Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Βασουλα ανθουλι μου που χαθηκατε μωρε;;

Η αλεξ αρρωστουλα κ λιγο αρρωστουλι κ το κωνσταντινακι γιαυτο τη χασαμε

Ισως ξαναμπω το ζουζουνι θελει παζλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε?

Εγω τολμω να πω οτι νιωθω λιγο καλυτερα, ποναω μονο στον γοφο οποτε με το περπατημα τα παω καλυτερα και εκει που δυσκολευομαι ειναι οταν απο καθιστη πρεπει να σηκωθω. Δυο απογευματα τωρα για καμια ωρα νιωθω πολυ εντονη πιεση χαμηλα σαν να σπρωχνει προς τα κατω το μωρακι οποτε υποψιαζομαι οτι κατεβαινει. Κατα τ ´αλλα νιωθω οτι με επιασε αυτο το αισθημα της φωλιας που λενε, χθες ηθελα να καθαρισω το σπιτι, οκ τα μισα μπορεσα να κανω, ηταν που ξεστολισαμε κιολλας οποτε ηταν ευκαιρια και σημερα εβγαλα και επλυνα δυο κουρτινες και αυριο θα πλυνω αλλη μια.

Αυτος που με εχει παιδεψει δυο μερες τωρα ειναι ο μικρος σκασανε 4 δοντακια μαζεμενα και ειναι μεσα στην γκρινια, ειναι κολλημενος πανω μου και θελει να θηλαζει συνεχεια. Το βραδυ ειδικα θηλαζει κανα μισαωρο εμενα με πιανουν συσπασεις καποιες με λιγο πονο τον απομακρυνω απο το στηθος κλαιει και ξανα απο την αρχη. Και το αλλο τρεις μερες τωρα δεν εχει κοιμηθει μεσημερι ελπιζω να ειναι φαση γιατι δεν με περνει απο τωρα να κανει κατι τετοιο χρειαζομαι ενα δυωρο το μεσημερι να ανσυνταχθω, να κανω καμια δουλεια ε και αν προλαβω να ξεκουραστω και λιγο.

ΑΜΚΑ ειναι ο αριθμος μητρωου κοινωνικης ασφαλισης ενα νουμερο βασικα για τις ιατρικες και φαρμακευτικες υπηρεσιες. Το βιβλιαριο υγειας του παιδιου μας το δινει το μαιευτηριο αλλα λεω για το αλλο αναλογα με το ταμειο ασφαλισης των γονιων, δεν πληρωνεις ομως κατι, ουτε για τα εμβολια εχω πληρωσει ποτε τιποτα μου τα γραφει η παιδιατρος τα περνω απο το φαρμακειο με μηδενικη συμμετοχη και το παω και μας το κανει.

Κατερινιω ωραια περασατε!!! Μεγεια και οι αγορες σας!!! Και καλη αρχη παλι απο μεθαυριο στην δουλεια και στα σχολεια σας.

Θα δωσω χαιρετισματα στην Ανθη αλλα μου κανει εντυπωση που δεν απαντησαν ουτε σε κεινη ουτε οταν τους εγραψα και εγω, τι να πω....

Αννα μαρια ευτυχως που κοιμασαι εσυ καλυτερα γιατι οπως βλεπεις εγω χαλια μου το εκανε δευτερο βραδυ αυτο να ξυπνησει δηλαδη στις 5 και να μεινει ξυπνιος μεχρι τις 7, χθες το πρωι οχι και ελπιζω ουτε και σημερα, απλα αργει να τον παρει ο υπνος γιατι τον κοβω οπως θηλαζει.

Χριστινα το βασικο οτι περασατε καλα ολοι και μαζι ποιος εχει ορεξη για χορους! Και του χρονου ετσι με υγεια και αγαπημενοι ολοι!

Μαγδα εμενα δεν μου ειχαν σπασει τα νερα, τα εχανα λιγα λιγα και δεν ειχα παρει χαμπαρι....παντως το παλεψες και με οσα ειπες οντως δυσκολο ειδικα αυτο με την σχεση της λεκανης με το μεγεθος του μωρου εχω ακουσει οτι ειναι βασικος λογος αν δεν χωραει να περασει. Για την τηλεοραση και τον υπολογιστη και εγω προσπαθω οχι πολυ ωρα καμια ωρα την αφηνω και μετα προσπαθω να κανει κατι αλλο να παιξει με puzzle ή τα παιχνιδια της και μετα παλι αν θελει καμια ωρα παλι. Παντως το δεχετε δεν φερνει αντιρρηση. Ο Νικολας δεν παρακολουθει θα κολλησει λιγο το ματι του αν βλεπει Μικυ η μικρη και τιποτε αλλο.

Αυτα παωνα κοιμηθω γιατι πηγε ηδη αργα και αυριο ξεκιναμε παλι παιδικο και θα τρεχω το πρωι να τα ετοιμασω ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι η Ανθή αλλά με άλλο προφίλ......Καλή χρονιά σε όλες σας!!!!Από τότε που άλλαξαν πλατφόρμα δεν μπορώ να μπω στον λογαριασμό μου. Εντωμεταξύ δεν φτάνει που έγινε ό,τι έγινε, οι διαχειριστές δεν μπαίνουν καν στο μάμυ για να λύσουν τα προβλήματα που έχουν δημιουργηθεί. Όπως καταλαβαίνετε έχω χάσει όλα σας τα νέα τόσες μέρες που δεν μπαίνω. Ελπίζω σύντομα να λυθεί το ζήτημα γιατί δεν θέλω να γράφω με αυτό το προφίλ. Να ξέρετε ότι σας σκέφτομαι! Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

κ μεις αρρωστουλια ειμαστε!η μικρη λαρυγγιτιδα, ο αντρας μου γριππωμενος, εγω με το λαιμο μου!ουφ!!!!το Σαββατο βραδυ η μικρη ξυπνησε και ειχε φλεγματα και εκανε λιγο εμετο βασικα τα φλεγματα!Κυριακη πρωι την πηραμε γιατρο γιατι μου δειχνε το λαιμο της και ελεγε μαμα πονω!τελικα ειχε δικαιο γιατι ο λαιμος ηταν κοκκινος!μας εδωσε σιροπι και ενιωθε καλυτερα!απο χτες ομως αρχισε βηχα παλι και σημερα πιο εντονο. . .για να δουμε!

Χτες ειχαμε βαφτιση στη Λευκωσια και πηγαμε!τη μικρη δεν την πηραμε, εμεινε με τη μαμα μου και υστερα πηγαν για φαγητο στις νονες της!αλλωστε ξεκινησαμε στις 10 το πρωι γιατι 11 ηταν η βαφτιση, 12 τελειωσαμε απ την Εκκλησια πηγαμε στο κεντρο και γυρω στις 2 φυγαμε!θα την ταλαιπωρουσαμε!ηρθαμε πισω και την πηραμε βολτα σε παιγνιδοτοπο!ωραια περασαμε!

Αννα Μαρια σημερα πας για αυχενικη ή κανω λαθος?ολα καλα να πανε!Ο ΘΕΟΣ μαζι σας!ο Αντρεας κανει νουμερα με τα καλαμακια?κι η Ιωαννα αυτο κανει!μια θελει το ενα χρωμα μια το αλλο!χαχα

Ανθη μου εκανες αλλο προφιλ αναγκαστικα?δεν πειραζει!καλη χρονια κιολας και χρονια πολλα!

Μαγδουλα περασαν και οι γιορτες!δεν πειραζει. . . πισω στη ρουτινα γιατι βαρεθηκαμε και τα φαγητα και τα γλυκα τα παντα!εγω απο σημερα μπηκα σε προγραμμα!4 κιλα εχω βαλει γιατι αφεθηκα και τωρα πρεπει να τα χασω γιατι αλλιως θα μαζευτουν!

Καγκουρακι καλυτερα εισαι . . .!μπραβο!αμαν ο Νικολας σου κανει ζορια?φαση θα περναει με το μεσημεριανο υπνο!ισως τον ταλαιπωρουν και τα δοντια και ειναι γκρινιαρης αυτες τις μερες!

Χριστινακι δεν χρειαζεται χορος και τραγουδι για να περασουμε καλα!υγεια να εχουμε πανω απο ολα και τα αλλα ολα ειναι δευτερευοντα!χρονια πολλα και για τη γιορτη σου!

