Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Αλο απο ερειπιο!!

Στη δουλεια ξαφνικα αρχισα να μη νιωθω καλα γυρησα κακην κακως μολις μπηκα σπιτι εκανα εναν ωρσιοτατο εμετο κ μετα ξεραθηκα αρον υπνο τωρα ανοιξα τα ματια ακομα νιωθω καπως αρα τα ξανακλεινω...

Θα μπω το βραδυ αν επηζησω

Πρωτη μερΑ περιοδου κ μαλλον αυτο φταιει τι να πω...

..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα θα ζησω σηκωθηκα καπως καλυτερα καθαρισα το κατω μπανιο εβαλα ενα πλυντηριακι μαζεψα ενα αλλο κ τωρα εβαλα ενα γιουβετσακι στο φουρνο κ τελος για σημερα δεν εχω κ πολλες αντοχες... Εχω κ το παπι που δε με αφηνει σε ησυχια σημερα πολυ πλακα εχει σαν ουρα μου μοιαζει.

Βασουλα τελικα δεν εχουμε παιδια εμεις navigator εχουμε

Με την μικρη κανε μια δοκιμη κ στο παλιο σχολειο κ αν δεν τοτε υπομονη στο αλλο σχολειο κ συζητησε οσα σε απασχολουν δεν ειναι κακο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μου να της κοψεις τη φορα της μανουλας το τι κανει καθε οικογενεια αφορα μονο αυτην εγω μπορει να νευριαζω με συζηξ αλλα δε θελω κουβεντα απο αλλους

Ειναι δικια μου επιλογη κ σιγουρα θα χουμε κ τις καλες κ τις κακες μας στιγμες ενας τριτος βλεπει μονομερος στιγμες κ μαλιστα απεξω αρα δε μπορει να κρινει σωστα.πολυ καλα κανεις κ την αγνοεις

Αστη να λεει που λεει κ το τραγουδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Κατερινακιιιι χαθηκες οντως αλλα φανταζομαι με τη δουλεια και 3 μωρα σιγουρα χρονος προσωπικος μηδεν!ευτυχως που ναι καλυτερα ο Δημητρακης!σημερα εχετε και το καρναβαλιστικο μια χαρα!καλα να περασετε!η Ιωαννα για πρωτη χρονια ειχε 2 καρναβαλιστικα παρτυ!ενα στην Ποπη την προηγουμενη Παρασκευη και ενα σημερα στο καινουριο σχολειο!χαχα!

Αννα Μαρια η μαμα σου ισως να μην της αρεσει που ασχολειται συνεχεια με τον υπολογιστη και γι αυτο να σχολιαζει!αλλα και παλι αφου ειναι κατι που τον ευχαριστει και αφου δεν δουλευει κιολας σιγουρα θα επρεπε να βρει κατι να απασχολειται!δεν σημαινει απαραιτητα ομως οτι δεν ασχολειται με τον Αντρεα!κι αλλωστε ειναι κατι που σας αφορα εσας κι οχι τη μαμα!ως συνηθισμενη Κυπραια μαμα ομως επεμβαινει λιγο περισσοτερο απ οσο πρεπει!

Μαγδουλα τι επαθες παλι ρε κοριτσι μου?????????σε ματιαξαν???αντε καλα αποτελεσματα και με το τεστ παπ!

