Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, τώρα έβαλα φασόλια να βράζουν για να τα φτιάξω μετά στο φούρνο που μας αρέσουν πολύ. Ο Αντρέας είναι στους γονείς μου, κι ο άντρας μου πήγε για ψώνια. Θα έρθει και θα κάνει δουλειές λέει, για να δούμε... Αφού ξεκουραστεί στον υπολογιστή για καμιά ώρα... μετά θα φάει... ε, μετά το φαγητό δεν μπορεί να κάνει δουλειές, έχει βαρύνει... θα καθίσει καμιά ώρα στον υπολογιστή να χωνέψει... ε, μετά θα πρέπει να πάρει τον Αντρέα... δεν πειράζει μωρέ, αύριο! Για να δούμε, θα γίνει το σενάριο όπως το λέω ή θα με εκπλήξει;

Καγκουράκι το κουνέλι έγινε πάρα πολύ νόστιμο! Ήταν κρασάτο, με διάφορα μυρωδικά και πατάτες-κρεμμύδια. 

Ο Αντρέας είναι αριστερόχειρας, αλλά κανείς από εμάς δεν είναι, δεν ξέρω πώς του βγήκε.

Β' επιπέδου έχω σε μία εβδομάδα ακριβώς.

Βάσω μια χαρά η Ιωάννα με την Πόπη, πιστεύω θα προσαρμοστεί και δε θα έχετε προβλήματα!

Ο Αντρέας κοιμάται αργά, για να ξυπνάει και κάπως αργά, αλλιώς ξυπνούσε από τις έξι-εξήμιση και δεν παλευόταν. Πριν μείνω έγκυος, ξυπνούσα εγώ, του έφτιαχνα γάλα και τον πρόσεχα μέχρι τις οκτώ-οκτώμιση, που τον αναλάμβανε ο άντρας μου. Τώρα, όμως, επειδή εγώ δεν μπορώ να σηκωθώ τόσο νωρίς, γιατί ζαλίζομαι, ακόμα κι αν είναι να ξανακοιμηθώ μετά, έπρεπε να σηκώνεται ο άντρας μου από τις έξι, και δεν το άντεχε με τίποτα... Οπότε τον κοιμίζουμε πιο αργά, και συνήθως ξυπνάει οκτώ-οκτώμιση, αλλά και πάλι, ο άντρας μου γκρινιάζει μισή ώρα μέχρι να σηκωθεί, γιατί κοιμάται πάρα πολύ αργά, και δεν ξυπνάει με τίποτα. Πόσες φορές του έχω πει να κοιμάται νωρίτερα, τσαντίζεται, ότι και καλά του λέω τι να κάνει. Σα μωρό κάνει. Δηλαδή δεν είναι λογικό, αν κοιμηθείς στις τρεις και ξυπνήσεις στις οκτώ, θα νυστάζεις και θα είσαι κομμένος. Αλλά εκεί... στον υπολογιστή... Τέλος πάντων, αυτό είναι δικό του πρόβλημα.

Μάγδα ο άντρας μου αυτές τις μέρες είναι σε φάση που δεν παίρνει από λόγια. Δεν ξέρω τι έχει πάθει, κάνει σαν μωρό που έχει πεισμώσει. Μπορεί να χάνει στα παιχνίδια που παίζει, ξέρω 'γω; Όποτε τον πιάσω να του μιλήσω, τσινάει. Μόνο όταν του βάλω το χέρι στην κοιλιά μου και νιώθει το μωρό που κουνιέται, γλυκαίνει και γίνεται άνθρωπος. Π.χ. σήμερα το πρωί γκρίνιαζε τουλάχιστον ένα τέταρτο επειδή κάπου έκρυψε ο Αντρέας τη χτένα του. Του βρίσκω εγώ μία, όχι μου λέει, είναι κοντή αυτή, δε μου κάνει. Ρε άνθρωπέ μου, πέντε τρίχες έχεις (δεν είναι φαλακρός, αλλά έχει πολύ κοντά μαλλιά), πέρνα τη μια φορά και θα είσαι μια χαρά. Όχι, δε μου κάνει, και άσε με, κ.λπ. Τελικά δεν τη βρήκε, και θα αγοράσει άλλη λέει.

Γαρίδες έχω φάει, αλλά δε μου αρέσουν, όπως και τα οστρακοειδή. Αστακό και καραβίδα δε θα έτρωγα, τουλάχιστον αν νήστευα, γιατί είναι και λίγο αστείο να λέω ότι νηστεύω και τρώω αστακό! Είναι και ένα ανέκδοτο που πηγαίνει ένας τύπος σε ένα εστιατόριο και παραγγέλνει γαρίδες, καραβίδες, αστακούς, μύδια, στρείδια, τρώει και στο τέλος κάνει το σταυρό του και λέει "Θεέ μου, σ' ευχαριστώ που με βοήθησες και νήστεψα και σήμερα". Δίπλα του ο φτωχός έτρωγε σουβλάκια, οπότε κάνει κι αυτός το σταυρό του και λέει "Θεέ μου, βοήθησέ με να γίνω κι εγώ πλούσιος για να μπορώ να νηστεύω"!

Καλά, με τα προγράμματα που παίζει η τηλεόραση σε ώρες που βλέπουν παιδιά τα έχουμε ξαναπεί. Την Καθαρά Δευτέρα είχαν βάλει ένα επεισόδιο Κωνσταντίνου και Ελένης που είχε μέσα όλο σεξ, βιάγκρα, κ.λπ. Στις δύο η ώρα το μεσημέρι! 

