Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημερα!~!

αχ κατερινακι μου!! τελος καλο ολα καλα!! τωρα εχεις την κουκλιτσα σου στο σπιτι

Αντε Ναταλακι ερχεται και εσενα η ωρα σου!! πολυ χαιρομαι που εξελισσεται ετσι η εγκυμοσυνη σου!!

Εμενα η δικια μου η κυρια με ποναει πλεον παντου.. μαλλον εχει μεγαλωσει πολυ και στριμωχνεται και μαζι με αυτην σπρωχνει και τους πνευμονες και τα πλευρα μου!! το βραδυ σχεδον δεν κοιμηθηκα απο τον πονο και σημερα εχω δυνατους πονους στη μεση!οποτε καταλαβαινετε ... ειμαι μεσα στην γκρινια...

Οσο για το θεμα της προκλησης ολοι μου λενε να μην βιαστω εφοσον δεν συντρεχει λογος οποτε θα ψαξω καποιον αλλο γιατρο να παρω και μια ακομα γνωμη εστω και τελευταια στιγμη.

Αντε σημερα μπηκα στην 40! Μια εβδομαδα πριν την ΠΗΤ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Fun μου μια εβδομαδούλα ακόμα και είναι η Πητ σου, έφτασε η ώρα! Και εγώ σε 2 μερούλες, το Σάββατο κλείνω την 39η και μπαίνω στην 40η εβδομάδα. Τώρα όλες κοντά είμαστε! Πολύ καλά θα κάνεις να πάρεις και 2η γνώμη, ποτέ δεν είναι αργά. Εύχομαι να εξελιχθούν τα πράγματα μόνα τους και όπως επιθυμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη 40η εβδομαδα κουτσουνες!Με το καλο οι γεννες σας συντομα!

Κατερινα να χαιρεσαι τη μπουμπου.Αναγνωριζω στα λογια σου πολλες σκεψεις μου.Ναμαστε καλα να τις χαιρομαστε!Να θηλαζεις συχνα να αδειαζει το στηθος και προσεξε τι θηλαστρο θα παρεις,αλλοιωνει τις θηλες.

Εγω μετα απο αγωνα με το θηλαστρο,ειχα την τυχη να πιω καφε με μια φιλη μαια και μου εδειξε σωστο τροπο θηλασμου.Σας λεω μια συμβουλη μηπως προλαβω να μην περασει καμια σας τα δικα μου.Επιμεινετε να μπαινει ΟΛΗ η θηλη στο στομα καλα.Να πιανει το στοματακι τριγυρω την αλω.Αν πρεπει πιαστε με δυο δαχτυλα ενα πανω ενα κατω το στηθος και σπρωξτε ελαφρα να μπει καλα.Αλλο να στο δειχνουν οανω σου βεβαια αλλα σας λεω τι καταλαβα εγω.Και ζητηστε βοηθεια απο καποια μαια στην κλινικη.Εγω αν και εμεινα ευχαριστημενη απολους στην κλινικη,δε μου εδειξαν τι ακριβως να κανω και σπιτι παλευα μονη μου.

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε? χαθηκα γιατι με απασχολει πολλες ωρες το μωρο! επειδηη δεν εχω χρονο να διαβασω ολα οσα γραφατε τοσο καιρο..αν εχετε οποιαδηποτε ερωτηση απο εδω και στο εξης με ευχαριστηση θα σας απαντησω!!! φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Δεν είχα ιντερνετ αυτές τις μέρες κ χάθηκα!!

Είμαι κι εγώ μια χαζομαμά, ξεπέρασα το πρόβλημα με τις θηλές, ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας.. Εκανα πληγές, έπιασαν κόρα αλλά επέμεινα. Έβαζα κάθε φορά γαλα επάνω κ κυκλοφορούσα χωρίς μπλούζα, δυο φορές τη μέρα έβαζα κ κρέμα λανολίνης. Πολύ σημαντικό να πιάνει όλη την εάλω θηλή. Από την Κυριακή το βράδυ σταματήσαμε τελείως το ξένο. Είναι υπναράς ο μικρός μου κ καθόλου γκρινιάρης προς το παρόν!

Κατερινάκι πέρασες τους πόνους κ πήγες για καισαρική;; Μπράβο για το κουράγιο σου! Τέλος καλό όλα καλά!! Να είναι γερή η ξανθούλα σου!!