Εγω χτες το απογευμα πηγα για νυχια και αισθητικο!ετσι πηγε ο αντρας μου και πηρε τη μικρη απ το παιδικο!δεν του αρεσε και πολυ ο χωρος αλλα και οι δασκαλες λιγο αδιαφορες!χωρις να του πω τιποτα το καταλαβε και ο ιδιος!και οταν εφερε τη μικρη σπιτι πηγε να της αλλαξει πανι και η μικρη εκλαιγε πολυ!τελικα η μικρη συγκαηκε!ειναι πολυ ευαισθητο το δερμα της και συγκαιεται πολυ ευκολα αλλα απ οτι μου πε και το φορμακι της ειχε πανω κακα!ε τοτε τα πηρα. . .αν ειναι δυνατον!για ποση ωρα αφησαν το μωρο χεσμενο δηλαδη?σημερα οταν την πηρα το ειπα και στη μαμα τους αλλα και στην κορη της και εκπλαγηκαν!λεει η μαμα τους μα ηταν μια χαρα!πως ηταν μια χαρα της λεω αν την αλλαξετε θα δειτε οτι εχει μεγαλο συγκαμα κι αυτο δεν το επαθε οταν την πηρε σπιτι ο αντρας μου γιατι μολις την πηρε την αλλαξε και ηταν καθαρο το πανι αρα σημαινει το ειχε παθει απο πριν!και επειδη η μικρη ειχε μυκητες θυμαστε που σας ελεγε μας εδωσε ειδικη κρεμα ο γιατρος να την βαζουμε και μας ειπε οχι sudocream!και τη Δευτερα οταν πηγα το ειπα στην μια κορη!εχει κρεμα ειδικη να βαζετε στη μικρη και τι μου λεει η μαμα σημερα, χτες της εβαλα sudocream!εκνευριστικα και της λεω γιατι?αφου ειπα στην Αναστασια (η κορη που εχει το σχολειο)οτι εχει ειδικη κρεμα!μου λεει δεν μου το ειπε!μου ρθε να την πνιξω!δεν καταλαβα. . . αφου εχει 5 κοπελες και γω λεω ενα θεμα που αφορα τη μικρη δεν πρεπει να ενημερωνονται ολες αφου εναλλασονται στις ταξεις?τα πηρα στο κρανιο πρωι πρωι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σημερα λεω πως ειμαι καλα κ ο θεος βοηθος δε ξερω χτες πρωτη μερα περιοδου κ ειχα πολυ αιματακι ισως γιαυτο ενιωθα τοσο χαλια η μαμα παλι λεει ειχα τρομερο ματι χαχα

Βασουλα αυτο το σχολειο το τωρινο σας το συστησε καποιος;;

Δε μου πολυαρεσει να σου πω ειδικα σε θεμα υγειας χρειαζεται περισοτερη υπευθυνοτητα

Απο την αλλη το παιδι θα μπερδευτει πισω μπρος πραγματικα δε ξερω τι ειναι το καλυτερο μαλλον εγω θα επεστρεφα ποπη

Δε μου αρεσει η τοση ανεμελια στο τωρινο σχολειο

Εγω σημερα πηγα το βασιλη ντυμενο

Την πορτα την ανοιξε ενα τεραστιο κοτοπουλο πεθανα στα γελια ηταν η διευθυντρια μες στο κλιμα ενθουσιαστηκε ο βασιλης

Χτες εφτιαξε κ εφερε κ αετο μακαρι να σουν αθηνα θα στο συστηνα ανεπιφυλακτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλα νεα δεν εχω εδω ακομα χαλαρα αλλα σημερα παιρνα συμβουλιο η μεταθεση μου αρα απο βδομαδα με βλεπω στο νεο καταστημα

Δευτερα τελικα θα παμε αλεποχωρι μιας κ την ανταλλαγη στη δουλεια του συζηξ την δεχθηκαν να τον εχει καλα ο θεος τον συναδελφο του αντρα μου τον εχει εξυπηρετησει πολλες φορες καλο παιδι!!

Αλλα νεα δεν εχω

Ανυπομονω για το τριημερο χιχι

Αυριο θα παω στη μαμακα μου μιας κ ο συζηξ δουλευει αλλα σχεδια δεν εχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου μας ελειψες αλλα με τεσερις αντρες που να προλαβεις δυο εχω κ με εχουν εξοντωσει μιλαμε ο ενας μαγκυ μαγκυ ολη μερα κ ο αλλος ολο μαμακα μαμακα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!εδω ψιλοχαλασε ο καιρος..μπορει να ριξει και καμια βροχουλα. Εμεις κοιμηθηκαμε καλα,δεν βηχει συνεχεια αλλα εχει ακομα φλεματακι.Εγω ποναω περισσοτερο στον λαιμο.θα το ριξω στα τσαγακια.

 

Βασω δεν ακουγονται καλα τα νεα από το καινουριο σχολειο…Αμα καποιο παιδακι χρειαζεται συγκεκριμενη φροντιδα ή θα πρεπει να ενημερωθουν ολες οι δασκαλες ή να το αναλαβει μια. Ενταξει δεν φανταζομαι ότι ειδαν το συγκαμα  και δεν εκαναν κατι,αλλα αν δεν κανει η sudocream ισως την ερεθισε παραπανω. Τι να πω…Η Ιωαννα τι λεειτωρα για την Ποπη;θελει να παει;Κανε μια προσπαθεια να δεις ,ισως ηταν μια φαση.

