Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε?? Τα μωράκια σας?? Μαράκι μου εύχομαι να περάσουν όλα κ να μην χρειαστεί να ξανανοσηλευτεί το μωράκι σου!! Υπομονή κ πίστη στην Παναγίτσα!! Εμείς καλά είμαστε!! Ο μπέμπης μεγαλώνει κ ηρεμεί!!!!! Την επόμενη Τετάρτη θα πάμε στα μέρη μας γαι 20 μέρες!! Τρίκαλα κ Καρδίτσα...κ μία βόλτα στην Ξάνθη γιατί θα αρραβωνιαστεί ο αδερφός μου το 15Αύγουστο...Πολυταξιδεμένο θα τον κάνω τον μπέμπη!! Όσο για θάλασσα δεν θα πάμε κάπου αφού ο μπέμπης δεν μπορεί αν μπει κ θα είναι ταλαιπωρία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε? Πως ήταν η νύχτα, κοιμηθήκατε καθόλου? Μαράκι μου εύχομαι από εδώ και πέρα όλα να είναι ομαλά χωρίς περιπέτειες και λαχτάρες, να ηρεμήσει η μπεμπούλα και εσεις. Δύναμη, υπομονή και πίστη και όλα θα πανε καλά! Εμείς κορίτσια απ' όταν κλείσαμε του 2 μήνες μέρα με την μέρα γινόμαστε όλο και πιο ήρεμοι!! Μέσα στην μέρα τρώει, παίζουμε, κουράζετε και κοιμάται. Το βράδυ κοιμάται στις 11 ξυπνάει μια φορά μεσα στην νύχτα κατά τις 3:30 για να φάει, κοιμάται,ξυπνάει στις 7, τρώει, ξανα κοιμάται και ξυπνάει κατά τις 10 με 11!!! Να δούμε πότε θα κόψουμε το γεύμα μέσα στην νύχτα, τον βλέπω να το κόβει όταν μπουν οι στερεες τροφές γιατι είναι πειναλάκι.. χαχα Αλλά εντάξει δεν παραπονιέμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε? Εμείς αύριο το απόγευμα θα πάμε για 20 μερούλες περίπου στα μέρη μας..Καρδίτσα και Τρίκαλα..Απο το πρωί βάζω πλυντήρια κ μαζεύω ρούχα!! Ευτυχώς είναι ήρεμος ο μπέμπης κ κάνω τις δουλίτσες!! Καλά είναι τα ταξίδια αλλά ποιος μαζεύει πράγματα!!! Ο μπέμπης έχει ηρεμήσει αρκετά!! Θα κλάψει μόνο αν τον ενοχλήσει κάτι ή αν θέλει να φάει..Εσάς πως είναι τα μωράκια σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Εμείς όλο βόλτες ήμασταν το σκ. Η μικρή μου συνήθως κοιμάται ήρεμη και κατά τη διάρκεια της ημέρας θα κλάψει αλλά λίγο. Καμμιά σχέση με πριν! Ναταλία μια χαρά ο μικρούλης σου! Απτον άλλο μήνα θα σου κοιμάται και περισσότερο. Σταλίτσσ καλές διακοπές και με το καλό να αρραβωνιάσεις τον αδερφό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa μου να περάσετε όμορφα! Θα είναι πολύ ωραία που σε αυτές τις διακοπές θα είστε τρείς!!! :-) Και εμένα κάπως έτσι είναι ο μπέμπης, ήσυχος όλη μέρα. Μόνο που δεν του αρέσει να μένει μόνος στο ρηλαξ όταν είναι ξύπνιος, θέλει συνέχεια να με βλέπει. Σήμερα το πρωί γκρίνιαζε γιατι πείναγε και όταν με είδε να του φέρνω το μπιμπερο έσκασε στα γέλια!!! Το μαναράκι μου! Κατερίνα τρελένεται η μπέμπα για βολτες ε? Λες να κοιμάται από τον επόμενο μήνα καλύτερα, μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,Μαρία μου εύχομαι όλα να πάνε καλά με την μικρη!