Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια οντως ειναι στο παιδι, κι εμας καπου 16-17 μηνων αρχισε να λεει λεξουλες αλλα παιζει και ρολο οτι στο σχολειο συναναστρεφεται με μεγαλυτερα παιδακια που λενε αρκετα κι ετσι εξασκηθηκε!χαχα!καλυτερα ηταν χτες που δεν ηρθε ο πολυλογας αλλα τελικα κι ο αλλος που πηγε μαζι σας στα ιδια επιπεδα κυμαινοταν!τους πετυχατε!τωρα υποχωρησαν ολα τα συμπτωματα και το απολαμβανεις!εγω παντως στην εγκυμοσυνη ειχα βαλει 20κιλα αλλα ετρωγα σαν γουρουνι!μετα τα εχασα βεβαια αλλα επειδη πριν μεινω εγκυος ειχα χασει 30 και ετσι ειπα οσα και να βαζα θα τα εχανα!

Κατερινακι μερες να μας γραψεις αλλα και συ με τα τρεχαματα σου λογικο ειναι να μην εχεις χρονο!αμαν καλα και προλαβαινεις και χεις και τα 3 και τους διαβαζεις και τα απασχολεις!παλι καλα που χεις και την πεθερα σου και σε βοηθα εστω και λιγο!

Μαγδούλα μου θα πας τηνο ε?τι ωραια το χω κανει και γω ταμα και κλεισαμε και εισιτηρια να πηγαιναμε το Σεπτεμβρη αλλα χτυπησε η μικρη και δεν πηγαμε!το θελω πολυ ομως το χω ταμα και δεν ξερω αν τετοιες εποχες πηγαινουν απο πειραια με πλοιαρια τηνο!ξερει καποια να μου πει?πως ειναι ο Βασιλακος?καλυτερα?

Εμεις χτες ειχαμε παρειτσα στο σπιτι πηγαμε και πηραμε ενα συμμαθητη της Ιωαννας σπιτι μας. απ τις 4 που σχολασε η μικρη μεχρι τις 6μιση ηταν και τα 2 μαζι και επαιζαν!πολυ το χαρηκε!ο μικρος μονο Δευτερα, Τεταρτη και Παρασκευη παει στον παιδικο οποτε χτες δεν ηταν και το απογευμα οταν τον ειδε η μικρη χαρηκε πολυ!τελικα οταν ειναι 2 κανουν παρεα και δεν τα νιωθεις!ενω οταν ειναι μονη της γινεται χαμος στο σπιτι, βαριεται, δεν ειναι μωρο που θα παιξει πολλη ωρα μονο του!της αρεσει η παρεα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια φιλεναδες μου ειμαι στη δουλεια αλλα εχει κολησει το θεμα με τις μετακομησεις οποτε αναμενουμε ξεκουραστα εκ νεου τι θα μας πουνε χιχι ευκολη μερα στη δουλεια λοιπον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; 

Εγώ είχα γυναικολόγο σήμερα. Κάθε φορά του παίρνω και ούρα, και είναι το χειρότερό μου όταν πρέπει να τα μαζέψω. Ο γιατρός μου είναι λίγο ιδιότροπος, και θέλει, πριν τη συλλογή των ούρων, να βρέχω τρία κομμάτια βαμβάκι, και να καθαρίζω την περιοχή από μπρος προς τα πίσω, διαδοχικά με κάθε βαμβάκι, μετά να κατουράω λίγο για να φεύγουν τα πρώτα ούρα, και να συλλέγω τα μεσαία ούρα. Τέλος πάντων, ολόκληρη περιπέτεια κάθε φορά! Δεν ξέρω τι ζητούσαν οι δικοί σας γιατροί. Σήμερα πάντως, δύο φορές προσπάθησα στο σπίτι, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά πήρα τον ουροσυλλέκτη μαζί μου, ήπια και μπόλικο νερό, για να τα μαζέψω εκεί στο ιατρείο. Ευτυχώς είχε κόσμο, είχαν έρθει κάτι κοπάδια από ιατρικούς επισκέπτες, κι έτσι περίμενα αρκετά, οπότε κάποια στιγμή, όταν άρχισα να κατουριέμαι, ανέβηκα πάνω στην κλινική, ζήτησα βαμβάκι και πήγα στην τουαλέτα να μαζέψω τα ούρα. Ευτυχώς τα κατάφερα αυτήν τη φορά, αλλά στο σκούπισμα, βλέπω στο χαρτί... αίμα!!!!! Ψιλοτρόμαξα λίγο, αλλά πρυτάνευσε η λογική, και σκέφτηκα ότι πρέπει να είναι κάτι εξωτερικό, αφού ένιωθα και κάποιο τσιμπηματάκι κάπου εξωτερικά. Μιλάμε, βέβαια, για ελάχιστες σταγόνες, όπως όταν σπάσουμε ένα σπυράκι ή όταν έχουμε κάποια πληγή στη μύτη. Το είπα στη νοσοκόμα που έλεγξε τα ούρα, και ήταν πεντακάθαρα. Το είπα μετά και στο γιατρό, και μου είπε ότι δεν υπάρχει καμιά ένδειξη αιμορραγίας, πρέπει να είναι κάποια αμυχή, και αν ξανασυμβεί να πάω πάλι. Μέχρι τώρα είναι όλα εντάξει, δεν ξαναείδα τίποτα στο σκούπισμα.

