Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καγκουρακι μπραβω που πηρατε ευχουλες κ μεις ειχαμε παει ονομα δε θυμαμαι αν ειχε ρωτησει ο παππας μπαινε να μας λες τα δικα σου κ δε πειραζει καθολου που δε σχολιαζεις

Αννα μαρια καφεδακι μονη τι καλαααααα

Οντως τρελη Αναζωογωνηση

Τσιμπι τσιμπι πολυ γελασα παλι

Τσιμπιτα λεει ο γιος μου τις οδοντογλυφιδες χαχα

Ναι οντως ο βασιλης εινΑι τρελα χαδιαρης εγω παλι καθολου μοιαζει στον μπαμπα του εγω μονο στο β κανω χαδακια σκεψου.

Ο αντρας μου παλι μπορει να βλεπουμε ταινια κ 2 ωρες να μου χαιδευει μαλλια η χερι στανταρ απο κει πηρε ο μικρος.

Δε γρΑφω αλλα νιωθω λες κ θα ψοφησω σνιφφ

Θα φανταστω οτι ειμαι κάπου ομορφα στη θαλασσα π.χ. Μπας κ χαλαρωσω κ κοιμηθω κ συνελθω αυριο παλι δουλευωω

Ακουω wicked games cris isak η οπως γραφεται χιχι

Αφιερωμενο μου αρεσει τρελααα

Καληνυχτα

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΧΘΕΣ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΥΡΙΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑ ΟΛΑ.... ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ....ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΟΤΑΝ ΒΡΩ ΕΥΚΑΙΡΙΑ...

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΛΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ???ΤΙ ΝΑ ΧΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ??? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ...ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ Η΄' ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΤΙ...ΑΛΗΘΕΙΑ! ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...

ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΕΧΩ ΔΗΛΑΔΗ???

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ Ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΛΕΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΤΟΥ!ΤΙ ΟΜΟΡΦΟΟΟ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ?ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ??? :) :) ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΤΟΝ ΕΝΙΩΣΑ ΣΤΙΣ 16 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΕΣ!!!ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ!

MΑΓΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΕΝΑ ΧΑΟΣ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ Ε??ΑΣΕ ΑΣΕ..ΔΕ ΣΥΜΜΑΖΕΥΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΛΟΓΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ...

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ???ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗΗΗ!!!ΤΙ ΜΑΥΡΟ ΜΑΛΛΑΚΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ???ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΑΝΘΟΣ ΟΠΩς ΤΑ ΑΛΛΑ Ε?? ΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΣΤΑΝΟΣ??ΑΧ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ...ΜΠΡΑΒΟ ΒΓΗΚΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΣΑΣ ΒΟΛΤΑ Ε???ΤΕΛΕΙΑ

ΑΥΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ....ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πού χαθήκατε όλες; Ερημιές... 

Μάγδα περαστικά σου... Ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα, κι εσύ κι ο Βασιλάκης.

Εγώ πάντως έτσι ήμουν το καλοκαίρι. Συνέχεια ένιωθα κουρασμένη, έπεφτα το μεσημέρι και κοιμόμουν σαν κούτσουρο, ξυπνούσα ακόμα πιο κουρασμένη από πριν και μέχρι τις εννιά το βράδι κατέρρεα, δεν ήθελα να φάω, δεν είχα όρεξη για τίποτα. Μου είχε πέσει πάρα πολύ το σίδηρο, έκανα και δουλειές συνέχεια, ε, δεν ήθελα και πολύ. 

Μαρίνα δεν ξέρουμε ακόμα αν είναι κορίτσι! Μάλλον μας είπαν, όχι σίγουρα.

Ναι, το μωρό πρέπει να είναι που νιώθω. Τον Αντρέα τον κατάλαβα 19 εβδομάδων. Καλά, έχω κάτι μαθήτριες που μου λένε ότι ένιωθαν τα μωρά από το δεύτερο μήνα. Έλεος ρε κορίτσια, δεν είναι πάααααρα πολύ νωρίς;

Καγκουράκι είδα τις φωτογραφίες στο φέισμπουκ! Κουκλάκι ο μικρός, αλλά ο Νικόλας είναι φατσάααααρα!!!!! Θέλω να τον φάω!!

Κατά τα άλλα, εγώ σήμερα λίγο στο τρέξιμο. Το πρωί (δικό μου πρωί= περίπου 12.30) πήγαμε και παραγγείλαμε κρεβάτι για τον Αντρέα. Πήραμε κουκέτα, μαζί με τα στρώματα, 700 ευρώ. Τα κρεβάτια είναι μονά και όχι ημίδιπλα, γιατί θα κλείσει τελείως το δωμάτιο με το ημίδιπλο, αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Εγώ σε μονό κοιμόμουν μια ζωή, κι ο άντρας μου το ίδιο. Σε καμιά δεκαριά μέρες θα μας τα φέρουν.

Δεν το συζητάμε ότι ο Αντρέας αφηνίασε στο κατάστημα επίπλων, πήγαινε από έπιπλο σε έπιπλο, άνοιγε συρτάρια, σκαρφάλωνε σε καναπέδες, κρεβάτια και καρέκλες, εξερευνούσε τα πάντα! 

Μετά ήρθαμε σπίτι, ετοίμασα το φαγητό, και φάγαμε: μακαρόνια με σάλτσα λαχανικών και κολοκάσι από χτες. Σέρβιρα πρώτα τον Αντρέα, και μέχρι να σερβιριστούμε κι εμείς, είχε πέσει με τα μούτρα! Έτρωγε, έτρωγε, έτρωγε... Τα μακαρόνια τα λατρεύει! Μετά ζήτησε κι άλλο, του βάζω και όπως του έκοβα τα μακαρόνια, του λέω να καθίσει στην καρέκλα του και να με περιμένει, οπότε μου λέει "όχι να καθίσεις, μόνο να ετοιμάσει η μαμά". Εν τω μεταξύ, τώρα στα καλά καθούμενα, τον πιάνουν κάτι αναλαμπές, με δείχνει και λέει "αυτή είναι η μαμά μου". Το ίδιο και με τον μπαμπά του, τον παππού και τη γιαγιά, ενώ σήμερα όπως έτρωγε, λέει "τούτη είναι η κουζίνα"! 

Αφού φάγαμε πήγαμε στο μαγαζί μας, δηλαδή αυτό που κρατάει ο νονός μου, που είναι υπό μετακόμιση, για να τους βοηθήσει ο άντρας μου. Εμείς καθίσαμε λίγο, μετά πήρα τον Αντρέα στους γονείς μου, γύρισα σπίτι, προετοιμάστηκα για το Κατηχητικό κι έφυγα με την ψυχή στο στόμα. Σήμερα ήρθαν όλα τα κοριτσάκια, και περάσαμε ωραία. Μιλήσαμε για την Υπαπαντή που εορτάζεται αύριο, κάναμε αναπαράσταση με ψεύτικες γενειάδες, μαντίλες και μια κούκλα-μωρό του Αντρέα, και μετά παίξανε τυφλόμυγα και κρυφτό. Τους άρεσε πολύ! 

Μετά πήγα στους γονείς μου, κάθισα κανένα δίωρο, και πήρα τον Αντρέα και ήρθαμε σπίτι. Τώρα κοιμήθηκε, και βρήκα ευκαιρία να σας γράψω.

Σας φιλώ όλες κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα, ήθελα να σας ρωτήσω, στην Ελλάδα τι πληρώνει ο νονός σε μια βάφτιση και τι οι γονείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, εχω χαθει λιγο αλλα με καταλαβαινεται, διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν προλαβαινω να γραψω, σας διαβαζω συνηθως το βραδυ στους νυχτερινους θηλασμους για να μην με παρει ο υπνος και δεν ξερω μετα αν εφαγε και ποσο ο μικρος. Σε γενικες γραμμες τα παμε καλα, οταν κοιμαται ξυπναει μετα απο τριωρο περιπου και τρωει, τις ωρες ομως που μενει ξυπνιος μπορει να τρωει και καθε μιαμιση ωρα. Ειναι γλυκας και δεν μπορω να προσδιορισω τη φατσουλα θα εξελιχθει λετε να μου μοιασει? Ο νικολας δειχνει να τον αγαπαει, μολις τον ακουει τα κλαιει τρεχει στο δωματιο και σκαρφαλωνει στο portbebe για να τον χαιδεψει.

Κατερινα μου χαιρομαι που αναγνωριζουν την δουλεια και το ταλεντο σου φυσικα στον παιδικο. Κρυο εχετε μπολικο φανταζομαι, εχει χιονι ακομη? μπανιο την Αγγελικη δεν την κανω καθε μερα, τον Νικολα ομως ακομα τον κανω καθε βραδυ, του αρεσει κιολας οταν του κεω για μπανιο τρεχει. Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου.

Αλεξανδρα και εγω ετσι ειμαι θελω καθε βραδυ το καθε παιχνιδι να ειναι στην θεση του, υπερβολικη ειμαι ε? αχ αυτα που κανει η κωσταντινα μας τα εκανε και η αγγελικη, ηθελε σε συγκεκριμενη κουπα το γαλα με ιδιο χρωμα καλαμακι ευτυχως τωρα σταματησε και οτι κουπα της παω μου λεει, αυτη ηθελα! Τυχερη που θελει τον μπαμπα και αναλαμβανει αυτος.

Μαγδα, Βασω ειναι καλυτερα σημερα τα ζουζουνακια σας? περαστικα τους!

Βασω πολυ καλα λοιπον τα νεα απο την σαλπιγγογραφια ευχομαι στην επομενη προσπαθεια να ερθει και το σπορακι σας.

