Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Μπηκα απο το κινητο για να σας πω οτι ο Πανουλης σηκωσε πυρετό το βράδυ.38.2.Πήγα να τον φιλήσω την ώρα που κοιμόταν,μου φάνηκε ζεστός και του έβαλα θερμόμετρο.Καθε δυο εβδομάδες εχουμε μια ιωση στο σπιτι.Τσεκαρισμενο. Τελος παντων.Αυτα να ειναι μονο.. Αυριο θα μπω για να σας σχολιασω. Φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια οντως αυτο με τα κατεχομενα παρεξηγημενη υποθεση ειναι!και μη σου πω πως το κυπριακο το χουν λυμενο και απλα σκεφτονται πως θα το πασαρουν στον κοσμο!πραγματικα . . .!αντι να καθισουν να μιλησουν μια φορα σοβαρα οι πολιτικοι μας ξαφνικα θυμουνται να εγκαταλειψουν την κυβερνηση και να αρχιζουν οι απεργιες και τα συλλαλητηρια!οτι να ναι ειμαστε ειλικρινα!Οτι παθουμε ειναι απ την νοοτροπια μας!

Καγκουρακι τι κανετε?ο Νικολας περπατησε νωρις και γι αυτο αργησε να μιλησει!βεβαια και η Ιωαννα στην ηλικια του αυτα ελεγε!τωρα ανοιξε η γλωσσα της ροδανι!

Ανθη μου περαστικα στον Πανουλη!πως ειναι σημερα?καλυτερα?τρελαθηκαμε φετος αληθεια!η μια ιωση πισω απ τη αλλη!μας ματιαξαν!

Οσο για το σχολειο και τη μικρη και γω νιωθω οτι κατι συνεβηκε!δεν γινεται σαν ηταν το μωρο μια χαρα ξαφνικα να εχει τοση αρνηση!και την προηγουμενη βδομαδα ηταν πολυ μελαγχολικη, αναστατωμενη!το ενιωθα το μωρο!οκ ισως ειναι καλομαθημενη οπως αφηνε υπονοουμενα η Ποπη αλλα ολα αυτα να τα κανει μονο απο καμωματα το αποκλειω!εγω πιστευω οτι ναι φοβηθηκε απο τα αεροπλανα, εκλαιγε και πρεπει να της θυμωσε για να σταματησει και της κακοφανηκε!να της θυμωσει συμφωνω αλλα οταν ενα μωρο φοβαται κατι προσπαθεις να το ηρεμησεις, οχι να του θυμωσεις!αλλωστε εκεινη τη στιγμη ενιωθε ανασφαλεια, φοβο, τρομο, το να του φωναξεις μονο να επιδεινωσεις την κατασταση θα καταφερεις!εγω αυτο λεω. . . !απ εκει και περα δεν ειμαι και γω σιγουρη τι εγινε ακριβως!χτες πηρε τηλεφωνο η Ποπη να δει πως τα παει η μικρη!την καταλαβα ειναι στεναχωρεμενη αλλα τι να κανω κι εγω?την ψαχνουν τα αλλα παιδακια λεει, της λειπει κι αυτης, την καταλαβαινω!οκ και στο νεο σχολειο που παει δεν νιωθω ασφαλης αλλα ακουω το ενστικτο της μικρης!τωρα 3 μερες καθε πρωι κλαιει οταν την αφηνω, μετα ηρεμει!ισως την ξαναπροσπαθησω για ακομα μια φορα στην Ποπη και θα δω πως θα τα παει!αλλα νιωθω οτι την εκανα μπαλακι μια εκει μια εδω!τι να πω. . .!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ουμφ, 11 η ώρα είχα ραντεβού στο γιατρό, σηκώθηκα δέκα και τέταρτο, πήγα να μαζέψω ούρα, ενώ μας είχαν κόψει το ρεύμα (κάνουν απεργίες επειδή θέλουν να ιδιωτικοποιήσουν την Αρχή Ηλεκτρισμού), το παράθυρο του μπάνιου μας βλέπει στο φωταγωγό, οπότε δε φωτίζεται, άρα μπήκα στο μπάνιο και μετά πλενόμουν με τα βαμβάκια στα σκοτεινά, με τον Αντρέα να κρυφοκοιτάζει, τελικά κατάφερα και μάζεψα τα ούρα, και δύο λεπτά μετά φυσικά ήρθε το ρεύμα! Έφαγα γρήγορα-γρήγορα πρωινό, σηκώνομαι, ντύνομαι, και 11 παρά τέταρτο με παίρνουν από την κλινική και μου λένε ότι προέκυψε μεγάλο χειρουργείο και ακυρώνεται το ραντεβού... Γκρρρρρρρρρ............................................

Ανθή περαστικά στον Πανούλη. Κι ο Αντρέας είχε πυρετό χτες, αλλά ήταν απ' το εμβόλιο. Ξύπνησε έξι το πρωί και ήθελε χυμό. Έλεγε συνέχεια "χυμό, χυμό, χυμό, χυμό". Τελικά τον έπεισα να του βάλω θερμόμετρο κι ότι αν είναι τυχερός κι έχει πυρετό, θα πιεί σιρόπι, οπότε έλεγε "μόνο σεμόμετο, μόνο σεμόμετο" (θερμόμετρο). Αποδείχτηκε ότι είχε 38.2, του έδωσα αντιπυρετικό, κάναμε αγκαλίτσα, και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις εννιά περίπου. Τώρα προς το παρόν δεν έχει πυρετό και έχει πάρα πολύ καλή διάθεση.

Όταν ετοιμαζόμουν, του είπα ότι θα πάω στο γιατρό, και μου λέει "θα σου κάνει τσεγκάπ;" (τσεκάπ)!!!

Βάσω δε νομίζω ότι το έχουν λύσει το Κυπριακό, αλλά σίγουρα έτοιμα σχέδια λύσης υπάρχουν πολλά. Συμφωνώ για τους πολιτικούς, σαν παιδάκια που κάνουν μούτρα είναι.

Μπορεί να έγινε αυτό που λες στο σχολείο της Ιωάννας. Δηλαδή αν το μωρό είχε τρελαθεί απ' το φόβο, και η δασκάλα ήταν από πάνω της και φώναζε, είναι λογικό να μη θέλει να ξαναπάει. Ίσως να είναι καλύτερα στο καινούριο σχολείο. 

Τι μαγειρεύετε σήμερα; ΕΓώ θα κάνω ψαράκια τηγανιτά και σαλάτα με μαυρομάτικα φασόλια και διάφορα λαχανικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ ξεκινω απο κατω προς τα πανω με αυτοπροσκληση στο σπιτι της αννας μαριας να ρθω;;

Θελω ψαρακια κ φασολακια κ εγω!!!