Κάναμε εμβόλιο και εμείς, ευτυχώς ο μικρός μου δεν έκλαψε πολύ κ δεν ανέβασε πυρετό ευτυχως,μετα πήγαμε για φαγητό εξω ο μικρός κοιμόταν,ξύπνησε τον τάισα και καθόταν στο καρότσι του κύριος!!! Το σ/κ πήγαμε για μπάνιο,ηταν πολυ όμορφα και το ειχαμε αναγκη,απλα όταν βγαινω απο την θάλασσα πρέπει να ξεπλενω τις θηλές και να αλλαζω μαγιο.Σκεφτομαστε όταν πάρει άδεια ο άντρας μου να πάμε πουθενα :-) Να μου φιλησετε τα μπεμπακια :-* :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?που ειστε ολες?σταλιτσα καλες διακοπες,να ξεκουραστειτε οσο γινεται.εμεις εδω θα μεινουμε.σημερα θα ερθει κ η παιδιατρος για το εμβολιο κ εχω ενα αγχος μην κανουμε πυρετο.εσας εκαναν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μαράκι ο δικός μου έκλαψε λίγο εκείνη την στιγμή και μετά κοιμήθηκε ενα δυωρο, μετά ήταν μια χαρά δεν εκανε πυρετό. Μην ανησυχείς το πίθανότερο σενάριο είναι να κοιμηθεί μετά, αλλά και πυρετό να ανεβάσει θα σου πει ο παιδίατρος πως θα το αντιμετωπίσεις, μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ από το πρωί μαζεύω τα τελευταία πράγματα κ ταυτόχρονα παίζω κ με τον μπέμπη!! Ναταλία κ Μαράκι σας ευχαριστώ!! Μαράκι μην ανησυχείς για το εμβόλιο!! Όπως είπε κ η Ναταλία μπορεί να μην σου κάνει πυρετό. Εμένα έκανε μέχρι 37,8 κ του είχα κάνει δροσερό ντους κ έπεσε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε; Εμείς καλά αλλά σήμερα σκάσαμε με τόση ζέστη και δεν μπορώ να ανάβω το κλιματιστικό γιατί όπως σας είχα πει είχε πειράξει τη μπέμπα. Δεν αντέχετε τόση ζέστη με το θηλασμό αλλά τι να κάνουμε; Ναταλία πιστεύω πως θα κοιμάται σερί ο μπέμπης σε κανά μήνα! Σταλίτσα καλά να περάσετε!!!Φιλάκια στο μπεμπάκο!!! Ονειράκι καλά κάνατε που πήγατε για μπανάκι! Πώς τα πάτε με τον ύπνο;Μαράκι μην αγχώνεσαι για το εμβόλιο! Η δικιά μου δεν έκανε πυρετό ούτε γκρίνια! Aurora πώς πάτε τώρα που έκοψες τα γαλακτοκομικά; Νίκη πώς είναι τα διδυμάκια;Γυμνάζονται;Ντόροθυ τι κάνει ο μπεμπούλης; Κρυστ που χάθηκες; Πώς πάει η μπέμπα; Christi τι κάνει το μωρούλι; Fun ηρεμήσατε καθόλου ή ακόμα ξενυχτάς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