Το μωρό εντάξει, όλα καλά, μοιάζει στον πατέρα μου, είπε ο γιατρός (το συνηθισμένο του αστείο, που έκανε και στον Αντρέα!), όλα μια χαρά! 

Όταν ήρθα σπίτι, έδειξα τις φωτογραφίες από τον υπέρηχο στον Αντρέα. Τον ρωτάω "τι είναι αυτό;" και μου λέει "αζεφάκι" (αδελφάκι). Βλέπει μετά τη δεύτερη φωτογραφία, και μου λέει "κι άλλο αζεφάκι"! Εν τω μεταξύ, το πρωί του λέω "το ξέρεις ότι το αδελφάκι σου είναι κανονικό παιδάκι και όταν θα έρθει θα παίζετε;". Και μου απαντά "όχι, δεν είναι παιζάκι". "Και τι είναι;" τον ρωτάω, και μου απαντά "κο-ίτσι"!!! Μέχρι κι ο Αντρέας το έχει καταλάβει!!! Ο κόσμος το 'χει τούμπανο, που λένε! Μετά, συνεχίζει "από ατά που ταβάνε τα μαλλιά", επειδή στο πάρτι που είχαμε πάει το Σαββάτο, ένα κοριτσάκι, τον κυνηγούσε παίζοντας και του τραβούσε τα μαλλιά!!! 

Τώρα έβαλα φασολάκια στη γάστρα με πατάτες, και θα πάω να καθαρίσω τα μπάνια. Ρε κορίτσια, εσείς στις εγκυμοσύνες καθαρίζατε και την μπανιέρα; Εμένα μου φαίνεται αδιανόητο να σκύψω και να τρίβω. Έχω πει στον άντρα μου να το κάνει, αλλά, όπως συνήθως, το καθυστερεί. Τουλάχιστον τώρα τελευταία έχει βελτιωθεί αρκετά: καθάρισε με ΔΙΚΗ του πρωτοβουλία το ψυγείο, και γενικώς τον βλέπω να παίρνει πρωτοβουλίες στο νοικοκυριό!

Βάσω, ο Αντρέας είχε αρχίσει να λέει λεξούλες από νωρίς, δηλαδή 13 μηνών, έλεγε μαμά, μπαμπά, παππού, και διάφορα άλλα που δε θυμάμαι, τα έχω γραμμένα. Τον ρωτούσες "τι είναι ο Αντρέας;" και έλεγε "νινί", ποιος θα έρθει το απόγευμα και έλεγε "παππούς, γιαγιά". Αυτό δε θυμάμαι πότε, αλλά η γλώσσα του άνοιξε όταν ήταν περίπου είκοσι μηνών, και άρχισε την πάρλα! Τώρα δε σταματά με τίποτα!

Όντως όταν έχει το παιδί παρέα είναι πολύ καλύτερα. Αλλά εξαρτάται και από την ηλικία. Προχτές που πήγαμε στο φίλο του άντρα μου, τα είδα όλα. Έπρεπε να είμαι συνέχεια σε εγρήγορση, γιατί δεν ήξερα τι μπορούσε να κάνει ο Αντρέας. Π.χ. σε κάποια φάση βρήκε ένα μικρούλι πλαστικό πραγματάκι, και το έδωσε στο μωρό. Για να παίξει προφανώς, κι ευτυχώς το είδα και του το άρπαξα. Μπρρρρ... δε θέλω να σκέφτομαι τι θα γινόταν αν το έπαιρνε το μικρό και το κατάπινε... Μετά, όπως προσπαθούσε το μωρό να περπατήσει στηριγμένο στο παιχνίδι του, ο Αντρέας ήθελε να του το πάρει, και κάποια στιγμή του το τράβηξε, και παραλίγο να πέσει το μωρό... 

Στην Τήνο σίγουρα θα πηγαίνουν πλοία, απλά όχι τόσο συχνά όσο το καλοκαίρι, και φυσικά, εξαρτάται από τα μποφόρ. 

Μάγδα μια χαρά στη δουλειά σου! Εγώ έχω δύσκολη μέρα στο σχολείο σήμερα... Μισώ τις Τετάρτες, αλλά πολύ περισσότερο τις Παρασκευές, που πηγαίνουμε με το φαφλατάααα.... 

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια και εμας ετσι η μικρη αρχισε με μαμα μπαμπα παππου γιαγια, τα γνωστα!σιγα σιγα ανοιξε η γλωσσα της!τωρα πλεον παπαγαλος εχει καταντησει!οτι ακουσει το αρπαζει αμεσως και το λεει!σημερα την εβαλε ο αντρας μου στον καναπε να την αλλαξει και κοιτα απεναντι της ηταν η νυφικη μου φωτογραφια και γυρνα και λεει στον μπαμπα της: Κοιτα μαμα εκει πασια!της λεει ο αντρας μου τι λες του δειχνει τη φωτο και του το ξαναλεει!και πλεον ο αντρας μου ξεκαρδιστηκε απ τα γελια!και φυσικα η μικρη εννοουσε να εκει η μαμα ειναι παχια (παχουλη)!καποιος πρεπει να το σχολιασε τον ακουσε και το ειπε!

