Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια!!Kryst  στο σαραντισμό ο παπάς δεν μας είπε τίποτα και το είπε κανονικά το όνομα της!!!δεν ξέρω τι να σου πω εμένα πάντως δεν εχει έρθει τίποτα ακόμα!!Στο ίδιο πάνε τα όλα τα δείγματα απο όλη την Ελλάδα!!Κοιμηθήκαμε στις 10 το βράδυ και ξυπνήσαμε στις 6 να φάμε,ξανακοιμηθήκαμε και ξυπνήσαμε στις 11!!Ελπίζω να μην το πληρώσω ακριβά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια! Κ ο δικος μου εχει τρελη φαγουρα!! ολη την γροθια του την βαζει στο στομα! Christi καλη αρχη! μακαρι να παρει το κολαι και να σου κοιμαται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωπ ξεχασα..εδινα κ εγω ΚΙΝΤΕΡΝΤΕ στο μωρο μου οταν ειχε κωλικους,τον ηρεμουσε πολυ.. τωρα του δινω που κ που χαμομηλι σκετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμας τριτωσε.πηγαμε 9 για την μαγνητικη,της εδωσαν χλωραλη υπνωτικο κ το παιδι δεν ξυπναγε.τεντωνοταν,κουνιοταν αλλα δεν ανοιγε τα ματακια της κ δεν επινε καθολου γαλα.το αποτελεσμα να της βαλουν ορο για να μην αφυδατωθει κ να μεινουμε μεσα.ξανα εξετασεις.τα παιξα παλι.πιθανον λενε της επεσε βαρυ λογω οτι παιρνουμε κ τα αλλα φαρμακακια.η μπεμπα ξυπνησε μετα απο πολυ παιδεμα στις 6.30 το απογευμα για μια ωρα κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τη 1 το βραδυ.σε 2 μερες θα εχουμε κ την μαγνητικη.κοριτσια κ εμενα βαζει ολο το χερι συνεχεια στο στομα κ εχει φαση οταν το πιπιλαει κ ακουγεται:-).μιλουπα χαμομηλι της δινω κ εγω αλλα σκετο δεν το θελει,το βαζω στο γαλα.οσο για το ενζυμο ειδα στο βιβλιαριο του μαιευτηριου οτι γραφει φυσιολογικο,να τους εμπιστευτω?κ επισης εχουν βαλει ενα χαρτακι οτι ολα τα δειγματα πηγαινουν στο ινστιτουτο υγειας του παιδιου στο Παιδων Αγ.Σοφιας κ αν ειναι φυσιολογικα δεν ερχεται καποια απαντηση.κοριτσια εμενα η μπεμπα οσο ηταν στην μαφ στο Παιδων της εδιναν το μπιμπερο με τις 3 τρυπουλες.κ το επινε σε χρονο dt.στο σπιτι της δινω με τις 2 με γρηγορη ροη αλλα δεν πινει πολυ.λετε να της δινω κ εγω με 3?κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες πήγαμε παραλία και έκανα το πρώτο μου μπάνιο! Η μικρή μου τα τελευταία βράδια ξυπνάει δύο φορές. Τι να κάνουμε υπομονή. Εμείς τη φωνάζουμε μπέμπα, Μαίρη, Μαράκο, Μάνια; ζουζουνάκι, τσουρεκάκι, φρατζολάκι, λουκουμάκι, ζιζέλ (χαχαχα ο παππούς της επειδή η σύλληψη έγινε στο παρίσι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλπ οπότε Νίκη κατά την άποψή μου φωναζέ τα όπως θέλεις!!! Ούτε σε μας έχει έρθει απάντηση για το ένζυμο. Χαμομήλι δεν της δίνω γιατί δεν πέρασε κολικούς. Μαρία έλεος πια βρε παιδί μου! Το ένα μετά το άλλο. Έχει ταλαιπωρηθεί πολύ η καρδουλα μωρέ!!! Τουλάχιστον ξεμπερδέψατε με τη μαγνητική! Καλά αποτελπεσματα! Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με το μπιμπερό! Δοκιμασέ το και ότι σας βολεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τι ταλαιπωρια εχει φαει αυτο το νινι κι εσεις μαζι... Καλα αποτελεσματα να εχετε!!!Μπιμπερο δες αν η ροη ειναι οκ για την ηλικια,να μην πνιγεται και δωστης οτι θελει αυτη,οτι προτιμαει.

