Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Thagia πολύ ωραίο το όνομα! Ονειράκι ο καιρός είναι περίεργος ακόμα οπότε την ντύνω ανάλογα με τη θερμοκρασία αν και ποτε δεν είμαι βέβαιη αν κρυώνει ή ζεσταίνεται. Μαρία το τάμα είναι τάμα και το όνομα πολύ ωραίο!fun και γω το ίδιο με τα κιλά! Σταλίτσα μαρέσει το όνομα! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα η μπέμπα είναι τρομερά ανήσυχη. Απτις 10 μέχρι τώρα δεν κοιμάται και την έχω όλο αγκαλιά για να μην κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΝΤΑ!ΜΟΝΟ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΑΜΑΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΧΩ Κ ΕΝΑ ΔΡΟΣΕΡΟ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟ!ΠΙΑΝΕΤΕ ΜΥΤΟΥΛΕΣ Κ ΣΒΕΡΚΟ ΑΥΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ.ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΣΕΡΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΗΣΥΧΑΖΟΥΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω που την ειχα με εσωρουχο και μακρυμανικο μεχρι πριν 3 μερες τωρα μονο με εσωρουχο την εχω κοντομανικο.Εχει τρελη ζεστη!

Πηγα γυναικολογο.Στηθος και τομη καισαρικης καλα.Εξετασεις αιματος και ουρων υπεροχες.Εχεις υπερκοπωση μου λεει γιαυτο τα δεκατα.Παω σπιτι,κοιμαμαι 2 ωρες και ξυπναω με 37.5 και κεφαλι χαλια.Με ενοχλει λιγο και ο λαιμος.Θα παω και σε παθολογο.

Fun νομιζω οντως βαριουνται,δεν εξηγειται αλλιως καποιες φορες.

Μαρακι εγω εχω βγει πολλες φορες,40 κτλ με τιποτα,δεν τα πιστευω.

Επισης εμεις ηδη δωσαμε ονονα στη μικρη ασχετως βαφτισης.Πηγαμε και οι δυο γονεις ληξιαρχειο και καναμε επισημως ονοματοδοσια.Νεφελη η μπουμπου.

Κοριτσια μαρεσουν ολα τα ονοματα που διαλεξατε!Αν και η γραφειοκρατια με διπλα ονοματα ειναι πακετο καμια φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδι δεν ποναει απλα εχει νευρα! Οποτε την εβαλα στο mei tai πηγαμε βολτα κ ηρεμησαμε καπως.... κι εγω aurora ονοματοδοσια ηθελα να ξεμπερδευουμε αλλα επεσαν να με φανε..δεν φτανει που δεν εκανα θρησκευτικο γαμο...χεχεχε...κι εγω ειχα δεκατα απο την υπερενταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω Νίκη με κοντομάνικο την έχω! Σήμερα έχει κοιμηθεί μόνο δύο ώρες! Είμαι κομμάτια. Aurora την ονοματοδοσία την κάνουμε έτσι κ αλλιώς ή άμα δεν θέλουμε βάπτιση; Χαίρομαι που στα βρήκε όλα καλά ο γιατρός! Θέλουμε ξεκούραση μωρέ αλλά που να βρεθεί χρόνος! Fun καλά έκανες και βγήκες βόλτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον έχω με κοντομανικο ζιπουνακι και κοντομανικο φορμακι,εδώ φυσάει βρε κορίτσια κ εχει δροσουλα.Δεν ξέρω πως να τον ντύνω και να τον σκεπαζω,χθες του ειχα βάλει το πικε και το πρωι είχε ξεσκεπαστει.Θα γίνω κλασσική ελληνίδα μάνα: "ζακέτα βάλε" :-p :-P Υπομονή κορίτσια μου, θα μπούμε σε ενα ρυθμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΣΚΕΠΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ!ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΚΑΤΩ ΔΙΠΛΩΜΕΝΟ ΤΡΙΓΩΝΟ.ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ Κ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Κ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑ.ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα ετσι ειχαμε τη μπεμπα πρωτες μερες και της εμεινε το "τυροπιτακι"!

