! Αντε καλη αρχη απο βδομαδα στη δουλιτσα!

Αλεξανδρα μου ειστε καλα κοριτσι μου; Τερμα οι ιωσεις;

Καγκουρακι πολυ δυσκολο μου φαινεται το ταντεμ, απαπα! Μπραβο σου! Ο Νικολας του χρονου θα θελει σιγουρα να ντυθει! Η  Αγγελικουλα αγαπα τη θαλασσα ε; Τι ομορφες στιγμες!

Ανθουλα εσεις με τις ιωσουλες πως τα πατε ξεμπερδεψατε;

Βασω μου παλι καλα που το ξεπερασε σιγα σιγα με το σταθμο γιατι ο αλλος που περιεγραφες σοι δεν μου φανηκε! Απο ταρζανιες τα μικρα μας αλλο τιποτα!

ΚΑ μου ευχαριστω πολυ για το σχολιο για το μπουφε μας! Ηταν οντως νοστιμα! Ο Δημητρακης σου φοβηθηκε ε; Λογικο, μα τι πραμα κι αυτο με τους δρακουλες και τα τερατα σε μωρα παιδια!

Εμεις τα ιδια, ο μικρος δεν λεει να ξεμπουκωσει, εγω τριημερο ημουν με πυρετο και τωρα δεν εχω φωνη, μιλαμε σαν νταλικερης ακουγομαι! Χαχαχαχα!

Για τον υπνο που λετε, εμενα κοιμαται παρα πολυ αργα. Αφου τον παιρνω απο τη γιαγια του κατα τις 11 το βραδυ. Μεχρι να παμε σπιτι, να φαμε, να παιξουμε λιγο, να διαβασουμε κανενα παραμυθι, να να να... ειναι και γενιικα απο μωρο ξενθχτης, παει μια η ωρα! Γενικα, δεν μπορω να τον βαλω σε σειρα. ΕΙναι ατιθασος και πολυ πεισματαρης, κανει αταξιες και ζημιες και απιμενει να γινεται το δικο του. Οσο ειναι μαζι μου καπως παλευεται, γιατι ξερει οτι δεν τον παιρνει  και λιγο πολυ συμμορφωνετια, αλλιως εχει κυρωσεις. Αλλα ειναι πολλες ωρες χωρις εμενα, ειναι και το προγραμμα μου αστατο, οποτε ουτε στον υπνο μπορει να μπει σε ταξη ουτε στη συμπεριφορα... Για να δουμε...θελει αδερφακι! Το λεει και το δειχνει, αλλα τα πραγματα και στη δουλεια μου και στου αντρα μου ειναι λιγακι ρευστα και μετα το Μαιο -Ιουνιο θα ξερουμε τι θα παιξει καπως πιο καλα...

Α! Καλε εχω και νυφη! Βεεεβαια! Ειναι μια πολυ ομορφη κοπελα που δουλευει στο φαρμακειο η Ειρηνη. Οκ, ηξερα οτι ο μικρος τα παει καλα μαζι της, αλλα μια μερα παμε εκει και αρχιζει και τη δειχνει και λεει στον κοσμο "αυτη ειναι η κοπελα που αγαπαω"! Καγκελο! Παμε σπιτι, μου λεει "εγω αμα μεγαλωσω θα κανω δικο μου μωρο" (το αδερφακι που λεγαμε;) Ενταξει του λεω αλλα η γυναικα σου θα το γεννησει. "Ναι! Η γυναικα μου ειναι τωρα στο φαρμακειο"!!! Παμε αλλη μερα και δεν ηταν εκει και την εψαχνε και φωναζε "Ειρηνη; Που εισαι; Που ειναι η κοπελα μου; Ποτε θα ερθει;¨" Εντω μεταξυ ο φαρμακοποιος ειναι ξαδερφος της και τον πειραζε και του ελεγε "Δε στη δινω" Εσφιγγε γροθιτσες ο μικρος, χτυπαγε τα ποδια κατω "Τη Θελω!", "Δε στη δινω" "Τη θελω"! Ενταξει, εγω να εχω λιωσει στο γελιο! Δεν υπαρχει! Εχει ομως γουστο το παιδι μου! Α, ολα κι ολα! Βεβαια, θελει να παντρευτει και εμενα και την Ειρηνη, αλλα οκ....

Αυτα τα νεακια μας κουκλες! Ελπιζω να ξαναμπω συντομα, να σας διαβασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα...!

Τι ευχομαι;;;

Ολα τα ονειρα καποτε να βγουν αληθινα...

Να ζησουμε το τωρα οσο πιο εντονα κ ομορφα γινεται γιατι η καθε στιγμη που περνα ειναι μοναδικη..

Κ υγεια...

