Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Αλεξ τα παμε στο τηλ φιλια στο πετιτακι μου

καγκουρακι μου πως ειναι το μικρο σου μην ειναι καμια ιωσουλα πηξαμε πια φετος

στον παιδικο απο 12 στην ταξη συνηθως πανε 6 τα αλλα σπιτι αρρωστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια περαστικα στο μπαμπα σου και στο πεθερο σου!σιδερενιοι!ο Αντρεουλης οπου να ναι θα αρχισει να συνειδητοποιει οτι θα αποκτησει αδελφακι οταν αρχισει και η κοιλιτσα να φουσκωνει!χαχα!

Μαρινα καλωσηρθες πισω στο παρεακι μας αν και λιγο ξεχασμενο τις τελευταιες μερες!συγχαρητηρια και για τη δουλεια!ειναι κουραστικο λιγο και μωρο και δουλεια αλλα οταν τα συγχρονισεις και μπειτε σε προγραμμα μια χαρα θα ειναι!ευχαριστω και για τις ευχες!

Καγκουρακι δεν του περασε ο πυρετος του Νικολα?καμια ιωσουλα θα ειναι που κανει μονο πυρετο!περαστικα!ουτε εγω βαζω υπνοσακκο της Ιωαννας, την σκεπαζω αλλα εχουμε και αναμμενο το τζακι που ειναι συνδεδεμενο με τη θερμανση και το σπιτι ειναι ζεστο!

Μαγδουλα μου τι ωραια εισαι με αδειουλα!Θελω και γωωωωω!αλλα παντα ο Δεκεμβρης ειναι ο μηνας της δουλειας γιατι εισπραττουμε τις φορολογιες και δεν μπορω να λειπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Τι κάνετε;

Εμάς εδώ γίνεται χαλασμός κόσμου!!!! Αέρας, βροχή, κρύο... Πάει τώρα ο άντρας μου να αγοράσει μια σόμπα πετρελαίου, γιατί δεν παλεύεται.

Εγώ είχα ραντεβού στο γιατρό νωρίτερα. Το μωρό μια χαρά, αλλά μου βρήκε μια κύστη πέντε εκατοστά. Ουφ, τι εξέλιξη είναι τώρα αυτή; Δε φάνηκε να ανησυχεί πάντως, μου είπε ότι είναι κάτι αρκετά συνηθισμένο, και ότι στις πλείστες περιπτώσεις απορροφάται. Τον ρώτησα αν είναι κάτι ανησυχητικό και μου είπε ότι υπάρχει ένα πολύ μικρό ρίσκο να σπάσει ή να γυρίσει, αλλά αυτό γίνεται πολύ σπάνια. Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός μου, που είναι ψείρας και πολύ προσεκτικός, δεν αγχώνομαι κι εγώ!

Δε σχολιάζω κάτι, γιατί έχω τον Αντρέα να βάζει τα μούτρα του στα χέρια μου, επειδή είναι κρύα και του αρέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλαρες μπηκα και βγαινω! Να σας αφησω μια γλυκεια καλησπερα! Τρεχω γιατι δινουμε το Σαββατο βαθμους και εχω ενα τοννο να κανω! Παει τελειωσε, τελευταια χρονια που παιρνω τοσες ωρες και εχω και τη διαχειριση! Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, τι κρυο ειχε σημερα δυο φορες βγηκα για το σχολικο και ξεπαγιασα.

Ο Νικολας ειναι καλυτερα σημερα εφτασε μεχρι 37.5 και δεν του εχω δωσει καθολου αντιπυρετικο απο χθες τη νυχτα οποτε το ξεπερναμε, αν ηταν απο το εμβολιο λογικα δεν θα ξανακανει, αν ομως ηταν ιωσουλα θα δουμε.

Ερημιες παντως βλεπω αυτες τις μερες.

Αννα Μαρια δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο αλλα αν σε καθησυχασε ο γιατρος αυτο εχει σημασια αυτοι ξερουν. Ολα καλα λοιπον με το μπεμπινι σου.

χριστινακι κουραγιο με τη δουλεια, να μπαινεις να μας λες τα νεα σου οποτε εχεις χρονο.

φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

τι κανετε?

παει ρημαξε το ποστακι μας!

εμας εδω στην Κυπρο ο καιρος ειναι αστα. . . πολλη κρυο, αερας, βροχες!αλλα και παγωνια!τσουχτερο κρυο!ξεπαγιασαμε!εμεις χθες πηγαμε για εμβολιο της ηπατιτιδας Α που γινεται σε 2 δοσεις, μια τωρα οταν κλεισει τα 2 χρονια και η αλλη δοση σε 6 μηνες!απο κιλα ειμαστε 11 και υψος 85!αυτο το μηνα δεν εβαλε κιλα αλλα εβαλε υψος!την προηγουμενη φορα ειχε βαλει μισο κιλο και υψος δεν εβαλε!χαχα!

Καγκουρακι μου επεσε ο πυρετος του Νικολα?οντως αν ηταν απ το εμβολιο δεν θα ξανακανει!