 

Μαγδουλα τι καλα που θα φυγετε Καθαρα Δευτερα!!Εμεις ακομα δεν ξερω τι θα κανουμε..ο συζυγος είναι της τελευταιας στιγμης..γκρρ Αλλα δεν μπορω παλι να κανω κατι στο σπιτι…Το γλωσσοπιεστρο ελεγες;μπιαχ…μου φερνει εμετο!!!

 

Αννα Μαρια πως εγινε το κουνελακι;εμεις το τρωμε πολύ,εχουμε στο εξοχικο και στελνει ο μπαμπας!!!Καλε τι κολλημα εχουν τα παιδια μας με τα φαρμακα;;κι εμενα να δεις πως τα ζηταει..Μου λεει ποναω,θελω φαρμακο !!αφου για να ησυχασει της βαζω νερο σε μια συριγγα  να το πιει να ησυχασει!!Στην μαμα μην δινεις σημασια…αρκετα σε τσαντιζει ο συζυγος με τον υπολογιστη,δεν χρειαζεται να σε φουντωνει και η μαμα!!

 

Κατερινα κα περασατε κι εσεις την ιωσουλα  σας ε;ευτυχως περασε!!Ο Δημητρης πως τα παει τωρα με την πεθερα σου και το πρωινο ξυπνημα;Μια χαρα και το ταξιδακι στη Θεσσαλονικη!!!

 

Παω να δω τι θα φτιαξω σημερα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, μόλια γύρισα απ' το γιατρό! Όλα φυσιολογικά, οι μετρήσεις ακριβώς στις μέρες που είμαι, μια χαρούλα! Του είπα για τις συσπάσεις που αισθάνομαι, και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό, απ' τη στιγμή που έχω ήδη ένα μωρό και έχω να κάνω περισσότερες δουλειές, έχω το σχολείο, τη διαδρομή, κ.λπ., ότι επίσης είναι φυσιολογικό που δεν πετρώνει η κοιλιά, γιατί είναι πάρα πολύ νωρίς, κι ότι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ξεκουράζομαι! Μπουάχαχα! Προτίμησα να μην του πω ότι χτες βράδι καθάριζα αγκινάρες μέχρι τις έντεκα... Είχα ζητήσει απ' τη μάνα μου να τις καθαρίσει για να μην τις έχω σήμερα, και μου είπε ότι πονούσε πάρα πολύ το χέρι της, και δεν μπορούσε, μπλα μπλα, έτσι κάθισα και τις καθάρισα όταν γύρισα απ' το σχολείο, γιατί σήμερα δε θα προλάβαινα. Πάλι καλά δηλαδή, γιατί το βράδι δεν κοιμήθηκα καλά... Ξύπνησα γύρω στις πέντε, πήγα τουαλέτα, και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, κυρίως γιατί ροχάλιζε ο άντρας μου. Γκρρ, αγόρασε τις ταινίες για τη μύτη και δεν τις φοράει, γκρ και πάλι γκρ. Πρέπει να με πήρε ο ύπνος για κανένα εικοσάλεπτο, και εφτά παρά τέταρτο ξύπνησε ο Αντρέας και ήθελε γάλα. Του έφτιαξε ο άντρας μου, και όταν το ήπιε ξανακοιμήθηκε. Προσπαθώ κι εγώ να ξανακοιμηθώ, κάθε φορά που πήγαινε να με πάρει ο ύπνος, είτε κλαψούριζε ο Αντρέας στον ύπνο του, είτε ροχάλιζε ο άντρας μου. Τελικά έβαλα τις φωνές απ' τα νεύρα μου, και ξύπνησαν. Ευτυχώς τα κατάφερα και κοιμήθηκα για μιάμιση  ώρα περίπου, αλλά εννοείται ζαλίζομαι και νιώθω αδυναμία... Η πίεσή μου ήταν 6-9, πάρα πολύ χαμηλή... 

Τέλος πάντων...

