Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ηρθα κι εγω με νεα... Επεσαν τα αμνιακα στο 6 απο 10 που ηταν.Το οριο ειναι 5.Τεταρτη πρωι θα με ξαναδει και αν εχουν πεσει παμε για προκληση.Μεχρι Κυριακη θαχω γεννησει.Η μικρη προσπαθει να εμπεδωθει και δεν τα καταφερνει.Βλεπουμε την κοιλια μια ψηλα μια χαμηλα.Αρα η ειναι μεγαλο το κεφαλι και μικρο το ανοιγμα η κατεβαινει με λαθος κλιση.Επομενως αν η προκληση δεν παει καλα και δυσκολευτω θα κανουμε καισαρικη.Ετσι απλα μου ηρθαν στο προγραμμα και η προκληση και η καισαρικη,που ηθελα να αποφυγω.Ομως Πεμπτη με Κυριακη θαρθει η μπεμπα μου.Σταλιτσα,Κατερινα ντερμπυ τωρα,μαζι θα "τρεχουμε".

Fun ο γιατρος ειναι οντως μαστορας στο κοψε ραψε,ευτυχως!

Λες να γεννηθει οντως 17 και ναχει δικιο ο αντρας σου;;

Κι εγω τον καλο μου θελω μαζι μου ειλικρινα,θαμαι οκ αν λειψει απτη δουλεια

και ειναι σπιτι μαζι μας!Σε φανταζομαι κλαμα με τα μωρακια!Κι εγω θα πλανταζα σιγουρα!

Μεγαλη αυτη η εβδομαδα...εξελιξεις!Μεπιασε απροετοιμαστη το σημερινο.Α!Και κατι αλλο... 3800-4000 υπολογισε σημερα τη μπεμπα!Και ψηλη επισης!Την βλεπω την καισαρικη ναρχεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

aurora συνταρακτικα τα νεα σου!! ειδες η 40 εβδομαδα??Σκεψου τα θετικα της καισαρικης...1) εκει κατω θα συνεχισεις να εισαι μια κουκλα 2) οχι αιμοροιδες 3) λιγοτερο αιμα 4) θα ξεμπερδεψεις σε μιση ωρα...

ασε ομως που μπορει η μπουμπου να σου κανει καμια εκπληξη  να παρει φορα και να εμπεδωθει...