Σας αφήνω να συγυρίσω λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ, δεν τα 'λεγα εγώ; 

Ακριβώς όπως τα είπα έγιναν τα πράγματα. Τουλάχιστον έτριψε την μπανιέρα. Αύριο θα φύγουμε με τον Αντρέα για να κάνει σφουγγαρίσματα. Για να κάνει ένα καθάρισμα πρέπει να γίνει ολόκληρη επιχείρηση... 

Εγώ έφτιαξα τα φασόλια και μια μηλόπιτα, γιατί είχα κάτι μήλα που πήγαιναν να χαλάσουν. 

Ήρθε και η κουμπάρα μου και τα είπαμε. Την είχα προειδοποιήσει, βέβαια, ότι πρέπει να έχει κάνει όλα τα εμβόλια, αλλά αυτή ήταν πολύ θαρραλέα και ήρθε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα αννα μαρια ελιωσα με τα εμβολια χαχΧαχα

Αφου ετριψε κ την μπανιερα καλα παμε!

Απορια εσυ που τα ξερεις οι καραβιδοαστακοι κ τα συναφι δε θεωρουνται νηστισιμα;;

Χτες εβαλε λιγο τον εκτωρα στην εισοδο του σπιτιου κ τον χαιδευα πρωι βρισκω ποστ ιτ στο ψυγειο μιας κ με τα ωραρια μας τα λεμε στο τηλ η με σημειωματα στο ψυγειο κ εγραφε

Μαγκυ θα σε φαω 1 το βραδυ σφουγγαριζα ειχες βαλει τον εκτωρα σπιτι;;;;

Με πιασαν τα γελια πρωι πρωι

Εγω ειχα βαλει κ ηλεκτρικη θα βρηκε καμιΑ τριχα που ξεμεινε κ σφουγγαριζε βραδιατικα

Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα τα θαλασσινά είναι νηστίσιμα, απλά οι καραβίδες και οι αστακοί είναι ιδιαίτερα πολυτελή εδέσματα, και είναι λίγο υπερβολικό να νηστεύουμε τρώγοντας φαγητά που ο περισσότερος κόσμος δυσκολεύεται ακόμα και να αγοράσει! Γι' αυτό και το ανέκδοτο! 

Εμείς τρώμε καλαμαράκια, σουπιές, χταποδάκια, όχι την Καθαρά Δευτέρα, βέβαια, ή τη Μεγάλη βδομάδα που είναι και αλάδωτο (άσχετο αν τελικά κάνουμε την αλάδωτη νηστεία!), αλλά γενικότερα, προτιμώ να τα αποφεύγω, γιατί τα φρέσκα είναι πανάκριβα, και τα κατεψυγμένα έχουν συντηρητικά και Ε.

Ο άντρας μου σήμερα πήγε σε δύο σούπερ μάρκετ και φρουταρία, έτριψε την μπανιέρα, έβαλε πλυντήριο και άπλωσε τα ρούχα, πέταξε τα σκουπίδια, έπλυνε μια στοίβα πιάτα, και άλλαξε σεντόνια. Καλά είναι ε; 

Και η κατακουζινίαση πάντως δεν είναι κι ό,τι καλύτερο, είναι μεγάλη πίεση.

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: ο ταραμάς επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; Γιατί έφαγα αυτές τις μέρες, και μου ήρθε μια φλασιά ότι μπορεί και να απαγορεύεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλες, νομιζω μου ηρθε περιοδος δεν ειχα αιμα πανω απο βδομαδα και πριν μονο κατι καφετια και σημερα ειχα παλι κοκκινο σαν περιοδου αλλα πολυ μικρη ροη. Και στις δυο προηγουμενες γεννες παρα τον αποκλειστικο θηλασμο ειχα αδιαθετησει στον τριτο και στον δευτερο μηνα απο την γεννα, απλα ελεγα τώρα με το tandem μηπως αργουσε λιγο παραπανω. Ειχε και λιγο γκρινια ο μικρουλης σημερα και τον ειχα ολο αγκαλιτσα, κοιμαται ομως καλα το βραδυ το ζουζουνακι μου και ετσι ξεκουραζομαι οσο μπορω.

Κατερινα ευχαριστω για τις πληροφοριες για τα επιδοματα και τους συλλογους θα το κοιταξω. Ατρομαξε ο Δημητρακης στο παρτυ ειναι παντως πολυ τρομακτικη μασκα αυτη. Νομιζω με ρωτησες και για τον θηλασμο, θηλαζουν και οι δυο πολλες φορες και ταυτοχρονα.