Αννα Μαρια αν δεν ανησυχει ο γιατρος σου τοτε δεν ειναι κατι που πρεπει να προβληματιζει ουτε εσενα!ποτε πας για αυχενικη?

Χριστινακι μου πολλη δουλεια ε?σε φροντιστηριο δουλευεις ναι?με τον αντρα σου τι εγινε?καλυτερα τα πραγματα?μιλησατε?



Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Καλά, χτες στο σχολείο πάθαμε κρυοπαγήματα! Κάθε φορά που έβγαινα από μια τάξη, φορούσα παλτό, κασκόλ, γάντια και σκούφο! Ήταν απίστευτο το κρύο, σε συνδυασμό με τρελό αέρα και βροχή...

Σήμερα κάνει κρύο πάλι, αλλά ευτυχώς έχει ήλιο και δε φυσάει.

Ο πατέρας μου ευτυχώς βγαίνει απ' το νοσοκομείο σήμερα. Ο πεθερός είναι πολύ καλύτερα, αλλά δεν ξέρουμε πότε θα βγει, γιατί πρέπει να σταθεροποιηθεί το οξυγόνο του.

Καγκουράκι περαστικά στο Νικολάκη!

Χριστίνα κουράγιο! Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε τρίμηνα, αλλά τετράμηνα, έτσι βαθμούς παραδίδουμε τέλος Γενάρη.

Βάσω εμείς έχουμε ένα εμβόλιο που εκκρεμεί από τα τέλη Ιουλίου, να δούμε πότε θα το κάνουμε... Ουφ, πάντα είμαστε πίσω στα εμβόλια, αλλά μέχρι πρόσφατα ήταν άρρωστος.

Από ύψος και βάρος, δεν έχω ιδέα πόσο είναι ο Αντρέας.

Τι φτιάχνετε σήμερα; Εγώ λέω φασολάκια με πατάτες στη γάστρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!γυρισα απο τη δουλεια και ο Αντωνης κοιμαται οποτε μπηκα με ηρεμια γιατι μετα δεν μαφηνει!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο!!!με το καλο το νινι!κοριτσακι μυριζομαι!!!για να δουμε θα πεσω μεσα??? εσυ να ξεκουραζεσαι πολυυυ και ολα θα πανε τελεια!!!

Κατερινακι περαστικααα στο Νικολα σου!! η δουλεια ειναι με συμβαση//Μαρτιο τελειωνω...

φιλιααα ξυπνησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, που ειστε καλε ολες.?

και εδω κρυο εχει αλλα σημερα που ειμασταν καλυτερα βγηκαμε την βολτα μας, ηθελα να αλλαξω ενα δωρο και να παρω και αλλα δυο δωρακια γιατι εχουμε κοινωνικες υποχρεωσεις αυριο και το σαββατο, αυριο θα παμε παιδοτοπο με δυο μανουλες φιλες μου και το σαββατο μας εχει καλεσει στο σπιτι της ενα κοριτσακι απο τον παιδικο. Ο νικολας μια χαρα δεν ξανα εκανε πυρετο.

Βασω μια χαρα ειναι η μινιατουρα σου ετσι δεν βαζουν παντα και βαρος και υψος.

Αννα Μαρια περαστικα στους παππουδες, εγω σημερα εφτιαξα κοτοπουλο με κριθαρακι στο φουρνο και εχω και για αυριο.

Μαρινα ετσι ειναι οι περισσοτερες δουλειες πια με συμβαση, ελπιζω να βρεις κατι και μετα τον μαρτιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;; Χάθηκα λίγο. Ταλαιπωρούμαστε με τις ιώσεις. Ο Πάνος την Κυριακή που μας πέρασε κόλλησε γαστρεντερίτιδα και σήμερα σήκωσε 38.5 πυρετό. Η μικρή έχει ακόμα βηχαλάκι αλλά ευτυχώς σήμερα ήταν πολύ καλύτερα. Τώρα περιμένουμε να δούμε ποια ίωση έχει σειρά. Μου την έχει δώσει λίγο η κατάσταση αλλά αυτά να' ναι μόνο. Εγώ τα ίδια. Χρόνος μηδέν, πολύ τρέξιμο και κούραση. Άννα Μαρία περαστικά και στον μπαμπά σου και στον πεθερό σου. Αφού ο γιατρός σε διαβεβαίωσε ότι όλα είναι ΟΚ με το νινί, να μην ανησυχείς για τίποτα! Βασούλα, στυλάκι η Ιωάννα. Η Αλεξάνδρα είναι 12 κιλά να φανταστείς. Ήρθε το κρύο και στην Κύπρο! Κι εμείς εδώ έχουμε τσουχτερό κρύο...Κατερινάκι, μάλλον από το εμβόλιο θα ήταν. Ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκε ο Νικόλας σου πολύ. Να περάσετε όμορφα το ΣΚ! Σε λίγες μέρες γίνεται και η Αγγελικούλα 4 χρονών ε;;; Η μεγάλη αδερφούλα! Μαρίνα, καιρό είχα να διαβάσω νέα σου. Είστε όλοι καλά; Ο Αντωνάκης τι κάνει; Χριστινάκι, τρέχεις κι εσύ με τη δουλειά..Με τον άντρα σου όλα ΟΚ;; Δεν μας έχεις πει νέα. Κορίτσια δεν διάβασα όλες τις σελίδες.. Αν άφησα κάτι ασχολίαστο, συγχωρέστε με. Ξέχασα να σας πω ότι ο Πάνος δεν τρώει τίποτα. Δεν ξέρω τι έχει πάθει αυτό το παιδί. Μόνο ο τραχανάς και τα μακαρόνια με κιμά του αρέσουν πλέον αλλά σήμερα δεν έφαγε ούτε τον τραχανά. Μάλλον λόγω πυρετού. Δεν ξέρω πια τι να κάνω. Δεν τρέφεται σωστά και στεναχωριέμαι. Δεν ξέρω πια τι να μαγειρέψω...Χτες είχα φτιάξει μπιφτεκάκια με πατάτες στο φούρνο και δεν έφαγε ούτε μία μπουκίτσα... Αυτά τα νέα μου. Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να ευχηθώ χρόνια πολλά στις δύο Κατερινούλες για τα αγοράκια τους!! Να τα χαίρεστε κοριτσάκια μου! Επίσης, χρόνια πολλά και στην Ιωαννούλα μας!!! Να την χαίρεσαι, Βάσω μου! Μάγδα, τις ζήλεψα τις βόλτες σου! Άντε να έρθει η επόμενη Τρίτη να σταματήσω κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλες, σημερα που τωρα το πρωι ημουν πιο χαλαρη βλεπω ολες εξαφανισμενες.