Κατερίνα, πού χάθηκες καλέ; Ευτυχώς είναι καλά ο Δημητράκης τώρα! Καλά να περάσετε στους αποκριάτικους χορούς!

Μάγδα κι εσένα πολύ άσχημα σε πιάνει η περίοδος... Κι εγώ γίνομαι πάντα χάλια, κι έχω πάαααρα πολύ αίμα... Μ' αρέσει, πάντως, που λίγη ώρα μετά αναστήθηκες κι έκανες ένα σωρό δουλειές! Κι εγώ μετά τη γέννα, πόσες φορές δεν σκέφτηκα ότι παλιότερα αν μου έλεγαν ότι θα έκανα 238465656 δουλειές με περίοδο, θα γελούσα....

Καλά, απίστευτη η δασκάλα που ντύθηκε κοτόπουλο!!!

Κι εγώ πόσες φορές δεν την έχω πατήσει με το "δεν έχω άλλα σχέδια"!

Βάσω είναι αρκετά ανοργάνωτο το καινούριο σχολείο, αφού μάλιστα έχει και τόσες δασκάλες--υπεύθυνες... Δύσκολη κατάσταση, γιατί το άσχημο είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις την Ιωάννα μπαλάκι. Πάντως, εμάς ο Αντρέας τον τελευταίο καιρό κάνει κακά τα οποία δε μυρίζουν, δεν το παίρνουμε χαμπάρι, και συγκαίγεται πάρα πολύ άσχημα. Την έχει πατήσει κι η μάνα μου έτσι, μια φορά που τον πρόσεχε. Όπως και να έχει, δε γίνεται να μην ξέρουν για την κρέμα, αφού τους το είπες, κ.λπ.

Αλεξάνδρα περαστικά σας! 

Το κουνέλι έγινε πάρα πολύ ωραίο! Έκανα αυτή τη συνταγή:  https://www.sintagespareas.gr/sintages/kouneli-spesial-malako.html Ο Αντρέας έφαγε το μεσημέρι στους γονείς μου, και το απόγευμα του έβαλαν κουνέλι με πατάτες, αλλά δεν έφαγε πολύ. Τώρα τον πήγαμε πάλι στους γονείς μου, γιατί είπε να έρθει κι ο άντρας μου στο γυναικολόγο, γιατί μέχρι τώρα 1-2 φορές ήρθε μόνο, κι ο Αντρέας δεν ενδείκνυται για τέτοιους χώρους... Οπότε θα φάει εκεί που έχουν φασόλια, και το απόγευμα τρώει ομελέτα φούρνου με αγκινάρες και λαχανικά που έχουμε εμείς.

Η μάνα μου το έχει παρακάνει γιατί συνέχεια μου κατηγορεί τον άντρα μου. Εγώ από τη μία τον δικαιολογώ, από την άλλη συμφωνώ, γιατί δεν έχει και άδικο, απλά δεν είναι δικό της θέμα! Οκ, το καταλαβαίνω ότι έρχονται σπίτι μας κάθε απόγευμα για το μωρό, αλλά κι ο άντρας μου κάπως το βλέπει ότι, αφού είναι οι παππούδες εδώ, ας ξεκουραστώ λίγο. Τώρα πλέον της το κόβω τελείως, και της το λέω κιόλας, ότι μου βάζει λόγια για να τσακωνόμαστε. Ελπίζω να το καταλάβει και να σταματήσει, γιατί είναι πάρα πολύ εκνευριστικό. 

Σας φιλώ, πάω να φτιάξω της ομελέτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ακούστε διάλογο χτες με τον άντρα μου: 

-Θα φτιάξεις φασολάκια αύριο; (με βλέπει που καθαρίζω... αγκινάρες!).

-Ποια φασολάκια, αφού καθαρίζω αγκινάρες. Θα κάνω ομελέτα με αγκινάρες. 

-Αφού δε μου αρέσουν οι αγκινάρες, γιατί τις φτιάχνεις; 

-Γιατί είναι πολύ θρεπτικές, και θέλω να τις φάω. Θα βάλω κι άλλα λαχανικά μέσα, θα βάλω και πατάτες, βγάλε τις αγκινάρες, και φάε αυτά. 