Ανθη μεγεια το κινητο!! Ευτυχως που ειναι καλυτερα τα παιδακια να ηρεμησετε απο βηχα και παλιοιωσεις. Και μενα εντυπωση μου κανει που βαζουν τα αγορακια καθιστα, αν και δεν το εχω ζησει ακομα με τον Νικολα, ετσι τα βαζεις στην αρχη κατα την εκμαθηση ή κανω λαθος? να τους μιλησεις αφου το παιδι ξερει γιατι να τον γυριζουν πισω. Θα ρωτηςω την Αγγελικη αν εχει δει πως κανουν τα αγορακια στον παιδικο ειμαι περιεργη να δω τι θα μου πει. Απο υπνο ετσι και ετσι το βραδυ κοιμαμαι 4,5-5,5 ωρες σπαστα και προσπαθω να κοιμαμαι και καμια ωριτσα το μεσημερι. Ο νικολας δεν δειχνει να ζηλευει οταν θηλαζει ο μικρος, ερχεται και ο ιδιος και θηλαζει οταν ξυπναει απο τον μεσημεριανο υπνο, το πρωι και το βραδυ, αλλα ενδιαμεσα που θηλαζει ο γιωργακης δεν ερχεται. Δεν του το αρνουμαι προς το παρων γιατι οι ισορροπιες ειναι λεπτες.

Αννα Μαρια σε εχουν τρελανει με ολα αυτα που αναλαμβανεις στο σχολειο. Αστερι ο Αντρικος καθε φορα χαιρομαι με οσα λεει και κανει! Αχ χθες ο γιωργακης εκανε αυτο που εκανε και ο αντρεας κατουρησε την ωρα που τον αλλαζα και οπως του ειχα σηκωμενα τα ποδαρακια κατευθειαν στο μουτρακι, ο Νικολας δεν θυμαμαι να μου το ειχε κανει αυτο, μονο πανω μου. Με γεια τα κρεβατακια, εχετε ενα δωματιο και εσεις ε? και μεις σε λιγο καιρο πρεπει να το ψαξουμε για τριπλη κουκετα αν υπαρχει σαν ορος μας βλεπω. Η τιμη σουπερ παντως. Τον αντρεα τον εχεις σε κουνια ακομα? μια χαρα ειναι το μονο καλε και μεις μια ζωη μονο ειχαμε τι παθαμε? Για την βαφτιση ο νονος πληρωνει τα βαπτιστικα( Ρουχα λαμπαδα και οτι εχει μεσα το σετ πετσετες λαδοπανα μαρτυρικα παπουτσια) και οι γονεις μπομπονιερες γλυκα προσκλητηρια και αν γινει μετα τραπεζι και το τραπεζι.

Μαγδα τι γλυκες που σου κανει ο βασιλακης, ειναι να μην λιωνεις. Διαβαζα οσα εγραψες και σκεφτομουν θα μου κανουν και μενα τα ιδια τα αντρακια μου αργοτερα? και μενα ο δικος μου ο αντρας αυτοκινητα βλεπει στο ιντερνετ, αγγελιες βασικα ετσι για να ξερει τι πουλιεται σε τι τιμη, οχι οτι εχουμε τιποτα για πουλημα ή θελουμε να αγορασουμε, και ευτυχως απο παιχνιδια τιποτα. Μαγδα να χαιρεσαι και εσυ τον συζυγο. Αχ περαστικα και για το αυτακι!

Μαρινα θα δειξει και ο Νικολας καστανος γεννηθηκε και η Αγγελικη και μετα μου εγιναν ξανθουλικα. Παντως εχει πολυ μαλλακι και πολυ μαλλι εχω εγω ενω η Αγγελικη εχει παρει απο τον αντρα μου 5 τριχες.

Κοριτσακια καληνυχτα εγραψα οσα θυμομουν, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε;

Εμεις.αναρρωσαμε καπως,τη μικρη την κρατησα σπιτι Πεμπτη και Παρασκευη και εμεινα και γω με αδεια.θα εμενα σπιτι αυτες τις 2μερες λογω της εξετασης και για να ξεκουραστω λιγο αλλα επειδη ηταν αρρωστη η μικρη την κρατησα μαζι μου.δε μας εφτανε ο βηχας η μυξα ο πυρετος αρχισεκι διαρροιες την Παρασκευη και τρελαθηκα.ο βηχας δεν εφυγε εντελως,βηχει ακομα αλλα ειναι πιο υγρος βηχας και καποτε βγαζει και φλεγματα οταν βηχει.τωρα κακο ειναι αυτο,καλο ειναι. . .δεν ξερω!εγω μετα την εξεταση πονουσα αρκετα και ειχα και λιγο αιμα αλλα η γιατρος που μου κανε την εξεταση μιυ τα χε πει αυτα.ουφ!

Μαγδουλα μου πως ειναι ο Βασιλακος;ουφ πραγματικα μισησα τον χειμωνα και τις αρρωστιες που φερνει μαζι του!ειλικρινα βαρεθηκα!μια καλα και δεκα αρρωστα τα καημενα!ουτε και σενα εχει ορεξη για φαι;ουτε και μενα!

Αννα μαρια μεγαλωσε και ψηλωσε η κοιλια. . .τι ωραια!το νιωσες κιολας;στο δευτερο παντα λενε οτι το νιωθεις πιο νωρις!ο Αντρεας καταπληκτικος με τις ατακες του!

Μαρινα τι κανει ο Αντωνακης;

Ανθη με γεια το καινουριο κινητο;καλυτερα ειναι τα παιδακια σου;

Κα1 πως ειναι τα αγορια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας

σταματημο δεν εχω κι αυτο το σκ ,χθες εκανα δουλειες στον κατω οροφο και σημερα εκανα πανω,συν το σιδερο που θα κανω αργοτερα και θελω να κανω και κατι για τα παιδια για το σχολειο,τυροπιτακια λεω να φτιαξω συν οτι ενδιαμεσα πλεκω κιολας ,κρυο αρκετο εχουμε εδω το χιονι σηκωθηκε βεβαια αλλα ετοιμος ειναι παλι να ριξει ,χθες δεν πηγα ζουμπα γιατι κανουμε σε κλειστο γηπεδο που δε εχει θερμανση και καλα ως τωρα δεν εκανε πολυ κρυο εξω και αντεχοταν  αλλα τωρα που εχει τετοιο κρυο εξω δεν παλευεται δεν ειμαι για αρρωστιες,ο Γιωργος ανεβασε δεκατα και παραπονιεται οτι ποναει το κεφαλι του μαλλον δεν θα τον στειλω σχολειο αυριο..

 

Μαρινα μου αυτο που λες δεν ισχυει αν δεις τις δημοσιευσεις προσφτα κιολας οταν ρωτησες για την εκπαιδευση τουαλετας γενικα εγω σου απαντησα αλλα δεν εδωσες καν σημασια σε οτι ειπα εγω πως να σχολιασω αφου εσυ δεν με σχολιαζεις ποτε αντε να ξεχασεις καποιες φορες το καταλαβαινω αλλα παντα εμενα; και σε θεματα οπως αρρωστιες και γιορτες δεν νομιζω να ξεχνας παντα,ειδικα οταν μπηκαμε στο νοσοκομειο ενα περαστικα επρεπε να πεις ,και σε φωτο μου που εχω βαλει παρα πολλες φορες ποτε δεν ειπες κατι εστω και αρνητικο,τελοσπαντων δεν το συνεχιζω αφου λες οτι δεν εχεις κανενα προβλημα σταματαει εδω το θεμα

 

Βασω μου περαστικα στην Ιωαννουλα σου αμαν πια φετος ,χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με την εξεταση ευχομαι γρηγορα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα!!

 

Μαγδα μου κι εγω χαρηκα πολυ που μιλησαμε ,περαστικα στον ομορφουλη σου ,εσυ καλα εισαι;εμενα παλι γιατι ποτε δεν μου κοβεται η ορεξη ουπς!!!αυτα τα δυο κιλα που πηρα δεν λενε να φυγουν με τιποτα πρεπει να μειωσω το φαγητο γκρρρ,τη διευθυνση σου δεν ρωτησα γραψτην με πμ να σου στειλω τη μπλουζα την τελειωσα,κι εγω θελω να ερθει το καλοκαιρι δεν μπορω αλλο να κρυωνω....

