Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια μου γέννησα χθες στις 13:55... Περιπέτεια πέρασα...μπήκα στις 7 για πρόκληση κ ενώ όλα πηγαίνανε καλά στις 11 γυρνάει ο μπέμπης με τον ποπο του κ κάνει περιτύλιξη με τον ομφάλιο κ οι σφυγμός του πέφτουν στους 60. Η γιατρός κατάφερε να ανεβάσει τους σφυγμός κ περιμέναμε μέχρι 13.15 μηπως κ γυρίσει ο μπέμπης..δυστυχώς ξαναπεσανε οι σφυγμοί κ καταλήξαμε καισαρική!! Δόξα το θεό όλα πήγανε καλά κ ο μπέμπης μας γεννήθηκε 3370 και 51 εκατοστά... Πονάω αλλά νιώθω την απόλυτη ευτυχία!!!!! :-) Θηλάζω κιολας κάθε 3 ώρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω πηγα εχθες στον γιατρο . Η ζουζουνα μου αρχισε να σφιγγεται με τον ομφαλιο και ανοιξε και λιγο ο σακος αλλα απο την πανω πλευρα. Αναποδα δλδ, οποτε Δευτερα ξημερωματα παω καισαρικη. Ανησυχω λιγο... Πρεπει Σ/Κ να ειμαι συνεχεια ξαπλωμενη για να μην ανοιξει ξανα ο σακος κ περασουν μικροβια στο μωρο..φτου φτου φτου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa μου να σας ζήσει το μωρό σας! Γερό και ευλογημένο να είναι!!! Πείσμα όμως ε? Δεν ήθελε να βγει από την κοιλίτσα της μανούλας και αναρωτιέμαι που βρήκε χώρο και γύρισε. Όπως και αν έχει σας δίνω όλες τις ευχές μου!!! Maraki μου όλα καλά θα πάνε, να σκέφτεσαι θετικά! Κάνε υπομονή και σε δυο μερούλες θα έχεις την πριγκηπέσσα σου αγκαλιά! Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα μπήκα στην 38η εβδομάδα! Αλλά και εγώ μπορεί να μπω με πρόκληση σε μια εβδομάδα στην 39η κάτι που δεν εύχομαι βέβαια. Χθές είδαμε στις εξετάσεις αίματος ανεβασμένο ουρικό οξύ και ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα προεκλαμψίας, όμως πέρα από το ουρικό δεν έχω άλλο σύμπτωμα, ούτε υπερταση ούτε πρησμένα άκρα. Θα προσέξω την διατροφή μου και την Τετάρτη θα ξανά κάνω εξετάσεις και από εκεί και πέρα βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ξέρετε μήπως εάν γίνεται να έχω προεκλαμψία με χαμηλή πιεση? Γενικά περα του ουρικόυ που είναι στα ανώτατα επίπεδα δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Σας ρωτάω γιατί δεν θέλω να κάνω πρόκληση εάν δεν είναι αναγκαίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa μου το βασικο ειναι οτι εχεις ενα υγιεστατο μωρακι τωρα στην αγκαλια σου..

Μαρακι ερχεται κι εσενα η σειρα σου! Σιγουρα η καισαρικη δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα σκεψου οτι πρωι πρωι θα εχεις το μωρακι σου!

Ναταλια μου στις προηγουμενες εξετασεις πως ηταν το ουρικοα σου? εκανες καθε μηνα? μηπως να εκανες μια επαναληπτικη ουρων?.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun καλημέρα! Κάνω κάθε μήνα αιματολογικές και καλλιέργεια ούρων μέχρι τώρα όλα καλά. Στην χθεσινή εξέταση ήταν ανεβασμένο το ουρικό, ίσως είναι και διατροφικό το θέμα γιατί τρώω λιπαρά ενώ δεν είναι συνηθισμένος ο οργανισμός μου. Τι να πω.. Ο γιατρό μου συνέστησε να κάνω διατροφή χωρίς καθόλου λιπαρά εως την Τετάρτη που θα κάνω επαναληπτικές εξετάσεις. Ίδωμεν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα μου τι περασες κι εσυ!Ποσο σε καταλαβαινω.Αλλα τωρα εχεις το θησαυρο σου!Μα πως τα καταφερε να γυρισει;;;Τι πεισμα το παιδακι σου,ποιος στη χαρη σου!Ναστε γεροι κι ευτυχισμενοι!

Μαρακι οταν ερθει η ωρα δε σε νοιαζει το πως και ποτε,σβηνουν απτο μυαλο καισαρικες κτλ,οτιδηποτε για ναστε καλα και οι δυο!Αν ειναι καινο γιατρος καλος ολα πανε καλα.

Ναταλακι να κανεις επαναληπτικη και θα δεις με τη διατροφη θαλλαξει.Οπως και ναχει εισαι ενα βημα πριν την πηγη,ενα μικρο σκαμπανεβασμα για σασπενς ειναι...

Εμεις καλα.Σημερα κοβουμε το μπουκαλι.Στηθος καθε δυο ωρες περιπου.Με γεμισε μελανιες και ποναω αρκετα αλλα κανω υπομονη,το χαιρομαι που τρωει.Ομορφαινει καθε μερα κι εχω ξετρελαθει!

