Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Πώς τα περνάτε; Ερημιές βλέπω! 

Εμείς ωραία, το Σαββάτο πήγα στο Κατηχητικό και κάναμε ένα πολύ ωραίο κολλάζ για την παραβολή της Τελικής Κρίσης και μετά φτιάξαμε νηστίσιμο μωσαϊκό, εν όψει της νηστείας. Ο Αντρέας ήταν στους γονείς μου, και μετά το Κατηχητικό πήγα εκεί, με τη στολή του πειρατή, για να τον ντύσω και να πάμε στο αποκριάτικο πάρτι γενεθλίων που ήμασταν καλεσμένοι. Δε δέχτηκε, όμως, με κανένα τρόπο να ντυθεί, έτσι τον πήρα ντυμένο κανονικά με τα ρούχα του και πήγαμε στο πάρτι. Όχι θα κάτσω να σκάσω! Η στολή είναι αρκετά μεγάλη, και θα τη φορέσει του χρόνου, άμα είναι. 

Στο πάρτι περάσαμε ωραία, αλλά είχε πάαααρα πολύ κόσμο. Μιλάμε γινόταν χαμός. Δυσκολευόμασταν να κινηθούμε μέσα στο σπίτι, κόσμος καθόταν στις σκάλες, απίστευτη φασαρία, κι ο Αντρέας, που είχε κοιμηθεί στο αυτοκίνητο, σάστισε στην αρχή. Βέβαια, μη φανταστείτε ότι μιλάμε για κανένα σάστισμα του στιλ "μένω κολλημένος στους γονείς μου και δε μιλάω σε κανέναν". Μόλις μπήκαμε στο σπίτι, έτρεξε κατευθείαν στο μπουφέ και άρπαξε ένα πατατάκι. Γκρρρ, δεν είχε ξαναφάει ποτέ του, αλλά ευτυχώς δε θέλησε δεύτερο! Μετά έφαγε τυροπιτάκια και μπουρεκάκια με μυζήθρα, σπιτικά όλα. Όποτε του κατέβαινε πήγαινε κι έπαιρνε απ' τον μπουφέ, δεν ντρεπόταν καθόλου! :) Όταν έφυγαν οι πολλοί, έπαιξε και με άλλα παιδάκια, γενικώς φάνηκε να περνά καλά. Σε κάποια φάση φόρεσα μια μαύρη μάσκα του Ζορρό και το μαύρο καπέλο του Ζορρό και μόλις με είδε, μάλλον τρόμαξε, άρχισε να κλαψουρίζει και έλεγε "μόνο η μαμά", δηλαδή να τα βγάλω όλα αυτά, και να μείνω μόνο η μαμά! 

Χτες το μεσημέρι βγήκαμε για φαγητό με κάτι φίλους, αλλά ο Αντρέας ήταν πάαααρα πολύ ιδιότροπος. Ήθελε συνέχεια να βγαίνει έξω, ενώ ο καιρός ήταν χάλια, είχε πάρα πολύ αέρα, και απίστευτη σκόνη, σε σημείο που έμοιαζε με ομίχλη. Εννοείται ότι δεν κάθισε καθόλου, πριν μας φέρουν το φαγητό τον πήγε ο μπαμπάς του σε ένα καρουσέλ, γιατί απ' έξω έχει κάτι σαν μικρό λούνα πάρκ, αλλά μετά ήθελε να μπει και στα συγκρουόμενα, και εννοείται δεν τον έβαλε. Όταν μας έφεραν το φαγητό, κάθισε κι έφαγε αρκετό εντελώς μόνος του. Μακαρόνια με σάλτσα και τυράκι πήραμε, το παιδικό μενού, έφαγε αρκετά, αλλά έκανε και αρτ αττάκ με τις σάλτσες! Το ένα απ' τα ζευγάρια που ήταν μαζί μας έχει ένα κοριτσάκι, νομίζω γύρω στα τέσσερα, αλλά δεν έδωσε καθόλου σημασία στον Αντρέα, ενώ ο δικός μας μόλις το είδε χοροπηδούσε απ' τη χαρά του, κι έτσι, ενώ νόμιζα ότι θα έπαιζαν μαζί και δε θα είχαμε τον Αντρέα πάνω απ' το κεφάλι μας, δυστυχώς δεν έγινε κάτι τέτοιο, και όχι μόνο τον είχαμε πάνω στο κεφάλι μας, αλλά ήταν και αφάνταστα ιδιότροπος. Κάθε λίγο, όταν δε γινόταν το δικό του, έκανε ένα ψεύτικο κλάμα, σα νιαούρισμα. Τελικά, μόλις φάγαμε φύγαμε, γιατί δε μαζευόταν, ήθελε να βγαίνει και να κάθεται στα έξω τραπέζια, και να παίζει με το χώμα απ' τις γλάστρες... 

Μετά πήγαμε στους γονείς μου, ο Αντρέας κι εγώ, κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο, και κοιμόταν μέχρι τις έξι... Κανένα τρίωρο δηλαδή... Ξύπνησε ακόμα πιο ιδιότροπος και γκρινιάρης, δεν ήθελε τίποτα, δεν ευχαριστιόταν με τίποτα, τελικά τον πήρα και πήγαμε μια μεγάααλη βόλτα με το αυτοκίνητο, και ηρέμησε. Στο σπίτι μετά ζυμώσαμε ένα ζυμαράκι και φτιάξαμε κυρα-Σαρακοστή. Έγινε πολύ ωραία, αλλά μας άρπαξε λίγο! Του άρεσε πολύ, με βοήθησε κιόλας, να βάλουμε τα γαρύφαλλα που έβαλα για διακόσμηση, και φυσικά, έκανε κι αυτός άρτ αττάκ με το δικό του ζυμαράκι, καρφώνοντας πάνω του ξυλάκια για σουβλάκια (πλάκα-πλάκα, αν το έφτιαχνε κάποιος κανονικός καλλιτέχνης, άνετα περνούσε για έργο τέχνης!).