Με το αγορακι 2μιση μηνες διαφορα εχουν!οποτε γι αυτο τα βρισκουν!αλλα αυτος ειναι ενα καλοσυνατο μωρο, ηπιο, ησυχο, καλοπροαιρετο!η δικια μου ειναι δρακουμελ!χαχα!τον λατρευει γιατι ειναι του χεριου της βασικα!οτι του λεει κανει!βασικα το μωρο εχει αδερφακι μεγαλυτερο κι ετσι σιγουρα εμαθε διαφορετικα!δηλαδη εκει που η Ιωαννα του ελεγε δωσε μου το παιγνιδι, ο μικρος δεν το διεκδικουσε ιδιαιτερα, το εδινε αμεσως γιατι μου λεει και η μαμα του αν δεν το δωσει τον χτυπαει ο αδερφος του και ετσι πριν τον χτυπησει το δινει!κρατα αμυνα το καημενο!χτες ομως καταλαβα οτι αν με το καλο μεινω εγκυος με τη βοηθεια Του Θεού και Της Παναγίας, θα ζηλεψει πολυ!χτες μη με δει να δινω σημασια στο αλλο μωρο αρχιζε μαμα ζικη μου,οχι εσενα μαμα ζικη μου!τους εκανα ραβιολες να φανε και ενω δεν πεινουσε η δικη μου ειχε φαει φρουτα εκλαιγε να της δωσω επειδη εβλεπε το αλλο μωρο που ετρωγε!και της εδωσα μιας και χτυπιοταν και στο τελος αναγουλιασε και εκανε λιγο εμετο!Κι αυτο ηταν λογικο γιατι ειχε φαει και φρουτα κι απο πανω ηθελε ραβιολες που ετρωγε το αλλο μωρο!χαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, εδω ειμαι και εγω κοιμηθηκαν τα αγορακια μου και λεω να παω να ξεκουραστω λιγακι.

Σας σκεφτομαι ολες και θα σας διαβασω το βραδυ αναλογα βεβαια με το τι προγραμμα θα μου βγαλουν τα ζουζουνια

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πνεω τα λισθια 39 κ εγω σνιφφφφ

Νιωθω σα πατημενο συκο

Ο μικρος δεκατα

Κ ο αντρας μου κ η πεθερα μου τρεχουν νοσοκομες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου! Τι κανετε;

Μαγδα περαστικα!

Μαρινα τι εγινε με χοριακη; Αντε μακαρι!

Αννα Μαρια μην ανησυχεις, εγω ειχα παθει κατι παρομοιο και τα ειχα παιξει, εμενα ηταν αιμορροϊδα που εσπασε, εσενα αφου δεν εχει ενδειξεις τιποτα δεν θα ειναι! Ο Αντρικος δεν παιζεται!

Εμεις σημερα εχουμε γενεθλια! 3 το αγορακι μου! Ουτε που το καταλαβα! Εχουμε ετοιμασει για Σαββατο μεγαλο μασκε παρτυ, αλλα δεν ξερω τωρα, γιατι σημερα εχει παρα πολλη μυξα, παρα πολλη ομως. Απο τη μια λεω να μην του στερησω το παρτυ αν ειναι μονο μυξα κι απο την αλλη σκεφτομαι πως τα αλλα παιδακια δε φταινε να κολλησουν. Βεβαια, θα παρω τηλ. τις μαμαδες να το πω σιγουρα, αλλα σιγα μην ερθουν, εγω δεν θα πηγαινα σε παρτυ ποτ ειναι ψιλοαρρωστο το παιδι. Ισως το αναβαλω για την αλλη εβδομαδα, αλλα ετσι δεν θα παω στο αποκριατικπ παρτυ για τα παιδια της Ευρωγνωση κι αυτο ισως ειναι θεμα...

Τι λετε κι εσεις; Τι θα κανατε;

Φιλακια σε ολες, σορρυ που δεν σας σχολιαζω ολες, ειμαι δουλεια, σας διαβαζω ανελλιπως, φυσικα τα ξεχναω μετα...

Καλο κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, τι κανετε?

Εμεις καλα θα ελεγα, τα ιδια, το μικρακι μεγαλωνει ηταν τρεις τεσσερις μερες που μου εκανε κακακια μονο μια φορα την μερα αλλα σημερα εκανε τρεις ή τεσσερις φορες, ολα ειναι στο προγραμμα βεβαια αφου θηλαζουμε. Ο Νικολας τα ιδια, τον κουρεψαμε κιολας γιατι ειχαν μακρυνει τα μαλλακια και ειναι παλι γλυκας, η Αγγελικη του χαιδευει το κεφαλι και του λεει ωραια μαλλια εχεις Νικο! Θελω και εγω λιγο να κοψω τα μαλλια μου γιατι τα βλεπω πολυ αγρια εχω να τα κοψω 9-10 μηνες. Θελω να ψωνισω και τιποτα στα πιτσιρικια τωρα που εχει εκπτωσεις και δεν ξερω πως θα τα συνδυασω, με την εξοδο και τον μικρο, πολλα θελω ....

Την κυριακη η Αγγελικη εχει παρτυ μασκε, θα ντυθει κινεζα μαλλον, εχουμε και μια στολη πεταλουδας απο προπερσυ, της κανει αλλα ειναι λιγο κοντη και θελει να βαλει αυτη.

Ανθη ο Πανουλης τι θα ντυθει? οσο θυμαμαι που ηθελαν και τα δυο να ντυθουν γαιδαρος, τι πλακα που ειχαν. Τον ταρζαν δεν ξερω τι θα ντυσω....

