Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια; Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με τη βροχή....Βρέχει συνέχεια πια...Δεν μου αρέσει καθόλου αυτός ο καιρός. Βροχή και αέρας.....Βαρετή ήταν η μέρα σήμερα. Δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα με αυτόν τον παλιόκαιρο. Τέλος πάντων. Ο Πάνος με βήχα, η μικρή με λίγο βήχα. Όλος ο χειμώνας έτσι θα μας πάει. Και μη χειρότερα. Πονάει και ο λαιμός της μαμάς μου. Μα τι ωραίο έχει ο χειμώνας μου λέτε; Είμαι fan του καλοκαιριού. Άννα Μαρία, Βασιλική την λένε τη μαμά μου και την φωνάζουμε Βάσω. Πώς τα πας με τις ζαλάδες;; Όσο για τη μαθήτρια, αν είναι να έχεις όλες αυτές τις ιστορίες με κλάματα και με διευθυντές κλπ, βάλε εκεί ένα θέμα που θα έχει προετοιμάσει να έχεις κι εσύ το κεφάλι σου ήσυχο. Τι να πω πια, μεγάλη κοπέλα και να φέρεται έτσι.......Κατερινάκι πώς τα πας με τη δουλίτσα; Κουράζεσαι πολύ ε;; Πάντως να μη δίνεις σημασία σε πικρόχολα σχόλια. Μαγδούλα, ξέρεις πόσες φορές έχω ξεχάσει ότι θέλω να πάω τουαλέτα;; Αφού να φανταστείς έχω αποκτήσει και πρόβλημα δυσκοιλιότητας γιατί πολλές φορές δεν μπορώ να πάω τουαλέτα την ώρα που θέλω. Ευχαριστώ για τις ευχές για τη μαμά μου. Σε έναν μήνα γιορτάζει βέβαια. Της πήρα λίγο νωρίτερα το δώρο...Μπράβο στο αντράκι σου το όμορφο που έγινε γρήγορα καλά! Αυτά και για σήμερα...Πάω σιγά σιγά να την πέσω...Αύριο με περιμένει πάλι μια δύσκολη μέρα. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Τα νεα μου ειναι οτι τελικα δεν ειμαι εγκυος γιατι ηδη απ το σαβκο κατεβηκε η περιοδος αλλα οχι μεγαλη ροη και επειδη και στην Ιωαννα καπως ετσι αρχισε η εγκυμοσυνη μου με αιμα ο γιατρος ειπε για καλο και για κακο να ξαναεκανα σημερα χοριακη η οποια κατεβηκε στο 1.9 που τωρα σιγουρα ειναι αρνητικο!και το 3.15 προς αρνητικο ηταν αλλα για να αποκλεισουμε καθε υποψια το εξετασαμε ξανα σημερα!να σας πω την αληθεια δεν ειναι οτι αγχωνομαι ουτε οτι στεναχωριεμαι τοσο οσο οταν ηθελα το 1ο μωρο!οκ απογοητευομαι αλλα οχι να κλαιω απλα θα ηθελα να αποκτησω ακομα ενα μωρακι!ξερω ομως οτι Ο ΘΕΟΣ θα το στειλει οταν και αν πρεπει!

Τον Δεκεμβριο δεν θα επισκεφτω το γιατρο θα προσπαθησουμε αλλα απο μονοι μας!αν πετυχουμε γονιμες πετυχαμε!βεβαια τους 2 προηγουμενους μηνες ειχα και 2 ωαρια τον πρωτο μηνα και 3 τον δευτερο μηνα προσπαθειας και ξεραμε και ποιες ηταν ακριβως οι γονιμες και δεν εμεινα εγκυος!οτι θελει Ο ΘΕΟΣ!

Αννα Μαρια πως εισαι?αρκετες ζαλαδες ε?δεν πειραζει χαλαλι:)ο Αντρεας αρχισε να καταλαβαινει οτι θα αποκτησει αδερφακι?

Μαγδουλα μου δεν ειμαι εγκυος τελικα!δεν πειραζει!υγεια πανω απο ολα και αν ειναι να ερθει καλως να ορισει!βεβαια αυτο το μηνα ειπαμε να μην παω γιατρο γιατι ειναι και γιορτες και θελω να τις περασω ξεγνοιαστα αλλα απο Ιανουαριο θα αρχισω παλι με ιατρικη παρακολουθηση γιατι και την Ιωαννα 3 ολοκληρα χρονια προσπαθουσα για να την αποκτησω . . . μεχρι και σε εξωσωματικη εφτασα. . . αποτυχημενη βεβαια!

Ανθη μου εμενα παντα μου αρεσε ο χειμωνας!απο τοτε που αποκτησα την Ιωαννα δεν θελω τον χειμωνα με τιποτα!με εκνευριζει γιατι κλεινομαστε σπιτι!προτιμω το καλοκαιρι να σου πω την αληθεια!εστω κι αν ψηνομαστε!

Παρασκευη ειναι τα γενεθλια της Ιωαννουλας και θα παρουμε τουρτουλα να σβησει κερακια με τους συμμαθητες της!Σαββατο θα τα κανουμε σε εστιατοριο με παιγνιδοτοπο!δεν μπορω να τα κανω στο σπιτι γιατι θα χουμε αρκετους καλεσμενους και το σπιτι δεν μας χωραει αν ηταν καλοκαιρι θα τα βολευαμε καλυτερα γιατι εχω τεραστια βεραντα!αλλα μεσα με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, καλο μηνα και καλες γιορτες να εχουμε, να περασουμε ολες ομορφα με τα ζουζουνια και τις οικογενειες μας.

Εμεις στολισαμε χθες και το δεντρο μας, το στολισα με την Αγγελικη το μεςημερι οσο ο Νικολας κοιμοταν για να μην δει την διαδιασια και αρχιζει να μου βγαζει κι να βαζει τα στολιδια. Ετσι οταν ξυπνησε του εκανε εντυπωση και του ειπαμε οτι μονο το βλεπουμε. Πιανει βεβαια τις μπαλες η μεγαλη, οποτε με τετοιο δασκαλο παει και ο μικρος και τις κουναει.και σημερα παει κοντα το κοιταει αλλα τα πραγματα ειναι ηρεμα και ελπιζω να μεινουν ετσι γιατι εχουμε και ενα μηνα και μπροστα μας.

Το σαββατο ειχαμε παει σε παιδικο παρτυ σε παιδοτοπο, ηταν ενας φιλος της Αγγελικης απο τον παιδικο σταθμο. Αφου δεν μου σπασαν τα νερα και δεν γεννησα εχω μεγαλες αντοχες! Ο αντρας μου στη δουλεια και η μαμα μου ειχε παει στο χωριο, βοηθεια μηδεν δηλαδη οποτε ειχα και τον ταρζαν μαζι, δεν καθησα λεπτο στην καρεκλα να πω μια κουβεντα με τις αλλες μαμαδες απο τον παιδικο. Ο Νικολας ολη την ωρα ετρεχε πανω κατω στα παιχνιδια με το κερμα, να ανεβαινει σε ολα οσα ειχε και να κουνιεται και φοβομουν μην πεσει. Στην κατασκευη του παιδοτοπου δεν εμπαινε που θα μπορουσαν να τον προσεξουν οι κοπελες εκει, μολις εμπαινε και πηγαινα να κατσω αμεσως εβγαινε.

Κατα τ αλλα ησυχια ειμαστε καλα απο μυξες και βηχα σημερα, ελπιζω να μην το γρουσουζεψω, το μπεμπακι κουναει αρκετα και δυνατα πλεον και εχω αρχισει να εχω κατι συσπασεις χωρις πονο βεβαια κυριως μετα τον θηλασμο πιπιλισμα του Νικολα.

παω να παρω την Αγγελικη, θα σας διαβασω το βραδυ, φιλακια!!!!!!!

Επεξεργάστηκε από kangaroo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες! Καλο μηνα να εχουμε, γιορτινο, με υγεια!

Ο Δημητρακης Παρασκευη Σαββατο ηταν χαλια, ευτυχως τωρα καλυτερα! Δεν ξερω πια που θα παει αυτη η ιστορια! Σχεδον ολα τα φαρμακα τα πηρε τελικα, απο τα 7 τα 6 κι ο Θεος βοηθος! Αντε να καλυτερεψει εντελως, να κανει και τις εξετασεις μπας και κανουμε γιρτες φετος!!!

Καγκουρακι χαρα στο κουραγι σου ειλικρινα! Και του χρονου το στολισμα!