 

Αννα Μαρια πολυ γελασα με το τσιμπι τσιμπι πραγματικα ειναι απιστευτος!!εγω απο τις 18 βδομαδες και μετα καταλαβαινα τα μωρα ,εγω μονα κρεβατια εχω σε ολους και οχι εναμισαρια που να χωρεσουν στα δωματια  ,μεγεια την κουκετα σας μια χαρα σας βγηκε η τιμη ,και τα δικα μου τρελενονται για μακαρονια καθε μερα να τρωνε δεν εχουν προβλημα,νομιζω σε καλυψε η Κατερινα για τους νονους σε μας καποια πραγματα εγιναν με συννενοηση πχ τις μπομπονιερες στον Γιωργο τις πληρωσαμε μισες μισες

 

Ανθη μου για την τουαλετα που λες ποτε δεν προβληματιστηκα οντως οταν κατουρανε καθιστα αδειαζει καλυτερα η κυστη λενε ,μη σκας πες του να κατουραει ορθιος αφου μπορει απο μονος του,εγω στον παιδικο που εβαλα καποια παιδακια αλλα ηθελαν να καθησουν απο μονα τους κι αλλα ορθια και στο σπιτι ο Δημητρης οπως θυμηθει κατουραει ποτε καθιστος ποτε ορθιος και δεν του λεω τιποτα ,παντως σε εμας επειδη καθαριζω εγω και ξερω καθε μερα σαπουνιζουμε με χλωρινη τις τουαλετες και δεν υπαρχει θεμα τωρα παλι αν προβληματιζεσαι συζητατο με τις νηπιαγωγους ,μεγεια το κινητο σου

 

Κατερινακι σε εμας εδω δεν διαβαζουν καν αυτες τις ευχες και το ονομα το λεμε στη βαφτιση κατευθειαν οταν ειχα ρωτησει για μιση ευχη μου ειπαν οτι αυτα δεν ισχυουν ;;;δεν θα ειναι πολυ ψηλη η τριπλη κουκετα;ενα κρεβατι μονο και μια κουκετα διπλη δεν σε  βολευει αν και δεν νομιζω να βγαζουν τριπλη ,εγω εχω δυο δωματια για τα παιδια και ενω ειχα παρει κουκετα την χωρισα και τους εχω ολους κατω ειναι μεγαλουτσικα βεβαια τα δωματια και δεν εχουμε θεμα χωρου ,πως εισαι στο facebook εχουν τα παιδια να μπω απο κει να δω τα μωρο γραψε σε πμ

 

ελπιζω να μην ξεχασα κατι παω να κανω τα τυροπιτακια σιγα σιγα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ σήμερα ήμουν χάλια, το βράδι ξύπνησα πέντε παρά και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Κατά τις εφτά με ξαναπήρε ο ύπνος, και οκτώ παρά ξύπνησε ο Αντρέας. Δεν ξανακοιμήθηκα, γιατί πήγαμε εκκλησία, αλλά εκεί από κάποια φάση και μετά άρχισα να καταρρέω. Τελικά, μετά τη Θεία Κοινωνία, κράτησε η μάνα μου τον Αντρέα στο "νηπιαγωγείο", και φύγαμε με τον άντρα μου γιατί δεν άντεχα άλλο. Όπως πηγαίναμε στο αμάξι με έπιασε τρελή αναγούλα, έκανα λίγο εμετό στο δρόμο, σε κάτι χορτάρια (λίπασμα :P) κι ευτυχώς μετά ένιωσα καλύτερο. Στο σπίτι έφαγα ένα τοστ και κοιμήθηκα σαν τούβλο μέχρι τη μία! Ευτυχώς τώρα είμαι πιο καλά, αν και έχω λίγο πονοκέφαλο. 

Το μεσημέρι πήγαμε στους γονείς μου, είχε κάνει η μάνα μου ρολό κιμά με αβγό που μου αρέσει πολύ, και σε λίγο, κατά τις έξι, θα έρθει η κουμπάρα μου, έτσι αναγκαστικά μάζεψα το χαμό, σκούπισα λίγο, ξεσκόνισα, καθάρισα το νεροχύτη και τους πάγκους με ντετόλ. Ο Αντρέας κοιμάται ακόμα, ουφ, όποτε κοιμάται απόγευμα ξυπνάει πάρα πολύ ιδιότροπος....

Ο καιρός, ενώ χτες ήταν σχεδόν καλοκαιρινός, 18-19 βαθμοί και ήλιος που έκαιγε, σήμερα φυσάει συνέχεια ένας τρελός αέρας και κάνει κρύο, μπρρρ... 

Καγκουράκι επαναλαμβάνω: μεγάαααλος γλύκας ο Νικόλας!!! 

Καλά κάνεις και δεν του αρνείσαι το θηλασμό, θα ήταν καταστροφικό σ' αυτή τη φάση.

Κι ο Αντρέας θέλει πάντα συγκεκριμένο χρώμα καλαμάκι. Κάποιες φορές διαλέγει αυτός, κάποιες απλά λέει τι χρώμα θέλει. 

Είδες, το μελετάγαμε το κατούρημα και το έκανε ο Γιωργάκης! Ο Αντρέας δε θυμάμαι αν είχε κατουρήσει καμιά φορά εμάς, συνήθως κατουρούσε τον εαυτό του.

Έχουμε τρία υπνοδωμάτια, αλλά το ένα το έχουμε κάνει γραφείο. Αν χρειαστεί θα μεταφέρουμε το γραφείο στην τραπεζαρία και την τραπεζαρία στο μισό σαλόνι, και θα χρησιμοποιήσουμε ως υπνοδωμάτιο και το τρίτο δωμάτιο. Θα είμαστε λίγο στριμωγμένα, αλλά όλοι οι καλοί χωράνε! Εδώ ξέρω πολύτεκνες οικογένειες που ζούσανε σε σπίτια δύο και τριών υπνοδωματίων. Μια συμμαθήτριά μου, είναι πέντε αδέλφια, και είχαν μόνο τρία υπνοδωμάτια. Στο ένα έμεναν οι γονείς και στα άλλα βολεύονταν τα παιδιά. Μια από τις συγκατοίκους που είχα στη Θεσσαλονίκη, τέσσερα αδέλφια και δύο υπνοδωμάτια. Στο ένα οι γονείς στο άλλο τα παιδιά. Και μια χαρά μεγάλωσαν, και έμαθαν να μοιράζονται και τίποτα δεν τους έλειπε. Ενώ ξέρω άλλες περιπτώσεις, με κάτι σπίτια σαν αεροδρόμια και μόνο ένα παιδί, και παραπονιούνται ότι δεν έχουν χώρο... 

Η τριώροφη κουκέτα μάλλον θα είναι σαν πολυκατοικία και αρκετά επικίνδυνη. Όπως λέει και η Κατερίνα, κουκέτα και μονό κρεβάτι θα είναι καλύτερα. Εμείς τώρα θα έχουμε και την κουκέτα, θα έχουμε και την κούνια στο παιδικό, να δούμε πώς θα τα διαρρυθμίσουμε. 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τη βάφτιση! Στην Κύπρο τις μπομπονιέρες τις πληρώνει ο νονός. Φυσικά, θα καλέσουν πολύ λίγο κόσμο, οπότε αυτό το έξοδο θα είναι πολύ μικρό, ενώ τραπέζι θα κάνει η πεθερά μου στο σπίτι. Σταυρό θα πάρει ένα σταυρό του πατέρα του μωρού και θα χαράξουν το όνομά του πάνω (κι αυτό έμπνευση της πεθεράς μου) κι ο ιερέας που ρώτησα είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Οπότε έχουμε ρούχα, λαμπάδα, πετσέτες, βαλίτσα, λαδόπανα και παπούτσια. Λογικά τη λαμπάδα δε θα την πάρουμε από Κύπρο, γιατί πώς θα την κουβαλήσει ο άντρας μου; 

Βάσω περαστικά στην Ιωαννούλα και σ' εσένα. 

Καλά, μη φανταστείς ότι έχω καμιά τεράστια κοιλιά, ειδικά το πρωί που ξυπνάω, κι αν πάω τουαλέτα, είναι πολύ μικρή. Αλλά όταν την ακουμπάω, το καταλαβαίνω το φούσκωμα. 

Κατερίνα περαστικά στο Γιώργο. 

Δουλίτσες ε; Κι εγώ έκανα κάτι ψευδοδουλειές, όπως είπα και παραπάνω, αλλά πού το κανονικό καθάρισμα που έκανα παλιότερα... Στείλε κανένα τυροπιτάκι από δω! 

Μισή ευχή δεν υπάρχει. Υπάρχει η ευχή της πρώτης μέρας, που δεν την παίρνει σχεδόν καμία, γιατί σιγά μην κουβαλήσεις τον παπά στο μαιευτήριο, η ευχή της όγδοης ημέρας, που είναι και ευχή ονοματοδοσίας, και η ευχή της τεσσαρακοστής ημέρας. Εμείς πήραμε τις δύο τελευταίες ευχές, και ο ιερέας είχε ρωτήσει και στις δύο το όνομα (είχαμε πάει σε δύο διαφορετικές εκκλησίες).

Για το κατούρημα που λέτε, ο Αντρέας βλέπει τον μπαμπά του και πηγαίνει στην τουαλέτα, σηκώνει το μπλουζάκι και λέει "κατου-ήσεις" και πρέπει ο μπαμπάς του να κάνει "πςςςςς" και καλά ότι κατουράει ο Αντρέας. Πιστεύετε ότι θα μπορεί να κατουράει όρθιος απ' την αρχή ή θα πρέπει αρχικά να τον βάλω καθιστό;

Σας αφήνω κορίτσια, θα έρθει η κουμπάρα σε λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου

Δε ξερω πως μα αυτο το σαββατο κυριακο ενω δεν εκανα σχεδον τιποτα περασε εξωφρενικα γρηγορα

Σαββατο δουλειτσα κ μετα σπιτακι στο τζακι ολη μερΑ σιδερωσα κ ολα τα ρουχα εβαλα πλυντηρια σουπερ

Σημερα παλι η μερα αφιερωμενη στον υπνο κ στο χουζουρι σηκωθηκα το πρωι αργΑ ελιωσα στον υπνο κ το μεσημερι εστρωσα επιδερμιδα χαχα

Ο βασιλακος μου περδικι αν εξαιρεσουμε το βραδυ που ειχε πονεσει μαλλον ξεκινησαμε εγκαιρως την αντιβιωση γιατι εγω παιδι αρρωστο δε καταλαβα δε ξανάπονεσε πυρετο

Δεν εκανε μονο βηχα εχει ηρθε κ η ορεξη για φαγακι μα ενα κιλο εχασε το καψερο μου σημερα ολο ετρωγε να αναπληρωσει..

Αλλα νεα εγω μπα!!

