Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες! Και καλως ηρθαν κ τα καινουρια κοριτσια..σταλιτσα κατατρομαξα μεχρι να διαβασω το αισιο τελος.. thagia κριμα για το σπιτι. Να τον χαιρεσαι γερος δυνατος κ καλοφωτιστος! Πως πηγε η βαπτιση?

Εμεις γυρισαμε απο 15 μερες καμπινγκ. Η μπουμπου μου ηταν μια θεα στην εξοχη. Εξελισεται σε μεγαλη κουτσομπολα..τωρα που την γυρισα στους 4 τοιχους γκρινιαζει!

Νικη αντε καλη αρχη με τις στερεες να μας δινεις μετα συμβουλες.. Αurora σεπτεμβρη μπανια με την μπεμπα παρεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?σας ευχαριστω για τις ευχες αλλα γιορταζω 21 νοεμβριου.να με θυμηθειτε ξανα:-)

Καλωσηρθατε πισω οσες ηταν διακοπουλες,ελπιζω να ξεκουραστηκατε.σταλιτσα φρικαρα για λιγο.εχουν αρχισει τα μωρακια μας ηδη τις αποτομες κινησεις.εγω την βαζω στην κουνια το βραδυ κανονικα προς το πλαι κ την βρισκω το πρωι καθετα στην κουνια με το σεντονακι απο κατω στην πλατουλα:-) οτι να ναι.thagia μου μην στεναχωριεσται δυστυχως συμβαινουν αυτα.ευτυχως δεν ησασταν μεσα.να σας ζησει το μωρακι.πως το βγαλατε δεν θυμαμαι?πεταλουδιτσα καλως ηρθες.εμεις αλλαξαμε ξανα γαλατακι σε βιολογικο της hipp.η μπεμπουλα μου ευτυχως δεν καταλαβαινει διαφορα.νικη καλη αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!"Θανάσης μου" ναι είναι το πρώτο μου παιδάκι!Thagia να σου ζήσει το αντράκι σου, να είναι γερό και καλότυχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?χρονια πολλα σε οσες γιορταζαν!thagia τι ηταν αυτο παλι!ευτυχως δεν εισασταν σπιτι!να σας ζησει ο μπεμπης περιμενουμε φωτο απο τη βαπτιση. petaloudaki και θανασης μου καλως ηρθατε!να σας ζησουν τα μωρακια σας!!κ εγω ειχα πητ 29/5 αλλα γεννησα 25/5.πως ηταν οι τοκετοι σας? θανασης μου πως αντιμετωπιζετε τη γοπ μονο με σιροπακι/ που καταλαβατε οτι ειχε? 

stalitsa αν κ δεν μπορω να φανταστω πως εφυγε απο το καθισματακι ευτυχως επεσε στα μαλακα!!θελουν οντως πολυ προσοχη αποδω κ περα.κ γω τη βαζω για υπνο το βραδυ πλαγια κ αυτη γυρνα ανασκελα κ στο κατω μερος της κουνιας.τη χτυπησε κ ο αντρας μου στον τοιχο μια μερα περνωντας απο την πορτα κ τουχα πει το πρωι προσεχε ψηλωσε λες κ τοξερα!

maria γιατι αλλαξατε γαλατακι?ειχατε προβλημα με το αλλο? η δικια μου μια τρωει 170ν μλ αραιωμενο ομως μια 70μλ αναλογα με τα κεφια της.αλλα κοιμαται πολυ τελευταια!με ανησυχει καμια φορα,fun πρεπει να περασατε ωραια  ε?!ακουγεσαι ανανεωμενη.ειδες κ τα καλα του θηλασμου δεν ειχες να ανησυχεις για γαλα!

katerina σοβαρα γελαει κιολας εμενα ακομα χαμογελα μονο. μπραβο που μειωσατε το ξενο.εγω εγκατελειψα τη προσπαθεια.της δινω μια φορα τη μερα απο το δικο μου.

