Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και μπεμπακια. Κατερινακι να την χαίρεσαι την μπεμπουλα σου, και συ σιδερένια. Έχω είχα παρει μαζί μου από όλα τα είδη κουβέρτας και τελικά χρησιμοποιησαμε την πιο ζέστη, μας είπαν οτι τα νεογέννητα θέλουν πολύ ζέστη, ίσο για τις θηλες και εμένα με πονανε αλλά αποτι θυμάμαι μέρα θα είναί εντάξει, ο παιδίατρος μου είπε να βάζω μια φορά την εβδομάδα καθαρό οινόπνευμα γιατί μένει γάλα μέσα στις θηλες και πρέπει να απολυμένετε εγώ δεν το έχω κάνει, μάλιστα μου είπε ορό έπρεπε να μου το είχε πει η γυναικολογος μου, αυτά από μένα, σας φιλώ! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κι εγω ΠΗΤ εχω την αλλη Πεμπτη και ελεγε η γιατρος να μπω και νωριτερα.. εγω θα της πω το νωριτερο Παρασκευη .. αντε Πεμπτη!!! Εμεις δηλαδη θα βγαλουμε ΔΙδυμακια ονειρακι???Μαρια καλως σας βρηκα στο club!!! και σεξ κανω και περπαταω 3-4 χλμ τη μερα και γιογκα κανω!! δηλαδη τι αλλο??? ασε που οι μαιες και μονο που με ειδαν και μου επιασαν την κοιλια ειπαν οτι φαινεται να εχω μεγαλο μωρο! Λετε να μην κατεβαινει για αυτο ? Να μην χωραει η χοντρουλα μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ναι το άλλο Σάββατο εννοώ,μπορεί βέβαια ο μπεμπης να βγει απο μόνος του.ioanna πρωτη φορά το ακούω και εγώ αυτό με το οινόπνευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ναι το άλλο Σάββατο εννοώ,μπορεί βέβαια ο μπεμπης να βγει απο μόνος του.ioanna πρωτη φορά το ακούω και εγώ αυτό με το οινόπνευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun ποτε δεν ξέρεις,μπορεί να μας κανουν έκπληξη τα μωρακια και να έρθουν απο μόνα τους και πριν την ΠΗΤ,δεν εχει γίνει λιγες φορες άλλωστε ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω,τι μπορουμε να κανουμε για το ματι?απ'την δουλεια του αντρα μου το εχουν μαθει πολλοι κ ρωτανε συνεχεια καθως κ συγγενεις.κ εγω θελω να γεννησω με το καλο πρωτα ο Θεος κ μετα να το πουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!Εγω μες στη βαλιτσούλα της έχω βάλει μια φλις και μια πικέ κουβερτούλα,τη πολύ χοντρή δεν την έχω πλύνει λέτε να τη χρειαστεί???Εμας σήμερα η μπεμπα μας έτρεχε!!Σηκώθηκα στις 5,30 το πρωί να παω στην τουαλέτα και ενιωσα  σαν βρεγμένη αλλαξα σερβιετάκι και κάθισα λίγο με τον αντρα μου που ετοιμαζόταν να φύγει για τη δουλεια μετα απο λίγο ξανανιώθω το ίδιο παω στην τουαλέτα και το σερβιετάκι που μολις είχα αλλάξει  ήταν πάλι βρεγμένο έκανα μπάνιο και πήραμε τηλ τη γιατρό κατα τις 7 πήγαμε στο νοσοκομείο αλλά δεν ήταν τελικά τα νερα και γυρίσαμε σπίτι!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ christi θα βγάλω μια κουβερτουλα μάλλον πλέκτη,όχι πολυ ζεστη,να την φέρει ο άντρας μου όταν θα βγαινουμε.Δεν νομιζω να χρειαστεί βρε η πολυ χοντρή.Που θα παει θα βγει και η μπεμπα :-D λίγο μας εμεινεεεε :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

