Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Χρονια πολλες σε ολες μας κοριτσια μου!!!!!!!!!!! Να γεμισουν οι αγκαλιες μωρακια ευχομαι!!! Σταλιτσα να σου ζησει ο μπεμπουλης, με τον ενα η τον αλλο τροπο βγηκε, αυτο εχει σημασια! Εμεις απο χθες ειμαστε σπιτακι! Aurora σε νιωθω με το θηλασμο, κι εγω ποναω αλλα το παλευω!! Θα στρωσει σε λιγες μερες σιγουρα!! Ναταλακι αντε κοντευεις!! Ιωαννα δυσκολο αυτο με τα αγορια αλλα θα στρωσει με τον καιρο πιστευω! Σας φιλω ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?χρονια πολλα.μαρακι με το καλο να γεννηθει το μωρακι σου γερο κ δυνατο.natalia δεν τις ειχες καταλαβει τις συσπασεις πριν πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria όταν πήγα δεν είχα. Όμως στην διάρκεια του nst περίπου μετα από 15 λεπτά ένιωθα ότι έχω συχνές συσπάσεις, με κράτησαν 1 ώρα για να δουν με τι ρυθμό συνεχίζουν. Και χθες είχα συχνές συσπάσεις αλλά χωρίς έντονο πόνο το κλασικό πέτρωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου,τι κάνετε??Χρόνια μας πολλά!!!Stalitsa μου να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας!!!Περιμένουμε νεα απο τη Κατερίνα τώρα!Μαρακι με το καλό και συ αύριο να υποδεχτεις το μπεμπάκι σου!!!Ιωάννα μην ανησυχείς ίσως τα αγοράκια σου να θέλουν λίγο χρόνο να συνηθίσουν το νεο μελος της οικογενειας σας!!Εγω αυριο έχω ραντεβου για αιματος και nst αντε να δούμε,γενικά δεν μπορώ να πω οτι νιώθω τίποτα ιδιαίτερο !!Thagia πόσες μέρες έμεινες στο νοσοκομείο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια μας πολλα κοριτσια!!stalitsa να σου ζησει ο μπεμπης!!γερος κ δυνατος!!maraki με το καλο αυριο αυριο!ioanna υπομονη με τα αγορια σου κ γω πιστευω ειναι θεμα χρονου μεχρι να συνηθισουν.natalia ετοιμαζεται κ ο δικος σου μπεμπης!!katerina περιμενουμε νεα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!! Νιώθω πολύ όμορφα που φέτος γιορτασα με τον μπέμπη μου!! Μου έσκασε ένα χαμόγελο το πρωί κ έβαλα τα κλαμματα!! Η Κατερίνα είναι καλά! Γέννησε κ είναι πανέμορφη η κόρη της! Είναι στον ίδιο όροφο με εμένα σε άλλο δωμάτιο! Μαράκι με το καλό αύριο!! Σας ευχαριστώ για τις ευχες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με κρατησαν τρεις νυχτες κ αυριο θα παω το μωρο για να του παρουν αιματακι απο τη φτερνα για εξετασεις κ να ελεγξουμε τον ικτερο! Μαρακι ευχομαι να πανε ολα καλα αυριο! Κατερινακι να σου ζησει η κουκλιτσα, να ειναι παντε τυχερη!! Σταλιτσα κ μενα τετοια μου κανει κ θα αρχισω κι εγω τα παμπερς μου φαινεται.. Κοριτσια οι θηλες μου εχουν πιασει κορα απο τις πληγες, βαζω λανολινη της purelan, καμια αλλη συμβουλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια!!!

Μαρακι σε σκεφτομαστε και σου ευχομαστε να πανε ολα καλα!!!

Σταλιτσα σε ευχαριστουμε που μας δινεις τα νεα της Κατερινας!!Να της ζησει η μπεμπουλα η κουκλα!! Αν την δεις να μας την φιλησεις!