ΚΑ1 καλη ιδεα ειναι να αφηνεις ενα σημειωμα στο Δημητρακη οπως λεει και η Μαγδα!ετσι θα ξερει οτι τον σκεφτεσαι εστω κι αν εισαι δουλεια!σιγα σιγα θα συνηθισει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; Εμείς καλά, αν και νιώθω κουρασμένη, χωρίς να έχω κάνει και τίποτα. Ανοίγουν και τα σχολεία σήμερα, επιτέλους, να μπούμε στους ρυθμούς μας.

Για αυχενική θα πάμε αύριο, ουφ, ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Χριστίνα τι γίνεται; Δε χορέψατε ε; Ούτε κι εμείς είμαστε του χορού! :P

Μάγδα σε ζηλεύω! Κι εγώ θέλω να γυαλίσω το σπιτάκι μου, να λιώσω στον ύπνο και να απολαύσω το παπάκι μου, αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα απ' όλα αυτά. Για δουλειές ούτε λόγος, ένα φαγητό έκανα και ήμουν πτώμα, από ύπνο κάπως καλύτερα, αλλά το βράδι ξυπνάω 2-3-4-5 φορές, και μερικές φορές αργώ να ξανακοιμηθώ, ενώ, λόγω της κατάστασης, δεν μπορώ να παίζω με τον Αντρέα όπως παλιά. Αλλά ας μην παραπονιέμαι, χιχι!

Πολύ ωραία ιδέα αυτή με το ραβασάκι! Μου θύμισες τα συνθηματικά που είχαμε με τον πατέρα μου. Τα βράδια όταν ήμουν μικρή, φοβόμουν πολύ, και τα υπνοδωμάτια είναι στον πάνω όροφο. Οπότε, έπρεπε κάποιος μεγάλος (ο πατέρας μου τις περισσότερες φορές) να είναι πάνω μέχρι να κοιμηθούμε. Αρχικά, όταν ξάπλωνε κι αυτός, το σύνθημα ήταν να σηκώνει το χέρι του απ' το κρεβάτι (το δωμάτιο των γονιών μου είναι στην απέναντι άκρη του διαδρόμου απ' το δικό μου) και να με χαιρετάει, και το ίδιο έκανα κι εγώ, οπότε, ήμουν ήσυχη ότι, όχι μόνο ο πατέρας μου είναι εκεί, αλλά είναι και ξύπνιος (αν κοιμόταν φοβόμουν). Δεν είχα και μυωπία τότε, οπότε έβλεπα το χέρι. Τώρα αποκλείεται να τα κατάφερνα! Σε κάποια φάση, όμως, που δεν ήθελε να ξαπλώσει τόσο νωρίς, καθόταν στο διπλανό δωμάτιο, που είναι ένα μικρό σαλονάκι, και δεν μπορούσα να τον βλέπω. Του λέω "και τι σύνθημα θα έχουμε;" "περίμενε" μου λέει "να σκεφτώ κάτι". Κάποια στιγμή όπως ξάπλωνα, ακούω ένα ρυθμικό σφύριγμα. "Τι είναι;" ρωτάω. "Γεια σου" μου λέει, "γεια σου" του λέω κι εγώ, κι αυτό ήταν το σύνθημα "σφύριγμα-τι είναι;-γεια σου-γεια σου"!! Χαχα, τι μου θύμισες τώρα!

Για την τηλεόραση και το ίντερνετ που λες, είναι μια πονεμένη ιστορία. Δυστυχώς, όταν τον προσέχει ο άντρας μου, του βάζει Disney Channel στην τηλεόραση, και τον αφήνει να χαζεύει. Φυσικά, δεν κάθεται να βλέπει ασταμάτητα, κινείται, παίζει, κ.λπ., αλλά βλέπει κιόλας. Βρε του λέω, βρε του εξηγώ, τίποτα αυτός. Στον υπολογιστή θέλει σαν τρελός να βλέπει "Πέππα το γουρουνάκι" και ζητάει "ένα επεισό-ιο Πέπα", αλλά με το "ένα επεισόδιο" εννοεί, 1500 ώρες Πέππα. Έτσι και του βάλω 2-3 και μετά του το κλείσω, χτυπιέται, κλαίει και οδύρεται... Προτιμώ, όμως, να τον αφήνω να κλαίει, παρά να αποβλακώνεται. 

Καγκουράκι άντε, φτάνει η μεγάλη στιγμή!

Έχανες αμνιακό υγρό; Εμένα μου έχει καρφωθεί εδώ και 1-2 μέρες ότι χάνω κι εγώ αμνιακό υγρό. Τώρα γιατί μου έχει καρφωθεί αυτή η βλακεία, δεν μπορώ να καταλάβω. Ίσως επειδή έχω λίγα υγρά, αλλά όχι τίποτα το φοβερό, να είμαι συνέχεια μούσκεμα δηλαδή. 

Ανθή θα τους γράψω κι εγώ εκεί που έγραψες, γιατί είναι απαράδεκτο να μην ασχολούνται καν με τα προβλήματα των μελών. Τι το έχουν το φόρουμ δηλαδή; Ας το κλείσουν το μαγαζί αν δεν μπορούν να το διαχειριστούν.

Βάσω περαστικά σε όλους!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες,

Ανθη ελπιζω να λυθει το θεμα, ειδα εγραψαν οποτε στελνοντας τους καποιο email σε βοηθησουν.

Βασω μου περαστικα σας!!! Με το σιροπακι θα ανακουφιστει η Ιωαννα σας? αν θυμαμαι καλα δεν την γιορταζες σημερα ετσι δεν ειναι?

Αννα Μαρια ολα καλα αυριο με την αυχενικη θα πανε θα περιμενουμε νεα σου!!!!! Περναει πολυ γρηγορα ο καιρος εκλεισες κιολας το πρωτο τριμηνο εγω μετραω μερες....Τα πολλα υγρα ειναι φυσιολογικα μη σου μπαινουν ιδεες καλε, ολα καλα πανε. disney junior βαλαμε και μεις πριν κανα διμηνο και η αγγελικη θελει ολο καινουρια παιδικα αλλα ευτυχως αν της πω να κανουμε κατι αλλο να παιξουμε καποιο παιχνιδι σηκωνεται, στα πολυ δυσκολα κοβω το internet οποτε κολλαει της λεω οτι δεν μπορω νατο φτιαξω και ισως φτιαξει αργοτερα και οκ το αντιμετωπιζουμε χωρις υστεριες.

Μαγδα ρεπο σουπερ σε βρισκω.

Εγω σημερα ξεθαρεψα και ημουν ολο το πρωι εξω για δουλειες, εφορια, ΚΕΠ, ταχυδρομειο, κρεοπωλειο, ξανα εφορια γιατι το πρωι ειχε πεσει το συστημα, ευτυχως με τον Νικολα στο καροτσι και την κοιλια δεν στεκομουν σε ουρα κατευθειαν μπροστα για να με εξυπηρετησουν. Ακουσα και το κορυφαιο βεβαια ηταν μια που τσακωνοταν με μια αλλοδαπη για το ποια ηταν πιο πριν και μην τυχον και της παρει τη σειρα και γυρναει και μου λεει εσυ αφου εισαι ελληνιδα και εχεις και το μωρο ας περασεις μπροστα.

Αυτα αυριο εχω και γιατρο και σκεφτομαι να φτιαξω και την βαλιτσα σιγα σιγα. Εχω πλυνει και ολα τα μωρουδιακα αλλα το portbebe και το μπανακι με την αλλαξιερα δεν τα εχει φερει ακομα ο αντρας μου απο την αποθηκη.

Ο Νικολας εξακολουθει να ειναι αναστατος αυτες τις μερες, δεν πολυτρωει και ξυπναει περισσοτερες φορες μεσα στη νυχτα ....ατιμα δοντακια που τον ταλαιπωρουν.

Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!!Καλη χρονια!!Να χαιρεστε τα παιδακια σας ,με το καλο οι εγκυουλες!!!Εμεις περασαμε πολυ ωραια τΙς γιορτες. Χριστουγεννα πηγαμε στους γονεις μου,ηταν και μια ξαδερφη μου που εχει 2 παιδακια,το ενα ιδια ηλικια με την Κωνσταντινα κι ετσι περασε κι εκεινη πολυ ωραια.Παραμονη ειχαμε ενα παιδικο παρτυ-ρεβεγιον ,κι εκει περασαμε πολυ ωραια.Την επομενη των Χριστουγεννων στα πεθερικα.Πρωτοχρονια καναμε σπιτι.οικογενειακα!!Ειχα μαγειρεψει  σνιτσελ ρολο,αναψαμε τζακι,ηπιαμε κρασακι,το ξενυχτησε και η Κωνσταντινα που της επεσε και το φλουρι!!!και την επομενη μερα παλι τραπεζι στα πεθερικα.Πολυ φαι αυτες τι μερες..εβαλα 2-3 κιλακια!!!Τα φωτα πηγαμε παλιστους γονεις μου στο εξοχικο.και τις υπολοιπες μερες,βολτουλες σε εμπορικά,στο Christmas factory,σε φιλους.πολυ ομορφα!!Λιγο αρρωστουλες ημασταν,οχι κατι σημαντικο αλλα ειχα ενα βηχα που με ταλαιπωρουσε και δεν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ και ποναγε και το σωμα μου απο το ζορι μου να βηχω...Τωρα ειμαστε καλυτερα παντως!!!

 

τα νεα σας τα διαβαζα οσο μπορουσα,δεν τα θυμαμαι βεβαια ολα...

 

Κατερινα εφτασε ο καιρος και ετοιμαζεις και βαλιτσα !!!!Καπου διαβασα οτι μπορει να πας να γεννησεις μολις κλεισεις τις 37 βδομαδες.τελικα θα παριμενεις;αυτα τα γραφειοκρατικα το χειροτερο μου...ειδικα στην κατασταση σου,παλι καλα που σου δινουν προταιρεοτητα,εισαι και ελληνιδα!!τι αλλο θα ακουσουμε!!!

 

Αννα Μαρια ακομα δεν νιωθεις καλα;και στον Αντρεα ετσι ησουν;Ξεκινησε να πινει με καλαμακι ε;μπραβο!!!Η Κωνσταντινα εκοψε πριν κανα μηνα το μπιμπερο!!πινει το γαλα σε κουπα με καλαμακι!!Σημερα διαβαζω θα κανεις αυχενικη!!ολα καλα ευχομαι!!

 

Βασω περαστικά σε όλους σας!!!αντε φετος να ερθει και το αδερφακι!!!

 

Κατερινα κα τι ωραια η εκδρομη σας στα Τρικαλα!! ο Δημητρακης ανησυχει που δεν σε βλεπει το πρωι ε;κατι τετοια μου εκανε η Κωνσταντινα με τον παιδικο,νομιζε οτι δεν θα ερθω να την παρω. Ελπιζω να συνηθισει γρηγορα!!!

 

Μαγδα για την τηλεοραση που λες εμενα δεν βλεπει και ανοιχτη να ειναι,ασχολειται πολυ με τα παιχνιδια της.Ενα διαστημα ειχε κολλησει πολυ με τα παιδικα το πρωι που της εβαζα για να πινει το γαλα αλλα ευτυχως περασε αυτη η φαση.τωρα ζηταει να δει στον υπολογιστη κατι επεισοδια που της εχω κατεβασει αλλα κανουμε συμφωνια μονο για 1 καθε φορα!!Μεγαλο μωρο ο Βασιλακης ε;

 

Ανθη εκανες τιποτα με τον λογαριασμο σου;τι κανουν τα ζουζουνακια σου;

 

Χριστινα κι εμεις ετσι χωρις χορους αλλα παρολα αυτα περασαμε ωραια που ημασταν οικογενειακα!!Τοσα ακουμε,υγεια και αγαπη να υπαρχει και ολα τελεια!!!

φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Κάναμε την αυχενική, κι ευτυχώς όλα μια χαρά. Το μωρό έχει δύο πόδια, δύο χέρια, εγκέφαλο με δύο ημισφαίρια, στομάχι, ουροδόχο κύστη και κάτι άλλα ψιλά. Κίνδυνος για σύνδρομο Ντάουν κ.λπ. πολύ μικρός ευτυχώς! Όσο για φύλο, μας είπε ότι μάλλον είναι κορίτσι, αλλά χμ... ίσως φυτρώσει κάτι στο μεταξύ! :P Χωρίς πλάκα, είναι νωρίς, κι αυτή με επιφύλαξη το είπε. 

Καγκουράκι πλησιάζουν οι μέρες! Καλέ, το πορτ μπεμπέ είναι βασικό, πότε θα πλύνεις τα καλύμματα και να στεγνώσουν; Μήπως έχεις το δικό μου άντρα, που για να κάνει κάτι πρέπει να περάσουν δυο χρόνια από τη μέρα που του το ζητάω; Το μπανάκι δεν το χρησιμοποιείς; Το Νικόλα πού τον κάνεις μπάνιο; Εμείς είχαμε πάρει ένα μεγάλο μπανάκι, έτσι τώρα το βάζουμε μέσα στην μπανιέρα και τον κάνουμε εκεί μπάνιο. 

Κι εγώ όταν ο Αντρέας κολλάει με την Πέππα, κλείνω τον υπολογιστή, αλλά βάζει τα κλάματα, χτυπάει τον υπολογιστή, πηγαίνει στον μπαμπά του για να του βάλει αυτός, κ.λπ. Τώρα νομίζω σιγά-σιγά ηρεμεί. Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι ο άντρας μου του βάζει το πρωί αρκετή ώρα κινούμενα σχέδια στην τηλεόραση, γιατί βαριέται να ασχολείται, και θέλει να κάθεται αυτός στον υπολογιστή και να παίζει. Βέβαια, έχει μάθει πάρα πολλά πράγματα, και κυρίως πολλές λέξεις, αλλά και πάλι, δε νομίζω ότι είναι σωστό να βλέπει τόσες ώρες κινούμενα σχέδια. Το λέω, στον άντρα μου, αλλά δεν καταλαβαίνει, και προβάλλει διάφορες δικαιολογίες. 

Καλά, τι κουφό μ' αυτή τη γυναίκα... Άκου επειδή είσαι Ελληνίδα. Οι ξένοι δεν είναι άνθρωποι δηλαδή.

Αλεξάνδρα ωραία περάσατε τις γιορτές! 

Και στον Αντρέα έτσι ήμουν, μέχρι 17 εβδομάδων περίπου είχα συμπτώματα.

Κι εμείς κάνουμε συμφωνία με τον Αντρέα για ένα επεισόδιο, μάλιστα έρχεται και λέει από μόνος του "ένα επεισό-ιο Πέπα", αλλά δε αντιλαμβάνεται ακόμα στην ηλικία που είναι τη σημασία των αριθμών, οπότε το ένα επεισόδιο γι' αυτόν, σημαίνει "να δω όσο θέλω". Οπότε αν του βάλω 1-2 επεισόδια και το κλείσω, αφού του πω ότι συμφωνήσαμε για ένα επεισόδιο, κλαίει και χτυπιέται... Τουλάχιστον τα επεισόδια της Πέπας είναι πεντάλεπτα, οπότε δεν πειράζει αν δει περισσότερα από ένα.

Σας φιλώ κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δε σας είπα, μόλις είδα τώρα το τικεράκι μου που λέει ότι "ίσως το μωρό μπορεί να βυζαίνει τον αντίχειρα". Ε, λοιπόν, όχι μόνο τον βυζαίνει, αλλά όλη την ώρα με το δάχτυλο στο στόμα ήταν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια Αννα Μαρια !!ολα καλα,λες να ειναι κοριτσακι;;;Καλα κι εμενα ετσι εκανε η Κωνσταντινα στην ηλικια του Αντρεα,δεν καταλαβαινε οτι μολις τελειωνει το επεισοδιο δεν θα της βαλω αλλο και ας συμφωνουσε στην αρχη.Οποτε προσπαθουσα να την ξεγελασω καπως για να φυγει απο τον υπολογιστη χωρις κλαμματα!!Τωρα πια μολις τελειωνει το κλεινει και μονη της!!Εμενα εχει κολλησει με την Ντορα που αν και σπαστικη εχει μαθει κι εμενα πολλες λεξεις απο εκει,αλλα εχει κατι επεισοδια 25 λεπτα!!οποτε 1 ειναι υπεραρκετο!!Ο αντρας μου παλι δεν θελει να βλεπει ουτε αυτο το 1 αλλα ενταξει δεν νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικο να δει ενα παιδικο!!