Συνεχιζω να μαι καπως αλλα δε θα το βαλω κατω θα παλαψω κ θα διωξω τον παλιοιο γκρρρ

Εχω βηχα πολυ

η περιοδος με εχει διαλυσει γιατι χανω πολυ αιμα μπλιαχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κουνιαδια μου ηρθαν το πρωι σπιτι μας

Το βραδυ σημερα φαγαμε στα πεθερονια αυτα εν ολιγοις

Αστε τσουπρες το να γραφεις απο κντ μεγαλο ξεματιασμα!!!

Κ να πεις δεν εχουμε πισια ολων τον ειδων ταμπλετ σταθερα λαπτοπ αλλα σιγα μη με αφησουν με το που πιασω πισι σεληνιαζονται πατερας κ γιος ολα τοτε τα θυμουνται.,

Αναλαμπη για τα ποδια που ποναει συχνα ο β νομιζω αννα μαρια μου εσυ ελεγες αν το χω ψαξει τον εχω παει σε ορθοπαιδικο εχουμε βγαλει κ ακτινες ολα οκ

Οταν κουραστει πολυ κ επειδη ψηλωνει άποτομα το παθαινει καπου καπου

Κα μου θα σε παρω τηλ για διευθυνση γιουπι ανυπομονω να τη δωωωωωωω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τους νονους τα παν τα κοριτσια τι παιρνουν αννα μαρια μου ειδα κ απο οτι ειδα κ εσεις ευτυχως δε θα χετε πολλα εξοδα οικονομα η πεθερα σου χιχι καλη η ιδεα για σταυρο..

Αχ σε διαβαζω που αναγουλιαζεις κ θυμαμαι τα δικα μου παντου εκανα εμετο κ εγω η καημενη..που θα παει θα περασει κ αυτος ο μηνας!!

Για δωματια που λετε νομιζω τριπλη κουκετα υπαρχει αλλα κ σαν πι ισως βολευει δυο διπλα διπλα κ ενα πανω

Εμεις παντως με ινα παρολο που χε πολυ χωρο κ υπνοδωματια το πατρικο μου ειχαμε ιδιο δωματιο με ινα επειδη ειμασταν αχωριστες ειχαμε κουκετα αλλα κοιμομασταν παντα μαζι μεχρι μεγαλες ολα τα χρονια

Εγω καταλαβα το βασιλη 4,5 μηνων ειχα παει σε μια κηδεια ειχα στρεσαριστει τρελα κ οχι απλα καταλαβα το β τον παρακαταβα λες κ ενιωθε κ εκανε χαμο εκει μεσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μα πως καταφερνεις κ τα θηλαζεις ρε αγάπη κ τα δυο ζορικο μου φαινεται αυτα τα βυζακια σε διαμαρτυρια θα βγουν χαχΑ

Αν κ σαν το γαλα της μαμας τιποτα καλυτερο δεν υπαρχει..

Μωρουδενια μου καλως επεστρεψε ο αντρουλης σου

Εδω παιδια εχουμε 50 μποφορ μιλαμε γκρρρ

Δε θελω αλλο χειμωνααααα

Καπως πρεπει να ανταλλαξουμε μειλ θελω κ εγω να δω μπεμπακι σου κατερινακι!!

Αυριο ρεπαρω!!

Ετσι οπως πηδαω τα θεματα θα μαι ζαλαδα αλλα απο το κντ κ άπο το οιστρο μη ξεχασω κατι συμβαινει

Χριστινιω ανθουλη μου που ειστε καλε;;

Βασουλα αντε κ εσεις να γινεται περδικια

Το αιματακι κ ο πονος αφου ειναι φυσιολογικα υπομεινε τα μιας κ για καλο ηταν η εξεταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλεπω ντανσινκ κ αναπολλω καποτε που κανα χορο κ εγω ποσο χαρουμενη ενιωθα μου τη δινει που δεν εχω χρονο καθολου για μενα

Πια

Εχω περασει σε δευτερη μη πω κ τριτη μοιρα εγω κ τα θελω μου σνιφφφ

Ευτυχως υπαρχουν κ μερικες στιγμιαιες απολαυσεις κ παιρνω δυναμεις ,αλλιως δε θα την παλευα !!

κατι ειναι κ αυτο..αν κ θα θελα περισσοτερο χρονοοοοοοοο

..!

Φιλια

Αν ξεχασα κατι συγνωμη αλλα την τελευταια βδομαδα δε παω κ πολυ καλα χιχι λιγο η ωτιτιδα του β η δουλεια η περιοδος η αρρωστια μου με εχουν βγαλει οφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Είστε καλά; Να γκρινιάξω λίγο;; Ναι;;; Ευχαριστώ! Τα έχω παίξει. Όλα περνούν από τα χέρια μου, στο σπίτι δεν μπορώ να κάτσω ΠΟΤΕ, δεν έχω καμία βοήθεια. Πονάει το σώμα μου και η πλάτη μου. Έχω κουραστεί πάρα πολύ. Τα παιδάκια μου είναι σχετικά καλά (έχουν ακόμα λίγο συναχάκι). Σήμερα πήγαμε να φάμε στα πεθερικά μου, γυρίσαμε στις 6.30 και από εκείνη την ώρα μέχρι και τη μία το βράδυ δεν κάθισα λεπτό και να φανταστείτε ότι δεν διόρθωσα τίποτα... Δεν είχα άλλες αντοχές. Ο άντρας μου κάνει τα εξής και αυτά μόνο τα ΣΚ. Αλλάζει την μικρή πάνα καμιά δυο φορές και την Κυριακή φτιάχνει την φρουτόκρεμα για να κοιμηθώ λίγο παραπάνω. Αυτά. Εντωμεταξύ νομίζει ότι κάνει πάρα πολλά και ότι κουραζόμαστε εξίσου... Τις καθημερινές φεύγει πρωί και γυρνάει το νωρίτερο 7.30 - 8 το βράδυ. Πολλές φορές και πιο αργά. ΟΚ. Κι εγώ δουλεύω όμως και μάλιστα έχω και δουλειά εντός σπιτιού(διορθώσεις).. Η μαμά μου με το που γυρνάω από τη δουλειά σταματάει να προσφέρει το οτιδήποτε και αν δεν δουλεύω δεν με βοηθά με τα παιδιά. Η μόνη βοήθεια είναι ότι παίρνει σχεδόν κάθε Σάββατο τον Πάνο στο σπίτι της. Η πεθερά μου αν της πω να βοηθήσει σε κάτι θα βοηθήσει, αλλά νιώθω άσχημα να το λέω συνέχεια. Γενικώς κι εκείνη βοηθά μόνο όταν είμαι στη δουλειά. ΜΟΝΗ ΜΟΥ λοιπόν. Όλα μόνη μου. Σταματάω εδώ γιατί γκρίνιαξα πολύ πάλι.

 

Μάγδα, περαστικά!!! Ευτυχώς ο Βασιλάκης σου είναι καλά πλέον! Πόσο πολύ σε νιώθω που λες ότι δεν κάνεις τίποτα για σένα.. Το καλοκαίρι πήγαινα γυμναστήριο και ένιωθα τέλεια. Μου άρεσε πολύ. Τώρα δεν μπορώ με τίποτα γιατί -όπως είπα και παραπάνω-μόνο για να πάω δουλειά μου κρατάνε τα παιδιά. Αν πω ότι θέλω να πάω και γυμναστήριο θα με βαρέσουν. Ό,τι κάνω για μένα, το κάνω μετά τις 12 το βράδυ και γι' αυτό έχω καταντήσει να κοιμάμαι 4 με 5 το πρωί.

 

Κατερινάκι, ο Πανούλης στην αρχή έκανε τσισάκια καθιστός γιατί δεν έφτανε να κάνει όρθιος. Δεν του είχα πάρει το σκαλάκι. Όταν όμως ψήλωσε και έφτανε, δεν ξανάκανε καθιστός. Την Παρασκεύη μου είπε ότι πήγε τουαλέτα και έκανε όρθιος αλλά δεν τον είδαν. Θα τον ρωτήσω ξανά τι γίνεται και άμα είναι θα το συζητήσω με την δασκάλα. Καλά κάνεις και δεν αρνείσαι στον Νικόλα τον θηλασμό. Είναι πράγματι πολύ λεπτές οι ισορροπίες. Για τον Νικόλα έχω να πω κι εγώ ότι είναι πολύύύύύύύύύύ φάτσας! Και η Αγγελικούλα με τον Γιωργάκη όμως είναι πανέμορφα!

 

Άννα Μαρία, πάντα γελάω με τις ατάκες του γιου σου! Είναι φοβερός! Ευτυχώς η μαμά σου σε βοηθά όσο μπορεί! Ειδικά σε λίγο καιρό με τα δύο θα σου χρειαστεί η βοήθειά της. Ακόμα παιδεύεσαι με ζαλάδες και εμετούς;; Έτσι ήσουν και με τον Αντρέα; Ήθελα να σου πω ότι στην Ελλάδα οι νονοί παίρνουν και τον σταυρό αλλά με πρόλαβες που έγραψες ότι το παιδάκι θα πάρει σταυρό από τον μπαμπά του. Δεν τους πειράζει τους γονείς τους κάτι τέτοιο; Τι σχέση έχουν οι γονείς με την πεθερά σου και είχε το θάρρος η πεθερά να τους προτείνει κάτι τέτοιο;

 

Βασούλα, περαστικά στο κοριτσάκι σου. Σαν κι εσένα κι εγώ. Μισώ τις ιώσεις. Μια καλά και δέκα άρρωστα, όπως σωστά είπες. Είσαι καλύτερα σήμερα ή πονάς ακόμα; Να ρωτήσω κάτι; Γιατί κάνεις εξετάσεις; Την Ιωάννα δεν την συνέλαβες φυσιολογικά; Συνήθως τέτοιες εξετάσεις γίνονται πριν τεκνοποιήσει μια γυναίκα. Μετά το 1ο παιδί ξέρεις πως δεν έχεις πρόβλημα - αφού συνέλαβες ήδη μια φορά.