Φαι δεν εκανα αυτες τις μερες μαγειρευει η πεθερα γενικα εμεις το κανουμε συχνα μαγειρευω εγω τους παω μαγειρευει αυτη μας φερνει πολυ βολικο

Καθαρα δευτερα δε θα χει καλο καιρο σνιφφφ

Βρε τη σου λαχε αννα μαρια με τα τσισακια κ τη διακοπη ρευματος κ ποτε θα πΑς τελικα;;

Σημερα εxω τσεκ απ κ εγω στη γυναικολογο μπλιαχ το βαριεμαι!!!

Στη δουλεια τα ιδια απλα σημερα η κοπελα που κανε πρακτικη μετατεθηκε σνιφφ

Κ μου λειπει

Το πρωινο μου ξεκινησε υπεροχα σημερα συναντησα μια αγαπημενη φατσα που μου φερε κ καφεδακι κ ντονατ κ ειμαι κεφατη πολυ !!

Βασουλα μη τη πας ακομα στη ποπη νομιζω αμα στρωνει μη τη μπερδεψετε παλι ας δει την ποπη για καφε σπιτι σου να δουμε συμπεριφορα η σε αλλο χορο οχι στο σχολειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι σε σκεφτομουν χτες σιδερωνα δυο ωρες κ ελεγα που ναι κ η δικια μου η μανουλα σνιφφφ

Περαστικα ανθουλι μου μπα σε καλο σας παλι ρε γαμωτο αρρωστησε το καψερο;;

Εσενα αννα μαρια ειναι το εμβολιακη

Στο βασιλη δεν αρεσουν καθολου τα γλυκα κοβουμε τουρτα κ ουτε ζητα να δοκιμασει

Μονο παγωτα του αρεσουν κ σοκολατα κ αυτη με τις ωρες του κιντερ αυγουλακι

Αλλα η μαμα λεει οτι ουτε εγω τα θελα καθολου σε αντιθεση με τωρα χαχαχα

Ο βασιλης στα εμβολια επαιρνε αυτοκολητα κ η ενα ζελεδακι η σοκολατακι υγειας οποτε πηγαινε παντα με μεγαλη χαρα κ ηθελε εμβολιο κ στα δυο μπας κ παρει διπλο κερασμα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα, έτσι για να ζηλέψεις, στη σαλάτα έβαλα φασόλια μαυρομάτικα, σέσκουλα βραστά, φρέσκο κρεμμυδάκι, αβοκάντο, λίγο μαϊντανό και άνηθο και μαύρες ελιές!!! Τηγάνισα και γόπες και λιθρίνια σε ελαιόλαδο... Μιάμ!!! Ο Αντρέας δεν έφαγε γιατί ανέβασε πάλι πυρετό, και του έβρασα κριθαράκι, το οποίο έφαγε με τυράκι. Εν τω μεταξύ, δέκα λεπτά μετά ήταν σε υπερένταση και όλη την ώρα έτρεχε, έπαιζε, μιλούσε, γελούσε, κι ακόμα συνεχίζει...!

Θα πάω την Παρασκευή στο γυναικολόγο, γιατί αύριο είναι Πέμπτη και είναι η μέρα αργίας των γιατρών και των κομμωτηρίων!

Ο Αντρέας ζητά να δοκιμάζει τα πάντα, αλλά όταν του πω ότι τελείωσε δεν το παίρνει και πολύ βαριά, αντίθετα με άλλα φαγητά, όπως την ελιοτή, που τρώει μια τεράστια ποσότητα και θέλει κι άλλη!

Εμάς στα εμβόλια δε δίνουν τίποτα, γιατί τα κάνουμε στο νοσοκομείο. Στο χώρο αναμονής, όμως, έχουν διάφορα παιχνιδάκια, και χτες ο Αντρέας ούτε να τ' ακούσει να φύγουμε... 

Ουφ, νιώθω πολύ κουρασμένη σήμερα, δεν κοιμήθηκα καλά, και έχω και πολύ δύσκολη μέρα στο σχολείο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!Εμεις εδω,με βηχα σταθερα!!!Τουλαχιστον απο χθες δεν ξαναεκανε πυρετο που την ζαβλακωνε...!!!Της πηρα ενα σιροπακι για τα φλεματα...βηχει και δεν φευγει το αναθεματισμενο...της εφτιαξα και ενα σιροπακι με λεμονι και μελι..Την καιει μαλλον το λεμονι στον ερεθισμενο λαιμο αλλα κανεικαλο!!!σημερα της εφτιαξα και μια δυναμωτικη κοτοσουπα και εφτιαξα και φοκατσια με ντοματινια!!

 

Τι να σχολιασω τωρα που εχουν περασει τοσες μερες….

 

Βασω διαβασα για την φοβια της Ιωαννας..λογικο να φοβηθει..με την δασκαλα που δεν την θελει μαλλον την εχει συνδεσει,ιως την πιεσε να βγει και στην αυλη..ασε να περασει λιγος καιρος και να μην το πολύ συζητατε,θα ξεχαστει.Ετσι εκανε εμενα με ένα παιδακι που φοβοταβ στο σχολειο,οσο της ελεγα να μην φοβαται κ ότι θελει να το λεει στην δασκαλα τοσο συνεχιζοταν,μολις αρχισα να ‘’αδιαφορω’’ το ξεπερασε.Το στρεπ τεστ είναι ένα τεστ οπου παιρνουν δειγμα με μια μπατονετα από το στομα και φαινεται αν εχει καποιο μικροβιο.της προηγουμενη φορα που ειχε κανει λαρυγγιτιδα ειχε και στρεπτοκοκκο γι αυτό μαλλον μας εστειλε.

Τωρα ειδα ότι αλλαξατε σχολειο…αλλα θελει την Ποπη…αν της πεις να πατε στο παλιο σχολειο θελει;στο καινουριο βγαινει στην αυλη;Αν θυμαμαι καλα και στις αρχες αρχες του σχολειου ή πριν το ατυχημα δεν ηθελε παλι την Ποπη,μηπως την μαλωνει πολύ;

 

Αννα Μαρια τι καλα που αρεσει στον ΑΝτρεα το κρεβατακι τους!!Μηπως με δωσει κι εμενα ένα καινουριο κρεβατι;;κοιμομαστε αποκλειστικα στο μεγαλο..Τοση ταλαιπωρια και ακυρωθηκε το ραντεβου…κριμα!!Για τα κιλα που ελεγες,εμενα που είναι 93 εκ και 11.5 κιλα μου φαινεται αδυνατη,όχι σκελετωμενη όπως ηταν πιο παλια που μετραγα τα πλευρακια της ,τωρα εχει δεσει αλλα είναι από τα αδυνατα παιδια.Δεν με χαλαει,τωρα δηλαδη που τρωει μια χαρα δεν εχω προβλημα ,αλλα πιο παλια το ειχα μαραζι να βαλει κανενα γραμμαριο.