Thagia Μου στο σεμιναριο που πηγα μας ελεγαν να αφηνουμε επανω το γαλατακι!! να μην ξεπλενουμε τις ρωγες πριν η μετα το θηλασμο και να αφηνουμε γαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη εβδομαδα και απομενα!!!πωπωπω μπεμπακια που ηρθαν!!!!να ζησουν ολα με υγεια και ευτυχια!!!και οι κοπελες που περιμενουν με το καλο!!!και....χρονια μας πολλα για χτες!!!!απιστευτο?????ποσο χαιρομαι που ειναι ολα καλα για ολες μας!!!!εμεις εχουμε γινει θηριακια και τρελαινεται η μαμα!!!αλλα μου σκανε και κανενα χαμογελο τα φαφουτακια μου και τα ξεχναω ολα!!!!

φιλακια πολλα πολλα σε ολες και περιμενουμε νεα και φωτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια,μαθαμε και για την Κατερινα,το σκεφτομουν αν πηγαν ολα καλα.Τι τελεια ναστε διπλα!Ζηλευω!

Ιωαννα νομιζα ημασταν ολες στην ομαδα,σου στελνω προσκληση!

Thagia εξελισσεται σε μεγαλο θεμα ο θηλασμος και για μενα.Πληγες με κουκουδακι που πονανε απιστευτα στο θηλασμο και τσουζουν τις υπολοιπες ωρες... Εβαζα λανολινη και τωρα βαλσαμελαιο απο φαρμακειο.Βαλσαμελαιο και τις θηλες στον αερα χωρις μπλουζα μου ειπε η παιδιατρος.Βοηθαει τελικα αλλα σημερα εβαλα σουτιεν γιατι με το βαρος ζοριζονται κι αυτα.Υπομονη πολλη!

Οι υπολοιπες κανενα θεμα με θηλασμο;;Μονο τα δικα μας βγηκαν καρχαριακια;;

Επισης δεν τρεχει γαλα για ναφησω πανω.Προς το παρον οτι παραγω η μπεμπα το στραγγιζει!Κανα δυο σταγονες αν βαλω ισως...

Πηραμε κι εμεις αιμα αλλα απο φλεβα.Την ταλαιπωρησαν απειρα!

Εχουμε κι ενα μικρο φυσημα στην καρδουλα,μας ειπαν οτι τοχουν καποια μωρακια και φευγει σενα μηνα.Ανησυχησα!Εχετε κατι τετοιο;;;

Κριστυ περιμενουμε νεα απτο nst.

Ναταλια εισαι κοντα,ερχεται κι αλλο μωρο στην παρεα!

Ιωαννα ειναι δυσκολο τωρα να εχεις τα παντα στο νου σου αλλα πρεπει να συμπεριλαβεις ολα τα αγορια σου στην καθημερινοτητα σας με τη μπεμπα,να νιωσουν χρησιμοι και να την αγαπησουν!