Κατερινα ονοματοδοσια κανεις ετσι κι αλλιως απλα με το χαρτι βαφτισης αργοτερα.Εμεις το καναμε χωρις.

Fun νομιζω θελουν πιο πολλη επαφη και βολτες οσο περνανε οι μερες.Η δικια μου αρχισε να ενοχλειται και απτο θορυβο και το φως,πριν κοιμοταν παντου.Ασε που οταν κατι δεν της αρεσει παταει τσιριδα.Απαιτει μιλαμε!

Ονειρακι την παλευεις;Πως παει;Thagia εσυ καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω οταν με αφηνει... Τη θηλαζω,μετα παιρνει 2-4 ωρες να κοιμηθει και οταν εχω κενο βαζω και θηλαστρο.Αλλα εσεις εχετε γινει αυτοκολλητοι!

:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα χτες παιδι μου 11 ώρες ηταν στο στήθος με 10λεπτα διαλλειματα!! τι να λέμε τώρα!!!Μισή έχω μείνει :-p :-P με ρουφάει λίγο λιγο :-p :-P :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΒΛΕΠΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΤΕ?Κ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕΤΑ ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ?ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΠΑΛΕΨΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΑΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΘΕΜΑ.ΟΥΤΕ ΜΥΓΑ ΔΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9

Το μάτιασα το παιδί μου. Όλη μέρα σήμερα πονάει, σφίγγεται και μαζευει τα ποδαράκια του και βγάζει αέρα από την κοιλίτσα... Μα που τον βρίσκει τόσο αέρα ;;;;;;;; Μια σταλιά ανθρωπάκι..... Μάλλον κολικοί..... Και μετά σου λέει με το θηλασμό δεν κάνουν κολικούς. 

Aurora ξεκούραση 'οσο μπορείς να φύγει η υπερκόπωση, περαστικά!! Εγώ καλά κατά τα άλλα.. Περιμένω την 

Κυριακή να πάω βόλτα μετά το σαράντισμα!

Τα δύο ονόματα είναι το ένα του πεθερού και το άλλο για να ξεχωρίζει από τον πρώτο του ξάδερφο που θα έχουν ίδιο όνομα κι επίθετο με μόλις ένα χρόνο διαφορά... Φαντάσου μπέρδεμα στο σχολείο.. Οπότε αναγκαστικά διπλό αφού ο πεθερός (η πεθερά δηλαδή) δεν έκανε πίσω για να βάλουμε του πατέρα μου... :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

νικη πολλες ωρες αληθεια αλλα οταν αποφασιζεις για αποκλειστικο θηλασμο πρεπει να εισαι ετοιμη για πααααρα πολλες ωρες! Ειναι το πρωτο πραγμα που σου λενε πετα το ρολοι κ βυζι οποτε θελει το μωρο.ουσιαστικα η λυση για ολα ειναι το βυζι κ φυσικα ξεχνας τα 4ωρα 5ωρα υπνου... 2-3 ωρες αν εισαι τυχερη...

Thagia υπομονη μπορει να τους περασετε τους κολικους πιο light λογω θηλασμου..

ονειρακι τρωγε καλα.. εμενα η μανα μου με κυνηγαει ολη μερα να φαω.. ουτε στο δημοτικο τοσο ταισμα.

Aurora εμενα τους καλυτερους υπνους τους κανει βλεποντας moto gp και formulaμε τον αντρα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Κάπου διάβασα για βυζι! Εγώ το βράδυ τον έχω στο βυζι 2 ΩΡΕΣ συνεχόμενα...θηλάζει κ μετά πιπιλαει τη ρωγα κ αν τυχόν κουνηθω βάζει τσιριδες!! Μετά κοιμάται κανένα 3ωρο κ κοιμάμαι κ εγώ... αχ έρχεται η Δευτέρα να ξεκινήσουμε τις βόλτες μας!!!! Thagia αυτό που επεμβαίνουν τα πεθερικά το έχω κ εγώ!! Μου τη σπάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες.Πριβε ακουω χμμμμ περιεργο ονομα;;Μαρεσει!