Κατερινα ποσο ζηλευω δε λεγεται!Ολο λεμε κι εμεις να παμε αλλα φοβομαστε μην ταλαιπωρηθει στη ζεστη,μια και εγω δε θελω να τους αφησω στην καφετερια,τους θελω κολιτσιδα....

Εχετε κανενα θεμα με αλλεργιες η υποψια αλλεργιας;Εχει η μικρη μπιμπικακια που και που στο σωμα και προσωπο και βλεννα στα κακα τελευταια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας!! Σήμερα ο μπέμπης θέλει να είναι συνέχεια στο στήθος!! Με το που σηκωθώ από το κρεβάτι ξυπνάει κ κλαίει..έχω πεθάνει της πείνας!! Αφού να φανταστείτε έχω φαγητό αλλά παρήγγειλα σουβλάκια επειδή δεν έχω δύναμη να ετοιμάσω να φάω.. κοντεύω να πέσω κάτω από την πείνα!!! Μαρία εύχομαι καλά αποτελέσματα κ να μην σας τύχει άλλη αναποδιά!! Aurora μήπως είναι δροτσίλες τα σπυράκια?? εμένα όταν έβγαλε ο μπέμπης τον έκανα συχνά ντους με νερό μόνο κ του έβαλα υγρή πούδρα φισσάν. Έτσι μου είχε πει ο παιδίατρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρος λεει μαλλον ειναι αλλεργικο και να μην τρωω σοκολατα,ξηρους καρπους και κοκκινα φρουτα.Ειχαν βγει παρα πολλα πριν καιρο,βαλαμε κρεμα με υδροκορτιζονη,εφυγαν και τωρα εχει λιγα αλλα εμφανιζονται και εξαφανιζονται συνεχεια σε ολο το σωμα... Λετε να δοκιμασω κι εγω υγρη πουδρα;

Χθες και σημερα ουρλιαζει και κλαιει συνεχεια,ταπαιξα.Πειναει και δεν τρωει απο κακη διαθεση.Πολλη πιπιλα,μονο ετσι ηρεμει στο τελος.Με το παραμικρο ουρλιαζει,μεχει τσιτωσει κι εμενα...

Σταλιτσα σε βλεπω να λιμοκτονεις αν το παει ετσι ο μπομπιρας!Καλη μασα και στα γρηγορα,οσο προλαβεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου πολύ ταλαιπωρία, εύχομαι να είναι και το τελευταιο που σας συμβαίνει. Καλά αποτελέσματα να έχετε. Αναμενουμε νέα σου... Kryst ο παιδίατρος τι λέει για το ότι πίνει δυο γουλιές και κλαίει? Μήπως να δεις και άλλον παιδίατρο? Εμείς έχουμε παλινδρόμηση, ελαφριάς μορφής όμως, κάνει γουλίτσες κυρίως στην χώνεψη και δυσανασχετεί. Πίνουμε Ar,ρεύετε καλά και τον κραταω όρθιο μετα το γεύμα, επίσης κοιμάται με κλήση όχι ευθεία και έχουν ελαττωθεί πολύ τα συμπτώματα σχεδόν τελείως. Αλλά η παιδίατρος μας είχε πει εξ αρχής να παρατηρώ εάν δυσανασχετεί στα γεύματα γιατί ίσως είναι αρχη οισοφαγίτιδας από την παλινδρόμιση. Στην περίπτωση αυτή θα μου έδινε ένα φαρμακάκι σε μορφη σιροπιού. Σίγουρα η κάθε περιπτωση είναι διαφορετική αλλά σου λέω και την δίκη μας, μήπως και πρέπει να το κοιτάξεις και με άλλο γιατρο? Κορίτσια διάβασα ότι όλα τα μωρα 2 και 3 μηνών βγαζουν σάλια και βάζουν τα χερια στο στόμα, είναι σταδιο ανάπτυξης και αυτό, δεν είναι ακομα δοντακια. Aurora είχε και εμένα σπυθουράκια και στο