Ανθη περαστικα στον πανουλη αυτα εχει και ο παιδικος και ο χειμωνας δεν ξερεις απο που θα σου ρθει. Εγω τρεμω σημερα και αυριο μην κολλησουμε τιποτα γιατι την τριτη εχει γενεθλια η Αγγελικη και θα της φτιαξουμε τουρτα για να κανουν παρτακι στον παιδικο. Το επισημο παρτυ μας στο οποιο θα ειστε και εσεις καλεσμενοι θα το κανω μεταξυ χριστουγεννων και πρωτοχρονιας για να εχουν ηρεμησει λιγο τα πραγματα απο τους παιδικους. Ο δικος σας παιδικος ποσες μερες κλεινει για τις γιορτες?

μεγαλη αδερφη λες την Αγγελικη εδω θα γινει για το μπεμπε μεγαλος αδερφος και ο νικολας, απιστευτο!!

Για το φαγητο στον παιδικο τρωει τι σου λενε, δοκιμασε καμια σουπιτσα τωρα που ειναι οτι πρεπει για τον καιρο αυτο. Η Αγγελικη τωρα τελευταια μου ζηταει πολυ την ψαροσουπα, ειχα φτιαξει μακαρονια με κιμα ενα σαββατο δεν εφαγε μπουκια μου ζητησε ψαροσουπα, τηςεφτιαξα το επομενο την καταβροχθησε, αυριο παλι ψαροσουπα θα φτιαξω.

Αυτα απο μενα, σας χαιρετω για την ωρα σημερα εχουμε γυμναστικη και μετα παιδοτοπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε;

Εμείς τα ίδια, δεν έχουμε κανένα νέο.

Ανθή περαστικά στον Πανούλη. Κι εμένα ο Αντρέας κάνει κάτι ιδιοτροπίες μέσα-μέσα. Σήμερα έκανα χορτόσουπα, κι ενώ όλη μέρα ζητούσε "σούπα", τελικά έφαγε μόνο μία κουταλιά. Γενικώς τρώει, όμως, αλλά επειδή τα απογεύματα εγώ λείπω, και οι γονείς μου τώρα με την αρρώστια του πατέρα μου δεν έρχονται, ο άντρας μου του δίνει ό,τι να ' ναι. Χτες, όλο το απόγευμα, του έδωσε μόνο ένα τοστ και κάτι μπισκότα. Του λέω, να του δίνεις φρούτο, φαγητό, να χορταίνει, όχι τοστ και αηδίες, αμάν πια με τα τοστ! Μα δεν ήθελε, μου λέει, μόνο τοστ ήθελε, και άλλα τέτοια. Πιστεύω ότι απλά δεν ασχολείται. Πώς γίνεται όταν είμαι εγώ να τρώει και φρούτο και φαγητό το απόγευμα; Το αποτέλεσμα ήταν να πεινάσει και να ζητήσει γάλα κατά τις εννιάμιση. Του δίνει ο άλλος ο έξυπνος, το πίνει ο Αντρέας και μετά χοροπηδούσε. Για ύπνο ούτε λόγος, κι εγώ ήμουν χάλια. Τελικά τον βάλαμε στο κρεβάτι, έμεινε ξαπλωμένος, αλλά δεν κοιμόταν. Τελικά, κατά τις εντεκάμιση, απάντησε θετικά στη χιλιοστή μου ερώτηση αν θέλει γάλα, του έφτιαξε γάλα ο άντρας μου, το ήπιε, και κοιμήθηκε αμέσως, τα μεσάνυχτα...