Αννα μαρια πολυ κοσμο το παρτυ που πηγατε οςο για την στολη σιγουρα του χρονου που θα ειναι μεγαλυτερος θα την βαλει, και μενα φετος ο Νικολας με τιποτα δεν ηθελε να φορεσει την στολη, καλα εκανα και δεν του πηρα αφου δεν θα πηγαιναμε και πουθενα, του χρονου μπορει να πηγαινει και παιδικο αλλιως θα ειναι. Για πες που δεν το θυμαμαι τα εφτα ποδαρακια ειναι οι βδομαδες μεχρι το Πασχα ή καμια σχεςη? και γιαυτο πατε και σε 7 εκκλησιες, αυτο δεν το ηξερα καθολου σαν εθιμο. Πολυ γελασα με την περιγραφη του αντρα σου για τις δουλειες με το πνευμα και την σαρκα. Εγω παλι θελω να κανω γενικη στο σπιτι το πνευμα δηλαδη προθυμο και η σαρκα θα ελεγα με τον χρονο δεν τα παω καλα και θελω καποιον να μου κραταει τον μεγαλο ταρζαν. Για την ουρα και εγω δεν την ζητουσα μονο αν με εβλεπε ο υπαλληλος και φυσικα προς το τελος γιατι οσο η κοιλιτσα ειναι μικρη δεν πολυ δινουν σημασια. Πολλες φορες μπορει να σου δωσει την σειρα του ο μπροστινος αλλα αμα μπροστα απο αυτον ειναι αλλοι δεκα τι να το κανεις.

Χριστινα να χαιρεσαι τον Δημητρακη σου, περασατε ομορφα φανταζομαι, κριμα που ειναι ομως παλι αρρωστουλης περαστικα ευχομαι.

Βασω ωραια περασατε και εσεις το τριημερο και μια χαρα η Ιωαννα με την δασκαλα της, κανε μια προσπαθεια ακομα και βλεπεις. Α μπραβο που τα πηγε καλα για πρωτη μερα, μακαρι να συνεχισει ετσι να εισαι και εσυ ησυχη.

Αλεξανδρα καταρχην να σου πω και απο δω οτι φτιαχνεις τελεια πραγματα μου αρεσαν ολα πολυ!!! Την Κυριακη δεν ειμασταν ακριβως παραλιακα στην καστελα στον Προφ. Ηλια και βλεπαμε την θαλασσα απο ψηλα. Οπως επεφτε και ο ηλιος μας λεει η αγγελικη η θαλασσα ειναι πολυ γυαλιστερει ουαουυυυ, λαμπιριζει!!!! Το disney chanell το βαλαμε και μεις προσφατα και ειμαστε ολο συμφωνιες για το ποσο θα δει, στην αρχη ειχε κολλησει λιγο, ευτυχως ειναι και καποια παιδικα που δεν της αρεσουν οποτε σε γενικες γραμμες το ελεγχω.

Αννα μαρια τοσες δουλειες εκανε ο ανθρωπος σημερα, μην τον κατηγορεις!

Καληνυχτα κουκλες ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια ειδες?το καλο πραγμα αργει να ερθει!χαχα!αργησε λιγο αλλα εκανε αρκετες δουλειες!τα υπολοιπα σημερα!

Μαγδουλα πεθανα στα γελια με το ποστ ιτ!χαχα!ετσι οπως εγινε η ζωη μας απ το πρωι μεσα στο τρεξιμο στο τελος μονο με ποστ ιτ θα επικοινωνουμε!

Καγκουρακι νομιζα οτι οταν θηλαζεις ερχεται πολυ αργοτερα η περιοδος!εγω θυμαμαι δεν θηλαζα αποκλειστικα αλλα ειδα περιοδο στους 4 μηνες!

Η μικρη δειχνει να εχει ξεχαστει και να μην κανει θεμα στην Ποπη!οσο κι αν προσπαθησα και προβληματιστηκα αρκετα να καταλαβω τι της ειχε συμβει δεν καταλαβα ακριβως τι την ειχε πιασει!ποιος ξερει . . . !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!! Μπραβω αννα μαρια στο συζηξ!!!!το καλο αργει να γινει αλλωστε χαχα

Αυτο που λες αννα μαρια πολυ καταπιεστικη οντως η κατακουζινιτιδα εγω ειμαι κ ελευθερη φυση κ μερικες φορες νιωθω να πνιγομαι απο καποιες συμπεριφορες του..

Πχ χτες σκουπισα σφουγγαρισα σιδερωσα μαγειρεψα εφτιαξα χαλβα ξεσκονισα ασχοληθηκα με παιδι κ παλι παραπονα ειχε τεσπα νομιζω καιρο εχω να τον συχτηριασω να μπει στον ισιο δρομο!!

Παλι καλα που εχω κ το μικρο μου να μου φτιαχνει το κεφι γιατι ειναι φορες που δεν την παλευω με τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου αυτο με τα ποστ ιτ ειναι αναγκαιο σκεψου φευγω 7.30 γυρναω 4 φευγει ο συζηξ κ ερχεται μια οταν ειναι βραδυ χαχα κ τωρα δεν εχω σπαστο απο βδομαδα παω στο νεο ξεκινανε κ τα σπαστα ωραριο καλο ηταν οσο κρατησε

Μπραβω που συνηθισε παλι η ιωαννουλα μας

Αννα μαρια τωρα καταλαβα τι ενοουσες για τα σαρακοστιανα εγω ευτυχως εχω ενα φιλο που χει φουσκωτο σα χομπι το ψαρεμα κ ετσι ποτε δεν εχω ψωνισει ψΑρια κ θαλασσινα με ανεφοδιαζει πληρως ολα τα χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου γλυκο του χρονου θα ντυθουν ολα μαζι τα ζουζουνια σου κ θα ναι χαρμα οφθαλμου

Μαλλον περιοδος σου ρθε τελικα με το θηλασμο δεν ειναι απαραιτητο οτι δεν αδιαθετεις