Αυτο με το moto gp και formula πολυ μαρεσει!Ο μπαμπας μου με formula και queen με μεγαλωσε κι εμενα γιαυτο βγηκα γαμω τα παιδια χαχαχα.moto gp δεν βλεπουμε αν και ο αντρας μου τρελαινεται αλλα δεν εχουμε συνδρομητικο καναλι.

Οσο για τις ωρες στο βυζι και τον υπνο αφηστε τα... Κοιμαμαι 4 ωρες τη μερα διακεκομμενα,περναμε πολλη ωρα στο βυζι αλλα τρωμε λιγο.Κατι δεν κανω καλα και δεν τρωει.Κατι δεκαλεπτα μονο και αναγκαζομαι να βγαζω με θηλαστρο και να φτιαχνω και σκονη.Κουραζεται ετσι,κοιμαται μια ωρα και φτου και απτην αρχη....

Thagia υπομονη και να τον βαζεις λιγο στον ωμο να πατιεται η κοιλιτσα του.

Ονειρακι σπας ρεκορ,δεστον με ταινια πανω σου!

Νικη σε ζηλευω που πηρατε σειρα.Πολλη κουραση σωματικη και κυριως ψυχολογικη για εμας τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη η πατέντα με την ταινία δεν την είχα σκεφτεί :-p :-P :-p Fun μου τρώω οσο με αφήνει ο μικρος :-p Stalitsa αυτό με το πιπιλισμα το κάνει κ ο δικός μου.Thagia μου υπομονή με τους κολικους.Νίκη πολλες ώρες αλλά αν πω οτι δεν μ αρέσει ψέματα θα πω,βσκ όταν είναι ξύπνιος πολυ ώρα θέλω να κοιμηθεί και οταν κοιμάται θέλω να τον ξυπνησω,μονο σε εμένα συμβαίνει αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις παντως τα ονοματα τα ειχαμε αποφασισει πολυ νωρις.αργοτερα με το χειρουργειο μου τα εταξα οποτε παμε για διπλα ονοματακια!χρηστος-παναγιωτης και κατερινα-μαρια.μονο που δε μας παιρνει για φετος το καλοκαιρι και λεμε του χρονου αλλα θα ειμαστε λιγο μεγαλοι και θα περπαταμε οποτε η μαμα και ο μπαμπας θα κυνηγανε και δε θα χαρουν τη βαφτιση!δε βολεψε καθολου ο φλεβαρης που γεννησα αλλα δεν πειραζει.και ναι....εχετε ολες δικιο!!!!οι αγκαλιες δε χορταινονται!!!!ΟΝΕΙΡΑΚΙ ξαναμπες στην επεξεργασια και σβησε οτι ειναι πριν και μετα τη λεξη img για να στο βγαλει κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας! Σας διαβάζω αλλά όταν κοιμάται ο μπέμπης δεν έχω κουράγιο ούτε ένα μνμ να γράψω και έτσι έχω χαθεί. Τα δικά μας νέα είναι καλά (αν εξαιρεθεί η πολύ κούραση), ο μπεμπάκος είναι ζωηρούλης δεν πολύ γκρινιάζει αλλά έχει τρομερή ενέργεια και πεινάει συνεχώς, όταν τρώει δεν κοιμάται αλλά συνεχώς παρατηρεί με τις μεγάλες ματάρες του. Το καλό είναι ότι το βράδυ κοιμάται ένα 3ωρο σερυ και όταν τρώει κοιμάται αμέσως (κάτι είναι και αυτό). Κορίτσια πως είναι τα μπεμπάκια στις βόλτες? Εμεις ακόμα δεν έχουμε βγει και ανυπομονώ!!! Όσο για το όνομα εμείς ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ολες οι γυναίκες που έχω στον περίγυρο μου καμία δν είχε έντονα συμπτώματα κ μια χαρά πήγαν οι εγκυμοσύνες! Θαρρώ είναι στον οργανισμό κ στην κύηση κάθε φορά.  η μαμά μου έκανε 5 κορίτσια  με φυσιολογικούς τοκετούς  σε 6.5 χρόνια κ σε καμία δν είχε συμπτώματα (η πιο μεγάλη είναι 30 η πιο μικρή 24)  Εγώ είμαι η δεύτερη στα 29 πλέον.    αρα δν είναι ανησυχητικό που δν έχεις ιδιαίτερα συμπτώματα είναι υπέροχο γιατί μπορείς να απολαύσεις αυτήν την εγκυμοσύνη στο έπακρο. ❤️ αυτό να σκέφτεσαι για να μην αγχώνεσαι! 