aurora εσυ πως τα πας με το θηλασμο?μπανακι κανατε? niki πως τα πηγατε με τις στερεες φανταζομαι χαμος!! oneiraki ολα καλα? αχ κοριτσια σημ πηγα στο γραφειο να τους πω να κατσω κ σεπτεμβρη γιατι δεν εχω να αφησω την μπεμπα μου σαν να μην της αρεσε της μιας αφεντικινας μου κ λεει θα το συζητησει με τα αλλα δυο αφεντικα μου που λειπαν διακοπες.ουφ πια!πως εφτασε ο καιρος καθολου δεν θελω να παω!καταλλα παμε για 2 εμβολιο την αλλη δευτερα το εκανε καμια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst μου εγώ είχα Πητ 19/5 και γέννησα 6 μέρες αργότερα.Γέννησα φυσιολογικά με επισκληρίδιο και πολύ γρήγορα.Κορίτσια ανοίγω θεματάκι για τον ύπνο....Τί ώρα κοιμούνται συνήθως το βράδυ τα μπεμπάκια σας,ξυπνάνε καθόλου;Εμείς κοιμόμαστε κατά τις 10:30 και ξυπνάμε 3:00 με 4:00 και μετά πάλι περίπου στις 6:30.Το κούνημα φυσικά πάει σύννεφο!!!Να δούμε πώς θα το κόψουμε...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst εύχομαι τελικά να μπορέσεις να καθίσεις και τον Σεπτέμβρη με το μωράκι σου!!!Εμεις δεν το κάναμε ακόμη το δεύτερο εμβόλιο...τέλος του μήνα.stalitsa ευτυχώς δεν έπαθε κάτι ο μπεμπάκος σας!!!Θέλουν όντως πολύ προσοχή απο δώ και πέρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