Πχ εγω οσο θηλαζα 9 μηνες γιοκ περιοδος σταματησα κ ηρθε

Η αδερφη μου θηλαζε 18 μηνες κ της ηρθε στους 5 μηνες η περιοδος ενω θηλαζε

Αρα τρελη περιοδος οποτε θυμαται ερχεται χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα παιδικα εγω βαζω χρονο στο ρολοι της κουζινας πχ 15 λεπτα με το που χτυπησει ξερει παει κλεινει το ρολοι κ μετα κλεινει κ την τιβι η το πισι

Εγω απο παρα πολυ μικρο τον ειχα μαθει σε διαπραγματευσεις ισα που αρχιζε να καταλαβαινει κ εγω το καλλιεργουσα απο τοτε

Οποτε τωρα συνηθως ακουει κ λεω συνηθως

Χτες πχ με ψοφησε εκανε ολο αταξιες πηδαγε απο δω απο κει κουτουλησε κ σε μια γωνια το καψερο με λαχταρησε

Απεσυρα κ το καρεκλακι που με εξυπηρετουσε τρελα αλλα ηταν ως 16 κιλα ο β 17 αρα αποθηκη

Τον εβαλα να φαει αλλου σηκωνοταν επαιζε

Μετα τρΑγουδαγε πολυ δυνατα!!!του λεγα πιο ησυχα κ αυτος ανεβαζε κ αλλο τα ντεσιμπελ

Ηταν μια δυσκολη μερα γενικα χτες...

Αυτα τα νεακια μου παω να φαω μια σοκολατιτσα μου πεφτει το ζαχαρο συνεχεια χαχαχα

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια!!!

Βασω φαση θα περασε η Ιωαννα,θα τρομαξε με τα αεροπλανα,θα την πιεσε και η Ποπη,αφου ξεχαστηκε και είναι μια χαρα αστο,μην το σκεφτεσαι!!!

 

Μαγδουλα πολύ γελασα με τον Βασιλη και τα κυδωνια!!!Εμενα η Κωνσταντινα δεν δοκιμασε τιποτα θαλασσινο…δεν την πιεσα κιολας.Πρωινα δεν βλεπω καθολου..σπανια θα ανοιξω την τηλεοραση το πρωι,λιγο με τις δουλειες,λιγο μουσικη περναει η ωρα.Καλε αυτή η κατακουζινα σου 1 το βραδυ σφουγγαριζε;;;δεν παει να κοιμηθει να ξεκουραστει ο χρστιανος!!!Χθες και η δικια μου ειχε λυσσαξει…τραγουδαγε τοσοδυνατα με ειχε πονοκεφαλιασει..σιδερωνα κιολας 2 ωρες και τα ειχα παιξει..μετα μολις καθισα την επιασε και μια εκρηξη αγαπης…να πεφτει πανω μου,να με φιλα,να μου λεει γλυκολογα…όχι πως δεν μου αρεσε βεβαια!!!

 

Αννα Μαρια ,ενταξει εκανε λιγες δουλιτσες ο συζυγος,αντε να κανει και σημερα τι υπολοιπες γιατι ξαναμαζευονται…Καλε εσυ δεν ειχες βαλει στο παρτυ την μασκα ζορο και ελεγε ο Αντρεας ‘’μονο μαμα’’ ;αυτό ελεγα ότι τρομαξε. Καλε μεχρι τις 11 τον ειχε ξυπνιο;;α πα πα…δεν ξεκουραζονται και τα παιδια και μετα γκρινιαζουν…εγω χθες την εβαλα 8,δεν ηθελε αλλα φαινοταν ψοφια και κοιμηθηκε τελικα μια χαρα!!Για τον ταραμα δεν ξερω…εμενα δεν μου ειχε απαγορεψει φαγητα.

 

Κατερινα γρηγορα αδιαθετησες ,μαλλον είναι στον κάθε οργανισμο.Της αρεσε της Αγγελικουλας η θαλασσα ε;αντε να καλοκαιριασει!!!!!Του χρονου θα ντυθει και ο Νικολας,νομιζω σε αυτην την ηλικια δεν θελει κανενα!!Σε ευχαριστω και παλι για τα καλα σου λογια!!!

 

Επιασε μια βροχη τωρα…τι καιρος εινα αυτος….Θα αλλαξουμε και εταιρια στο ιντερνετ και περιμενω να ερθουν !!Θελω να φτιαξω και σπανοκοπιτα,ψωνισα τα υλικα,να δω ποτε θα ανοιξω φυλλο…

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κ εγω μερικες φορες θελω τοσα να πω αλλα δε βρισκω λεξεις..χρονο..

Ο προφορικος ο γραπτος κ γενικα ο λογος καμια φορα ειναι περιοριστικος γκρρρ..!

Λοιπον νεα: δευτερα παω στο νεο μαγαζι

Ολα τα καλα κρατανε λιγο σνιφφφφφ

Παιζω με γιοκακι ολη μερα σημερα κοιμηθηκε το μεσημερι κ πηρε παραταση για 9.40 σημερα

Αλεξ μου τα παμε κ στο τηλ ενα θα σου πω συζηγοι = μεγαλο βασανο χαχαχα

Κατα τα αλλα ησυχα εσεις μανουλες τρεχετε..;;

Θα δω τη σειρα μου 10 κ θα πεσω ξερη νυσταζω πολυ σημερα..