Εγω παντως ειμαι ετοιμη για διαδικτυακο κερασμα και απο τις 3 σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun, Stalitsa και Aurora τι ωραία νέα από τα μπεμπάκια σας!! όλες ξέρετε το τέλος εκτός από μένα... Τετάρτη ίσως μου πει ανάλογα πως θα τα δει τα πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thagia αν θες να σου ριξουμε και σενα τα χαρτια να σου πουμε το φλυτζανι ή κατι τελος παντων!! τεταρτη δεν μπορει.. θα κανει μια προβλεψη και ο δικος σου γιατρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τελιώνουν τα ψέματα. Η ώρα πλησιάζει! Μου τι δίνει που όλο και περισσότερες θα μπούμε με πρόκληση αλλά τα μωρά μας μάλλον είναι τεμπέλικα! Απτο άγχος μου δεν πολυκοιμάμαι και είμαι μεστα νεύρα. Εσείς πώς είστε ψυχολογικα? Aurora και Σταλίτσα όντως έχουμε ντέρμπι!!! Σχετικά με την πρόκληση ξέρετε αν πονάει και τι πιθανότητες έχουμε για καισαρική; Σήμερα θα πάω πάλι λητώ να με δει ο γιατρός αλλά ξέρω ότι δεν έχω καθόλου συσπάσεις. Κορίτσια πως σας φαίνεται που είμαι στις μέρες μου και δεν έχουν αρχίσει συσπάσεις?Θα σας ξαναγράψω αργότερα. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τελιώνουν τα ψέματα. Η ώρα πλησιάζει! Μου τι δίνει που όλο και περισσότερες θα μπούμε με πρόκληση αλλά τα μωρά μας μάλλον είναι τεμπέλικα! Απτο άγχος μου δεν πολυκοιμάμαι και είμαι μεστα νεύρα. Εσείς πώς είστε ψυχολογικα? Aurora και Σταλίτσα όντως έχουμε ντέρμπι!!! Σχετικά με την πρόκληση ξέρετε αν πονάει και τι πιθανότητες έχουμε για καισαρική; Σήμερα θα πάω πάλι λητώ να με δει ο γιατρός αλλά ξέρω ότι δεν έχω καθόλου συσπάσεις. Κορίτσια πως σας φαίνεται που είμαι στις μέρες μου και δεν έχουν αρχίσει συσπάσεις?Θα σας ξαναγράψω αργότερα. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τελιώνουν τα ψέματα. Η ώρα πλησιάζει! Μου τι δίνει που όλο και περισσότερες θα μπούμε με πρόκληση αλλά τα μωρά μας μάλλον είναι τεμπέλικα! Απτο άγχος μου δεν πολυκοιμάμαι και είμαι μεστα νεύρα. Εσείς πώς είστε ψυχολογικα? Aurora και Σταλίτσα όντως έχουμε ντέρμπι!!! Σχετικά με την πρόκληση ξέρετε αν πονάει και τι πιθανότητες έχουμε για καισαρική; Σήμερα θα πάω πάλι λητώ να με δει ο γιατρός αλλά ξέρω ότι δεν έχω καθόλου συσπάσεις. Κορίτσια πως σας φαίνεται που είμαι στις μέρες μου και δεν έχουν αρχίσει συσπάσεις?Θα σας ξαναγράψω αργότερα. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα ουτε εγω εχω συσπασεις για τοκετο.Μονο τις Μπραξτον Χικς που προετοιμαζουν τη μητρα.Καποιες γυναικες τις εχουν και δεν τις νιωθουν καν.

Κι εμενα μου τη σπαει που παμε τοσες για προκληση αλλα πραγματικα τα μωρα δεν εχουν ορεξη να βγουν!Περιεργο που ειμαστε τοσες στις μερες μας και δεν ξεμυταει κανενα νινι.

Για την προκληση που λες εχω ακουσει οτι οι συσπασεις πονανε λιγο παραπανω αλλα θα κανεις επισκληριδιο αρα μην σκας.Τωρα για καισαρικη ειναι καπου 60-40 αν δεν κανω λαθος αλλα αν δεν υπαρχει αλλος λογος οι πιθανοτητες μειωνονται.

Fun συνταρακτικα νεα δε λες τιποτα!Ευχαριστω για τις θετικες σκεψεις,οντως τα σκεφτομαι και αυτα!Το κερασμα ερχεται!