Καγκουράκι κι εμείς εδώ έχουμε τρελό κρύο, και τώρα μου λέει ο άντρας μου άρχισε και χιονόνερο... Φυσικά, πηγαίνω κάθε πρωί στην κλινική για την ένεση και κάθε βράδι σχολείο... Ειδικά στο σχολείο, πεθαίνουμε απ' το κρύο...

Σας αφήνω κορίτσια, πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Νέκρα έχει πέσει, πράγματι. Ο Πάνος σήμερα ξύπνησε με 37.5 αλλά μετά του έπεσε ο πυρετός. Δεν μπορώ να το καταλάβω. Είναι η τρίτη φορά που κάνει πυρετό της μιας μέρας. Η Αλεξάνδρα έκοψε μαχαίρι τον μεσημεριανό ύπνο.Ξυπνάει στις 11 το πρωί και ξανακοιμάται στις 11.30 το βράδυ χωρίς να νυστάξει όλη αυτή την ώρα. Στις 6 το πρωί ξυπνάει για γάλα αλλά μετά ξανακοιμάται αμέσως. Πριν που κοιμόταν και μεσημέρι δεν κοιμόταν αμέσως μετά το πρωινό γάλα αλλά μετά από κανα δίωρο. Αυτό το κορίτσι δεν τα έχει ΚΑΘΟΛΟΥ καλά με τον ύπνο...Τι να πω; Δεν έχω ακούσει άλλο μωράκι στην ηλικία της να μην κοιμάται για μεσημέρι. Κατερίνα μου, έχω δοκιμάσει τα πάντα στον Πάνο με το φαγητό και δεν τρώει τίποτα. Σήμερα όλη μέρα έφαγε μόνο 2 πιάτα φρουτόκρεμα στα οποία έβαλα μέσα νεσκουικ και του έλεγα ότι έκανα τα φρούτα σοκολατένια κρέμα...Είναι δυνατόν ένα παιδάκι στην ηλικία του να τρέφεται μόνο με 2 πιάτα φρουτόκρεμα; Το πρωί ήπιε το γάλα του αλλά το βράδυ δεν ήπιε ούτε γουλιά. Μεγάλος αδερφός και ο Νικόλας, πράγματι. Απίστευτο μου φαίνεται....Άντε να γεννηθεί το μικράκι σου να μάθουμε και το φύλο του! Ανυπομονούμε για το πάρτυ σας! Άννα Μαρία , μακάρι ο Πάνος σήμερα να είχε φάει έστω ένα τοστ...Αν δώσεις στον άντρα σου σαφείς οδηγίες για το τι πρέπει να φάει το παιδί και ποια ώρα πρέπει να το φάει, δεν θα τις ακολουθήσει; Πώς τα πας με τις ζαλάδες;; Είσαι κάπως καλύτερα;; Αυτά κοριτσάκια μου. Πάω να ξεκινήσω διαδικασίες ύπνου μπας και κοιμηθώ έστω στις 4....Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ σήμερα ήμουν σχεδόν όλη μέρα έξω! Ήρθε ο καθηγητής που έκανα το διδακτορικό μου για μια συναυλία (είναι και συνθέτης εκτός από θεολόγος) και πήγαμε για φαγητό και μετά για καφέ. Καλά, στο φαγητό εγώ πήρα κοτόπουλο σχάρας, οι άλλοι τρώγανε ψαρομεζέδες, αλλά εγώ δεν τόλμησα να τους ακουμπήσω!

Στην ταβέρνα πήγα μόνη μου, μετά στον καφέ πήρα και τον Αντρίκο και όλοι ενθουσιάστηκαν. Εννοείται ότι αλώνιζε μέσα στην καφετέρια, έπιασε φιλίες με ένα παιδάκι, πήγαινε στην άλλη άκρη του τραπεζιού μας και ζητούσε μπισκότο από μία της παρέας, και όταν έφαγε δύο μπισκότα, της είπα να μην του δώσει άλλο, κι αυτός πήγε και ζήτησε από άλλο τραπέζι, και πήρε δύο...

Ο καθηγητής μου, που είχε να τον δει από τον περασμένο Σεπτέμβριο, τα έπαιξε με όλα αυτά που ξέρει!

Ανθή, τι έπαθε ο Πανούλης και δεν τρώει; Μίλησες με τον παιδίατρο;

Ο Αντρέας τρώει, αλλά τα λάθος πράγματα...

Ο άντρας μου συνήθως κάνει το αντίθετο από αυτό που του λέω. Είναι πάρα πολύ ξεροκέφαλος, και δε γίνεται να του πω να κάνει κάτι και να το κάνει... Ή θα το κάνει μετά από τόνους γκρίνιας και αντιρρήσεων...

