Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Μαρία μου τι σας έτυχε πάλι κορίτσι μου!! Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθει πολύ το αγγελούδι σας!! Θα προσευχηθω να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!! Ο θεός είναι μεγάλος!!

Εμένα κορίτσια ο μπεμπης είναι με τις ωρες του..μια ήσυχος κ μια ανήσυχος!! Θα στρώσει όμως κάποια στιγμή!! Αχ σήμερα έρχεται η μανούλα μου από το χωριό κ άλλαξε η ψυχολογία μου επειδή θα έχω μια βοήθεια τα πρωινά που λείπει ο άντρας μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι μου όλα καλα θα πανε και θα πάτε με την κούκλα σας στο σπίτι.Περαστικα να είναι ολα κοπελα μου.Νίκη αυτό που λες το έχω ακούσει κ εγώ αλλά πολυ ανχωτικο μου φαίνεται.Σταλιτσα καλώς να δεχτεις την μανούλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μας τα χάλασε ο καιρός σήμερα! Μην ξεχάσετε να πείτε τα χρόνια πολλά στους μπαμπάδες! Σταλίτσα πολλά χαιρετίσματα στη μανούλα!!!! Εννοείται πως θα σε βοηθήσει και θα χαλαρώσεις λιγάκι! Ονειράκι τι κάνει ο μπέμπης; Μαράκι ελπίζω να μας φέρεις σύντομα καλά νέα απτη μπεμπούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!!ΣΤΑΛΙΤΣΑ καλως τη δεχτηκες τη μανουλα!!!πως πατε?εγω περιμενω να ξυπνησουν τα ζουζουνια για να παμε στο ΖΑΡΑ να τους αλλαξω κατι φορμακια και να πιουμε και καφε με τη μαμα μαζι επι τη ευκαιρια!!!ααααα πριβε εχουμε νεοτερη φωτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!! πριν μια βδομαδα γιναμε 2 μηνων κ καναμε το πρωτο εμβολιο μας!!! τσιριξε για δευτερολεπτα κ ολη την μερα ειχε γκρινια κ ανησυχια,ξυπνουσε συνεχως κ εκλαιγε..ευτυχως την δευτερη μερα ηταν οπως πριν... ειναι αγκαλιτσας κ χαδιαρης..Πλεον τρωει 9-10 το τελευταιο γευμα κ ξυπναει στις 6 το πρωι για να φαει..το μονο "κακο" ειναι οτι βαριεται πολυ ευκολα κ θελει να ασχολουμαστε συνεχως μαζι του..

Μαρακι ολα καλα θα πανε..να σκεφτεσαι θετικα,θα ερθει η στιγμη που θα διηγησαι την δυσκολη αυτη στιγμη σου κ θα χερεσαι που περασαν ολα κ θα εχεις το κοριτσακι σου συνεχως μαζι σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Σε ευχαριστώ Νικούλα μου!! Χθες το απόγευμα ο μπέμπης κοιμήθηκε από τις 5 μέχρι τις 11 το βράδυ!!! Έμεινα έκπληκτη!!! :-) Dorothy μια χαρά ο μπεμπούλης σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα καλως τα δεχτηκες!Ωραια που θαχεις βοηθεια.Εγω τη σνομπαρα πριν,τωρα αλλαξα γνωμη στην πραξη....

Ντοροθυ μεγαλωσατε!Δυσκολα τα εμβολια,με αγχωνει η σκεψη!

Να σας ρωτησω,ξερετε τι ελεγχους κανει ο γιατρος στις 40 μερες μετα απο καισαρικη;

Νικη ποσο ζηλευω!Να περασετε τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

αντε μπραβο dorothy και στα δικα μας!!! Νικη κι εγω σε ζηλευω.....

Aurora λογικα υπερηχο θα κανει !! να δει αν επανηλθε η μητρα!! μονο στην καισαρικη γινεται αυτο??? αντε καντα εσυ τωρα να μου πεις που ακολουθω σε 2 εβδομαδες..

Κοριτσια σημερα θηλαζουμε απο τις 8 μεχρι τωρα με μιση ωρα διαλειμα...φρικηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμ καλη ερωτηση aurora, αν κ εχω περασει τις 40 μερες δεν εχω βρει ευκαιρια για να παω Αθηνα να με δει ο γιατρος..