petaloudaki εμας αναλογα αν κοιμηθει κατα τις 10 ξυπναει στη 1 και την ξαναπαιρνει ο υπνος 2 με 3.αν κοιμηθει 12 μπορει να ξυπνησει και 7 με 8 το πρωι αν κ σημ ξυπνησε 6.δεν εχει στανταρ ωρες ακομα  κ τελευταια κοιμαται αρκετες ωρες κ μερα,θηλαζεις?εγω της δινω ξενο οποτε δεν ξυπναει νυχτα.οσο απο κουνημα εγω κ 10 ωρες να την κουναω δεν κοιμαται ο αντρας μου αμα την παρει ουτε 10 λεπτα δεν θελει κ ξερενεται στον υπνο!τι να πεις μπαμπαδες και κορες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst πινουμε σιροπι 3 φορες την ημερα κ αντιαλλεργικο γαλα τον κραταω 30 λεπτα μετα το φαγητο κ μετα τον ξαπλωνω εχω δει βελτιωση.το καταλαβαμε γιατι εκλαιγε κυριως μολις τον αφηναμε κατω τεντωνοτανε ειχε πολυ γκρινια ουτε στο στηθος ηρεμουσε κ μου εβγαζε πολυ γαλα.μου εβγαζε γαλα ακομα κ 1-2 ωρες μετα το φαγητο απ'οτι καταλαβαινετε καθομουν απο πανω του κ τις νυχτες δεν εκλεινα ματι μην μου πνιγει.πεταλουδακι κοιμομαστε γυρω στις 11 μιση με 12 ξυπναει 6 με 7 τρωει κ ξανακοιμομαστε μετα ξυπναει στις 10.κοριτσια εσας εχουν σαλια;εμενα παρα πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα με φτ στην 37 εβδομαδα σπασαν τα νερα στο σπιτι κ περασα ολους τους πονους στο σπιτι αλλα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα ξεκινησαν αμεσως οι ωδινες μεχρι να ετοιμαστω παρα λιγο να γεννησω στο αμαξι.φτασαμε στο μαιευτηριο κ δεν ειχε ερθει ακομα ο γιατρος κ οι μαιες πανικοβλητες τον επαιρναν τηλ γιατι ημουν ετοιμη μου καναν επισκληριδιο κ γεννησα αμεσως μολις ηρθε ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst μακαρι να σε αφησουν να κατσεις με το μωρο σου σε καταλαβαινω απολυτα κ εγω το σκεφτομαι απι τωρα που πρεπει να γυρισω στη δουλεια κ δεν θελω καθολου,αλλα τι να κανουμε παλι καλα που εχουμε δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Θανάσης μου ούτε και μένα μου έχει έρθει η περίοδος! Τι μωράκι έκανες; Σταλίτσα φαντάζομαι πόσο τρόμαξες! Θέλουν προσοχή πια γιατί έχουν δυναμώσει! Πεταλουδίτσα καλωσήρθες! Να χαίρεσαι το μωράκι σου! Fun λογικό να γκρινιάζει καλόμαθε και δεν θέλει να κλειστεί μέσα! Πώς τα πάτε με το θηλασμό; Το βράδυ κοιμάστε; krust ξεκαρδίζεται και έχει φοβερή πλάκα!!! Άσε που δε βάζει γλώσσα μέσα!!! Δυστυχώς με τις δουλειές έτσι είναι! Οι εργοδότες δεν δίνουν τόση σημασία την τσέπη τους κοιτάνε! Θανάσης και μένα βγάζει πολύ σάλιο! Κορίτσια με το θηλασμό πως πάτε κ για πόσο σκέφτεστε να θηλάσετε ακόμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.κατερινα εχω αγορακι κ θα το ονομασουμε θαναση.οσο για τον θηλασμο εχω πολυ λιγο γαλα κ γιαυτο φταιω εγω γιατι απο την ανασφαλεια μου μηπως δεν τρωει του εδινα περισσοτερο ξενο κ λιγοτερο δικο μου.παρολα αυτα τον βαζω ακομα στηθος σε καμια περιπτωση ομως για να χορτασει πιο πολυ για να ηρεμει.απο βαρος πως πανε τα μωρακια σας;αν κ δεν εχει σημασια το καθε ενα εχει τους ρυθμους του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Τί κάνουν τα μωράκια σας;kryst την θηλάζω αποκλειστικά την μπέμπα γι' αυτό ξυπνάει αλλά ελπίζω κάποια στιγμή μήπως και αλλάξει.....!"Θανάσης μου" από σάλια κι εμείς άλλο τίποτα!Χαμός!Γεμίζει τα πάντα, άσε τα χέρια που τα βάζει συνέχεια στο στόμα.Δεν της φτάνει μόνο το ένα θέλει και τα δύο.Ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε ότι είναι ένα στάδιο ανάπτυξης και όχι από τα δόντια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα πεταλουδακι κ εμενα το ιδιο ακριβως μου ειπε ο παιδιατρος.μπραβο για τον αποκλειστικο θηλασμο.απο που εισαι;εγω εκανα κ το δευτερο εμβολιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.