Σας αφήνω κόρες! Τα ξαναλέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου γλυκα τι υπεροχη αδεια χαθηκα αλλα το ριξα εξω πηρα σβαρνα τα εμπορικα χαχα

χτες στον αγ δημητριο κ σημερα στο μακ αρθουρ

κοσμος της τρελης αλλα ολα στολισμενα ο μικρος καταχαρηκε εκανα κ ψωνακια σημερα για τα γεννεθλια μου αυριο ο συζηξ κ απολαυσα πολυ

σημερα θα χαμε ρομαντικη εξοδο μετα αλλα τελικα απο της 4 τωρα μπηκαμε κ ειμαστε σα ραμολιμεντα οποτε το μεταφεραμε για αυριο χιχι

εγω αδιαθετησα κιολας κ ποναω λιγακι αυριο θα μαι πιο ζωντανη!!

εγω αλλα νεα δεν εχω ξεκουραστηκα απολαυσα σπιτι δουλειες τα σντρακια μου σουπεεεερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μαφιακι ο αντρικος θα παει μπροστα αυτο που θελει βρηκε τροπο κ το πηρε στη συγκεκριμενη φαση τα μπισκοτα αλλα οπως κ να χει δειχνει μεγαλη ευφυα οτι εψαξε εναλλακτικες λυσεις για τα μπισκοτακια

ωραια κ η εξοδος μπραβω πεθαινω για θαλασσινα τι σου λαχε κ σενα με την εγκυμοσυνη παλια τα τρωγες νομιζω ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακο ευτυχως δεν ξανακανε πυρετο το αγορακι σου μωρε μου

με το καλο κ το παρτακυ της αγγελικουλας!!!

εμενα κοροτσια σε παιδοτοπο δεν μπαινει το ατιμο

δε σας ειχα πει ατακα ειχε μπει σε εναν εκατσε 5 λεπτα κ φωναξε μετα να βγει

του λεω τι εγινε κ τι απαντησε

εδω ειναι για παιδια εγω ειμαι αντρας θα ρθω κ εγω να πιω καφε

του λεω καφε ποτε τα παιδια

ε στα ψεμματα μαμα χυμο θα πινω

καραφλιασα!!!

ανθουλι γιατι τοση αφαγια το ψυχακι σου λογω αρρωστιας θα ναι

ρωτα τον κανα αγαπημενο να φτιαξετε παρεα μπας κ φαει λιγακι

βασουλα μου ψηλωσε το μπεμπινι σου μια ψηλωνουν μια παχαινουν

οχι παντα το ιδιο

μια χαρα κοριτσακι γινεται κ η ιωαννουλα μας

εμενα ειναι 16.5 κιλα κ 105 ποντους υψος μας τα γραψε προσφατα ο παιδιατρος που χαμε παει

γιορτουλα εχουμε στης 20/12 στο σχολειο θα πει ποιημα το μαθε δυο φορες που του το πα αλλα πιστευω θα ντραπει κ δε θα το πει 4 σειρουλες μωρε

θα χει κ αη βασιλη που θα δωσει δωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου κ εγω μολις μπω κ λεω γιουπι ησυχια ξυπναει το τερατακι μου!!

λοιπον φιλια σε ολες παω να κοιμησω!!!

χριστινακι πως ειστε με συζηξ;;;

εμεις αυτη τη βδομαδα περασαμε πολυ ομορφα το χαμε αναγκη με τη δουλεια χανεσαι δυστυχως εσυ το ξερεις καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, τι κανετε?

εμεις χθες και σημερα βολταραμε και περασαμε πολυ ωραια!

Χθες πηγαμε σε παιδοτοπο με δυο φιλες μου μανουλες, τις εχω γνωρισει εδω στο mammy, εχουν παιδακια με λιγες μερες διαφορα με την Αγγελικη και εχουν γνωριστει και οι αντρες μας και οποτε συναντιομαστε τα λεμε οικογενειακα. Ηταν και ο Κωστας και ετσι καταφερα να τα πω με τα κοριτσια με την ησυχια μου. Η αγγελικη επαιζε μαζι τους και αυτη την φορα μπηκε και ο Νικολας. δεν ειχε φουσκωτο γιατι εχω καταλαβει οτι αυτο τον φοβιζει και ετσι ξεθαρεψε και ανεβαινε και στο πανω πατωμα της κατασκευης. Ακουστε τη μου εκανε εντυπωση καποια στιγμη επειδη τον αλλαξα γιατι τα ειχε κανει, και επειδη σε λιγο θα φευγαμε του φορεσα μονο τις κανονικες καλτσουλες του και οχι και αυτες με τα βεντουζακια. Μπαινει ο μικρος παλι στον παιδοτοπο και εκει που ειναι ανεβασμενος στα ψηλα βλεπω οτι φοραει τη μια μονο καλτσα ωχ λεω αντε τωρα να βρεις και την αλλη, του φωναζουμε Νικολα που ειναι η καλτσα και μετα απο λιγο την βρισκει αλλα επειδη ηταν η ωρα που εκλεινε ο παιδοτοπος ειχε μεινει μονος του εκει πανω, ολα τα αλλα παιδακια ειχαν βγει και βαζαν παπουτσια και ο καημενουλης προσπαθουσε να βρει την τσουληθρα να κατεβει με την καλτσα στο στομα. Πηγαινε απο εδω απο εκει την καλτσα ή στο στομα ή στο χερι δεν την αφηνε και τελικα οταν καταφερε και κατεβηκε το πρώτο πραγμα που εκανε ηταν να κατσει κατω να του φορεσουμε την καλτσα.