Ανθη μου δεν περαζει που εκανες νωριτερα δωρακι στη μαμα, θα το ευχαριστηθει σιγουρα! Οσο για το χρονο ειναι μερες και για μενα που δεν προλαβαινω τιποτα, ευτυχως οχι καθε μερα! Εμενα μου αρεσε ο χειμωνας προ ιωσεων Δημητρη εποχη, αλλα αναθεωρω! Βεβαια ολες οι εποχες μοτ αρεσουν, αν εχεις καταλληλη παρεα και ατμοσφαιρα. Το καλοκαιρι το προτιμω παντως.

Αννα Μαρια η πεθερα απαιχτη! Να τη βαλεις να κανει παρεα με τη μαθητρια να δουμε ποιος θα τρελανει ποιον! Μια χαρα ολα, ακουσατε και την καρδουλα! Να χαιρεσαι τον Αντρεα και απο εδω!

Μαγδα μου χαιρομαι που ειναι ολα σουπερ και ο μικρουλης σου ειναι καλα τωρα!

Αλεξανδρα μου φτιαχνεις κι εσυ πυρετωδως και τι ομορφα ειναι ολα!!!

Κα μου καλη αρχη στη δουλεια και μην την ακους τη φαρμακογλωσσα!Μακαρι να πανε ολα καλα με τον αντρα σου και τη δουλεια!Καλα αφου δε γινοταν να τα βαλουν γιατι στο ειπαν εξαρχης; Εγω θελω καποια πραγματα αν βεβαια προλαβαινεις, θα σου στειλω πμ.

Φιλια κοριτσαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμηθηκαν τα ζουζουνια, μαζεψα λιγο το σπιτι, εφαγα και το παγωτακι μου γιατι με επιασε παλι καουρα σημερα και επιτελους ξαπλωσα.

αχ το αλλο δεν σας το πα ειναι τρεις μερες τωρα που ξυπναει ο Νικολας κατα τις 6:30 πιπιλαει μιση ωρα αλλα δεν ξανακοιμαται και τελικα κατα τις 7 και σηκωνομαστε, τι μου θυμιζει τι μου θυμιζει μηπως κανει παρεα με τον Αντρεα.....

Ανθη και εγω που δεν δουλευω ολες οι μερες το ιδιο μου φαινονται αφου εχω τις δραστηριοτητες των παιδιων και νιωθω οτι κατι κανω. Πραγματι το δικο σας μουσικοκινητικο προγραμμα ειναι πιο πολυ μουσικο ενω το δικο μας πιο πολυ κινητικο, χαχχαχ στην αρχη το ειχαν σαν εισαγωγη σε ενοργανη και ρυθμικη και μετα του αλλαξαν ονομα οποτε λογικο να εχουμε περισσοτερα κοριτσακια. Ωραιο το δωρακι για την μαμα τι και αν το πηρε λιγο νωριτερα αφου το ειχε αναγκη. Να χαιρεσαι την αδερφουλα σου, θυμησε μου πως την λενε. Και μενα δεν μου αρεσει ο χειμωνας καλοκαιρι και ηλιο θελω

Κατερινιω καλη αρχη στην δουλεια, μην ακους τα σχολια των αλλων ειδικα για την μαγειρικη σου δεν πρεπει να λεει κανενας τιποτ. Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις. Θα βρεις και τους ρυθμους σου σιγα σιγα και μια χαρα θα τα φερνεις βολτα και με τη δουλεια και με το σπιτι και τα παιδια. Ευχομαι θετικη εξελιξη και με την δουλεια του αντρα σου.

Το προγραμμα καλο μου φαινεται καθε βδομαδα θα ειναι το ιδιο ή θα το αλλαζεις? να σου πω του παιδικου της Αγγελικης για καμια ιδεα. Εμας πρωινο εχει φρουτα ( μηλο μπανανα αχλαδι) και ψωμι μισο του τοστ με τυρακι ή γαλοπουλα. Αυτα καθε μερα εκτος Τεταρτης που τους δινουν αυγο και μπισκοτο. Τα μεσημερια εχουν δευτερα λαδερο σπανακορυζο τη μια βδομαδα αρακα ή φασολακια την αλλη. Την τριτη εχουν κρεας μπιφτεκακι ή μακαρονια με κιμα κατι τετοιο συνηθως, τεταρτη εχουν φακες, πεμπτη εχουν ψαρι με ρυζι και παρασκευη Συνηθως κοτοπουλο με χυλοπιτες.

Αννα μαρια απιστευτη η πεθερα, δεν της ειπες και εσυ για τα λεοπαρ τι σουξε εκαναν!! Να χαιρεσαι και τον μπαμπα σου και τον γιο σου και απο δω! Για την μαθητρια τι αλλο να πω τα ειπαν ολα τα κοριτσια.

Αλεξανδρα το ιδιο μας κανει και η Αγγελικη τον τελευταιο καιρο οχι καθημερινα αλλα πολυ συχνα, ερχεται μπαινει αναμεσα και κοιμαται, φαση τα πιανει και αυτα. Μια χαρα τα παει στον παιδικο ειναι κινητρο τα αλλα παιδακια και δοκιμαζουν πολλα καινουρια πραγματα, οποτε και με το φαγητο μια χαρα την βρισκω.

Μαγδα ευτυχως που ειναι τελειως καλα το αντρακι σου.

Βασω θα ερθει το σπορακι που θα παει! Αντε τωρα που θα προσπαθησετε μονοι χωρις αγχος ειναι και οι γιοτρες να χαλαρωσετε και μπορει τον αλλο μηνα να μας πεις τα ευχαριστα. Με το καλο και οι ετοιμασιες για τα γενεθλια της μικρουλας σας.

Χριστινα ελπιζω να βρεις ακρη με τοσα φαρμακα και να πηγαινει καλυτερα ο δημητρης σου. Αληθεια τα διδυμακια σας τι κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εγώ κάθε Δευτέρα έχω το πιο δύσκολο πρόγραμμα γιατί φεύγω νωρίς για δουλειά και έχω τις περισσότερες ώρες. Έπαθα και ένα εγκεφαλικό όταν γύρισα γιατί μου είπε η πεθερά ότι ο Πάνος κοιμήθηκε κατά τις 7 το απόγευμα για 20 λεπτά λέει...Μα καλά, τον άφησε μα κοιμηθεί ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ;;;; Το αποτέλεσμα ξέρετε ποιο ήταν;; Ενώ κάθε μέρα κοιμάται στις 9 το βράδυ, σήμερα κοιμήθηκε 11.30 !!!! Θα κουτουλάει αύριο το αγοράκι μου...Τέλος πάντων. Τσακώθηκα και με τον άντρα μου γιατί από τα νεύρα μου άρχισα να λέω και καταλαβαίνετε. Βασούλα, δεν πειράζει που βγήκε αρνητική η χοριακή. Μήπως, όμως, θα ήταν καλύτερο να προσπαθείτε χωρίς να τρέχετε στο γιατρό κάθε μήνα;; Όσο να'ναι αυτό προκαλεί μεγάλο άγχος... Άντε το πολύ να πάρεις από ίντερνετ κανένα τεστ ωορρηξίας για να μην χάνεις τις γόνιμες μέρες...3 χρόνια προσπάθησες για την Ιωάννα;; Υπήρχε κάποιο θέμα; Κάνατε και εξωσωματική άδικα βρε παιδί μου. Μήπως έχεις πολύ άγχος;; Κατερινάκι στολίσατε κι εσείς. Και του χρόνου να είστε καλά και να στολίσετε και με το νέο μέλος της οικογένειας! Την αδερφή μου την λένε Ιωάννα αλλά γιορτάζει του Αγίου Ιωάννη του Χρυσοστόμου γιατί την είχαν τάξει οι γονείς μας. Γιόρταζε στις 13 Νοεμβρίου, αλλά τώρα έκανε τη γιορτή της γιατί προέκυπταν συνέχεια δουλειές και υποχρεώσεις. Χριστινάκι, πάλι ταλαιπωρήθηκε ο μικρός;; Αχ αυτές οι παλιοϊώσεις, θα μας ξεκάνουν. Τι να πω;; Άντε να έρθει το καλοκαίρι μπας και ηρεμήσουμε λιγάκι . Η Αλεξάνδρα βέβαια το καλοκαίρι που μας πέρασε έκανε βρογχιολίτιδα άρα όλα σχετικά είναι. Εμένα πάντα το καλοκαίρι μου άρεσε αλλά τώρα με τα παιδιά μου αρέσει ακόμα περισσότερο. Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια; Ποιο είναι το blog της Αλεξάνδρας;; Και μια ερώτηση ακόμα. Κατερίνα (ΚΑ1) πού βλέπουν τα κορίτσια αυτά που φτιάχνεις;; Έχεις κι εσύ blog;;; Άρχισα και δίαιτα και μου κακοφαίνεται γιατί είχα πολύ καιρό να κάνω. Έτρωγα ό,τι λαχταρούσε η ψυχούλα μου και κάπως έτσι τσίμπησα 3 ολόκληρα κιλά. Για να μην γίνουν λοιπόν 13 πρέπει πάλι να ταλαιπωρηθώ κανένα εικοσαήμερο...Υπομονή..... Αυτά και για σήμερα. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε;

