Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσάκια τι κάνετε?εγώ σήμερα πηγα για πεντικιουρ και αποτρίχωση και τώρα περιμένω την μεγάλη μέρα :-D Πλεον έχω καούρες ακόμα και αν είμαι νηστικη!Επίσεις τα χέρια μου κορίτσια μουδιάζουν και πονανε τόσο πολυ που πιστεύω οτι θα μείνω κουλη!!Πόνος οχι αστεία!!και προφανώς δεν μπορω να κοιμηθώ οποτε είμαι όλο κουρασμένη!Κατερινακι εμείς δεν νομιζω να τις κανουμε στο μαιευτήριο γτ τις χρεώνουν πολυ ακριβά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa κοπέλα μου καλή δυναμη σου εύχομαι για αυριο και μην ανησυχείς για την προκληση έμενα και στους 4 τοκετούς με πρόκλησή μπηκα και χωρις επισκληριδιο η αλήθεια είναι οτι πονάει πιο πολύ από οτι να έχεις τους δικούς σου πόνους άλλά έρχετε πιο γρήγορα το μωράκι οπότε να σκέφτεσαι οτι θα το έχεις γρήγορα στην αγκαλιά σου.. ..αχ μια μια κοριτσάκια μου τελειώνετε γινοσαστε μανουλες και σε λίγο θα έχετε άλλά άγχη που θα αφορούν τα μωράκια σας. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι είναι στον γιατρό,άλλοι λένε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλοι σου λένε να μην είναι βαμμένα,ρωτά τον γιατρό σου.Εγώ θα τα ξεβαψω πριν πάω στο μαιευτήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω κ εγω να κανω αλλα χωρις βαψιμο δεν λεει.εσενα σου εχει πει τιποτα ο γυναικολογος σου για προκληση η οποτε ερθει το μωρο απο μονο του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ ολες για τις ευχες σας κ για το θάρρος που μου δίνεται!!!! Ιωαννα μου μακάρι να ερθει ο μπεμπακος μας γρηγορα!!! Θα σας ενημερώσω αυριο με την πρώτη ευκαιρία!!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω ολοψυχα για τις ευχες!! Σαν νυχτοπουλι που ειμαι τωρα μπηκα να σας γραψω λεπτομερειες! Οπως ξερετε την τεταρτη το πρωι ειχα γιατρο κ δε φαινοταν τιποτα ακομη για τοκετο! Παω σπιτι, μαγειρευω, κοβω σαλατουλα κ ξαπλωνω να δω ελενη! Εκει που καθομαι ακουω ενα τακ και αρχιζουν να τρεχουν υγρα.. Πολλαααα υγρα... Παιρνω τον γιατρο, μου λεει γρηγορα στο νοσοκομειο κι ερχομαι. Πονους δεν ειχα οποτε μου βαλανε τεχνητους. Κατα τις 3 αρχισα να ποναω, δε λεω ποναει πολυ αλλα υποφερεται. Η διαστολη ανεβαινε σιγα σιγα ωσπου φτασαμε στο 10 ! Με βαζουν στην αλλη καρεκλα με τα ποδια κι αρχισα να σπρωχνω αλλα ο μπεμπης ειχε κολλησει! Εσπρωχνα με ολη τη δυναμη κ τιποτα.. Μου βαλανε βεντουζα γιατι υποψιαστηκαν πετυλιξη κι οντως ηταν δυο φορες τυλιγμενος ο μικρος οταν βγηκε! Τι θαυμα ρε παιδια, μια ψυχουλιτσα με κατι ματια ορθανοιχτα να με κοιτουν σαν να με ηξεραν παντα..! 2870 κ 47 εκ , εκλαψε κατευθειαν κ ηταν ζεστουλης, δε μπηκε καθολου θερμοκοιτιδα αν κ μικρουλης!! Εχουμε τρελαθει ολοι! Προσπαθω πολυ με το θηλασμο, εχω μικρη θηλη αλλα το παλευουμε, πινει κ λιγο ξενο ωσπου να ερθει κανονικα το δικο μου αλλα γενικα πολυυυυ υπνο κοριτσια ο μικρουλης μου!! Λαλουνα καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! Aurora να σου ζησει ο κοριτσαρος, τρομαξες αλλα μετα ξεχνιουνται ολα!! Σταλιτσα ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα τελεια!! Περιμενουμε το εκτο μπεμπακι!! Με το καλο και στα υπολοιπα κοριτσια!! Νικη αυτα τα μαθηματα με τις πανες τα θελω παρακαλω!! 30 δευτερα;; Εγω χρειαζομαι μισο αιωνα να τον αλλαξω!! Χιχι

Σας φιλω κοριτσια μου!! Να ειστε ολες καλα!! Αααα κ περπατημα, σεξ κ δουλειες γιατι πιανει τελικα!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια thagia μου,τι ωραιος τοκετος,μπραβο σου.

