Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μηπως ειναι ιδεα μου?


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας! :wave: Θελω να μοιραστω μαζι σας την αγωνια μου γιατι δεν εχω με κανεναν αλλο να το συζητησω καθως δεν ειμαι σιγουρη και δεν θελω να ξεσηκωθει κανεις.. Λοιπον, ειμαι αρραβωνιασμενη και με τον συντροφο μου δεν χρησημοποιουμε προφυλαξη( το κλασσικο τραβηγμα :P)

Λοιπον, απο στις 30/7 περιμενα περιοδο. τελικα ηρθε 1 αλλα κρατησε μονο 3 μερες (μονο τη μια εβγαλα λιγο αιμα.Τις αλλες 2 ουτε στο εσωρουχο δεν εβγαινε)! Εν τω μεταξυ ομως εγω απο τις 20/7 ειμαι χαλια εχω ζαλαδες, ναυτιες, πρηξημο πολυ κοιμαμαι περισσοτερο και τραβηγματα σαν πονους περιοδου ακομη και μεχρι σημερα! Ειχα παρει ενα τεστ 2-3 μερες μετα την "περιοδο" αλλα βγηκε αρνητικο! Τι να πω, περιμενω την παρασκευη να κανω μια χοριακη να σιγουρευτω αλλα εχω πολυ αγχος.. δεν κρατιεμαι.! Πειτε μου βρε κοριτσια υπαρχει περιπτωση η μαλλον ιδεα μου ειναι?? :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας! :wave: Θελω να μοιραστω μαζι σας την αγωνια μου γιατι δεν εχω με κανεναν αλλο να το συζητησω καθως δεν ειμαι σιγουρη και δεν θελω να ξεσηκωθει κανεις.. Λοιπον, ειμαι αρραβωνιασμενη και με τον συντροφο μου δεν χρησημοποιουμε προφυλαξη( το κλασσικο τραβηγμα :P)

Λοιπον, απο στις 30/7 περιμενα περιοδο. τελικα ηρθε 1 αλλα κρατησε μονο 3 μερες (μονο τη μια εβγαλα λιγο αιμα.Τις αλλες 2 ουτε στο εσωρουχο δεν εβγαινε)! Εν τω μεταξυ ομως εγω απο τις 20/7 ειμαι χαλια εχω ζαλαδες, ναυτιες, πρηξημο πολυ κοιμαμαι περισσοτερο και τραβηγματα σαν πονους περιοδου ακομη και μεχρι σημερα! Ειχα παρει ενα τεστ 2-3 μερες μετα την "περιοδο" αλλα βγηκε αρνητικο! Τι να πω, περιμενω την παρασκευη να κανω μια χοριακη να σιγουρευτω αλλα εχω πολυ αγχος.. δεν κρατιεμαι.! Πειτε μου βρε κοριτσια υπαρχει περιπτωση η μαλλον ιδεα μου ειναι?? :cry:

Καμια ρε κοριτσια??? Πειτε μου και με εχει φαει η αγωνια... x_x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σαννυ!! Κοιταξε δεδομενου οτι ο συντροφος σου δεν "τελειωσε" μεσα σου, οι πιθανοτητες για εγκυμοσυνη ειναι μικρες κατα τη γνωμη μου. Τωρα βεβαια, η μια μονι μερα περιοδος και μετα τιποτε, θα μπορουσε να μαρτυραει κατι σε εγκυμοσυνη, αλλα παλι, μαλλον θεωρω οτι προκειται για καποια ανωμαλια της περιοδου- τωρα με τα μπανια ας πουμε- παρα πιθανη εγκυμοσυνη. Τα τραβηγματα τυπου πονοι περιοδου, θα μπορουσαν να μαρτυρουν καποια εγκυμοσυνη, αλλα για ζαλαδες και τετοια που λες, ειναι πολυ νωρις να εχουν εκδηλωθει..ΑΝ παλι δεν σου ερθει περιοδος, εισαι ηδη στις 20 μερες καθυστερηση, θα εκανα σιγουρα μια χοριακη που ειναι αλανθαστη, και μετα θα επισκεπτομουν το γιατρο μου! Καλη επιτυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σαννυ!! Κοιταξε δεδομενου οτι ο συντροφος σου δεν "τελειωσε" μεσα σου, οι πιθανοτητες για εγκυμοσυνη ειναι μικρες κατα τη γνωμη μου. Τωρα βεβαια, η μια μονι μερα περιοδος και μετα τιποτε, θα μπορουσε να μαρτυραει κατι σε εγκυμοσυνη, αλλα παλι, μαλλον θεωρω οτι προκειται για καποια ανωμαλια της περιοδου- τωρα με τα μπανια ας πουμε- παρα πιθανη εγκυμοσυνη. Τα τραβηγματα τυπου πονοι περιοδου, θα μπορουσαν να μαρτυρουν καποια εγκυμοσυνη, αλλα για ζαλαδες και τετοια που λες, ειναι πολυ νωρις να εχουν εκδηλωθει..ΑΝ παλι δεν σου ερθει περιοδος, εισαι ηδη στις 20 μερες καθυστερηση, θα εκανα σιγουρα μια χοριακη που ειναι αλανθαστη, και μετα θα επισκεπτομουν το γιατρο μου! Καλη επιτυχια!!