Ανθη με ειχες ρωτησει αν θα στειλω του χρονου τον Νικολα παιδικο, λογικα ναι θα εχει κλεισει και τα δυο, καλυτερα θα ειναι απο το να ναι παλι στο σπιτι. δεν εχω αποφασισει για την Αγγελικη αν θα την συνεχισω εκει που παει και τωρα ή αν θα παει σε νηπιαγωγειο κανονικο. Μαλλον προς το δευτερο το βλεπω. Καλυτερα ειναι τα ζουζουνια σου σημερα δεν ξαναεκανε πυρετο ο Πανος?

Μαρινα βαλατε μπρος για δευτερο, με το καλο και θα περιμενουμε τα νεα σου. Θα μιλησει που θα παει και ο Αντωνακης καθε παιδι εχει τον ρυθμο του μην ανησυχεις, και μεις 4-5 λεξεις λεμε και εκτος απο το μαμα μπαμπα τις υπολοιπες τις προσπαθει αλλα αντε να λεει μια συλλαβη.

Αννα Μαρια ζωηρουλης και ατακτουλης ο αντρικος στα γενεθλια καλα κανατε γιατι ετσι θα μαθει να μην το ξανακανει, πολλες φορες θελει να τα λεμε και να τα ξαναλεμε. Και για τα παιδια ποσο δικιο εχεις και εγω εχω ακουσει το " τρια δεν ηθελες" αλλα ειναι ειναι ετσι δεν σημαινει το οτι μου αρεσουν και ανεχομαι ολες τις περιεργες καταστασεις. Τι ωραια που θα ειναι στην διαδρομη προς και απο το σχολειο, με τετοιες συζητησεις φανταζομαι με τι κεφαλι καζανι θα εισαι.

Μαγδα και εγω δεν εχω καπνισει ποτε και οι περισσοτεροι φιλοι μας δεν καπνιζουν οποτε ειμαστε καλα στην παρεα. Δεν σε αφηνει λεπτο ο βασιλακης, ετσι ειναι και της ηλικιας τους τωρα, και η Αγγελικη με θελει συνεχεια και ελα να φτιαξουμε μαζι puzzle και ελα να κατσουμε μαζι να παιξουμε, αλλες φορες την αφηνω σημερα ομως παιξαμε μαζι παντομιμα και την ειδα οτι το χαρηκε πολυ. Περαστικα στο ζουζουνι σου!!!!

Βασω πειρατινα η ιωαννουλα, ωραια που θα εει και ζευγαρακι τον φιλο της πειρατη! Καλα εκανες και ησουν μαζι της στον παιδοτοπο ειναι μικρουλα ακομα και αφου ειχε και τοσα πολλα και μεγαλυτερα παιδακια. Καλα να περασετε και στην εκδρομουλα που θα πατε!

Μεχρι εδω κοριτσακια δεν προλαβα να τα διαβασω ολααλλα κλεινουν τα ματακια μου, φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα παντα ειχες πολλα στο προγραμμα και τωρα και με τη δουλεια ενας λογος παραπανω. Παντως ετσι ειναι οσο ειναι μικρα καλα ειναι μετα για μας τις μαμαδες οι αγωνιες μεγαλωνουν και σκεφτομαι οτικαι εσυ με τρια και εγω με δυο αγορια θα εχουμε πολλες πολλες ανησυχιες αργοτερα.

Αννα μαρια καλυτερα απο συμπτωματα εισαι, πλησιαζεις στα μισα και εσυ και μετα θα μετρας αντιστροφα! Μια χαρα ειναι το μπεμπακι σου, αντε μερι και ο αντρεας εχει συνειδητοποιησει οτι θα ειναι κοριτσι.

Βασωαμα εχουν παρεα παιζουν καλυτερα, οσο ειναι μονα τους βαριουνται. Μην σε φοβιζει η συμπεριφορα της τωρα οταν σε βλεπει τωρα να δινεις σημασια σε αλλο μωρο, οταν προκειται για το αδερφακι τους ειναι διαφορετικα. Γιατι μεχρι να ερθει η ωρα να παιξουν μαζι εχει περασει μεγαλο διαστημα και εχουν συνηθισει οτι αυτο το μωρο το ειχε η μαμα στην κοιλια, το εβγαλε, το εχουμε σπιτι και το φροντιζουμε. Και ολα εχουν να κανουν πως εμεις θα τους το περασουμε αυτο. Ολες τις εποχες εχει καραβι για Τηνο μονο καποιες μερες με κακο καιρο και μποφορ να εχει απαγορευτικο.

Μαγδα περαστικα σου, σε κολλησε ο μικρουλης ε, αντε γρηγορα να γινεις καλα.

Χριστινα να χαιρεσαι τον Δημητρακη σου, πολυχρονος και ευτυχισμενος. Ελπιζω μεχρι την κυριακη να ειναι τελειως καλα και να γινει το παρτυ σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Καγκουρακι μου ναι απ οτι ξερω στο θηλασμο δεν ενεργουνται συχνα τα βρεφη!ολα τα μωρα οσο χρονων και να ειναι θελουν το χρονο τους με τη μαμα τους εγω αυτο εχω καταλαβει!τοσο η Αγγελικη, οσο κι ο Νικολας αλλα και το βρεφακι χρειαζονται μερος απ το χρονο σου!σιγουρα κουραζεσαι αλλα με ενα χαμογελο τους τα ξεχνας ολα ειμαι σιγουρη!εμενα η Ιωαννα εχει τοσα πολλα ρουχα αληθεια και παπουτσια!στα γενεθλια της την γεμισαν με ρουχα και παπουτσια και ετσι δεν χρειαστηκε να της αγορασω τιποτα χειμερινο!αλλα για καλοκαιρι θα θελουμε απ ολα γιατι της μικρυναν τα περσινα!