Κορίτσια μου καλή 40κοστη εβδομαδα να έχετε!!  Εύχομαι σε όλες την τύχη μου με τον τοκετό. 39κ2 σπάσαν τα νερά μου! Να είστε κάθε μέρα έτοιμες!!

Αurora σε νιώθω κορίτσι μου, κράτα γερά, μη τα παρατήσεις με το θηλασμό!!!!

Σταλίτσα μου κι εγώ αντί να κοιμάμαι τον χαζεύω. Κάνει κ κάτι γκριμάτσες κ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!!!!!!!!

 

Σας φιλώ!! Άντε να σκάσει μύτη κανένα ακόμη μπεμπάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Τελικα με τον θηλασμο..μιας και το αναφερετε συχνα στις συζητησεις..να σας πω τις εμπειριες μου..ειμαι υπερ του θηλασμου..μολις πηρα εξιτηριο την επομενη κατεβηκε το γαλα παρα πολύ και η αυτοπεπηθηση πηγε στα ουρανια..εβγαζα με θηλαστρο και τον θηλαζα αποκλειστικα..αλλα το θεμα ηταν οτι ξυπνουσε καθε 1-2 ωρες για να φαει και ειχα κουαραστει απιστευτα..ενα βραδυ κοιμηθηκε 4 ωρες και ετσι κοιμηθηκα κ εγω..αλλα πετρωσε το στηθος μου και πονουσε αφορητα..

Ο γιατρος μου μου ειπε καθε 2 ωρες να βγαζω το γαλα ή να θηλαζω πριν απο αυτο να κανω ζεστο μπανιο και να ριχνω το νερο πανω στο στηθος και μετα τον θηλασμο να κανω μασαζ με αμυγδαλελαιο.μετα απο 2 μερες απιστευτης κουρασης και πονου μου περασε ο πονος..

Τωρα? δινω και ξενο γαλα και τον θηλαζω μιας και οι θηλες μου πλεον ειναι σε καλη κατασταση και τις πιανει το μωρο χωρις βοηθητικη θηλη σιλικονης.δινω ξενο γιατι δεν βγαζω μεγαλη ποσοτητας απο το στηθος και το μωρο πειναει..

Πλεον, ξυπναει καθε 3-4 ωρες για να φαει.

Κολικοι?? στην αρχη μας επιασαν για τα καλα δυστηχως!!! :( ποναει το ψυχουλακι μου,μαζευει τα ποδαρακια του στην κοιλιτσα του και κοκκινιζει επειτα ηρεμειι και ξανα παλι..εχουν κωπασει τωρα αλλα ειναι μερες που υποφερει..κλαιει αυτος κλαιω και εγω μαζι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dorothy τωρα που θηλαζει ειναι πολυ πιθανο να εξαφανιστουν οι κολικοι!Μακαρι!Παιδευτηκες κι εσυ!Αν δεν εχεις καποιον να βοηθησει που να ξερει ειναι δυσκολο τελικα.Εμενα μου ειπε μαια να αυκανω την ωρα στο στηθος και να μειωνω τα ml σκονης καθε φορα.Αυτο προσπαθω απο χθες.

Πετρωμα επαθα κι εγω,πολυ ασχημο!Το μπανιο δε βοηθησε!Εβαλα αυτο υο θερμοτζελ σαν θερμιφορα μεσα σε πετσετα ποκυ ζεστο και το αφησα αρκετη ωρα και μετα μασαζ δυνατο προς τα κατω.Και εναλλαξ ζεστη και μασαζ.Πηρε κανενα 2ωρο αλλα αξιζε!Εβαζα και θηλαστρο να βγαζει λιγο λιγο.

Thagia μπραβο που τα καταφερες!Βρηκαμε κι εμεις τον σωστο τροπο,οι πληγες σχεδον εκλεισαν,στο ενα θελει ακομα λιγες