stalitsa καλα να περασετε και καλη ξεκουραση!

Νatalia τι καλο και ησυχο μπεμπη που εχεις..

Maria μην ανησυχεις με το εμβολιο..εμενα καποια στιγμη εκανε δεκατακια αλλα ως εκει.. τιποτα αλλο!

Κατερινα κουραγιο  χωρις κλιματισμο πραγματικα δεν παλευεται! εμεις το εχουμε ολο το 24ωρο γιατι η μπεμπα α ζεσταθει ειναι μες στα νευρα!

Οσο για τον αν ηρεμησε.. χμ ... εκανε καποιες ηρεμες μερες αλλα επεστρεψε η γκρινια! χτες βραδυ απο την κουραση εκλαιγε και δεν την ακουγα!! πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο!! θα φυγουμε και εμεις παρασκευη και σκεφτομαι οτι πρεπει να την εχω σε μαρσιπο για να κανω δουλειες και να μαζεψω τα πραγματα...Βεβαια το κοβω αν ειναι ετσι γκρινιαρουλα να την παρουμε αρων αρων και να επιστρεψουμε..

που θα παει δεν θα μεγαλωσει? χεχεχεεχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.Χαιρομαι που βλεπω οτι ηρεμησαν τα περισσοτερα μπεμπακια!

Fun σειρα σας τωρα να ηρεμησετε λιγακι.

Εμεις ταλαιπωρουμαστε πολυ.Πολλη βλεβνα στα κακα,αποχη απο γαλακτοκομικα φανερα και κρυφα εγω,περασαν εξι μερες ακομα καμια αλλαγη.Εκανε και διαρροια 3-4 φορες σημερα και τα ειδα ολα!Και το καινουργιο....δε θελει το μπιμπερο ξαφνικα,θελει μανουλα!Απτη μια χαιρομαι αλλα απτην αλλη ειναι μεγαλο προβλημα,δε φτανει το γαλα μου και πρεπει να τρωει.Ο αντρας μου με τα χιλια ζορια της δινει μπιμπερο αλλα και παλι κλαιει και ψαχνει βυζι.Βλεπω και τα δυο κατω δοντακια μεσα στα ουλα και δεν ξερω τι την πρωτοενοχλει!Τη νυχτα κοιμαται αρκετες ωρες,οταν ειναι κουρασμενη δεν ξυπναει καθολου.Αλλα με ολα αυτα δεν εχει παρει αρκετο βαρος και σκεφτομαι μηπως να την ξυπναω που και που...πανω που αρχισα να κοιμαμαι κι εγω...

Η ψυχολογια μου καταλαβαινετε... Πολυ αγχος.Αλλαξαμε και παιδιατρο,φαινεται καλη και προσεκτικη η καινουργια,μακαρι να βοηθησει.Με βοηθαει και με συμβουλες για το θηλασμο.Θα ειχα αποφυγει πολλα αν την ηξερα απτην αρχη...

Κατα ταλλα η μπεμπα φαινεται σαν εξι μηνων,ξεφυγε πανω απτις καμπυλες σε υψος... Τρελαινεται ναναι ορθια(την κραταμε φυσικα),ολο γελαει.

Μαρια τι σηματα ηταν στη μαγνητικη,συγγνωμη δεν καταλαβα.