πρόσωπο και στο σώμα, για το πρόσωπο μας εδωσε κρεμα αντιβιοτικη και για το σώμα υγρή πούδρα της Frezyderm είναι από δροτσίλα. Stalitsa τι έπαθε ο μπέμπης αυξήθηκαν οι ανάγκες του και πεινάει? Εμείς κορίτσια σήμερα κάναμε το εμβόλιο, τα είδε όλα ο μπέμπης. Μας άκουσε όλη η Γλυφαδα και τα περίχωρα, αλλά όχι για πολύ... Μετα ήταν λίγο ανήσυχος αλλά τώρα κοιμάται του καλού καιρού...Επίσης πήραμε 1400γρ αυτό τον μήνα και πήραμε 7 ολόκληρους πόντους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ναταλία δεν ξέρω τι έπαθε αλλά χθες ήταν πολύ δύσκολη μέρα!! Τον πήγαμε κ βόλτα κ μας άκουσε όλη η γειτονιά από τα κλάμματα!!! Δεν ήθελε με τίποτα στο καρότσι αλλά αγκαλιά!!! Άλλαξε πολύ ο μπέμπης κ δεν ξέρω το λόγο!! Ενώ τα μεσημέρια κοιμόταν πλέον δεν κοιμάται!!! Όσο για τον μπέμπη σου Ναταλία μπράβο που μεγάλωσε τόσο πολύ!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Η μπεμπούλα μου δεν βάζει γλώσσα μέσα όλο λογάκια είναι! Προσπαθεί να σηκωθεί η χαζουλίνα και όλο τρέχουν σαλάκια! Εχθές έμεινε για δύο ώρες με τη γιαγιά κ τον παππού και πήγαμε να φάμε! Το μόνο θεμα είναι ότι δεν κοιμάται σερί τη νύχτα. Ξυπνάει δύο φορές ενώ κοιμόταν όλη νύχτα!!! Άφήστε που κοιμάται στις2-3 το πρωι! Ο βήχας πέρασε εντελώς πια! Και εσείς ταλαιπωρήστε με γκρίνια βλέπω!!!Υπομονή τι άλλο να κάνουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Πως ειστε; Γκρίνιες ακούω απο όλες ε;;υπομονη! Μαράκι περαστικά να ειναι ολα! Τριτωσε τωρα ... Εμεις σημερα κλείσαμε τον δεύτερο κ η κατάσταση ειναι ακομα απελπιστική! Ολη μερα θηλαζουμε η καθε μια ωρα κ συνεχόμενα 2-3 ωρες το βραδυ ξυπνάμε 4-5 φορες εκτός απο τις μερες που ξυπνάμε στις 3 για να παίξουμε! Και το χειρότερο.. Δεν παίρνει μπιμπερο ουτε με το δικο μου γαλα.. Μια μερα προσπάθησα να δωσω σκόνη δεν καταλαβαίνετε τι εγινε!! Ειμαι κουρασμενη κ απελπισμένη! Δηλαδη για τον επόμενο χρονο πρεπει να κλειστώ σπιτι κ να περιμενω... Αν το ήξερα κοριτσια οτι ειναι ετσι απο το μαιευτήριο μονο ξένο κ πιπιλα θα έδινα.. Το ξερω οτι πολλες μανούλες θέλουν πολυ να θηλαζουν κ ταλαιπωρούνται κ εγω γκρινιάζω αλλα πραγματικα δεν την παλεύω ,..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!σας διαβαζω αλλά δεν τα θυμάμαι ολα να απαντησω!Μαρακι το τελευταίο να ηταν!να ηρεμησετε τώρα με τη μπεμπουλα.Κατερινα μου λογου η κορη ε?γυναίκες παιδί μου!κ δικιά μου γλώσσα δε βαζει!!!κι εμείς πολυυυυυ σάλιο.μπορεί κ δυο τρια φορμακια τη μέρα να αλλάξουμε!fun μου κουράζεσαι λογικο είναι αλλά μην απελπίζεσαι.δοκιμασε αλλα μπιμπερό μήπως δε θέλει αυτα που έχεις.εμείς καταλήξαμε μονο κικο τελικα.