Σήμερα το πρωί πήγαμε με τον Αντρέα και τον πατέρα μου σε διάφορες εκκλησίες και προσκυνήσαμε, γιατί σήμερα το έχουμε έθιμο να πηγαίνουμε και να προσκυνάμε σε εφτά εκκλησίες. Εμείς πήγαμε μόνο σε τέσσερις, γιατί οι περισσότερες ήταν κλειστές... Του Αντρέα του άρεσε, και μετά πήγαμε στους γονείς μου για φαγητό. Βγάλαμε τα χίλια-μύρια νηστίσιμα, μ' αρέσει που η νηστεία είναι λιτή διατροφή, κι εμείς τρώμε τον αγλέουρα τέτοια μέρα! 

Τώρα ευτυχώς κοιμήθηκε στο αμάξι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα κι εμένα ο άντρας μου κάπως έτσι, όποτε του πω να ασχοληθεί λίγο με το μωρό, απλά του βάζει μίκυ-μάους... Του λέω "παίξτε λίγο κρυφτό, λίγο κυνηγητό, λίγη μπάλα που του αρέσουν" και συνήθως η απάντηση είναι "δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες" ή "είμαι κουρασμένος" ή "είμαι απ' τις εφτάμιση στο πόδι" ή "θα μου πεις εσύ τι θα κάνω;". Αυτό το "προτιμάει εσένα" μου το έλεγε όσο θήλαζα, τώρα πλέον δεν ισχύει αυτό το πράγμα, γιατί πολύ συχνά ο Αντρέας θέλει αυτόν και λέει "μόνο ο μπαμπάς".

Σήμερα στη μάνα μου έπαιξαν πολύ κυνηγητό και ο Αντρέας ενθουσιάστηκε!

Α, βλέπω κι άλλοι έχουν κόλλημα με το άρτ αττάκ! Χτες βράδι κι εμένα άπλωσε τη ζώνη απ' τη ρόμπα μου, και μου είπε ότι έφτιαξε χταπόδι!!! Εν τω μεταξύ, χτες που φτιάχναμε την κυρα-Σαρακοστή, του λέω "ξέρεις πόσα ποδαράκια έχει η κυρα-Σαρακοστή;" "Δύο" μου λέει. "Όχι", του λέω "έχει εφτά". "Σαν το χταπόζι" μου λέει!

Για τα μαλλιά δεν ξέρω να σου πω, δεν έχω ιδέα από βαφές και τέτοια.

Αλεξάνδρα πώς τα περνάτε στη μαμά; :)

Το Art Attack είναι μια εκπομπή του Disney Channel με διάφορες κατασκευές, ζωγραφίες, κ.λπ. για παιδιά. Είναι πολύ ωραίο, αλλά όλα αυτά που φτιάχνει ο τύπος, ενώ φαίνονται της πλάκας, είναι αφάνταστα δύσκολα έτσι και προσπαθήσεις να τα φτιάξεις. Εγώ πάντως δεν το επιχείρησα, γιατί κι ο Αντρέας είναι μικρός ακόμα. Ο Άλεξ είναι ένα ένθετο στο αρτ αττάκ, και φτιάχνει κάτι απίστευτες κατασκευές με υφάσματα και άλλα αντικείμενα. Τα απλώνει σε μεγάλες επιφάνειες (πάτωμα, γρασίδι, παραλία, κ.λπ.) και όταν τα δεις από ψηλά, σχηματίζουν κάποια εικόνα. 

Κατερίνα φαντάζομαι λύθηκε κι εσένα η απορία σου για το αρτ αττάκ! 

Πώς με εκνευρίζει αυτό που ντύνουν τα παιδιά με τρομακτικά κοστούμια για τα καρναβάλια. Άκου μάσκα σκριμ το παιδάκι... Κι εμείς προχτές στο πάρτι που πήγαμε, είδαμε κάτι παιδάκια ντυμένα βρυκόλακες. Έλεος, όμως. Επίσης, δε μου αρέσει να βλέπω παιδάκια ντυμένα στρατιωτάκια ή κάτι παρεμφερές και να κρατάνε όπλα. 

Κι εγώ θα ήθελα να φτιάξω λαγάνα, αλλά πήρε αναβολή για του χρόνου. Πήγε ο άντρας μου να αγοράσει, αλλά είχαν τελειώσει, έτσι φάγαμε κουλούρα, που τρώνε εδώ παραδοσιακά.