Εμενα μετα το εμβολιο ηταν μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!τι κανετε?εμεις ξυπνησαμε πριν μια ωρα φαγαμε, μιλησε η μπεμπα με τα προβολακια στο ταβανικ τωρα κοιμαται!!:)εμβολιο εκανε την παρασκευη πυρετο μεχριι 37.8 αλλα δεν την εδωσα κατι.ειχε αρκετη γκρινια μετα κ ακομα εχει αλλα δεν ξερω αν φταιει αυτο.επισης δεν κοιμαται ηρεμα τρομαζει με τον παραμικρο θορυβο κ ξυπναει.maria πως τα πηγατε εσεις με το εμβολιο?stalitsa καλα να περασετε!μια χαρα εκδρομουλες!!katerina δεν παλευεται η ζεστη χωρις κλιματιστικο,εμεις το αναβουμε κ παμε σε αλλο δωματιο για να μην ενοχλει τη μπεμπα αν κ προτιμω  να το αποφευγω.oneiraki οντως κυριος ο μικρος σου αφου εφαγε αφησε τη μαμα κ το μπαμπα να φανε,κανατε κ τα μπανακια σας!!natalia αφου καθεται κ στο ρηλαξ εστω κ να σε βλεπει παλι καλα.η δικια μου αν με βλεπει χειροτερα γκρινιαζει για αγκαλια.aurora πως καταλαβες οτι ειναι διαρροια?θελω να πω της μπεμπας μου ειναι σαν διαρροια αφου να φανταστεις παντα φευγουν απο το παμπερς το ειπα στο γιατρο κ μουπε θελουμε ναναι μαλακα .κ οταν λες βλεννες?παντως καλο να σου δινει συμβουλες ο παιδιατρος,ο δικος μου αμα δεν ρωτησω δεν μου λεει κατι.δηλ τι συμβουλες θηλασμου σουδωσε?αφου η μπεμπα σου αναπτυσσεται μια χαρα γιατι σε αγχωνουν τοσο τα κιλα ποσο υψος κ ποσα κιλα πηγατε?κ μενα προτιμα το στηθος απο μπιμπερο αλλα που να φτασει.καμια φορα ομως οταν  βαλει τη θηλη στο στομα μετα σαν να αηδιαζει κ τη βγαζει εχει τυχει σε καμια?fun δεν γνωριζω αν εχει αλλα γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ να δεις αν εχουν στο συγκεκριμενο καταστημα?εχω αποφυγει αρκετες βολτες ετσι οταν μου λεν δεν εχουν κατι πολυ θελω:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις δοξα τω Θεο μια χαρα.καναμε κ το εμβολιο,δεν την πειραξε καθολου ευτυχως.πηγαμε 60 ποντους κ 5390 κιλακια.αλλα εδω κ τρεις μερες δεν μου τρωει πολυ.το γευμα της ειναι γυρω στα 80 μλ.aurora μου αυτα τα σηματα δεν ξερουμε απο τι προηλθαν.μια ακτινολογος μας ειπε οτι ισως ηταν ενα αιματωμα που μπορει να εγινε στην κοιλια η στον τοκετο η ακομα κ την διαρκεια στο μαιευτηριο.ποτε δεν θα μαθουμε.το μπιμπερο που της δινεις με ποσες τρυπουλες ειναι?εγω πλεον της δινω με τις τρεις για να πινει πιο πολυ αλλα κ παλι δεν.fun τοσες φορες που εχω παει δεν εχω δει μαξιλαρι θηλασμου.οσες εχω ρωτησει δεν τις βολεψε παντως.εγω εχω ενα απο το motherbaby που μου το εδωσαν δωρο κ καμια φορα βαζω την μπεμπα να ξαπλωσει πανω.κατερινακι υπομονη χωρις κλιματιστικο δεν παλευεται καθολου.στο δωματιο το εχετε?κ εμενα για τα κακακια μου εχει πει οτι πρεπει να ειναι μαλακα.κοριτσια,στην παραλια θα το παιρνετε το μωρο μαζι?εμενα μου εγραψε κ αντιηλιακο για την μπεμπουλα κ επισης ενα gel για τα ουλα γιατι πρεπει να εχει τρελη φαγουρα εκει,ολη την ωρα γκρινιαζει κ βαζει τα χερακια μεσα στο στομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!

Μαρακι οκ τωρα καταλαβα.Θα το παρακολουθειτε ε;;

Το τζαμπο δεν εχει μαξιλαρι θηλασμου,εγω τουλαχιστον δεν ειδα πουθενα.

Μαρια το αντιαλλεργικο γαλα ειναι πολυ πηχτο και βαζω θηλη με τρεις τρυπες και για δικο μου γαλα με δυο αλλιως της τρεχουν γαλατα απτο στομα.

Στη διαρροια ειναι νερο σχεδον τα κακα οχι απλα μαλακα,λερωνεται ολοκληρη και φευγουν κι απτην πανα καμια φορα.Επισης ψιλοαπορροφουνται απτην πανα.

Συμβουλες θηλασμου απτη γιατρο πηρα τις εξης... Να τη βαζω στο στηθος πριν γκρινιαξει,αν ειναι δυνατον και μισοκοιμισμενη ωστε ναναι ησυχη,να κοψω ενα συμπληρωμα καθε δυο τρεις μερες και να την ξαναβαζω στηθος ακομα και μετα το μπιμπερο και να μη δινω πολλη πιπιλα αλλα να προσπαθησω να ηρεμει με βυζι.

Κρυστ η μπεμπα ειναι 63εκ υψος και 6 περιπου κιλα.Ειναι παχουλο μωρο αλλα απτη γεννηση της δλδ 4 κιλα εχει παρει λιγοτερο βαρος αποσα μωρα ξερω και ακουω... Δυο κιλα σε τρεις μηνες.Ειδικα το τελευταιο εικοσαημερο πηρε ελαχιστα και ως τωρα και οι 4 παιδιατροι που την εχουν δει απτην κλινικη και μετα ειπαν πρεπει να παιρνει!