Εγώ κλασικά, ζαλάδες και αναγούλες. Χτες βράδι μας ταλαιπώρησε ο Αντρέας. Γύρισα σπίτι μετά τις δέκα, και τον βρήκα να πίνει γάλα. Το τελειώνει, τον βάζουμε στο καρότσι, ήθελε να τον κουνάω εγώ, τον πήγα αρκετές βόλτες, μετά δεν άντεχα, τον πήγε κι ο άντρας μου, τίποτα. Μισοσηκωνόταν, με κοιτούσε και γελούσε. Ξάπλωσα και τον έβαλα στο κρεβάτι μαζί μου για να κάνουμε αγκαλιά και να κοιμηθεί. Τίποτα, "όσι αγκαλιά", και τελικά του έφερε ο άντρας μου κάτι βιβλία και διάβαζε. Μετά άρχισε τις τούμπες, εγώ να μην μπορώ, και να έχω τον άντρα μου να γκρινιάζει ότι σηκώνεται απ' τις εφτά για να φυλάει το μωρό, κι ότι δεν αντέχει άλλο, και θέλει να ξεκουραστεί. Οκ, το καταλαβαίνω ότι έχουν πέσει περισσότερες ευθύνες πάνω του τώρα, αλλά κι εγώ είμαι χάλια και πηγαίνω και δουλεύω, και στο σχολείο θέλω κάθε στιγμή να κάνω εμετό, αφήστε που έχω μιάμιση ώρα ταξίδι με το αυτοκίνητο κάθε μέρα στην κατάστασή μου και ζαλίζομαι τρομερά και κάθε μέρα λέω δε θα τη βγάλω καθαρή απόψε. Όλη μέρα γκρινιάζει ότι εγώ κάθομαι και δεν κάνω τίποτα κι ότι τα κάνει όλα αυτός, αλλά το μόνο που κάνει είναι να προσέχει κάπως το μωρό, πράγμα που σημαίνει, ότι κάθεται στον υπολογιστή και του φωνάζει όταν κάνει αταξίες. Οκ, κάνει και κάποιες δουλειές στο σπίτι, αλλά τώρα που εγώ δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα, φάνηκε ο τόπος μου, το σπίτι έχει ρημάξει. Όποτε του πω να κάνει μια δουλειά, την αναβάλλει επ' αόριστον. Κάνει, βέβαια, τις παλιές του δουλειές, δηλαδή πιάτα, πλυντήρια, άπλωμα ρούχων, ψώνια, σκουπίδια, αλλάζει και ντύνει το μωρό αποκλειστικά αυτός, αλλά κατά τα άλλα, δεν κάνει κάτι καινούριο, απλά σηκώνεται λίγο νωρίτερα και το μεγαλύτερο μέρος της μέρας το περνάει μπροστά στον υπολογιστή. Απορώ, δεν έχει στάλα φιλότιμο, να σκεφτεί ότι εγώ στα χάλια μου πηγαίνω και δουλεύω για να μπορεί αυτός να κάθεται δώδεκα και δεκαπέντε ώρες τη μέρα μπροστά σε μια οθόνη και γκρινιάζει κιόλας επειδή πρέπει να κάνει δυο δουλειές παραπάνω, που δεν τις κάνει άλλωστε; Εκνευρίστηκα τώρα, έχω όλη μέρα αυτή τη γκρίνια, ενώ είμαι χάλια, κι αυτός κάθεται στον υπολογιστή και παίζει, και έχει και απαιτήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, εν τω μεταξύ, ξέχασα να σας πω, προχτές την Κυριακή μιλούσα με μηνύματα με μια φίλη μου, όχι κολλητή, μη φανταστείτε, και της είπα και για την εγκυμοσύνη και τι μου γράφει; "Ο Μάκης έκανε τη ζημιά;". "Όχι, ο γαλατάς" της απαντάω. Τελικά η ηλιθιότητα και οι κοτσάνες δεν είναι θέμα μόρφωσης. Αυτή κάνει διδακτορικό στη Φιλολογία, οπότε μάλλον είναι βαθύτερο το θέμα!

Ουφ, όλα αυτά που γράφετε για τις γέννες σας εγώ δεν τα έζησα, και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω ποτέ να τα ζήσω... Με κοίμισαν, με ξύπνησαν, πονούσα φοβερά, με έπιασε πάρα πολύ άσχημα το αναισθητικό, και πέρασαν πάρα πολλές ώρες για να συνέλθω, κι όταν μου έφεραν το μωρό ούτε που καταλάβαινα τι συμβαίνει.

Μάγδα ευχαριστώ για τις ευχές!

Καλά για τη μαθήτρια δεν το συζητάμε, αν ήταν καμιά που ήταν στην κόψη του ξυραφιού, περνάω-δεν περνάω και τα παπαγάλιζε για να εξασφαλίσει τουλάχιστον ένα προβιβάσιμο βαθμό, θα έλεγα δεν πειράζει. Αλλά αυτή διεκδικεί αριστεία, και σημαίες και βραβεία, και μάλιστα βραβεία χρηματικά, τα οποία σε καμία περίπτωση δεν της αξίζουν. Χτες μου έλεγε ο μαθηματικός ότι στο μάθημά του είναι σκράπας, αλλά κάθεται όλη μέρα και διαβάζει και λύνει ασκήσεις, και τις προάλλες τη σήκωσε στον πίνακα για να λύσει μια άσκηση, και βγήκε με το τετράδιο, όπου την είχε λυμένη την άσκηση, για να αντιγράψει, και της είπε να αφήσει το τετράδιο κι άρχισε να κλαίει. Το γράφω τώρα και με πιάνουν τα γέλια, αλλά είναι πολύ δύσκολη περίπτωση, είχε κάνει και απόπειρες αυτοκτονίας στο παρελθόν και πρέπει να τη μεταχειριζόμαστε με προσοχή.

Ανθή κι εγώ το έχω πάθει αυτό με τη δυσκοιλιότητα επειδή δεν έβρισκα ώρα να πάω στην τουαλέτα... Τώρα φυσικά έχω δυσκοιλιότητα λόγω εγκυμοσύνης...

Εμένα μ' αρέσει ο χειμώνας, όπως και όλες οι εποχές άλλωστε. Αλλά το δικό μας πρόβλημα είναι ότι τα σπίτια μας δεν είναι σωστά κτισμένα και δεν κρατάνε τη ζέστη, έτσι όλο το χειμώνα είναι πάγος, ακόμα κι αν έξω έχει ντάλα ήλιο... Θέρμανση δεν έχουμε, αλλά δεν έχει σημασία, γιατί ακόμα και τα σπίτια που έχουν, και πάλι είναι κρύα, ειδικά αυτά που έχουν θέρμανση με πετρέλαιο και δεν την πολυανάβουν. Μια φίλη μου, π.χ. που έχει βάλει ενεργειακό τζάκι, το καίει όλη μέρα και το σπίτι της είναι λουτρό. Το δικό μου σπίτι πάντως είναι πάγος... Ευτυχώς, βέβαια, όχι ακόμα, γιατί δεν κάνει και πολύ κρύο. Αλλά μου αρέσει να φοράω το παλτό, το σκούφο και το κασκόλ μου και να βολτάρω στο κρύο. Φυσικά όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν, γιατί ακόμα εδώ έχει 20 βαθμούς...

Βάσω κρίμα που δεν είσαι έγκυος... Τον επόμενο μήνα!

