Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

thagia!!! να σου ζησει!!! μπραβο κουκλα μου!! ειστε καλα και οι δυο να φανταστω! ειδες που ανησυχουσες!??! ολα τελεια πηγαν! παντα γερος και τυχερος να ειναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΜΟΝΑΧΑ!!!!!!ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΠΟΝΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ!!!ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΜΗΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia σου εγραψα και fb,λιγες ωρες διαφορα σε ολα!

Γεννησα 12.55 με καισαρικη...με ολικη ναρκωση.... Καταρχην ειμαστε πολυ καλα και εγω και η μπεμπα.52.5 εκατοστα 3930γρ!

Δευτερον...καλες μου μανουλες,ολοψυχα να μη ζησετε αυτο που εζησα... Πριν προλαβουν να βαλουν ωξυτοκινη κι ενω η μικρη ηταν καλα,μεσα σε δευτερολεπτα οι παλμοι απο 150 πηγαν 40-50.Πηγαμε να χασουμε την αγαπουλα μου.7 ατομα ετρεχαν χειρουργειο πανικοβλητα για καισαρικη αμεσως!Χρονος για επισκληριδιο δεν υπηρχε,μου ειπαν σε κοιμιζουμε.Ρωτησα μονο το γιατρο αν την προλαβαινουμε,ειπε μην ανησυχεις θα την προλαβουμε,ειπα πειτε στον αντρα μου ειμαι καλα και εχασα τις αισθησεις μου.

Οταν ξυπνησα 1.5 ωρα αργοτερα εβαλα τα κλαματα και ρωτουσα αν ειναι καλα.Φοβηθηκα μη μου πουν ψεμματα.Αλλα ολα καλα!

Μου την εφεραν στις 5,εμεινε θερμοκοιτιδα πριν.

Τη βαζω στο στηθος καθε 4 ωρες,παιρνει τις λιγες σταγονες υγρου που εχω και μετα τρωει γαλα απο μπουκαλι.Λαιμαργη,μεγαλο παιδι!

Την εχω διπλα μου.Ησυχη αλλα με πεισμα οταν θελει κατι.

Με τραβαει λιγο η κοιλια αλλα με τα παυσιπονα ειμαι τελεια.Εκανα και βηματα ορθια!

Σταλιτσα και Κατερινα συντομα θα εχετε αγκαλια τα νινακια.