Κι εμενα εχει τυχει να κανει σαν να αηδιαζει και με στηθος και μπιμπερο και πιπιλα και κυριως το χερι της!Ειναι νομιζω το αντανακλαστικο του εμετου,περναει αν ξαναδοκιμασεις κανα δυο φορες σιγα σιγα.

Εγω το εχω ολη μερα στους 26 το κλιματιστικο,δεν αντεχω αλλιως,ειδικα αν θηλαζουμε χωρις δροσια σταζω ιδρωτα και νευριαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!

Μαρακι οκ τωρα καταλαβα.Θα το παρακολουθειτε ε;;

Το τζαμπο δεν εχει μαξιλαρι θηλασμου,εγω τουλαχιστον δεν ειδα πουθενα.

Μαρια το αντιαλλεργικο γαλα ειναι πολυ πηχτο και βαζω θηλη με τρεις τρυπες και για δικο μου γαλα με δυο αλλιως της τρεχουν γαλατα απτο στομα.

Στη διαρροια ειναι νερο σχεδον τα κακα οχι απλα μαλακα,λερωνεται ολοκληρη και φευγουν κι απτην πανα καμια φορα.Επισης ψιλοαπορροφουνται απτην πανα.

Συμβουλες θηλασμου απτη γιατρο πηρα τις εξης... Να τη βαζω στο στηθος πριν γκρινιαξει,αν ειναι δυνατον και μισοκοιμισμενη ωστε ναναι ησυχη,να κοψω ενα συμπληρωμα καθε δυο τρεις μερες και να την ξαναβαζω στηθος ακομα και μετα το μπιμπερο και να μη δινω πολλη πιπιλα αλλα να προσπαθησω να ηρεμει με βυζι.

Κρυστ η μπεμπα ειναι 63εκ υψος και 6 περιπου κιλα.Ειναι παχουλο μωρο αλλα απτη γεννηση της δλδ 4 κιλα εχει παρει λιγοτερο βαρος αποσα μωρα ξερω και ακουω... Δυο κιλα σε τρεις μηνες.Ειδικα το τελευταιο εικοσαημερο πηρε ελαχιστα και ως τωρα και οι 4 παιδιατροι που την εχουν δει απτην κλινικη και μετα ειπαν πρεπει να παιρνει!

Κι εμενα εχει τυχει να κανει σαν να αηδιαζει και με στηθος και μπιμπερο και πιπιλα και κυριως το χερι της!Ειναι νομιζω το αντανακλαστικο του εμετου,περναει αν ξαναδοκιμασεις κανα δυο φορες σιγα σιγα.

