Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου!! Διαβαζα σοκαρισμενη μεχρι να φτασω στα τελευταια μηνυματα...! Ευτυχώς πήγανε όλα καλά, η Παναγιά μαζι τους!! 

Σταλίτσα με τη διατροφη θα το ελεγχεις κι όλα πανε μια χαρα!! 

Σήμερα ξεκιναει και για μενα ο 7ος!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οντως τελεια τα νεα!να σας ζησουν niki!!θαχουμε κ ιδια μερα γεννεθλια με τα διδυμακια!! :P διπλη χαρα κ γω σημ πηρα αποτελεσματα απο το παστερ κ τελικα δεν χρειαστηκε avidity επειδη δεν μου βρηκαν αντισωματα οποτε η δευτερη εξεταση λαθος ηταν που ταδειχνε .οποτε κ παλι προσοχη με τα παιδακια κ με τους αρρωστους.αν κ παλι οσο κ να προσεχα παλι γριπωθηκα.ξερει καμια αν μπορω να κανω γαργαρες πχ με hexalen?στο χαρτι οδηγιων λεει οχι ο γιατρος μειπε ναι..

stalitsa κ γω πιστευω με διατροφη θασαι οκ.μαλλον κ γω θαπρεπε ναρχισω γιατι ζυμαρικα κ γλυκα πολυ τρωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλά kryst πολύχρονη και ότι επιθυμείς!! Χαίρομαι που τλκ η εξέταση ηταν λάθος :-D :-D όσο για το hexalen δεν μπορω να σε βοηθήσω αλλά για να σου λέει ο γιατρός σου ναι κάτι θα ξερει.Εγώ τρεφομαι κατά αποκλειστικότητα με ζυμαρικά και γλυκά :-p :-P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst χρόνια σου πολλά!! Να τα εκατοστήσεις!! Πολυ χαίρομαι που ειχες καλα νέα!! Όσο για το hexalen εμένα δεν με αφησε να το πάρω οταν ειχα αρρωστήσει...έκλεισα ραντεβού για την Τετάρτη το απόγευμα με τον ενδοκρινολογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst πολυχρονη,με υγεια και ευτυχια!Συγχαρητηρια για τα καλα νεα!

Για να λεει οκ ο γιατρος μην ανησυχεις.Νομιζω λογω τριτου τριμηνου σε αφηνει.Φαντασου εμενα μου ειπε αν θες βαψε μαλλια με κανονικη βαφη,αφου ολα τα οργανα εχουν διαμορφωθει πια.Εγω βεβαια εβαλα φυτικη,αλλα λεμε τωρα... Εξαλου δεν το καταπινεις αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κι απο εμένα kryst!!! Να εισαι γερή κι ευτυχισμένη για να καμαρώνεις το μπεμπάκι σου!

Πολύ χάρηκα που έμαθα ότι όλα πήγαν καλά με τη Νικούλα!!! Μακάρι να είναι πάντα όλα καλά στη ζωή της και στη ζωή των μωρών της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμείς αυτήν την εβδομάδα κάναμε ψώνια για την μπεμπούλα μας!!! Πήραμε κρεβατάκι από το excellent στη Ν.Ιωνία, ρηλάξ με μουσική, δόνηση, κούνια και μπάρα παιχνιδιών από το kid World μέσω Internet, παρκοκρέβατο και μπανάκι αλλαξιέρα με σιδερένια βάση (θα το έχουμε στο μπάνιο) από το motherbaby και αυτά μέσω Internet. Συρταριέρα πήραμε από το ΙΚΕΑ. Καρότσι σας είχα πει από το Toys-shop.gr. Επίσης μας έχουν φέρει δώρα διάφοροι φίλοι από τώρα! Την Κυριακή θα βάψουμε και το δωμάτιο της! Εσείς πώς πάτε με ετοιμασίες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Έκανες πολλές αγορές Κατερίνα!! :-)  Εμείς περιμένουμε την κούνια με το στρώμα και την πάντα όπως κ το καρότσι στις 21 Μαρτίου τα οποία παραγγείλαμε από το Motherbaby. Είχαμε πάει κ κάτι ρουχαλάκια από διάφορα μαγαζιά κ σιγά-σιγά λέμε να πάρουμε κ τα υπόλοιπα που θα χρειαστούμε..Όσο για το δωμάτιο θα έχουμε στο δικό μας τον μπέμπη τον πρώτο καιρό και μετά βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,πωπω ψωνια Κατερινακιιι και εγω θελωωω [smilie=love10.gif] [smilie=love10.gif] [smilie=love10.gif] Εμεις θα παμε μαλλον την αλλη εβδομαδα να παραγγειλουμε την κουνια με το στρωματακι και το καροτσι απο το ΜΩΡΟΥΔΟΚΟΣΜΟ και θα τους πουμε να μας τα φερουνε αρχες απριλιου ή τελος,δεν ξερω ακομα.Σημερα πηρα τα πρωτα δειγματακια απο sebamed [smilie=icon_thumri: [smilie=icon_thumri:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ευχες σας!!ευχομαι κ σε σας οτι καλυτερο κ με το καλο ναρθουνε τα μπεμπακια μας!!aurora εγω ακομα δε μπηκα στο 3 3μηνο γιαυτο προβληματιζομαι για τις γαργαρες.πωπω ψωνια!!εγω δεν πηρα τπτ ακομα!!βασικα κ μεις στο δικο μας δωματιο θαχουμε τη μπεμπα γιατι δεν εχουμε κ αλλο κ τωρα δεν ειμαστε να μετακομιζουμε.οποτε θελω κουνια κ οχι προεφηβικο λογω χωρου κ ειδα αυτο πουχει κ ροδακια