Πάντως, συμφωνώ κι εγώ με την Ανθή. Μήπως σου προκαλεί τρομερό άγχος όλο αυτό το θέμα με το γιατρό; Δηλαδή όλο αυτό το πράγμα, να κάνεις κάθε λίγο χοριακή, να τρυπιέσαι τζάμπα, να δίνεις ένα σωρό λεφτά, δεν είναι λίγο υπερβολικό; Ξέρω περιπτώσεις που το έτρεχαν έτσι για χρόνια, μια γνωστή μου παντρεύτηκε Αύγουστο του 2005 και δεν έμενε έγκυος με τίποτα. Τελικά το πήρε απόφαση ότι δε γίνεται τίποτα, παράτησαν κάθε ελπίδα και έμεινε έγκυος κατευθείαν και γεννάει από μέρα σε μέρα! Άλλωστε, αφού έχεις ένα παιδί, σημαίνει ότι μπορείς να μείνεις έγκυος, άρα δεν υπάρχει λόγος για άγχος.

Καγκουράκι πολύ ωραίο το δέντρο σας. Εμείς ακόμα εννοείται! Ούτε χαλί δεν έχουμε στρώσει ακόμα... Θα το πάρει τώρα ο άντρας μου από τη μάνα μου που το είχαμε αφήσει και θα το στρώσουμε ελπίζω, σήμερα-αύριο, και αυτό το σαββατοκύριακο ή το άλλο, θα στολίσουμε και το δέντρο. Πάντως, μου έκανε εντύπωση που ο Νικόλας είναι με ένα ζιπουνάκι μόνο και ξυπόλυτος στο γυμνό πάτωμα. Εμάς εδώ κάνει κρύο μέσα στο σπίτι, όπως είπα και πιο πάνω, τέτοια πράγματα μόνο το καλοκαίρι.

Καλά, εγώ δε θα άντεχα με τίποτα τα γενέθλια όπως τα περιγράφεις...

Χριστίνα καλή ιδέα αυτή με την πεθερά και τη μαθήτρια. Απλά η πεθερά δεν είναι τρελή, είναι απλά ηλίθια, ενώ η μαθήτρια είναι ψυχοπαθής. Επίσης, η πεθερά δεν έχει κακία, όλα αυτά τα λέει από χαζομάρα και αφέλεια, ενώ η μαθήτρια έχει εμπάθεια και απ' όσο λέει η ίδια, έχει κάνει πολλές πράξεις μίσους, π.χ. πήγε και έδειρε μια κοπέλα που της έφαγε μια δουλειά, κατήγγειλε ένα νοσοκόμο που δεν της φέρθηκε καθόλου καλά και τον απέλυσαν, κι άλλα τέτοια...

Σας αφήνω, πάω να φτιάξω μια μακαρονάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα, καλέ ξέχασα να σας πω: χτες καθόταν ο άντρας μου στο μεγάλο υπολογιστή, πήγε ο Αντρέας εκεί πέρα, άρχισε να βαράει τον πύργο του υπολογιστή, και τον μπλοκάρισε!!! Τον πήγε ο άντρας μου σε ένα φίλο μας ειδικό και του είπε ότι στην πιο απλή περίπτωση θα χρειαστεί να επανεγκατασταθούν τα windows και στη χειρότερη να αλλάξει ο δίσκος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τι κανετε;εμεις εδω παγωνουμε αυτες τις μερες 1 βαθμο εχει τωρα εξω και το βραδυ σιγουρα κατω απο το μηδεν θα πεσει το καλοριφερ καιει στο φουλ ,με τι δουλεια πανε ολα μια χαρα μπανουμε σε σειρα σιγα σιγα , με την αλλη κοπελα συνεργαζομαστε αψογα και με τις νηπειαγωγους μια χαρα,τα παιδακια ειναι ολα γλυκα και μεχρι στιγμης δειχνουν να τους αρεσει το φαγητο τα περισσοτερο τρωνε πολυ καλα,το μενου θα το αλλαζουμε καθε βδομαδα να υπαρχει ποικιλια εγω θα βαριομουνα να τρωω συνεχεια τα ιδια ποσο μαλλον ενα παιδι δε συμφωνω με τους παιδικους που μαγειρευουν συνεχεια τα ιδια ,ο Γιωργος κι ο Δημητρης εχουν ποιημα για τη γιορτη των Χριστουγεννων μαγος ο Γιωργος και ελατο ο Δημητρης,στο νηπιο εχουν στολες και δεν χρειαστει να κανουμε κατι στο δημοτικο μας ζητησαν μια πρασινη φοδρα για χειτωνα μονο ευτυχως ...

Αννα Μαρια τι εγινε με τον υπολογιστη;μεσα στην ιντριγκα βλεπω η μαθητρια σου .....γιατι εχετε τοσο κρυο μεσα στο σπιτι;αν αναψεις το καλοριφερ δεν ζεσταινει;δεν θα το αντεχα να κρυωνω και μεσα....για τον αντρα σου τι να πω δεν μπορει να καταλαβει σε τι φαση βρισκεσαι

Ανθη οχι δεν εκανα μπλογκ εβαλα στην ομαδα καποιες φωτο μονο,απλα η Χριστινα μου παρηγγειλε καποια πραγματα για τα Χριστουγεννα, και εγω δαγκτωτο καλοκαιρι ψηφιζω δεν τον μπορω τον χειμωνα μακαρι να ηταν συνεχεια καλοκαιρι κι εγω εχω 2 κιλα και δεν μπορω να τα χασω με τιποτα τσιμπολογαω και συνεχεια ολη μερα δεν ξερω πολυ δυσκολευομαι να τα χασω κι ερχονται και γιορτες αλοιμονο μου....για τη δυσκοιλιοτητα που λες εχω μεγαλο θεμα κι εγω ειδικα οταν ειμαι σε αλλο περιβαλλον μπλοκαρω με αποτελεσμα να μην πηγαινω για μερες και μετα αστα ....οπως τωρα πχ που λειπω πολλες ωρες απο το σπιτι εχω μπλοκαρει τελειως ειναι πολυ σπαστικο φουσκωνω και μετα ξερεις τι συμβαινει αφου εχεις το ιδιο θεμα ,το μπλογκ της Αλεξανδρας ειναι αυτο Craftland

Βασω μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια αστο λιγο χαλαρα τοσο αγχος δεν κανει καλο ξερω περιπτωσεις που κανανε εξωσωματικες στα πρωτα παιδια και στα δευτερα μεναν απο μονες τους χωρις να το καταλαβουν αφου δεν ειχαν αγχος...

Χριστινακι χαρηκα που μιλησαμε εστω και λιγο αν και σε πηρα λιγο μονοτερμα με τα πλεκτα,το θεμα ειναι να παρω τα μαλλια πιστευω να προλαβω να σου τα φτιαξω και ευχαριστω και για την προτιμηση ,σου εγραψα με πμ καποιες αποριες ,ο Δημητρακης πως ειναι; τι εκανες με τα φαρμακα τελικα;

Μαγδα σε πειραζει αν σου το κανω μετα τα Χριστουγεννα;και τι νημα θελεις;βαμβακερο σαν το δικο μου που ειναι καλοκαιρινο ή χειμωνιατικο;

Κατερινακι που ειδε η Αννα Μαρια το δεντρο σας και τον Νικολα με ζιπουνακι και ξυπολητο;για βαλε κι εδω φωτο να δουμε,ζει ακομα το δεντρο η το διελυσε ο μπομπιρας;

παω να ετοιμασω τσαντες για αυριο και να την πεσω ,πτωμα ειμαι....καλο βραδυ

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας πολυ κρυο ειχαμε σημερα και αερα.

Ανθη εστω και τοσο λιγο να κοιμηθουν το μεσημερι ή το απογευμα αυτο συμβαινει το βραδυ, και εγω εχω συνηθισει να μην κοιμαται η Αγγελικη μεσημερι και το βραδυ μεχρι τις 21:30 εχει κοιμηθει αν καμια φορα κοιμηθει μεσημερι το ξενυχταμε.

Αννα Μαρια τι να πω για τον αντρα σου νομιζω ειναι επειδη βλεπει ολες αυτες τις δουλειες σαν αγγαρεια και δεν σκεφτεται ποσο δυσκολη ειναι αυτη η περιοδος για σενα και λογω των συμπτωματων και λογω της δουλειας. Εγω δεν δουλευω μεν αλλα δεν εχω και ιδιαιτερη βοηθεια ειναι μερες που ειμαι απο το πρωι μεχρι το βραδυ μονη με τα παιδια, τουλαχιστον ομως μου το αναγνωριζει και ακουω καμια καλη κουβεντα, ηρωα μου με φωναζει.