    • Μη στενοχωριέσαι, όλοι έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας! Εμείς που πληγήκαμε από τον Ιανό δεν έχουμε πάρει τίποτα ακόμη..κι άντε ψάξε βρες τους..μας πήγε πολύ πίσω αυτό οικονομικά 😐 τουλάχιστον θα πάρεις ένα ποσό, κάτι είναι κι αυτό! Α! Ο μπαμπάς της μπουμπούς θα συμμετέχει στην ανατροφή της; Αα πολύ καλό αυτό, νόμιζα ότι δε θα είχε σχέση! Μακάρι να τα ρυθμίσετε όμορφα προς όφελος του μωρού!! Καλά έκανες και του έδωσες τελεσίγραφο πάντως να βρεθείτε, να είναι όλα ξεκάθαρα να μην υπάρχει άγχος απτην πλευρά σου! 
    • Ααα έχεις και τα δικιά σου εδώ που τα λέμε εκεί που είπες θα μπουνε σε μια σειρά τα πράγματα στράβωσε λογικό και εγω στην θέση σου θα είχε επηρεαστεί η ψυχολογία μου αλλά το καλό με εσενα (από ότι έχω καταλαβει) φαίνεται πως είσαι ένας αρκετά θετικός άνθρωπος 😊 που είμαι σίγουρη σε μερικές μερες θα πάρεις τα πάνω σου ξανά 🩷 ελπιζω να βρεθείτε και με τον μπαμπά της μικρής πριν φύγεις για Αθήνα γιατί αν κατάλαβα καλά μετά θα ξανά γυρίσεις με την Μπέμπα σου Λευκάδα δεν θα ξανά πας μέχρι να γεννήσεις 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα να έχεις!! 🙂
    • Εννοείται πως εφόσον ξυπνάει για να θηλάσει, είναι δύσκολο να πάει στο δωμάτιο. Σε αυτό εγώ δεν είμαι απόλυτη…όπως με πάει η μικρή. Δεν θα την πιέσω καθόλου. Εξάλλου, της έχουμε πάρει κρεβάτι στο πάτωμα που άνετα χωράω κ εγώ ή ο άντρας μου, οπότε αν δυσκολευτεί ίσως μεταναστεύσει ένας από τους δυο εκεί 😂   Τώρα με τα φρουτάκια ίσως ήταν κ τυχαίο, αλλά θα σας πει κ ο γιατρός που θα πάτε. Στην δικιά μου το φρούτο δεν αρέσει ιδιαίτερα…ίδια εγώ 😂 είναι πιο πολύ των λαχανικών χωρίς κρέας κυρίως.  Αχ αυτό το μπρούμυτα όταν ξεκίνησε έτρεμα!! Μάλιστα γυρνούσε με τέτοιο τρόπο το κεφάλι στο στρώμα, που έβλεπα ξεκάθαρα πως πατιεται η μύτη της και αναρωτιόμουν πως αναπνέει!! Πλέον κοιμάται μόνο έτσι, αλλά γυρίζει όπως θέλει αυτή. Έχω διαβάσει πως όταν γυρίζουν μόνα τους, σημαίνει πως μπορούν να το διαχειριστούν. Κάνε μια ερώτηση και στον γιατρό.  Μπανακι κάναμε μια αποτυχημένη απόπειρα, οπότε δεν έχω σωστό συμπέρασμα για το εάν της άρεσε! Θα δοκιμάσουμε ξανά και θα πάμε και διακοπές λίγες μερούλες, που ελπίζω να της αρέσει! Εσείς έχετε και την μικρή που φαντάζομαι πλέον θα θέλει τα μπανακια της Ε;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...