christi σας προετοιμαζει απο τωρα στο τρεξιμο ε?ποσο σουχει μεινει?fun oneiraki οντως μεχρι τελευταια στιγμη μπορει να σπασουν τα νερα.κ γω ψηλα τη νιωθω αλλα δεν πολυπερπαταω κιολας κακως βεβαια.το σεξ πως βοηθα?παντως δουλιτσες κανω.κ γω μια φλις κ μια πικε ετοιμασα αλλα πηρα τηλ στο νοσοκομειο κ μουπε χοντρη,δεν θα σκασει?η πλεκτη ειναι πιο ζεστη απο φλις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παπλωμα κ χοντρη κουβερτουλα μου εχουν πει οτι απαγορευεται τους πρωτους μηνες.με μια φλις η πικε θα ειναι μια χαρα.ανοιξη εχουμε.ονειρακι το ξερω οτι για καλο το λενε,εννοειται,απλα φοβομαι το ματι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst λενε οτι το σπέρμα μαλακώνει τον τράχηλο.Και εγώ ψηλά τον νιώθω τον μικρό. Ρε συ αν πάρουμε χοντρή θα σκάσουν τα μικρά,ηδη κανει 30αρια και μεσημέρι θα φύγουμε απο το μαιευτήριο.Μαρακι μου μην σκέφτεσαι τέτοια και ανχωνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω προσπαθω να πεισω τον αντρα μου μπας κ βοηθησει λιγο αλλα δεν θελει με τιποτα.τοσους μηνες με ζαλιζε κ τωρα που πρεπει κιολας δεν καθεται:-).κ του λεω κ εγω οτι μονο το σπερμα του θελω,να μου ρθει οταν θα ναι ετοιμος:-).σορυ κοριτσια για την περιγραφη:-).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο περπάτημα αλλο τιποτα πάνω απο 5χιλ τη μέρα αλλά μόνο περπάτημα!!!Απο σεξ τίποτα απο τότε που είδαμε το θετικό τεστ τώρα θα το αλλάξουμε αυτό,με την μπέμπα σε πλήρη δραστηριότητα!!Την Τετάρτη είναι η πητ μου,επόμενο ραντεβου με την γιατρό την Τρίτη,αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Σήμερα το μεσημέρι γυρίσαμε στο σπίτι μας!! Μπήκα να σας γράψω τώρα που κοιμάται ο μπέμπης!! Στο μαιευτήριο δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου!! Εκεί που κοίμιζα τον μπέμπη όλο κ κάποια μαία ερχόταν να τον πάρει για εξετάσεις!! Κορίτσια μου νομίζω πως γίνομαι χαζομαμά..το μεσημέρι που ήρθαμε λέω θα κοιμηθώ αλλά καθόμουν παρόλη την κούρασή μου κ τον χάζευα!! Τον ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θηλάζω συχνά τον μπέμπη! Ειδικά από χθες που κατέβηκε το κανονικό γάλα!! Το στήθος μου είναι αρκετά πρησμένο αλλά ακολουθώ τις συμβουλές των μαιών κ ανακουφίζεται με το μασάζ που κάνω! Συγνώμη που δεν απαντάω σε κάθεμια χωριστά !! Σας ευχαριστώ για τις υπέροχες ευχές σας!!!!!!! Αχ σας εύχομαι να ζήσετε αυτή την εμπειρία όσο πιο έντονα γίνεται είτε γεννήσετε με καισαρική είτε φυσιολογικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μπραβο σταλιτσα ! τετοια ευτυχισμενη χαζομαμα να εισαι.. κι εμεις τετοιες θα γινουμε!!!

Μαρια βαλε ενα ματακι πανω σου να μην εχεις το νου σου.. Αλλα κι εγω πιστευω οτι ολοι απο ενδιαφερον ρωτανε!!!

Εγω παλι σκεφτομαι να παρω και μια δευτερη γνωμη αν δεν ερθει η μπεμπα μεχρι την ΠΗΤ μου.. Δεν μου παει καρδια να παω για προκληση αν ειναι ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Stalitsa παντα ευτυχία σε σένα και την οικογένεια σου κοπελα μου!!Fun ειπες στον γιατρό σου οτι δεν θες να πας με προκληση?Maria και Christi εμας αφού του το ειπε ο γιατρός δεν μπορεί να προβάλει αντίσταση χαχχαχαχχαχα :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!Γλυκια αναμονη και αγωνια ε;;

Καταλαβαινω τους κυριους που δεν εχουν ορεξεις τωρα,ειναι περιεργο γιαυτους.Ειδικα στο τελος.

Επειδη βλεπω να συζητατε για προκληση,μετρηστε σε τι φαση ειναι τα μπεμπακια και αποφασιζετε αν θα περιμενετε η οχι.Ο γιατρος απτις εξετασεις θα σας πει αν περνανε καλα εκει μεσα.

 

Σταλιτσα χαιρομαι παρα πολυ για σενα!Μπραβο κοπελα μου,παντα ετσι ευτυχισμενη!Ναναι καλα ο γιοκας σου!

Κι εγω καποιες στιγμες κοιταζω τη μπεμπα και κλαιω!Δεν πιστευω οτι αυτο το εκπληκτικο πλασμα ειναι δικο μας!Πολλη συγκινηση σας λεω...