Καλε το ντυνω το παιδι δεν κυκλοφορει ετσι στο σπιτι, εκει ηταν μολις ξυπνησε απο τον μεσημεριανο υπνο και τον πηγα στο σαλονι να δει το δενδρο, εντωμεταξυ φοραει μια πιτζαμα της αγγελικης αλλα το λαστιχο στο παντελονι εχει λιγο ξεχειλωσει και οπως σηκωθηκε να παει κοντα στο δενδρο την πατησε και την εβγαλε, για αυτο μπουτακια και πατουσακια ειναι εξω. Παντως πολλες φορες μεσα στην μερα μου βγαζει τις καλτσες και του τις ξαναβαζω.

Κατερινα μια χαρα θα τα πας με την δουλεια ειναι πολυ σημαντικο που ειναι καλο το κλιμα και συνεργαζεσαι καλα και με την αλλη κοπελα και τις νηπιαγωγους. Α τις φώτο τις ειδε η αννα μαρια στο fb θα προσπαθησω να βαλω αυριο και εδω.

Καλοβραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Σήμερα ο αέρας μου έσπασε τα νεύρα γιατί πήρε και σήκωσε την κρεμαστή μου απλώστρα μαζί με ρούχα πάνω και την έστειλε στη διπλανή πολυκατοικία.....Ευτυχώς που πήγε η αδερφή μου να μου την φέρει γιατί με την Αλεξάνδρα δεν θα μπορούσα να το κάνω...Είχε σταθεί στην σκεπή μια αποθηκούλας που έχουν...Πολύ κρύο σήμερα. Τον Πάνο δεν τον πήγα στο ποδόσφαιρο-παρόλο που ήθελε- γιατί χτες και προχτές έβηχε και είπα να αποφύγω τα χειρότερα. Μετά τον παιδικό πήρα τα παιδιά και πήγα στους γονείς μου που με περιποιήθηκαν δεόντως και έτσι χαλάρωσα κι εγώ λίγο. Σήμερα είχα μόνο ένα ιδιαίτερο και έτσι καθίσαμε εκεί αρκετά. Άννα Μαρία, αν ο δικός μου άντρας έκανε ό,τι ο δικός σου θα ήμουν ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στη γη. Καλέ κάνει τόσα πολλά και έχεις και παράπονο; Εντάξει, μπορεί να μην δουλεύει αλλά και πάλι δεν είναι λίγα αυτά που κάνει. Εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα στην αρχή πολλές ζαλάδες και αναγούλες και βοήθεια μηδέν. Ερχόταν το μεσημέρι που έπρεπε να φύγω για τη δουλειά και η πεθερά μου μού έστιβε πορτοκαλάδες για να μην σωριαστώ...Ο δικός μου φεύγει το πρωί και γυρνάει αργά αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία γιατί κι εγώ δουλεύω και κουράζομαι...Είναι χύμα στο κύμα αλλά έτσι έχει μάθει γιατί πριν παντρευτούμε δεν πήγαινε να βάλει ούτε νερό. Φώναζε τη μάνα του για να του βάλει. Έχει ζήσει βέβαια και 7 χρόνια στο εξωτερικό μόνος του αλλά φαντάζομαι πώς θα ήταν το σπίτι. Εγώ πάλι το άκρως αντίθετο. Ποτέ δεν θα δεις το σπίτι μου ακατάστατο όσο είμαι σπίτι. Καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο αντίθετοι είμαστε. Η ερώτηση της φίλης σου ήταν πιο ηλίθια και από την ερώτηση της πεθεράς σου (εννοώ που σε είχε ρωτήσει αν είσαι σίγουρα έγκυος)..Χαχαχαχαχα. Εγώ έχω μόνιμα το καλοριφέρ αναμμένο στους 19 βαθμούς. Αν το σβήσω πάει 16 και ίσως και πιο κάτω. Κάποιες φορές που κρυώνουμε πολύ το βάζω και στους 20. Παρόλο που δεν το καίω σε ψηλές θερμοκρασίες πληρώνω χρυσό το φυσικό αέριο. Κατερινάκι, τους βρήκες τους ρυθμούς σου στη δουλειά. Είναι πολύ σημαντικό που συνεργάζεσαι καλά με την άλλη κοπέλα και με τις νηπιαγωγούς. Πάλι θα συγκινηθείς με τα αγόρια σου που θα πουν ποίημα.. Μήπως να φτιάξεις καμιά σελίδα στο fb με τη δουλειά σου;;; Πολλές κοπέλες που έχουν ταλέντο κάπου, φτιάχνουν σελίδες στο fb και δέχονται on Line παραγγελίες. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να φωτογραφίσεις τη δουλειά σου και να βάλεις τις φωτό στη σελίδα σου. Μια κοπέλα φτιάχνει κορδέλες και τσιμπιδάκια για κοριτσάκια και δέχεται την μία παραγγελία μετά την άλλη. Για σκέψου το. Ανέξοδο είναι. Κατερίνα μου, είναι πολύ σημαντικό που ακούς τόσο όμορφα λόγια από τον Κώστα. Κουράζεσαι πράγματι πάρα πολύ. Σε λίγο καιρό που θα αποκτήσετε και το τρίτο σας παιδάκι θα είσαι ο Super ήρωας! Όσο για τον ύπνο έχεις δίκιο. Την επόμενη φορά που θα τα κρατήσει η πεθερά μου θα της το τονίσω ότι δεν πρέπει να κοιμηθεί. Σήμερα που ήταν η μανούλα μου, γύρισα στις 21.30, ο Πάνος κοιμόταν και το σπίτι ήταν στην εντέλεια!!!!! Αυτάααα!!! Πεινάω πολύ.....Κλαψ. Άντε να ξημερώσει να φάω..Χαχαχαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Η αληθεια ειναι οτι δεν αγχωνομαι για το 2ο απλα ηθελα να ξερω οτι δεν χανω τις γονιμες και γι αυτο με παρακολουθει ο γιατρος!κι εχω και προβλημα με την μητρα που ειναι καπως το σχημα της και δυσκολευομαι να κρατησω εγκυμοσυνη γι αυτο ενιωθα πιο ασφαλης να με βλεπει ο γιατρος!Βεβαια με την παρακολουθηση θες δεν θες ενα αγχος σου προκαλει!αυτο το μηνα θα προσπαθησουμε μονοι μας και βλεπουμε!Οτι θελει Ο ΘΕΟΣ!Εχει για ολους μας!

Αννα Μαρια οντως ο συζυγος κανει αρκετα στο σπιτι αλλα δεν δουλευει κιολας και σιγουρα πρεπει να βοηθα και στο σπιτι για να μπορειτε να τα βγαζετε περα!τωρα που εισαι εγκυος ας συνεργαστει κι αυτος λιγο και να κανει καποιες θυσιες!

Ανθη μου καλυτερα που δεν εστειλες τον Πανουλη ποδοσφαιρο λογω του βηχα!για να μην επιβαρυνθει περισσοτερο!και μας εδω εχει 2 μερες που φυσαει τρελα!εχεις και τη μανουλα σου τωρα και βοηθα και ξεκουραζεσαι και συ περισσοτερο!

Καγκουρακι ηρωα σε φωναζει ο αντρας σου?χαχα!αληθεια λεει!και τωρα με το 3ο θα πρεπει να σου κανουν και ηρωο!χαχα!

ΚΑ1 θα σε κανουν περηφανη τα παιδακια σου!αχ τι ωραια!Ποτε θα μεγαλωσει και η δικη μου να λαμβανει μερος σε γιορτουλες?αν παρει απο μενα παντως πρωταγωνιστρια θα ειναι σε ολα!εμενα μου αρεσε παρα πολυ να λαμβανω μερος σε γιορτες και παντα ειχα πρωταγωνιστικο ρολο!σε ολες τις γιορτες, επειδη ημουν και αριστη μαθητρια με βαζανε σε ολα!μια φορα ελεγα το προγραμμα, με ειχαν και σε σκετσακι, υποδυομουν και την Παναγία και ελεγα και ποιημα!και στο ενα σκετσακι δεν προλαβα να αλλαξω ρουχα και αργησα και απ το αγχος μου να παω στη σκηνη ετρεχα και χτυπησα!το θυμαμαι συγκεκριμενα γιατι αν και ποναγα τρελα ετρεξα να παω να κανω το ρολο μου στο σκετς!χεχε!ωραιες εποχες!