 

Κατερίνα μου, περαστικά στον Γιωργάκη σου. Καλά θα κάνεις και θα τον κρατήσεις στο σπίτι. Έχετε πολύ κρύο εκεί. Ζούμπα γιατί δεν πήγες;;; Με τόσο χοροπηδητό δεν πιστεύω ότι θα καταλάβαινες κρύο.. Αχ βρε Κατερινάκι μου, σκέφτομαι πολλές φορές πόσο πολύ κουράζεσαι. Ξέρω ότι κι εσύ δεν έχεις ιδιαίτερη βοήθεια και όλα περνούν από τα χέρια σου. Έχεις και 3 παιδάκια σε δύσκολες ηλικίες... Με τον Πάνο, δεν με πείραξε τόσο που έκανε καθιστός τσίσα, όσο ότι του το επέβαλαν. Δεν του αρέσει να κάνει καθιστός και γι' αυτό μου το είπε.

 

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΡΟΧΑΛΙΖΕΙ... ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΡΟΧΑΛΗΤΟ ΤΟΥ....ΤΑΡΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ...

 

Συνεχίζω...

 

Μαρίνα, τι κάνει ο Αντωνάκης; Εσένα ποιος σου τον κρατάει όταν λείπεις στη δουλειά; Οχτάωρο δουλεύεις;

 

Αλεξάνδρα, τι εννοείς ότι αναλαμβάνει ο άντρας σου την Κωνσταντίνα το βράδυ;; Δεν κοιμάται αφού έρθει στο κρεβάτι σας;; Ζητάει γάλα; Ο Πάνος ερχόταν και συνέχιζε τον ύπνο του. Η Αλεξάνδρα ξεσηκώνεται και δεν κοιμάται αμέσως. Της δίνω γάλα και κοιμάται μετά από καμία ώρα..

 

Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι... Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω συζήτηση με Πάνο.

Πάνος: Μαμά, θέλω να σου πω κάτι αλλά μην το πεις σε κανέναν.

Εγώ: Πες μου Πάνο μου.

Πάνος: Μου αρέσει η Μαριέλα.

Εγώ: Το ξέρω Πάνο μου.

Πάνος: Το πρόβλημα είναι ότι αρέσει και στον Παναγιώτη.

Εγώ: Φίλος σου είναι ο Παναγιώτης;

Πάνος: Αυτό είναι το πρόβλημα.

Εγώ: Στην Μαριέλα ποιος αρέσει;;

Πάνος: Εδώ είναι που χρειάζομαι την συμβουλή σου. Να ρωτήσω τη Μαριέλα ποιον προτιμάει;;;;

 

ΕΜΕΙΝΑ... Αυτό το παιδί με έχει στείλει αδιάβαστη. Ερωτύλος! Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ανθη μου γκρινιαξε!!!

Να ενωσουμε τις γκρινιες μας γιατι κ εγω σαν εσενα τα χω δει οοοολα

Δεν εχω παραπονο στο σπιτι ο αντρας μου βοηθα πολυ αλλα παλι ολα απο μενα περνανε στανταρ κ οπως ειπες κ εσυ χωρις τον βασιλη δε μενω λεπτο εμενα η μανουλα μακρια επιασε κ δουλεια η πεθερουσκα κοντα την εχω αλλα ηδη κρατα τα απογευματα το β οσο δουλευω

Σνιφφφ

Βαστα γερα ανθουλι μου μιλα ρε κ στο συζηγο οτι θες λιγο βοηθεια γιατι απο μονοι τους δε παιζει με τιποτα να παρουν μπρος

Βλεπω ειδησεις ολο σεισμο κανει στη κεφαλονια απαπαπαπα τους εχει ξετιναξει ψυχοπλακωθηκα

Καλα ελιωσα με το γιο σου ετσι κ ο δικος μου πολυ αγαπησιαρης τωρα εχει τη γιωργια γυναικα λεει κ ειναι η νεραιδα του

Χτες ελεγε στον αντρα μου μολις μεγΑλωσω θα παντρευτω εγω τη μαμα να βρεις αλλη γυναικΑ λεει ο αντρας μου δε γινεται η μαμα ειναι δικιΑ μου γυναικΑ

Κ λεει ο βασιλης θα σου βρω αλλη βρε μπαμπουνακο εσενα!!!

Σημερα τον πηγα σχολειο ειναι περδικι ποσες μερες τωρα ελπιζω να μη κυλησουμε παλι..

Ρεπαρωωωω κ ειμαι στο τζακακι δε θα κανω τιποτα σημερα μονο φαι μπροζολες με πατατουλες σκουπισμα σφουγγαρισμα

Θα ξεκουραστω!!

Θα ξαναμπω παω να φτιαξω πρωινακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, τι κανετε?

Εμεις καλα σε γενικες γραμμες. Ειχα την Αγγελικη αρρωστη το σκ ξεκινησε με βηχα την παρασκευη το βραδυ και σαββατο βραδυ και κυριακη εκανε πυρετο. Απο χθες το βραδυ στις 12 που ειχε 38.8 και της εδωσα αντιπυτερικο δεν εχει ξανακανει. Ελπιζω να την γλιτωσουμε οι υπολοιποι, την ειχα και μακρια απο τον μικρουλη και συνεχεια καναμε τα χερια μας ολοι με οινοπνευμα. Σημερα δεν την εστειλα σχολειο, αυριο ομως αν ειναι οπως σημερα καλα μαλλον θα την στειλω.

Βασω περαστικα στη ιωαννουλα, ο βηχας παντα αργει να φυγει, το οτι εγινε υγρος δειχνει οτι παει καλα αν και τα φλεματα δυσκολα τα διαχειριζονται. Εμενα χθες απο το βηχα που ειχε με τα φλεματα εκανε και εμετο, δεν προλαβε να σηκωθει και απο το κρεβατι και αλλαζα ρουχα νυχτιατικα, μετα ομως ηρεμησε γιατι φυγαν τα παλιοφλεματα.

Κατερινα περαστικα στον Γιωργακη σου, ποσα πραγματα εκανες και εσυ το σαββατοκυριακο. Για κουκετα ναι δεν το ειπα καλα, ναι δεν νομιζω να υπαρχει τριοροφη αλλα ελεγα μηπως βαλω μια διπλη και να βγαινει και ενα συρρομενο κρεβατι απο κατω στο υψος του κατω κρεβατιου. Δεν ξερω βεβαια αν θα με βολεψει αυτο το συστημα μαζευε ανοιγε συνεχεια κρεβατι. Το σκεφτομουν για να μου μεινει ο ενας τοιχος ελευθερος γιατι αργοτερα θα θελω να βαλω και καμια βιβλιοθηκη, αλλιως θα κανουμε αυτο που λες δυο και ενα. Θα σου στειλω πμ με το ονομα στο fb.

Για τις ευχες ξερω αυτο που λεει η Αννα Μαρια. Μονο που σε μενα μου διαβασε της γεννησης μαζι με αυτη της 8ης μερας.

Αννα Μαρια ευτυχως που κοιμηθηκες και συνηλθες. Ενιωσες και το μπεμπακι τελεια!

Μαγδα ευτυχως καλυτερα ο βασιλακης σου. Καλοκαιρι θελω και εγω!!!!!!! Οσο για πραγματα για μας υπομονη μολις μεγαλωσουν λιγο ακομα θα εχουμε και για μας περισσοτερο χρονο, ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον....

Θα συνεχισω μετα φιλακια για την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Ευτυχώς σήμερα είμαι καλά. Πήγα στο γυναικολόγο και πήρα μια βεβαίωση για την αίτηση άδειας μητρότητας, πήγα στη Δημοτική Βιβλιοθήκη, μετά ήρθα σπίτι, μαγείρεψα και έκανα συμμαζέματα. Έφτιαξα πατάτες γιαχνί, μια αγιορείτικη συνταγή και ήταν πεντανόστιμες! Είχαν μέσα πολλά μπαχαρικά, κανέλα, κύμινο, πάπρικα, δάφνη, μπαχάρι, μιαμ! Ο Αντρέας μας έβγαλε την ψυχή μέχρι να φάει, παρ' όλο που του άρεσε. Αρχικά ήθελε μέσα φέτα, μετά ήθελε κι άλλη φέτα, μετά ανέφερα εγώ το γιαούρτι και ήθελε και γιαούρτι, μετά ήθελε κι άλλο γιαούρτι, μετά τα βάλαμε όλα στο ψυγείο για να μη ζητάει συνέχεια, κι άρχισε να κλαίει, κατέβηκε απ' την καρέκλα του και προσπαθούσε ν' ανοίξει το ψυγείο, τελικά του το άνοιξα εγώ, βρήκε τη μυζήθρα που έτριψε προχτές ο άντρας μου για τα μακαρόνια, και ήθελε αυτήν, του έβαλα λίγο, μετά ξαναήθελε, μετά πάλι, τουλάχιστον με τούτα και με κείνα έφαγε όλο του το φαΐ! 

Τώρα ξεκουράζομαι υποτίθεται, παρ' όλο που έχω τον Αντρέα να τριγυρίζει. Τώρα ψάχνει την ξύστρα του και λέει "τσύτα μου, πού είσαι; Ωχ όχι! Πού είναι η τσύτα;". 