Εγω το εχω ολη μερα στους 26 το κλιματιστικο,δεν αντεχω αλλιως,ειδικα αν θηλαζουμε χωρις δροσια σταζω ιδρωτα και νευριαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας! Σαν να δρόσισε λίγο σήμερα! Δεν παλευόταν τις προηγούμενες μέρες και εμείς με κλιματιστικό την βγάλαμε. Κατερίνα πραγματικά ο θηλασμος με τόσο ζέστη και χωρίς κλιματιστικό δεν παλευόταν, χαρας το κουράγιο σου. Fun τι ωραία που θα φύγετε και εσείς!! Μια χαρα θα είναι η μπεμπούλα στας εξοχάς!!! :-) Που θα πάτε? Εμείς μετα τον 15Αυγουστο θα φύγουμε, γύρω στις 20 του μηνός, θα κλείνει και τους 3 μήνες. Aurora μου πως είναι οι βλέννες που βγάζει? Όσο για τα δοντάκια και στον μπέμπη μου έχουν ερεθιστεί τα ούλα του, χθες έτριβε την θηλή από το μπιμπερό στα μπροστινά ούλα και ανακουφιζόταν...Τι να πώ, νωρίς δεν είναι για δόντια? Πόσο βάρός είναι και πόσο ύψος η μπεμπούλα σου Aurora? Εγώ σήμερα που τον ζύγισα ήταν 5200 και σε ύψος πριν ένα 10ημερο που τον μετρησε η παιδίατρος ήταν 60 πόντους.και είμαστε 72 ημερών. Εσας τα μπεμπάκια σας ποσό είναι? Βέβαια η αλήθεια είναι ότι το κάθε παιδάκι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Kryst μήπως εκείνη την ημέρα έφαγες κάτι περίεργο ή μήπως δεν είχες γάλα και εκνευριζόταν? Κορίτσια αποσμητικό βάζετε όσες θηλάζετε? Εγω μέχρι τώρα δεν έβαζα αλλά φροντίζω να κάνω πολλά ντουζ μέσα στην ημέρα αλλά με τόσο ζέστη δεν γίνεται, σκέφτομαι να ξεκινήσω να βάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία σούπερ είναι η μπέμπα από βάρος και ύψος, μπράβο! Μπορεί λόγω ζέστης να μην τρώει όσο πριν. Και εγω με τρεις του δίνω Μαράκι αλλά και εγώ του δίνω αντιαναγωγικό που είναι πηχτο. Τα κακάκια πρέπει να είνα μαλακά σαν μους. Aurora μπορεί λόγω του ότι γεννήθηκε μεγάλο μωρό να έχει πιο αργο ρυθμο από ένα μωρό που γεννήθηκε μικρούλη. Εμένα για παράδειγμα γεννήθηκε 2700 και τον πήραμε 2400 από το μαιευτήριο και είμασταν χαμηλά στις καμπύλες, τώρα φτασαμε τον μέσο όρο η φύση ξέρει.¨Ισως με αυτή την λογική πάίρνει και πιο αργά η μπέμπα σου.Μην αγχώνεσαι είναι μια χαρά η μπέμπα σου, κορίτσαρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natalia αυτο σκεφτηκα κ γω μηπως εφαγα κατι αλλα το κανει 2-3μερες τωρα, λεω μηπως φταιει που ιδρωνω αλλα κ μετα το ντουζ παλι το ιδιο κανει.επισης με τις θηλες τις στρογγυλες οπως πχ της κικο το κανει μονο της νουκ τωρα δεχεται.για τα δοντακια εμενα δεν μουπε τπτ ο παιδιατρος μονο οτι τα σαλακια ειναι επειδη προετοιμαζονται τα ουλα αλλα οχι οτι θα βγαλει δοντακια.η μπεμπα μου ειναι 61 εκ και 5350.γεννηθηκε 3300 και την πηρα 3170.τις τελευταιες 3βδομ πηρε μονο 600γρ ο παιδιατρος λεει καλα παμε δεν ξανασχοληθηκα.αυτο παντως που λεει η natalia οτι τα μικρουλια παιρνουν πιο γρηγορα μου τοχε πει κ η μαμα μου.κ μενα μια χαρα μου φαινεται η μπεμπα σου.αποσμητικο μονο οταν βγαινω εξω βαζω.θαλασσα δεν το κοβω να παμε φετος κ αντηλιακο μουπε να μην βαλω στο μωρο.βεβ τον ειχα ρωτησει οταν η μπεμπα ηταν 40 ημερων.maria κ η δικια μου τοσο τρωει μαλλον απο τη ζεστη γιατι παλιοτερα ετρωγε μεχρι 140μλ.natalia πας ρυθμισεις,εκει που λεει υπογραφη.πατας μια εικονα που βγαινει στη δευτερη σειρα οπως πας να γραψεις κειμενο κ κει βαζεις το URL πουχεις κανει στο lilypie.τωρα δεν ξερω αν τα λεω κατανοητα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω νομιζα οτι μεχρι 6 μηνων δεν κανει το αντηλιακο αλλα μου εδωσε της frezyderm.δεν ξερω ομως αν θα την παμε στην παραλια θα δουμε.της εβαα τωρα κ το gel για τα ουλακια.της frezyderm κ αυτο αλλα εχει γευση γαρυφαλλο κ ειναι λιγο αηδια.δοκιμασα.καλα κ αυτοι οι ανθρωποι για μωρακια προκειται,βαλτε μια γευση φραουλα η κερασι.ελεος.κρυστ απλα φουσκωνουν κ τα πιανει φαγουρα,οχι οτι θα βγαλουν απο τωρα.κ εμενα οταν την ταιζω μασαει την θηλη κ ανακουφιζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...