παω να ξαπλωσω λιγακι γιατι χθες βραδυ παλι ξυπνησε η Κωνσταντινα ,ειπα να μην την αφησω να ερθει στο κρεβατι μας και με ξενυχτησε..και στο τελος ηρθε κ κοιμηθηκε μαζι μας!!Φοβαται λεει και δεν θελει το κρεβατι της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα, λες να είναι κορίτσι; Χμ... Πώς είναι να έχεις κορίτσι; Δεν το σκέφτηκα ποτέ μου... Αν ζητάει ροζ και κορδελίτσες και βαμμένα νύχια τι θα κάνω; Θα πηδηχτώ απ' το παράθυρο. :P

Ο Αντρέας έχει μάθει πάρα πολλά, κυρίως απ' την Πέππα. Τις προάλλες μου λέει "τι όμοφη μαμά που είσαι" και άλλη μέρα "τι ω-αία μαμά που είσαι" και το είχε ακούσει απ' την Πέππα. Χτες βράδι λέει "μπαμπά, μαμά, ελάτε να ζείτε. Ονάθωπο, έκανα Πέππα και Τζοτζ με-ο-σιόνι" (χιονάνθρωπο, τον έκαναν η Πέππα και ο Τζόρτζ με το χιόνι)!!!!! 

Άσε, εμείς έχουμε ένα θεματάκι με τον ύπνο. Τις μέρες που έκανε το τρελό κρύο, δεν είχε έρθει ακόμα ο υπνόσακκος, έτσι προτιμούσα να κοιμάται μαζί μας για να είμαι σίγουρη ότι είναι σκεπασμένος. Όταν ήρθε ο υπνόσακκος, του τον φορέσαμε, κοιμήθηκε στο κρεβάτι μας, πάνω απ' τις κουβέρτες (και καλά μεταβατική περίοδος) και το πρωί τον είχε κατουρήσει. Οπότε, μέχρι να πλυθεί, να στεγνώσει, κ.λπ., πάλι μαζί μας. Χτες βράδι είπαμε φτάνει, να κοιμηθεί στο κρεβάτι του. Του βάζει ο άντρας μου υπνόσακκο, πίνει γάλα, ξαπλώνουμε μαζί στο δικό μου κρεβάτι, για να κοιμηθεί, και μετά θα τον πήγαινε ο άντρας μου στο κρεβατάκι του. Αφού μ' έσκασε, δεν έβαζε γλώσσα μέσα του και στριφογύριζε συνεχώς, τελικά αποκοιμήθηκε. Εκείνη τη στιγμή, πάω να τραβήξω το χέρι μου που τον κρατούσα αγκαλιά, και αισθάνομαι σε ένα σημείο τον υπνόσακκο βρεγμένο. Μπα, λέω, θα ίδρωσε. Κοιτάω, δεν ήταν ιδρωμένος πουθενά. Ανοίγω το φερμουάρ, βάζω το χέρι μέσα, μούσκεμα! Πότε πρόλαβε και κατούρησε και βγήκαν απ' την πάνα, δεν μπορώ να καταλάβω. Οπότε, ήρθε ο άντρας μου, τον άλλαξε, άλλο υπνόσακκο δεν έχουμε, και κοιμήθηκε πάλι μαζί μας.

Ωχ, ξύπνησε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες

Ειχα γιατρο σημερα, ολα καλα πανε, παραμενει με το κεφαλι κατω αλλα δεν εχει ακομα εμπεδωθει στην λεκανη. Το βαρος μου το εβγαλε 3400!!!!! Μα καλα ποσο θα βγει αυτο το μωρο, την Αγγελικη την γεννησα 2650 στις 40 εβδομαδες ακριβως και τον Νικολα 3300 στην 39η εβδομαδα. Τωρα μαλλον θα παω την αλλη Πεμπτη και θα αποφασισουμε τι θα κανουμε, απο τη μια θελω να περιμενω να ερθει μονο του απο την αλλη ειπαμε μηπως γεννησω με προκληση την αλλη Παρασκευή ή στις 20-22/01 τι διλημα εβαλα στο κεφαλι μου.....

Αλεξανδρα καλη χρονια!!! Παντα τυχερη να ειναι η Κωσταντινα σας αφου τις ετυχε και το φλουρι!!! Και μας τωρα τελευταια ερχεται το βραδυ στο κρεβατι μας γιατι βλεπει κακα ονειρα, κακο λυκο και καρχαριες!!!!! Οτι να ναι..... Συνηθως μολις την παρει βαθια ο υπνος την παει ο Κωστας πισω στο κρεβατι της.

Αννα Μαρια τελεια τα νεα σου απο την αυχενικη !!!! Κοριτσακι ε, ειναι νωρις ακομα αλλα ισως κατι ειδαν, αν δεν φυτρωσει τιποτα πρεπει να αρχισεις να συνηθιζεις στην ιδεα του ροζ, των φρουφρου, φουστιτσες, φορεματακια, κορδελες, κοκκαλακια....

Δεν εχω τον αντρα σου αλλα και εγω πρεπει να το πω πολλες φορες μεχρι να γινει κατι, ο δικος μου βεβαια γυρναει αργα καθε μερα οποτε τον δικαιολογω. Το σαββατοκυριακο πιστευω να τα κατεβασει να πλυθουν να ειναι ετοιμα, να συνηθιζει και ο Νικολας στην ιδεα γιατι δεν ειμαι σιγουρη αν εχει καταλαβει οτι θα ερθει μωρακι στο σπιτι. Το μπανακι με την αλλαξιερα το εχω καταργησει απο τοτε που ο Νικολας ηταν 8-9 μηνων, και φυσικα πηγε αποθηκη μετα απο κανα τριμηνο και ενω ξεραμε οτι περιμενουμε τριτο, τον κανω μπανιο στην κανονικη μπανιερα μας αφου θελει ορθιος να παιζει με την βρυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Καλά είστε; Η Ανθή είμαι....Όπως καταλαβαίνετε το πρόβλημα με τον λογαριασμό μου δεν έχει λυθεί ακόμα. Θα στείλω και ένα mail και βλέπουμε. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί πρέπει να στείλω και μέιλ. Δεν τους φτάνει το μήνυμα που έγραψα εδώ;;;Τέλος πάντων. Αν δεν καταφέρω να μπω στον λογαριασμό μου δεν το βλέπω να ξαναμπαίνω στο μάμυ. Έχω ξενερώσει απίστευτα. Τέλος πάντων. Εμείς περάσαμε 2 υπέροχες εβδομάδες χωρίς ιώσεις. Έκλεισαν τα σχολεία και απαλλαχτήκαμε από τις δαύτες. Τώρα είμαστε έτοιμοι να τις υποδεχτούμε ξανά...Η Αλεξάνδρα μου έχει μεγαλώσει αρκετά και λέει πολλές λεξούλες. Μετράει και μέχρι το 10 το κοριτσάκι μου. Ο Πάνος είναι ένα αγρίμι όταν βρίσκεται μαζί με την αδερφή του. Όταν είναι μόνος του είναι άλλο παιδί.

Άννα Μαρία λες να είναι κοριτσάκι; Εμένα μου είχε πει ο γιατρός πριν την αυχενική ότι είναι μάλλον κοριτσάκι. Στην αυχενική μου το ξαναείπαν και τελικά κοριτσάκι γέννησα..χαχαχαχαχαχα. Σημασία έχει ότι το μωράκι σου είναι υγιέστατο! Πολύ γέλασα με τα συνθηματικά που είχες με τον μπαμπά σου.

Βασούλα, περαστικά σε όλους σας. Άντε να φύγει ο χειμώνας να ησυχάσουμε λίγο γιατί λένε ότι ο Φλεβάρης και ο Μάρτης θα είναι φουλ στις ιώσεις. Καλά κάνατε και δεν πήρατε την Ιωάννα μαζί. Σίγουρα θα ταλαιπωρούνταν γιατί ήταν και αρρωστούλα.

