Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 vo40 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ VS ΑΓΟΡΙΑ ΓΡΑΨΑΤΕ 2


Recommended Posts

καλα Νανα σιγα και μη δωσεις τοσα λεφτα...

βαλε ρε συ καμια φωτο απο αυτα που εφτιαξες...

Χρυσουλα... που εισαι καλε διακοπες;;;;

ειπες αλλα δε θυμαμαι;;;

Μαρκερ και τα δικα μου εχουν λιγες μερες σαν το σκυλο με τη γατα!

μη με κοιτας! μαμα με ακουμπησε! μην κοιτας απο το δικο μου παραθυρο!!! (στο αμαξι) και κοσμιτικα οπως... βλαμμενο, μωρο, σκασε.... εχω την εντυπωση οτι η παρεα με τα γειτονακια δεν ειναι και η καλυτερη... ειναι μεγαλυτερα βλεπεις και πιο εξελιγμενα....

Μαρντιο τελεια που πας για μπανακια!!!!!

αυριο ερχεται ΡΟδο με αδεια ο Υποδ/της μας!

το ξερει βεβαια το νησι γιατι η πρωτη του μεταθεση μετα τη σχολη ηταν στη Συμη...

Σωσω αν κρινω απο το θειο μου.. ειναι οντως καπως οι Τυμπακιανοι... μικρη τον φοβομουν μονο που μιλουσε... τωρα βεβαια ειμαστε πολυ κοντα...

εδω στο σπιτι τα κλασσικα...

αλλα στη δουλεια...

με βλεπω να μαλωνω...

για αντικαταστατη της κοπελας που ειμαστε μαζι, λογω εγκυμοσυνης σκεφτεται ο Δ.της να βαλει μια βλαμμενη κουτοπονηρη βαθμοφορο γυρισε σε μας περισυ απο αδεια ανατροφης, ενω τα προηγουμενα χρονια ηταν αποσπαση σε αλλη υπηρεσια γραειου...

τον ενα χρονο που ειναι σε μας, λοιπον, δεν εχει μαθει, ή δε θελει να μαθει και τα φορτωνει σε αλλους ουτε να κανει τα χαρτια μιας συληψης!

μαλωσε και με τα παιδια της βαρδιας της γιατι την εφεραν συληψη στις 8 ενω σχολουσε στις 10! επιδη για να κανει τα χαρτια για ενα ατομο θελει 5-6ωρες. και φυσικα οι συναδελφοι την ειπαν οτι η συληψεις δε γινονται με ραντεβου... αλλα που να το ξερει που δεν εχει βγει ποτε εξω;;;; απο τα γραφεια δε μαθαινονται αυτα...

και αρχισε χρησιμοποιωντας το βαθμο της να τους αναγκασει να τη σεβονται και να τη δινουν αναφορα κλπ κουλα...

καλα που εφυγε με αδεια γιατι οι συναδελφοι ειχαν αγριεψει πολυ....

και αυτη την κυρια θελει να μου τη φορτωσει επιδη ειχε πει στον Δ/τη οτι θελει να μπει στο δικο μας γραφειο! μη ξεροντας τοτε οτι θα σταματουσε η αλλη κοπελα! αρα μας πριονιζε και τις καρεκλες!

του το ξεκαθαρισα οτι με αυτην δεν υπαρχει περιπτωση νασυνεργαστω...

που παιρνει ολο μια αναρωτικες γιατι πονανε τα λαιμακια της και κουραστηκε ο οργανισμος της, μια γονικες, μια φοιτητικες γιατι μετα περασε και σε σχολη στο πανεπιστημιο... ο φακελος της ολο αδειες ειναι γεματος!

δε θα ειμαι εγω το θυμα να δουλευω ολο μονη μου!

ελπιζω να το σκεφτει καλυτερα ο Δ/της γιατι στην πρωτη μαλακια της θα γινει χαμος και θα φυγω και θα τους αφησω συξυλους!

και οι συναδελφοι δεν τη θελουν να βγαζει υπηρεσιες γιατι πρωτα απ'ολα δε τους ξερει ολους!

εμεις ξερουμε ποιος κανει παρεα με ποιον, ποιο ειμαι μαλωμενοι, ποιοι ττρεχουν, ποιο κωλοβαρανε... και αναλογα βγαζουμε τις υπηρεσιες ωστε ολα να ειναι ηρεμα και να μην εχουμε προβληματα...

ειμαι να σκασω απο το μεσημερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

βαγκ, πιστεύω ότι τα επηρεάζει κ η ζέστη κ γίνονται αντιδραστικά.

εμείς κάθε απόγευμα μαλώνουμε... γίνεται ανυπόφορος.

για το στολισμό μου ήθε μια αλλη ιδέα αντί για φελιζόλ.

να πάρω στρόγγυλα σφουφφάρια, να πάρω κ ένα ωραίο ύφασμα κ να το ράψω πάνω στο σφουγγάρι... πώς σας φαίνεται;

κ την κολυμπήθρα μόνη μου θα τη φτιάξω...