-Καλά, άμα δε μ' αρέσει θα φάω έξω. Αφού το ξέρεις ότι εγώ δεν τρώω αγκινάρες.

-Έχεις δοκιμάσει ποτέ αγκινάρες;

-Αφού σου λέω δεν τρώω.

-Ναι, αλλά τις έχεις δοκιμάσει;

-Ε, καλά, μπορεί να φάω λίγο... 

Ντόινγκ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακο μου της τελευταιας στιγμης ο μακης γκρρρρ το χειροτερο μου!!

Καλα με τον αντρα σου πεθαινω αννα μαρια!!!

Αυτο με τη περιοδο ξαναπεστο θυμαμαι προ γεννας ξαπλωνα αγκαλια με θερμοφορα κ ο συζηξ μου χαιδευε τα μαλλια τωρα τρεχω σα βεγγος κ μου λεει αχ τι τραβας καημενουλα μου... Γκρρρρρ!!

Μπραβω που πανε ολα καλα με το μπεμπακι σου φτου φτου!!!

Φιλουρες κορες

Σημερα δουλευουμε λιγακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι βρε κοριτσια...παλια περιοδος σημαινε χουχουλιασμα και καποιος να σε περιποιειται..Τωρα πρεπει να τρεχεις σαν να μην συμβαινει τιποτα...

Εγω σημερα εκανα κριθαροτο με μανιταρια και ντοματινια...Στο Κωνσταντινακι κοτοσουπα με τραχανα,πρωτη φορα εφαγε τραχανα και μαλιστα τον ξινο!!

 

Μαγδα αστα,να δεις που αυριο θα τρεχουμε να ψωνιζουμε σαρακοστιανα...

 

Αννα Μαρια τελεια με το μωρακι σου,ειχαμε τιποτα νεοτερο για το φυλο;;Καλα λες στην μαμα σου,Εγω δεν λεω τιποτα οταν τσακωνομαστε ή αν κατι με ενοχλει γιατι μετα ενω εμεις θα τα βρουμε σε εκεινη θα εχει μεινει οτι κατι μου εχει κανει..οποτε δεν λεω πολλα!!Εσενα ερχονται βεβαια σπιτι και βλεπουν απο μονοι τους αλλα καλο ειναι να μην ανακατευονται.Σαν μικρο παιδακι και ο αντρας σου..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ο άντρας μου έκανε φιλότιμη προσπάθεια, κι έφαγε αρκετές αγκινάρες, αλλά δεν άδειασε το πιάτο του. Πάντως, έφαγε αρκετά!

Εγώ θυμάμαι παλιά που έλεγα μακάρι να πέσει η περίοδος σαββατοκύριακο, οι δύσκολες μέρες εννοείται, για να μη χρειαστεί να βγω απ' το σπίτι! Στη Θεσσαλονίκη όταν ζούσαμε, τις πολύ δύσκολες μέρες, δηλαδή τρίτη και τέταρτη, δεν πήγαινα πουθενά! Μετά που ήρθαμε Κύπρο κι άρχισα σχολείο, δυσκολευόμουν αρκετά, αλλά τι να κάνω; 

Αλεξάνδρα Μάκη λένε και το δικό σου άντρα; Από πού βγαίνει; Του δικού μου από Γεράσιμος.

Εμένα πήγε τώρα να ψωνίσει κάτι λίγα σαρακοστιανά, έχω κάτι πατζάρια να βράσω, και λογικά θα κάνει η μάνα μου φασόλια, αν και, τώρα που το σκέφτομαι, έκανε σήμερα... Χμ... Τέλος πάντων, το πολύ πολύ τα φτιάχνω εγώ! Δε νομίζω να πάμε σε αγρούς και τέτοια, γιατί ούτε αντοχές έχω εγώ, αλλά ούτε και ο καιρός προμηνύεται καλός.

Τραχανά τρώει κι ο Αντρέας, αλλά γενικώς, δεν τρελαίνεται για σούπες. 

Το φύλο σήμερα δε φαινόταν, γιατί όπως μας είπε ο γιατρός, ήταν σε στάση "προσευχόμενου Μουσουλμάνου"!!! Ούτε καν φωτογραφίες του υπέρηχου δεν μας έδωσε, γιατί δεν έβγαιναν καλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ενταξει και που δοκιμασε αρκετο ειναι....μην εισαι αυστηρη με το παιδι...εεε τον αντρα σου!!χαχαχα εμενα βγαινει απο το Ιωακειμ.