Αντε γεννηστε ολες να ανταλασσουμε χαζομαμαδε σχολια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλίτσες τι κάνετε?stalitsa να σου ζήσει ο μπέμπης σου.απο τώρα άρχισε τα πείσματα:-).μαράκι όλα καλά θα πάνε είτε με καισαρική είτε με φυσιολογικό.πως κατάλαβε ο γυναικολόγος οτι την σφίγγει?fun κόψε κ το αλάτι βασικά αυτό είναι που πρήζει.συνήθως στην προεκλαμψία είναι ανεβασμένο ουρικό,λεύκωμα στα ούρα κ υπέρταση.εγώ κορίτσια κουρεύτηκα σήμερα τα έκανα καρέ κ ηρέμησα.aurora με το γαλατάκι της μανούλας θα δεις πόσο γρήγορα θα μεγαλώσει η μπέμπα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καναμε dobler και εκει το καταλαβε...αστε κοριτσια μολις γυρισα απο καρδιοτοκογραφο..λαχταρισαμε ολοι μαzι..δεν αισθανομουν ιδιαιτερα την μπεμπα σμρ και τρεχαμε ...ομως ολα καλα..κανονικα την Δευτερα πρωτα ο Θεος.Τελικα απο οτι ειπαν ολοι, η μικρη θελει την μαμα της συνεχεια σε κινηση..χαχαχα. μολις βγει με το καλο την ΔΕυτερα θα το δαγκωσω..χιχιχι :Ρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου ο θηλασμός είναι ζόρι στην αρχή, δεν έχω εμπειρία απο αυτά που έχω ακούσει! Κράτα γερά και όλα θα πάνε καλά! Αν και απ' ότι έχω καταλάβει είσαι σκληρό καρύδι :-). Maria2808 μου μάλλον εμένα εννοείς και όχι την Fun. Δεν έχω ούτε πρήξιμο και πίεση πολύ χαμηλή (μια ζωή υπόταση) μόνο το ουρικό είναι στα όρια αλλά σε υψηλά επίπεδα. Δεν έχω κανένα άλλο συμπτωμα. Θα ξανα κάνω εξετάσεις και θα δούμε. Με γειά το μαλλί :-) Maraki άλλη μια μέρα και τελειώνουν τα αγχη της εγκυμοσύνης και ξεκινάνε άλλα αγχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι Ναταλια μου...Καλημέρα σε ολουυυυυυς...♥♥♥

Φανταζομαι ποσο ανυπομονη θασαι!Ολα να πανε τελεια σου ευχομαι.Αυριο ξεκιναει αλλο ταξιδι,πιο ομορφο απτην εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλά κορίτσια μου!!Με το καλό όλες!!!Μαρακι με το καλό αύριο!!!Κορίτσια απο την Κατερίνα δεν έχουμε νέα??Λογικά θα εχει γεννήσει απο χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια μασ πολλα...

σταλιτσα να σου ζησει το μωρακι σου,καλη δυναμη και καλα σαραντα

εμενα η μικρη μου εχει λιγα κοψιματακια και γκρινιαζει αλλα τι να κανουμε στο προγραμμα και αυτα.,

εχω και προβλημα με τα αγορια μου. ο μεσαιοσ ζηλευει και εχει αλλαξει και η συμπεριφορα του στο σχολειο,ο μικροσ αδιαφορει σαν να μην υπαρχει μονο ο μεγαλοσ μου ειναι πολυ χαρουμενοσ και με βοηθαει κιολασ...

ΕΥχομαι στα κοριτσια μασ που ειναι στην αναμονη με το καλο με οποιον τροπο και εαν βγουν γερα να ναι μονο το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,με τοσα που γινονται γυρω μια καισ. τομη δεν ειναι τπτ αυτο περναει

aurora μου θα ηθελα και εγω να ειμαι στο πριβε εαν με θελετε βεβαια και πωσ μπορω να μπω..σασ στελνω τα φιλια καιτην αγαπη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια μας πολλά κορίτσια μου!!! Μου είναι δύσκολο να συνειδητοποιήσω ότι από εδώ και στο εξής θα γιορτάζω και εγώ αυτή την μέρα! :-) Ιωάννα μου όλες αυτές οι αντιδράσεις από τους γιούς σου φυσιολογικές μου φαίνονται! Ο καθένας έχει το χαρακτήρα του και αντιδρά διαφορετικά. Πόσο ετών είναι? Ευχαριστούμε για τις ευχές! :-) Oneiraki και εγώ σκέφτομαι την Κατερίνα, ίσως μας ενημερώσει όταν βγει από το μαιευτήριο. Κορίτσια σήμερα πήγα για nst και παρα λίγο να με κρατήσουν γιατί είχα πολλές συσπάσεις και νόμιζαν ότι γεννάω. Με εξέτασαν κολπικά αλλά ο τράχηλος κλειστός. Μου είπαν ότι λογικά σύντομα θα γεννήσω να είμαι προετοιμασμένη και να περπατάω πολύ! Έχω βέβαια μπροστά μου 10 μέρες μέχρι την ΠΗΤ, για να δούμε τι θα αποφασίσει το αντράκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...