Σταλιτσα μου καλη γεννα ολα να πανε τελεια!

Ονειρακι και Κατερινα γρηγορα και σε σας μια καλη γεννα και καλοτυχα μωρα!

Εμεις Κυριακη θα βγουμε απο κλινικη.Μαιες,νοσηλευτριες και γιατροι,ολοι μου δινουν συγχαρητηρια που σηκωθηκα αμεσως,φροντιζω τη μπεμπα και δε φαινομαι νακανα χειρουργειο.Να σας πω την αληθεια με κοιταζουν σαν ηρωα,εγω απλα ηθελα ναμαι μαμα της αμεσως!Ειδα να μου την αλλαζουν και να την ταιζουν ξενοι την πρωτη μερα και τρελαθηκα,το ιδιο βραδυ σηκωθηκα να περπατησω.Απο χθες ολα εγω τους ειπα!

Μαλωσα με την παιδιατρο χθες βραδυ.Μεκανε να νιωσω πολυ ασχημα.Ειπε οτι ρισκαρω τη μπεμπα δευτερη φορα επειδη χθες την αφησα να πιει ξενο γαλα μονο πρωι.Εγω δεν εχω ακομα γαλα κανονικο,ξερετε,τα πρωτα υγρα.Αλλα η μπουμπου ρουφουσε ολη μερα,με δυναμη και ελεγα θαναι καλα.

Τελικα της ξαναεδωσα μπουκαλι το βραδυ αργα,θα δωσω μεχρι να εχει το στηθος μπολικο και μετα οχι.Ταυτοχρονα τη βαζω πολλες φορες στο στηθος.Μου εκανε πληγες ηδη η σκατουλα.Πολυς πονος...

Γενικα κοιμαται πολυ,κανει γκριματσες συνεχεια και λατρευει αγκαλιες και φιλια.

Εχω κοιμηθει 4 ωρες αποταν γεννηθηκε κι αυτες χθες τη νυχτα.

Σας σκεφτομαι συνεχεια,αλλα εχουμε επισκεψεις συχνα η φροντιζουμε τη μπεμπα και ο καλος μου με κοιταει σαν την παλαβη οταν γραφω με τις ωρες στο κινητο.Κι εγω λεω μα πρεπει να τους τα πω!