Σημερα το πρωι πηγα την Αγγελικη κολυμβητηριο εχει γινει το μαθημα πριβε, μονο τρια παιδακια ηταν, που ο χαμος των πρωτων ημερων τα σταματησαν τα περισσοτερα μαλλον λογω χειμωνα. Το απογευμα σε παιδικο παρτυ στο σπιτι μιας φιλης της απο τον παιδικο. Αφησαμε τον Νικολα στην μαμα μου και ετσι ειπαμε αυτη την φορα μια κουβεντα με τους αλλους γονεις. Η Αγγελικη η καλυτερη της παλι αφου ειχε τις φιλες της και τους φιλους της απο το σχολειο και επειδη φυγαμε ολοι μαζι γιατι αλλιως δεν γινοταν ηθελε να κατεβει με το ασανσερ με τον φιλο της τον Μανθο παρεα, οπου ηθελε να τον πιανει και χερι χερι. Αλλα γυρισα και βρηκα ενα σπιτι δεν ηξερα απο που να πρωτομαζεψω, παιχνιδια ρουχα και ο Νικολας ξυπνιος!!!!

Το μπεμπακι κλωτσαει σπρωχνει προς τα κατω απ ολα, το χαιρομαι ομως γιατι θελω να κρατησω καλα αυτες τις στιγμες γιατι δεν θα τις ξαναζησω.

Αννα μαρια no news good news καπως ετσι δεν το λενε, οποτε μια χαρα. Ωραια περασατε δεν πειραζει που δεν εφαγες τους ψαρομεζεδες ειπαμε σε λιγους μηνες θα εχεις ενα ακομα μπεμπακι και οσους ψαρομεζεδες θες. Μαφια ο Αντρικος οχι θα εμενε χωρις μπισκοτα, αμα θελουν κατι θα βρουν τον τροπο να το πετυχουν δεν υπαρχει περιπτωση.

Ανθη δεν σου εχει ζητησει κατι που να του αρεσει για να φαει? καλα σιγουρα θα επανερθει η ορεξη του και για φαγητο και για γαλα. Τωρα για την μικρη τι να πω που δεν κοιμαται καθολου μεσημερι, ειναι που ξυπναει και αργα, για μεσημερι τι ωρα την εβαζες? παντως ναι ειναι νωρις για να κοψει τον μεσημεριανο υπνο.

Μαγδα μεγαλο πραγμα να εχεις αδεια και να μπορεις να κανεις τις δουλειες και τις βολτες σου οποτε καλα εκανες και το απολαυσες. Πολυχρονη και ευτυχισμενη να εισαι με τους αντρες σου και γρηγορα να ερθει και σε σενα το σπορακι στην κοιλιτσα σου. Καλα να περασετε αυριο στην ρομαντικη βολταδα σας!!!!

αυτα αντε σας αφηνω να κοιμηθω, καλη κυριακη αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααα!!!!!!!Καλη Κυριακη!!!!τωρα ακουμε το μικρο τυμπανιστη με τον Αντωνακη!!!

Μαγδα τι ωραια που ξεσκασατε με το αντρακι σου!!!για δευτερο εσεις σκεφτεστε αμεσα?σου ζηταει αδελφακι?

Καγκουρακι χαρα στο κουραγιο σου!!!σε θαυμαζω στα αληθεια!εγω το λεω δεν θα μπορουσα να κανω τοσο μαζεμενα παιδακια...δεν αντεχουν τα νευρα μου!ας μεγαλωσει ο Αντωνης να βγαλει και την πανα και υστερα...δεν εχω ΚΑΜΙΑ βοηθεια και θα πελαγωνα!ηδη γκρινιαζει η μανα μου που κραταει τον Αντωνη για να παω δουλεια !

καλα ε τα μικρα μας ειναι πανεξυπνα!!!και εμενα ο Αντωνης τα κρυβει και ξερει που ειναι...ενω ψαχνω ωρες π.χ. που εβαλε την πιπιλα...τον ρωταω μια φορα και μετα παει την βρισκει την βαζει στο στομα και ερχεται!!!αχχαχα απιστευτος! και ο Νικολας πανεξυπνος! αλλα τον αφηνεις με μεγαλυτερα παιδακια να παιζει? δε φοβασαι? εγω φοβαμαι....ειναι μικρα ακομη...μην το πλακωσει κανενα!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ο Αντρικος σου εδωσε την απαντηση του βλεπω!!!αχχαχχαχα....μαμα σου λεει εγω θα βρω τροπο να φαω κι εσυ λεγε οτι θες!!!αχαχαχχαχαχχαχχα

Ο Αντωνης μου τι κανει ρε κοριτσια απο εχθες???θα με τρελλανει!!!καλα κι εμενα εχει εεεεεεενα πεισμα αστα να πανε!!! θελει να πινει απο το μπουκαλι το τεραστιο το εμφιαλωμενο οχι απο το μπιμπερο νερο!!! (ετσι κανω εγω και με βλεπει φαινεται)΄!!!