Ολα τα αλλα με λιγη καλη θεληση θα γινουν

Φιλια...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε; 

Εγώ ζαλίζομαι λίγο, αλλά κατά τα άλλα οκ.

Το πρωί πήγα στη Δημοτική Βιβλιοθήκη για να δανειστώ άλλα βιβλία, και στο χαρτοπωλείο και πήρα κάτι πράγματα για την κατασκευή που θα φτιάξουμε σήμερα στο Κατηχητικό.

Τώρα φτιάχνω ομελέτα στο φούρνο και σαλάτα λάχανο-καρότο-σέλινο. Εννοείται είχα βοηθό τον Αντρέα. Όλη την ώρα ήθελε να ανακατεύει κι αυτός. Μόλις είδε τις πατάτες στο ταψί, μου λέει "πατάτα ωμή" επειδή μια μέρα που πάλι κάτι έφτιαχνα με πατάτες, ήθελε να φάει και του είπα ότι είναι ωμές και πρέπει να περιμένει να ψηθούν. 

Α, δε σας είπα, το βράδι κοιμήθηκε στο κρεβάτι του, πρώτη φορά! Το κάγκελο που πήρα δε μας βόλεψε καθόλου, γιατί έχει κάτι σωλήνες που στερεώνονται κάτω από το στρώμα, αλλά μετά το στρώμα δεν κάθεται, αφού είναι οι σωλήνες από κάτω. Δεν ξέρω πώς υποτίθεται ότι λειτουργεί αυτό το πράγμα. Πάντως, στην απόδειξη που μου έδωσαν, μπορούμε να το αλλάξουμε αν είναι ελατωματικό, αλλά αυτό δεν είναι ελατωματικό, απλά δεν ταιριάζει στο κρεβάτι μας. Τώρα, στο Τζάμπο δε νομίζω να μας το αλλάξουν, πάντως θα κάνουμε μια προσπάθεια. Τελικά του έβαλε ο άντρας μου μια πολυθρόνα δίπλα απ' το κρεβάτι, και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. 

Το βράδι είχαμε πει να τον κοιμίσω στο κρεβάτι μας, και μετά να τον βάλουμε στο δικό του κρεβάτι, αλλά αυτός ήθελε να πάει "το μεγάλο κιεβάτι με τα ζωάκια" (τα αυτοκόλλητα που βάλαμε προχτές). Ο άντρας μου, όμως, τον έφερε στο κρεβάτι μας, μετά ήθελε να πάει στο δικό του κρεβάτι, αλλά τελικά ο κύριος δεν ήθελε να κοιμηθεί στο κρεβάτι του, ήθελε να κάθεται και να παίζει με τα ζωάκια. Τελικά ζήτησε από μόνος του να πάμε "το κιεβάτι του μπαμπά και της μαμάς", πήγαμε, αποκοιμήθηκε, τον μετέφερε ο άντρας μου στο δικό του, και, ενώ περίμενα ότι θα ξυπνούσε τρομαγμένος μες στη νύχτα και θα έκλαιγε, τελικά ξύπνησε στις οκτώμιση το πρωί, χωρίς να δείξει ότι ενοχλήθηκε που είναι σε άλλο κρεβάτι. Του φώναξα να κατέβει μόνος του και να έρθει σ' εμάς, αλλά ξύπνησα και τον άντρα μου, γιατί συνήθως όταν ξυπνά ο Αντρέας είναι λίγο μπερδεμένος και δεν κατεβαίνει μόνος του. Αλλά μέχρι να σηκωθεί ο άντρας μου, ο Αντρέας κατέβηκε, ήρθε και μας λέει "σέλω γάλα"!! 

Χριστίνα ο Αντρέας έχει ξεφύγει με τις ατάκες! Σήμερα το πρωί μου λέει "αποφάσισα να γίνω..." και μετά είπε μια αδιάγνωση λέξη, κάτι σαν ελύτης ή κάτι τέτοιο. 

Εμένα ακόμα και η παραμικρή εκδήλωση ζήλιας με εκνευρίζει αφάνταστα. Ούτε εγώ ζηλεύω, οπότε δεν μπορώ να ζηλεύει ο άλλος. Ευτυχώς δεν έχουμε τέτοια θέματα!

Κι ο Αντρέας είναι ατίθασο και πεισματάρικο μωρό, θέλει να γίνεται πάντα το δικό του. Δεν του κάνουμε, βέβαια, το χατίρι, αλλά το παλεύει! Με τον ύπνο, όμως, δε μας καθοδηγεί αυτός, αλλά εμείς. Κοιμάται έντεκα-εντεκάμιση και ξυπνά οκτώ-οκτώμιση. Νωρίτερα είναι εξαντλητικό, εκτός κι αν τον προσέχει ο διευθυντής μου, που απ' ό,τι μας έλεγε χτες, ποτέ δεν σηκώθηκε απ' το κρεβάτι μετά τις εξήμιση!!!!! 