 

Ανθη μου αρρωστησατε κι εσεις;περαστικα!!αντε να δουμε ποτε θα τελειωσουμε με τις ιωσεις!!! πολυ γελασα με την Αλεξανδρα που μπροστα στους αλλους δεν μιλαει..μα ρεζιλι μας κανουν..χαχα τα ιδια κι εμενα,σπτι δεν βαζει γλωσσα μεσα και εξω ουτε καλημερα ή το ονομα της δεν λεει…Δεν θελω να την πιεζω αλλα αρχιζουν και οι αλλοι ’’αχ ντρεπεται…’’

 

Μαγδα 30 νουμερο;;;;που θα φτασει;;;εμενα 24! Μπραβο στον Βασιλη,ωριμος και στον γιατρο!!!Πρεπει να κανονισω κι εγωενα τσεκ απ και ωριλα.

 

Χριστινα κανατε το παρτακι σας;Τι παρτακι δηλαδη…μα ποσα φαγητα;;;Ποτε προλαβες να τα κανεις;;;Και τι τελειος κλοουν!!!Πολύ γελασα με την υπαλληλο….υπομονη και φευγει σε λιγο…Κλυδωνιζεται;;ουαου!!

 

Κατερινα κοντευει να σαραντησει ο μικρουλης ε;Ξεκινησες παλι και την πισινα,μπραβο ρε συ…Κι εμενα λιγο πριν τα 2 εκοψε η Κωνσταντινα τον μεσημεριανο..μεχρι να συνηθισω ότι δεν ειχα 1-2 ωριτσες να ησυχασω το μεσημερι και η Κωνσταντινα ηταν μεσα στην ενταση ηταν καπως..Εσυ εχεις και το μικρουλη που είναι ακομα πιο δυσκολο..Μια χαρα τα κιλακια τον αγοριων!!!η υπερπαραγωγη τι ακριβως είναι;και γιατι επηρεαζει τα κακακια;

 

Μαρινα κι εμενα η Κωνσταντινα μολις εκλεισε τα 2 αρχισε να λεει απανωτα καινουριες λεξεις και αρχισαμε να συνενοουμαστε καλυτερα!!!

 

Κατερινα κα που εχεις χαθει;φανταζομαι δουλεια,παιδια,πλεξιμο...ελπιζω να ειστε καλα!!!

 

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...σας διαβασα οσο μπορεσα... εγω πηρα αδεια σημερα και αυριο θα εχω αδεια...ειμαι και εγω παλι κρυωμενη...λαρυγγιτιδα...

 

Ανθη και Αλεξανδρα περαστικα στα παιδακια σας!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ οι ορμονες βλεπω αρχιζουν και κανουν παρτυ ε?δυσφοριες κλπ... υπομονη!!!

 

θα ξαναμπω ...εχασα επεισοδια..!

φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγω αννα μαρια εσυ ολα αυτα τα καλουδια κ εγω αρακα σνιφφφφ

Γυρησα 8·30 απο γυναικολογο ενω ειχα 6 ραντεβου να μου πεις πηγα καισαριανη αλλα αντι 6 μπηκα 7 εχει τρελη δουλεια μιλαμε η ατιμη εκανα παπ το οποιο θα βγει τριτη υπερηχο ολα τελεια κ καλλιεργεια σε δυο βδομαδες γιατι αδιαθετω οπου κ δε θα δειξει σωστο εξετασεις μου γραψε αιματος επι τη ευκαιρια θα παω οταν ξεΑδιαθετησω

Η δευτερη γεννα οταν... Με το καλο

θα το παλεψουμε για φ.τ. Κ αν δεν ..τοτε καισαρικη..

Χαρηκα κ μονο που το πε!!!

Με πηγαν τα αγορια συνοδεια ρουπι δε με αφηνουν σε ησυχια μονη χαχα

Αλλα νεα ησυχια ο β μυξες κ βηχαλακι τον πλακωσα σε ορους κ σιροπακι βηχα μη μου αρρωστησει τρεμωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακο μου αντε να συνελθει το πετιτακι μας

Δε θυμασαι την παπουτσαρα του βασιλη διπλα στης κων εγω εβλεπα τις φωτο κ γελαγα

Η δικια σου ειναι μοντελο βρε φιλεναδα!!!

Μωρουδενια περαστικα κουκλιτσα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω να κοιμησω γιατι σημερα χωρις να κανω πολλα νιωθω πτωμα να μου πεις γυρησα 4 εφαγα εκανα μπανιο εφυγα γυρηΣα 8.30

...!

Φιλια πολλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα περαστικα!!!Απορω πως δεν εχω κολλησει κι εγω ακομα...κολλημενη με την μικρη ειμαι ολη μερα,

 

Μαγδα μου εγω στον δικο μου γυναικολογο ενα τριωρακι παντα το κλεινω...Μια χαρα ο υπερηχος,καλα αποτελεσματα και με το παπ!!!μην ακουω για βηχα...

 

εμεις εδω ,εχω βαρεθει ολη μερα σπιτι...Την εκανα ενα ζεστο μπανακι,ηπιε και το ζεστο γαλα και ελπιζω να κοιμηθει καλα!!!Παντως δεν βηχει ολη μερα..αλλα αμα βηχει ακουγεται πολυ φλεμα..αντε να γινει καλα και μου φαινεται θα παει απο Απριλη παιδικο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι πεθαμένη... Γύρισα σπίτι σέρνοντας για να μου πει ο άντρας μου ότι "είναι πάρα πολύ κουρασμένος"... Έλεος, αυτός δεν είναι έγκυος, του το λέω, και μου απαντά "ναι, αλλά μην υποτιμάς αυτό που σου προσφέρει ο άλλος". Οκ, δεν το υποτιμώ, απλά δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Ουφ... νιώθω έτοιμη να καταρρεύσω... 