ε και που λες ερχεται μου ανοιγει την παλαμη...σηκωνει ολη τη μπουκαλαρα μου τη βαζει στη παλαμη και χειροκροταει!!! και μετα μου κανει νοημα να ανοιξω το καπακι και να του δωσω να πιει...φυσικα γινεται μουσκεμα!!! ε και εχθες του πηρα μικρα μπουκαλακια νερου εμφιαλωμενου αυτα που εχουν την πιπιλα ξερετε ποια λεω ...και πινει αλλα και παλι θελει το μεγαλο!!!και ετσι ξαφνικα παει και το μπιμπερο1!!!αυτο το παιδι μου αν πει να κοψει κατι παει τελειωσε δεν θελει ξανα!!!ετσι και με τα αλεσμενα!!!

και εμενα ειναι ΠΟΛΥ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΣ στις τροφες!!!δε ξερω πια τι να κανω,,,,

απο κρεας δεν τρωει τιποτα αλλο εκτος απο κιμα μοσχαρισιο!

ψαρι δε τρωει...

ε και λατρευει φυσικα οτιδηποτε αμυλουχο...μακαρονια,πατατες,κριθαρακια ...

σπανακι δε τρωει....φασολακια και αρακα τρωει...

φακες τρωει μονο με ψωμακι μεσα και τιποτα αλλο απο οσπρια...

τυρι δε τρωει...

γαλοπουλα λατρευει...

κασερι ψιλοτρωει!

κλεινω γιατι νευριαζει που δεν ασχολουμαι μαζι του...φιλιαααα

Επεξεργάστηκε από mwroudenia2!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδουλα μου χρονια σου πολλα!να ζησεις και οτι καλυτερο κοπελα μου!με το καλο και το 2ο μωρακι!στο ευχομαι ολοψυχα!

Αννα Μαρια οχι που θα μενε χωρις μπισκοτο ο Αντρεας!χεχε!οταν θελουν κατι κανουν τα παντα να γινει το δικο τους!και μενα τετοιο πεισμα εχει η Ιωαννα!και ειναι και πολυ νευρικη!πολυ ομως. . . τριζει τα δοντια της και τεντωνεται ολοκληρη και απ τα νευρα τρεμει!αμαν!κι οταν της θυμωνουμε φωναζει κιολας!αστα . . .!χαχα

Ανθη μπας και κοπηκε η ορεξη του απ την αρρωστια, οταν εχουν και πυρετο ειναι πιο ιδιοτροπα και δεν θελουν να φανε κιολας!

Καγκουρακι τι ωραια ξεκουραστηκες και συ και τα ειπες και με τις φιλες σου!

Εμεις το Σαββατο πηγαμε στα 2 βαφτιστηρια μας που ειναι Λευκωσια να τους δουμε για τα Χριστουγεννα!ο ενας ζητησε παλτο και ο αλλος μινι Ipad!ναι οπως το ακουτε 7 χρονων μωρα και θελουν Ipad!απιστευτο!του πηραμε το μικρο,ηταν γυρω στα 130 και του αλλου του πηραμε παλτο που ζητησε και ενα πιο σπορ σακακι!Το ερχομενο Σαββατο θα παμε στη δικη μου βαφτιστηρα και θα της παρω σπιτακι που μπαινει μεσα!της αρεσει απ οτι μου πε η κουμπαρα μου μιας κ απο ρουχα παπουτσια ειναι φουλ μου ειπε να της παρω αυτο μιας και θα της το επιαναν οι γονεις της ετσι κι αλλιως!

Χθες πηγαμε Εκκλησια το πρωι, μετα πηγαμε με τη μικρη λιγο στις νονες της και το απογευμα πηγαμε σε μια Χριστουγεννιατικη Εκδηλωση εδω σε διπλανο χωριο, ειχε χορωδια με Χριστουγεννιατικα τραγουδια, χορους, εψηναν σιταροπουλες, καστανα, μπισκοτα ηταν πολυ ομορφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς καλά, είχαμε μια πολύ γεμάτη Κυριακή. Το μεσημέρι πήγαμε στο κέντρο που έχουν φτιάξει κάτι σαν χωριό του Άη Βασίλη, με παζαράκι και εξέδρα όπου γίνονται εκδηλώσεις. Ανεβήκαμε στο τρενάκι, κι ενώ ο Αντρέας καθόταν πολύ ήσυχος και δεν έμοιαζε να έχει ενθουσιαστεί, όταν φεύγαμε, του λέμε "Πάμε στη γιαγιά;" "ναιιι" λέει. "Πάμε για φαΐ;" "Όσι φαΐ" μας λέει "μόνο τίτιτα". Του λέμε "τι σημαίνει "τίτιτα;" και μας απαντά "τουτού"! Του είχε αρέσει πολύ το τρενάκι τελικά, και ήθελε να ξανανέβει! Εν τω μεταξύ, όταν λέει κάτι και δεν το καταλαβαίνουμε, κάνει και επεξήγηση. Τις προάλλες πήγα και του πήρα υπνόσακκο, βλέπει αυτός τη σακούλα, και μετά τον ρωτάω "τι σου έφερα;" και μου απαντά "πουάκια". Αυτό μου το είπε πολλές φορές, και δεν καταλάβαινα, οπότε μου κάνει "τσίου τσίου"! Είχε ένα πουλάκι ζωγραφισμένο στη σακούλα του μαγαζιού, και νόμιζε ότι αυτό του πήρα!!! Αλλά μου άρεσε η επεξήγηση!