εγω και που τον ρωτησα τι θα κανουμε μου λεει θα δουμε..Ωραια λεω εγω δεν ασχολουμαι...ε δεν μπορω,ειπαμε μην προγραμματιζουμε 1 μηνα πριν αλλα να ξερουμε θα παμε καπου;θα πρεπει να ψωνισω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε ρε! Από το "Ιωακείμ"; Έτσι λένε τον ιερέα της ενορίας μας, κι ο Αντρέας όποτε δει παπά, λέει "παπούληςιωακείμ" (μια λέξη εννοείται)!

Κι εμένα κάπως έτσι είναι από οργάνωση... Άσε που συνήθως ακυρώνει τα πάντα, γιατί βαριέται. 

Σας είπα ότι ο Αντρέας πορώθηκε με το Art attack; Όλη μέρα απλώνει διάφορα αντικείμενα στο πάτωμα, για να κάνει "ατ αττάκ" και λέει "ατά είναι τα ματάκια του, ατή είναι η μυτούλα του" κ.λπ., και σα να μην έφτανε αυτό, κάνει την κίνηση που κάνει ο Άλεξ, ο καλλιτέχνης που φτιάχνει αυτές τις κατασκευές, όταν έχει μια καλή ιδέα (ανοίγει προς τα έξω το δείκτη και τον αντίχειρα), και όταν τελειώνει, ανοίγει τα χέρια για να δείξει το αριστούργημά του, όπως κάνει και ο Άλεξ. Αλλά δε σταματάμε εδώ: χτες βράδι είχε Art attack, και τι μου λέει "εγώ είμαι ο Άλετς"! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας τσουπρες μου

Εγω γυρησα απο δουλεια πηγα πηρα το παπι μες την τρελη χαρα μου τον παρεδωσε η δασκαλα ντυμενη ινδη ηταν πανεμορφη γενικα ειναι κουκλιτσα κ η στολη κ το μαντηλι αναδικνυε τις καταγαλανες ματαρες της περασαν φανταστηκα η αλλη δασκαλα γταν μηλο γενικα το κλιμα ηταν σουπερ

Γυρησαμε κ φυσικα επεσε τεζα δυο ωρες

Εγω εκανα τα βασικα λιγο σιδερακι σκουπισμα σφουγγαρισμα κουζινα κ τελος τωρα παιζουμε δηλ ο β παιζει κ εγω διαβαζω ενα βιβλιο

Το μεγαλο καμαρι με νευριασε ο β ειναι κολλημενος πανω μου κ τι μου ειπε εσυ φταις που ναι μαμακιας αντι να βρει τροπο να περασει χρονο με το γιο του μπας κ ξεκολησει απο πανω μου η δικαιλογιΑ ειναι μα προτιμαει εσενα!!!γκρρρρ ωρες ωρες δε ξερω ποιο ειναι το ποιο μωρο ο β η ο β;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το αρτ ατακ εχει κολημα κ ο βασιλης της προαλλες ειχε βουτηξει τα ασιδερωτα τα χε πεταξει ολα κατω κ πολεμαγε να φτιαξει ενα χταποδι σαν του αλεξ!!!

Το χειροτερο μου ειναι να κανονιζουν τελευταια στιγμη εμενα μου αρεσει πολυ η γλυκα της αναμονης απο μικρη..

Ευτυχως αυτο δε το χει ο δικος μου συνηθως ξερω πολυ νωριτερα που θα παμε

Το μονο που ποτε δε μου λεει ειναι ποτε θα ρθει ο κολητος του αυτο συνηθως μου το κρατα εκπληξη χαχα

Πολυ γελασα με τη σταση αννα μαρια του μωρου σου χαχα

Ο βασιλης συνηθως μας ειχε απλωμενα φατσα φορα τα καλουδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε που ειστε ολες απο χθες;;

Εγω αδιαθετησα τελικα σημερα....και ολο το πρωι εκανα δουλειες ,μπανια,κουζινα,σκουπισματα,σφουγγαρισματα κτλ.Αυτο που λεγαμε χθες...Μετα τηγανισα ψαρακι,ευτυχως εφαγε και το μικρο μου...της εταξα πιτσα το βραδυ..αλλη ορθοστασια παλι...Κατα τα αλλα αποφασιστηκε επιτελους τι θα κανουμε Καθαρα Δευτερα!!!Θα παμε στο εξοχικο στους γονεις μου,απο αυριο.Βεβαια βρεχει...αλλα απο το να κατσουμε σπιτι,καλα ειναι..θα αλλαξουμε παραστασεις....