Μάγδα τελικά απ' την περίοδο ήταν όλα τα συμπτώματα ε;

Κι εγώ έχω κάτι ρούχα για σιδέρωμα, ουφ... 

Εγώ είχα ρωτήσει για τα πόδια, ευτυχώς που είναι όλα οκ!

Εμείς είχαμε ξεχωριστά δωμάτια με τον αδελφό μου. Μια φορά μόνο μας έβαλαν μαζί, στο ίδιο κρεβάτι, επειδή φιλοξενούσαμε κόσμο, και δεν αντέξαμε περισσότερο από είκοσι λεπτά. Μαλλιοτραβηχτήκαμε, και τελικά κοιμήθηκε ο ένας με τη μαμά κι ο άλλος με τον μπαμπά.

Κι εμείς έχουμε πολύ αέρα και σήμερα.

Δεν ξέρω αν θα σου δώσω κουράγιο, πάντως η ξαδέλφη μου που έχει δύο παιδιά, πηγαίνει κεραμική, χορό λάτιν και δεν ξέρω τι άλλο. Α, φυσικά είναι 51 και τα παιδιά της σπουδάζουν στην Αγγλία, οπότε, κάνε λίγα χρόνια υπομονή βρε! :P

Εγώ πέρσι πήγαινα κεραμική, αν θυμάστε, αλλά φέτος δεν είχα όρεξη, και καλύτερα που δε γράφτηκα, γιατί με τη εγκυμοσύνη αποκλείεται να ξυπνούσα πρωί και να πηγαίνω. Φέτος δεν κάνω κάτι άλλο, έχω και το Κατηχητικό βέβαια, του χρόνου, όμως, θέλω να κάνω κάτι, ίσως μαγειρική ή κάτι με κατασκευές ή τούρκικα, θα δω αν θα τα προλαβαίνω βέβαια, χιχι! Ο άντρας μου πηγαίνει τοξοβολία, Δευτέρα απόγευμα, κι απλά έρχεται η μάνα μου λίγο νωρίτερα και κρατάει τον Αντρέα. Πέρσι πήγαινε μαστορέματα και πρόπερσι καράτε. Όλα αυτά είναι σε μαθήματα του Υπουργείου Παιδείας ή του Δήμου και κοστίζουν ελάχιστα, περίπου 50 ευρώ το χρόνο.

Ανθή θα πρέπει να μιλήσεις με τον άντρα σου. Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνει τίποτα στο σπίτι. Εγώ δε θα άντεχα έτσι. Ο δικός μου κάνει πάααααρα πολλά, αλλά βέβαια δε δουλεύει. Αλλά και πάλι, δεν έχει σημασία, γιατί δουλεύεις κι εσύ και έχεις και τις διορθώσεις. Πες του, αφού δε βοηθά, να πληρώνει γυναίκα να έρχεται να καθαρίζει. Ε μα! 

Καλέ, το μωρό που θα βαφτίσουμε είναι του αδελφού του άντρα μου! Γι' αυτό και ανακατεύεται η πεθερά. 

Κι εμένα μου σπάει τρομερά τα νεύρα το ροχαλητό του άντρα μου. Το τι κλωτσιά, μπουνιά και τσιμπιά έχει φάει, δεν περιγράφεται, αλλά ούτε που χαμπαριάζει το βόδι, χιχι! 

Καλά, απίστευτη η συζήτηση με το Πανούλη!!!

Μάγδα, πολύ γέλιο και η δική σας συζήτηση με το Βασιλάκη.

Καγκουράκι περαστικά στην Αγγελικούλα!

Η τριώροφη κουκέτα όπωςτην περιγράφεις θα είναι πολύ λειτουργική. Η φίλη μου που σας λέω που μένανε τέσσερα παιδιά σε ένα δωμάτιο, είχαν δύο καναπέδες που γίνονταν κρεβάτια, το βράδι τα άνοιγαν και τα πρωί τα έκλειναν και συμμαζευόταν το δωμάτιο. Εμείς στο δωμάτιο του Αντρέα έχουμε ήδη βιβλιοθήκη, αλλά κάποια στιγμή θα μπει και κανένα γραφειάκι, κ.λπ., οπότε πρέπει να έχουμε λίγο χώρο! 

Α, τον Αντρέα τον έχουμε τυπικά ακόμα στην κούνια, αλλά συνήθως κοιμάται στο κρεβάτι μας τώρα το χειμώνα. Πάντως, όποτε τον βάλουμε στο κρεβατάκι του, κοιμάται μια χαρά μέχρι το πρωί!

Σας φιλώ κορίτσια, με τρέλανε, θέλει συνέχεια να του ζωγραφίζω. Αρχικά μου ζήτησε τη Σοφία (ένα χαρακτήρα από κινούμενα σχέδια), μετά εκκλησία, μετά καμπαναριό, μετά παππούλη, μετά "παιζάκια", μετά τουτού... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Να ‘μια κι εγω μετα το εργασιακο τριημερο μου!!!Καλα ηταν ,αν και ειχε πολύ κουραση λογω ορθοστασιας αλλιως δεν εκανα και κατι κουραστικο,Ειχα ένα μηχανηματακι και σκαναρα ένα barcode που ειχε κάθε γιατρος για να φαινεται η εισοδος και η εξοδος του από το συνεδριο. Βεβαια επειδη επρεπε να μαζεψουν 12 ωρες για να παρουν ένα πιστοποιητικο  στο τελος  αλλα και επειδη είναι Ελληναρες,ηθελαν μπουν και μετα από λιγο να βγουν χωρις να τους σκαναρω  για καφε και κουβεντα…Τελικα από ότι εμαθα 4 μονο καταφεραν να πιασουν τις 12 ωρες!!χαχα οποτε τους κατεβασαν τις ωρες για να το παρουν και αλλοι!! Ελειπα πολύ στο Κωνσταντινακι και μολις γυρνουσα δεν με αφηνε .Ολο αγκαλιες,φιλια!!!Κοιμομασταν παρεουλα φυσικα…!!!Σημερα επιασα και εκανα ολο το σπιτι γιατι δεν εκανα τιποτα αυτές τις μερες…γυρνουσα βραδυ σπιτι  και ηθελα να πεσω σε κωμα για να ξυπνησω παλι το πρωι!!!Το Κωνσταντινακι επισης αρχισε να εχει πολύ φαγουρα στα χερια,εσωτερικα των αγκωνων…σκεφτηκα μηπως φταιει ότι τρωει πολύ γλουτενη που εχει αλλεργια και αρχισε να την πειραζει τωρα…Οποτε ειπαμε να την κοψουμε και να δουμε πως θα παει.

 

Βασω τελεια με την εξεταση!!!Τωρα θα περιμενουμε να μας πεις τα ευχαριστα!!!Πως είναι η Ιωαννα;σταματησαν οι διαρροιες;

 

Αννα Μαρια τι καλα που πινει φρεσκο χυμο ο Αντρεας!!Πως να κανω και την Κωνσταντινα να πιει;και εχουμε κατι ωραια πορτοκαλια από τον κηπο των γονιων μου…Τι πλακα εχει ο Αντρεας με τις ατακες που λεει…Τσιμπι τσιμπι!!!Αρχισες να νιωθεις καλυτερα διαβαζω,ωραια!!!Με γεια η κουκετα!!!μια χαρα και το μονο κρεβατι καλε!!!Για την βαφτιση συμφωνω με την Κατερινα ,από εκει και περα μπορει να επιλεξει ο νονος αν θα κανει σαν δωρο τον στολισμο,τις μπομπονιερες ή κατι άλλο.Αυτο με τα υπνοδωματια που λες,ο αντρας μου ηταν 3 αδερφια και ζουσαν σε 3αρι και μετα γεννηθηκαν και οι διδυμες αδερφες του!!Φανταζεσαι τι γινοταν!!!Μετα βεβαια μετακομισαν σε ένα σπιτι που στην ουσια ηταν 2 ενωμενα και ετσι απεκτησαν  ολοι το δωματιο τους !!Εμεις 2 δωματια εχουμε και μακαρι να μπορεσουμε να κανουμε πολλα παιδακια!!!

 

Μαγδα μιαχαρα σε βρισκω,2 αντρες εχεις σπιτι να σε χαιδευουν!!!Ποτε θα κανεις τις εξετασεις σου;

 

Κατερινα παλι καλα που κανατε την πρωτη σας βολτουλα γιατι τωρα κρυωσε ο καιρος και φυσαει πολύ!!!Κι εμας στην Κωνσταντινα μας ειχε ρωτησει το ονομα και σκεφτομουν ‘και αν μετα αλλαξουμε;;’’’η αν δεν το εχουμε αποφασισει;Εγω βεβαια την ειχα παει για τον σαραντησμο,όχι πιο πριν..δεν το ηξερα βασικα!!Για τριπλη κουκετα δεν το νομιζω ,όμως υπαρχουν κουκετες που εχουν και ένα συρταρωτο κρεβατι. Πολύ μπιαζουν οι κορες μας..χαιρομαι παντως που διαβαζω ότι τα ξεπερνανε αυτά!!!χαχα

 

Κατερινα κα,σημερα δεν αντεχα να απλωσω τα ρουχα με τον αερα,φανταζομαι εσας το κρυο που θα κανει εκει!!

 

Ανθη πες τα να βγουν από μεσα σου!!Γιατι δεν τους πιανεις ολους να  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνειχζω...