ναιιι μια χαρα ειναι το ζουζουνακι μου, ειναι 700 gr πανω απο το κανονικο αλλα ειμαστε κ 5 ποντους ψηλοτεροι!!!!! :) αντρακλας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη καλή βόλτα!!! Dorothy μεγάλωσε το μωράκι σου! Με αγχώνουν πολύ τα εμβόλια! Ανέβασε πυρετό; Τι καλά που κοιμάται από τώρα τόσες ώρες!!! Μακάρι να κάνει το ίδιο κ η δικιά μου! Θηλάζεις; Σταλίτσα είδες ο γαμπρός μου; σε άφησε να ξεκουραστείς! Fun χαρά στο κουράγιο σου!!!! Aurora η βοήθεια είναι απαραίτητη. Εμένα με βοηθάει τα πρωινά η μαμά μου. Ειδικά στην αρχή που είχα φρικάρει την χρειαζόμουν πολύ όταν έλειπε ο άντρας μου. Σου αξίζουν συγχαρητήρια που τα καταφέρνεις μόνη! Δεν ξέρω τι θα μου κάνει ο γιατρός αλλά θα σας πω την Τετάρτη που θα πάω. Κορίτσια επιτέλους σαραντίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πυρετο οχι δεν εκανε ουτε ερεθιστηκε το μπουτακι του,μονο γκρινια και οτι ξυπναγε συνεχεια ενω αλλες φορες κοιμοταν..ασε ασε..του κραταγα το χερακι..και μολισ τον εμβολιασε ουρλιαξε για δευτερολεπτα κ τον πηρα κατευθειαν αγκαλια..την αλλη φορα που θα κανουμε 2 εμβολια θα παρω ενα μπουκαλι γαλα για παρηγορια! το εκανε μια γνωστη μου κ μου φανηκε καλη ιδεα! Δινω βιολογικο γαλα,δεν θηλαζω γιατι κουραστηκα,ειμαι μονη μου δεν ειχα καποιον να με βοηθα οταν χρειαζοταν,μενει μακρυα η μαμα μου κ η πεθερα μου εχει αλλες υποχρεωσεις. Θηλασα για 40 μερες και μετα πηρα χαπια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η βολτα τελειωσε για τωρα!!!αλλαξαμε τα φορμακια μας και ηπιαμε καφε με τη γιαγια και τη μαμα!!!φαγαμε και στην καφετερια μια χαρα!!εμεις σε δυο εβδομαδες παμε για το τριτο εμβολιο!!!τα λυπαμαι καθε φορα αλλα τι να γινει!!!φιλακια σε οοοοοοολες τις μανουλες και τα μωρακια!!!και επειδη η μαμα μας σημερα δε μαζευεται μολις πεσει ο ηλιος θα παμε βολτα μαζι με το μπαμπα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Ήμουν χωρίς ίντερνετ μερικές μέρες! Κάναμε νέα σύνδεση!

Μαράκι εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να περάσετε κι αυτό το βουνό.. Μόνο εσύ ξέρεις πόσο δύσκολο είναι.. Είναι δυνατή η μπεμπούλα και θα βγει ακόμη πιο δυνατή πό αυτή την ιστορία!!

Εμείς σαραντίσαμε χθες κ όλη μέρα ήμασταν βόλτες!! Η κοιλίτσα μας ταλαιπωρεί λίγο αλλά κατά τα άλλα καλά!!

Stalitsa καλώς τη δέχθηκες τη μανούλα σου!! Να περάσετε ωραία!!

Aurora σε νιώθω κι εγώ μόνη μου τα καταφέρνω κι ο άνδρας μου δουλεύει 9 το πρωί με 9 το βράδυ. Βέβαια από τις 9 μέχρι να κοιμηθούμε αναλαμβάνει εκείνος  τον μικρό!

Fun χαρά στο κουράγιο σου με τόσες ώρες θηλασμού!! Είσαι ηρωίδα!! 

Νίκη μου τα διδυμάκια έχουν κιόλας το τρίτο εμβόλιο, πωπω!!!!!!! Όσο για το θηλασμό κάποιοι γιατροί το λένε αυτό κυρίως για ελλιποβαρή μωράκια και μόνο στην αρχή. Κατά τα άλλα το ζυγίζει ο γιατρός μια φορά το μήνα. Εξάλλου αν το μωρό δε χορταίνει στο δείχνει. Εμένα πλέον τρώει μόνο το ένα στήθος για κανένα τεταρτάκι κι αυτό τον κρατάει από 2 μέχρι 4 ώρες ανάλογα.

ΚΑτερινάκι καλό σαραντισμό και σε σένα!!

Dorothy γίνατε πολύ μεγάλοι εσείς!!! Μπράβο!!!! Να συνεχίσετε έτσι!!