Εν τω μεταξύ, ξέχασα να σας πω, χτες σε κάποια φάση φύσηξα τη μύτη μου, και το αριστερό ρουθούνι έβγαλε αίμα, αρκετές φορές. Μετά σταμάτησε. Σας έχει τύχει ποτέ στην εγκυμοσύνη; Τώρα με ενοχλεί λίγο το αριστερό αφτί, ελπίζω να μην είναι τίποτα, ουφφφφ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου ομορφες καλη σαρακοστη και χρονια πολλα!εχω μερες να μπω και τωρα μπαινω απο κινητο.το παρτακι το καναμε αλλα ο μικρος ειχε πυρετο κι ετσι ηρθαν λιγοτερα απο τα μισα ατομα και μας εμεινε μι οκα φαι τρεις μερες τρωγαμε!τα περισσοτερα τα εφτιξα εγω,αλλα οχι ολα,η μαμα η αδερφη κι η πεθερα εφτιαξαν κι αυτες.ο μικρος παρολο που παιρνει αντιβιωση δεν ξεμποκωνει με τιποτα!η αμοξιλ τον βοηθουσε αλλα του εκανε εξανθηματα,τ ρα η κλαριπεν δε βλεπω να κανει δουλει.εγω αρρωστησα,εκανα σαββατο πυρετο κια πονο στα κοκαλα,τωρα αυτα περασαν αλλα ποναει ο λαιμος μου λες κι εχω καρφια μεσα...

αυτα.δεν εχω προλαβει να σας διαβασω,ελπιζω να ειστε ολες καλα!σας φιλω και χρονια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, καλη σαρακοστη!!!

Εχω μερες να μπω και πολλα να διαβασω, ελπιζω να μου ειστε ολες καλα.

Εμεις χθες πηγαμε και πηραμε την ευχη και μετα πηγαμε και για καφε και σοκολατα οπως ζητησε η Αγγελικη. Πηγαμε στην εκκλησια που παντρευτηκαμε και μετα αφου ειχε και ωραια ανοιξιατικη μερα ηπιαμε τον καφε μας με τα ζουζουνια μας βλεποντας θαλασσα. Σημερα σπιτι μας αφου ολη μερα βροχη βροχη.

Εχω σιδερο πολυ αλλα με περιμενει και ενα χταποδι να το μαγειρεψω που δεν προλαβα το μεσημερι, θα το εχουμε για αυριο κοκκινιστο με πρασο πιπεριες και μακαρονακι ή χυλοπιτες θα το φτιαξω.

Παω να μαγειρεψω και το σιδερο μαλλον αυριο, φιλια απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνες μου χαθηκα λιγακι αλλα δε μου καθοταν ουτε απο το κντ

Χτες περασαμε υπεροχΑ πηγαμε αλεποχωρι στο εξοχικο της κουνιαδας μου το πρωι πηγαμε το βραδυ γυρησαμε

Εβρεχε οοοοοολη μερα δε σταματησε λεπτο παρολα αυτα αμα εχεις καλη παρεα ωραιο φαι κ τζακι ο καιρος ειναι ανευ σημασιας!!!

Παιδι δε καταλαβα επαιζε ολη μερα με τη κελυ λυσαξανε τα ψυχακια μου..

Εφαγα παρα παρα πολυ ο αντρας μου ειπε οτι για να ρεφαρω πρεπει να ζησω μια βδομαδα μονο με νερο χαχαχα

Νηστεια κατα τα αλλα εφαγα μυδια κυδωνια καραβιδες γαριδες καλαμαρια χταποδια σε τρελες ποσοτητες χτες εμοιαζα 7 μηνων εγκυος σημερα επεσα σε 5 μηνων ακομα να στρωσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου οντως χτες πολυ νερο μιλαμε

Παλι καλα βολταρατε την κυριακη

Μη λες για σιδερο με σκοτωνεις μιλαμε!!!

Ολο σιδερωνω κ ολο βουνα εχω

Ευτυχως κυριακη εκανα τον πανω οροφο πολυ καλα αφηςα μονο παραθυρα

κ ετσι σημερα θα το ριξω στο σιδερωμα η καημενουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου γλυκο περαστικα

Αφου ηρθαν κ τα μισα παιδακια παλι καλα

Θα το χαρηκε ο μικρουλης σου να τον χαιρεσαι τον ζουζουνο σου

Πως πατε με το συζηξ;;

Χτες ηταν αρρωστη κ η βαφτιστιροανιψια μου

Στο αλεποχωρι ελπιζω μη ξανακυλησουμε κ εμεις!!

Αννα μαρια μου τι πλακα εχει ο αντρικος σου

Το αρτ αττακ πιστευω ειναι πολυ ωραια εκπομπη εγω βεβαια δεν εχω επιχειρηση να κανω κατι δε ειμαι κ πολυ του κατασκευαστικου

Αυτο θα το χε πολυ η αλεξ που ειναι του καλλιτεχνικου

Αλεξ καλαμο πως περνατε στη μανουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου μου ηρθε τελεια η μπλουζιτσα την εχω καταευχαριστηθει

Δεν τη γλιτωσατε με τις παλιωαρρωστιες κ εσεις απαπα!!

Να μπαινεις μας λειπεις παντως εστω να μας λες τα δικα σου κ ας μη σχολιαζεις!

Μωρουδενια πως περασατε εσεις;;

Βασουλα μου τι εγινε σημερα πηγατε σχολειο πως ειναι η ιωαννουλα μας!!

Αντε μακια κορες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Καλη Σαρακοστη να εχουμε!