Αλεξάνδρα περαστικά στην Κωνσταντίνα! Κι εμάς ο Αντρέας ανέβασε πυρετό και το απόγευμα, εν τω μεταξύ, επιστρέφω τώρα στο σπίτι, και ανακαλύπτω ότι, πάνω από το λεπτό φουτεράκι που φορούσε, η μάνα μου του φόρεσε ένα άλλο, αρκετά χοντρό... Το είχε ανέκαθεν αυτό με τα πολλά ρούχα, αλλά μωρό με πυρετό, να το φορτώνει έτσι; Κι άμα της το λέω, μου απαντά "το μωρό κρύωνε, τα χέρια του ήταν παγωμένα". Ας πούμε, να του βγάλει το λεπτό και να του φορέσει μόνο το χοντρό, δεν της πέρασε απ' το μυαλό...

Στρεπ τεστ μου έκαναν κι εμένα τον περασμένο μήνα που αρρώστησα, και τελικά ήταν στρεπτόκοκκος. Μπλιάχ, είχα τρελή αναγούλα, μου χώνει και την μπατονέτα στο λαιμό, όταν βγήκαμε απ' το ιατρείο, έκανα εμετό στο δρόμο... Κι ο Αντρέας σήμερα ήταν κλεισμένος στο σπίτι αναγκαστικά, ούτε φρουταρία δεν πήγε με τον μπαμπά, κι όλη μέρα ήθελε βόλτα... Αλλά έβρεχε κιόλας, είχε και πυρετό, δεν προσφερόταν η μέρα για βόλτα. Λογικά από αύριο θα του περάσουν τα συμπτώματα.

Για την Ιωάννα της Βάσως που λες, όντως τις μέρες πριν το ατύχημα πάλι είχε κάποιο πρόβλημα με το σχολείο και την Πόπη, το θυμάμαι κι εγώ.
Μάγδα ζήλια ψώρα, ζήλια ψώρα!!! :):P

Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει απ' τη στιγμή που αποφασίσαμε την καισαρική ότι μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά την επόμενη φορά, αλλά φυσικά αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Θα δούμε πώς θα πάνε τα πράγματα, κι ελπίζω να τα καταφέρω! 

Εγώ στο γυναικολόγο είτε που θα πάω και δε θα είναι κανείς (μερικές φορές ούτε κι ο ίδιος, έρχεται μετά!), είτε που θα γίνεται ένας χαμός. Την περασμένη φορά άργησα κι εγώ σχεδόν μια ώρα, γιατί είχε μαζευτεί ένα τσούρμο ιατρικοί επισκέπτες, οι οποίοι περίμεναν πάρα πολλή ώρα, έτσι μπουκάρησαν μέσα στο ιατρείο μόλις βγήκε το ραντεβού που ήταν πριν από εμένα. Εν τω μεταξύ, ο γιατρός μου είναι και ψείρας, και κάθεται και στα εξηγεί με τις ώρες. Μια φορά θυμάμαι, καθόμουν και περίμενα μαζί με άλλες δύο που είχαν έρθει μαζί. Μέσα ήταν μια γυναίκα που είχε κάποιο σοβαρό πρόβλημα, και της εξηγούσε το πρόβλημα με ένα τρόπο, μετά με άλλο, μέχρι που της το ζωγράφισε κιόλας! Η πόρτα ήταν κλειστή, βέβαια, αλλά ψιλοακουγόταν, οπότε λέει η μία απ' αυτές που περίμεναν στην άλλη "πωπω, αυτός τα εξηγεί πολύ καλά!".

Καλά, αυτό το μωρό μιλάμε δεν υπάρχει! Το μεσημέρι, αφού φάγαμε, καθάρισα το λαιμό μου, και μου λέει "μαμά τι έχεις; Έχεις βήχα;". Πεντακάθαρα μιλάμε, ακριβώς όπως σας το γράφω! Μετά ήθελε να δει Σνούφελ στο youtube και του βάζει ο μπαμπάς του. Μόλις βλέπει τον Σνούφελ στην οθόνη, κάνει "γεια σου Σνούφελ, είμαι ο Αντέαμου. Από ζω (δω) ο μπαμπάς μου". Ο άντρας μου τα έπαιξε!!! 

Εν τω μεταξύ, είναι κι ένα κοριτσάκι, κόρη μιας μαθήτριας, που τη φέρνει η μάνα της πολύ συχνά στο σχολείο, γιατί δεν έχει πού να την αφήσει. Είναι εφτά χρονών, πάρα πολύ ανεπτυγμένη σωματικά, και πανέξυπνη. Σήμερα έφερε μια μεγάλη κόλλα, χρωματιστά μολύβια και καλαμάκια για να τα κολλήσει στο σχέδιο που θα έφτιαχνε. Μου έλεγε τι ζωγράφισε, κ.λπ., και λέει ένας άλλος μαθητής που έχει κι αυτός μια κόρη "οι κόρες είναι πιοο... " οπότε πετάγεται η μικρή και λέει "εμπνευσμένες"! Ντόινγκ, αυτή είναι πολύ δύσκολη λέξη για εφτάχρονο. "Έξυπνες" συμπληρώνει ο άλλος, και η μικρή παίρνει ένα ύφος όλο νάζι και απαντά "ακατάχνωτα (κυπριακή λέξη, κάπως χωριάτικη, που σημαίνει 'μα τι λες τώρα;' 'πλάκα κάνεις;' κάπως έτσι) μας κολακεύετε"! Μιλάμε, ο τρόπος που το είπε ήταν τόσο ναζιάρικος, που σκάσαμε όλοι στα γέλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, εμεις καλα τα ιδια δεν εχω κανενα νεο. Α σημερα κλεισαμε 40 ημερες, ισως παω αυριο για την ευχη αλλιως την κυριακη. Α εχω νεο τελικα σημερα εφαγε τελειως μονος του το μεσημεριανο του ο Νικολας του ειχα μακαρονια με κρεατακι, του εβαλα το καρεκλακι του στο τραπεζι και τα καταφερε και εφαγε. Τον ειχα δοκιμασει και την Κυριακη οπου του γεμιζα το κουταλι και εκεινος ετρωγε μονος του παλι. Και δεν λερωσε και πολυ.

Αννα Μαρια κυριος ο Αντρεας με τα εμβολια. Μ αρεσει καθε φορα να διαβαζω τις ατακες του, ειναι πανεξυπνος ο μικρουλης σου. Ο νικολας βγαινει ευκολα απο την κουνια γιατι διπλα εχω ενα παιδικο τραπεζακι οποτε παταει εκει και δεν εχει φοβο. Και χθες που ηρθε δεν θηλασε, τον πηγα καποια στιγμη πισω στην κουνια και μετα ηρθε παλι το πρωι οταν χτυπησε και το ξυπνητηρι. Πωπω εκανες τοση προετοιμασια στα τυφλα και ακυρωθηκε το ραντεβου, ποτε θα ξαναπας τωρα? α παρασκευη, τι συστηματα εχετε εκει με αργια των γιατρων και των κομμωτηριων παλι? καλα εδω ξερω οτι τα κομμωτηρια δεν ανηγουν δευτερα επειδη ειναι ανοιχτα σαββατα.