Καλά, πολύυυυυ γέλασα με την Ειρήνη! Και στα δικά μας!!! 

Μάγδα πολλά φιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια φιλεναδες η καλη μερα απο το πρωι φαινεται περασα υπεροχα κ νομιζω εχω ενα μονιμο χαμογελο στα χειλη ειχαμε συναντηση με μανουλες απο το μαμυ την αλεξ μας κ τη μαρια μια κοπελιτσα με διδυμουλες πηγαμε στο μολ στον αγ δημ τα παιδια το καταευχαριστηθηκαν ειχε λεγκο κατασκευες κ πηγαμε κ εκει λυσαξανε τα σπορια

Απολαυσαν καφε κ κους κους κ οι μανουλες

Γενικα η μερα ηταν υπεροχη....!

Οι εκπληξεις ειναι το καλυτερο μου...!

Ηρθα φαγαμε κ τωρα τα αγορια τεζα κ εγω χαλαρωνω με το βλιβλιο μου

Μετα θα ρθουν σπιτι μας η ινα με πολυ κ μαρια θα φερουν μαμα κ γιαγια μου κ τα κουνιαδια γενικα σημερα θα χω δει ολους μα ολους τους αγαπημενους μου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μπραβω στον Αντρικο εγκληματιστηκε αμεσα στις αλλαγες ευτυχως κ ο δικος μου παντα ηταν πολυ γρηγορα προσαρμοστικος σε ολα

Τετοιο καγκελο ειχα παρει κ εγω αλλα το χαρισα ουτε εγω το χα βολευτει να σου πω

Γιατι ζαλαδες μπας κ επεσε το σιδηρο;;

Χριστινακι μου χες λειψει τρελα τρεχεις κ εσυ μωρε πολυ πως αντεχει καλε τοσο αργα εγω κ 1 θα κουτουλαω ντουρασελ το καμαρι σου

Κ εγω χριστινακι συμφωνω τρελα μαζι σου περι αποψεων ζηλειας στο χω ξαναπει εμεις οι δυο γενικα ταιριαζουμε σε παρα πολλα...

Ακομα κ στους αντρες μας.. Χαχα

Πως ειστε εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινιω ειναι ζορικος ο γιοκας πιστευω το να μεγαλωνει με πολλους τον κανει ετσι αλλες συνηθειες με μαμα αλλες με γιαγια κ ου το καθεξις εγω παρατηρησα οτι ο β μις βδομαδα που χε αρρωστησει κ τον κραταγε η πεθερα ειχε γινει αλλο παιδι πολυ απλα γιατι δε του χαλαγαν χατηρι εγω παλι πιο αυστηρη ειχαμε ματς πηγε σχολειακι που ξεαρρωστησε κ μπηκε παλι σε σειρα

Δε λεω απιστευτα τα καλα των γιαγιαδων αλλα καποιες φορες τα κακομαθαινουν λιγακι

Κ εγω για δευτερο μια λεω ναι μια οχι εχω κ ολους αντε κ αντε κ αντε...

Ασε που ο μικρος δε βλεπω να καιγεται κ τοσο..

Ξεκαρδιστηκα με τους ερωτες σας

Εμενα σημερα που πηγαμε βολτα ηταν ενας κ οι τσουπρες τρεις μπαινουμε στο αμαξι κ λεει ποια λες μαμα να παντρευτω;;;(ρωτησε κ αποψη μαμας )χαχαχα

Του λεω εσυ ποια θες;

ΟΛΕΣ μου λεει

Τι θα ακουσουμε οι ερμες μανες

Του λεω κ η γιωργια στο σχολειο;;

Δε πειραζει θα τις παντρευτω ολες καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

τι κανετε;εμεις καλα,πηγα για ζουμπα το απογευμα ξεδωσα λιγο και μετα πηγαμε στην συνηφαδα μου που γιορταζει σημερα μαζι με τα πεθερικα γιατι ο αντρας μου δουλευει απογευμα κι ακομα δεν σχολασε πηγε Θεσσαλονικη αργα ,ηταν και η κουνιαδα μου εκει...τα παιδια με το που ηρθαμε ξεραθηκαν στον υπνο,κατα τα αλλα ησυχα τα ιδια,χθες πηραμε βαθμους στα αγγλικα τα πηγαινουν πολυ καλα και οι δυο τους, καλα ο Νικος δεν με απασχολει ειμαι σιγουρη γιαυτον,αλλα κι ο Γιωργος τα παει μια χαρα για πρωτη επαφη με τη γλωσσα τα παει ανελπιστα καλα,μετα πηγα εκκλησια ηταν πολυ ωραια ο παπας μας ειχε καλεσει εναν ιεροκυρηκα που ηρθε μαζι με χορωδια και πραγματικα ηταν πολυ ομορφα,σε λιγες μερες χρονιζει ο ανηψιος μου ποτε περασε ενας χρονος  δεν καταλαβα μεγαλωσε ο ξανθουλης μας,θα του κανω τουρτα στρουμφακια για τα γενεθλια του