Μαρια σε σκεφτομαστε,με το καλο ολα σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa ευχαριστούμε που μας ενημέρωσες γιατί την είχαμε στο μυαλό μας την Κατερίνα. Να τις δώσεις τις ευχές μας αν την δεις! Χθες σου έκανε δώρο ένα χαμογελάκι ο γιός σου, τι όμορφο συναίσθημα! Thagia εγώ έχω ακούσει ότι το καλύτερο φάρμακο είναι το ίδιο το γάλα και να αφήνεις να παίρνει αέρα το στήθος. Βέβαια στην θεωρία τα ξέρω στην πράξη ίσως είναι διαφορετικά τα πράγματα. Νικάκι μου πολλά φιλιά στα θηριάκια σου! Από κούραση πως πας? Για πες μας για να ξέρουμε τι θα αντιμετωπίσουμε και εμείς οι ετοιμόγεννες? :-) Aurora δύσκολος ο θηλασμός ε? Το καρχαριάκι πεινάει, θέλει να μεγαλώσει γρήγορα! Όσο για την καρδούλα της από την στιγμή που δεν ανησυχούν οι γιατροί και είναι κάτι παροδικό δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι. Μια χαρά θα είναι η καρδούλα της. Της κάνουν περαιτέρω εξετάσεις? Εγώ κορίτσια και εχθές είχα αρκετες συσπάσεις ανα 10λεπτο περίπου για μια ώρα, το παρακολουθούσα αλλά σταμάτησαν. Την Τετάρτη θα μας δει ο γιατρός να δούμε που βρισκόμαστε. Εσείς κορίτσια οι ετοιμόγεννες πως πάτε με συσπάσεις και πονάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πλεον συσπασεις δεν μπορω να καταλαβω!! μαλλον εχει μεγαλωσει τοσο πολυ η μπεμπα που νοιωθω παντα πετρα την κοιλια μου ή δεν εχω καθολου συσπασεις... αλλα καθε βραδυ νοιωθω πονους,πιεση μεγαλη στον κολπο μου και σαν τσιμπιματα.. επισης σαν να σπρωχνει το μωρο να βγει γιατι νοιωθω να με πιεζει στο στομαχι ψηλα και ταυτοχρονα στον κολπο!!αντε να δουμε τι θα αποφασισει η μπεμπα.. 10 μερες μου εμειναν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa να δώσεις πολλά φιλια στην Κατερίνα και τις ευχές μας!Να της ζησει η κοπελαρα της!Κορίτσια και εγω για γαλατάκι ξέρω και το αφηνεις να στεγνώσει πανω στις θηλές, aurora βάλε σουτιεν θηλασμού να στο κραταει το στήθος και άνοιξε το μπροστά να είναι εξω οι θηλές.Και για σπαθολαδο έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω που πουλάνε.Νικουλα αλλη φαση τα χαμόγελα ε??εσυ τα παίρνεις και διπλά :-p Aurora μην ανησυχεις,μια χαρά θα ειναι η κουκλαρα σου αφού στο ειπαν οι γιατροί :-) Μαρακι περιμένουμε τα νέα και απο σένα!Ναταλία εγώ δεν νιώθω τιποτα και πολυ στεναχωριεμαι γτ θέλω να ερθει ο μπεμπης μου γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ναι αλλο πραγμα οταν σκαει χαμογελο και φαινεται το ουλο!!!πολλη πλακα!!!οσο για το τι εχετε μπροστα ειναι αναλογα το παιδι.εμενα ειναι γενικα ησυχα αλλα οταν τα πιασει.....ψαχνω καραβι να φυγω!!!!!χαχαχαααα!!!!ασε που ολες τις ωρες της ημερας δεν ειναι το ιδιο.κατα τα αλλα το 24ωρο πια δε μου φτανει!!!ενα μπανιο προσπαθω να κανω και ολο αναβολες ειμαι!!!μη μιλησω για λουσιμο στεγνωμα...πολυτελειες!!!ολο και κατι εχω να κανω ερχεται και η ωρα του ταισματος οποτε καταλαβαινετε!!!!δε με νοιαζει ομως αυτα να ειναι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου??Μια χαρά και τα νεα της Κατερίνας τώρα περιμένουμε απο το Μαράκι!!Εγω πήγα σήμερα για nst και τίποτα απο συσπάσεις και η μπέμπα πολύ δραστήρια αφου ήρθε η γιατρος κάποια στιγμη να δει πως παω και απόρησε τι κάνει αυτό το παιδί εκει μέσα!!και απο πόνους μπορει να νιώσω σαν να περιμένω να αδιαθετήσω για κανα 5λεπτο και μετά τίποτα!!1stalitsa έπρεπε να σας βάλουν και στο ίδιο δωμάτιο!!Κορότσια υπομονή(ευκολο να το λες) με το θηλασμό θα στρώσει μετα απο λίγες μερες (λένε),έχω ακούσει  για κομπρεσες και για μασαζ οτι ανακουφίζει!!!Αχ Νικη μου όμορφα που θα είναι αυτα τα φαφουτικα χαμόγελα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!
Δε με ξέρετε, μπαίνω καμιά φορά και κοιτάω το θεματάκι σας, γιατί σας "ζηλεύω", με την καλή έννοια, βέβαια, που είστε περίπου δύο μήνες πιο μπροστά από μένα! 