Φιλια πολλα πολλα

..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι ένα πτώμα. Νιώθω αφάνταστα κουρασμένη, νομίζω ότι δεν μπορώ καλά καλά να σηκωθώ απ' την πολυθρόνα. 

Το πρωί (μεσημέρι) πήγαμε με τη μάνα μου και τον Αντρέα στο Τζάμπο και πήραμε ένα προστατευτικό κάγκελο για το κρεβάτι του Αντρέα. Κουράστηκα πολύ εκεί, μετά ήρθαμε σπίτι, κολλήσαμε κάτι αυτοκόλλητα ζωάκια που πήραμε και πάλι για το κρεβάτι του Αντρέα και ο μικρός ενθουσιάστηκε! Όλο για τα ζωάκια του μιλούσε και ήθελε συνέχεια να πηγαίνει να τα βλέπει!

Μετά φάγαμε, και πάλι μας έβγαλε την ψυχή. Είχαμε φασόλια από χτες και ψαράκια, σαργούς και λιθρίνια, τηγανιτά. Εγώ είχα και λαχανάκια Βρυξελλών και παντζάρια ξυδάτα, αλλά για τους άλλους δεν τέθηκε θέμα γι' αυτά τα δύο τελευταία. Βάζω στον Αντρέα φασόλια, έφαγε ελάχιστα, του έδωσα και λίγο ψαράκι, μετά κατέβηκε απ' την καρέκλα, και τριγύριζε, βγήκε στη βεράντα, κ.λπ. Τελικά είπε ότι θέλει να δει Πέπα το γουρουνάκι, λέω να του βάλω μήπως και απορροφηθεί απ' αυτό και φάει, τίποτα. Γύριζε απ' την άλλη. Τελικά αποφάσισε ότι θέλει τριμμένο τυρί πάνω στα φασόλια, του έβαλα, και τα έφαγε όλα! Ό,τι να 'ναι! 

Εν τω μεταξύ, είχαμε πάει με τη μάνα μου στο Τζάμπο, έτσι ώστε να μείνει ο άντρας μου στο σπίτι για να καθαρίσει. Εμείς τελειώσαμε γρήγορα, τον παίρνω τηλέφωνο και μου λέει ότι εκείνη την ώρα άρχιζε την καθαριότητα, γιατί πριν καθόταν στον υπολογιστή. Πηγαίνουμε εμείς στους γονείς μου για να μπορέσει να καθαρίσει, με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ότι σκούπισε, και να πάμε σπίτι για να μην αργούμε, και θα σφουγγαρίσει όταν θα κοιμηθεί το μωρό. Αφού φάγαμε, πήρε τον Αντρέα βόλτα, κοιμήθηκε, τον ρωτάω αν θα σφουγγαρίσει, και μου απαντά ότι είναι... κουρασμένος από χτες (!!!!!!!) γιατί του πέσανε πολλές δουλειές, και θα σφουγγαρίσει τελικά αύριο... Εν τω μεταξύ, ούτε που ξέρω από πότε έχει να σφουγγαριστεί το σπίτι... Ουφ, δεν μπορώ να ζω έτσι, αλλά τι να κάνω; Συμβιβάζομαι... Ελπίζω να το κάνει αύριο επιτέλους...

Καγκουράκι μήπως είναι ακόμα λόχεια ή κάτι τέτοιο; Πάντως ξέρω κι άλλες που τους ήρθε η περίοδος σχεδόν μόλις σαράντισαν. Εμένα μου ήρθε στους οκτώ μήνες.

Τα ποδαράκια της κυρα-Σαρακοστής είναι οι εφτά εβδομάδες που διαρκεί η Σαρακοστή. Υποτίθεται κόβουμε ένα κάθε Σάββατο και το τελευταίο το Μεγάλο Σάββατο, αλλά εμένα έτσι όπως κάηκαν, θα θέλουμε πριόνι για να τα κόψουμε... 

Οι εφτά εκκλησίες δεν ξέρω αν έχουν σχέση με τις εφτά εβδομάδες, πάντως ο αριθμός εφτά είναι ένας ιερός αριθμός στη χριστιανική παράδοση. Αυτό το έθιμο μου το έμαθαν οι γονείς μου, αλλά δεν ξέρω ποιοι άλλοι το γνωρίζουν και το τηρούν.

Βάσω μια χαρά η Ιωάννα! Αφού της πέρασε, μην το ψάχνεις, κι ας ελπίσουμε ότι δε θα επανέλθει!

Μάγδα η κατακουζηνίτιδα είναι το ίδιο εκνευριστική με τη βρομυλότητα. Καλά, τα έκανες τα όλα αυτά, και πήγες και δουλειά, και είχε παράπονο;;;;;;; Δε μας τα λέει καλά!!! Θα έπρεπε να είναι συγκάτοικοι οι σύζυγοί μας. Θα έπεφτε πολύ γέλιο!

Τι τυχερή που είσαι που σου δίνουν φρέσκα ψάρια και θαλασσινά! Ειδικά τα θαλασσινά, όπως είπα και χτες, είτε είναι πανάκριβα, είτε γεμάτα συντηρητικά.

Εμείς το καρεκλάκι το έχουμε καταργήσει εδώ και πολύ καιρό, γιατί ο Αντρέας σηκωνόταν όρθιος (ακόμα κι όταν φορούσε ζώνες) και ήταν πάρα πολύ επικίνδυνο. Καμιά φορά τον έβαζε ο άντρας μου το πρωί για να φάει εκεί πρωινό, αλλά σιγά σιγά το κατήργησε κι αυτό.