Όσο για τον γιατρό κι εγώ την Τετάρτη είναι να πάω.. Ελπίζω να μη με εξετάσει από κάτω δεν έχω καμία όρεξη μετά από τη γέννα και τόσο ψάξιμο κάθε τρεις και λίγο για να δούνε τη διαστολή..... :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κοιμήθηκα το μεσημέρι με τον άντρα μου μετά από 39 μέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να είναι καλά η μανούλα μου!!!! Βέβαια κοιμήθηκε κ ο μπέμπης μου!!! Νιώθω ότι αρχίζει κ ηρεμεί!!! Εγώ κοριτσάρες μου αύριο σαραντίζω!!!!! Γιούπιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κ είναι κ τα γενέθλια του άντρα μου θα βγούμε έξω να το γιορτάσουμε όσο βέβαια αντέξει ο μπέμπης!! Νιώθω όμορφα που από αύριο θα βγαίνω έξω!!!! :-) Όσο για τη γιατρό εμένα θα με δει την Δευτέρα 23 του μήνα..θα κάνω υπέρηχο είπε κ τεστ PAP.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μια χαρά σας βρίσκω!!!! Dorothy ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με το εμβόλιο! Thagia και γω δεν έχω όρεξη να πάω στο γιατρό αλλά απτην άλλη θέλω να δω αν είναι όλα οκ! Σταλίτσα μου είδες η μανούλα τι είναι;;; Χρόνια πολλά στον άντρα σου να τον χαίρεσαι και καλές βόλτες! Θα πάρετε μαζί και τον μπέμπη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες! Μαράκι μου στεναχωρήθηκα πολύ με όλο αυτό που περνάτε αλλά είμαι σίγουρη ότι η μικρή σας σύντομα θα είναι κοντά σας και γερή! Να κάνεις θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά. Σας στέλνω την θετική μου ενέργεια και περιμένουμε νέα σου. Stalitsa είσαι πολύ τυχερή οι γιαγιάδες είναι πολύ καλή βοήθεια, θα πάρεις μια ανάσα εσυ και ο αντρούλης σου. Κορίτσια καλό σαράντισμα άντε να παίρνουμε και οι άλλες σειρά. Εμείς την Παρασκευή κλείνουμε τον πρώτο μας μήνα! Νικι τι καλά που κάνετε βολτούλες!!! Και εμείς χθες κάναμε την πρώτη μας βολτούλα και με το που τον βάλαμε στο καρότσι έλιωσε, κοιμόταν σε όλη την διαδρομή το μαναράκι μου, το ίδιο και με το αμάξι!!! Γενικότερα όσο περνάνε οι μέρες είναι και πιο ήρεμος. Φαίνεται να έχει κάποια πονάκια το βραδάκυ μετά από το γεύμα, κλαίει για κανένα 5 λεπτο και μετά ησυχάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου μη φανταστεις ότι θα πάμε κάπου φοβερά...για κανένα σουβλάκι...κ με τον μπέμπη εννοείται!!! Ναταλία μου είναι πολύ καλή η βοήθεια της μαμάς μου είναι καλή!! Αλλά μένει μακριά ρε γαμωτο...οπότε μπορεί έρχεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις μανούλες κ τα υπέροχα μωράκια!! Σήμερα κοριτσάρες ήρθε ο παιδίατρος κ βρήκε μια χαρά τον μπέμπη!! :-) Περιμένω πως κ πως το απόγευμα να πάμε στην εκκλησία να πάρουμε την ευχή κ μετά βουρ για βόλτες!! Εσείς τι κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Ναταλία είσαι τυχερή που είναι τόσο ήσυχος ο μπέμπης! Η δικιά μου μένει πολλές ώρες ξύπνια και γκρινιάζει αρκετά. Σταλίτσα μου με το καλό να πάρετε την ευχή και καλές βόλτες! Να δόσεις τις ευχές μου στον άντρα σου! Χρόνια του πολλά να τον χαίρεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα!!! αντε ετοιμη εισαι! παρε το μωρακι σου και βουρ στις βολτιτσεςΝα χαιρεσαι και τον αντρα σου! Μπραβο σου και για το γαλατακι σου!!

Ναταλια πραγματικα εισαι πολυ τυχερη που ειναι ησυχος!! εμενα ειναι αναλογα την μερα! διδυμος παιδι μου...αλλαζει διαθεσεις για να μην βαριεται η μαμα!

thagia και γω στα νορμαλ ενα στηθος δινω σε καθε γευμα!! μαλλον εχω πολυ γαλα και οταν εδινα και τα δυο ζοριζοταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...