Στολισαμε και μεις το δεντρακι μας προχθες και η μικρη δεν ασχολειται ιδιαιτερα μαζι του!σχεδον καθολου!με βοηθησε λιγο με τα στολιδια αλλα μετα οταν το τελειωσαμε δεν του δινει σημασια!οσο για Τον Άγιο Βασίλη ουτε να τον δει!μολις δει ψευτικο Άγιο Βασίλη φωναζει φύγε φύγε!ειχα και γω ενα μεγαλο κι αλλους δυο τρεις που τραγουδανε και μου ειπε μαμα αυτα εξω!και τους βγαλαμε εξω στη σκαλα γιατι δεν θελει να τους βλεπει!μου φαινεται οτι και τις μασκοτ το Σαββατο θα τις φοβηθει!ευτυχως για μιση ωρα τις εκλεισα μονο την ωρα που θα σβησει τα κερακια και για φωτογραφιες!

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, χάλια είμαι σήμερα, δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. Με δυσκολία πήγα κι έκανα την ένεση, πέρασα απ' τη Δημοτική Βιβλιοθήκη γιατί είχε περάσει η μέρα επιστροφής των βιβλίων, και από τότε είμαι ξαπλωμένη σε μια πολυθρόνα. Σχολείο δεν πάω σήμερα, δε θα τα καταφέρω με τίποτα να επιβιώσω...

Σήμερα άλλαξε ο καιρός, από χτες δηλαδή, αλλά σήμερα έγινε αισθητή η αλλαγή. Έπεσε αρκετά η θερμοκρασία, φυσάει, ψιχαλίζει, χειμώνιασε!!! Καλά, μη φανταστείτε για καμιά παγωνιά, πάνω από 15 βαθμούς έχουμε.

Στο σπίτι δεν έχουμε κανενός είδους θέρμανση, εκτός, βέβαια, από σόμπες και ηλεκτρικά καλοριφέρ και κλιματιστικό στο δωμάτιο του Αντρέα και στο γραφείο. Είχαμε και στο σαλόνι ένα μεγάλο κλιματιστικό που ζέσταινε αρκετά, αλλά χάλασε και δεν το αντικαταστήσαμε, γιατί τα αντίστοιχα κλιματιστικά έκαναν πάνω από 1000 ευρώ. Δυστυχώς αυτό είναι ένα πρόβλημα που έχουν τα περισσότερα σπίτια στην Κύπρο, μαζί με την κακή μόνωση. Αυτό το καλοκαίρι ήθελα να αλλάξουμε όλα τα παράθυρα-μπαλκονόπορτες και να βάλουμε άλλα με καλή μόνωση, αλλά δυστυχώς έγινε αυτό που μου έκοβαν τα 756 ευρώ για το επίδομα που μου είχαν "δώσει", και δεν μπορέσαμε να το κάνουμε. Πάντως, και σε πολλά άλλα σπίτια που πηγαίνω, π.χ. στης μάνας μου, ακόμα κι όταν έχει θέρμανση, κάνει κρύο, λόγω της κακής μόνωσης.

Κατερίνα μια χαρά με τη δουλειά!

Άντε, πάλι θα καμαρώσεις τα παιδάκια σου!

Η μαθήτρια είναι άτομο που προβάλλει συνέχεια τα προβλήματά του για να το λυπούνται. Με εκνευρίζει πάρα πολύ, γιατί το παίζει άριστη μαθήτρια, ενώ το μόνο που κάνει είναι να παπαγαλίζει.

Καγκουράκι εσένα σε λέει ήρωά του, εμένα όμως με λέει άχρηστη και ανίκανη. Φυσικά, παρ' όλο που είπα να συγκρατηθώ και να κάνω υπομονή, δεν άντεξα κι εγώ και τον στόλισα κανονικά. Κακώς, βέβαια, γιατί ήταν και μπροστά στο παιδί. Το καλό μας είναι ότι τα ξαναβρίσκουμε πολύ γρήγορα. Σήμερα έδειχνε ότι το είχε μετανιώσει, του εξήγησα κι εγώ ότι είναι δύσκολο να κρατάς ένα σπίτι, αλλά δε γίνεται αλλιώς, πρέπει να κάνει μερικές θυσίες, του πρότεινα να βάλει ένα πρόγραμμα με τις δουλειές, και του έδωσα να καταλάβει ότι, όταν του λέω ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ, σημαίνει ότι δεν μπορώ, και δεν το λέω επειδή θέλω να τεμπελιάσω. Υποσχέθηκε να προσπαθήσει, κι εγώ υποσχέθηκα να προσπαθήσω να μην γκρινιάζω.

Σήμερα σκούπισε και σφουγγάρισε και έβαλε το χαλί στο σαλόνι, όπως επίσης και το χαλάκι στο δωμάτιο του Αντρέα. Αλλά είναι του στιλ "μια δουλειά τη μέρα". Οκ, θα πλύνει και τα πιάτα, θα μαζέψει και τα ρούχα, αλλά δε θα κάνει και κάποια εξτρά δουλειά.

Ανθή ο άντρας μου δεν είναι χύμα στο κύμα, απλά τα βλέπει όλα χάλια και λέει "έλα μωρέ, μια χαρά είναι" ή "αφού θα ξαναλερωθούν, όλη μέρα θα καθαρίζω;". Παράπονο έχω κυρίως για τη συμπεριφορά του, που συνήθως είναι απαράδεκτη, και για να γίνει κάτι, πρέπει να προηγηθούν καβγάδες και φωνές.

Βάσω το είδα το δέντρο σας στο φέισμπουκ, πολύ ωραίο είναι! Εμείς ή αυτό ή το άλλο σαββατοκύριακο θα στολίσουμε. Συνήθως μετά τη γιορτή μου στολίζω.

Εγώ στον Αντρέα έχω πει εκατό φορές ότι δεν υπάρχει άγιος Βασίλης και ότι τα δώρα του τα φέρνουμε εμείς, κι ο άντρας μου νευριάζει. Χιχι, οκ, ωραίο και το παραμύθι, αλλά με εκνευρίζει πάρα πολύ η ταύτιση των Χριστουγέννων με τον άγιο Βασίλη και με τα δώρα. Εννοείται ότι δεν έχω πουθενά άγιους Βασίληδες μέσα στο σπίτι, εκτός από δύο φλιτζανάκια με τον Άη Βασίλη που αγόρασε ο άντρας μου απ' τα Τζάμπο, και κάπου θα τα βάλω.

Αυτές τις μασκότ με τα τεράστια κεφάλια, τα πιο πολλά παιδάκια τις φοβούνται πολύ. Εγώ προτιμώ να κάνω εγώ τη διασκέδαση στα πάρτι γενεθλίων.

Σας κλείνω, γιατί όπως σας είπα, έχουμε μείνει με ένα υπολογιστή, και θέλει να καθίσει, ξέρετε ποιος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγω σας διαβαζω συνεχεια αλλα οταν παω να γραψω ολο κατι τυχαινει

απο ποτε εχω να πω νεα ξεχασα τα παιρνω περιληπτικα στο γρηγορο

σαββατο δουλειτσα κ στα πεθερονια που ταν κ τα κουνιαδακια μου

κυριακη πηγαμε πρωινο καφεδακι εγω κ η κουνιαδα η συνιφαδα ολο τα μπερδευω αυτα η γυναικα του αδερφου του αντρα μου για να μαστε σιγουρη οτι το πα σωστα αφησαμε τα πιτσιρικια στους μπαμπαδες αλλος ανθρωπος γυρησα μετα χουχουλιασμα

δευτερα μαμαδοσυναντηση στα ικεα με 6 μαμαδες κ 9 πιτσιρικια απολαυση ηταν ξεσκασα κ τα μικρα λυσαξανε

χτες σημερα σπιτι δουλειτσα γενικοτερΑ ειμαι σε καλη φαση αυτον τον καιρο..

κ ξεκινω σχολια κα μου οποτε βρεις χρονο φτιαξτο μου με οτι μαλλι θες ειμαι πολυ βολικη στο γουστο αφηνομαι στη καλλιτεχνικη σου φυση ποσο θα στοιχησει πες κ λογ/σμο να στα προκαταβαλλω σε τραπεζα κ οποτε μου το κανεις μου το στελνεις ματια μου ευχαριστω εκ των προτερων

ποιηματακια αχ παλι θα σε παρουν τα ζουμια χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμας στον παιδικο εχει ολο αλλα φαγητα απλΑ στανταρ οσπριο ψαρι λαδερο κρεας κ λαχανικα

παντα σαλατα κ τυρακι κ πολλα φρουτα

γενικα ο παιδικος μας ηταν η πιο σοφη μου επιλογη ολα του αψογα χωρος δασκαλες μενου

την αλλη βδομαδα θα μας δωσουν ταψακι μιας χρησης να κανουμε ενα φαγακι η καθε μαμα για το μπορουμε εχει κ σαιτ πολυ ωραια ενεργια καταχαρηκα!!!