 

Αννα Μαρια μαλλον σε ειχε μαθει διαφορετικα ο αντρας σου γιαυτο και τωρα σου φανηκε καπως που ειναι ολη μερα στον υπολογιστη και δεν σε βοηθαει οσο θα επρεπε,σκακι δεν παιζει τωρα;δεν εχει αλλα ενδιαφεροντα;ολη μερα στον υπολογιστη πως να μην αποβλακωθει.....καλα ο Αντρεας φοβερος με τις ατακες του οπως παντα ,εγω ειχα ξυλινα καγκελα και στον Δημητρη ακομα εχω βιδωμενα στο κρεβατι γιατι να μην σας το αλλαξουν αν εχετε την αποδειξη δεν νομιζω να εχεις θεμα

 

Χριστινακι με τον ερωτιαρη τον Δημητρακη σου κι εμενα μου λειπες που δεν βλεπω νεα σου συχνα ,αυτη η κοπελα ειναι μεγαλη απο οτι καταλαβα βρε το ζουζουνι ....υπομονη αν περασει κι αυτος ο μηνας θα καταλαγιασουν οι ιωσεις,δυσκολο με τα ωραρια σας λογικο ειναι οταν το παιδι ειναι πολλες ωρες με τις γιαγιαδες να κακομαθαινει λιγο αφου συνηθως δεν τους χαλανε κανενα χατηρι

 

Βασω ευχομαι να μην ξανα εχετε προβληματα με τους σταθμους δυσκολο ειναι να ψαχνεις και η προσαρμογη ακομα χειροτερα,να μην την ξαναφησεις μονη στο καρεκλακι επικινδυνο ειναι...

 

Μαγδα κι εμενα ζηλευει ο δικος μου αλλα κι εγω ζηλευω ομως ....καλη αρχη με τη δουλεια σου παλι γιατι αγχωνεσαι ομως;ουτε τσατ εχουμε ουτε ομαδες οντως πολυ χαλια, η ομαδα τουλαχιστον μας ηταν πολυ χρησιμη να βαζουμε τις φωτογραφιες μας και θελω να σας βαλω και την ζακετουλα μου που τελειωνω σε λιγες μερες εγινε πολυ καλη οσα μειλ εχω θα στειλω εκει ,εγω πιστευω ασχολουνται με αρθρα και αλλα διαφορα και με το φορουμ καθολου ,τι ωραια που συναντηθηκατε με μανουλες τελεια,τον δικο σου τον βλεπω με χαρεμι ακου εκει ολες τις θελω χαχαχα

 

Κατερινακι πως ειναι τα παιδακια σου χαρας το κουραγιο σου ομως και συνεχιζεις και θηλαζεις και τους δυο,εμενα μολις αποθηλαζα μου ερχοταν περιοδος πριν δεν ειχα

 

Ανθη πως ειστε;αντε ακομη λιγο υπομονη και θα ηρεμησουμε με τις ιωσεις ....

 

Αλεξανδρα πως εγινε η σπανακοπιτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς έχουμε μια βροχερή μέρα σήμερα... 
Χτες βράδι ο Αντρέας κοιμήθηκε απ' τις εννιάμιση, γιατί δεν είχε κοιμηθεί καθόλου μεσημέρι, και ξύπνησε εξήμιση, αφού συμπληρώθηκε το εννιάωρο. Ήρθε σ' εμάς, έκλαιγε να πάει στο σαλόνι, ήθελε να βγάλει τον υπνόσακκο, τελικά σηκώθηκε ο άντρας μου, τον άλλαξε, τον έντυσε (είχε κατουρήσει τον υπνόσακκο), ο μικρός συνέχιζε να κλαίει για σαλόνι, τον έφερε στο κρεβάτι μας, του έφτιαξε γάλα, το ήπιε, και ξανακοιμήθηκε, όπως και ο άντρας μου. Εγώ δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ, αφενός γιατί είχα υπερένταση και αφετέρου γιατί ο άντρας μου ροχάλιζε σα βόδι... Τελικά οκτώ σηκωθήκαμε ο άντρας μου κι εγώ, έφαγα κάτι και ήπια καφέ για να αντέξω, ντύθηκα, εν τω μεταξύ ξύπνησε κι ο μικρός, και μας πήγε ο άντρας μου εκκλησία, μια που σήμερα είναι της Ορθοδοξίας. 