Αννα Μαρια δε μου χει τυχει να βγαλω αιμα απ τη μυτη στην εγκυμοσυνη!μπορει να ειναι καποιο εσωτερικο σπυρακι και εσπασε!ο Αντρεας δεν εβαλε τη στολη?δεν πειραζει!εμενα την φορεσε 4 φορες, 2 φορες στα παρτυ των σχολειων, μια στην παιδικη παρελαση και μια στο παρτυ του δημοσιου νηπιαγωγειου της κοινοτητας που ειμασταν καλεσμενοι αν και δεν φοιτουμε εκει, απλα επειδη εγινε στην νεα αιθουσα των Γραφειων του Κοινοτικου Συμβουλιου που δουλευω, ειμασταν προσκεκλημενοι!

Αλεξανδρα πως ειναι το Κωσταντινακι?καλυτερα?να σου πω την αληθεια και γω προτιμω να μη λεω τους δικους μου αν εχω κατι με τον αντρα μου γιατι μετα εμεις τα βρισκουμε και δεν θελω να επεμβαινουν!

Μαγδουλα ωραια περασατε και σεις!πολλη φαι, και εμεις το ιδιο σαν εγκυος ειμαι αληθεια!φουσκωσε η κοιλια μου λες και θα γεννησω!Απο σημερα ομως θα λιμοκτονησω γιατι θελω να χασω τα 3κιλα που μου απεμειναν!

Κατερινακι τη μικρη την εφυγα απ το παλιο σχολειο γιατι δεν ηθελε να πηγαινει, εκλαιγε, τσιριζε, φωναζε οχι Ποπη, δεν δεχοταν να βγει στην αυλη του σχολειου,ειχαμε ιστοριες!την πηρα για μια βδομαδα σε αλλο σχολειο στο οποιο δεν απεκομισα και την καλυτερη εντυπωση!πραγματικα ειναι αδιαφορες!μου σπασαν τα νευρα!αλλα εβλεπα οτι η μικρη οταν πηγαινα να την πιασω ηταν ευδιαθετη ενω στην Ποπη την εβρισκα να κλαιει!τι να πω. . .!ειπα θα κανω ακομα μια δοκιμη σημερα στην Ποπη και θα δω....!την πηρα το πρωι,εμεινε, ας ευχηθουμε να ξεχασε οτι την εκανε να μην θελει το χωρο αυτο και να επανελθει γιατι και γω δεν ξερω τι να κανω!

Χριστινακι μου εκανε το παρτυ ο μικρος!αρρωστουλης ομως.. . .περαστικα!δεν βελτιωθηκε ομως, εξακολουθει να εχει πυρετο?

Εμεις περασαμε πολυ ομορφα το τριημερο αλλα ακομα νυσταζωωωω!Παρασκευη βραδυ βγηκαμε, πηγαμε στο μπαρακι που τραγουδα ο αδερφος μου, 2μιση ξαπλωσα 7μιση ξυπνησα!Σαββατο απογευμα πηγαμε στο παιδικο παρτυ του σχολειου της κοινοτητας, περασαμε ομορφα, το διασκεδασε η μικρη, ειδε και την Ποπη, της κοντεψε, χορεψε μαζι της, εβγαλε και φωτο, επαιξε και με τους συμμαθητες της!αβυσσος η ψυχη των παιδιων!Το βραδυ πηγαμε στην Κρητικη Ταβερνα εδω στο χωριο που τραγουδουσε ο Βεζυρακης μαζι με τον αδερφο μου!χορεψαμε τραγουδησαμε τελεια ηταν!3 ξαπλωσα 7μιση ξυπνια παλι!Κυριακη ημουν σαν ζομπι ειλικρινα!το μεσημερι πηγαμε στη γιαγια μου για φαγητο και μετα πηγαμε στην μεγαλη Καρναβαλιστικη παρελαση που περνα λιγο πιο πανω απ το σπιτι της γιαγιας μου!η μικρη το χαρηκε πολυ!το βραδυ ξαπλωσα απ τις 8 αλλα παλι δεν κοιμηθηκα καλα γιατι ηταν ανησυχη η μικρη, εβηχε!χτες ειχε τραπεζι η μαμα μου αλλα ημουν τοσο εξαντλημενη!φαγαμε και κατα τις 5 πηραμε τη μικρη παιγνιδοτοπο,επιστρεψαμε κατα τις 7μιση ετοιμασα τη μικρη και κοιμηθηκε και πηγα και γω βουρ για υπνο!κοιμηθηκα καπως καλυτερα αλλα ακομα νιωθω κουρασμενη!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμάς εδώ μας έκανε κατακλυσμό το πρωί, κατά τις εφτά, αλλά στις εννιάμιση που ξύπνησαν οι άντρες, ήταν χαρά Θεού! Έχει αρκετή ζέστη, φυσάει λίγο, αλλά έχει και λίγα σύννεφα, μπορεί να ξαναβρέξει. Μακάρι, για να δούμε! 

Εγώ πριν πήγα για διάφορες εξωτερικές δουλειές, ταχυδρομείο, τράπεζα και βιβλιοπωλείο. Στην τράπεζα είχε μεγάλη ουρά, και δυστυχώς δεν υπάρχει το σύστημα της αναμονής με αριθμό προτεραιότητας. Απλά στέκεσαι (όρθιος) στην ουρά και περιμένεις. Δεν ξέρω αν ισχύει εδώ η προτεραιότητα στις εγκύους, αλλά να σας πω την αλήθεια, ντρέπομαι κιόλας να ζητήσω να περάσω μπροστά, αφού δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Ευτυχώς όσοι ήταν πριν από μένα τελείωναν σε κλάσματα δευτερολέπτου, έτσι δεν περίμενα πάνω από 2-3 λεπτά! 