Χριστινακι να σου ζησει ο Δημητρακης σου!να τον χαιρεσαι!παντα με υγεια και χαρα!να ναι υγιης και ευτυχισμενος σε ολη του τη ζωη!αν ειναι μονο μυξα απ οτι ξερω δεν ειναι κολλητικο εκτος κι αν εξελιχτει σε βηχα που και παλι δεν κολλανε με βηχα!μονο αν κανει πυρετο απ οτι μου πε ο γιατρος δειχνει οτι ειναι ιος που μεταδιδεται!ειναι κριμα να του στερησεις τα γενεθλια του αν εχει μονο μυξουλα!εμενα παλι αρχισε βηχα και αρχισαμε εισπνεομενα!δεν την παλευουμε φετος ελεος!

Μαγδουλα αρρωστησες?περαστικα κοριτσι μου!ο Βασιλακος πως ειναι?καλυτερα?

Μαρινακι τι εγινε?εχουμε ακομα μια εγκυουλα να χαρουμε?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα συγνωμη που δε σχολιαζω αλλα συνεχιζω να ψοφαω

Χτες ο πυρετος δεν επεφτε ευκολα οποτε σημερα ηρθα για αδεια κ μου καναν εξετ αιματος κ ακτινογρΦια θωρακος κ ενεση στο κωλακι μου αποτελ να πεσει αμεσα αναμενω αποτελεσματα αν κ ο γιατρος λεει ρουτινας ειναι τα βλεπει οκ απλα πολυ κουρασμενο τον οργανισμο ρωταγε ποσο δουλευω κ ποσο κοιμαμαι

Σαν υπερκοπωση με ιωση δειχνει ως τωρΑ

Αναμενω αιματολογικες γκρρρ μια ωρΑ θα κανουν ειπε στεκομαι καθιστη κ ζαλιζομαι τρελα

Σνιφφφφ

Θα σχολιασω μολις δραση η αποτελ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς σήμερα πήγαμε στο νηπιαγωγείο να δούμε πώς είναι, και να ρωτήσουμε πληροφορίες. Ένα έχω να σας πω: ο Αντρέας σίγουρα είναι πανέτοιμος για σχολείο!!! Δέκα λεπτά μετά που μπήκαμε, κι αφού δεν κάθισε καθόλου μαζί μας στο γραφείο, άνοιξε την πόρτα της πρώτης τάξης που βρήκε, μπήκε μέσα, αφού τον κάλεσε και η δασκάλα, κάθισε και άρχισε να ζωγραφίζει. Εμείς συζητούσαμε με τον υπεύθυνο, είδαμε τους χώρους, κι ο Αντρέας το χαβά του, δε μας ζήτησε καθόλου! Βέβαια, ήξερε ότι ήμασταν εκεί, δε νομίζω να πέρασε απ' το μυαλό του ότι φύγαμε, αλλά πάντως έδειξε ότι το θέλει το νηπιαγωγείο! 

Ο υπεύθυνος-ιδιοκτήτης είναι ιερέας, βέβαια, ιερέας έγινε πριν από 2-3 χρόνια, ενώ το νηπιαγωγείο το άνοιξαν με τη γυναίκα του το 1985! Ο αδελφός μου ήταν ένας από τους πρώτους τους μαθητές, και μετά πήγαν εκεί και τα ξαδέλφια μου. Μόνο εγώ τους ξέφυγα, επειδή πήγα στο νηπιαγωγείο το '84! Δεν είχα πει στον άντρα μου ότι είναι ιερέας, για να δω πώς θα το πάρει, και όταν φύγαμε μου είπε ότι του άρεσε αυτό. Μας είπε ότι η τιμή τους είναι 190 ευρώ, αλλά από τη στιγμή που ο σύζυγος είναι άνεργος, θα το συζητήσουμε και θα πέσει αρκετά. Δε νομίζω ότι είναι απαγορευτική η τιμή, δεν έχει, βέβαια, φαγητό, αλλά το προτιμώ να μην τρώει εκεί. Θα τρώει πρωινό και φρούτο, τα οποία θα τα παίρνει από το σπίτι, πράγμα που επίσης το προτιμώ. Οι χώροι τους είναι πολύ ωραίοι, χαρούμενοι, γεμάτοι εργασίες των παιδιών, βιβλία, παιχνίδια, κατασκευές, κ.λπ. Απ' όσο ξέρω ακολουθούν πρόγραμμα δημόσιου νηπιαγωγείου, πράγμα πολύ σημαντικό, απλά με τα μικρά παιδάκια είναι πιο χαλαροί. 

Τώρα σκεφτόμαστε αν θα τον στείλουμε Μάιο ή Σεπτέμβριο. Ο άντρας μου λύσσαξε ότι το Μάιο θερίζουν οι ιώσεις, ενώ... το χειμώνα όχι, γιατί τα μικρόβια πεθαίνουν από το κρύο. Δεν ξέρω πώς του ήρθε αυτό. Να του εξηγώ ότι πεθαίνουν σε χώρες όπως η Φιλανδία που έχουν -30 βαθμούς Κελσίου, και όχι σ' εμάς που έχουμε 15 βαθμούς, εκεί αυτός. Το κορυφαίο ήταν που μου είπε "μα αφού σου εξηγώ, γιατί συνεχίζεις;". Του απαντώ κι εγώ "το ότι μου εξηγείς, δε σημαίνει ότι είναι και σωστά αυτά που λες". Τέλος πάντων, πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα να πηγαίνει για λίγες ώρες από το Μάιο, λόγω του καινούριου μωρού, και συνήθως γίνεται αυτό που θέλω, αν είναι και το σωστό, βέβαια, κι αυτός νομίζει ότι γίνεται το δικό του!