μερες βεβαια.Τωρα ψαχνω να βρω πως θα σταματησω το

ξενο.Σιγα σιγα μειωνω την ποσοτητα.Δεν ξερω ποσο τρωει απο μενα δυστυχως γιατι πιπιλαει κιολας!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω δεν ξερω ποσο τρωει απο μενα..αλλα σιγουρα οσο και να φαει πειναει..κλαιει το μωρο..και του δινω 30ml ξενο και κοιμαται 3-4 ωρες..και το εχω αναγκη αυτο γιατι ειμαι μονη μου και δεν εχω βοηθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κοριτσια ,θα στρώσει σιγά σιγά ο θηλασμός,ανυπομωνω να έρθει το μωρο να μπορω να συζηταω και εγώ αυτά τα μαμαδιστικα :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε; κοιματσι ο μπέμπης κ βρηκα ευκαιρια να μπω.. κ εγω υπεφερα 2 βραδυα! Το μωρο ξυπνουσε καθε μια ωρα κ ηθελε να φαει.. χθες καταφερα να τον ταΐζω κάθε 3 ωρες! Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι τρωει μονο 20 λεπτα.. κ κατι ακομη, το στήθος μου εδω κ 2 μερες μαλακωσε κ δεν ειναι πρησμενο. Ανησυχω μηπως σταματησει το γαλα..αλα μιλησα με την μαια που ειχα κ στον τοκετο κ μου ειπε οτι με ξεζουμισε ο μπέμπης που τον ταιζα καθε 1 ωρα κ οτι θελει χρονο για να γεμισει το στηθος παλι. Εν το μεταξυ σημερα θα ερθει σπιτι να τον δει ο παιδιατρος! Αυτα απο μενα!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?εγω αυριο το πρωι μπαινω πρωτα ο Θεος.η μπεμπα ειναι 2500 κιλα κ πηρε μονο 150 γραμμαρια σε 2 βδομαδες οποτε ειπαμε να μπουμε αυριο.ειναι ακομα ψηλα το μωρο κ ο τραχηλος ακομα 2,7.θα κανουμε την προσπαθεια μας με τεχνητους αλλα αν δεν αλλαξει κατι μεσα σε 2-3 ωρες θα παμε για καισαρικη.εφτασε η μεγαλη ωρα κ για μενα επιτελους.ευχομαι να πανε ολα καλα κ να κρατησω γερη κ δυνατη την μπεμπα μου αγκαλια.στειλτε μου θετικη κοριτσια.εχω πολυ αγχος.φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μην αγχωνεσαι! Να σκεφτεσαι θετικα και αισιοδοξα και ολα θα πανε καλα!! Να σκεφτεσαι οτι αυριο θα εχεις την μπεμπα σου αγκαλια!Εμεις θα σε σκεφτομαστε και θα περιμενουμε τα νεα σου!Μπαινεις και εσυ στο μαμαδοclub...

Πλακα πλακα ποσες εγκυουλες μειναμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου όλα καλά θα πάνε κούκλα μου μην ανχωνεσαι καθόλου :-D Με το καλό να κρατήσεις την κούκλα σου αγκαλιά :-D Όταν μπορεσεις να μας γράψεις νέα :-) Fun μου και εγώ ακόμα εγκυουλα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ oneiraki εμεις μαζι ειμαστε στην αναμονη..μακαρι να ειναι το τελευταιο μας σαββατοκυριακο με κοιλιες...εμενα η κοιλια μου εχει ξεφυγει! μερα με τη μερα μεγαλωνει κι αλλο! δεν σταματαει ποτε???και η μανα μου λεει οτι και στις δικες της εγκυμοσυνες μεχρι να γεννησει η κοιλια ηταν στο στομαχι δεν επεφτε καθολου!! οπως και η δικια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.με εμψυχωνουν.θα τα ξαναπουμε κ ελπιζω να εχει γεννησει κ καμια αλλη.η Παναγια μαζι μας.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun μακάρι να γεννησουμε γτ εγώ το βράδυ υποφέρω!Ποναω πολυ να γυρισω πλευρό κτλ,τα χέρια μου πονανε πολύ απο το μούδιασμα και το μωρό νομιζω οτι θέλει να μου σπάσει τα πλευρα,μην πω για τις καούρες και τους εμετους αφού χτες έλεγα δεν αντεχω άλλο να πάρω τον γιατρο να μπω νωρίτερα αλλά την μέρα είμαι μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το βραδυ ειναι το χειροτερο!! εγω χτες δεν μπορουσα να ξαπλωσω!! μολις ξαπλωνα με πιεζε σε πλευρα -πνευμονες απο την μια και κατω στον κολπο απο την αλλη! σαν να προσπαθουσε να τεντωθει!κατεληξα να κανω βολτες μεσα στο σπιτι ολο το βραδυ ορθια...