καγκουρακι οντως ηρωιδα στο χω ξαναπει κ εγω κουκλιτσα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια σε διαβαζω κ συμπασχω μονο που θυμαμαι τη τραβαγα κ εγω ανατριχιαζω μιλαμε

εγω βεβαια δεν ειχα παιδι κ ολη μερα ξαπλα γιατι αντρας κ πεθερα αν μπορουσαν ακομα κ να κατουραγαν αντι εμενα μη σηκωθω κ κουραστω βεβαια δουλευα ως τον 7 πολλες φορες παραταγα πελατη ετρεχα εμετο κ παλι πισω αστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου κ εγω οταν εχω τη μανουλα μου ολα ειναι στην εντελεια κριμα οου την εχω μακρια

καλα χτες εμενα ο συζηξ κοιμησε το β 5-8 ηρθα κ επαθα εγκεφαλικο λεω δε παιζει να κοιμηθει κ ομως 10.30 ξαπλωσα εγω 11 κοιμηθηκε κ ο β βεβαια μαζι μου μιας κ εξορισα το συζηξ στο καναπε για παν ενδεχομενο που θα χαμε όλονυκτια αλλα το παπι μου ειναι αστερι τελικα!!

αννα μαρια πρεπει να τον βαλεις οσο γινεται το συζηξ να καταλαβει οσα νιωθεις

κ να βοηθα φυσικα οσο περισσοτερο γινεται εμενα βοηθα απιστευτα βεβαια ειναι κατακουζινα κ με νευριαζει αλλα ολα τα κανει εκτος σιδερου βεβαια κ εγω ειμαι απαιτητικη σε αυτο κ οι δυο δουλευουμε κ κουραζομαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ παλι βγηκα ξαφνικα γιατι στης 7 πηρε ο υπνος τον β καθιστο κ τον ξυπνησα παιξαμε τον ταισα κ τον κοιμησα στης 8 τελικα

Χριστινακι σε τι φαση ειστε;; Εμεις μια χαρα ευτυχως ενα ταρακουνημα το θελουν παντως μη μας θεωρουν κ δεδομενες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια τελικα το pc σωζεται τελικα ; Βρε το σκατουλι αφου δε του ρθε πανω του παλι κάλα

εγω θελω καλοκαιρι μπλιαχ ο χειμωνας στο σπιτι. εχω μονιμα καλοριφερ στους 21 θελω να χει ζεστη γιατι δε μπορω να μαι ντυμενη σπιτι θελω να μαι ανετη.

βασουλα δε πειραζει κανε σεξακι κ θα ρθει κ το μωρακι συντομα

η κουνιαδα μου καναν το 1 με τη μια το δευτερο 4 χρονια ελευθερα κ τιποτα οταν ειπε θα μεινω με ενα τελικα ηρθε κατευθειαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Σήμερα η Αλεξάνδρα ξεκίνησε πάλι να βήχει όταν κοιμάται.. Έλεος πια. Δεν την παλεύω. Ούτε σχολείο να πήγαινε. Αλλά θα μου πείτε, αφού πηγαίνει ο Πάνος είναι το ίδιο. Τέλος πάντων. Κατά τα άλλα, την έσπασα τη δίαιτα γιατί σήμερα είχε γενέθλια ο Κοσμάς και έφερε γλυκά. Σιγά μην δεν έτρωγα... Επίσης, αγόρασα μποτούλες και μπαλαρίνες και έχω βάλει στο μάτι ακόμα ένα ζευγάρι μπότες αλλά είναι ακριβές και το σκέφτομαι. Δεν με βλέπω όμως να κρατιέμαι. Θέλω και ρουχαλάκια. Μάλλον όμως θα περιμένω μέχρι τις εκπτώσεις γι' αυτά. Καταναλωτική μανία με έπιασε. Άννα Μαρία, και ο δικός μου άντρας τα βλέπει όλα τέλεια ενώ είναι μπάχαλο και επίσης έχει την άποψη γιατί να στρώνουμε κρεβάτια αφού θα ξανακοιμηθούμε...Γι' αυτό τον λέω χύμα στο κύμα. Η διαφορά βέβαια με τον δικό σου είναι ότι η ΜΟΝΗ δουλειά που κάνει είναι να πλύνει κανένα πιάτο ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ και μόνο αν το ζητήσω. Το πρωί ετοιμάζει αυτός τον Πάνο για να τον πάει στο σχολείο και όταν ξυπνάω έρχομαι αντιμέτωπη με ένα "βομβαρδισμένο" σπίτι. Μέχρι και οι πιτζάμες του Πάνου είναι από την ανάποδη....ΓΚΡΡΡΡ. Πεταμένες πάνω στον καναπέ εννοείται. Τέλος πάντων. Έχει πολλά άλλα καλά και έτσι αντισταθμίζεται το κακό. Είσαι καλύτερα σήμερα;; Μάγδα μου, μπράβο που βγήκες με τη συννυφάδα σου και ξέσκασες κι εσύ. Τα χρειαζόμαστε κάτι τέτοια. Πάντως περιπτώσεις νύφης να αγαπάνε την πεθερά τους όσο εσύ, σπάνια συναντά κανείς. Μακάρι και ο γιος μου να βρει κοπέλα σαν εσένα! Θα προσπαθήσω κι εγώ να είμαι καλή! Αν ο Πάνος κοιμόταν από τις 5 μέχρι τις 8, αποκλείεται να ξανακοιμόταν πριν τις 2 το βράδυ. Έχεις το σούπερ καλόβολο παιδάκι. Βασούλα, γιατί δεν αγοράζεις τεστ ωορρηξίας από το ίντερνετ που είναι και οικονομικά; Εγώ και τις 2 φορές που ήθελα να μείνω έγκυος αγόρασα και με βοήθησαν πολύ. Σίγουρα θα σου έρθει πολύ πιο οικονομικά από τις επισκέψεις στον γιατρό. Δίνουν δώρο και τεστ εγκυμοσύνης! Θα έρθει η στιγμή που θα απολαύσεις κι εσύ την Ιωαννούλα σε γιορτές! Θα είναι και αυτή μια πρωταγωνίστρα σαν τη μανούλα της! Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου! Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα.

Χτες βράδι πάλι μας έκανε νούμερα ο Αντρίκος. Κατά τις δέκα ήπιε το γάλα του, τον έβαλε ο άντρας μου στο καρότσι να τον κουνήσει (κανονικά κοιμάται σε πέντε λεπτά), κι αυτός, όπως και τα προηγούμενα βράδια, σηκωνόταν, γελούσε, και ο άντρας μου του έδωσε κι άλλο γάλα, κακώς βέβαια, γιατί δεν έπρεπε να πιεί δεύτερη μερίδα τόσο κοντά με την πρώτη. Τελικά έπαιζε κι έβλεπε μικυμάους για ώρες, τον κούνησα κι εγώ στο καρότσι και πήγε να κοιμηθεί, αλλά κατά λάθος χτύπησα το καρότσι στον τοίχο, ξύπνησε και σηκώθηκε. Κατά τις δώδεκα τον πήγε ο άντρας μου βόλτα με το αυτοκίνητο, γιατί δεν κοιμόταν με κανένα τρόπο. Αποκοιμιέται στο αυτοκίνητο, τον φέρνει πίσω, τον βάζει στο κρεβάτι, ξυπνάει και κλαίει. Τον βάζει στο καρότσι, δυνατότερο κλάμα και φώναζε "μαμάααα". Μου τον φέρνει, ούτε που με πλησίαζε, κάθισε στο κρεβάτι μακριά μου, και φώναζε "γάλα, γάλα", ενώ δύο λεπτά πριν δεν ήθελε να πιεί. Τελικά, κι ενώ είχε πάει δωδεκάμιση, του έφτιαξε ο άντρας μου γάλα, το ήπιε στο κρεβάτι μου, και μόλις το τελείωσε έγειρε και κοιμήθηκε. Εννοείται τον αφήσαμε μαζί μας, δεν το ρισκάραμε με κανένα τρόπο να τον σηκώσουμε από κει.

Είπα στον άντρα μου να μην τον κοιμίζουμε μεσημέρι, αν και, μέχρι τώρα δεν είχαμε προβλήματα με τον ύπνο το βράδι, κι αυτός άρχισε και πάλι τις αντιρρήσεις "μα είναι δυνατόν να θέλει το παιδί να κοιμηθεί και να μην το αφήνουμε;" κ.λπ. Μια φορά να του πω κάτι και να συμφωνήσει, αμάν πια...