Μετά γυρίσαμε σπίτι, έφτιαξα πατατοσαλάτα με μουστάρδα και ψάρια (λιθρίνια και γόπες) τηγανιτά, και τσιπούρα ψητή για τον Αντρέα. Φάγαμε και σκάσαμε, και τώρα πήγαν οι άντρες για διάφορες δουλειές, γύρισαν με τον Αντρέα να κοιμάται, αλλά μόλις τον έβαλε ο άντρας μου στο κρεβάτι ξύπνησε... Γκρρρ... Εν τω μεταξύ, ο άντρας μου, μου δήλωσε ότι, λέει, θέλει να ξεκουραστεί, και δεν τον κρατάει, ενώ εγώ σκοτώθηκα να φτιάξω το φαγητό, την ώρα που εκείνος έκανε τσατ με ένα φίλο του στο ίντερνετ, και την ώρα που έλειπαν, καθάρισα το δωμάτιό μας. Τέλος πάντων, δεν του είπα τίποτα, ευτυχώς το μωρό παίζει μόνο του. 

Επιστρέφω για να σας σχολιάσω, γιατί έγραψα πολλά και θα βγει σεντόναρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα περαστικά εύχομαι! Η κατάστασή σου μου θυμίζει τη δική μου το καλοκαίρι, στο είχα ξαναπεί. Ξεκούραση πολλή!

Χριστίνα να σας ζήσει ο Δημητράκης!!!!!! Πωπω, τριών χρονών κιόλας;;; Το πάρτι, αν είναι άρρωστος, μπορείτε να το κάνετε Κυριακή, έτσι ώστε να μη χάσεις και το πάρτι του φροντιστηρίου.

Καγουράκι, χαρά στο κουράγιο σου που θες να πας και για ψώνια! 

Κι εγώ κάπου τόσο έχω να κόψω τα μαλλιά μου, αλλά το σκέφτομαι. Ίσως αλλάξω λίγο το στιλ, αλλά τις προάλλες μου έλεγε ένας μαθητής μου που σπουδάζει κομμωτική ότι τα μαλλιά μου είναι σούπερ τέλεια, οι μπούκλες μου είναι καταπληκτικές και να μη γελαστώ να τα κόψω, και το σκέφτομαι τώρα!

Καλά, εσένα πότε πρόλαβαν και σου είπαν το "τρία δεν ήθελες;" ακόμα δε γέννησες;

Βάσω ευτυχώς εμάς ο Αντρέας δεν πολυζηλεύει. Τις προάλλες στο πάρτι ασχολήθηκα με πολλά άλλα παιδάκια, και πήρα και 2-3 στην αγκαλιά μου και δε ζήλεψε, ούτε ήρθε να πει κάτι. Σε κάποια φάση κρατούσα ένα αγοράκι έξι μηνών (αφάνταστα γλυκούλι!!!), έρχεται ο Αντρέας, του λέω να το χαϊδέψει, και το χαϊδεύει απαλά στο κεφαλάκι. Μετά τον ρώτησα αν θέλει να πάρουμε ένα μωράκι σαν τον Κωστάκη στο σπίτι μας για να παίζουν και μου απάντησε "όχι"!

Σας φιλώ όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΜΑΣ ΑΓΙΑΤΡΕΥΤΟΥΣ ΕΡΩΤΕΣ!!<3 <3

κοριτσια εγω δε πηγα δουλεια...αδιαθετησα κανονικα τελικα και μαζι ειχα και πονολαιμο και κομαρες και ετσι απο εχθες πηρα αδεια γιατι ηταν κι ο μικρος αρρωστουλης ακομα το μπουκωμα και λεω ας κατσω να μη χειροτερεψω...εχω πλακωθει στις αντιβιωσεις ,βιταμινες,καραμελες,γαργαρες!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ποσο υπερβολικος ο γυναικολογος!!!καθε μηνα ουρα??ελεος πια!!!δεν υπαρχει λογος!εγω λεω να του πεις πως δεν το θελεις αυτο...ειναι πραγματικα υπερβολικο!!!ο Αντρικος καταλαβε οτι ειναι κοριτσι!!!αχαχχαχχα τελειος ειναι!!!

του αρεσε το νηπιαγωγειο ε???κι εγω λεω καλυτερα Μαιο να ξεκινησει το χειμωνα ολο αρρωστα ειναι στα παιδικα....

ΒΑΣΩ ΜΟΥ εγω πηρα 30 κιλα στην εγκυμοσυνη!α ωραια που κανει παρεα με παιδακια!

Κατερινακι για να κανει κακα το μικρουλι πιο γρηγορα εγω ξες τι εκανα??επινα μποολικο χαμομηλι πριν θηλασω κι αμεσως μετα τα εκανε...παντως περιεργο αυτο γιατι με το θηλασμο συνηθως ενεργουνται πολυ και συχνα!ομως αν κολλουσε εκανα αυτο!

