Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Stalitsa και εμείς έχουμε σκεφτεί ακόμα τι θα κάνουμε με την βάπτιση γιατί λέμε για Μάιο ή Ιούνιο οπότε έχουμε καιρό μπροστά μας. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα είμαστε λίγοι και καλοί, το προτιμάμε και ετσι ένα τραπέζι μπορούμε να το κάνουμε. Petaloudaki και εμάς η παιδίατρος μας είπε μέχρι και τους 8 μηνες μπορούν να αλλάξουν, οπότε έχουμε ακόμα καιρό! Θανάσης μου η ώρα η καλή! Εύχομαι κάθε μέρα να αγαπιέστε και περισσότερο και να χαίρεστε τον μπέμπαρο σας! Μην αγχώνεσαι, προσπάθησε να είσαι κουλ για να ευχαριστηθείς αυτή την όμορφη στιγμή. Αυτές οι στιγμες δεν έρχονται πολλές φορές στην ζωή μας! Κρυστ με ψηφιακό θερμόμετρο του παίρνω την θερμοκρασία όχι με υδράργυρο, πάντα από τον ποπό του. Κατερινα θα είχε πολύ πλάκά  το θεαμα εμενα προς το παρον μόνο από πανωμου γραπώνεται και όταν πάω να τον βαλω στην κούνια δεν με αφηνει με τίποτα. Χθες 3 φορες εβαλε την πιπιλα στο στομα μόνος του!   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μανούλες κ μωράκια!! Κλείσαμε για βάπτιση στις 26 Σεπτεμβρίου!! Κ τώρα έχουμε να τρέξουμε για προσκλητήρια, μπομπονιέρες κτλ...τραπέζι λέμε να κάνουμε στους γονείς μας, τα αδέρφια μας κ τους κουμπάρους μας. Δυστυχώς δεν γίνεται να κάνουμε για όλους τους καλεσμένους... Απλά το θέμα είναι ότι επειδή δεν έχουμε βοήθεια εδώ στην Αθήνα όπου πάμε θα παίρνουμε κ τον μπέμπη κ θα κουραστεί λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες.Ναταλια ευχαριστω πολυ.κ εμενα το κανει αυτο με την πιπιλα κ τρελαινομαι επισης παταει πανω στο ριλαξ κ προσπαθει να σηκωθει εχει πολυ πλακα.μεγαλωνουν τα μωρα μας.Σταλιτσα κ εμεις χτες πηγαμε για προβα νυφικου οιλογενειακως(μπαμπας κ μπεμπης)δεν πειραζει να μαθαινουν για να μην δυσκολευομαστε μετα.με το καλο η βαφτιση σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ρωτησω κατι?τα μωρακια σας κρατανε τα δαχτυλα των ποδιων τους σφιχτα η΄τα εχουν χαλαρα ολη μερα?ο μικρουλης μου τα σφιγγει και αναρωτιεμαι αν το κανουν κι αλλα μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια (η καλημερα???)

Νικη εμενα χαλαρα τα εχει!