Θα ήθελα να ευχηθώ σε όσες γέννησαν να τους ζήσουν τα μωράκια τους, και σε όσες περιμένουν (περιμένουμε) με το καλό! 

Επειδή πήρε το μάτι μου κάτι για το θηλασμό, αν τα μωρά σας, σας κάνουν πληγές, θα πρέπει να αφήσετε το στήθος γυμνό να αερίζεται καλά, και να βάλετε κάποια ειδική αλοιφή. Κυκλοφορούν διάφορες με λανολίνη, αν δεν κάνω λάθος, ενώ συστήνεται και το σπαθόλαδο. Μπορείτε να το βρείτε σε καταστήματα με βιολογικά. Εμείς αγοράσαμε από αυτό το site: http://www.monastiriaka.gr/iamatika-laia-siropia-c-209_55.html?page=2

Αλλά, πρέπει να ξέρετε ότι οι πληγές στο θηλασμό προκαλούνται κυρίως από το λανθασμένο τρόπο με τον οποίο το μωρό πιάνει το στήθος. Θα πρέπει το μωρό να ανοίξει τελείως το στόμα και να πιάσει όλη τη θηλή και σχεδόν όλη την άλω, δηλαδή το καφέ που είναι γύρω από τη θηλή. Αν δείτε ότι το μωρό δε θηλάζει κατ' αυτόν τον τρόπο, τότε βγάλτε το από το στήθος και ξαναβάλτε το, όσες φορές χρειαστεί, αλλιώς το πρόβλημα θα διαιωνίζεται. Εννοείται ότι δεν τραβάμε το μωρό απ' τη θηλή, γιατί την κάνει τσίχλα, αλλά βάζουμε το μικρό δαχτυλάκι ανάμεσα στο στόμα του και τη θηλή μας. Μόλις πιάσει σωστά το στήθος, θα το καταλάβετε αμέσως, αφού θα πονάτε πολύ λιγότερο. Σιγά-σιγά σκληραίνουν και οι θηλές και δε θα καταλαβαίνετε τίποτα!

Καλούς θηλασμούς εύχομαι στις λεχώνες και καλή γέννα στις επίτοκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christi μου και εγώ δεν νιώθω τπτ απο συσπάσεις,και πόνους περιόδου έχω που και που.Θέλω να γινω μαμά με το καλό και εσυ κοπελα μου :-) κεραλοιφη με σπαθολαδο διάβασα οτι βοηθάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !!!

kryst εγω εχω δυο μια σαν φλις και μια πλεχτη .. αναλογα τον καιρο!!!

πηγα σημερα στην γιατρο και μου ειπε οτι ειναι πολυ ψηλα η μπεμπα και δεν την βλεπει να κατεβαινει... θα με ξαναδει δευτερα και αν δεν... θα κανονισουμε προκληση...τι να κανω? μηπως να παρω και μια αλλη γνωμη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :-) Εμένα Fun μου είπε οτι αν δεν βγει μέχρι την ΠΗΤ θα κάνουμε πρόκληση αλλά σκοπεύω να του πω να περιμένουμε τουλάχιστον μέχρι το Σάββατο,ΠΗΤ έχω την αλλη Τεταρτη.Kryst εγώ πήρα και μια Πικέ που είναι καλοκαιρινη κουβερτουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?κατερίνα να σου ζήσει η μπεμπούλα σου,γερή κ δυνατή.μαράκι λογικά γέννησες,να σου ζήσει το μωράκι σου.

kryst εγώ έχω πάρει μια φλις κ μία πικέ.αναλόγως τον καιρό.fun να σε καλωσορίσω στο club της πρόκλησης?δεν νομίζω να αλλάξει η γνώμη του γιατρού.εσύ πως το νιώθεις το μωρό?περπατάς?sex?

oneiraki το άλλο Σάββατο εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...