φιλιαααααααααααα γιατι ο Βαλεντινος μου ορμαει πανω μουυυυυυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ καλά, αν και νιώθω κάπως κουρασμένη. Σήμερα έχει απεργία η ΑΗΚ (το αντίστοιχο της ΔΕΗ) και λειτουργεί με προσωπικό ασφαλείας. Αν καταρρεύσει μια μονάδα, θα καταρρεύσει όλο το σύστημα, μας είπαν, και να βυθιστούμε όλοι στο σκοτάδι, κ.λπ., αυτά που λένε συνήθως οι δημοσιογράφοι. Ο άντρας μου το πήρε πολύ στα σοβαρά, και πήγε να πάρει φαγητό απ' έξω, λέει, γιατί μπορεί, όπως μαγειρεύω να κοπεί το ρεύμα. Είχα σκοπό να φτιάξω σουφλέ σπανάκι, ε, δεν πειράζει, το φτιάχνω αύριο!

Μαρίνα περαστικά.

Στο γιατρό μου πήγαινα κάθε τρεις εβδομάδες, και όχι κάθε μήνα, ενώ τώρα μου έκλεισε ραντεβού σε δύο εβδομάδες. Κοίτα, δεν το θεωρώ υπερβολικό να ελέγχουμε τα ούρα κάθε φορά. Πώς αλλιώς θα καταλάβουμε μια μόλυνση, μια ουρολοίμωξη, κ.λπ.; Την προηγούμενη φορά είχα ταλαιπωρηθεί πολύ από μολύνσεις, και σίγουρα νιώθω ασφάλεια όταν ξέρω ότι ο γιατρός μου φροντίζει να τα ελέγχει όλα και να μην ξεφεύγει τίποτα. Αλλά μου σπάει τα νεύρα η διαδικασία!

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε καλέ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια χρονια πολλα κ απο μενα

Κ εγω ειμαι στη λιστα με τρελο ερωτα για τον μικρουλη της..!

Εγω ακομα αρρωστουλα αλλα απο χτες αρχισα αντιβιωση ειχα ολη μερα 39,5 εως 40 δεν έπεφτε με τιποτα σημερα δεκατακια εχω νιωθω τρελη κουραση κ ατονια μιλαμε αλλα κατα τα αλλα σουπερ μετα τα 40αρια νιωθω περδικι τωρα

Εχω ακομα πολυ βηχα ακομα κ ποναω πολυ στο στηθος ευτυχως ολες οι εξετασεις καθαρες.

Αννα μαρια μου καλυτερα μια μερα απεργια κ συ απο μαγειρικη

Για τα ουρα κ εγω καθε μηνα εκανα εμενα μου λεγε να ριξω καθαρο νερακι στο πιπι κ μετα να κανω στον ουροσυλλεκτη τσισα

Πως γινεται να κανεις λιγα εξω κ τα αλλα μεσα δυσκολο μου φαινεται..

Σημερα που νιωθω καλυτερα ειμαι μονη με μικρο κ τα χω δει ολα εχει λυσαξει μιλαμε απο ενεργεια κλεισμενος κ αυτος λογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου ουτε εσυ τι γλιτωσες αυτος ο χειμωνας μΑς πηρε κ μας σηκωσε για τα καλα πιες ολα τα γιατρικα κ πολλα φρουτα μη σας ριξει

Δε πειραζει για την περιοδο παμε απολαυστικα για τον αλλο μηνα χιχι

Αννα μαρια για παιδικο εγω πιστευω η εγγραφη πρεπει να γινει στην αρχη της χρονιας μετα τα παιδακια δενονται κ ηδη γνωριζονται κ εχουν συνηθισει κ ισως νιωθει αποκομενος λεω τωρα εγω μπορει να χω αδικο βεβαια επισης για ιωσεις νομιζω αυτες δεν τις γλιτωνουμε σε ενα χωρο με πολλα παιδακια δυστυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου ορθοποδησατε εσεις ε..

Τελεια!!

Χριστινιω να χαιρεσαι τον παιδαρο σου κυριακη το παρτακυ καντο κ ετσι θα πας κ στο φροντιστηριο κ θα εχει γινει καλυτερα ο μικρος σου το συναχι δεν ειναι ανησυχητικο αν εχει μονο συναχακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα μου περαστικουλια σου κι εσενα!ωχ ευτυχως εγω δεν εχω πυρετο...μονη σου και εσυ ε?κι εγω μονη με το μικρο..

οχι δε με πειραζει και ιδιαιτερα...να σου πω δε προσπαθω και εντατικα...μαλλον το αναβαλλω ξανα..γιατι με ξεθεωνει ο μικρος και μετα λεω αστο για αργοτερα...!  μικρη αλλωστε ειμαι..τωρα θα κλεισω τα 26 τον Μαρτιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου οσο θηλαζεις μην ανησυχεις για τα κακουνακια σας οι φορες που κανει η το χρωμα εχει να κανει με τη διατροφη σου φαε φρουτακια κ μην αγχωνεσαι καθολου

Ο βασιλακος μου εκανε 3-4 φορες τη μερα ακομα κ τωρα που μεγαλωσε τις δυο τις εχει στανΤαρ

Αλλα νεακια σας δε θυμαμαι θα ξαναμπω

Κατερινακι οταν στειλεις την μπλουζα παρε με τηλ να την αναζητησω μιας κ λειπω τωρα απο δουλεια