 

Θεμα θηλασμος... Ολο και χειροτερα!Οι πληγες ανοιξαν,βγηκε αιμα,πονος αφορητος,σταματησα να θηλαζω απευθειας και βγαζω οσο μπορω με θηλαστρο και δινω σκονη γαλα.Στενοχωρηθηκα τοσο πολυ!Μου την εδωσε σαν να ενιωσα ανικανη να φροντισω το μωρο μου.Οι ορμονες ακομα χορευουν... Εν τω μεταξυ εχει κι αυτη περιεργα ωραρια και χθες και σημερα δεν ειχα χρονο καθολου και το στηθος πρηστηκε και πετρωσε και ποναει και γαλα βγαινει ελαχιστο.Κομπρεσες με ζεστο νερο και μασαζ ειπε η παιδιατρος.Γαμωτο μου,ολα πηγαν τοσο καλα,γιατι να την πατησω ετσι;;Εψαξα,διαβασα πολλες το παθαινουν και συνηθως λογω πονου αποθηλαζουν.Το παλευω αλλα δεν ξερω αν κανω σωστες κινησεις.Αγορασα θηλες σηλικονης και δεν κανουν,δεν ταιριαζουν στο στις θηλες μου και δεν κολλανε και καλα επανω.Επισης το θηλαστρο ανοιγει σε πλατος τις θηλες,τις κανει τεραστιες και δεν ξερω οταν και αν κλεισουν οι πληγες θα μπορει να θηλασει η μπεμπα.

Ολες τις συμβουλες που ειχα διαβασει και ακουσει,στην πραξη ως τωρα τιποτα δε με βοηθησε.

 

Κατα ταλλα η μικρη μου φατσουλα ομορφαινει,κανει τρελες γκριματσες και εχει ως τωρα προσωπικοτητα που με τρελαινει!

 

Κουβερτουλα φλις χοντρη θα χρειαστειτε,ελεγα κι εγω πικε κτλ,ζεστη εχει,αλλα τα μωρακια εχουν αλλη θερμορυθμιση απο εμας.Κοντομανικο μεσα,μακρυμανικο απεξω,καλτσακια απο μεσα και σκουφακι φορουσαμε κλινικη,καπως ετσι και σπιτι.Τη φλις την εχω μονη στη ζεστη και διπλωμενη στα δυο το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Εμενα η γιατρος μου σταματησε να μου κανει υπερηχο απο την προηγουμενη εβδομαδα.. Επειδη το ζητησα εγω θα κανω ενα καρδιοτοκογραφημα ακομα την Δευτερα.. Αυτη απο μονη μου ειπε προκληση για Τριτη ενω Πητ εχω την Πεμπτη.. Θα μου πειτε τοσο καιρο λεμε να ερθουν γερα τα μπεμπακια και ας ερθουν οπως θελουν αλλα με πιανει το πεισμα εμενα γιατι νοιωθω να πιεζομαι απο την γιατρο.. Χωρια που ανησυχω... Αμνιακο πλακουντα τραχηλο αυτα δεν επρεπε να τα ελεγχει συχνα τωρα στο τελος?? Δηλαδη ενω δεν θα με εχει εξετασει 3 βδομαδες μεχρι την ΠΗΤ λεει οτι δεν ρισκαρει να περασω τις 40 εβδομαδες..

Αχ aurora.. τι ωραια συναισθηματα!! Αντε και στα δικα μας... Δεν εχετε στο νησι καποια πιστοποιημενη συμβουλο θηλασμου να σε βοηθησει λιγο?? Αφου εχεις τοση ορεξη και υπομονη να θηλασεις .. Παντως ολες αυτο μου λενε οτι στην αρχη ειναι τρελο ζορι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται πρεπει να σε ελεγχει στο τελος αλλιως πως αποφασισε προκληση;Να μη ρισκαρει αυτο που δεν ξερει;;Αν χρειαζεται φυσικα,αλλα να σε εξεταζει!