εμειςχτες καναμε το δευτερο εμβολιο , μου εκανε λιγο πυρετο και εχει πολυ γκρινια. Την μερα κατερινα εχει στρωσει καπως τους θηλασμους της το βραδυ ομως πολυ ζορι. Θελεισυνεχεια το στηθος στο στομα της. Κ μου ειπε χτες ο γιατρος οτι επειδη εχει πολυ εντονη αντιληψη αν δεν την παω τωρα στο δωματιο της κ να περιορισω τον βραδυνο θηλασμο θα ζοριστω πολυ στο μελλον.αντε να δουμε.. εσεις που τα κοιμιζετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Θανάσης μου" είμαι από Λάρισα.Πώς είναι ο μπέμπης σου μετά το εμβόλιο;Μου είπαν πολλές φίλες μου ότι από παρενέργειες είναι σαν το πρώτο.....(δέκατα, υπνηλία,γκρίνια ).Η μπέμπα μου στο πρώτο εμβόλιο κοιμήθηκε απλά λίγες ώρες παραπάνω.katerina καλώς σας βρήκα, να χαίρεσαι κι εσύ το μωράκι σου!!Όσο για τον θηλασμό θα ήθελα να θηλάσω για ένα 6μηνο.....αν μπορέσω βέβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου το ευχομαι πεταλουδακι.ο μπεμπης στο πρωτο δεν μου εκανε τιποτα στο δευτερο ειχε γκρινια δεκατα κ κοκκινιλα στο σημειο που εγινε το εμβολιο fun μαζι μας κοιμαται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ θηλάζω και δίνω κ μπουκάλι 2-3 φορές την ημέρα. Θανασης μπορεί όντως να μην παραγεις αρκετο γαλα. Εγώ το πάλεψα πολύ και φτάσαμε να πίνει περισσότερο δικό μου. Δεν παράγουμε όλες μεγάλη ποσότητα. Όμως έστω και λίγο να πάρει από σένα αντισώματα τα παίρνει! Στο δωματιό της την βάλαμε πριν τρεις εβδομάδες γιατί ο άντρας μου ροχαλίζει και ξυπνάει νωρίς το πρωί και γω όταν εκείνη έκανε τον παραμικρό θόρυβο ξυπνούσα και είχα γίνει κομμάτια απτην αυπνία. Το δωμάτιο της βέβαια είναι πολύ κοντά κ την ακούω. Κοιμάται όλη τη νύχτα. Fun σου είχε κάνει πυρετο κ στο πρωτο εμβόλιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω σημερα θα παω να αγορασω καλο στρωμα για την κουνια κ να αρχισουμε τις δοκιμες.. αντε να δουμε ποτε θα κοιμηθει σερι κι εμενα..εγω για θηλασμο περιπου στο χρονο σκοπευω να σταματησω η 1-2 μηνες πριν.να εχει αρχισει να πινει απο ποτηρακι γιατι δεν μπορω να την κυνηγαω κ με τις στερεες και με το μπιμπερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina κι εγώ μέχρι τις στερεές τροφές σκέφτομαι αλλά βλέποντας και κάνοντας....Κοιμάται στο δωμάτιό μας αλλά σκεφτόμαστε σιγά σιγά να την βάζουμε στο δικό της δωμάτιο.Fun θα αρχίσουμε κι εμείς τις δοκιμές!Βέβαια επειδή ξυπνάει αρκετές φορές τη νύχτα θα πηγαινοέρχομαι συνέχεια....! Η άλλη λύση είναι να μετακομίσω εγώ για λίγο καιρό στο δωμάτιό της.Δεν ξέρω τί πρέπει να κάνω τελικά και αγχώνομαι....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδακι κι εμεν ουσιαστικα εχει ολο το βραδυ το στηθος στο στομα σαν πιπιλα.εγω απο την αρχη την πηρα στο κρεβατι οποτε δεν ξερω πως ειναι να σηκωνεσαι να ταιζεις να κοιμιζεις κ μετα να ξαναξαπλωνεις. Γιαυτο κ δεν ξερω ακριβως ποσες φορες ξυπναει. Ο γιατρος μου ειπε οτι στο κρεβατι μας ξυπναει πιο συχνα γιατξ με μυριζει κ θελει να θηλασει.. σκεφτομαι να ξαπλωνω μαζι της στην κουνια κ να σηκωνομαι μετα.. μια δοκιμη που εκανα ψιλοχωρουσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun εγώ αν κοιμηθώ μαζί της στην κούνια θα σφηνώσω και δεν θα μπορώ να βγω!!!(έχω ύψος 1,81 χα! χα!).Μάλλον θα την βάζω σιγά σιγά στην κούνια της και θα πάρω ενδοεπικοινωνία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Πεταλουδάκι καλώς ήρθες!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου!! Εγώ είμαι από Καρδίτσα αλλά μένω Αθήνα...κοντά είμαστε!!! Κορίτσια αν τρομάξατε εσείς που διαβάσατε αυτό που έγραψα φανταστείτε εγώ πως ένιωσα....τέλος καλό όλα καλά!!! Εμέις Πέμπτη ή Παρασκευή θα κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο. Στη δουλειά θα γυρίσω το Μάρτιο επειδή πήρα το εξάμηνο από τον ΟΑΕΔ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...