Ανθη περαστικα στον Πανο σου, πως ηταν σημερα καλυτερα? ξαναεκανε πυρετο?

Βασω και εγω κατι τετοιο πιστευω συνεβει και εχει δει αρνητικα την δασκαλα. Γνωμη μου αν δεις οτι σε καμια βδομαδα προσαρμοστηκε στο καινουριο σχολειο μην την αλλαξεις.

Μαγδα πολυ βολικο αυτο με τα φαγητα που μαγειρεεις μια εσυ μια η πεθερα, μενετε κοντα να υποθεσω? καλα αποτελεσματα και μακαρι να πανε ολα καλα και να το προσπαθησετε και να γεννησεις φυσιολογικα το δευτερο. Θυμαμαι σε ειχα ρωτησει και παλιοτερα που ειχες αναφερει το μικρο ονομα της γιατρου σου, γιατι δεν ειναι και τοςο συνηθισμενο αλλα τωρα ειπες και την περιοχη και ειμαι σιγουρη οτι την ξερω. Το πατρικο μου ειναι λιγο πιο πανω πηγαινε η μαμα μου ενα διαστημα σε αυτην, εγω ειχα παει μια φορα πριν μεινω εγκυος αλλα μετα μας συστισαν τον γιατρο που εχω τωρα και δεν ξαναπηγα. Ειδες τι μικρος που ειναι ο κοσμος!!!

Αλεξανδρα περαστικα στην Κωσταντινα σου, ο βηχας τα ταλαιπωρει πολυ τα μικρουλια. Πισινα παω την Αγγελικη, μονη της κολυμπα και δεν την σταματησα καθολου. Απο απριλη θα πηγαινω με τον Νικολα που ακομα πρεπει να μπαινω μαζι του.

Μαρινα περαστικα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες! Καλά είστε; Ο Πάνος δεν πήγε σήμερα σχολείο φυσικά. Ξύπνησε απύρετος αλλά το απόγευμα  σήκωσε 37.7 και το βράδυ έφτασε 38. Ούτε αύριο θα πάει λοιπόν. Την Παρασκευή έχουν αποκριάτικο πάρτυ και θα είναι κρίμα να μην πάει γιατί φέτος δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να πάμε κάπου και να ντυθεί. Δεν ξέρω, όμως, τι να κάνω γιατί έρχεται και το τριήμερο και θέλω να είναι καλά. Το Σάββατο έχουμε και γαμοβάφτιση. Ουφφφφφφ..... Θυμάστε που σας έλεγα ότι μου φαίνεται κάπως να ντύσω την μικρή μόνο και μόνο για να βγάλω φωτογραφία; Ε λοιπόν μας έδωσε μια φίλη μια στολή και την ντύσαμε για μια.... φωτογραφία! Χαχαχαχαχαχαχαχα! Η αλήθεια είναι πως έκανε σαν τρελή όταν την είδε και ήθελε να την βάλει. Μακάρι να είχαμε ομαδούλα να σας την έβαζα.

 

Άννα Μαρία, πολύ σπαστικό να σου ακυρώνουν το ραντεβού. Μου έτυχε κι εμένα στην εγκυμοσύνη 1-2 φορές γιατί ο γιατρός είχε τοκετό και ξενέρωσα απίστευτα. Αφού έλεγα: "Μα καλά, τώρα βρήκε και αυτή η χριστιανή να γεννήσει;;" Χαχαχαχαχαχαχαχα. Ο Αντέαμου είναι φιλόσοφος και φιλόλογος! Πάει και τελείωσε! Λες να γίνει κανένας μεγάλος και τρανός δικηγόρος;;; Πάντως το έχει με το λέγειν! Φτου φτου στο αντράκι σου!

Εύχομαι να τα καταφέρεις να γεννήσεις φυσιολογικά. Ξέρω πόσο το θες!

 

Κατερινάκι, σαράντισε ο Γιωργάκης; Να δεις για πότε θα αρχίσει να σκαρφαλώνει και αυτός, ούτε που θα το καταλάβεις! Θα έχει και τον δάσκαλο δίπλα του (βλέπε Νικόλα)! Το πάρτυ δεν θα το κάνω στο σπίτι. Ποτέ δεν θα αποτολμούσα κάτι τέτοιο με τόσα παιδάκια. Θα σου πω λεπτομέρειες τηλεφωνικώς. Το βασικό είναι να είμαστε καλά στις 15. Μπράβο στον Νικόλα σου που τρώει μόνος του! Και η Αλεξάνδρα θέλει να τρώει μόνη της αλλά της κόβω την φόρα. Κακώς βέβαια. Συνήθως την ταΐζω εγώ και προς το τέλος της δίνω το κουτάλι. Εντωμεταξύ το πιάνει με το αριστερό χέρι, όπως επίσης και τον μαρκαδόρο. Μάλλον είναι αριστερόχειρας. Με μπέρδεψε μια φορά που έπιασε το κουτάλι με το δεξί. Τις 9 φορές από τις 10 πάντως το πιάνει με το αριστερό.

 

Μαγδούλα, οι μυξούλες και το βηχαλάκι είναι συνηθισμένα πράγματα για τα παιδάκια που πηγαίνουν στον παιδικό. Σημασία έχει να μένουμε μόνο σε αυτά. Εύχομαι καλά αποτελέσματα στο ΠΑΠ και όταν έρθει η ώρα να γεννήσεις το 2ο παιδάκι σου, να το γεννήσεις φυσιολογικά.

Αυτή η αναμονή στον γυναικολόγο με σκοτώνει. Εγώ παίζω παιχνίδια στο κινητό για να περάσει η ώρα.

 

Αλεξάνδρα, πώς είναι η Κωνσταντίνα σου σήμερα;; Τον βήχα τον σιχαίνομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τον μισώ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Με τον πυρετό δεν έχω τόσο θέμα. Όταν όμως τα πιάνει βήχας τρελαίνομαι. Άσε που όλα τα επικίνδυνα σχετίζονται άμεσα με τον βήχα (πνευμονία, βρογχιολίτιδα, λαρυγγίτιδα κλπ)... Μοντελάκι σωστό η Κωνσταντίνα!