Αλεξάνδρα, μπράβο στο κοριτσάκι σου που κέρδισε το φλουρί! Πάντα τυχερή να είναι στη ζωούλα της. Πώς είσαι εσύ; Κάλμαρε ο βήχας;

Μαγδούλα, πώς τα πέρασες στο ρεπό σου;;;; Ο Βασιλάκης καλά είναι;

Κατερινάκι, σε λίγες μέρες γεννάς! Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός.....Εγώ νομίζω ότι ο Νικόλας δεν θα έχει κανένα πρόβλημα με τον ερχομό του μωρού και γιατί είναι πολύ μικρός και γιατί έχει μάθει να συμβιώνει με αδερφάκι. Μικρούλα γεννήθηκε η Αγγελικούλα αν και τελειόμηνη. Στα κιλά πέφτουν και έξω κάποιες φορές. Στον Πάνο πχ μου είχε πει ο γιατρός που είχα ότι είναι 3500-3600 και γεννήθηκε 2950. Στην Αλεξάνδρα έπεσε μέσα ο τωρινός μου γιατρός. Είχε πει 3200 και γεννήθηκε 3170.

Κατερινάκι (ΚΑ1) λόγω απουσίας μου, έχασα τα νέα σου...Ποιο πρόβλημα προέκυψε με τον Δημητράκη και τη δουλειά σου; Με τη δουλειά καλά τα πηγαίνεις; Τους βρήκες τους ρυθμούς σου; Φαντάζομαι θα κουράζεσαι πάρα πολύ.

Χριστινάκι, καλά είστε; Ο Δημητράκης ηρέμησε από τις ιώσεις;; Με τον αντρούλη σου όλα καλά;

Αυτά κοριτσάκια μου. Πάω να στείλω και κανένα mail στου άφαντους διαχειριστές.

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια ολα καλα με την αυχενικη μπραβο!κοριτσακι μαλλον ε?οντως οπως λεει και το Καγκουρακι αν δεν φυτρωσει κατι τοτε πρεπει να συνηθισεις σε ολα τα επακολουθα ενος μωρου που ειναι κοριτσι!χαχα!βεβαια εχει και κοριτσακια που δεν ειναι κολλημενα με κορδελες ροζ φουξια κλπ αλλα σιγουρα ασχολουνται περισσοτερο απ τα αγορακια με την εξωτερικη τους εμφανιση!αν ειναι κοριτσακι θα το συνηθισεις!φτανει που ειναι υγιης και γερο!οσο για το δακτυλο που το πιπιλανε και εμενα στην αυχενικη η Ιωαννα το πιπιλουσε και τελικα το πιπιλαει ακομα μεχρι σημερα!χαχα

Ανθη μου ακομα δεν λυθηκε το θεμα με το λογαριασμο σου?ειχε θαυμαστικο το Ανθη που ειχες σαν username?γιατι και η Αννα Μαρια το ιδιο θεμα ειχε!μεγαλωσε το Αλεξανδρακι . . .!ο Πανος ακομα δειχνει να ζηλευει?τωρα που μεγαλωνει και η μικρη να δεις οτι θα κανουν παρεα!

Καγκουρακι μεγαλο το μωρο!καποτε ομως πεφτουν και εξω οπως λεει και η Ανθη!εμενα ηταν μινιον εξ αρχης η Ιωαννα!2440 γεννηθηκε και γεννησα με καισαρικη στις 38 βδομαδες!εσυ τι προτιμας?να το αφησεις και οποτε ερθει απο μονο του ή προτιμας να πας προγραμματισμενα?

Αλεξανδρα μου ωραια περασατε και σεις!πολλη φαγητο αυτες τις μερες και τωρα κανουμε ολοι αποτοξινωση!

Εγω κοριτσια αρρωστησα!με ποναει αφανταστα ο λαιμος μου!εκλεισε και η μυτη μου, ποναω ολο μου το σωμα!με κολλησε η μικρη!Βαζω ενα σπρευ στο λαιμο γιατι πηρα το γιατρο τηλ και τον ρωτησα τι να παρω!αν δεν περασει τοτε θα πρεπει να παω να με δει!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Τελειωσα τις δουλιτσες και καθισα να σερφαρω!!Η Κωνσταντινα για άλλο ένα βραδυ ξυπνησε και μας επισκεφτηκε…Όχι τιποτα άλλο αλλα στο κρεβατι μας κοιμαται παραπανω και το πρωι δεν σηκωνεται…

 

Αννα Μαρια το να εχεις κοριτσι είναι τελειο!!!!Δεν ξερω βεβαια από αγορακια ,αλλα αν κανω 2ο θελω παλι κοριτσακι!!Ακομα δεν εχει ζητησει νυχια αλλα όταν βαφομαι θελει ρουζ!!!χαχα αφου το σκουπισω της βαφω υποτιθεται τα μαγουλακια και χαιρεται!!γυναικα!!!!γιατι ,δεν θελεις ροζ και κοριτσιστικα;Παντως δεν είναι αναγκη αν είναι κοριτσακι να είναι μεσα στα φρου φρου. Εμενα από την Ντορα μου λεει πολλες φρασεις,όπως όταν την δενω στο αυτοκινητο μου λεει’’για να ειμαστε ασφαλεις!!΄΄χαχα Κι εμενα όταν ντυμομαι μου λεει’’για να σε δω,κουκλα εισαι’’ Πώς να μην λιωνεις μετα…Κι εσεις με τον υπνο ζοριζεστε ε;τι θα κανουμε;;;γιατι του φευγουν όμως τα τσισα;δεν δοκιμαζεις μεγαλυτερο νουμερο πανα;

 

Κατερινα μια χαρα το μωρακι!!λογικα αμα είναι και μεγαλουτσικο δεν θα αλλαξει θεση τωρα!O γιατρος τι σου λεει;βλεπει να παιρνεις ολες τις μερες;μπας και το αφηνες να ερθει απο μονο του που ειναι και το ιδανικο,αλλα εχεις κουραστει απο την αλλη...και η Αγγελικη φοβιες το βραδυ ε;Εχθες μου ελεγε ότι φοβαται τα δεντρα εξω..που να ζουσαμε και σε κανενα δασος…

 

Ανθη μην μελετας τις ιωσεις καλεεεε!!!!!Μεγαλωσε και η Αλεξανδρα ,θα σου λεει και αυτή τα δικα της τωρα!!!ο βηχας ευτυχως πολύ καλυτερα…ελπιζω τωρα με τον παιδικο παλι να μην εχουμε τιποτα εκπληξεις παλι!!!

 

Βασω  δεν την γλυτωσες ε;περαστικα σου!!η Ιωαννα καλυτερα είναι;

 

Καλο μεσημερι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! 

Καγκουράκι, αν αντέχεις, το καλύτερο είναι να περιμένεις να έρθει από μόνο του. Αυτό το ξέρεις κι εσύ, βέβαια, δεν περίμενες εμένα να σου το πω! Απ' την άλλη, αφού νιώθεις τόσο καταβεβλημένη, δεν είναι ανάγκη να σακατευτείς τελείως! :P Στο κάτω-κάτω, έχεις πλησιάσει πάρα πολύ, δεν είσαι και στον έβδομο. Πάντως, θα σε συμβούλευα να μη γεννήσεις σε καμία περίπτωση στις 22 Ιανουαρίου, γιατί εκείνη τη μέρα γεννήθηκε ο άντρας μου και δε θέλεις το παιδί σου να έχει γεννηθεί τέτοια μαύρη επέτειο. :P Αν και, έχουμε καιρό μέχρι τότε, το πιθανότερο είναι να το αποφασίσει από μόνο του να βγει, αν είναι να περιμένεις τόσο!

Εμείς όσες φορές τολμήσαμε να κάνουμε μπάνιο τον Αντρέα στην μπανιέρα χωρίς το μπανάκι του, το σκυλομετανιώσαμε. Όλη την ώρα θέλει να χοροπηδάει, σκύβει, θέλει να καθίσει, και διάφορα άλλα, και κάθε δευτερόλεπτο κινδυνεύει να γκρεμοτσακιστεί. Ενώ στο μπανάκι του κάθεται και παίζει με τα νερά και το παπάκι του.

Ανθή, το καπάτς βγαίνει απ' το καπάτσα; Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα. Εμένα χρειάστηκαν αρκετές προσπάθειες, αλλά η αλήθεια είναι ότι το πάλεψε η διαχειρίστρια, απλά δεν έβρισκε το πρόβλημα. Τώρα πάντως, βλέπω αδιαφορία, ίσως να φταίει που ήταν γιορτές και τώρα να το φτιάξουν. 