 

Ρε κοριτσια ,τι ειναι αυτο το art attack;; 

 

Μαγδα τι ωραια που ηταν ντυμενες και οι δασκαλες και περασε ωραια και ο Βασιλακος!!! Καλα οι μπαμπαδες δεν παιζονται...Το ιδιο μου ελεγε κι εμενα χθες γιατι ηθελε αγκαλια η Κωνσταντινα,και μου λεει''τι αυτα ολη την ωρα αγκαλια;'' Πως τα περασες στην μανουλα;

 

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεε που χαθηκατε ολες;;

Χουχουλιαζεστε;; Γιατι αυτος ο καιρος ενδικνυται γιαυτο

Ολη μερα βρεχει μπλιαχ!!!

Καλο μηνα της ανοιξης κατα τα Αλλα ξανα μπλιαχ!!!

Εγω σημερα αν κ κουραστηκα αντι να ξεκουραστω τελικα περασα ομορφα να μου πεις αν εισαι με αγαπημενους τι αλλο θες

Δε μου βγηκαν ολα τα σχεδια βεβαια αλλα αρκει που ξερω πως ημουν πρωτη προτεραιοτητα κ ειναι σαν να τον ηπια τον καφε που τελικα δε προλαβα να πιω..

Πηγαμε σε ενα σουπερ μαρκετ σε αλλο μετα

Κρεοπωλη μαναβη κ χοντος σεντερ κ ολα αυτα με βροχη το χειροτερο μου γκρρρρ

Να μου πεις με το αμαξι αλλα παλι την τρως την βροχη!!!εβαψα κ μαλλι για την ακριβεια οχι η κοπελα που μου τα βαφει αλλα η μαμα με ινα ο αντρας μου κ η πεθερουλα ειπαν οτι δεν εχει καμια διαφορα απο το κομμωτηριο

η που η επαγγελματιας ειναι για τα μπαζα χαχαχα

Η που η μαμα με ινα ειναι αστερια χαχα

Οπως κ να χει ξεμπερδεψα κ με αυτο

Μετα παρελαβα συζηξ απο μετρο δεν ειχε παρει το δικο του αμαξι γυρησαμε φαγαμε ειχα παρει μπιφτεκακια απο μανουλα ακομα κ σαλατα ετοιμη μου χε κοψει η γλυκια μου αν την ειχα κοντα θα μου η πιο ευτυχισμενη του κοσμου!!!

Ο συζηξ ξεραθηκε κ εγω με το γιοκα μου ειδαμε παιδικη ταινια στο πισι το βρεχει κεφτεδες πλακα ειχε

Τωρα τζακι μπανιο νανι ο μικρος κ ακολουθω την πορεια του με παραλλαγη πως θα χλαπακωσω πρωτα εκανε πειραματικα η πεθερα λαγανα βγηκε σουπερ θα τη φαω ολη κ θα σκασωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μπαμπας τελικα τον ανελαβε χτες για μια ωρα ειχε δει οτι ειχε γυαλισει το ματι μου κ το σωσε!!!τη γλιτωσε τη κρεβατομουρμουρα χαχα

Αυτα εν ολιγοις

Αλεξ καλαμο σουπερρρρρρρ

Μου λειψατε...!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες,καλο μηνα !