 

Βασούλα, σίγουρα κάτι της έκανε η Πόπη της Ιωάννας. Δεν μπορεί να έβγαλε τέτοια άρνηση μόνο και μόνο για τα αεροπλάνα και τις μπουλντόζες. Το πιο πιθανό είναι να μην είχε κακή πρόθεση, αλλά όταν βλέπεις ένα παιδί φοβισμένο, καλό είναι να μην του θυμώνεις. Πιστεύω πως κάτι τέτοιο έγινε. Όσο για την αλλαγή του σχολείου, θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Αν δεις ότι προσαρμόζεται στο νέο σχολείο θα ήταν προτιμότερο να μην την αλλάξεις ξανά. Δεν κατάλαβα όμως κάτι. Η Ιωάννα τώρα την ζητάει την Πόπη ή λέει ακόμα όχι Πόπη;;;

 

Κατερινάκι, πού είσαι;;; Μας έλειψες! Σε τρέχουν οι άντρες σου;;;;

 

Μαρίνα, εσύ έκανες λαρυγγίτιδα ή το παιδί; Περαστικά!!!!

 

Αυτά και για σήμερα. Άντε να δούμε πώς θα ξημερώσουμε γιατί ακούω την μικρή να βήχει. Εύχομαι να ήταν τυχαίο.... Λέω εγώ τώρα...

 

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!Μαλλον  με κολλησε το μικρο μου και με ποναγε λιγο ο λαιμος οταν ξυπνησα..Και το μελεταγα χθες..καλα να παθω!!!Εφτιαξα το τσαγακι μου ,ηπια και το σιροπακι λεμονι-μελι ,αντε να δουμε...

 

Αννα Μαρια τι γλυκος ο Αντρεας με τον σνουφελ!!!Μια χαρα μιλαει ο Αντρεας ,σε λιγο θα κανετε κανονικες συζητησεις!!!Πως ειναι που ειχε πυρετουλη;Μακαρι να γεννησεις φυσιολογικα!!!

 

Κατερινα πως περναει ο καιρος...σαραντησε το αγορακι σου!!Μπραβο στον Νικολα που αρχισε να τρωει μονος!!!ε λιγο λερωμα θα το εχεις αλλα ενταξει...

 

Ανθη ελπιζω να μην κολλησε και η μικρη....κι εμεις χασαμε το παρτυ του σχολειου,αλλα δεν γινοταν,ακομα δεν ειχε πεσει ο πυρετος,ειχε βηχα.Ναι μοντελακι η Κωνσταντινα..της παιρνω ρουχα και αν δεν εχουν το λαστιχο απο μεσα με το κουμπακι για να μικραινουν της τα μαζευω για να μην την πεφτουν...αλλα ενταξει,δεν εχω παραπονο!!!με τον βηχα συνεχιζουμε ,κι εμενα μου την σπαει,με πυρετο μια χαρα διαθεση ειχε ,μονο οταν ανεβαινε πολυ επεφτε αλλα με τον βηχα γκρινιαζει ,αναγουλιαζει....γκρρρ

 

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου περαστικα στον Πανουλη κι ευχομαι να ναι τυχαιος ο βηχας της μικρης!ουφ δεν θα μπει η ανοιξη να μην αρρωστανε τοσο συχνα?ελεος πλεον!

Αλεξανδρα περαστικα και στο Κωσταντινακι σου!ειδα τις φωτο στο εμαιλ μου σωστη κουκλα η κορη σου!και της παει πολυ η στολη!

Αννα μαρια και γω τον Αντρεα τον κοβω για κανενα φιλολογο ή δικηγορο!μιλαει σωστα και λεει πολλα για την ηλικια του οποτε ετοιμασου!χαχα!Περαστικα κιολας στον Αντρικο!

Καγκουρακι σαραντησατε κιολας?με το καλο και η ευχη!μπραβο στον Νικολα που τρωει και μονος!εγω αν αφησω την Ιωαννα να φαει μονη της το πιο πιθανον ειναι να τα φαει ολα το πατωμα!Οποτε προτιμω και την ταιζω και προς το τελος την αφηνω ταχα να φαει μονη της αλλα στην ουσια δεν μενει και πολλη φαγητο γιατι αν της το αφησω μεσα στο πιατο θα τα ριξει ολα κατω και μετα τα μαζευω εγω!

Μαγδουλα μου πως ειναι ο Βασιλακης?του περασε τελειως που ηταν αρρωστουλης?

Οσο για το σχολειο που λετε κοριτσια ειμαι σε διλημμα ειναι η αληθεια!στο καινουριο σχολειο φευγω και την αφηνω καθε πρωι μεσα στα κλαματα!μετα ομως δεν κλαιει!με ενοχλουν καποια γεγονοτα στο καινουριο σχολειο αλλα τι να κανω?αυτο το σχολειο το εχουν 2 αδερφες αλλα εχουν και 1 δασκαλα μεσα και ειναι και η μαμα τους 4 δηλαδη για 25 μωρα!ως εδω ολα οκ  .. . .!το πρωι οταν παω να παρω τη μικρη τα παραλαμβανει τα μωρα η μαμα τους!γιατι?εγω το παιρνω σε σχολειο με πτυχιουχους νηπιαγωγους και δασκαλες!η μαμα μαγειρευει εκει για τα παιδια, καθαριζει, προσεχει και τα μωρα!οτι να ναι!δεν μ αρεσει αυτο!επισης οταν ρωτησω τι εφαγε το μωρο η μια ρωτα την αλλη γιατι δεν υπαρχει μια κοπελα καθορισμενη σε καθε ταξη, αλλασουν!ξερω γω?προσπαθω και γω να αντιληφθω τι συμβαινει!επιπροσθετα, το μεσημεριανο τους δυσκολευει πολυ να το φαει, τρωει λιγο αλλα οχι αρκετη ποσοτητα!κι αυτο γιατι την πρωτη μερα τους ειπε δεν θελει και της εδωσαν δημητριακα με γαλα!ε λογικο τις επομενες μερες να ζητα δημητριακα!και οταν ερθει σπιτι γυρω στις 3 την ταιζω εγω μεσημεριανο τι να κανω?

Την Ποπη τη ζητα τωρα γιατι σιγουρα της ελειψε!τωρα δεν ξερω πως θα αντιδρασει οταν την ξαναδει!δεν ξερω τι να πω, . . !η Ποπη ηξερε και να την ταισει και με ενημερωνε για τα παντα!τι εφαγε,τι εκανε, πως ηταν γιατι πιο λιγα μωρα πιο ευκολο να θυμαται και να ξερει τι γινεται!ουφ ειμαι και γω συγχυσμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου να μαι κ παλι απο το αγωνιστικο μετωπο της δουλειας που μονο αγωνιστικο δεν ειναι απο οτι φαινεται ουτε κ σημερα θα βγει η αποφαση ας απολαυσω ξεκουραση γιατι απο βδομαδα μαλλον που παμε στο νεο εχει τρελη δουλεια απο οσο εμαθα..δεν πειραζει φορτωσα μπαταριες κ παω ανανεωμενη!!!