Καλέ, γιατί πάλι ιώσεις; Δάγκωσε τη γλώσσα σου!

Βάσω περαστικά! Η μικρή πώς είναι;

Αλεξάνδρα, κι ο Αντρέας παίρνει διάφορα καλλυντικά, π.χ. το αποσμητικό για τις μασχάλες και λέει "α βάλουμε καγιόν" (να βάλουμε κραγιόν) και κάνει ότι βάζει. Εννοείται ότι ΚΑΙ ΑΥΤΟ το έχει δει στην Πέππα, σε ένα επεισόδιο που η Πέππα κι ο αδελφός της βάζουν τα ρούχα των γονιών τους, και η Πέππα βάζει και κραγιόν. Δεν του λέω τίποτα, άλλωστε δε βάζει, ούτε καν ξέρει τι είναι το κραγιόν, αφού παίρνει άσχετα πράγματα! 

Τα τσίσα συνήθως του φεύγουν όταν μείνει πολλές ώρες με την ίδια πάνα, π.χ. το πρωί μπορεί να κατουρήσει και επειδή είναι γεμάτη η πάνα, να βγουν απ' έξω. Αλλά εκείνη την ώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, αφού πριν καμιά ώρα τον είχε αλλάξει ο μπαμπάς του, όταν τον έντυνε για ύπνο. Ίσως να μην είχε μπει η πάνα σωστά.

Για τα κορίτσια που λέτε, δεν μπορώ το στερεότυπο του ροζ (όπως ούτε και το στερεότυπο του γαλάζιου για αγοράκι), ούτε τις κορδελίτσες, κ.λπ. Εκνευρίζομαι όταν βλέπω μικρά κοριτσάκια, σχεδόν βρέφη, να φοράνε σκουλαρίκια ή κορδέλες με κάτι τεράστια λουλούδια που είναι σχεδόν στο ίδιο μέγεθος με το κεφάλι τους, ενώ δεν έχουν καν μαλλιά ή να φοράνε κάτι φορεματάκια με τούλια που μόνο βολικά δε θα είναι για ένα βρέφος, ή λίγο μεγαλύτερα κοριτσάκια να είναι βαμμένα με κραγιόν ή να έχουν βαμμένα νύχια. Ίσως επειδή κι εγώ δεν ασχολούμαι πολύ με μακιγιάζ και τέτοια, και δε μου αρέσει να τα βλέπω σε παιδιά. Γι' αυτό σας λέω, δε μου πάνε τα κοριτσάκια, χιχι! Αν κάνω κοριτσάκι τελικά, θα το ντύνω με κοστουμάκια και θα το φωνάζω Γιώργο. Καλά, πλάκα κάνω! :P

Εν τω μεταξύ, είχα ένα άγχος αυτές τις μέρες, γιατί άλλαξε η νομοθεσία για τα αυτοκίνητα, κι εγώ έχω ένα αμάξι που είναι τρακαρισμένο από το 2009, δεν άξιζε τον κόπο να επιδιορθωθεί, και είναι στο μηχανικό και κάθεται. Από τότε που το τράκαρα, δεν πλήρωσα άδειες και τέτοια, ούτε ξανασχολήθηκα. Δεν ήθελα να το σκέφτομαι καν. Τώρα, όμως, με τη νέα νομοθεσία, φοβήθηκα ότι θα έπρεπε να πληρώσω ξανά όλες τις άδειες κυκλοφορίας από το 2010 μέχρι σήμερα. Πήρα το μηχανικό και μου είπε να του πάω τον τίτλο ιδιοκτησίας του αυτοκινήτου για να βγάλει πιστοποιητικό ακινησίας, αλλά ο τίτλος άφαντος. Τελικά μου είπε σήμερα να πάρω τηλέφωνο στο ΚΕΠ, όπου μου είπαν ότι το αυτοκίνητό μου έχει διαγραφεί, και δε χρειάζεται να κάνω τίποτα, αλλά χρωστάω 200 ευρώ στο κράτος, από τις άδειες των χρόνων που ήταν κανονικά καταγεγραμμένο. Πάλι καλά, εγώ φοβόμουν μήπως μου έλεγαν κανένα χιλιάρικο! Το καλύτερο, όμως, είναι ότι δε θα χρειαστεί να πάω να βγάλω άλλο τίτλο και πιστοποιητικά. Αυτό φοβόμουν πιο πολύ, γιατί θα έμπλεκα στη γραφειοκρατία, και ποιος το αντέχει; 

Α, ακούστε κι ένα τελευταίο: σήμερα φάγαμε σνίτσελ με πουρέ. Είπα να κάνω τον πουρέ λίγο πιο υγιεινό, και μαζί με την πατάτα, έβαλα και μπρόκολο. Πάμε να φάμε, μου λέει ο άντρας μου "δε φαντάζομαι να έβαλες τίποτα μπρόκολα στον πουρέ". "Όχι καλέ" του λέω "τι μπρόκολα;". Εν τω μεταξύ, όταν έβραζαν τα λαχανικά, να έχει μυρίσει όλο το σπίτι μπρόκολο, και ο πουρές να είναι πράσινος, με αυτά τα μικρούλια σποράκια του μπρόκολου παντού. Βάζει πουρέ, τρώει "μμμμ, τέλειος ο πουρές". Τον καταβροχθίζει όλο, και μόλις τρώει την τελευταία πηρουνιά του λέω "να σου πω ένα μυστικό; Ο πουρές είχε μέσα και μπρόκολο"!!! Και φυσικά, μου λέει το κλασικό "το υποψιάστηκα, αλλά δεν είπα τίποτα", χαχαχαχα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ξεκινω αναποδα γιατι ελιωσα στα γελια με τον πουρε κ εγω εκρυβα παλια τα μανιταρια στο συζηξ.. Τελικα τα συνηθισε κ τα τρωει τωρα πια ο καψερος!

Νομιζω οτι αννα μαρια κοριτσακι θα ναι συνηθως τα πιανουν αυτα..εστω κ αν ειναι επιφυλακτικοι γερο να ναι κ οτι να ναι καλοδεχουμενο

Εγω εχω μια προτιμησουλα σε γιο κ σε νιωθω οσο για τα στολιδια στο τι θες ειναι ολα

Εμενα μου αρεσουν τα κοριτσια με φρουφρου ενοειται οχι με μακιγιαζ αλλα θεωρω οτι ειναι το ομορφο φυλλο

Οστωσο μιας κ συνηθισα με το γιοκα μου οφειλω να πω ειναι το βολικο φυλο μπλουζα παντελονι κ ετοιμα χιχι

Ολα ομως εχουν την χαρη τους για τις διαφορες τους!!

Απο παιδικα κ ο δικος μου λεει ατακες πολυ πλακα εχει χαρηκα που τα αφηνετε κ βλεπουν εγω λιγο τον αφηνω αλλα νομιζα ειναι πολυ κ αυτο οποτε τωρα παρηγορηθηκα

Αννα μαρια μαλλον το παμπερ μπαινει λαθος η θελει αλλο νουμερακι

Κ εμενα χτες με ξενυχτησε ποναγαν τα ποδια τη μια ηθελε γαλα τη δευτερη τσισα την τριτη την τεταρτη τσακωθηκαμε κ δε ξαναξυπνησε ουφφφ ποτε θα μεγαλωσουν λεω απο τη μια απο την αλλη καλα λεω ειναι τωρα που ειναι μωρα γκρινιαρα γινομαι μου φαινεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου περαστικα κρατα αποσταση οσο μπορεις να γινει αυτο μη κολησει κ αυτο η μηπως σε κολησε το κατσαριδακι;;

Καλυτερα που δε το πηρατε ρε συ θα κουραζοταν εμενα ο χαζομπαμπας που σαββατο θα παμε ρεμπεταδικο λεει να ερθει κ το παιδι αιντε αιντε λεω εγω δυο ωρες μακρια του δε μπορει γκρρρ

Ουτε εγω μπορω αλλα ειπα να το ξεκινησουμε τρια χρονια μετρημενες στα δαχτυλα να χω βγει χωρις το παιδι.