Τι έπαθες καλέ και τα λόγια δε φτάνουν;

Αλεξάνδρα τώρα κατάλαβα για ποια μάσκα έλεγες! Νόμιζα ότι έλεγες για τη μάσκα σκριμ. 
Τον Αντρέα είπαμε να τον κοιμίζουμε λίγο πιο αργά, για να μην ξυπνάει απ' τις έξι. Το μεσημέρι συνήθως κοιμάται 2-3 ώρες. Αν δεν κοιμηθεί μεσημέρι, δε θα γκρινιάζει καθόλου, θα έχει πάρα πολλή ενέργεια, και θα παίζει συνέχεια, αλλά το βράδι θα κοιμηθεί νωρίς, μπορεί εννιάμιση, μπορεί εννιά, μπορεί και οκτώμιση, μας έχει τύχει κι αυτό. Το πρωί ξυπνάει γύρω στις οκτώ-οκτώμιση, αλλά τον τελευταίο καιρό πάλι άρχισε τα πρωινά καψόνια, και ξυπνούσε εφτά-εφτάμιση. Οπότε, μάλλον γι' αυτό ο άντρας μου μετέθεσε την ώρα του ύπνου μια ώρα πιο αργά. Ο Αντρέας δε φαίνεται να ενοχλείται καθόλου, εγώ όμως κουράζομαι. 
Σας αφήνω κόρες, δέκα και 37 και τώρα θα τον ετοιμάσει για ύπνο, γκρρρ... 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μου τα λεγα κ στην αλεξ λαχειο ειναι ολοι τους χαχα

Αν συγκατηκουσαν οι συζηγοι ο δικος μου μαλλον θα χε κανει φονικο χαχα σκουπιζουμε 2 φορες κ στανταρ 1 σφουγγαρισμα χαχα

Ελπιζω αυριο να κανει τιποτα το καμαρι σου

Εμενα ζηλιτσα τον ειχε πιασει δεν ειχε να κανει με δουλειες τα μουτρα του περασε παντα νευριαζει πανευκολα κ ξενευριαζει παλι πανευκολα ευτυχως

Το καρεκλακι εμενα ηταν ο ερωτας μου καθοταν με τις ωρες ζωγραφιζε ετρωγε επαιζε εκανα τρελη αποσβεση μιλαμε

Τωρα του βαλα ενα μικρο κοντο τραπεζακι σαλονιου με μια μικρη καρεκλιτσα παιδικη στο ιδιο σημειο το παλευουμε δε το χει συνηθισει κ στο φαι ακομα κοβουμε βολτες γκρρρρ

Εγω σημερα νιωθω ξεκουραστη δεν εκανα σχεδον τιποτα σκουπα μονο κ ενα πλυντηριο απλωσα κ λιγο συμαζεμα κ φαι για αυριο ειπε θα κανει ο συζηξ μιας κ ειναι βραδινος

Ξυπνησε ο β τωρα κ κλαψουριζε καθιστος του χαιδεψα την κοιλια κ ξανακοιμηθηκε τι παθαινουν κ αυτα μωρε μες τον υπνο τους τα καημενα

Αντε παω για νανι κ εγω

Α!αμα γραφω αλλα ντα λα μη παρεξηγειτε

1 γραφω απο το κντ

2 με διακοπες ξεκιναω στΑματαω κ ου το καθεξις αρα ο ειρμος μου εχει παει περιπατο

3 ειμαι κ τρελη κ οτι θυμαμαι χαιρομαι

Φιλουρες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια μια μια δουλεια ο συζυγος!δεν πειραζει, φτανει που πηρε μπρος!χαχα!εμεις τη βαζουμε τη μικρη στο καρεκλακι αλλα μαλλον θα το καταργησουμε σιγα σιγα γιατι προχθες την ειχα μεσα ειχε φαει και πηγα να πλυνω το πιατακι και ξαφνικα την ειδα μεσα στη κουζινα να μου λεει Κουκου ηρθαααα!μιλαμε κοπηκαν τα ποδια μου!σηκωθηκε ορθια πατησε πανω στο τραπεζακι της καρεκλιτσας και επειδη η καρεκλα ηταν κοντα στον καναπε, πηδηξε στον καναπε και κατεβηκε!κι ετσι τωρα μολις την ταισω την κατεβαζω κατω γιατι τρομαξα!οπου το ριψοκινδυνο θα το κανει!

Μαγδουλα ζηλεψε ο συζυγος. . . !κι εμενα καποτε τα κανει αυτα αλλα να σου πω την αληθεια ειμαι και γω λιγο ζηλιαρα αλλα ο συζυγος ειναι περισσοτερο απο εμενα!καλα εσυ εισαι και πολυ ομορφη κοπελα λογικο ειναι να ζηλευει!Καλη αρχη στο νεο μαγαζι Μαγδουλα!

Αλεξανδρα ουφ και εμας λενε θα χαλασει ο καιρος το σαβκο και θα μου σπασει τα νευρα!τις τελευταιες μερες ειχε και αρκετη σκονη και τωρα θα εχουμε και βροχες!