Thagia σε περιμενουμε,θα ξερεις κι εσυ Τεταρτη,αντε να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.τι κάνετε?διαβάζω τρελά νέα.aurora πλησιάζει η ώρα.stalitsa τίποτα ακόμα?πραγματικά πολλές είμαστε για πρόκληση.για να δούμε πόσες θα την παλέψουμε με φ.τ κ πόσες με κ.τ?εχθές ο γυναικολόγος βγήκε στο σαλόνι όταν ήμουν μέσα κ είπε στην μαμά μου οτι μπορεί στις 16 που θα με δει αν έχω διαστολή να με βάλει στις 17 αντι για 20.το θέμα είναι οτι εμένα δεν μου είπε τίποτα κ θα αγχωθώ αν ξαφνικά μου πει αύριο μπαίνεις πχ.η αλήθεια είναι οτι θέλω οσο πιο νωρίς γίνεται.θέλω να κρατήσω την μπέμπα μου αγκαλιά γερή κ δυνατή. κορίτσια εκτός απο όταν έχετε συσπάσεις γενικά υπάρχουν στιγμές που είναι για αρκετή ώρα σκληρή η κοιλίτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια?αποτι διαβαζω μεχρι το τελος της βδομ θαχουμε αλλα τρια νινακια στη παρεα!!katerina stalitsa aurora με το καλο με οποιο τροπο κ ναρθουν δεν εχει σημασια ναναι γερα μονο!!maria εμενα ειναι κ μαλιστα αυτες τις 2-3μερες εχω κ αρκετα πονακια κ δυσπνοια οποτε εκλεισα σημ ραντεβου αντι για πεμπτη να δουμε πως παμε.οταν λεμε βαριες δουλειες τι εννουμε γιατι εγω τελευταια απολα κανω κ δεν θελω ναχω καν ξαφνικο.thagia αυριο θα ξερεις κ συ περιπου ποτε.fun λες να ισχθει η ημερομηνια πουσουπαν??να μας κανει κ μας καμια προβλεψη.sofari ηρθε ο καιρος για βολτες!!στο δημοσιο μουπε μια φιλη τοχεις συνεχεια στο δωματιο αλλα κ γω ανησυχω οπως λετε για τα μικροβια των επισκεπτων.οσο για τα λεφτα φσσσσ για ποτε φευγουν!! :) κ οσο για καυγαδες ουουυυ σημ παλι ειχα με τον αντρα μου εγω γενναω αυτος με φαινεται εχει τα ορμονικα του :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια συνεχεια σκληραινει η κοιλια μου και για αρκετα λεπτα κιολας.Αυτες ειναι οι προπαρασκευαστικες συσπασεις Μπραξτον Χικς.Κατα ταλλα η κοιλια ειναι πετρα οταν τεντωνεται και σπρωχνει η μπουμπου μου...

Τωρα εισαι προετοιμασμενη και ξερεις οτι ισως μπεις 17.Κι εγω ειμαι υποψιασμενη για αυριο μεθαυριο γιατι ζητησε να με δει αυριο πρωι πριν απολα τα ραντεβου του.......

Κρυστ κι εγω αναρωτιομουν τι εννοουμε βαριες δουλειες κι εκανα λιγο απολα.Μονο βαρη δε σηκωνω δε ρισκαρω καμια αποκολληση.Να μας πεις κι εσυ τα νεα σου μετα!Και ηρεμα με τον αντρα σου,τωρα πρεπει ναστε ενα!Εγω με οποιον και να σφαχτω το παλευω,με τον αντρα μου δε θα την παλευα!

Εμαθα κατι τελειο πριν λιγο!Στα δικλινα εδω δε βαζουν αλλο ατομο και θαμαστε πριβε!Υπεροχο νεο!fun ειχες δικιο οταν ειχες πει μονοκλινα,αυτο εννοουσε η συγγενης σου.Τι κλαμα εχω να ριξω απο συγκινηση και χαρα.... Τι ρεζιλικι θα πεσει!... Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

κι εμενα σφιγγει η κοιλια μου οταν τεντωνεται η μπουμπου! Τις συσπασεις που εγραψε ο υπερηχος τις ενιωσα σαν μαλακους πονους περιοδου και εσφιγγε λιγο κατω χαμηλα η κοιλια μου και ανεβαινε το σφιξιμο ως τον αφαλο μου! Τετοια πονακια εχω κι αλλες φορες μεσα στη μερα απλα συνηθως δεν τα καταλαβαινω γιατι κινουμαι η κανω δουλιτσες.. εκει τα καταλαβα καλα γιατι ημουν ξαπλα ..

Χτες βραδυ ειχα πονακια και ετοιμασα και τα πραγματα της μπεμπας .. αν αφησω τον καλο μου να φερει οτι θελει για την εξοδο της απο το μαιευτηριο θα βγει το παιδι σαν κλοουν!

Ειδες aurora μου .. αρχισαν και τα ευχαριστα!!! σκεψου οτι εδω για να πας σε μονοκλινο( να εισαι μονη και να εχεις δλδ και συνοδο...) κατω απο 1500 δεν πεφτεις!!! Αρα να και ενα καλο της κλινικης σας!!!

kryst κανε υπομονη... Οντως και οι αντρες περνανε τα δικα τους στην φαση της εγκυμοσυνης... και ακομα δεν εχουν καταλαβει οτι σε λιγο δεν θα τους δινουμε και πολυ σημασια.....