Μετά τον Αντρέα τον πήγαν οι γονείς μου σπίτι τους, κι εμένα με έφεραν στο δικό μου. Ο άντρας μου πήγε Λευκωσία σε ένα τουρνουά σκάκι. Ξάπλωσα για καμιά ώρα και κοιμήθηκα τουλάχιστον ένα μισάωρο. Τώρα ξαναέφαγα τοστ :) και θέλω να κάνω κάποιες δουλίτσες, και ίσως και αποτρίχωση, και μετά θα έρθουν να με πάρουν πάλι να πάμε για φαγητό σπίτι τους, και θα καθίσουμε εκεί μέχρι το απόγευμα που θα έρθει ο άντρας μου να μας πάρει.

Μάγδα μια χαρά περάσατε χτες! Μ' αρέσει που είσαι πάντα τόσο χαρούμενη!

Ζαλίζομαι επειδή ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! ;) Επίσης, χτες δεν είχα κοιμηθεί καλά.

Εμάς οι γονείς μου δεν κακομαθαίνουν τον Αντρέα, το αντίθετο θα έλεγα, αλλά βλέπω ότι, επειδή είναι μεγάλοι, δεν έχουν υπομονή και τρόπο για κάποια θέματα. Χτες το απόγευμα ήταν σπίτι τους, και μετά το Κατηχητικό πήγα κι εγώ. Ο Αντρέας έπαιζε με τη μάνα μου ντόμινο (τα έβαζαν σε διάφορα σχήματα, μη φανταστείτε ότι ξέρει να παίζει ντόμινο!!!) και σε κάποια φάση άρχισε να τα πετάει κάτω. Η μάνα μου του γκρίνιαζε και του φώναζε να σταματήσει, γιατί πονάει η μέση της και δεν μπορεί να σκύβει να τα μαζεύει, κι ο πατέρας μου άρχισε ένα κύρηγμα του στιλ "δεν ξαναέχει άλλο παιχνίδι ποτέ, αν τα πετάς κάτω". Ο μικρός, όσο τον έπρηζαν τόσο αντιδρούσε, και τελικά τα πέταξε όλα κάτω. Αυτοί, αντί να τα αφήσουν εκεί και να τα μαζέψουν μετά είτε μόνοι τους, είτε με τον Αντρέα, τα μάζεψαν εκείνη την ώρα, και μόλις έβαλαν το κουτί στο τραπεζάκι, ο Αντρέας το ξαναχτύπησε και τα μισά έπεσαν πάλι κάτω. Ξανά κήρυγμα και μουρμούρα και γκρίνια, τελικά τον πήρα και φύγαμε. Αφού εκείνη την ώρα τον έβλεπαν ότι τον είχε πιάσει πείσμα, έπρεπε να τον αφήσουν, γιατί όσο τον τσιγκλούσαν, τόσο αντιδρούσε... 

Καλά, πολύ γέλασα με το Βασιλάκη που θέλει να τις παντρευτεί όλες! Ο Αντρέας δε θέλει να παντρευτεί καμία προς το παρόν!

Κατερίνα μ' αρέσει που έχεις και ενέργεια για ζούμπα! 

Δεν κατάλαβα, στην εκκλησία πήγες μετά τη ζούμπα και τη συννυφάδα; Καλά, μεταμεσονύχτια ομιλία είχε; :) 

Ο άντρας μου ασχολείται με διάφορα, κάνει μαθήματα τοξοβολίας, είχε αρχίσει να ασχολείται με αστρονομία, αλλά δεν αγοράσαμε τελικά τηλεσκόπιο γιατί ήταν πολύ ακριβό και κυρίως γιατί φοβόταν μήπως του το φέρει κάτω ο Αντρέας, ενώ με το σκάκι ασχολείται όποτε μπορεί, αλλά όχι όπως παλιά. Ο φίλος του, που έβγαιναν και έπαιζαν σκάκι, πέθανε πριν ενάμιση χρόνο δυστυχώς, ένας άλλος που πήγαινε σπίτι του είναι πολύ ηλικιωμένος και είναι με τη μάσκα οξυγόνου επί 24ώρου βάσεως, μια κοπέλα που επίσης έβγαιναν κι έπαιζαν σκάκι είναι καθηγήτρια και δεν έχει και πολύ χρόνο (είναι και λίγο περίεργη), και στον τοπικό όμιλο εδώ δεν πάει, γιατί ο πρόεδρος και τα μέλη δημιουργούν διάφορα προβλήματα. Παίζει στον υπολογιστή, αλλά κι αυτό δεν είναι εύκολο, αφού χρειάζεται συγκέντρωση, και με τον Αντρέα να τρέχει πάνω-κάτω, αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο. Έτσι, παίζει το βράδι, μετά που κοιμάται ο μικρός. Όταν έχει κάποιο τουρνουά πηγαίνει, αλλά εδώ δυστυχώς δε διοργανώνονται και πολλά... 