αννα μαρια αυτο ειναι το χειροτερο μου εμενα να μου πει οτι ειναι κουρασμενος κ απλα να χει δουλεψει ενω εγω εχω δουλεψει εχω μαγειρεψει εχω κανει 800 δουλειες κ εχω ασχοληθει κ με το παιδι μου γυρνα το ματι αναποδα μιλαμε..

εσυ εχεις κ ενα λογο παραπανω με το μπεμπε στην κοιλιτσα.

παντως οι ατακες των σημερινων παιδιων δεν υπαρχουν εγω χτες εμεινα καγκελο απο το εξης ξερω οτι ο βασιλης εχει πολυ εντονη μνημη σε προσωπα κ καταστασεις απο μικρος δεν ξεχνα τιποτα ακομα κ σε ενα παιχνιδακι που βρισκεις με καρτουλες τα ιδια προσωπακια σχεδον παντα νικα

αλλα χτες ειμαστε στο δρομο για γυναικολογο το σαββατο περασαμε απο το ιδιο σημειο σε καποια φαση το σαββατο σταματησα καπου με αλαρμ  γιατι συναντησα καποιον φιλο κ κουβεντιασαμε για λιγο

χτες καθως περναμε απο το ιδιο σημειο γυρναει κοιταει τον πατερα του κ του λεει το σαββατο η μαμα σταματησε εδω κ μιλησε με το γιαννη τον υπευθυνο στη δουλεια οταν πηγαιναμε για ψωνια

μου εκανε τρομακτικη εντυπωση ενας τοσος μικρος ανθρωπος να χει τοσο καλο προσανατολισμο.

εγω παλι 100 φορες το ιδιο δρομολογιο κ παλι θα θελω gps εχω χαλια προσανατολισμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με το σπατουλακι στο λαιμο στο γιατρο ειναι το χειροτερο μου την τελευταια φορα που μου εβαλε κλωτσησα το γιατρο ασυναισθητα στο γονατο

κ οταν ξαναπηγα με θυμοταν κ λεει σε μια νοσοκομμα διπλα κρατα αποσταση τωρα που θα της βαλω το σπατουλακι (Δεν το πε ετσι αλλα δε θυμαμαι ονομασια)γιατι κλωτσαει...παντζαρι ειχα γινει μιλαμε!!!

καγκουρακι μου η πεθερα μου μενει καισαιριανη το κανονικο σπιτι αλλα εκει που μενουμε εμεις στη βαρη ειναι ενα παρα πολυ μεγαλο οικοπεδο στη μια ακρη ειναι το δικο μου σπιτι κ στην αλλη ακρη την πανω μερια του οικοπεδου ειναι το εξοχικο της πεθερας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρμεν κλαπον την λενε κ ειναι απεναντυ απο την μεγαλη εκκλησια στην καισαριανη ειναι καλη γιατρος αρκετα ακριβη αλλα με κανει να νιωθω σιγουρια τα ψαχνει ολα παρα πολυ κ μου αρεσει γιατι με κανει να νιωθω παρα πολυ ανετα..

οντως ειναι πολυ μικρος ο κοσμος καγκουρακι μου

πολυ καλα κανετε που πατε πισινα κ εγω ανυπομονω να αρχισω τον βασιλη σε καποια δραστηριοτητα αλλα ακομα δεν ξερω τι θα παιξει με τα ωραρια μου

οποτε το τρεναρω..

για καθαρα δευτερα ο συζηξ ζητησε αλλαγη μπας κ παμε αλεποχωρι ο συναδελφος δεχθηκε τωρα μενει να συμφωνησει κ ο προισταμενος του μακαρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθουλι μου περαστικα ματακια μου ελπιζω να αναρρωσει γρηγορα κ να απολαυσετε το τριημερακι

τι ωραια που το ντυσες το ζουζουνακι σου στειλε μας φωτο με μειλ να σας καμαρωσουμε βρε..

τι καλα που θα κανετε παρτακυ κ εγω σε διαμερισμα παρτυ δε θα κανα με τις ξαδερφες κ κανουν κακο χαμο που ναι 3 σκεψου να χεις πολλα

ευτυχως εμας πεφτουν τελη καλοκαιριου κ τα κανουμε στον κηπο μπαινουν μεσα μονο για τουαλετα χιχιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξακι μου κολησες μωρε κι εσυ κ εμενα με ψιλοενοχλει ο λαιμος καλε τι παλιοχειμωνας ειναι τουτος μια καλοκαιρι μια χειμωνας τα νευρα μου!!!!!

βασουλα μου την ποπη εγω επιμενω να τη συναντησετε σε αλλο χορο να δεις πως θα αντιδρασει η μικρη οταν την δει πχ σπιτι σας η σε ενα παρκο καπου σε ουδετερο χορο.

τωρα για το αλλο σχολειο 25 με 4 ειναι 6 παιδακια στην δασκαλα περιπου δεν ειναι ασχημη αναλογια αλλα καλο θα ταν να χουν καθορισμενους ρολους

εμενα πχ ξερω η αλικη παραλαμβανει η ευαγγελια ταιζει κ η δυο δασκαλες του ειναι η μαρια κ η ελενη εμας καθε μερα μεσα στην τσαντα εχει ενα χαρτι σαν προσκληση με κουτακια γραφει ωρα που φαγαν τι φαγαν κ ποσοτητα να βαλουν τικ πχ λιγο καθολου ολο εμενα αυτο ειναι το καλυτερο μου γιατι γενικα κ εγω θελω να ξερω επακριβως αν εφαγε αν γκρινιαξε τι εκανε γενικοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδουλα σε καρφωσε ο γιοκας ε?χαχα!αυτο με την πολυ καλη μνημη το χει και η Ιωαννα και παραξενευομαι και γω!λεω 2 σταλιες ανθρωπος να χει τοση καλη μνημη τοσο με προσωπα οσο και με καταστασεις!ακομα και τον κυκλικο κομβο που πρεπει να πιασουμε για να παμε jumbo τα αντιλαμβανεται απο το Highway και μου λεει μαμα απο δω jumbo!δεν ειναι περιεργο?