Μαρακι ειτε 17 ειτε 20 το βασικο ειναι οτι ηρθε η ωρα!!!! και θα γινεις σε λιγες μερες μια πολυ ευτυχισμενη μανουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα γεμίσουμε νινακιαααα!!!Άντε με το καλό κορίτσια μου!!!Κανονιστε να έχετε μαζί σας κινητά,tablet, laptop να μας ενημερωνεται,μην γεννησουμε και εμείς απο την αγωνια :-p Συσπάσεις και πετρώματα εγώ δεν καταλαβαίνω καθόλου, πόνους περιόδου μπορεί να εχω 1-2 όλη μέρα.Aurora ωραίο νεο αυτό που εμαθες για την κλινική :-D /Kryst μου και αυτοι ανχωνονται,ειδικα όσο πλησιάζει η μερα,οποτε δείξε κατανόηση :-p Fun εγχ έχω βάλει ηδη τα ρουχα του μικρού στην βαλίτσα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μιλάμε για πραγματικό ντέρμπυ, για να δούμε ποια θα είναι η πρώτη του Μαιου? Το μόνο σίγουρο είναι ότι το τέλος της εβδομάδας θα μας βρεί με μωράκια στην παρέα μας!!! Είναι απίστευτο!!! Katerina, Aurora, Stalitsa να σκέφτεστε θετικά, να σκέφτεστε την στιγμή που θα πάρετε τις ζωούλες σας αγκαλίτσα για πρώτη φορά! Όλα καλά θα πάνε! Kryst οι άντρες μας έχουν πολύ άγχος που δυστυχώς σαν άντρες δεν εξωτερικεύονται και το βγάζουν πολλές φορές με λάθος τρόπο, αλλά πίσω από αυτή την συμπεριφορά πιστεύω ότι κρύβεται αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα στο ΛΗΤΩ σήμερα και η μπέμπα μου είναι μια χαρούλα. Από συσπάσεις τα ίδια όπως τα ξέρετε... Αν δεν ξεκινήσει τοκετός την παρασκευή τη νύχτα μπαίνω μέσα. AURORA λες να σε βάλει αύριο κιόλας? Έχει μεγαλώσει η μπέμπα και ίσως δεν θέλει να την αφήσει άλλο! Καλύτερα που θα είσαι μόνη σου στο δωμάτιο! THAGIA περιμένουμε νέα σου! ΣΤΑΛΙΤΣΑ είμαι σίγουρη πως κρατάς με το ζόρι τον μπέμπη για να γεννήσουμε μαζί όλα τα άλλα είναι ψέματα! ΜΑΡΑΚΙ εγώ που και που νιώθω ελαφρώς σκληρή την κοιλιά αλλά όχι κάτι φοβερό! Μακάρι να μου έρθουν συμπτώματα! Kryst έχεις δίκιο ας γεννηθούν όπως ναναι αρκεί να είναι καλά! Απλά έχω φοβερή φοβία με τα νοσοκομεία γιατί ποτέ δεν έχει τύχει να χειρουργηθώ. Είναι η πρώτη φορά για όλα και έχω τρομοκρατηθεί είναι η αλήθεια! FUN πραγματικά αν τους αφήναμε να ντύσουν τα μωρά τουλάχιστον θα γελούσαμε πολύ!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ μακάρι να μπορώ να σας γράψω απτο μαιευτήριο!!! Νομίζω την βαλίτσα μου την έχω έτοιμη αλλά να σας πω τι έχω βάλει να μου πείτε αν έχω ξεχάσει κάτι? Πιτζάμες, νυχτικό, ρόμπα, παντόφλες, σαγιονάρες, επιθέματα στήθους, σαμπουάν, αφρόλουτρο, καλλυντικά, ξεβαφτικά μαντηλάκια, οδοντόκρεμα, οδοντόβουρτσα, πετσέτα προσώπου, μαντηλάκια dettol, αποσμητικό, τις εξετάσεις μου, το βιβλιάριο, το πιστοποιητικό γάμου και οικογενειακής κατάστασης, ρούχα μωρού για έξοδο, ρούχα για την έξοδο, εσώρουχα, σουτιέν θηλασμού, βούρτσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια εχω βαλει και καλυμματακια τουαλετας μιας χρησης αφου δεν θα ειμαι σε μονοκλινο και μου ειπαν και οτι αν εχω ραμματα καλυτερα να σκουπιζομαι οταν πηγαινω τουαλετα με χαρτοβαμβακα και οχι με χαρτι υγειας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια εγώ θα πάρω και λανολινη μαζι,σκέφτομαι να αρχισω να την χρησιμοποιώ απο τώρα, λένε οτι βοηθαει.Καλύμματα τουαλέτας πήρα και εγώ όπως και πάνες αγκαλιας και πετσετακια για γουλιτσες για το μωρο.Πετσέτες μονο δεν εχω πάρει μιας και δίνουν εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!γυρισαμε απο το γιατρο ειμαστε κ μεις ακομα σχετικα ψηλα παρολο που χω αρκετα πονακια κ συσπασεις τελευταια. θελει περπατημα.η μπεμπα στα 3100.οσο για την βαλιτσα εγω πηρα  ολη τη προικα του μωρου!καλυμματα τουαλετας που εχουν?κ χαρτοβαμβακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετοιμη και η μπεμπα σου Κρυστ!Μπραβο!