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ μικρη μωρουδενια μου απολαυσε τη διαδικασια κ θα ρθει κ εγω σαν εσενα νιωθω

Ναι το ταλιμπανακι με ξεθεωνει

Χθες ειχε δει οτι μου βαζαν κρυες κομπρεσες κ οταν ειμασταν μονοι μας εψαχνε ακουγα γκαπ γκουπ ουτε τα ματια μπορουσα να ανοιξω ηρθε τρεχοντας βρηκα βρηκα μου βαζει ενα παιδικο γιαουρτακι στο μετωπο κ το κραταγε του λεω γιατι μωρο μου;

Ειναι κρυο κ εσυ καις θα φυγει ο πυρετος μαμακα με το κρυο

Ελιωσα

ΜετΑ παει τουαλετα για τσισα παει μονος του χω κ το σκαμπο κ σκαρφαλωνει κ πλενει κ χερακια για κακουνια φωναζει παντα χτες αργουσε πολυ ωρα τρεχω μεσα ειχε ξετυληξει ολο το ρολο κ πολεμαγε να σκουπιστει λεω γιατι δε με φωναξες εσυ μαμΑκα εχεις πυρετο τσαπωσε (ξαπλωσε)εγω ειμαι μεγαλος τωρα

Γενικα το μωρο μου με εκπλησει ευχαριστα συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και εγω αλλα ειμαι κουρασμενη πολυ και απο χθες με εχει πιασει ενα παραπονο αν τα καταφερνω γιατι θελω να αφιερωνω ιδιο χρονο και στα τρια αλλα δεν γινεται. Απο τη μια νιωθω οτι παραμελω την Αγγελικη γιατι πρεπει να τρεχω στα αλλα δυο, ο Νικολας ασταματητος στεναχωριεμαι που του φωναζω αλλα δεν ακουει καθολου και οποτε θηλαζω τον μικρο και δεν του δινω το αλλο στηθος γινεται αγριμακι. Και το μικρακι νιωθω οτι και αυτο αναγκαστικα δεν του δινω οσες αγκαλιες θα ηθελα.....

Ουφ αυτα απο μενα, θα σας διαβασω ζουζουνες και θα σχολιασω καποια στιγμη το βραδυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Ουφ, δεν μπορώ, νιώθω κουρασμένη και νυστάζω... Δεν κοιμήθηκα καλά... Ποιος πάει σχολείο σήμερα; Και είναι και η χειρότερη μέρα. Έχω να πάρω σάντουιτς, στο αμάξι έχουμε το φαφλατά και έχω και τέσσερις συνεχόμενες ώρες μάθημα. Και τώρα απ' ό,τι βλέπω, μάλλον για βροχή το πάει. Ελπίζω να τη βγάλω τη μέρα...

Μάγδα είχες δεν είχες, κόλλησες κι εσύ. Είναι η ίωση που κυκλοφορεί και την πέρασαν όλοι, με πολύ ψηλούς πυρετούς, κομμάρες, κ.λπ. Και η κουμπάρα μου είναι τέζα στο στρώμα με τα ίδια συμπτώματα, και είχε και τα γενέθλιά της προχτές.

Πάντως με 40 πυρετό και το μωρό στο σπίτι χωρίς βοήθεια, ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! Αφάνταστα γλύκας ο Βασιλάκης πάντως!!!

Στον παιδικό λέμε να στείλουμε τον Αντρέα από Μάιο, για να μη νομίσει ότι τον διώχνουμε επειδή ήρθε το νέο μωρό. Άλλωστε, δεν είναι ανάγκη να πηγαίνει με κανονικό πρόγραμμα, μπορεί και 2-3 ώρες τη μέρα. 

Καλά, για τα ούρα δεν ξέρω γιατί θέλει "μεσαία ούρα", δηλαδή ούτε τα πρώτα που βγαίνουν ούτε τα τελευταία, αλλά μάλλον κάποιο λόγο θα έχει. Συνήθως, τις περισσότερες φορές καταλήγω να κατουράω το χέρι μου...

Κακά κι εμάς ο Αντρέας κάνει 2-3 φορές τη μέρα τουλάχιστον... 

Καγκουράκι καλέ, τι τύψεις νιώθεις; Τι να κάνεις κι εσύ; Πώς να τα βγάλεις πέρα με τρία παιδιά; Άλλο να είναι το μικρό 3-4 μηνών και να κάθεται στο ριλάξ, να απασχολείται λίγο με κανένα παιχνιδάκι, κι άλλο να είναι νεογέννητο, να θηλάζει συνέχεια, να θέλει συνέχεια αγκαλιά, κ.λπ. Είναι φυσιολογικό να βγάζει ζήλια ο Νικόλας, σιγά σιγά θα συνηθίσει. Και με την Αγγελική, είμαι σίγουρη ότι ασχολείσαι πολύ. Αλλά σίγουρα τώρα, δεν μπορείς να αφιερώνεις σε κάθε παιδί ξεχωριστά όσο χρόνο αφιέρωνες πριν. Στο κάτω-κάτω, τα παιδιά πρέπει να παίζουν και μόνα τους. Άλλωστε, η Αγγελική έχει και το Νικόλα για παρεούλα! 

Ουφ, παίρνω τηλέφωνο το διευθυντή, μήπως πάει κανένας άλλος για τα σάντουιτς, και δεν το σηκώνει. Θα κοιμάται φαίνεται... Κλααααααψ! Δε βλέπω να το γλιτώνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...