Σκέφτομαι μήπως το Τζάμπο δε μας αλλάξει το κάγκελο, γιατί δε θα πάρουμε άλλο κάγκελο, θα πάρουμε κάτι άλλο. Αφού το συγκεκριμένο μοντέλο δε μας εξυπηρετεί, και δεν υπάρχει άλλο... 

Ξύλινα κάγκελα τα σκεφτήκαμε κι εμείς, και μου είπε ο άντρας μου να πω σε ένα συγγενή μου μαραγκό να μας φτιάξει. Δεν ξέρω, ίσως βάλουμε τέτοια τελικά, αλλά και η πολυθρόνα δε μου φαίνεται και άσχημη λύση! :)

Καλά, ο Αντρέας από ατάκες άλλο τίποτα. Δε θυμάμαι αν σας είπα για την ατάκα που μας λέει "θα κάνεις τσεκάπ" που την πήρε από τη "μικρή γιατρό". Τώρα παίρνει το πλαστικό από μια εισπνοή που τελείωσε, και μας εξετάζει τα μάτια, και μετά και την καρδιά για να δει αν χτυπάει, και θέλει να γράψει τα περιστατικά στο "βιβλίο των βαβά" (επίσης από τη μικρή γιατρό)! 

Συμφωνώ κι εγώ για το φόρουμ, το έχουν παρατήσει τελείως. Παλιά θυμάμαι έμπαινα, και έβρισκα δέκα ποστ που με ενδιέφεραν και ήθελα να τα διαβάσω. Τώρα μόνο στο δικό μας μπαίνω...

Σας αφήνω μήπως κάνω κανένα συμμάζεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοκονες μου

Χτες περασαμε πολυ ομορφα το βραδυ επεσα ξερη γιατι το σπιτι εμοιαζε με ατομικη βομβα ως να τα μαζεψουμε περασε η ωρα χαζεψαμε κ λιγο τιβι κ σεκος.

Αννα μαρια μου ειμαι γενικα αισιοδοξη κ χαιρομαι ευκολα με απλα πραγματα αρα συνηθως ειμαι χαρουμενη

Πρεπει να γινει κατι αρκετα σοβαρο για να χασω δην αισιοδοξια μου κ παλι μεσα απο το στραβο ολο κ κατι θα βρω χιχι

Σκακι δεν ξερω αλλα νομιζω δε θα το χα ειμαι τρομερα ανυπομονη οποτε μαλλον θα γινομουν χυτρα απο νευρα ως να σκεφτει ο αντιπαλλος χαχα

Αλλα πιστευω ειναι πολυ ωραιο σα χομπι για τους αλλουΣ

Ξυλινο ξυλο ειχα κ εγω μικρη θυμαμαι μπορεις να βρεις κ σε μαγαζι με κουκετες τα δινουν χωρια κ προσαρμοζονται

Βρε το αντρεακι με τα ντομινο εμενα παλι του κανουν οτι θελει τα γιαγιοπαπουδια οποτε αστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τρελαρα το ξερω οτι εισαι εγκυος αλλα νομιζα σου περασαν τα συμπτωματα βρε

Αυριο στο νεο καταστημα αλλα με την παραξενη προισταμενη ο δικος μας θα ερθει την αλλη βδομαδα αρα ως τοτε βαι βαι!!!

Κα μου ποσο θα θελα να κανω ζουμπα κ εγω

Πως πατε με τη κουνιαδα τωρα κοριτσακι μου;

Στειλε μου μειλ κατερινακι να δω ζακετουλα κανεις τελεια πραγματα παντως

Μπραβω που πανε καλα στα αγγλικα τα καμαρια σου η ξενη γλωσσα ειναι κ να χεις εφεση πιστευω μπορει να κανω κ λαθος χριστινιω διορθωσε με αν λεω λαθος

Να χαιρεσαι τον ομορφο τον ανηψουλι κ εγω σκεφτομουν ποσο γρηγορα περνα ο καιρος ο β εχει γινει πλεον αγορακι σωστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα κι εγώ το ίδιο με το σκάκι! Δεν αντέχω με τίποτα να περιμένω, άσε που κάθε φορά που κάνεις μία κίνηση, ανοίγονται δεκάδες πιθανές επόμενες κινήσεις, και θα πρέπει να τις προβλέπεις, κ.λπ., κι εγώ χάνομαι σ' αυτά. Δεν το μπορώ, δεν το μπορώ! Με είχε μάθει παλιότερα, αλλά δεν είχα υπομονή να παίζει. Το τάβλι το προτιμώ, αλλά ο άντρας μου το περιφρονεί, επειδή, λέει, είναι κυρίως τύχη, όταν οι αντίπαλοι είναι ισοδύναμοι.