Η μπεμπα κοριτσια επαθε γαστρεντεριτιδα μαλλον.. κυκλοφορει ιος στη θσ/νικη κ μαλλον μας τον κολλησαν.. κανει πολλες διαρροιες αλλα ευτυχως δεν εχει σταματησει να θηλαζει! Φοβαμαι μην παθει αφυδατωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?μολις καναμε κ το 2ο εμβολιο μας.ελπιζω να πανε ολα καλα.νικη κ εμενα χαλαρα τα εχει.μονο τα χερακια κανει δυνατες γροθιες.fun περαστικα,ο παιδιατρος τι σου ειπε?μονο διαρροιες εχει?να σε ρωτησω κ κατι αλλο.το μωρο ακομα μαζι σας κοιμαται?στην μεση?κ εμεις μαζι μας την εχουμε γιατι φοβαμαι που γυρναει μπρουμυτα.μου ειπε τωρα η παιδιατρος οτι ξεκινησε πολυ νωρις να γυρναει.θανασης μου ευχομαι να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Νίκη μου συνήθως τα έχει χαλαρά. Μήπως είχε κανένα πονάκι μωρέ το μικρούλι. Μαράκι ελπίζω να μη σου κάνει πολύ πυρετό αλλά κ να κάνει είναι της μιας μέρας. Fun υπομονή μερικές και θα της περάσει της καημενούλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Θανάσης μου κ εσύ με το καλό να χαρείς τον γάμο σου κ τη βάπτιση!!! :-) Νίκη μου κ εμένα το κάνει ο μπέμπης αυτό με τα δάκτυλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Τί κάνουν τα μωράκια σας;Εμείς εχθές κάναμε το 2 εμβόλιο ... ευτυχώς όλα καλά!!Προς το παρόν ούτε δέκατα ούτε γκρίνια!Ελπίζω να παραμείνει έτσι!Σήμερα πρώτη μέρα την είδα να πιπιλάει τον αντίχειρά της....οπότε αναγκαστικά θα της δίνω πιο συχνά πιπίλα αν και δεν το θέλω!!Stalitsa με το καλό η βάπτιση του μπεμπάκου σας!!!Θά έχετε τρέξιμο τώρα για τις ετοιμασίες.... εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

"Θανάσης μου" σας εύχομαι η ώρα η καλή , να ζήσετε ευτυχισμένοι και να χαίρεστε και τον μπέμπη σας!!!niki εμένα συνήθως τα έχει χαλαρά τα δαχτυλάκια, τα σφίγγει μερικές φορές και τεντώνει τα ποδαράκια της όταν βλέπει κάτι και χαίρεται!!fun περαστικά στην μπεμπούλα σου..... μη φοβάσαι αφού τρώει καλά δεν υπάρχει κίνδυνος για αφυδάτωση. Ο παιδίατρος τί σου είπε;;Μαράκι πώς είναι σήμερα η μπεμπούλα σου ;; Όλα καλά μετά το εμβόλιο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε όντως τρέξιμο Πεταλουδάκι!! Αλλά τι να κάνουμε..για καλό είναι!!! Πάλι καλά που δεν έκανε πυρετό κ εύχομαι να μην κάνει..ποιο κάνατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?εμεις σημ καπως καλυτερα,απο δευτερα που καναμε το εμβολιο εχει τρομερη γκρινια!κ κει που κοιμαται ξυπναει κ κλαιει το καημενο κ μετα μουγγανιζει εχω καταστεναχωρεθει. το synflorix καναμε εμεις νομιζω μονο για πνευμονιοκοκκο ειναι. πιπιλα δεν παιρνει δεν παιρνει!την κραταει δευτερολεπτα κ μετα παλι τα χερια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Εμεις καλά φτιάχνουμε βαλίτσες.Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας και εσείς να χαίρεστε τις οικογένειες σας.fun περαστικά η παιδίατρος τι σου είπε?kryst η πιπιλα θελει υπομονη και εμενα καθολου δεν την ηθελε κ μεχρι τωρα δηλαδη αλλα τουλαχιστον την κραταει μεχρι να κοιμηθει κ μετα την φτυνει.πρεπει να επιμενεις οταν την βγαζει να την ξαναβαζεις ετσι σιγα σιγα θα τη μαθει.Νικη και εμενα το κανει με τα δαχτυλα αλλα οχι συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμενα κοριτσια δεν την θελει με τιποτα την πιπιλα.μονο τα χερακια της.εχει φαση οταν προσπαθει να βαλει κ τα δυο μαζι.η οταν βαζει τον αντιχειρα κ το πιπιλαει με τετοια μανια που ακουγεται κανονικοτατα.εχει πολυ γελιο το μπεμπουλακι μου.κ μεις ενα διπλο καναμε κ μας εδωσε κ το σιροπακι για την γαστρεντεριτιδα.μονο 400 γραμμαρια πηρε αυτον τον μηνα.τωρα αρχιζει κ τρωει περισσοτερο δοξα τω Θεο.σταλιτσα κουραση ε?αλλα απ'τις πιο γλυκες.για την βαφτιση του μικρουλι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa με το καλό η βάπτιση! Μια χαρα θα είναι ο μπεμπάκος, μην συγκρίνεις με την προηγούμενη φορά που ήταν αρρωστουλης ο καημενάκος. Θανάσης μου και εμένα έτσι κάνει στο ρηλαξ πατάει και ανεβάζει την λεκάνη του το ζούδι.. Η παιδίατρος που τον είδε μας είπε να ξεκινήσουμε να τον δένουμε στο ρηλαξ γιατί έχει αρκετη δύναμη για την ηλικία του. Νικι εμένα τα σφίγγει τα δαχτυλάκια των ποδιών όταν χτυπιέται για να τον πάρουμε αγκαλίτσα, κουναει χέρια πόδια με απαίτηση το σκατούλη. :-) Αν τα έχει πολύ συχνα σφιχτα μήπως όπως λέει η Κατερινα έχει κανένα πονάκι. Fun περαστικά στην γλυκούλα μωρέ, ταλαιπωρείτε η ψυχούλα! Λογικά θα έχεις μιλήσει με τον παιδίατρο, περιμένουμε νεότερα... Μαρία μου να ελέγχεις εάν έχει πυρετό και στην διάρκεια της νύχτας εμένα τότε ανέβασε, αλλά μην ανησυχείς της μιας μέρας είναι. Petaloudaki εμένα βάζει και τα δύο χερια στο στόμα εδώ και 2 μέρες τον φαγουρίζουν πολύ τα ούλα του και όταν πίνει γάλα τρίβει την θυλή στα ούλα του κυρίως από την αριστερη μερια. Σήμερα πήρα το τζελ της Frezyderm να του βάλω, μου είπε η παιδίατρος για να ανακουφιστεί. Τα είχε δει τα ουλάκια του ερεθισμένα και μου είπε ότι θα βγάλει νωρίς δοντάκια... Περάσαμε τους κολικους και πάνω που ηρεμήσαμε πάμε για τον 2ο γύρο τώρα..Κρυστ η αλήθεια είναι ότι και εμενα στηναρχη έπαιρνε την πιπιλα αλλά δεν την κραταγε τώρα πια δεν την αφήνει και απορώ πως θα την κόψω. δεν μου αρεσει που βλέπω μεγαλα παιδάκια με πιπίλα. Μαρακι μάλλον την επιασε η ζεστη γι'αυτο δεν έτρωγε, θα δεις θα ξεπεταχτεί.       