Χτες πηρα τηλ στο προηγουμενο σχολειο της μικρης τους ειπα οτι δεν θελει να πηγαινει, οτι κλαιει, οτι δεν μπορω να την πιεσω, μου ειπαν οκ οποτε θελει να ξαναπαει εκει θα ειναι, τις ρωτησα ποσα χρωστω για 5 μερες που πηγε η μικρη, μου ειπαν 40 ευρω και πηγα και τους πληρωσα χτες το απογευμα για να νιωθω και γω καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου καλημερα πρωινο μου κοριτσακι

Εσυ

Αρα συνεχιζετε ποπη..ολα καλα εκει δλδ; Φαση ηταν φτου φτου μη ξαναρθει..

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια κ εγω ειμαι τραγικα ζηλιαρα αλλα δεν το δειχνω αν ρωτησεις θα σου πει ο συζηξ η μαγδα δε ζηλευει δε θα το δειξω με λιγα λογια αν κ δε μου χει δωσει ποτε δικαιωμα για ζηλια

Αυτος παλι ζηλευει τρελα κ το δειχνει χαχα

Κ εμενα μπαινοβγαινε μονος μετα απο καποια φαση στη καρεκλα αλλα εχω συνηθισει τα σκαρφαλωματα του κ δεν ανησυχουσα χαχα

Πληρωσες κ το παλιο σχολειο μπραβω αγαπη ξεμπερδεψες

Θα ξαναμπω παω να διαβασω για να μαι ετοιμη δευτερα

Καλημερα στις πρωινες ψυχουλες που δουλευουν λοιπον

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Είμαι χόουμ αλόουν, πήγε ο άντρας μου το μικρό στους γονείς μου, θα πάει να κάνει κάτι ψώνια, και μετά θα έρθει σπίτι και αννννν... μπορεί... θα σφουγγαρίσει... Για να δούμε... 

Εγώ σήμερα λέω να φτιάξω πιλάφι ρύζι με διάφορα λαχανικά και αρακά φρέσκο, όχι κατεψυγμένο, κι έχω και κάποιες δουλίτσες στο σπίτι και στον υπολογιστή.

Μάγδα λαχείο όντως οι σύζυγοι! Εγώ πάντως, άλλον παντρεύτηκα, κι άλλος μου βγήκε! 

Πάντως εμείς, δε ζηλεύουμε ΚΑΘΟΛΟΥ. Μα καθόλου όμως! Απλά δεν μπορώ να ζηλέψω, δε μου βγαίνει, δεν μπορώ να αισθανθώ αυτό το συναίσθημα, και ο άντρας μου το ίδιο. 

Σκούπισμα δύο φορές τη μέρα και σφουγγάρισμα μία φορά τη μέρα;;;;;;;; Ναι, δεν ήξερα να παίρνω και μισθό καθαρίστριας. Απαπαπα... 

Κι εμείς το τραπεζάκι το χρησιμοποιήσαμε αρκετά, δηλαδή από 6-7 μηνών μέχρι δύο ετών περίπου. Μετά το αφήσαμε, γιατί είχε γίνει επικίνδυνο. Τώρα τρώει στο τραπέζι μαζί μας, και κάθεται κανονικά σε καρέκλα για μεγάλους. Του βάζουμε και μαξιλάρι και φτάνει μια χαρά. Όσο για το παιχνίδι και τη ζωγραφική, έχουμε παιδική καρεκλίτσα, αλλά προτιμά να τα κάνει όλα όρθιος ή καθιστός στο πάτωμα. 

Βάσω, κι εμάς κάπως έτσι θα κατέληγε αν συνεχίζαμε να τον βάζουμε στο καρεκλάκι. Πάλι καλά που δε χτύπησε!

Σας αφήνω να κάνω καμιά δουλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αννα μαρια κ εγω θελω home alone αλλα που τετοια τυχη ο μικρουλης λειπει απο το σπιτι μονο οταν λειπω κ εγω δεν παιζει φαση

να τον κρατησει καποιος κ εγω να μαι σπιτι σνιφφφφ

η ζηλεια ως ενα σημειο κατα την αποψη μου θεωρειτε υγιης στη σχεση δειχνει ενδιαφερον η καταπιεστικη ζηλεια παλι ειναι αλλο θεμα κ αρρωστεια κατα την αποψη μου παντα.

γελασα με το μισθο καθαριστριας εκ των πραγματων θα μπει ηλεκτρικη κ σφουγγαρισμα σε μενα ο βασιλης κυλιεται ολη μερα στα πατωματα μα ολη μερα

οσο για το αλλον παντρευτηκα κ αλλος μου βγηκε ειναι γεγονος κ σε μενα οταν του πα κ στα ισια ξερεις τι μου πε ημουν υποδειγματικος να σε κερδισω μα του λεω 10 χρονια?μετα μου λεει φοβομουν μη σε χασω 

κ τωρα κυριος τον εδεσες τον γαιδαρο δλδ ???

χαχαχα  μετα γελαγε δεν απαντησε..

καταλαβες σκεπτικο????? [smilie=sad5.gif]  [smilie=sad5.gif]  [smilie=sad5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω αγχωθει πως θα ναι απο βδομαδα τρεις βδομαδες ηταν μπολικο διαστημα απραξιας στη δουλεια..