Απλά όταν ασχολείσαι με το σκάκι, θέλει πολύ χρόνο, γιατί έχει πάρα πολύ διάβασμα... 

Τα συμπτώματα πέρασαν, αλλά ζαλάδες είχα και εκτός εγκυμοσύνης, άρα είναι λογικό να έχω και τώρα! 

Κατερίνα ξέχασα να σου πω, συγχαρητήρια για τα αγγλικά! Κι εγώ πιστεύω ότι η ξένη γλώσσα είναι ταλέντο. 

Πωπω, κιόλας κλείνει ενός ο ανηψιός; 

Εγώ συμμάζεψα καθιστικό και τραπεζαρία. Το τραπέζι της τραπεζαρίας το έχουμε για να ακουμπάμε ό,τι κρατάμε όταν μπαίνουμε στο σπίτι, οπότε καταλαβαίνετε, γίνεται ένας χαμός. Κάθε λίγο καιρό τα μαζεύουμε όλα και το συγυρίζουμε, και τώρα αυτός ο καιρός είχε φτάσει! Το καθιστικό επιτέλους είναι συγυρισμένο, φυσικά υπάρχουν παιχνίδια, αλλά δεν το λες ακατάστατο. Τα παιχνίδια με τα οποία παίζει μια εποχή, του τα αφήνω στο καθιστικό, όσα βλέπω ότι τα έχει παρατήσει, τα παίρνω στο δωμάτιό του. Οι καναπέδες, για πρώτη φορά εδώ και πολύυυυυυυυυ καιρό, είναι εντελώς άδειοι!!! Δεν άφησα τίποτα!!! Σκούπισα κιόλας κουζίνα-καθιστικό-διάδρομο-τραπεζαρία, ξεσκόνισα την τραπεζαρία που ήταν χάλια, αλλά αποτρίχωση δεν πρόλαβα να κάνω, κλααααψ...

Θα κάνω μπικίνι και θα πάρω τους γονείς να έρθουν να με πάρουν, γιατί θα αρχίσουν τη γκρίνια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..!

Θα ξαναμπω παω για καμια δουλειτσα γιατι εχω λιωσει στο τζακι απο το πρωι κ διαβαζα το βλιβλιο ο β επαιζε κ ο μεγαλος β τιβι

Παω για σιδερο σνιφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Σημερα χειμωνιατικη μερα!!!Κανει κρυο φυσαει…Αραξαμε σπιτι σημερα με τζακι!! Χθες όπως σας ειπε η Μαγδα βρεθηκαμε,περασαμε πολύ ομορφα!!!Μακαρι να το καταφερναμε συχνοτερα!!!Ειχε Playmobile στημενα και τους αρεσαν,η Κωνσταντινα ολο με τον καταλογο κυκλοφορει,μαλλον θα της παρω καποιο και ας το μετανιωσω μετα που θα μαζευω ολα τα μικροσκοπικα κομματακια!!!Το βραδυ την Κωνσταντινα την πηρε ο υπνος στον καναπε και την πηγα στο δικο της κρεβατι μετα από μηνες…Ξυπνησε ξημερωματα ,αλλα δεν ερχοταν στο διπλο που την φωναζα ,πηγε στον καναπε με τον μπαμπα της!!Μαλλον θα στραβωσε μαζι μου..χαχα Αλλα μετα που ξυπνησε ,ηρθε και μου ειπε το κρεβατι της να το δωσουμε στο άλλο παιδακι…δεν ξερω ποιο εννοει…Κατά τα αλλα μου ερχεται να την φαω ,ολο μανουλιτσα με φωναζει και λιωνω….Ποτε ελεγα αντε να με πει μαμα και τωρα μανουλα,μανουλιτσα..Μου εφτιαξε και τραγουδακι!!’’Μανουλιτσα μου καλη,που σε αγαπω πολύ!’’ 