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!

Θανασης μου η ωρα η καλη και να περασετε τελεια!

Μαρακι μια χαρα τα παει η μικρη σου μην αγχωνεσαι.Σιγα σιγα.

Fun ως κι αυτο ετυχε;;Αν τρωει καλα και βρεχει πανες μην σκας θα το ξεπερασει γρηγορα,απλα προσεχε τι τρως.Καμια ειδικη οδηγια απτην γιατρο;;

Νικη η δικια μου μονιμα σφιγμενα ταχει,σπανια χαλαρωνει.Ακομα και στον υπνο σφιγμενα προς τα κατω τα εχει συχνα.

Οι εξετασεις καθαρες,κανενα μικροβιο στο εντερο αρα ξαναγυρισαμε στη θεωρια της αλλεργιας και εκοψα και

κοτοπουλο και κακαο... Ολο μακαρονια,πατατες και χοιρινο τρωω.Και η μικρη να μη μου θελει και βυζι!Τι να πεις!

Διαβαζω ποσο δυσκολευεστε με πιπιλα και εχω μεινει!Εμενα τη θελει και στον υπνο...δυστυχως!Αλλα ξυπνια τρωει χερια κανονικοτατα!

Εχει γκρινια συνεχεια,θελει αγκαλια και βολτες και παιχνιδια Δεν καθεται πουθενα!Βαζει δυναμη στους κοιλιακους και κανει να σηκωθει το σκατο!

Ναταλια απο τωρα δοντακια;;;;Ε ρε γλεντια!