Ανθουλι ε οχι να μας εγκαταλειψεις κ το καπατς μια χαρα ειναι χαχαχα

Μπραβω την φραουλα μεγαλωσε ο πανουλης θα στρωσει ετσι κ ο β με δην μικρη της ινας(αδερφης μου)

Εκει που την αγαπα φροντιζει φιλα ταιζει της ριχνει κ καμια σκουντια η καμια κατσαδα

Η ζηλεια τα μπερδευει υποσεινηδητα κ δε ξερουν να το διαχειριστουν μωρε αυτα σκεφτομαι θα χω με δευτερο κ φρικαρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου αστο να ρθει μονο του εφαγες το γαιδαρο ο γιατρος ξερει καλυτερα αλλα νομιζω η φυση κ ο θεος ξερει καλυτερα

Αν παλι δε τη παλευεις η ο γιατρος κρινει ηρθε η ωρα βουρρρρ

Ανυπομονω να δω κ τι θα ναι!!!

Εμενα μπανιο κανει σε μια γεματη λεκανη με αφρολουτρο κ παπακια καθεται κ μισαωρο εκει ως να γινει παππουδι δε βγαινει

Εγω αμα πω ενα επεισοδιο ακουει παντα δοκιμαζει την τυχη του μπας κ δει κ ζηταει ενα μονο ακομα!!!παντα λεω οχι

Κ το χει συνηθησει αρα δεν εχω δραματα παλι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια τι μου θυμισες με τα σινιαλα εμεις καθε βραδυ ξαπλωναμε μαμα ινα κ εγω διαβαζε 5 σελ απο λογοτεχνικο δυνατα η μαμα αν ειμασταν καλα παιδια στη μερα ειχαμε κ μπονους σελιδων

Μετα παντα λεγαμε καλ εγω ηνυ η μαμα

χτα ποδια η ινα κ ξεκαρδιζομασταν (επρεπε να πει μονο χτα παντα ελεγε χταποδια)κ καλα καληχτα ολες απο λιγο δικα μας χαζα αλλα μου χουν μεινει τοσο ομορφα στο μυαλο που αυτη κ μονο η αναμνηση που μου φερες στο μυαλο αξιζει 1000 ευχαριστω..

Γενικα η μαμα μου νομιζω αν κ μονη (μανα κ πατερας αυτη)μας εδωσε την καλυτερη ποιοτητα ζωης απειρη στοργη αγαπη κ πανεμορφες αναμνησεις

Για μενα ειναι ο ηρωας μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου αναρωσατε κοριτσακι μου;;

Δουλεια δουλειες κ αρρωστουληδες πολυ ζορικα μου ακουγεται ευχαριστω που αρχισες τη μπλουζα με το πασο σου..

Δε θυμαμαι αλλα παω να φτιαξω ομελετα σχολασε ο πεινασμενος συζηξ μαρεσει που θα κοιμομουν ξεμυαλιστρες ως να διαβασω κ να γραψω παει η ωρα χαχα

Εγω απο νεα πρωτον πεθαινω στη δουλεια πολλες ανακαταταψεις σνιφ

Στο σπιτι ειμαστε σε περιοδο γλυκας(ποιος ξερει για ποσο;;;)

Χαχα εμεις η που θελω να τον καριδωσω η τον λατρευω μεση δεν εχουμε χαχαχα

Χτες εκανα ρεκτιφιε εκανα ανταυγιες οηγα στη μανουλα πηγα κ για καφε (ηταν τελειααα)

Πηγα κ ψωνησα κ στην ινα πολλα καλλυντικα δωρο

σημερα εχει γεννεθλια 30 κ το μωρο μου εγινε!!!!

Αλλα νεα δεν εχω σας τα πα ολα!!

ΦιλιαααααααΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, ξεκινησα να γραφω το μεσημερι αλλα με επιασε τρελη νυστα και το αφησα.

Το πρωι ειχαμε παιδιατρο, καναμε και εμβολιο και ο Νικολας ειναι 10600 και 84 ποντους. Το μεσημερι κοιμηθηκα ενα δεκαλεπτο τεταρτο αλλα ηταν σαν να ειχα κοιμηθει ωρες. Μολις ξυπνησα αλλαζε τον Νικολα η μαμα μου και ηρθε και ξαπλωσε διπλα μου και μου χαιδευε το μαγουλο, πρωτη φορα δεν το εχει ξανακανει το αντρακι μου, ελιωσα η μανα!!!! Και μου ελεγε ολο γλυκα μαμα μαμα μαμα!!!!!

Ανθη διαβασα οτι αποκαταστηθηκε το προβλημα αντε γιατι μας εχει λειψει το καρχαριακι σου!! Μια χαρα περασατε και μακρια απο ιωσεις φυσικα, μη το γρουσουζευεις. Η αλεξανδρα ειναι φοβερη την ειδα που μετραει και εμεινα. Ο Πανουλης γιατι ετσι? Το ξερω οτι εχουν αποκλιση οι υπερηχοι, μου φανηκαν πολλα τα 3400 ειναι η αληθεια αλλα βγαινει λιγο πανω απο τον μεσο ορο και μεσα στις καμπυλες. Την Αγγελικη την εβγαζε 2900-3000 και βγηκε 2650 και τον Νικολα 3300 και επεσε μεσα. Σε αυτο βγαινει μεγαλο το μηριαιο, ψηλο παιδι θα κανω, απο ποιον πηρε δεν ξερω...και γιαυτο ανεβαζει λιγο και το βαρος, θα δουμε γερο να ειναι.

Βασω περαστικα, ελπιζω να μην ταλαιπωρηθεις με το κρυωματακι.

Αλεξανδρα νιωθουν ασφαλεια στο κρεβατι μας, χθες η Αγγελικη κοιμηθηκε ολο το βραδυ μαζι μας και φυσικα κοιματε πολυ ατσαλα και εγω και ο αντρας μου στις δυο ακρες. Καποια στιγμη ειχα και τον Νικολα αλλα μολις τον πηρε ο υπνος τον πηγα παλι πισω στην κουνια του. Χθες ειδικα εκανε ο αντρας μου κανα δυο φορες προσπαθειες να την παει στο κρεβατι της και ξυπναγε και δεν ηθελε με τιποτα, και το αλλο που εκανε ετριζε τα δοντια της. Ηταν πολυ ανατριχιαστικο, αγωνια για κατι μου ειπε η παιδιατρος που την ρωτησα.

Αννα μαρια εχουν και τα κοριτσακια την χαρη τους και νομιζω αν τελικα εχεις κοριτσακι οταν γεννηθει θα αλλαξεις γνωμη. Το πως θα το ντυνεις φυσικα εξαρταται απο σενα οσο ειναι μικρη μετα ομως θα σου λεει οπως η δικια μου σημερα θελω φορεμα να βαλω στο σχολειο. Και επειδη της φορεσα παντελονι με μπλουζα της λεω θα σου βαλω και ζακετα απο πανω και μου λεει αυτη με το ενα κουμπι που ειναι σαν φορεμα!!!! καλα γελασα με τον πουρε, θα τον δοκιμασω ομως και εγω καλη ιδεα και ευτυχως φθηνα την γλιτωσες με το αυτοκινητο.