δε θέλω τούλι όμως... θέλω εκείνο το ύφασμα που είναι σαν γάζα...

πού το βρίσκω κ πόσο στοιχίζει;

ξέρετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

πανικ εδω χαχα

ειναι να αδιαθετησω και εχω κατι νευρα

σημερα μονη ο κως αθηνα για εξετασεις προγραμματισμενες

ο μπεμπουλης απο χθες εχει καιαυτος κατι νευρα μαλλον συμπασχει

ολο δουλεις εδω -καλυτερα σπιτι μου ωρες ωρς

ελα βρε ντομακι

πλησιαζεις

ναι και εγω 2 μπουσκοπανια κατεβαζα μεχρι τελαυταια στιγμη καθε μερα

ολο και κατι με πονουσε οσο περνουσε ο καιρος

ασε και καμια δουλεια δεν πειραζει

τι λρε βρε νανα

ειπαμε να βγαλουν ε οχι και ετσι

φτιαξτα μονη σου καλε

αληθεια σηκωνεται;

αχ ποσο χαιρομαι

ποσο μεγαλουν μωρε

ετσι βαγκ οπως τα λες

φανταστειτε οτι πηραν τα παγουρινια τους και πηγαν στη λεκανη που ειχαν κατουρησει ακι ειχα ρίξει και βρόμικο σφουγκαρισμενο νερο και τα γεμισαν και πλενανε τα ποδηλατα τους ενω ταιζα το μωρο

πανε τα πεταξα - συχαινομουν και να τα πλυνω

χρυς δεν μας ειπες τι εγινε με τον παιδιατρο; ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα

σωσω όχι δε τις θελωωωωωω!!!!!! Θα πάρω τα βουνά με τη κούραση που εχω! ΧαΧαχαχα

χθες είχαμε παει Πάτρα αυθημερόν με την μικρη. Προληπτικά κάναμε υπερηχογραφημα ισχύων λογω της θέσης της. Ολα καλα.

ξεπατωθηκα όμως.... Μιλάμε ειμαι κομμάτια.

πωπω κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολυμπηθρα εγω δεν θα στολιζα

ισως κανα λουλουδακι δεξια αριστερα απο τα χερουλια

η γαζα ειναι πολυ φτηνη το πολυ 5ε το μετρο

μια χαρα ακουγονται και τα σφουγγαρια

δεν ξερω πιο θα ειναι πιο οικονομικο βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας!!σηκωθηκαμε το πρωι..πηγαμε λιντλ..

σε λιγο κατεβαινω κεντρο μονη..

λεω να κλεισω ραντεωου για τη μικρη σε παιδοπνευμονολογο..

βεβαια απο σεπτ οκτ..

δεν υπαρχουν νωριτερα..χαμος γινεται..

λεγεται οργατζα νομιζω νανα..

αν καταλαβα καλα..που ειναι σα διχτυ αλλα με πολυ μικροτερες τρυπες,ε;

οκ μαρακι για τις πανες..

βαγκ ελπιζω να μην σου την φορτωσουν τη γκομενα!!

αλλιως καντα ολα χαμος;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έφτιαξα δυο δόσεις σαπούνι για τη βάφτιση.

θέλω άλλες τέσσερις.

μαράκι, αφού όλα καλά με την μπουμπού.. χαλάλι ηκούραση.

η μαμά σου πότε θα έρθει;

ο διονυσάκης τι κάνει;

τι λες βρε μάρκερ;

κάνανε τέτοιο πράγμα;

τα άτιμα..

ευτυχώς που ο δικός μου είναι φουλ σιχασιάρης δηλαδή... χαχαχα

εννοείται πάνε για πέταμα.. πλάκα κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο εμας...

Βαγκ κυλληνη ειμαστε..αστα τα παιδια να βγαλουν την ενεργεια τους..θα τα ξεχασουν ολα σιγα σιγα

Σωσω μεχρι και αυριο..Παρασκευη γυριζουμε...

Μαρια τουλαχιστον αναγνωρισε τη φαντασια τους...

Νανα ωραια ιδεα για κολυμπηθρα...εγω αστολιστη οπως και στον Θ..εδω δεν επιτρεπουν....

Μαρακι ολα καλα με τη μικρη...

Ντομ εγω επαιρνα 3 μπουσκοπαν κανονικα τη μερα τον τελευταο μηνα...ολα καλα....το εντερο πλεον ακουμπαει στις ωοθηκες..α ρε Ντομ πως περασε ο καιρος...

Χαρα ετσι θα σε παει λες ???με ζαλαδες...απορω που δε σε ρωτησε καμια ποσους σφυγμους ειχε το φασολι για να δουν το φυλο..χαχαχχχα!!!!