Ναχετε ομορφες στιγμες ολες!Ριχνετε καμια ματια στο πριβε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! ΣΤΑΛΙΤΣΑ λογικά τώρα θα έχεις γεννήσει ή θα περιμένεις σιγά σιγά! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σε λίγο να κρατάς τον μπέμπη σου αγκαλιά! THAGIΑ σευχαριστούμε που μας περιέγραψες τον τοκετό σου! Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά για σένα και τον μπέμπη σου! Και πάλι να τον χαίρεστε!!!! AURORA μου χαίρομαι που αναρρώνεις γρήγορα και που μπορείς να φροντίζεις ήδη τόσο καλά την μπεμπούλα σου!!! Μην αγχώνεσαι για το θέμα του γάλατος! Το θέμα είναι το μπεμπέ να είναι καλά και με το γάλα προσπάθησε το όσο μπορείς και ότι γίνει! Το πρωί πήγα στο ΛΗΤΩ έκανα καρδιοτοκογράφημα, η μπεμπούλα μια χαρά!!! Από συσπάσεις και πόνους τίποτα! Το βράδυ θα κάνω εισαγωγή, θα μου βάλουν υπόθετο για να μαλακώσει ο τράχηλος και αύριο θα μου βάλουν τον ορό για τους τεχνιτούς πόνους. Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα κάνουμε ότι μπορούμε να γεννήσω φυσιολογικά. Να σας πω την αλήθεια δεν με νοιάζει πια! Ξέρω ότι ο γιατρός μου θα το παλέψει αλλά αν δεν τα καταφέρει δεν με πειράζει πολύ η καισαρική. Ανυπομονώ να περάσουν αυτές οι μέρες και να έχω το μπεμπάκι μου αγκαλιά! Αυτά από μένα! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.τι κάνετε?να χαίρεστε τα μωράκια σας thagia κ aurora.stalitsa λογικά ελπίζω να έχεις γεννήσει κ να πήγαν όλα καλά.κατερίνα με το καλό εύχομαι το μωράκι σου γερό κ δυνατό να είναι όπως κ να έρθει.κ εγώ στην αρχή ήμουν μόνο υπέρ φ.τ αλλά πλέον δεν με νοιάζει καθόλου.το μόνο που με νοιάζει είναι να γεννηθεί υγιέστατη η μπέμπα μου. θα πάω κ για κούρεμα επιτέλους κ μπορεί να βαρέσω κ κανά πεντικιούρ.μια βδομαδούλα σχεδόν έμεινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες και και μπεμπακια...περιεργα τα πραγματα για μενα απο εχθες.καθε μια,ιση ωρα και για 5 λεπτα εντονος πονος και πετρωματα σε κοιλια. Σημερα καθε φορα που κουνιεται η μπεμπα ακουγεται και κατι σαν κρακ κρακ στην κοιλια μου. Πηρα τον γιατρο και μου ειπε θα με δει το απογευμα για να μου πει. Ααα και να εχω μαζι μου την βαλιτσα του μαιευτηριου...λετεεεε???♥♥♥♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια,κοιλιτσες και μωρακια :-D Aurora και Thagia σας ευχαριστουμε πολυ που μας ενημερώνεται :-D Να σας ζησουν τα αστέρια σας :-D Stalitsa μου περιμένουμε τα δικά σου νέα,ελπίζω όλα να έχουν παει τέλεια :-) Κατερινακι με ενα πόνο κούκλα μου,και εσύ. αυριο θα κρατας την ζωουλα σου αγκαλιά :-) :-) Μαρακι λες????Μακαρι κούκλα μου και εσυ με ενα πόνο!Μαρία εγώ το ευχαριστηθηκα το πεντικιουρ,ε να προσέξουμε λίγο την μαμά γτ σύντομα θα προσέχουμε μονο τα μπεμπακια :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!! σημερα λογικα θα εχουμε κι αλλον μωρακι στην παρεα.. της σταλιτσας!!! μακαρι να πανε ολα καλα.. τωρα λογικα θα το κραταει στην αγκαλια της... αν και ακουσα οτι μπορει και με προκληση ο τοκετος να διαρκεσει παρα πολλες ωρες!!!!

κατερινα ηρθε και εσενα η ωρα σου! Θετικη ψυχολογια να εχεις πανω απο ολα!

Μαρια κανε τωρα το beaute σου γιατι μετα δεν μας βλεπω και πολυ περιποιημενες για αρκετο διαστημα... κι εγω πηγα κουρευτηκα εβαψα και το μαλλι γιατι μετα δεν ξερω ποτε θα προλαβω!! αποτριχωση ευτυχως τα καταφερνω μονη μου και επισης καταφερα παρα την τεραστια κοιλια να κοψω τα νυχια των ποδιων!!! αλλα ενα βαψιματακι το ηθελα κι εγω.. εστω ενα γαλλικο να μην καλυπτεται ολο το νυχι με χρωμα!

Μαρακι μακαρι να ηρθε και εσενα η ωρα σου... Με το καλο το ραντεβου σου και μακαρι να σου χρειαστει αμεσα η βαλιτσούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα και Μαρακι περιμενουμε νεα.Σταλιτσα περιμενουμε λεπτομερειες,να σου ζησει!Ταχω λιγο χαμενα,ειναι ολα τοσο διαφορετικα,ακομα και το πως γραφω εδω σε σας.Απο αλλη οπτικη γωνια πλεον... Γερα και τυχερα και ευτυχισμενα ναναι τα μωρακια απολες μας!

Πολυ καλο που κανετε beauté,εγω να ξυριστω προλαβα!