Μετά πήγαμε στη μάνα μου και φάγαμε, και μείναμε εκεί με τον Αντρέα, μέχρι τις πέντε παρά. Μετά εγώ συναντήθηκα με κάποια παιδιά και πήγαμε στο Παραλίμνι, στη συναυλία του καθηγητή μου που σας έλεγα. Ήταν καταπληκτικά, περάσαμε πάρα πολύ ωραία, αν και σε κάποιες φάσεις εγώ χανόμουν, από τη ζαλάδα και την αναγούλα. Άξιζε πάντως!

Σήμερα χαλαρά, πήγα τον Αντρέα στους γονείς μου, κι εγώ ξεκουράζομαι, χιχι!

Μάγδα χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου!

Με γεια τα πράγματα που αγόρασες! Εγώ πάλι να μη θέλω ούτε να ακούσω για ψώνια;

Κρίμα που αδιαθέτησες, τον άλλο μήνα το μπεμπέ, χιχι!

Ψάρι και θαλασσινά τρώω, κυρίως ψάρι, αλλά τώρα με τίποτα... Και την προηγούμενη φορά το ίδιο, αλλά μέχρι τους τριάμιση μήνες περίπου, μετά έτρωγα απ' όλα κανονικά.

Πολύ γέλασα με την απάντηση του Βασιλάκη!

Καγκουράκι πολύ γέλιο ο Νικόλας με την κάλτσα!!!

Καλά, στην πισίνα που πηγαίνετε, μετά που βγαίνετε δεν παγώνετε; Πωπω, μόνο που το σκέφτομαι κρυώνω...

Όπα! Τι παίζει με τον Μάνθο; :) Μήπως στο επίθετο τον λένε και "Φουστάνο";

Μαρίνα ο Αντρέας τελικά δεν έφαγε μπισκότο, γιατί ήταν σε περιτύλιγμα, το οποίο δεν του άνοιξε κανείς. Απλά το κρατούσε, και μετά δεν ξέρω τι απέγινε, κάπου χάθηκαν τα ίχνη του!

Μεγάλη πλάκα ο Αντωνάκης και το νερό! Ο Αντρέας πάλι, θέλει να πίνει ΜΟΝΟ από το ποτηράκι του. Αρνείται κατηγορηματικά να πιεί από οπουδήποτε αλλού, παρ' όλο που του έχουμε αγοράσει παγουράκια με καλαμάκι. Αλλά παίρνει τα ποτήρια και τις κούπες μας και κάνει ότι πίνει στα ψέματα και μετά κάνει και "αααααχ!".

Όντως πολύ επιλεκτικός ο Αντωνάκης στις τροφές. Ο Αντρέας τρώει πολύ περισσότερα, είναι και μεγαλύτερος βέβαια, αλλά από την αρχή δεν είχαμε ιδιαίτερο πρόβλημα. Απλά δε θέλει τα νερόβραστα, είναι λίγο μερακλής. Π.χ. τις προάλλες που έκανα χορτόσουπα, έφαγε μια κουταλιά το μεσημέρι και μία το βράδι. Γαλοπούλα εγώ δεν έχω δώσει, ούτε και κανένα άλλο αλλαντικό. Κι εμείς πάρα πολύ σπάνια τρώμε αλλαντικά, δεν είναι κι ό,τι καλύτερο.

Βάσω εμάς ο Αντρέας δεν είναι νευρικός, κάνει κάτι ψευτονευράκια, αλλά γενικώς είναι ήρεμο παιδί.

Τι ωραία που πήγατε εκκλησία, εγώ την έχω κόψει, αφού δυσκολεύομαι αφάνταστα να σηκωθώ το πρωί. Κατά τις δέκα και μισή σηκώνομαι, κι αυτό με το ζόρι...

Α, καλά, έχεις χάσει επεισόδια με το σύγχρονα παιδιά. Η κόρη ενός μαθητή μου, που είναι κι αυτή νομίζω 7-8 χρονών, του λέει τις προάλλες, "μπαμπά, είναι πολύ μικρή η κάλτσα που κρεμάσαμε στο τζάκι, και δε θα χωράει το άιπαντ". Ντόινγκ!!!

Σας αφήνω κόρες. Ουφ, με ενοχλεί λίγο ο λαιμός, ελπίζω να μην την άρπαξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...