Οσο για την Ποπη ηρθε στο σπιτι μας το Σαββατο και η μικρη το πηρε καλα!απ εκει και περα δεν ξερω1απ τη μια αν δεν συνηθισει ως την  τριτη που θα την ξαναπαρω στο νεο σχολειο τοτε θα καμω μια τελευταια προσπαθεια στην Ποπη αν παλι ειναι αρνητικη τοτε θα συνεχισει στο νεο σχολειο και θα συνηθισει!εστω κι αν μη μου αρεσει εμενα εκει!φτανει που την βλεπω ευδιαθετη οταν παω να την πιασω!αλλα απ την αλλη κι αυτες δεν πρεπει να εχει καθεμια το ρολο της?δεν καταλαβω τι συμβαινει ακριβως!τα νευρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ φτιάχνω κουνέλι κρασάτο με πατάτες. Για να δούμε τι θα βγει... Δεν έχω ξαναφτιάξει κουνέλι, αυτό το παρήγγειλα σ' ένα μαθητή μου που έχει φάρμα και μου το έφερε, για να δούμε...

Καγκουράκι σαραντίσατε κιόλας;;; Τι εύχονται σ' αυτήν την περίπτωση;

Κι ο Αντρέας τρώει μόνος του, αλλά πιο πολύ παίζει, έτσι καταλήγουμε να τον ταΐζω. Η μάνα μου τον ταΐζει πάντα αυτή, για να μην της λερώνει, αλλά δε συμφωνώ, γιατί αν δεν λερώσεις, δε θα μάθει το μωρό. Άλλωστε, δε λερώνει και πολύ, απλά μπορεί να πέσει κανένα κομματάκι κάτω. Ό,τι πέφτει στο τραπέζι, παίρνει χαρτοπετσέτα και το σκουπίζει, και μετά σκουπίζει και τα χείλη του!

Ανθή τι στολή φόρεσε η Αλεξάνδρα;

Καλέ, τι είναι κι αυτό, όποιο παιδί είναι ομιλητικό να το βγάζουν δικηγόρο; Φτου φτου φτου! Μακριά! Και για τον αδελφό μου τα ίδια λέγανε κι έγινε πυρηνικός φυσικός, και για τον ξάδελφό μου, και σπουδάζει λογιστική!

Πάντως, προς το παρόν θέλει να γίνει μόνο Αντέαμου.

Δε με ενόχλησε και τόσο η ακύρωση του ραντεβού, γιατί δεν ένιωθα και πολύ καλά χτες. Αυτό που με σκότωνε ήταν όταν έκανα τις ενέσεις, και τύχαινε να χρειάζεται ο γιατρός τη νοσοκόμα, και να περιμένω καμιά ώρα, ή μια φορά που είχαν εγχείριση, και ούτε που ξέρω πόσες ώρες περίμενα... Πάντα παίρνω μαζί μου βιβλίο όταν είναι να περιμένω κάπου.

Κι ο Αντρέας είναι αριστερόχειρας.

Αλεξάνδρα μια χαρά είναι σήμερα ο Αντρέας, δεν έκανε πυρετό, αλλά φρόντισε να μου φέρει το "σεμόμετο" και μου είπε "να το βάλουμε" με σκοπό να πιεί και σιρόπι! Όταν του είπα ότι δεν έχει πυρετό, άρα δε γίνεται να πιεί σιρόπι, άρχισε "όχι ζεν έχεις πυ-ετό, όχι ζεν σα πιείς σι-όπι" και μετά που πήγε ο μπαμπάς του να εξαφανίσει το νουροφέν, του κάνει "όχι, είναι ζικό μου!".

Βάσω είναι λίγο ανοργάνωτο το καινούριο σχολείο. Γενικώς τα ιδιωτικά τα φοβάμαι λίγο, δεν είναι όλα οργανωμένα και σωστά, ούτε ακολουθούν όλα πρόγραμμα. 

Μάγδα μια χαρά με τη δουλειά! 

Κι ο Αντρέας έχει πολύ καλή μνήμη, π.χ. θυμόταν ότι την τελευταία φορά που πήγαν με τον μπαμπά του στα Τζάμποου (έτσι τα αποκαλεί), αγόρασαν "τουτού του Μά-ιου" (αυτοκίνητο στο Μάριο)!

Ουφ, πριν με πήρε τηλέφωνο η μάνα μου κι άρχισε ότι χτες ο άντρας μου καθόταν στον υπολογιστή και δεν ασχολούνταν με το μωρό, μπλα μπλα μπλα μπλα. Ρε κορίτσια, όλο μου βάζει λόγια για τον άντρα μου, και στην αρχή καταλήγαμε πάντα να τσακωνόμαστε. Τώρα πλέον δεν της δίνω σημασία, για να μην χαλιέμαι και να τσακώνομαι και με τον άντρα μου. Της λέω "πάλι μου τον κατηγορείς, για να μας βάλεις να τσακωθούμε". Απάντηση: "ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩ;;;;;;;;;; Ποτέ! Απλά σου τα λέω, για να του πεις, μπλα μπλα μπλα μπλα". 

Τέλος πάντων, πάω να δω το κουνέλι και να ψάξω υλικό για ένα μάθημα στο σχολείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τι κανετε;χαθηκα παλι αντε να μπω σε σειρα τωρα, εχασα τη μπαλα δεν σας προλαβαινω με τιποτα.....σας σκεφτομαι ομως να το ξερετε,εμεις ειμαστε καλα ο Δημητρης περασε μια ιωση με ωτιτιδα,πηρε αντιβιωση και συνηλθε,εγω τα ιδια τρεξιμο και παλι τρεξιμο,δουλεια,σπιτι δουλειες κτλ,την τσικνοπεμπτη μας εβγαλε ο πεθερος μου για φαγητο και το προηγουμενο Σαββατο πηγαμε Θεσσαλονικη οι δυο μας,ειχαν κοπη πιτας οι συνταγες της παρεας σε ενα κεντρο και πηγαμε καλα περασαμε ,μειναμε στη μαμα μου το βραδυ και την αλλη μερα ηπιαμε καφεδακι στην παραλια ξεφυγαμε λιγο και ανανεωθηκαμε ,αυριο εχουμε αποκριατικο παρτυ στον παιδικο και θα σχολασουμε νωριτερα και τα παιδια επισης εχουν παρτυ ο Δημητρης στο νηπιαωγειο και τα μεγαλα θα τους πανε σε φανο απο το σχολειο ,το σαββατο εχουν χορο τα αγγλικα και τη Δευτερα δεν κανονισαμε κατι αναλογα με τον καιρο απο οτι ακουσα δεν θα εχει καλο καιρο ,αυτα τα νεα μας σε γενικες γραμμες θα προσπαθησω να σας διαβασω ,πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...