Θελω να παω σπιτακι μου,πολυ πηγαινελα απο κοσμο στην κλινικη τελικα.Αλλιως τα υπολογιζα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου σύντομα όλες θα νοιώσουμε όλες όπως εσυ και τα αλλα κορίτσια που έχετε ηδη τα μωρακια σας στην αγκαλιά σας :-D Θέλουν όλοι να δουν την κούκλα σου ε? λογικό είναι στην αρχη,μετα θα σε αφήσουν στην ησυχία σου,θέλω να ελπιζω :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stalitsa περιμενουμε νεα σου!λογικα θα χεις το μωρακι σου αγκαλια!!maraki τελικα χρειαστηκες τη βαλιτσουλα?περιμενουμε κ δικα σου νεα.katerina με το καλο ολα να παν φυσιολογικα ευχομαι!εννοειται το μονο που εχει σημσια ειναι ναναι καλα τα μωρακια ασχετα με το τροπο που θαρθουν.maria,ονειρακι,fyn αρχισατε του καλλωπισμους ε?ετσι να προετοιμαζεστε σιγα σιγα!aurora μπραβο!αναρρωνεις γρηγορα κ ετσι θα χαιρεσαι τη μπεμπα σου!οπως λεει κ το oneiraki τωρα θα θελουν ολοι να δουν τη κουκλα σου!κ γω αυτο σκεφτομαι που θαμαι σε δημοσιο.η δικια μου απο χτες ειναι πολυ ησυχη.. thania το κανεις νακουγεται τοσο ευκολο που γεννησες χωρις επισκληριδιο που παιρνω κουραγιο.την περιτυληξη δεν την ειχαν δει δηλ?αχ κ γω θελω το μωρακι μου αλλα λογικα θαχεται γεννησει ολες μεχρι τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Ετοιμάστηκα και σε μια ωρίτσα θα πάω στο ΛΗΤΩ!!! Φοβάμαι αλλά πολύ λίγο πια! Πιο πολύ ανυπομονώ να γεννήσω την κοριτσάρα μου! Θέλω να γίνει ότι γίνει να την πάρω και να την φέρω σπίτι! Ετοίμασα την βαλιτσούλα μου, έκανα το μπανάκι μου και ξυρίστηκα. Εύχομαι να καταφέρουμε με τον γιατρό μου να γεννήσω φυσιολογικά αν όχι δεν πειράζει!!! Όπως και ναχει αύριο είναι για μένα η μεγάλη μέρα και ελπίζω ο θεούλης να είναι δίπλα μας! Θα σας γράψω σύντομα τα νέα μου. Τελικά τελευταία έφτασα για αυτήν την εβδομάδα! Να δούμε την σειρά που θα πάρετε την επόμενη εβδομάδα! Θέλω στοιχήματα!!! Εγκυούλες μου γλυκές και μανούλες σας φιλώ και θα τα πούμε σύντομα! Στείλτε μου θετική σκέψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Κατερινακι!Ολα να πανε καλα!Σου στελνουμε θετικη σκεψη!

Η μικρη κοιμαται,12 θα φαει.Το στηθος αρχισε να φουσκωνει,αυριο

περιμενω να θηλασουμε γαλατακι και οχι υγρα. 

Ερχονται ολοι να τη δουν καθε μερα και το καταλαβαινω αλλα εμεις κομματια!Θα ησυχασουμε που θα παει.Απαγορευση θα ριξω μετα στο σπιτι!

Γελαω πολυ που ριχνει κατι μικρες τσιριδες στον υπνο της.

Καληνυχτα,αυριο θαχουμε απο εδω νεα!Περιμενω να μαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου γλυκο σου εύχομαι τα πράγματα αύριο να έρθουν όπως επιθυμείς! Όπως και να έχει το σημαντικό είναι ότι αύριο θα έχεις το θαύμα σου αγκαλίτσα! Περιμένουμε νεότερα. Φιλιά πολλά :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα σου ξαναευχομαι οτι καλυτερο,με εναν πονο κυριολεκτικα.θα περιμενουμε τα νεα του μωρου σου.

kryst εχει κατεβει προς τα κατω το μωρο η οχι ακομα?μαρακι πηγες μαιευτηριο αραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο katerina περιμενουμε.maria τριτη που πηγα στο γιατρο μουπε δεν εχει κατεβει ειναι σχετικα ψηλα κ μουπε περπατημα.τωρα δεν ξερω κ πως θα το καταλαβω αν τελικα κατεβει.μουπε να με δει σε 2βδομ αλλα θα παω νωριτερα μαλλον πεμπτη τωρα να δω που βρισκομαι.πολυ ειναι 2 βδομ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου τελικά τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά στην πράξη απο την θεωρία απ'ότι καταλαβαίνω! Εύχομαι αύριο η μπέμπα να πιεί γαλατάκι της μανούλας! :-) Με τον κόσμο υπομονή, τι να τους κάνεις θέλουν και αυτοί να είναι δίπλα σας αυτές τις στιγμές! Την παίρνουν όταν έρχεται ο κοσμος; Θα ηρεμήσετε όταν πάτε σπίτι γιατί στο μαιευτήριο δεν ησυχάζεις. Περιμένουμε τα αυριανά σας νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...