και τη μερα κοιμαται η κυρια αφου ανησυχω που δεν πολυκουνιεται και πλακωνω τις μερεντες για να ξυπνησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτή την ανησυχια όταν δεν πολυ κουνιεται την έχω και εγώ!!Πίεση στον κόλπο ώρες ώρες έχω και εγώ μεγάλη και όλο σκέφτομαι λες επιτέλους να βγει?? αλλά δεν μου κανει την χάρη :-p Αχ λίγο έμεινε υπομονή και κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι να πάνε όλα τέλεια και αυριο να χεις ενα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!!Βαλτε με και μενα ακόμα στο κλαμπ με τις εγκυούλες!!Εγω οταν πολυκουνιέται νομίζω οτι θα σπάσουν τα πλευρα μου και για την καουρα κρυο γαλα και gaviscon!Δεν παλευεται αλλιως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!κ γω ακομα εγκυουλα κ οπως εσεις εχω τα ιδια μεγαλωνει η κοιλια ακομα, πηρα 1κιλο σε μια βδομ κ τα βραδια πλεον δεν παλευονται!!χτυπαει η καημενουλα πλευρα στομαχια οπου βρει!ακομα κ καθιστη την νιωθω παει μεχρι ψηλα.κ ειμαι ακομα στη 38 βδομ.φανταζομαι στη δικη σας βδομ ακομα πιο εντονα θαναι..ειδικα χτες μεπιασε κ το εντερο 2 ωρες τουαλετα την εβγαλα συγνωμη κιολας!κ καπου διαβασα οτι μπορει να προμηνυει κ τοκετο αλλα μαλλον θαταν απο τις μελιτζανες το μεσημερι! :) κ μενα τη μερα δεν πολυκουνιεται.οσο για τις καουρες ολη μερα τσιχλα μασαω σαν να πιανει.maria ευχομαι να πανε ολα καλα κ να κρατας το μωρακι σου συντομα αγκαλια!!μπαινεις κ συ στο κλαμπ των μαμαδων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Μαρία μου σου εύχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα κοριτσι μου! Ειτε γεννησεις με κολπικο τοκετο ειτε με καισαρικη σημασια εχει οτι θα γινεις μανούλα κ θα κρατας το θαυματακι σου αγκαλια!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλίτσες και μανουλίτσες καλημέρα! Μαρία μου σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια! Σε λίγες ώρες λογικά θα έχεις την κοράκλα σου αγκαλίτσα, μόνο αυτό να σκέφτεσαι κορίτσι μου. Περιμένουμε νέα σου! Fun και εγώ εγκυούλα!!! Να δούμε ποια θα είναι η σειρά την δεύτερης φουρνιάς? Fun και Oneiraki και εγώ μια από τα ίδια πονάνε πλευρά, εχω συχνές συσπάσεις κάθε 10 λεπτα και η κοιλιά τούμπανο! :-) Εγκυούλες κρατάτε γερά, η ώρα φτάνει!!! Kryst όντως και εγώ έχω διαβάσει ότι οι εντερικές διαταραχές προμηνύουν τοκετό. Λες? Κορίτσια χθές για εμένα ήταν η μέρα των εξετάσεων. Κάναμε αιματολογικές για το ουρικό το οποίο είναι μια χαρά, οπότε συνεχίζουμε ακάθεκτοι, κάναμε nst είχα συσπασούλες κάθε 10λεπτα αλλά μου είπαν ότι είναι προπαρασκευαστικές. Αλλά από χθές νιώθω να είναι λίγο πιο έντονες. Και κάναμε και ένα τελευταίο doppler και φτάσαμε 2800!!! Αυτά τα νέα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

εγω την δικια μου δεν την βλεπω να το παιρνει αποφαση... Ναταλια στοιχηματιζω σε σενα!!! Μπραβο και για τα αποτελεσματα σου! Ολα καλα πανε!!!! Εγω δεν κανω πλεον καμια εξεταση παρα μονο καρδιοτοκογραφημα 1 φορα την εβδομαδα αλλα πριν απο 10 περιπου μερες ηταν 3.200 περιπου..Αν κρινω απο την κοιλια μου και το ζορι μου θα εχει παει τουλαχιστον 3.500..προσπαθω να της εξηγησω οτι δεν χωραει πια εκει μεσα και πρεπει να βγει αλλα δεν με ακουει!! ξεροκεφαλο κοριτσι!! ΔΙδυμος με ωροσκοπο ταυρο θα μου βγει για να με βασανιζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...