 

Αννα Μαρια δεν νομιζω να εχεις προβλημα να το αλλαξεις στο τζαμπο,κι εγω το ειχα παρει αυτό το προστατευτικο αλλα δεν ειχα μετρησει το κρεβατι και δεν ειχε χωρο για να κατεβαινει.εχουμε κουνια-κρεβατι ακομα.Πηγα τους το ειπα και πηρα κατι άλλο,και δεν ειχα και αποδειξη νομιζω.Εμεις ξυλινο καγκελο εχουμε ,βιδωτο.Κανε λιγο υπομονη με τις δουλειες,από ότι φαινεται δεν είναι το καλυτερο του συζυγου αλλα από το να τσακωνεστε..ειναι και λιγο αντιδραστικος από τοι εχω καταλαβει…Εγω στην εγκυμοσυνη ενώ δουλευα παλι όλα μονη τα εκανα,το μονο που του ελεγα ηταν πχ να γεμισει τον κουβα για να μην τον σηκωνω ή να μου μεταφερει τα ρουχα να τα απλωσω γιατι αμα του ελεγα να το κανει….ακομα θα περιμενα…Για την δουλεια τον νιωθω τον αντρα σου..Ψαχνεις ,ψαχνεις και μετα απογοητευεσαι…Ειδικα για τον αντρα είναι πολύ δυσκολο.Οσο για την ζηλεια λογικα δεν δινετε και δικαιωμα ο ενας στον αλλον γιατι αμα εβλεπες τιποτα περιεργο με καμια άλλη δεν θα σε πειραζε;Να σου πω θα προτιμουσα και οι γονεις μου και τα πεθερικα μου όταν κανει μια αταξια η Κωνσταντινα να της λενε τιποτα όπως οι δικοι σου παρα ‘’ε δεν πειραζει,θα τα μαζεψει η γιαγια,αστο το παιδι,η γιαγια δεν μαλωνει΄΄΄και αλλα τετοια που μετα το παιδι θα μαθει να κανει ότι γουσταρει!!Λες να γινει γιατρος ο Αντρικος;χαχα Κι εμεις περασαμε από αυτην την φαση..με κυνηγουσε με ένα στηθοσκοπιο και ένα θερμομετρο…

 

Βασω φανταζομαι την εκπληξη σου όταν ειδες την Ιωαννα κατω ενώ την ειχες στο καρεκλακι!!!Κι εμενα ειχε μαθει να ανεβοκατεβαινει μονη ,ευτυχως ξεγλυστρουσε κατω από τον δισκο και δεν στεκοταν ορθια.αλλα το μαζεψα γιατι το ειχε συνδιασει με το φαι που την πιεζα να φαει και εδινα μαχη. Ασχετα με την Ποπη το άλλο σχολειο δεν ηταν πολύ σοι οποτε καλυτερα που τους πληρωσες και ξεμπερδεψες.

 

Μαγδα λιγη ζηλεια είναι υποφερτη..στην αρχη της  σχεσης μας μου εκανε εμενα κατι κουλα τυπου’’που κοιτας,ποιον κοιτας ‘’τσακωθηκαμε ,ξανατσακωθηκαμε και ηρεμησε.Καλη αρχη αυριο,μην σκας καλε για την προισταμενη…1 βδομαδα είναι θα περασει!!Καλα εχω λιωσει με τον Βασιλη…Δεν μπορει να διαλεξει νυφη;;χαχαχα Είναι όμως ολες μία και μία!!αστερια!!!

 

Χριστινακι 1 κοιμαται ο Δημητρης;α πα πα…δεν θα αντεχα…χαχαχα Ββεβαια αν δουλευα και ελειπα θα ηθελα να την χορτασω λιγακι.Κακομαθαινουν οι γιαγιαδες ε;Τι να κανεις όμως ,αν δεν εχεις άλλη λυση..Τελικα τον κοιμιζουν μεσημερι ακομα;Ελπζιω να μην εχετε κανενα θεμα με τις δουλειες σας,ευχομαι να πανε όλα καλα!!!Τι πλακα ο μικρος σου ο ερωτιαρης!!!!Απο μικρος στα βασανα θελει να μπει;χαχα Καλα ειμαστε εμεις..βεβαια ειμαστε εκτος σχολειου 2 βδομαδες,Αυριο λεω να την παω και ο Θεος βοηθος!!

 

Κατερινα μπραβο στα αγορια σου!!!Με την κουνιαδα δεν μας ειπες τιποτα,πως τα πατε τωρα;Μεγαλωσε και ο μικρουλης ε;ποτε μας τα ελεγες που γεννηθηκε,με τους θηλασμους και τωρα χρονιζει!!Θα κανεις παλι τα μαγικα σου με την τουρτα!!!Πρεπει να φτιαξεις το τικερακι σου,εκτος αν προχωρας με κανεναν αλλον μαζι 3 μηνες…χαχα Στελνε μας τις δημιουργιες σου,εγω εχω ξεκινησει πασχαλινα!!Λεω να κανω και λαμπαδες φετος!

 

 

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...