Να σας πω την αληθεια για το μωρακι θελω να ερθει απο μονο του και επειδη δεν εχω ζησει και την εμπειρια του να σπανε τα νερα θα ηθελα να το ζησω, αν βεβαια γινει γιατι στον Νικολα ηρθαν πρωτα οι πονοι και τα νερα μου τα εσπασε ο γιατρος στο μαιευτηριο. Απο την αλλη το κολλημα στο μυαλο μου ειναι οτι και η Αγγελικη και ο Νικολας εχουν γεννηθει 17 οποτε λεγαμε μηπως ερθει και αυτο 17-01. Αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι μηπως παω στις 16 τελικα παλι στο γιατρο και να με δει αν ειναι ακομα ψηλα το αφηνουμε αν ειναι χαμηλα και εχω ηδη καμια διαστολη οποτε καλες προυποθεσεις ισως το βοηθησουμε, οχι με προκληση απαραιτητα. Στον Νικολα, αντιστοιχα επειδη ηταν χαμηλα και ειχα διαστολη δυο μου ειχε κανει αποκολληση μεμβρανων και μετα απο καποιες ωρες ηρθαν και οι πονοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!! Να 'μια πάλι με το αγαπημένο μου το καρχαριάκι! Λύθηκε το πρόβλημα! Σήμερα πέρασα μια χαλαρή μέρα γιατί τις Πέμπτες δεν δουλεύω. Το απογευματάκι πήγα τον Πάνο να παίξει με τους φίλους του στην παιδική χαρά και σε ένα γηπεδάκι και μετά πήγαμε για ψώνια στο σούπερ μάρκετ. Πάντως κορίτσια, όταν ο Πάνος είναι χωρίς την αδερφή του ή εκτός σπιτιού είναι υπόδειγμα παιδιού. Ώριμο, υπεύθυνο, υπάκουο. Στο σπίτι γίνεται ένα άγριμι. Τέλος πάντων. Όσο για τις ιώσεις, τις μελετήσω δεν τις μελετήσω την ξέρω την τύχη μου.. Ο Πάνος θα τις φέρνει και η μικρή θα τις περνάει... Ας είναι καλά οι μάσκες και το σολντεσανίλ. Προετοιμάζω τον εαυτό μου... Χαχαχαχαχαχα. Άλλωστε χάρη στις μάσκες έμαθε να μετρά η Αλεξάνδρα γιατί κάθε φορά που της κάνω μάσκα μετράω δυνατά μέχρι το 10 (τόσο πρέπει να την αφήσω). Έκανε τόσες φορές το μικράκι μου και έμαθε στο τέλος να μετράει...Χαχαχαχαχα.

Κατερινάκι, σκέφτηκα κι εγώ ότι θα γεννήσεις στις 17 Γενάρη. Να δεις που έτσι θα γίνει. Θυμάσαι που μου είχες πει πριν γεννήσω ότι θα γεννήσω στις 17;;;; Σημαδιακή ημερομηνία! Ολόκληρο αντράκι ο Νικόλας σου και λεπτούλης, όχι σαν το δικό μου το βαρελάκι που είναι 12+.. Μου δίνει την εντύπωση αυτό το παιδί ότι ποτέ δεν χορταίνει. Ό,τι και αν της δωσω, όποτε και αν της το δώσω, θα το φάει. Ας μην παραπονιέμαι βέβαια γιατί το προτιμώ από το να προσπαθώ να ταΐσω το παιδί μου κανένα τρίωρο και τελικά να τρώει 2 μπουκιές...

Άννα Μαρία, το καπάτς δεν είναι από το καπάτσα (αν και είμαι...Χαχαχαχαχα). Είναι Κοσμάς-Ανθή-Πάνος-Αλεξάνδρα και τα αρχικά από το επίθετο του άντρα μου. Μετά συνειδητοποίησα ότι είναι σαν βλάχικο καπάτσα....Όσο για τα κοριτσάκια είναι ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ. Αν έκανα και τρίτο παιδί κορίτσι θα ήθελα πάλι. Με τα ρούχα που δεν είναι άνετα για ένα μωράκι διαφωνώ κι εγώ. Με τις κορδέλες όμως όχι. Για μένα ήταν αδιανόητο να βγάλω έξω την Αλεξάνδρα χωρίς κορδέλα στο κεφάλι! Είχαμε όλα τα χρώματα και όλα τα σχέδια! Τι και αν δεν έχουν μαλλάκια πολλά; Όσο για τα βαμμένα νύχια σε μικρό παιδάκι, μου έρχεται να ξεράσω. Το θεωρώ απαίσιο. Ελπίζω να μην μου ζητήσει η Αλεξάνδρα μεγαλώνοντας να της τα βάψω γιατί θα πρέπει να την στεναχωρήσω μάλλον. Στον πουρέ βάζεις και βούτυρο ε;;

Μάγδα μου, να χαίρεσαι την αδερφούλα σου! Πολλά δωράκια της πήρες! Είναι τέλειο που είστε αγαπημένες! Έτσι κι εγώ με την αδερφούλα μου!

Αλεξάνδρα μου, fan των κοριτσιών ε;;; Είναι γλυκύτατα τα άτιμα! Τι όμορφες κουβέντες που σου είπε η κορούλα σου;;; Λιώμα θα έγινες!

Βασούλα, περαστικά!!!! Αχ, να γιατί μελετάω τις ιώσεις...Δεν μας αφήνουν να ησυχάσουμε. Το Ιωαννάκι είναι καλά;

Α δεν σας είπα ποιο ήταν το πρόβλημα. Μου είπαν να γράφω το Ανθή χωρίς τόνο. Βέβαια, είχα επιχειρήσει να το γράψω χωρίς τόνο και δεν κατάφερα να μπω. Τώρα όμως μπήκα και αυτό έχει σημασία. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Ανθηηηη εδω και παλι!επανηλθες με το παλιο προφιλ σου!μια χαρα:)ενας τονος τι σου κανει!χεχε!ο Πανος ειναι που δεν ξερει να διαχειριστει τη ζηλια του και γι αυτο αντιδρα ετσι στο σπιτι!και γω στην Ιωαννα οταν ηταν βρεφος της φοραγα κορδελες!σε ολα τα χρωματα!πρωτον γιατι ειμαι και εγω με φρου φρου και αρωματα αλλα και γιατι εμοιαζε με αγορακι χωρις μαλλακια και ολοι ρωταγαν ποσο ειναι ο μικρος και τετοια και εκνευριζομουν!σε πολυ μικρη ηλικια 6 μηνων νομιζω της εβαλα και σκουλαρικια παλι γι αυτο τον λογο γιατι ρωτουσαν συνεχως αν ειναι αγορακι!μετα απο το ατυχημα η κορδελα πλεον ηταν μαστ γιατι εκρυβε την τομη καπως η οποια ηταν τεραστια κι αν βγαιναμε εξω δεν ηθελα να την κυκλοφορω με τις γαζες και περιτυλιγμενη!αφου και η Ιωαννα οταν θα βγαιναμε εξω μεχρι και προσφατα εδειχνε το κεφαλι της και ελεγε μαμα δελα ουββα μου δηλαδη να βαλει κορδελα στο ουββα της(στο χτυπημα!)!μετα οταν χειμωνιασε ζητουσε καπελο για να το κρυβει!ειναι απιστευτο γιατι ενιωθα οτι δεν καταλαβε και πολλα το τι συνεβηκε!κι ομως. . .τα αντιληφθηκε ολα!οταν ηρθαμε σπιτι μετα απο το ατυχημα περασαν καποιες μερες και στο πισω μερος του κεφαλιου της ειχαν πεσει τα μαλλακια της!την πηραμε γιατρο και τελικα μας ειπε οτι ηταν απ τη στεναχωρια και το αγχος που περασε κι οτι θα ξαναβλαστουσαν οταν το παιδι θα εμπαινε στους ρυθμους του κι οταν ξεχαστει!οπως κι εγινε! Αννα Μαρια αν ειναι κοριτσι Γιωργο θα το λες?πεθανα απ τα γελια!παντως κι εγω απ την πρωτη στιγμη που ειπες οτι εισαι εγκυος ειχα προαισθημα οτι κοριτσι ειναι!τον εφαγε τον πουρε χωρις να καταλαβει τιποτα ο αντρας σου ε? Μαγδουλα μου κι εσυ αγορι θες?εγω παλι κοριτσακι θελω οπως λεει και η Αλεξανδρα!νομιζω οταν κανεις το πρωτο και συνηθισεις στο μεγαλωμα του ενος φυλου στο δευτερο συνηθως θες το ιδιο φυλο!θα κανουν και περισσοτερη παρεα αν ειναι του ιδιου φυλου!εγω παντως εχω 2 αδερφια αγορια και παντα μου ελειπε μια αδελφη!το εχω απωθημενο!βεβαια και η γιαγια μου μονοκορη, εχει ακομα 6 αδελφους, και η μαμα μου μονοκορη, εχει 3 αδελφους και γω το ιδιο!ελπιζω η κορη μου να σπασει την παραδοση!γερα να ναι ομως και να χουν υγεια και οτι θελει Ο ΘΕΟΣ! Καγκουρακι ωραια θα ειναι να ειναι ολα γεννημενα στις 17 θα ναι ο τυχερος σου αριθμος!εχεις καθολου προαισθημα τι ειναι ή οχι!εγω θα ειχα σκασει παντως!εχεις απιστευτη εγκρατεια!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...