σήμερα γυρισε ο μπέμπης μας μόνος του δυο φορές!!!χαζομαμααααα!!!!κ μιλάει οταν θέλει οχι οπως η κορη που έχει τον ασταματητο!!!άντρας σοβαρός!!!χαχαχα!!!φιλάκια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun δοκιμασε μπιμπερο της NUK..πιστευω θα το παρει...Κοριτσια μου υπομονη!!! κ ο δικος μου ετσι ηταν στην ηλικια των δικων σας και τωρα ειναι τελειος!!! Ουτε εγω πιστευα πως θα ηρεμησει κ ομως ηρεμησε πολυ..υπομονη λιγο καιρο ακομα και δεν θα το πιστευετε ουτε εσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.maria καλα αποτελεσματα κοπελα μου κ αυτο ναναι το τελευταιο!natalia κ γω κανω αυτα που ειπες,αφου φαει περιμενω να ρευτει μετα την κραταω 1 ωρα κ μετα την βαζω για υπνο.κοιμαται καμια ωρα κ μετα παλι δυσανασχετει κ της ερχεται το φαγητο.εβαλα κ στο πορτ μπεμπε βιβλιο απο κατω ναναι πιο ψηλα. ar γαλα δοκιμασαμε στις αρχες αλλα συνεχιζε τους εμετους δεν βοηθησε.βεβ τωρα κανει 1-2 εμετους τη βδομ αλλα βγαζουμε καθημερινα γουλιες κ αναγωγες.απο μπιμπερο κ γω κατεληξα στα νουκ ενω στην αρχη ειχα και  κικο αλλα τελευταια με το ζορι επινε απο αυτα ,ασχετο πριν τη πρωτη χρηση τα βρασατε τα μπιμπερο γιατι εγω κατευθειαν στον αποστειρωτη ταβαλα.katerina κ μενα 2-3 η ωρα κοιμαται το βραδυ κ γω να κουτουλαω απο τη νυστα απορω πως αντεχουν!! μας βγηκαν ξενυχτισες!! [smilie=tongue3.gif] ayrora για τα σπυρακια μας εδωσε μια κρεμουλα της aderma εχουμε ευαισθητο δερμα κ ξηροδερμια. κανει δουλεια αλλα δεν την βαζω συχνα ξεχναω,κ μας ειπε ειναι απο την τριβη απο τα ρουχα τα σπυρακια κ να μην τρωω κ σοκολατα αλλα απο καν κομματακι ολο κ τσιμπαω,fun υπομονη στρωνουν αργοτερα λενε,παντως οντως δοκιμασε κ αλλο μπιμπερο μηπως κ το πιασει.και δεν εχει αδικο δεν ειναι νοστιμο το ξενο το γαλα απορω τα καημενουλια πως το πινουν.stalitsa απλα θα ειχε μια κακη μερα ο μπεμπης σου.ειναι φορες που την εχω κ γω ολη την ωρα στηθος αλλα μαλλον για παρηγορια το κανει η καημενουλα γιατι πολυ γαλα δεν εχω.. εντωμεταξυ πηρα ρουχαλακια απο το orchestra premaman γραφαν αλλα made in china αλλα made in india, madagascar,μπαγκλαντες οτι ναναι,απο γαλλια κανενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?που ειστε σημερα?εχει ο βασιλοπουλος κ ο βεροπουλος προσφορα τα babylino sensitive.εγω ειχα κ τα κουπονια κ μου βγηκε η οικονομικη συσκευασια στα 5€.τι κανουν τα μωρακια μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Νίκη πραγματικά γλώσσα δεν βάζει μέσα και όλο θέλει να την κρατάμε όρθια!!! Dorothy ο μικρός σου πόσο είναι ακριβώς; kryst σχεδόν τα πάντα σαυτές τις χώρες φτιάχνονται μην το ψάχνεις! Μαράκι μου πήρατε τα αποτελέσματα; Και γω πήρα babylino και μου άρεσαν πιο πολύ απτα λίμπερο τελικά! Τα κουπόνια από που τα βρήκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τα εστειλαν.μειον 4€ για την οικονομικη συσκευασια.μπες στην σελιδα τους κ γραψου στο club.μου χουν στειλει κ απο παμπερς.την μαγνητικη την πηραμε,τα ιδια με την προηγομενη γραφουν ουσιαστικα.εκλεισα ραντεβου στον καλυτερο παιδονευρολογο μπας κ βγαλουμε καποια ακρη επιτελους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχουν καποια σηματα στην δεξια καψα του εγκεφαλου αλλα ευτυχως ειναι σε σταθερο μεγεθος απ'την προηγουμενη μαγνητικη πριν 1,5 μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...