Σήμερα πήγαν μαζί για ψώνια, κοιμήθηκε στο αμάξι, τον άφησε στη μάνα μου, που πήγε να της δώσει κάτι, και είναι εκεί τώρα και κοιμάται, γκρρρ...

Μάγδα τέλειος ο Βασιλάκης! Ο Αντρέας αν ξυπνούσε οκτώ, δε νομίζω να κοιμόταν τόσο νωρίς!

Αυτό με το φαγητό που θα μαγειρέψετε για τον παιδικό δεν το πολυκατάλαβα.

Η πρώτη εγκυμοσύνη είναι πιο εύκολη, με την έννοια ότι δεν έχεις παιδί να κυνηγάς. Ενώ στη δεύτερη, είτε το θέλεις είτε όχι, δεν εξαρτώνται όλα από σένα.

Ο υπολογιστής σώθηκε τελικά, απλά ήθελαν επανεγκατάσταση τα windows. Το έχουμε κρεμασμένο σε ειδικό ραφάκι στο πλευρό του γραφείου, έτσι είναι στο ύψος του. Δεν μπορούσε να έρθει στο κεφάλι του, αλλά είναι χειρότερο, γιατί το βαράει όποτε του κατέβει.

Ανθή να σου ζήσει ο αντρούλης σου!

Με γεια τα ψώνια! Εγώ πάλι τα μισώ! Φέτος δεν πρόκειται να αγοράσω τίποτα, γιατί έχω απ' όλα!

Μόνο καινούρια τσάντα και καφέ μπαλαρίνες θέλω, αλλά δε θα τις αγοράσω, αφού θα τις πάρω απ' το μαγαζί μας, χιχι!

Η διαφορά του άντρα μου απ' τον δικό σου, είναι ότι ο δικός σου ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ενώ ο δικός μου ΟΧΙ!

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε;

Τι τρώτε σήμερα; Εγώ έκανα κρεατοχορτόσουπα, τέλεια έγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια λες να ειναι απ τον μεσημεριανο υπνο που σας ζορισε χθες βραδυ να κοιμηθει?εμας κοιμαται και μεσημερι και το βραδυ γυρω στις 8μιση τραβα τον ενα απ τους 2 μας να παει να κοιμηθει μαζι της!ετσι ενας απ τους 2 παει ξαπλωνει μαζι της στο κρεβατι της μεχρι να αποκοιμηθει και μετα φευγουμε!ειμαι σιγουρη οτι η δευτερη εγκυμοσυνη ειναι πιο δυσκολη απ την πρωτη γιατι εχεις και το μωρο που πρεπει να τρεχεις!

Ανθη μου πρεπει να φερνει μικροβια ο Πανουλης απ το σχολειο και για αυτο αρρωστα και η μικρη πιο ευκολα!ειναι και πιο μικρη και δεν εχει αντισωματα!με γεια και τα ρουχα!εγω ειμαι πολυ εκνευρισμενη γιατι παρηγγειλα απο ενα site ρουχα κι αρκετα μαλιστα πριν 2 μηνες!και μεχρι σημερα δεν μου στειλαν τιποτα και τους εστειλα email να μου επιστρεψουν τα λεφτα μου πισω γιατι μου σπασαν τα νευρα!πανω απο 100 ευρω ειχα δωσει!

Μαγδουλα μου τι αστερι παιδακι εχεις!καλοβολο παντως!σιγουρα αγορακι θες το επομενο μιας και σου βγηκε τοσο καλο μωρο!χεχε!λατρευεις την πεθερουλα σου αλλα δικαιολογημενα γιατι απ οτι λες σε βοηθουσε και στην εγκυμοσυνη πολυ!αλλα και με τις κουνιαδες σου τα πας καλα!σπανια περιπτωση!χεχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζουνες μου να μαι κ εγω

αννα μαρια καλυτερα σημερα μπραβω κοριτσακι μου

ευτυχως κ το πισι σας την σκαπουλαρε

στο σχολειο η καθε μαμα θα φτιαξει φαι σε ταψι μιας χρησεως θα τα παμε στο σχολειο θα τα μαζεψουν κ μετα θα τα δωσουν στο μπορουμε δες wwwμπορουμε.gr

καψονια ο αντρικος εγω αν πω νανι τελος κλεινω ολα τα φωτα ξαπλωνω κ δεν κουνιεμαι ως να κοιμηθει το ξερει αρα δε προσπαθει να παιξει γιατι απλα α πο κ κλει εται χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, τι κανετε? Σημερα εχει ηλιο και εχει ανεβει και η θερμοκρασια λιγακι, ευτυχως γιατι δεν μου αρεσει και μενα η συννεφια και ο αερας.

Αννα Μαρια εφτιαξα χθες την συνταγη αυτη με τις κοκκινες φακες που μου ειχες βαλει προσθεσα βεβαια περισσοτερα λαχανικα και βγηκε πιο πρασινη αλλα εξ ισου νοστιμη. Εμεις το απογευμα εχουμε και παιδιατρο, η Αγγελικη εμβολιο και ο Νικολας θα κανει το mmr που δεν το ειχε κανει πριν δυο βδομαδες γιατι ηταν συναχομενος. Χθες πηγα και του πηρα και ενα δωρακι για αυριο για την γιορτη του, τιποτα το ιδιαιτερο ενα πορτοκαλι σκουφακι με ματακια και αυτακια για το κρυο που δεν ειχε, σαν τιγρακι ειναι.

Ανθη φανταζομαι νευρα οταν ειδες τα ρουχα και την απλωστρα στην σκεπη της αποθηκουλας.

Βασω χωρις αγχος θα ερθει και το δευτερο παιδακι σας, για μενα να κανεις οτι εσυ νιωθεις καλυτερα αν νιωθεις πιο σιγουρη παρακολουθωντας τις μερες στον γιατρο γιατι οχι. Στολισατε και εσεις και του χρονου με υγεια. Αφου δεν του πολυ δινει σημασια δεν κινδυνευει το δενδρο, και ο δικος μου τελικα δεν πολυασχολειται παει σε μια συωκεκριμενη μπλε μπαλα εχει πανω τον τουιτι και αυτη ακουμπαει συνηθως.

Μαγδα γεματο το σαββατοκυριακο σου, τι καλα που κρατησαν τα πιτσιρικια οι μπαμπαδες και ειχες χρονο για καφεδακι και βολτουλα, θελω και εγω να τοσο καιρο το λεμε με την Ανθη να το κανουμε καπως ετσι και δεν τα εχουμε καταφερει. Θα στο πω και εγω παλι ο βασιλης σου ειναι πολυ βολικο παιδακι.

Ανθη περαστικα στην Αλεξανδρα, ελπιζω να μην ειναι τιποτα ο βηχας. Να χαιρεσαι τον Κοσμα πολυχρονος και να ειστε ολοι παντα ευτυχισμενοι και χαμογελαστοι. Γλυκακια μιαμ μιαμ μιαμμ!!!! Με γεια και τα οσα ψωνισες, καλοφορετα.

Αννα Μαρια καψονια σας εκανε ο αντρικος, φαση θα ειναι αλλα ποσο γαλα ηπιε τελικα? νομιζω ειναι νωρις να κοψει τελειως τον μεσημεριανο υπνο ας παει 2,5 και μετα, βεβαια αν δεις οτι συνεχιζει ετσι καθε βραδυ. Εχεις δοκιμασει καθολο χωρις κουνημα στο καροτσι, μηπως δεν βολευεται πια εκει, δοκιμασε παραμυθακι, τραγουδακια ξαπλωμενος στο κρεβατι. Εγω στην Αγγελικη εκανα οτι και η Βασω καθομουν διπλα της στο κρεβατι μεχρι να κοιμηθει, τωρα για να κοιμηθουν και τα δυο τους τραγουδαω.

καλα σιγουρα η δευτερη και καθε επομενη εγκυμοσυνη καμια σχεση με την πρωτη. Στην πρωτη σε εχουν στα οπα οπα μην και κανεις κατι, μετα δεν εχει. Στην πρωτη ουτε τις σακουλες απο το σουπερμαρκετ δεν με αφηνε ο κωστας να σηκωνω, τωρα σηκωνω και τις σακουλες και εχω και τον Νικολα αγκαλια. Οποτε αναγκαστικα οταν υπαρχει μεγαλυτερο παιδακι καποια πραγματα τα κανει η μαμα ειτε απο συνηθεια ειτε γιατι θελει το μεγαλυτερο παιδακι την μαμα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...