Εμβολιο νομιζω κι εμεις μονο για πνευμονιοκοκκο καναμε,νομιζω την αφησε τη μηνιγγιτιδα.Το ποσιμο για γαστρεντεριτιδα δεν θα το ξανακανουμε αφου ειναι ερεθισμενο το εντερο της,το κανει χειροτερα!

Παλι η ατοπικη δερματιτιδα μας επισκεφθηκε... Ξηρα μαγουλα με μπιμπικια με φαγουρα και κοκκινιλες.Ατιμα ολα τα αλλεργικα,μεγαλο μπλεξιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εμάς το πόσιμο δεν τους το έδωσε.καλύτερα γιατί πειράζει το εμτερακι μας ειπε.για τα δάχτυλα των ποδιών ησύχασα λιγο γιατι ανησυχούσα λεω γιατί τα σφίγγει.οχι συνέχεια βεβαια αλλα αρκετά.οι αλλεργίες είναι ταλαιπωρία γαμωτο.υπομονη μανούλες!εμένα αποντα σάλια που τρέχουν ολο μπιμπικακια στο σαγονι βγάζουν.αλλα περνάνε μονα τους δε βαζω τίποτα εκεί για να μην το γλείφουν.καμια ιδεα τι να βαλω που δεν πειράζει να το γλείψουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια! Η ωρα η καλη σε οσους εχουν ετοιμασιες..εμεις λεμε για του χρονου Ιουνιο,πρωτα γαμο και μετα βαφτιση γιατι γαμο-βαφτιση δεν κανει ο παπας μας! τι να πεις!!!! Οσες ειπατε (γιατι δεν θυμαμαι) για τα χερια και πιπιλα να σας πω οτι εμενα δεν παιρνει πιπιλα με τιποτα..βρε να την βαζω με το "ζορι" και να την φτυνει ή να την πιανει με το χερι του να την βαζει στο στομα για να ανακουφιζει τα ουλα του (ειναι σιλικονης ολη), εμενα πριν 15 μερες εβαζε το δαχτυλο του για να κοιμηθει και μολις κοιμοταν το εβγαζε,επειδη ανησυχησα και δεν ηθελα να του γινει συνηθεια,ρωτησα την παιδιατρο μου και μου ειπε καλυτερα να μαθει πιπιλα παρα το δαχτυλο αλλα οταν της ειπα οτι το βγαζει μολις κοιμαται ειπε οτι ενταξει να μην ανησυχω μηπως γινει συνηθεια,εντελει πλεον δεν βαζει ουτε δαχτυλο ουτε πιπιλα!!! :) Αλλα...κοριτσια πολυ γκρινια..μιλαμε για κλαμα..μιλαμε για παραπονακια τρομερα απο τα δοντακια του..Σημερα ειναι καπως καλυτερα αλλα και παλι γκρινιαζει.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Η μπεμπούλα μου έχει πρησμένα ούλα, πονάει και κλαίει συνέχεια 2 μέρες. Δεν μπορούμε να την βλέπουμε να υποφέρει τόσο και είμαστε κ μεις χάλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!Καλή εβδομάδα!Πως περάσατε το Σ/K;;Κατερινάκι ταλαιπωρείται η ψυχούλα σου από τα ούλα της!!Μίλησες με τον παιδίατρο ;Έχει δίκιο η stalitsa, μήπως να δοκίμαζες και το τζελ μήπως και ανακουφιστεί η μπεμπούλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?κατερινακι οντως δοκιμασε κ το τζελ αλλα μην περιμενεις κ πολλα.εμενα η μπεμπουλα μου μονο με το δαχτυλο μας ανακουφιζεται.ειναι θεματακι κ αυτο.εδω κ λιγες μερες μετα απο καθε γευμα βγαζει πολυ μεγαλες γουλιες.κοριτσια καθε 3ωρο τρωνε τα μωρακια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα το τζελ κ θα δούμε πως θα πάει. Αλλά γκρινιάζει πολύ η ψυχούλα μου. Έχουν ξεκινήσει κ άλλα μωράκια με τα δοντάκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...