Σευχαριστω για την απαντηση σου Vasako... Το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο και πως αλλες προσπαθουν χρονια με ελευθερες επαφες και δεν μενουν εγκυες απλα ειναι η μονη εκδοχη που θελω να ισχυει... Δεν ξερω γιατι αλλα φοβαμαι πολυ τι θα μ πει ο γιατρος γιατι εχουμε πολυ βεβαρημενο ιστορικο στην οικογενεια μου (καρκινους κτλ)... Η παρασκευη μου φαινεται αιωνας :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι έχω καταλάβει, επιθυμείς μία εγκυμοσύνη, και αν ναι σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι!!

επιπλεον δεν καταλαβαίνω γιατί περιμένεις μέχρι Παρασκευή για χοριακή, δεδομένου οτι εχεις ήδη 20 μέρες καθυστέρηση..... Μήπως να πήγαινες αύριο;

Και τέλος, ακόμα κ αν δεν είσαι, μια απλή καθυστέρηση, να μη σε προβληματίζει κ πάει ο νους σου στο κακό.. Υπάρχουν πολλές απλές αιτίες που προκαλούν ανωμαλίες στον κύκλο μας!

Περιμένω νέα σου!! Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι έχω καταλάβει, επιθυμείς μία εγκυμοσύνη, και αν ναι σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι!!

επιπλεον δεν καταλαβαίνω γιατί περιμένεις μέχρι Παρασκευή για χοριακή, δεδομένου οτι εχεις ήδη 20 μέρες καθυστέρηση..... Μήπως να πήγαινες αύριο;

Και τέλος, ακόμα κ αν δεν είσαι, μια απλή καθυστέρηση, να μη σε προβληματίζει κ πάει ο νους σου στο κακό.. Υπάρχουν πολλές απλές αιτίες που προκαλούν ανωμαλίες στον κύκλο μας!

Περιμένω νέα σου!! Καλή επιτυχία!!

Ναι θα το θελα πολυ... Περιμενω μεχρι παρασκευη γιατι εχουμε ερθει στα πεθερικα στην "περα ραχουλα" ενα πραγμα :-s και πεμπτη φευγουμε. Περιμενα τοσο πολυ γιατι εφησυχαστηκα απο το λιγο αιμα που ειδα τοτε.. Τελος παντων, τεστ δεν κανω θα παω κατευθειαν για χοριακη.. Τελος παντων, θα μαθουμε την παρασκευη σευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και ευχομαι να πανε ολα καλα [smilie=thumbsup.gi:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι θα το θελα πολυ... Περιμενω μεχρι παρασκευη γιατι εχουμε ερθει στα πεθερικα στην "περα ραχουλα" ενα πραγμα :-s και πεμπτη φευγουμε. Περιμενα τοσο πολυ γιατι εφησυχαστηκα απο το λιγο αιμα που ειδα τοτε.. Τελος παντων, τεστ δεν κανω θα παω κατευθειαν για χοριακη.. Τελος παντων, θα μαθουμε την παρασκευη σευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και ευχομαι να πανε ολα καλα [smilie=thumbsup.gi:

Καλη επιστροφη λοιπον και ολα να σου πανε κατ ευχην!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moυ φαίνεται δύσκολο να είσαι έγκυος όταν ο σύντροφός σου τραβιέται. Ειδικά αν είστε καιρό μαζί , γτ κ ο οργανισμός συνηθίζει. Από τον τρόπο που γράφεις κ ακούω και για πεθερικά στην Πέρα ραχούλα , μάλλον έχεις ΠΑΡΑ πολύ άγχος και ίσως να δημιουργείται κ απο αυτό. Ζαλάδες και ναυτίες δεν έχεις τόσο νωρίς, αν είχες τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη θα είχες θετικό τεστ νομίζω. Τώρα το στήθος σου αν έχει πρηστεί ασυνήθιστα πολύ , αυτό είναι γερό σημάδι!!!! Χαλάρωσε...γλέντα εκεί με τα πεθερικά και τον σύντροφό σου , ξέχνα το ιστορικό της οικογενείας και απόλαυσέ το! εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και μακάρι να είσαι εγκυουλα! ! Περιμενουμε νεα σου!! Μη σε τρομάζει το ιστορικό γιατι οπως είπε μια φίλη πιο πάνω υπάρχουν πολλοί λόγοι για ανωμαλιες στον κύκλο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είχαμε νεότερα από το γιατρό?

Γεια σας κοριτσια! Ο γιατρος μου ειπε οτι εχω μικρα ινομυωματα 1-2 εκατοστα οποτε θα τα αντιμετωπισουμε με φαρμακευτικη αγωγη..κριμα και ηθελα ενα παιδακι...τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο γιατι η αγωγη θα γινεται με ενεσιμες ορμονες καθε μηνα οι οποιες σταματουν την περιοδο (σαν εμμηνοπαυση μου ειπε).. Βεβαια οπως ειπε και ο αραβωνιαστικος μου η υγεια μου πανω απο ολα και ενα παιδακι μπορουμε να υιοθετησουμε ( ναι ειναι τελειος :) ) Εσεις ξερετε καμια τετοια περιπτωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαννυ μου κρίμα που δεν εισαι εγκυουλα αλλα η υγεια προεχει!! Θα συμφωνησω με τον αρραβωνιαστικο!!! Θα χαρω πολυ αν τελικά υιοθετησετε ενα μωρακι!! Ξερω ζευγάρια που το εκαναν αλλα δεν εχω τοσο θαρρος να ρωτησω! Παντως επειδη τα πηραν ημερων νομίζω πως βρηκαν τη γυναικα μεσω νοσοκομειου κ ετσι εγινε πολυ πιο γρήγορα κ το πηρε οπως ειπα 2 ημερων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σάννυ τι σου είπε ο γιατρός; Ότι δε θα μπορέσεις να κάνεις παιδιά; Λογικά αυτό θα κρατήσει για λίγο καιρό και μετά η περίοδός σου θα επανέλθει. Δε νομίζω ότι τα ινομυώματα και η θεραπεία τους είναι τόσο σοβαρά που να μην μπορείς μετά να κάνεις παιδί. Φυσικά, δεν είμαι γιατρός. Μήπως να έπαιρνες και καμιά δεύτερη γνώμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σάννυ τι σου είπε ο γιατρός; Ότι δε θα μπορέσεις να κάνεις παιδιά; Λογικά αυτό θα κρατήσει για λίγο καιρό και μετά η περίοδός σου θα επανέλθει. Δε νομίζω ότι τα ινομυώματα και η θεραπεία τους είναι τόσο σοβαρά που να μην μπορείς μετά να κάνεις παιδί. Φυσικά, δεν είμαι γιατρός. Μήπως να έπαιρνες και καμιά δεύτερη γνώμη;

Οχι! Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι εφικτο να κανω παιδια απλα θα επηρεαστει λιγο η γονιμοτητα μου και σε συνδυασμο με το στιγμα του αντρα μου ισως μας καθυστερησει λιγο.. Αλλα δεν εχω προβλημμα πια, αφου το ελεγχουμε τωρα ολα καλα!:)

Και να σας πως περα απο το ποτε μεινω εγκυος μετα το γαμο τωρα το σεπτεμβριο θα το ψαξουμε για να υιοθετησουμε ενα μωρακι η και μεγαλυτερο παιδακι.. Ειναι τοσα πολλα που χρειαζονται μια οικογενεια. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...