Τώρα φτιάχνει ο άντρας μου μακαρονάδα, δηλαδή, όπως λέει ο Αντρέας "μακα-ονάκια με τυ-άκι, και να βάλουμε και σατσούλα". Α, τώρα τρίβει το τυρί στο μηχάνημα, και λέει ο Αντρέας "το τυ-άκ, να φάμε το παγέτι" (σπαγέττι)! 

Καλά, χτες πήρε τη ζώνη από τη ρόμπα μου και έκανε σχήματα, και καλά μία έκανε χταπόδι, μία σαλιγκάρι, μία σκουλήκι. Με τη χελώνα είχε μεγάλο έρωτα, πήρε μια ξύλινη κουτάλα και την τάιζε, και της φυσούσε κιόλας το φαγητό να κρυώσει, μήπως και καεί! Στο τέλος μου έλεγε ότι την αγαπά, και του λέω "κάν'την μια αγκαλίτσα", οπότε παίρνει τη ζώνη, την αγκαλιάζει και την κολλάει στο μούτρο του, και μου λέει "ου, χάλασε"!

Χριστίνα τουλάχιστον το κάνατε το παρτάκι σας! Δεν πειράζει που ήρθαν τα μισά παιδάκια. 

Καλά, λογικό να τρώτε μια βδομάδα μετά! 

Περαστικά εύχομαι σε όλους σας!

Καγκουράκι μια χαρά περάσατε!

Μόνο που, αυτό το χταπόδι, μου κάθισε στο στομάχι έτσι όπως το περιέγραψες! 

Μάγδα μια χαρά κι εσείς! 

Εμένα το βράδι με πονούσε η κοιλιά μου, αλλά δεν ήταν επειδή έφαγα και τόσο πολύ, αλλά από τα φαγητά που φάγαμε, Εμείς Καθαρά Δευτέρα δεν τρώμε ποτέ θαλασσινά, όσο για γαρίδες, καραβίδες και τα τέτοια, δεν τρώμε ποτέ μας, γιατί μοιάζουν με μεγάλες κατσαρίδες! :P Άσε που αστακούς και καραβίδες τους βράζουν ζωντανούς και δε θα μπορούσα ποτέ να φάω! 

Πάντως, κι εγώ είμαι σαν έγκυος! :P

Κι εμείς πρέπει να οργανώσουμε μια γενική στο σπίτι. Εγώ θέλω, αλλά το μεν πνεύμα πρόθυμο, η δε σαρξ ασθενής... Ο άντρας μου πάλι, μια χαρά σάρκα έχει, αλλά από πνεύμα... άσ'τα να πάνε... Όλο "κουρασμένος" είναι, και δεν κάνει ένα σφουγγάρισμα, ούτε τρίβει την μπανιέρα. Δε γίνεται, θα τον βάλω σε πρόγραμμα... λέμε τώρα!

Βάσω άντε, μακάρι να μείνει σήμερα στην Πόπη χωρίς προβλήματα! 

Μια χαρά περάσατε κι εσείς, εμείς είδαμε περίπου πέντε λεπτά από την παρέλαση στην τηλεόραση. 

Η Ιωάννα ντύθηκε αρκετές φορές και κάλυψε και τον Αντρέα! :P

Ο Βεζυράκης ποιος είναι;

Σας αφήνω κόρες, θα τα πούμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ο Βεζυρακης ειναι τραγουδιστης κρητικος!και μαλιστα εχει πολυ ωραια φωνη και αν και δεν μ αρεσουν τα κρητικα το διασκεδασαμε δεοντως!χαχα!

Τελικα δεν εκλαψε καθολου στην  Ποπη σημερα αλλα για πρωτη μερα πηγα και την  πηρα κατα τις 1 μιας και ειναι σπιτι και ο αντρας μου!δεν πηγαν δουλεια λογω της βροχης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!Καλη σαρακοστη!!!

Πολύ βροχη χθες ..ουτε βολτα βγηκαμε,ουτε αετο πεταξαμε..Δεν πειραζει..πηγαμε στο εξοχικο,τζακακι,φαγακι μια χαρα!! Το Κωνσταντινακι περασε ωραια,της λειπουν και οι γονεις μου οποτε χαρηκε που τους ειδε.Μεχρι και εχτες φορουσε την στολη της…Χθες που γυρισαμε το βραδυ κοιμοταν στο αμαξι,την παιρνω αγκαλια να την βαλω στο κρεβατι,μουρμουριζει ‘’στο μεγαλο κρεβατι..’’ αντε λεω οκ,της βγαζω την στολη και μου λεει ‘’να την βρω εδώ το πρωι..’’χαχα  αλλα σημερα την εβαλα να την πλυνω και συμφωνησαμε να την φυλαξουμε!! Λιγο βηχα εχει ,αλλα  μια χαρα κοιμαται δεν εχει προβλημα.Την κρατησα σπιτι ,μιας και είναι περιεργος και ο καιρος μην κολλησει τιποτα παλι.

