Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δωρεάν φάρμακα εκυμοσύνης?!


Recommended Posts

Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω τι ισχύει για τα φάρμακα εγκυμοσύνης ( βιταμίνες,κτλ) όσον αφορά στην συμμετοχή στο ΕΟΠΠυ. Κάποια γιατρός πριν λίγο καιρό μου είχε πει πως οι εγκυμονούσες δεν πληρώνουν καν συμμετοχή σε φάρμακα όπως σιδηρος, φολικό οξυ, κτλ, ότι είναι δηλ δωρεάν, αρκεί να είσαι έγκυος. Ξέρετε κάτι για αυτό το θέμα. Μόλις μπήκα στην 6η βδομάδα και αρχίζω να τα ψάχνω. Ίσως άργησα κιόλας. Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από όσο ξέρω από τη δική μου εγκυμοσύνη,έχουν περάσει και χρόνια δηλαδή συνταγογραφούνται από γιατρό συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΠΥ και τα παίρνει η έγκυος όλα δωρεάν χωρίς συμμετοχή.

Με το καλό να φέρεις στο κόσμο το παιδάκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι εντελως δωρεαν και δεν εχεις καμια συμμετοχη σε οτι φαρμακα χρειαστουν κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης...τσεκαρησμενο.με το καλο το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια, MARDIO να χαίρεσαι τις κόρες σας και συ Binoula συ με το καλό! Πρέπει απλά να είναι γιατρός με ΕΟΠΠΥ, σωστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι απαραιτητα γιατροσ του εοπυυ, απλα να στα συβταγογραφησει ηλεκτρονικα που μπορουν να το κανουν ολοι οι γιατροι ειναι δεν ειναι στον εοπυυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα. Εγω εχω ΕΟΠΥΥ αλλα δυστυχως μονο τα filicine 5 mg και τα Calcioral D3 (ασβεστιο) μου εδωσε ο φαρμακοποιος εντελως δωρεαν. Για τον σιδηρο Legofer σε αμπουλες πληρωσα συμμετοχη. Τελος, τις βιταμινες που μου εγραψε ο γιατρος pregnacare plus, δεν τις δικαιολογει καν ο ΕΟΠΥΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλά και γω πριν λίγες μέρες το 'έζησα' αυτό το προνόμιο: το να μην πληρώνεις κάν συμμετοχή! Τι χρειάζεται τελικά; 2 μαγικές λεξούλες πάνω στο χαρτί της συνταγής : Επιβεβαιωμένη εγκυμοσύνη' .Αυτές οι λέξεις κάνουν την διαφορά! Νιώθω τόσο προνομιούχα,χαχα! Ελευθερία δες το, δεν δικαιολογείται να πληρώνεις, εκτος απο τις βιταμίνες που μαλλον δεν καλύπτονται γενικως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Κοριτσια καλησπέρα!!

Μήπως εχει κάποια κοπέλα MERIONAL 75 που δεν τα χρειάζεται??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων............. EINAI POLLH ANAGH!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...