Φιλια σε οοοολες!Ειμαι πολυ καλα τωρα και σας ευχομαι τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου πέρασαν τα άσχημα!Σημασία εχει οτι και οι δυο είστε καλά!Να της δώσεις ενα ρουφηχτο φιλακι απο μένα της μικρής σου!! Γερο και τυχερό να είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia μου να σας ζησει κ να ειναι παντα γερό!!!! Aurora μου εισαι πολυ δυνατη κοπέλα μου!!! Να σας ζήσει το αγγελούδι σας!! Lalluna εύχομαι να εχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! Εγω κορίτσια μου ακομη περιμένω τον μπέμπη μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa μου θα ερθει ο μπεμπης οπου να'ναι :-D Θα γεμίσουμε μπεμπακια :-D :-D Ανυπομωνω να περάσουν οι μέρες να πάρω και εγώ τον δικο μου αγκαλιά :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora μου να σας ζησει η μικρη.. Τελος καλο ολα καλα... Μακαρι να μην τον ειχες περασει ολο αυτον τον πανικο αλλα το αποτελεσμα σε αποζημειωνει.. Να ειναι παντα γερη και δυνατη και φαγανη οπως τωρα!Ευχομαι και εσυ να αναρρωσεις γρηγορα απο την καισαρικη ,Να μας φιλησεις την μπεμπουλα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aurora μου να σου ζησει η μπεμπα!!κοριτσαρος!!φανταζομαι την αγωνια σου εγω τα διαβασα κ αγχωθηκα!ολα πηγαν καλα δοξα το θεο κ εχεις τη μπεμπουλα σου αγκαλια γερη κ δυνατη!!καλη αναρρωση!laluna σου ευχομαι μια καλη κ τελειωμηνη εγκυμοσυνη!maraki μια βδομ το πολυ κ για σενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να ναι καλοτυχα, καλα σαράντα να χετε. ..Νίκη μου την πρωτιά την έχεις εσύ και μετά είμαι εγώ και ας βγήκαν λίγο βιαστικά τα μωράκια μας γιατί κανονικά και εμείς αυτόν τον μήνα θα γεννουσαμε....αλλά όλα καλά αφού είναι γερά. ..εμένα χρειαστηκε να μείνει και για λίγες ώρες στην θερμοκοιτίδα γιατί βγήκε απότομα και έχασε θερμοκρασία συν το σοκ που έπαθε. Και εγώ γέννησα χωρίς επισκλοιριδιο δεν κάνουν έτσι κι αλλιώς εδώ στο δημόσιο, ούτε ράμματα δεν έκανα σε αυτήν την γέννα, να θυμίσω οτι ήταν η τέταρτη εγκυμοσύνη. .Στα κορίτσια που έχουν σειρά εύχομαι πραγματικά με έναν πόνο και πάνω απο όλα να γεννήσετε γερά μωράκια και να στε και εσείς γερες και δυνατές για να τα μεγάλωσετε σωστά. ...αφού γεννήσετε μετά θα μιλάμε για τα μωράκια μας. Σας φιλώ όλες και εγώ και η μπουμπου μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! ΝΙΚΗ μου τι είναι αυτά που λες? Μετά τους διαλόγους που έχουμε κάνει νομίζω ξέρεις πόσο νοιάζομαι για τα διδυμάκια και σε καμιά περίπτωση δεν θα έλεγα κάτι τέτοιο. Πραγματικά στεναχωρήθηκα τώρα. Εννοούσα αυτό που είπε το ΟΝΕΙΡΑΚΙ πρωτιά στο ντέρμπι της εβδομάδας! Τα δικά σου μωράκια είναι εκτός συναγωνισμού γιατί έχουν κερδίσει την πρωτιά εδώ και πολύυυυυυυυυυυ καιρό και μάλιστα διπλή. Λυπάμαι που δεν σου έδωσα να καταλάβεις σωστά αλλά καμιά φορά στο γραπτό λόγο γίνονται παρανοήσεις. Δεν υπάρχουν κανονικά και μη κανονικά μωρά! Εσύ άλλωστε έχεις κερδίσει και τον δεύτερο αγώνα γιατί έχεις ήδη δύο μωράκια!!! Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοούσα γιατί πραγματικά λυπήθηκα πολύ μόλις διάβασα τι έγραψες. Και πάλι συγνώμη πάντως. THAGIA μου να σας ζήσει και να τον χαίρεστε!!! Συγχαρητήρια για την γρήγορη και γέννα σου! Περιμένουμε φωτογραφία του μπεμπάκου! AURORA μου τι πέρασες κοπέλα μου? Πόσο πολύ θα φοβήθηκες? Τέλος πάντων σημασία έχει ότι το μωρό είναι καλά και συ το ίδιο! Να σου ζήσει και να την καμαρώσεις όπως ποθείς!!!!!! Εύχομαι όλα από εδώ και στο εξής να είναι καλά!!! Περιμένουμε και άλλα νέα ατπην μπεμπούλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LALUNA καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι μέσα απτην καρδιά μου!! ΙΩΑΝΝΑ όπως εξήγησα και πιο πάνω εννοούσα την πρωτιά αυτής της εβδομάδας που τελικά μας την πήρε η THAGIA!!! Γενικά η Νίκη πρώτη και συ δεύτερη!!! Ναναι καλά όλα τα μωράκια να γεννήσουμε όλες με το καλό και μετά θα έχουμε καινούργια άγχη!! Εγώ όπως και η ΣΤΑΛΙΤΣΑ τίποτα ακόμη οπότε λογικά θα μπω με πρόκληση το Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα και απο μενα!για να μην παρεξηγηθω εννοειται δε γκρινιαζω ουτε τη λεω σε καμια.αλλωστε εδω μεσα εχουμε πει τοοοοοσα που γιαμενα τουλαχιστον ηταν και ειναι η ψυχοθεραπεια μου!!!απλα μια παρατηρηση εκανα!!!αντε αντε ξεκινησε το ντομινο!!!λοιπον.οσες θηλαζετε και εμεις που δινουμε μπιμπερο φανταστειτε εικονα.τα μωρα αγκαλια να τρωνε κι εμεις να γραφουμε εδω!!!χαχαχχαααα!!!!

και παλι να ζησουν ολα τα μωρακια που ηρθαν στον κοσμο και με το καλο τα υπολοιπα!!!!

και ειπαμε οποια θελει σεμιναρια αλλαγης πανας εδω ειμαι!!!εχω μειωσει και το χρονο μου!!!!σε 30΄΄ ετοιμος ο ποπος!!!!!Ι

ΙΩΑΝΝΑ εμεις ασε κατσαμε 64 μερες μεσα αλλα πια δε θυμαμαι τιποτα!!ολα καλα.

φιλια σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! ΝΙΚΗ μου τι είναι αυτά που λες? Μετά τους διαλόγους που έχουμε κάνει νομίζω ξέρεις πόσο νοιάζομαι για τα διδυμάκια και σε καμιά περίπτωση δεν θα έλεγα κάτι τέτοιο. Πραγματικά στεναχωρήθηκα τώρα. Εννοούσα αυτό που είπε το ΟΝΕΙΡΑΚΙ πρωτιά στο ντέρμπι της εβδομάδας! Τα δικά σου μωράκια είναι εκτός συναγωνισμού γιατί έχουν κερδίσει την πρωτιά εδώ και πολύυυυυυυυυυυ καιρό και μάλιστα διπλή. Λυπάμαι που δεν σου έδωσα να καταλάβεις σωστά αλλά καμιά φορά στο γραπτό λόγο γίνονται παρανοήσεις. Δεν υπάρχουν κανονικά και μη κανονικά μωρά! Εσύ άλλωστε έχεις κερδίσει και τον δεύτερο αγώνα γιατί έχεις ήδη δύο μωράκια!!! Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοούσα γιατί πραγματικά λυπήθηκα πολύ μόλις διάβασα τι έγραψες. Και πάλι συγνώμη πάντως. THAGIA μου να σας ζήσει και να τον χαίρεστε!!! Συγχαρητήρια για την γρήγορη και γέννα σου! Περιμένουμε φωτογραφία του μπεμπάκου! AURORA μου τι πέρασες κοπέλα μου? Πόσο πολύ θα φοβήθηκες? Τέλος πάντων σημασία έχει ότι το μωρό είναι καλά και συ το ίδιο! Να σου ζήσει και να την καμαρώσεις όπως ποθείς!!!!!! Εύχομαι όλα από εδώ και στο εξής να είναι καλά!!! Περιμένουμε και άλλα νέα ατπην μπεμπούλα σου!