 

Ανθη πες τα σε μας να ξαλαφρωνεις!!γιατι δεν τους πιανεις να τους μιλησεις;ανθρωπος εισια και εσυ και κουραζεσαι...μπορει να σκεφτονται οτι δε τους θελεις μεσα στα ποδια σου οταν γυρνας σπιτι. Βρε τον Πανουλη τον ερωτυλο!!Τελικα τι συμβουτλη του εδωσες;;;Η Κωνσταντινα συνηθως,απλα ερχεται και συνεχιζει να κοιμαται.Αλλα ειναι κατι φορες που αν θελει κατι την πιανου παραξενιες.Τωρα τελευταια κοιμαται εξαρχης στο κρεβατι μας οποτε δεν ξυπναει!!!Αλλα ξερετε τι παρατηρησα,να μου πειτε κι εσεις την γνωμη σας.Κοιμαται και αναπνεει κανονικα,καποια στιγμη ακουγεται λες κατι εμποδιζει την μυτη της ,το ξανακανει αλλη μια φορα και τη τριτη κανει σαν ροχαλητο και κουνιεται ολοκληρη σαν να τρομαζει...Να ειναι κρεατακια;να ειναι οι αμυγδαλες που μας εχει πει η παιδιατρος οτι ειναι μεγαλες;η απνοια δεν ειναι ετσι ε;

 

Καλα Μαγδα πολυ γελασα με τον Βασιλη!!!ακου να βρει αλλη γυναικα στον μπαμπα!!!χαχαχα

 

Κατερινα περαστικα στην Αγγελικουλα,ελπιζω να μην ηταν τιποτα και να την γλυτωσατε ολοι!!!!Αν κανεις ετσι την κουκετα με το συρομενο να κοιταξεις να εχει αρκετο χωρο και για τα σκεπασματα ωστε να μην χρειαζεται να τα μαζευεις για να κλεισει το κρεβατι.Αλλιως μπορεις να εχεις μια κουκετα για τα 2 και μια δευτερη κουκετα με υπερυψωμενο το κρεβατι και απο κατω χωρο για γραφεια..

 

Αννα Μαρια αφου μετα απο τοσες προσθηκες εφαγε και ολο του το φαι ο Αντρεας χαλαλι του!!!Τι ωραια και οικονομικα αυτα τα μαθηματα που εχει το υπουργειο παιδειας!!!

 

σας φιλωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι! 

Γύρισα απ' το σχολείο, και με έπιασε η λαιμαργία μου και έφαγα λίγες πατάτες γιαχνί, ενώ στο σχολείο είχα φάει δυόμιση κομματάκια φλαουνόπιτα (κάτι σαν αλμυρό κέικ με τυρί), και ένα κομματάκι χαλούμι... Ουφ, με βλέπω να γίνομαι 800 κιλά... 

Αλεξάνδρα πού να δούλευες καθημερινά! Εμένα ο Αντρέας πολλές φορές δε με αφήνει να φύγω, μου λέει "όχι τη τσάντα", στέκεται μπροστά στην πόρτα, την ανοίγω και την κλείνει, βάζει το ποδήλατό του μπροστά, διάφορα άλλα παιχνίδια, για να μην μπορέσω να την ανοίξω. Πρέπει να έρθει ο άντρας μου να τον πάρει, τι να τον πάρει δηλαδή, να τον σύρει μερικά εκατοστά παραπέρα για να μπορέσω ν' ανοίξω μια χαραμάδα στην πόρτα και να φύγω! Άλλες φορές πάλι, ούτε που τον νοιάζει. Δεν πα να φύγω, ο Αντρέας το χαβά του!

Καλά, αυτό με τους Ελληνάρες πολύ κλασικό... Κι εμείς κάνουμε πολλά σεμινάρια, και πολλοί έδιναν το παρόν, υπέγραφαν στην αρχή και μετά ποιος το είδε. Γι' αυτό πλέον, στις περισσότερες περιπτώσεις, μας ζητούν να υπογράφουμε και μετά το τέλος του σεμιναρίου, για να βεβαιωθούν ότι δε φεύγει κανένας. Είναι λίγο υποτιμητικό και μας φέρονται λες και είμαστε μωρά, αλλά έλα που πολλοί κάνουν σαν μωρά και σηκώνονται και φεύγουν; 

Δεν ξέρω πώς του την έδωσε του Αντρέα και άρχισε να πίνει χυμό! Τώρα τον ζητάει κιόλας. Σήμερα που ήρθε η μάνα μου νωρίτερα για να πάει ο άντρας μου τοξοβολία, τον ρώτησε αν θέλει χυμό, μπανάνα ή μήλο και της είπε χυμό. Του έστιψε τρία πορτοκάλια, ήπιε και μετά της είπα να του δώσει και μια μπανάνα. Τον ρώτησε αν θέλει, είπε ναι, πάει να του δώσει και μόλις την είδε απομακρύνθηκε και της λέει "όχι μπανάνα". Την αφήνει η μάνα μου στο τραπεζάκι, και μετά από δύο λεπτά πηγαίνει ο Αντρέας, την παίρνει, προσπαθεί να την ξεφλουδίσει, τον ρωτάμε αν θέλει μπανάνα και λέει ναι. Ό,τι να 'ναι αυτό το μωρό...

Στη βάφτισ στολισμό δε νομίζω να κάνουν, ούτε κι εμείς κάναμε, και δε χρειάζεται κιόλας στη βάφτιση. Τις μπομπονιέρες ας τις πληρώσουν αυτοί, στο κάτω-κάτω ελάχιστα άτομα θα καλέσουν απ' ό,τι κατάλαβα.

Για το μονό κρεβάτι σχολίασα, επειδή οι περισσότεροι στην Κύπρο θεωρούν αυτονόητο ότι θα πάρουν στο παιδί τους ημίδιπλο ή και διπλό κρεβάτι ακόμα. Αφού και ο άνθρωπος στο κατάστημα επίπλων μας κοιτούσε περίεργα που ζητήσαμε μονό.

Α, για τα χάδια που λέγαμε, ο Αντρέας είναι με τις ώρες του. Κάποιες φορές, ειδικά το βράδι που ξαπλώνουμε μαζί, με αγκαλιάζει, μου χαϊδεύει τα μαλλιά (μάλλον είναι αυτό που κάνουν κι άλλα μωρά για να κοιμηθούν), φέρνει τα μούτρα του στα δικά μου, ενώ κάποιες άλλες, ούτε να τον αγγίξουμε. Σήμερα πήγα να του ζουλήξω τα μάγουλα και μου λέει "ΟΧΙ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ", τρέχει, φεύγει, στέκεται κάπου μακριά και μου λέει "ήθα μακι-ά" (ήρθα μακριά). Κλααααψ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Είστε καλά; Η ώρα είναι περασμένη και μπήκα να σας σχολιάσω εν συντομία. Εμείς σε γενικές γραμμές καλά είμαστε.

Μάγδα μου, γκρίνιαξε κι εσύ για να νιώσω καλύτερα! Κουραζόμαστε οι μανούλες.. Βέβαια, ώρες ώρες σκέφτομαι πως όταν μεγαλώσουν θα αναπολούμε τις στιγμές που ήταν μικρά! Ερωτύλος και ο δικός σου γιος! Να τους γνωρίσουμε να κάνουν παρεούλα και να λένε τον πόνο τους για τις γυναίκες!! Χαχαχαχαχαχα.

 

Άννα Μαρία, συνέχεια κάνω παράπονα στον άντρα μου αλλά με θεωρεί άδικη. Δεν βρίσκω το δίκιο μου με τίποτα. Επίσης, ξέχασα να σας πω ότι τα Σάββατα λείπω γύρω στις 2 με 3 ώρες από το σπίτι το μεσημέρι γιατί πηγαίνω κομμωτήριο και κάνω και κάποιες δουλίτσες που προκύπτουν. Έτσι, έχει να τους δώσει και το μεσημεριανό φαγητό - το οποίο φυσικά φτιάχνω εγώ. Θεωρεί λοιπόν ότι κάνει πάρα πολλά και είμαι άδικη και γκρινιάρα γιατί αυτός δεν έχει δικαίωμα να πάει πουθενά το ΣΚ ενώ εγώ λείπω τόσες ώρες...Καλά, για δουλειές σπιτιού δεν το συζητώ... Nothing! Όσο για γυναίκα, φέρνω μία 2 φορές το μήνα αλλά εννοείται πως δεν φτάνει μόνο αυτό. Τέλος πάντων. Έχει άλλα θετικά.. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή... Με το ροχαλητό τι προτείνεις να κάνουμε;;; Δεν την παλεύω λέμε.... Δουλεύουν αυτά τα αυτοκόλλητα που πήρες στον δικό σου;

 

Αλεξάνδρα μου, πόσα παιδάκια θέλεις να κάνεις;; Διαβάζω ότι θες πολλά! Χαρά στο κουράγιο σου! Αχ με αυτές τις αλλεργίες... Θέλει προσοχή! Στον ερωτύλο μου έδωσα τη συμβουλή να μην την ρωτήσει τίποτα. Για μια αξιοπρέπεια ζούμε!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα!

 

Κατερίνα, πώς είναι η Αγγελικούλα σου; Την έστειλες σήμερα στο σχολείο; Καλά κάνετε και βάζετε στα χέρια οινόπνευμα! Αν πιστεύω ότι τα τόσο μικρά μωράκια συνήθως δεν κολλάνε εύκολα... Δεν ξέρω, μπορεί να λέω και βλακεία.

 

Πάω για νάνι. Ελπίζω σήμερα να κοιμηθούμε καλά. Χτες η μικρή ξύπνησε στις 6 το πρωί και ξανακοιμήθηκε στις 10 !!!! Τα είδα όλα...