 

Μαγδουλα γιατι να μην στα βαψουν ωραια τα μαλλακια;κι εγω τα εβαφα στην μαμα και στην αδερφη μου,δεν είναι τιποτα. Δεν εχεις αναγκη καλε εσυ που δεν θα πρεπει να τρως…Αλλα τα θαλασσινα είναι βαρια και φουσκωνουν…

 

Κατερινα κα μια χαρα κανατε τις βολτες σας!!φοβηθηκε ο Δημητρακης την μασκα ε;Το πηρε αποφαση με το πρωινο ,αφου δεν κλαιει παλι καλα…

 

Αννα Μαρια δεν πειραζει που δεν εβαλε την στολη του ο ΑΝτρεας,του χρονου να δεις δεν θα την βγαζει από πανω του…χαχα Στο πατατακι κατευθειαν ε;αφου εμεινε στο ένα ,παλι καλα!!ο γλυκουλης..τρομαξε με την μασκα!!!Εμεις δεν εχουμε το Disney channel,και να σου πω καλυτερα…γιατι αν ηξερε ότι ένα καναλι παιζει μονιμα παιδικα θα ειχαμε θεμα…Για τις ουρες φανταζομαι θα εχεις προτεραιότητα αλλα αν δεν θες να πας από μονη σου μπροστα τουλαχιστον να λες στον από πισω σου ότι πας να κατσεις καπου μεχρι να φτασει η σειρα σου,μην στεκεσαι ορθια.Κι εγω ντρεπομουν όταν ημουν εγκυος ή και με την μικρη μωρο γιατι είναι και καποιοι που στραβωνουν και μπορει να σε προσβαλουν κιολας,αλλα ευτυχως σχεδον κάθε φορα  ή ο κοσμος με εστελνε μπροστα ή με εβλεπε ο υπαλληλος και με φωναζε.

 

Χριστινα μου αρρωστουλης τελικα στο παρτυ ο Δημητρης..Κι εμενα 5 μερες πυρετο ειχε αλλα ευτυχως δεν πηρε αντιβιωση. Ελπιζω σημερα να ειστε καλυτερα!!!περαστικα σας!!!

 

Κατερινα μια χαρα κανατε την βολτουλα σας την Κυριακη,παραλιακα πηγατε; Σιδερο εχω κι εγω πολύ..ολο κατι άλλο κανω και συνεχιζει να αυξανεται…

 

Βασω  πηγε παλι στην Ποπη η Ιωαννα; Μακαρι να ηταν φαση και να περασε γιατι οι άλλες δασκαλες δεν ηταν και πολύ σοι!!Διαβαζω μπαρακια,παρτυ,ταβερνες…τελειο το τριημερο!!μπραβο!!Ελπιζω να μην αρρωστησε …είναι και αυτος ο καιρος…χαλια!!

 

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, γύρισα απ' το σχολείο, κι ο Αντρέας είναι ακόμα ξύπνιος... Είπαμε να κοιμάται αργά, αλλά αυτό παραπάει... Ο άντρας μου δε σηκώνεται απ' τον υπολογιστή, με αποτέλεσμα, τώρα να είναι έντεκα, και να του φοράει τώρα το φορμάκι. Μέχρι να πιεί γάλα και να τον βάλει στο κρεβάτι, θα πάει εντεκάμιση... Και μέχρι να κοιμηθεί, καλά μεσάνυχτα... Εγώ πρέπει να ξαπλώσω μαζί του, κι αφού είναι πλέον αργά, θα κοιμηθώ κι εγώ κατευθείαν. Δηλαδή μην διαβάσω κι εγώ λίγο το βιβλίο μου. Λίγο χρόνο που είχα για μένα το βράδι, τον έχασα κι αυτόν, γιατί ο άντρας μου δεν ξεκουνιέται απ' τον υπολογιστή.

Και πολλή γκρίνια ρε κορίτσια, πολλή γκρίνια... Όλο κουρασμένος είναι, όλο δεν μπορεί, το σπίτι μες στη βρώμα, κι αυτός είναι πολύ κουρασμένος για να κάνει δουλειές, επειδή έπλυνε τα πιάτα, ή επειδή κράτησε τον Αντρέα λίγη ώρα= τον έβαλε να βλέπει παιδικά... 

Τέλος πάντων, υποσχέθηκε ότι αύριο θα σκουπίσει, θα σφουγγαρίσει όλο το σπίτι, και θα τρίψει και την μπανιέρα. Ίδωμεν...

Αλεξάνδρα, να σου πω την αλήθεια, απ' το να μη βγάζει τη στολή από πάνω του, προτιμώ να μην τη φορέσει καθόλου!

Δεν τρόμαξε ο Αντρέας με τη μάσκα, αλλά ο Δημητράκης της Κατερίνας. Εμάς δεν είχε παιδάκι με τρομακτική μάσκα, κι αυτά που ήταν ντυμένα βρυκόλακες δεν ήταν τρομακτικά, κι άλλωστε, ο Αντρέας δεν ξέρει τι είναι ο βρυκόλακας για να φοβηθεί! 

Αυτό που λες να πω στο τελευταίο άτομο της ουράς να έχει το νου του ότι είμαι ακριβώς πίσω του και να πάω να καθίσω, το σκέφτηκα, αλλά αφού είδα ότι προχωρούσαμε για πλάκα, δεν το έκανα. Επίσης, σκέφτηκα να πάρω την καρέκλα με τα ροδάκια από ένα άδειο γραφείο και να πηγαίνω τσουλώντας, αλλά θα με κοιτούσαν όλοι. 