ερημιες βλεπω το γλεντησατε ολες αυτες τις μερες;εμεις χθες δεν καναμε τιποτα το ιδιαιτερο φαγαμε στην πεθερα μου και μετα σπιτι,το βραδυ πηγαμε μια βολτα στους φανους αλλα δεν ειχαν αναψει ακομη και φυγαμε τα παιδια νυσταζουν νωρις και δεν αντεχουν να τρυγιρνανε εξω αργα αφηστε που εβγαλε απιστευτο κρυο οπως και σημερα δεν τολμας να βγεις εξω παγωνια εχει ωραια ανοιξη ομως γκρρρρ,το Σαββατο ειχε παρτυ το φροντιστηριο των αγγλικων,αλλα και που πηγα ειχα τον Δημητρη κολλημενο πανω μου ηταν ενα παιδακι με μασκα scream και φοβηθηκε και αρχισε να κλαιει δεν ξεκολλησε μεχρι να φυγει αυτος με τη μασκα τελοσπαντων,την Παρασκευη καναμε κι εμεις παρτακι στον παιδικο εμεις δεν ντυθηκαμε κατι καπελα φορεσαμε αλλα περασαμε ομορφα χορεψαμε μαζι με τα μικρουλια, το καταδιασκεδασαν ...σημερα τιποτα μεσα ο αντρας μου δουλευει κιολας αλλα μαυτον τον καιρο δεν ειναι για πουθενα ,ζυμωσα τη ζυμη για τις λαγανες και περιμενω να φουσκωσουν να τις φαμε ζεστες το μεσημερι....αυριο δουλεια παλι γκρρρρ

 

 

Αννα Μαρια ουτε κι εγω ξερω τι ειναι το αρτ ατακ;κι εσυ να ξεκουραζεσαι λιγο ασε τις δουλειες να μεινουν λιγο πισω κοιτα να εισαι καλα και ολα τα αλλα περιτευουν καλα ο Αντρες απιστευτος οπως παντα!!!εχω κι εγω ενα κουνελι στην καταψυξη λεω να το φτιαξω στιφαδο καποια στιγμη...

 

Μαγδα μου κι εγω μονη μου τα βαφω τα μαλλια μου και γινονται μια χαρα γιατι τι νομιζεις οτι κανουν οι κομμωτριες απλα περνανε τη βαφη δεν ειναι και κατι,και μενα μου τη δινει να εχω δουλειες και να βρεχει,χαρηκα πολυ που σου αρεσε η μπλουζα κι εγω συγκινηθηκα μαυτα που μου εγραψες στο μυνημα ,το μεγεθος σου ηρθε καλα;

 

Χριστινακι καλε τι μενου ηταν αυτο που ειχες ολα υπεροχα αλλος εχει το ονομα μου φαινεται κι αλλο τη χαρη!!να τον χαιρεσε να τα κατοστιστει ο μικρουλης σου!!!να ειναι γερος ,αληθεια πως ειναι ξεπερασε την ιωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα ο Δημητρης τα παει μια χαρα με το πρωινο ξυπνημα αφου ειδε οτι δεν αλλαζει κατι με τα κλαματα το πηρα αποφαση και δεν γκρινιαζει πια,μονο με ρωταει καθε μερα μαμα ποιος θα με ξυπνησει αυριο;αλλα δεν λεει τιποτα συμβιβαστηκε ο καημενος ,να περασετε καλα σημερα

 

Βασω γιατι αλλαξε σχολειο η Ιωαννα δεν καταλαβα,πολυ αδιαφορες μου φαινονται οι καινουριες παντως για ψαξτο λιγο ...η μικρη δεν ζηταει τους φιλους της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι σαραντησε κιολας ο μικρουλης ποσο γρηγορα περναει ο καιρος!!!πως τα πατε; τους θηλαζεις και του δυο ακομα;ειχες γραψει καπου για επιδοματα νομιζω τωρα πια δεν παιρνουμε τιποτα τα κοψανε αυτα που περναμε καθε δυο μηνες,περσυ ειχαμε παρει καποια χρηματα μαζεμενα τωρα φετος δεν ξερω τι θα γινει ,να δεις μονο για συλλογο τριτεκνων πληρωνεις τη συνδρομη και  στο τελος του χρονου δινουν καποια τροφιμα αν τα διακαιουσαι ομως εμεις φετος δεν πηραμε γιατι δεν τα δινανε βαση εισοδηματος αλλα τεκμαρτου εισοδηματος οτι ναναι τελοσπαντων

 

Ανθη πως ειναι τα παιδιακια σου;υπομονη να βγει κι αυτος ο μηνας μετα θα ηρεμησουμε απο τις ιωσεις πιστευω,πως τα περασατε στο γαμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...