 

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω για την Αλεξάνδρα μου! Έχει μεγαλώσει πολύ και λέει κάθε μέρα περισσότερες λεξούλες! Πλέον κάνει και φρασούλες των 3-4 λέξεων (πχ. όχι Πάπο, κακό παιδί). Πάπο λέει τον Πάνο! Όταν θέλει να πάει βόλτα λέει : "έλα μαμά, φαν"(δηλαδή μπουφάν). Μας έχει τρελάνει η ζουζούνα! Επίσης, πλέον μετράει και χωρίς να την βοηθάμε. Παραλείπει όμως το 3 και αντί για 10 ξαναλέει 4 χιχιχιχι! Αυτά για την κοριτσάρα μου! Φιλιά από την κουκουβάγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ανθή κι εγώ κάπως σαν την Αλεξάνδρα ήμουν σήμερα. Ξύπνησα έξι και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Οκτώμιση ξύπνησε ο Αντρέας, του έφτιαξε ο άντρας μου γάλα, το ήπιε στο κρεβάτι, και κατά τις εννιά φύγανε, οπότε κάπου τότε κοιμήθηκα κι εγώ. Σηκώθηκα κατά τις εντεκάμιση... 

Σήμερα έχουμε την καλλιτεχνική εκδήλωση στο σχολείο. Δεν ξέρω τι αρμοδιότητες θα έχω, φαντάζομαι θα κάθομαι με τους μαθητές που διαβάζουν και θα τους συντονίζω. Το πρόβλημά μου, όμως, είναι ότι, ακόμα κι αν έχω κάποιο σαφές καθήκον, θα ανακατευτώ και με άλλες δουλειές, π.χ. στον μπουφέ (όχι μόνο για να τρώω, χιχι!), και αλλού. 

Ανθή κι εγώ γι' αυτό το λόγο δε φέρνω γυναίκα. Φυσικά δε μας περισσεύουν για γυναίκα, αλλά αν ήταν απαραίτητο, θα τα εξοικονομούσαμε από κάπου αλλού. Αλλά τι νόημα έχει να έρχεται κάθε δεκαπέντε, αφού το σπίτι γίνεται χάλια κάθε μέρα; 
Απ' ό,τι βλέπω πάντως, ο άντρας σου είναι περίπου στο στιλ του δικού μου. Ξεροκέφαλος και πεισματάρης. Εμένα καθόταν από τις εννιά το πρωί μέχρι τώρα (μία παρά τέταρτο) στον υπολογιστή, έπαιζε και μιλούσε με ένα φίλο του στο σκάιπ. Περιμένω να πάει να μου φέρει αβγά, γιατί σήμερα τρώμε ομελέτα φούρνου, και όσο να 'ναι, είναι και πολύ εκνευριστικό να έχεις τον άλλον στο σαλόνι και να μην επικοινωνεί με το περιβάλλον, να του μιλάς και να νευριάζει επειδή τον ενοχλείς, και να αγνοεί και το μωρό. Του γκρίνιαζα, λοιπόν, με τακτ (ξεφυσούσα, κ.λπ.), κι αυτός εκνευριζόταν περισσότερο, μου έλεγε " κι εσένα δηλαδή τι σε πειράζει που κάθομαι εγώ, μιλάω μ' ένα φίλο μου και τελειώνω μια δουλειά" (όπου δουλειά, βλέπε παιχνίδι) και μετά μου λέει και το κορυφαίο "γιατί με κρίνεις; Γίνατε όλοι κριτές των πάντων". Ό,τι να 'ναι... 

Όπως λες κι εσύ, όμως, έχει άλλα θετικά, π.χ. μου φτιάχνει κάθε μέρα πρωινό και μου το φέρνει στο κρεβάτι, κάνει πολλές δουλειές στο σπίτι, κάνει τα ψώνια, πληρώνει τους λογαριασμούς (με δικά μου λεφτά εννοείται), παίζει με το μωρό και άλλα. Το μεγάλο του ελάττωμα είναι το κόλλημα με τον υπολογιστή. Τώρα έκανε μια αίτηση για ένα βιβλιοπωλείο και έχει όλα τα προσόντα που ζητούν. Για να δούμε... Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις τον απορρίπτουν επειδή "θέλουν κοπέλα"... 

Τα αυτοκόλλητα για το ροχαλητό δεν του τα πήρα εγώ, τα πήρε μόνος του. Συνήθως ξεχνάει να τα φορέσει, αλλά κάνουν δουλειά. Αυτόν τον καιρό πάντως έχει μειωθεί το ροχαλητό του ευτυχώωωως...

Καλά, πολύ γέλασα με την απάντηση που έδωσες στον Πανούλη, και πιο πολύ με το σχόλιο που έκανες!!!!! 

Μπράβο στην Αλεξάνδρα!!! Είναι πολύ μπροστά! Ο Αντρέας σ' αυτήν την ηλικία έλεγε μόνο λεξούλες, όχι προτάσεις. Εμάς μετράει και λέει "ένα ζύο τία τέτεα πέντε έτσι επτά οκτώ εννέα είκοσι εκατό". Μετά μετράει από το έντεκα, φτάνει στο είκοσι και πάλι λέει μετά "εκατό"!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και εγω, θηλαζω τον μπομπιρα, ο Νικολας με την μαμα μου βολτα εξω και η Αγγελικη σχολειο. Ποτε θα φτιαξει ο καιρος να βγαινουμε καμια βολτα γιατι ο Νικολας ειναι σαν αγριμι μεσα στο σπιτι. Μαζεψα σημερα κατι κορνιζες που ειχα σε δυο ραφακια, δεν θα αντεχαν αν τις αφηνα αλλο εξω και μαζεψα και ολα τα παιδικα dvd γιατι τα κατεβαζε ο νικολας τα ετρωγε και φυσικα δεν επαιζαν μετα απο λιγο κολλουσαν. Η Αγγλελικη καλα ηταν χθες ολη μερα χωρις πυρετο οποτε την εστειλα σχολειο σημερα, και βηχας την πιανει μονο το βραδυ που ξαπλωνει, πισινα δεν θα την παω σημερα απο πεμπτη παλι.

Ανθη ειδες ο πανουλης ζηταει τη γνωμη της μαμα του για τα κοριτσια!! Χαχαχαχ γλυκας. Ρωτησα την Αγγελικη αν εχει δει πως κανουν τσισα τα αγορακια στο σχολειο και μου ειπε ορθια οπως ο μπαμπας! Για τις δουλειες τι να πω και παλι καλα που φτιαχνει μια φρουτοκρεμα ο ανθρωπος και στην κραταει λιγο να κοιμηθεις νομιζω οτι οσο και να μιλησεις αν δεν το εχει και αυτο το λιγο που κανει φαινεται πολυ για τον ιδιο. Παντως εχεις δικιο γιατι και εσυι δουλευεις και λειπεις απο το σπιτι οπως και ο ιδιος συν την διορθωση συν ολες τις αλλες δουλειες του σπιτιου, οποτε ισως καπως πρεπει να μοιρασετε κατι. η αλεξανδρα ειναι κουκλαρα την ειδα στις φωτο, με τετοια ομορφη μαμα φυσικα πως να μην βγει και η ιδια ομορφη και τι καλη που λεει τοσα πολλα, ο δικος μου ποτε θα πει καμια λεξη μονο μαμα μπαμπα ξερει να φωναζει και λεει μαμ, τυι (τυρι) γκιλ(αγγελικη).

Α ξεχασα μου εστειλε ο φωτογραφος τις φωτο της βαπτισης, ναι ναι τωρα πηρα τα δειγματα και μου εχει φτιαξει ενα slideshow με τις καλυτερες ετσι να παρω μια ιδεα για το αλμπουμ, ο Πανουλης ειναι σε αρκετες με τα παιδακια και μου εχει βαλει και μια την εισοδο στον Ομιλο και φαινεται ο κοσμος που μπαινει, ε εισαι εσυ με το λευκο φορεμα και τα μαυρα λιτα μαλλια να ανεβαινεις πολυ ωραια!!!!

Αννα μαρια γελασα παλι με τον Αντρεα και την ξυστρα! Μας δινεις παντως πολυ κουραγιο με την ξαδερφη σου σαν παραδειγμα πιστευω και μεις στην ηλικια της και με τα παιδια μακρια απο το σπιτι για σπουδες να προλαβαινουμε να κανουμε πραγματα και για μας. Ωραιες και ολες αυτες οι δραστηριοτητες αν εχεις σταθερο προγραμμα και χρονο γιατι να μην πας. Ετσι κανει και ο Νικολας οταν φευγει το πρωι ο Κωστας βγαινει μαζι του καθετε στο σκαλοπατι μεχρι να βαλει παπουτσια και φυσικα τον περνω αγκαλια και τον βαζω μεσα με γκρινια, η Αγγελικη παλι ηταν παντα αδιαφορη, ειναι στο παιδι τι να πω.

Μαγδα μεγαλος γλυκας και ο βασιλακης σου, ανυπομονω να μου κανουν και οι δικοι μου τετοιες γλυκες και να λενε τετοια.

Αλεξανδρα κουραση το συνεδριο αλλα πιστευω ξεφυγες λιγο απο την καθημερινοτητα. Λες να ειναι απο την γλουτενη αυτο καλα θα κανεις να το σταματησεις λιγες μερες να δεις πως θα παει η μικρουλα. Φρεσκο χυμο πινει και ο Νικολας τωρα τελευταια αλλα δεν του δινω σκετο πορτοκαλι, φτιαχνω το πρωι για μενα στον αποχυμωτη και βαζω πορτοκαλι, μανταρινι, μηλο, αχλαδι, ακτινιδιο και καροτο και του βαζω σε ενα ποτηρακι και τα τσακιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...