Πάντως στον Αντρέα είχα πάει μια φορά με την κοιλιά τούρλα και δε μου έδωσε κανείς προτεραιότητα, ούτε με φώναξε κανένας υπάλληλος, αλλά η αλήθεια ότι πριν από μένα ήταν όλο ηλικιωμένοι, οπότε, και γι' αυτούς θα ήταν δύσκολο να περιμένουν στην ουρά.

Εμείς έχουμε θέμα με τα παιδικά, γιατί τον έμαθε ο άντρας μου, όποτε του κατέβει του βάζει παιδικό για να τον αφήνει ήσυχο. Αλλά η αλήθεια είναι ότι βλέπει μεν, αλλά την περισσότερη ώρα παίζει κιόλας, οπότε η συνολική ώρα που παρακολουθεί τηλεόραση δεν είναι πάρα πολλή.

Σας αφήνω, το βρήκα τι θα κάνω! 

Θα πάω τώρα να ξαπλώσω, έτσι μέχρι να πιεί το γάλα του, θα μπορέσω να διαβάσω λίγο το βιβλίο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλες, εγω κουρασμενη...χθες τελικα και μαγειρεψα το χταποδι και εβαλα και σιδερο. Κατα τ αλλα ειμαστε καλα ο καιρος με κουραζει που μια βγαζει ηλιο, μια βρεχει.

Ανθη περαστικα στον Πανουλη, πως τα περασατε τελικα το τριημερο? αριστεροχειρας ειναι καποιος απο εσας? ειναι η Αγγελικη αριστεροχειρας, ο Νικολας παλι βλεπω με το δεξι να τρωει.

Αλεξανδρα περαστικα και σε σενα και στην κωνσταντινα σου.

Μαγδα την ιδια γιατρο λεμε! Εμενα το πατρικο μου ειναι λιγο πιο πανω ακριβως στο σκοπευτηριο και ο μπαμπάς μου ειχε μαγαζι φορμιωνος και φιλολαου. Απο μνημη και προσανατολισμο ειναι ετσι και η Αγγελικη, μαλλον πηρε απο μενα, θυμαται και η δικια μου δρομους, αυτο δειχνει οτι προσεχουν στην διαδρομη.

Βασω θα εχουν διαφορετικο συστημα στο νεο σχολειο και γι αυτο σου φαινεται και σενα καπως. Εμενα αυτο με το χαρτακι που ενημερωνουν που λεει η μαγδα δεν το εχουν. Στην αρχη μου φαινοταν καπως να μην ξερω τι εφαγε και ποσο, μου το λεγαν το φαγητο προφορικα στο σχολικο, τωρα το συνηθισα και αν δεν μου πουν μου λεει η Αγγελικη. Ο λογος ηταν απο το να κατσει η δασκαλα να χασει μια ωρα να γραφει τα σημειωματα και να τα εχουν ελευθερα να παιζουν καλυτερα να περασει αυτη η ωρα με καποια δραστηριοτητα. Δες πως θα ειναι και το σημαντικοτερο ειναι να περναει καλα και ηρεμα η μικρη.

Αννα Μαρια πως εγινε το κουνελακι? και ο Αντρεας με το αριστερο? και εγω συμφωνω μαζι σου αν δεν λερωσουν πως θα μαθουν θελει να εχουμε λιγη υπομονη και σαφως περιςςοτερο χρονο. Αρχιζει μονος του, μαλιςτα του τα μαζευω στο κουταλι και νευριαζει κιολας, θα τον ταιςω λιγο στο τελος πιυ θα εχεουν μεινει 3-4 κουταλιες.

Κατερινα περαστικα στον Δημητρακη, τρεχεις και εσυ με την δουλεια και το σπιτι και τα παιδια, ευτυχως που τα καυαφερατε και κανατε την βολτουλα σας μεχρι θεσσαλονικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχιζω...

Αννα μαρια νομιζω οτι καλα το χειριζεσαι με την μαμα σου, οσο και να μην της αρεσουν καποια πραγματα, που μπορει και σε σενα να μην αρεσουν δεν παυει να ειναι ενας τριτος στο ζευγαρι οποτε μπορει να δημιουργηθουν προβληματα και παρεξηγησεις ετσι. Εκλεισες 20 βδομαδες βλεπω εφτασες στην μεση !!!!!! Μια χαρα και το μπεμπακι ποτε εχεις β επιπεδου να σιγουρεψεις την κορη?

Βασω τωρα διαβασα για το θεμα με την αλλαγη πανας και την ειδικη κρεμα, εχεις απολυτο δικιο επρεπε να εχουν ενημερωθει και ειδικα αφου ειχε ταλαιπωρηθει με τους μυκητες και το συγκαμα επρεπε να το προσεξουν. Φαινεται οτι δεν εχουν καλη οργανωση.

Και η δικια μου βλεπει αρτ ατακ αλλα πολλες απο τις καταςκευες μου λεει θελω να τις φτιαξουμε, αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν ειναι καθολου ευκολες. Ο Αλεξ που λετε φτιαχνει φοβερα πραγματα αλλα επειδη καποια τα δειχνει και τ αξαναδειχνει λεει η Αγγελικη ουφ παλι αυτο φτιαχνει το βαρεθηκα!

Μαγδα πολυ χαιρομαι και εγω που βλεπω ετσι ντυμενες τις δασκαλες οταν κανουν το αποκριατικο παρτυ τους, το χαιρονται πολυ και αυτες με τα παιδια,εμας φετος η μια ηταν μινυ και η αλλη χιπισσα και ο κ. Γιαννης που ειναι ο αντρας της ιδιοκτητριας ο οποιος και μαγειρευει και οδηγει το σχολικο ηταν χαβανεζος. Περσυ θυμαμαι η μια ηταν γατουλα ντυμενη και η αλλη τσαρλεστον.