[smilie=sign10.gif] [smilie=sign10.gif] [smilie=sign10.gif] [smilie=sign10.gif] [smilie=sign10.gif] [smilie=sign10.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif] [smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα είναι μία διφορετική μέρα για μένα!!! Αύριο στις 7 το πρωί θα μπω να κάνω πρόκληση!! Δεν σας το κρύβω ότι έχω αρκετό άγχος!! Μακάρι να έβγαινε μόνος του ο μπέμπης αλλά δεν θέλει!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ,

πως ειστε σημερα?? οι νεες μανουλες θα κανουν καιρο να εμφανιστουν ξανα...

Νικη και Ιωαννα εσεις σαν πιο εμπειρες( και χρονικα και ποσοστικα..) θα μας δινετε παντα συμβουλες\!! Εμεις δεν θα ξερουμε τι μας γινεται..

Κατερινα και Stalitsa μακαρι τα μωρακια να δραστηριοποιηθουν οσο το δυνατον γρηγοροτερο!!!

Laluna ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!!κι εμεις εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις..

εμενα κοριτσια η ψυχολογια μου απο χτες ειναι χαλια χωρις λογο... Συνεχεια κλαιω και δεν μπορω να σταματησω...Αμαν αυτες οι ορμονες...Αντε να ερθει η μπεμπα για να μην προλαβαινω να σκεφτομαι βλακειες και να κλαιω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.τι κάνετε?thagia κ aurora να σας ζήσουν τα μωράκια σας.γερά κ καλότυχα.σημασία έχει να είναι καλά τα μωράκια μας.lalluna με το καλό,καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι.εγώ έχω άγχος γενικά γιατί η μπέμπα μου αυτή την βδομάδα δεν είναι πολύ κινητική όπως μέχρι τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!πο πο νεα!!!τέλεια!!!AURORA και THAGIAνα σας ζήσουν τα μπεμπίνια σας πάντα γερά και δυνατά!!!Δόξα το Θεο σας πήγαν όλα καλά!!!Stalitsa μου μην έχεις άγχος όλα καλά θα πάνε ασε που δεν ξέρεις μέχρι αυριο το πρωι έχεις τόσες ώρες μπροστά σου μπορεί ο μπέμπης να κάνει την εκπληξη!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aurora και Thagia να σας ζήσουν τα παιδάκια σας! Γερά και τυχερά να είναι σ' όλη τους την ζωή! Aurora μου είμαι σίγουρη ότι η μπέμπα θα σε βοηθήσει να ξεχάσεις σύντομα αυτή την εμπειρία που πέρασες κατά την διάρκεια του τοκετού. Thagia χωρίς επισκληρίδιο ρε θηρίο, μπράβο! Μου ακούστηκε σαν τον ιδανικό τοκετό, άντε και στα δικά μας! Πόσο γεννήθηκε το αντράκι σου, έπεσε μέσα ο υπέρηχος? Maria μην σε αγχώνει καθόλου το βάρος του μωρού σου και εμένα μικρόυλης είναι 2550, το σημαντικό είναι να είναι γερό. Παίρνει βέβαια 210 γραμμάρια την εβδομάδα και έχουμε άλλες 2 εβδομάδες μπροστά μας, οπότε θα φτάσουμε τα 2700 αλλά και με λιγότερο βάρος να γεννηθεί μην ανησυχείς. Μην ξεχνάς ότι το κάθε μωρό είναι ξεχωριστό και έχει τον δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Lallouna μου σε ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές! Σου εύχομαι και εγώ με την σειρά μου μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Να μας γράφεις τα νέα σου.. Niki και Ioanna πολλά φιλάκια στα μωρά σας που είναι πολύ δυνατά παιδιά, μαχητές! Δεν σας ξεχνάμε ποτέ και φυσικά τα πρωτεία τα έχετε εσείς. Άντε να γεννήσουμε όλες να μιλάμε για τα μωράκια μας μετά! Stalitsa αύριο τέτοια ώρα θα έχεις το μωρό σου αγκαλιά, μεγάλη στιγμή, αυτό να σκέφτεσαι και όλα θα πάνε καλά! Μετά παίρνει σειρά το Κατερινάκι και μετά ποιος έχει σειρά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...