Εχουμε συμβουλο και σκεφτομαι να την ψαξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα γυρίσαμε στο σπίτι μας με την μικρή ξανθούλα πριγκίπισσα μας! Είμαι καψούρα με την κόρη μου! Την κοιτάζω και λέω αποκλείεται να έκανα τέτοιο πλάσμα! Γέννησα το Σάββατο στο ΛΗΤΩ. Μπήκα μέσα Παρασκευή βράδυ που έβαλαν υπόθετο για τον τράχηλο μετά από έξι ώρες δεν είχε γυρίσει ούτε είχε μαλακώσει και βάλαμε το δεύτερο. Γύρισε ο τράχηλος αλλά ήταν κλειστός. Ξεκινήσαμε τους τεχνιτούς πόνους με ορό, κάναμε επισκληρήδιο, μου έσπασαν τα νερά και τελικά ο τράχηλος δεν άνοιξε ποτέ... Μπήκαμε αφού εξαντλήσαμε κάθε πιθανότητα φυσιολογικού τοκετού με καισαρική στις 8 το βράδυ. Γέννησα ένα υπέροχο, μοναδικό πλασματάκι!!! Υπέφερα αρκετά αλλά άξιζε άλλο τόσο πόνο. Στο μαιευτήριο όπως μάθατε ήμουν με την ΣΤΑΛΙΤΣΑΣήμερα μου κατέβηκε το γάλα και έχω πάρα πολύ. Τόσο που ξεχειλίζει και υποφέρω απτον πόνο! Δεν ξέρω τι να κάνω. Να φανταστείτε ότι έχω ξεχάσει την καισαρική απτον πόνο στο στήθος! Η μικρή θηλάζει καλά αλλά μέχρι να μάθω να  χειρίζομαι σωστά το θέμα θα πονάω. Έστειλα και τη μαμά μου να μου πάρει θήλαστρο. Μαράκι να σου ζήσει και σένα το μπεμπάκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο μαιευτήριο ήμουν με τη ΣΤΑΛΙΤΣΑ!!! Έκανε έναν υπέροχο μπεμπάκο!!!! Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας! Με έναν πόνο στις υπόλοιπες εύχομαι!!! Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stalitsa λογικο να αισθανεσαι ετσι!κ μεις ετσι θαμαστε!! :) aurora υπομονη δυσκολος ο θηλασμος ε?οι περισσοτερες εχουν αυτο το προβλημα στην αρχη.οπως λεει κ η fun  αφου το θελεις τοσο θα τα καταφερεις.katerina να σου ζησει η μπεμπα!!οπως κ ναχει την εχεις τωρα αγκαλια!fun κ μενα μεχει αφησει πολυ χαλαρα οσον αφορα τις εξετασεις.ουτε καν ανα βδομ παω.κ μουπε αν φτασω στη πητ να παω με προκληση αλλα δεν με πειραζει  αν ειναι για το καλο του μωρου.πιο πολυ με αγχωνει η καισαρικη αλλα για τον πονο μετα επειδη μαλλον εγω σαν οργανισμος δεν αναρρωνω ευκολα αν κρινω απο λαπαροσκοπηση πουχα κανει.maraki oneiraki αφου ειναι με εγκριση ιατρου οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα σας! Εγώ έχω πάρει κουβερτούλα φλις αγκαλιάς για την έξοδο. Από το Ρέα μου είπαν ότι δεν χρειάζομαι για το μαιευτήριο κάτι για το μωρό, μόνο για την έξοδο. Επίσης η φιλεναδίτσα που γέννησε την μπέμπα τον Απρίλιο με φλις την σκεπάζει ακόμα και είναι μια χαρά. Εγώ αυτές τις μέρες φροντίζω να κάνω όλα τα αθλήματα προκειμένου να βοηθήσω και τον μπέμπη!!! Η βοήθεια του άντρα μου βέβαια πολύτιμη!!! :-) Και νομίζω έχουμε αποτελέσματα καθώς την Κυριακή που πήγα για nst 80αρια χτυπούσαν οι συσπάσεις, που είναι συσπάσεις τοκετού. Χθες πήγαμε στον γιατρό και είδε ότι έχει εξαλειφθεί ο τράχηλος κατά 80% όμως είναι κλειστός ακόμα. Α παρά λίγο να μπω και εγώ σήμερα για πρόκληση λόγω ουρικού, αλλά τελικά το σώσαμε γιατί στις επαναληπτικές εξετάσεις έπεσε η τιμή και τώρα περιμένουμε και είμαστε πολύ κοντά απ'ότι φαίνεται. Stalitsa, Aurora, Katerina εύχομαι να είστε μια ζωή τόσο πλήρης και ολοκληρωμένες όπως και τώρα! Σπουδαίο πράγμα η μητρότητα. Και εμέις οι οι ετοιμόγεννες ανυπομονούμεεεεεεεε! Fun συμφωνώ απόλυτα με την Aurora πως αποφάσισει σε πρόκληση χωρίς να ελέγξει τα βασικά? Καλά κάνεις και πατάς πόδι απλά να είσαι σίγουρη ότι δεν ρισκάρεις την υγεία σας. Maraki να σου ζήσει το μωρό σου πάντα γερό και καλότυχο! Περιμένουμε τα νέα σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...