Αυριο 9 το πρωι θα παω γιατρο να δουμε τι κανουμε...

Καλη επιτυχια με τις βαλιτσουλες σας!

Κατα ταλλα δυο λεξεις... Εχω αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω μολις γυρισα. 3.200 η κυρια.. αντε λεει η γιατρος να βγαινουμε σιγα σιγα... πολυ περπατημα μου ειπε γιατι δεν εχει εμπεδωθει ακομα.

aurora μην εχεις αγχος!!! ειπαμε ολα καλα θα πανε!! happy thoughts!!!

kryst αντε και συ ετοιμη!!! χαρτοβαμβακα εχει το σουπερ μαρκετ και τα καλυματακια τα πηρα απο το τζαμπο αλλα νομιζω εχουν και τα σουπερ μαρκετ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας διαβαζω κι αγχωθηκα!! Εγω σημερα εχω ενα προαισθημα, ο μπεμπης ειναι ανησυχος κ με πιεζει χαμηλα σαν να θα με κανει να κατουρησω! Ελουσα μαλλακια, ξυριστηκα κ ειμαι ετοιμη για αυριο το πρωι! Μακαρι να μου πει: γεννας!! Θα μπω να σας γραψω για οτι νεοτερο! Σας φιλω ολες! ΥΓ:ηθελα να γραψω ξεχωριστα για την καθεμια αλλα δε θυμαμαι με τοσα που διαβασα, μη μου θυμωσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kryst και Fun ολα καλα με τα μωρακια σας!!! Aurora και Thagia αυριο ειναι η σειρά σας για γιατρό. Thagia κ εγω εχω εντονα πονακια κ νιωθω χαμηλα τον μπέμπη! Πριν εκανα μπάνιο, λουστηκα, ξυριστηκα κ αναμενω μηπως κ γίνει τιποτα! Αντε να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τι κάνετε; όλη τη νύχτα με έκαιγε η κοιλιά μου σαν τους πόνους περιόδου. Αυτές είναι οι συσπάσεις; τώρα μου πέρασε πάντως. Χθες περπάτησα αρκετά. Μήπως ήταν απαυτό; kryst, fun μια χαρά προχωράτε! Aurora έχω αγωνία τι θα σου πει ο γιατρος! Thagia μακάρι να έρθει ο μπέμπης σου σύντομα! Σταλίτσα μου εγώ όπωςείπα είχα πόνους περιόδου αλλά δεν ξέρω αν αυτό δείχνει κάτι! Πονάς όλη μέρα ή κυρίως τη νύχτα? Εμένα πάλι θα με δει ο γιατρός το μεσημέρι. Με τρώει το άγχος μου γαμώτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...