http://anatello.gr/cart/Kiddo-capri-paidiko-krebati.html

αλλα δεν μου απαντησαν αν φερνουν κ το πιστοποιητικο.

κ καροτσι αυτο 

http://www.paidikospiti.gr/product_detail.jsp;jsessionid=B616D80DDC6C19879870D2B8C8D22379?prdId=PEG00-UNO-BOHEME&extLang=

η αυτο

το craco duo

το οποιο δεν βλεπω αν εχει αναστρεψιμο τιμονι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kryst χρονια πολλα, με το καλο να ερθει το μωρο σας να ολοκληρωσει την ευτυχια σας!!!

 

Απ οτι διαβασα απο τον αντρα της Νικης ολα πηγαν καλα!!! Μακαρι, τοσες προσευχες καναμε :)

 

Εγω απο ψωνια δεν εχω ξεκινησει καν.....

Βασικα μονο ρουχαλακια χρειαζομαι και ενα μαρσιπο γιατι το σλινγκ που εχω ειναι ροζ-μωβ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!!!!!!!!!!!!!!!

Kryst χρόνια πολλά , να είσαι γερή και με το καλό να υποδεχτείς το μικράκι σου!!

Κατερινάκι τι ωραίααα, άρχισε να γεμίζει το δωματιάκι της μικρής ε;;;;

Εγώ το Σάββατο πήρα κουβερτούλα, πάντα, παπλωματάκι και γενικά όλη την προίκα του μωρού! Πετσετάκια μικρά, μεγάλα, ένα σωρό!! Μια τόση δα ψυχούλα πόσα πολλά χρειάζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oneiraki κ εγώ το θέλω αυτό...με την προισταμένη του Λητώ που είχα μιλήσει μου είχε πει αν θέλω μπορώ να το κάνω απλά στα επισκεπτήρια απαγορεύεται η επαφή του μωρού με τον κόσμο που θα έρχεται κ συμφωνώ!!!!! Άλλοι μου λένε να μην κάνω rooming in για να απολαμβάνω τον ύπνο στο μαιευτήριο...εγώ θέλω να κάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα έτσι μου λέει η πεθερά μου αλλά εγώ το θεωρώ τελείως χαζό.Ασε που όταν θα φύγουμε απο το μαιευτήριο θα ξέρουμε τα βασικά και εκτός αυτου σίγουρα δεν θα δώσουν στα μωρά μας ξένο γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! ΣΤΑΛΙΤΣΑ και μεις στο δικό μας δωμάτιο θα την έχουμε απλά θα της φτιάξουμε και το δικό της να είναι έτοιμο! ΟΝΕΙΡΑΚΙ με καλό τα ψώνια!!! Εγώ δεν έχω λάβει ακόμη δείγματα.KRYST το μωράκι δεν χρειάζεται δικό του δωμάτιο εξαρχής! Θα τα έχουμε δίπλα μας να τα προσέχουμε! Ωραία η κούνια και το καροτσάκι! ΜΑΡΙΕΛΑ εσύ είσαι έτοιμη με τα πράγματα απτο προηγούμενο μωρούλι!!! THAGIA το δωμάτιο ακόμα είναι αποθήκη από  πριν! Τα πράγματα δεν έχουν έρθει ακόμη! Τα περιμένουμε λίγα λίγα και το ΣΚ λέμε να βάψουμε το δωμάτιο έτσι ώστε όταν θα έρθουν τα πράγματα να τα βάζουμε στη θέση τους. ΟΝΕΙΡΑΚΙ τι εννοείς με το rooming in? Δεν έχω εμπειρία από τον κύκλο μου και δεν ξέρω τι προϋποθέτει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια,πήγα και εκανα τις εξετασεις μου σήμερα και το βράδυ η αύριο θα παρουμε τα αποτελεσματα.Κατερινακι rooming in είναι στο μαιευτήριο να εχεις το μωρό σου δίπλα σου στο δωμάτιο 24ωρες,αλλά αν θες βοήθεια έρχονται οι μαίες και σε βοηθάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε νομίζω να το κάνω γιατί στο δωμάτιο θα μπαινοβγαίνει κόσμος! Θα είμαι πρώτα ο θεός σε δίκλινο οπότε όλη την ώρα θα έρχεται κάποιος. Και δικοί μου επισκέπτες και της άλλης κοπέλας! Δεν θα ήθελα να τσιμπήσει κανένα μικρόβιο το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...