Δεν τα διαβασα ολα την τελευταια σελιδα αυριο κλεινουν τα ματακια μου, φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα ξυπναω κ το πρωτο που κοιταω ειναι αν μπηκες πρωι να δω πως πηγε με την ιωαννουλα. Νομιζω ηταν κακια στιγμη μακαρι να συνηθισει παλι με την ποπη γιατι οι αλλες ανευθυνες μου φαινονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδα μου πρωινη πρωινη και εσυ!πηγες πισω στο καινουριο μαγαζι?πως ειναι?η Ιωαννα τα πηγε μια χαρα στην Ποπη αλλα για 1η μερα πηγα και την πηρα νωριτερα!ας ευχηθουμε να ειναι ολα καλα γιατι ειμαι και εγω αγχωμενη καθε μερα πως θα ειναι!ειλικρινα!

Καγκουρακι ο Νικολας πολυ προχωρημενος που τρωει μονος του!μπραβο!εγω αν την αφησω να φαει μονη της το πιο πιθανον ειναι να τα ριξει ολα κατω και να μη φαει τιποτα!μονο τωρα τελευταια τρωει το γιαουρτι και τα δημητριακα με το γαλα μονη της!

Αννα Μαρια αν κοιμοταν 12 η Ιωαννα θα τα ειχα παιξει ειλικρινα!ισως επειδη συνηθισα να κοιμαται νωρις και λιγο αργοτερα να κοιμαμαι κι εγω γιατι αλλιως δεν την παλευω!ξυπνω και πολυ νωρις το πρωι οποτε θα ηταν δυσκολο!ποτε εχεις β επιπεδου να μαθουμε φυλο??χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα 7 ξυπνω σημερα 6.30 ηθελε γαλα ο σπορος κ ετσι ηρθα νωριτερα δουλειΑ να απολαυσω το καφεδακι μου εδω μιας κ κοιμοταν ο συζηξ κ ελεγα ολο σσσσς το πρωι στο παιδι οποτε καλυτερα που φυγαμε πιο νωρις απο σσσς σσσς ολη την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω πολυ νωρις κοιμιζω τον β εχω τρελη αναγκη μια ωρα ανεξαρτησιας πριν κοιμηθω

Η μητροτητα ειναι οτι ποιο ομορφο αλλα παντα ζουμε σε 2η μοιρα απο τοτε που γενναμε αρα λιγος ποιοτικος χρονος μονο για μας πιστευω ειναι άπολυτα αναγκαιος

Αννα μαρια κ εγω πως κ τι περιμενω το βραδυ να διαβασω το βιβλιο μου

Μιλα μιλα στον αντρουλη που θα παει θα παρει μπρος εγω παλι ειναι φορες που πνιγομαι με την κατακουζινιτιδα του κ λεω 1000 φορες να μην εκανε τιποτα μετα το μετανιωνω οταν τα βλεπω ολα καθαρα δεν εχω καταληξη μια μεση λυση δεν...χαχα

Παντως 11 το παιδι ορθιο κ αυτος στο πισι μια κριση θα την παθαινα κ εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια κ εγω ετσι ελεγα για γαριδες μπλιαχ σα κατσαριδα οταν εφαγα αλλαξα γνωμη χαχα

Εγω τα τρωω νεκρα δεν εχω δει να τα βραζαν ζωντανα κ ο αστακος τεζα ηταν πριν μπει κατσαρολα απο οσο ειδα παντως

Ζωντανα ομως τρωω τα κυδωνια ξερω βαρβαρο αλλα με το λεμονι νομιζω πεθαινουν χιχι

Που να δειτε το β που λεγε μαμακα σκοτωσε το κ μετα θα το φαω χαχα

Ο γιος μου μοιασε τα τσακισε ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μου αρεσουν καθολου οι τρομακτικες στολες ουτε τα οπλα σε παιδια γενικα σε κανεναν!!

Προτιμω κατι χιουμοριστικο δε πειραζει που ο αντρικος δε ντυθηκε του χρονου πρωτα ο θεος ευτυχως ειναι μεγαλη η στολη

Καγκουρακι οντως οι δασκαλες ειναι ωραιο που ντυθηκαν το χαρηκαν ποιο πολυ τα παιδια

Εμενα σχολικο οδηγει κ ταισμα κανει η ευαγγελια κ τα χαρτακια βαζει τικ η ευαγγελια ποσο κ αν τρωνε οποτε οι δασκαλες εχουν χρονο με τα παιδακια ευτυχως!!

Εχω κ κατασκοπο εδω βλεπω ...!

Ακομα στη δουλεια στο παλιο βγηκε η μεταθεση αλλα ποτε παω στο αλλο ακομα δεν εχω ιδεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακουω μια εκπομπη στο μεγκα κ λενε για σεξ εχουν αποθρασυνθει τελειος ο κοσμος ειπαμε να μιλαμε ανοιχτα αλλα οχι 11 το πρωι με τοσες λεπτομεριες εχω καραφλιασει μιλαμε!!!

Ειναι τραγικοι πραγματικα πρωιναδικο δε μπορω να δω πανω απο 5 λεπτα με τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...