το μονο καλο ειναι τελος μηνα θα χω μια βδομαδα αδειουλα κ θα παμε κ ενα ταξιδακι οποτε θα ξαναξεκουραστω  [smilie=thumbsup.gi:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα εμένα δεν προσποιούνταν, απλά άλλαξε λόγω της υποχρεωτικής απραξίας στην οποία έπεσε εδώ στην Κύπρο. Στη Θεσσαλονίκη δούλευε εξωτερικός πωλητής βιβλίων και γύριζε όλη την πόλη με τα πόδια και τα βιβλία στον ώμο και στα χέρια, μετά καθόταν στο μαγαζί κι έπαιζε σκάκι με τους συναδέλφους του, ερχόταν σπίτι, έπλενε πιάτα, πετούσε σκουπίδια, και το απόγευμα μπορεί να πήγαινε για να παίξει μπάλα ή για καφέ, κ.λπ. Τώρα έχει απογοητευτεί που δεν έχει φίλους και δουλειά, κλείστηκε στο σπίτι, εθίστηκε στον υπολογιστή και κατήντησε έτσι.

Τώρα ήρθε στο σπίτι, του λέω "θα σφουγγαρίσεις;" "όχι τώρα" μου λέει "να ξεκουραστώ πρώτα, έτρεχα να κάνω τόσα ψώνια". Τελικά τσακωθήκαμε, εγώ να σκοτώνομαι να μαγειρέψω, να καθαρίσω το νεροχύτη, να σκουπίσω και να ξεσκονίσω το μισό σπίτι, παράλληλα του γκρίνιαζα και μου λέει "παράτα με, δεν έχω την όρεξή σου". Του απαντώ "κι εγώ δεν έχω όρεξη να κάνω δουλειές, αλλά τις κάνω, γιατί δεν τις κάνεις εσύ, μπλα μπλα μπλα, κι ήσουν πμορστά που μου είπε ο γιατρός να μην κουράζομαι". Και τι μου απαντά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; "Ναι, αλλά ο γιατρός φέρνει γυναίκα να του καθαρίζει το σπίτι". Ρε κορίτσια, είναι απάντηση αυτή ανθρώπου που στέκει λίγο καλά στα μυαλά του ή έχει έστω και λίγο υποφερτό iq;;;;;; Τώρα θα φάμε, μετά θα μου πει ότι θέλει να χωνέψει, και μετά ότι θα πάει να πάρει το μωρό... Δεν αντέχω άλλο, αυτός έτσι έχει μάθει να ζει, μες στην απόλυτη βρώμα, γιατί η μάνα του δεν είναι καθόλου καθαρή, αλλά εγώ δεν έχω μάθει έτσι. Δε βλέπω την ώρα να γεννήσω, να μπει το σπίτι σε μια τάξη... 

Άντε, πάω για φαγητό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παλι ποιο παλια δε μου χαλαγε χατηρια σε εξοδους πχ να παμε εκει ελεγε παντα ναι τωρα τσιναει αυτο εγω το θεωρω αλλαγη

η παλαιοτερα ηταν ποιο κοινωνικος τωρα ειναι πολυ κλεισμενος στον εαυτο του 

κ μερικες τετοιες λεπτομεριες οχι ομως κ τραγικες αλλαγες( ακομα χαχα)

αν κ πιστευω πως καποιες φορες οι ανθρωποι αλλαζουν αναλογα κ με τις συνθηκες

εσυ νιωθεις ιδια με αυτη που ησουν οταν γνωριστηκατε???

εσενα να σου πω ειναι πολυ δυσαρεστη η κατασταση που ζει να νιωθει οτι δεν προσφερει αλλα δεν ειναι κ δικαιολογια αυτο για να μην κανει τιποτα..

εγω οταν ειμαι κακοκεφη παλι κανω δουλειες να ξεχαστω χαθηκε να τον πιασει κατι παρομοιο κ τον συζηγο σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα έλα ντε, χάθηκε αντί για κατάπτωση να τον πιάσει οίστρος δημιουργικότητας; Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι κάνει αρκετά πράγματα, αλλά όχι όσα έπρεπε. Οι στάνταρ δουλειές του είναι το πλύσιμο των πιάτων, το πλυντήριο, το άπλωμα και το μάζεμα των ρούχων, τα σκουπίδια και τα ανακυκλώσιμα, τα ψώνια, οι λογαριασμοί, τα τζάμια (2-3 φορές το χρόνο!). Τώρα που είμαι έγκυος, αλλάζει και ντύνει πάντα αυτός τον Αντρέα, τον προσέχει, μου φτιάχνει κάθε μέρα πρωινό. Υποτίθεται κάνει και το σφουγγάρισμα, αλλά αυτό ει΄ναι μια πονεμένη ιστορία. Τώρα είπε θα πάει να τον πάρει και μετά θα σφουγγαρίσει. Για να δούμε... Το θέμα είναι ότι τον πήγε στους γονείς μου για να καθαρίσει. Τέλος πάντων... Ας καθαρίσει και δεν πειράζει.

Σίγουρα είναι άσχημη η κατάσταση στην οποία βρίσκεται, και γι' αυτό νιώθει και κόμπλεξ, ότι εγώ του επιβάλλομαι, του λέω τι να κάνει, επειδή εγώ φέρνω τα λεφτά. 

Ούτε κι εγώ είμαι η ίδια σε σχέση με τότε που γνωριστήκαμε, είμαι καλύτερη. :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελευταια μερα εδω κ ελεγα μπας κ την κοπανησουμε ποιο νωρις αλλα μαθαμε οτι θα καταφτασει ο επιθεωρητης να μας χαιρετησει γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...