εδω ολα καλα αλλα κουραση...ο Θ θελει τα δικα του.ολο μπανιο...χαιρεται παρα πολυ αλλα εχω ζηλια κορτσια και δεν το περιμενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα ναι χαρα

μα καλα πως και δε το σκεφτηκαμε; παλμους; κανε και το κινεζκο πλιζ!!!!

Χρυσουλα Παρασκευη γυριζετε ε;

λιγο μωρε θα κατσετε ,θα πατε πουθενα αλλου;

θα μιλησω με ζζ για τις μπομπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ παιδακια ειναι...

και εμενα που ειναι πολυ υσηχο παιδακι, οταν μπλεκει με τα παιδακια απο κατω,κανει κατι περιεργα...

ασε που εχει μαθει να λεει και ψεματα....

οταν θα ξανα πανε σχολειο θα βρουν τη σειρα τους....

χρυσουλα λογικο ειναι να ζηλευει...

εγω απο το στ...το περιμενω...

εχουν μαθει μονα τους, να ειναι το επικεντρο...και τωρα βλεπουν τη μαμα τους να να ασχολειτε, με το μωρο...

λογικο ειναι....

τι κινεζικο; και χτυπους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βάλε το λινκ ρε μάρκερ...

ό,τι σου βγει... να υπολογίζεις το αντίθετο... χαχαχα

εγώ νομίζω ότι θα έχει κοριτσάκι η χαρά.

εσύ σωσώ τι νομίζεις;

ρωτάω εσένα γιατί πάντα έπεφτες μέσα... γρουσούζω... χαχαχα

ρε συ μάρκερ... κι εγώ έχω τρομερά νεύρα...

μάλωσα κ με τον μπαμπά μου προχθές...

πιστεύω ότι από εκεί είναι τα νεύρα.

ξεκίνησα κ το τσαντάκι...

προχωράει γρήγορα.

από αύριο θα έχω κ τον α σπίτι.

τέλος το σχολείο.

ευτυχώς είναι με άδεια η πεθερά μου κ θα τον παίρνειωσπίτι της να παίζει με τα ξαδέρφια του.

δεν παλεύεται η ζέστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται κ απο μας!!καλα ειμαστε κ μεις..γυρισαμε απο παιδοτοπο.α.υριο μεσημερι για τυμπακι..

η χαρα θα κανει κοριτσαρο...

2 μετρα κιολας!!

χαχα!!

γρουσουζω;;πλακα εχεις...

ως τωρα σχολειο ο α;;

αυτα ειναι!!

χαρα δε μπορεις να πας κυλληνη;;πεταξου καλε!!να δεις τη χρυσουλα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω... μπαινει και η φιλιπινεζα στο γουαι φαι μας και μας πεταει εξω!

εμ, 3 και αν ειναι και η κυρα της μεσα 4 υπολογιστες σε ενα οικιακο ρουτερ εινια μαλλον πολλα...

Χρυσουλα στην Κυλλινη εισαι εκει που κανουν τις εκπομπες τα πρωιναδικα;;;

Μαρκερ τοσητρελα κουβαλανε και τα δικα σου;;;

το ειπα στον αντρα μου και ειπε... ε, ρε τι εχουμε να δουμε ακομα!!!!

ΜΑρακι ολα καλα τα μπουτακια της κοπελια σου;;;

Νανα βαλε μας φωτο με τις δημιουργιες για τη βαφτηση,,, πλιζζζζζ

Σωσω 2 μετρα κορη λες θα κανει η Χαρα;;;

ο Βουδας τι λεει αυτη τη φορα;;;;

2 μετρα παλικαρι;;;;;

δε γραφω πολλα μη με πεταξει εξω παλι...

χιχι... γλυτωσατε.....

αλλα... θα ξαναρθω Ζηκο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Τη βλεπετε την ωρα ε;

ουφ...

περιμενουμε τον πεθερο μου...

εφυγε ο αντρας για Χαλκιδα πριν λιγο...

δεν εχει συνελθει καλα και πώς να συνελθει δηλ. με μετασταση στα κοκαλα...

τελοσπαντων μη σας μαυριζω κι εσας και ειστε και καλα ολες αποσο διαβαζω...

απλως αν γινει το αναποφευκτο τι θα κανω;θα μπορεσω να παω στην κηδεια;

θα ρωτησω το γιατρο...εχω σημερα...

σημερα ειναι και τα γενεθλια του κουμπαρου σου Χαρα(καημενος κι αυτος, ωραια γενεθλια)

Η πιεση σου μου θυμιζει τη δικη μου...ετσι κι εγω ζαλιζομουν...να τρως αλμυρα...2-3 ελιες μου χε πει ο γιατρος

αλλα εγω βρηκα αλλη λυση...κεφαλοτυρι αλμυρο με λιγο ψωμακι κανε την ταρατσα...

στο Τυμπακι πώς ειναι δηλ;δεν καταλαβα...σαν τους αγριανθρωπους στα βουνα; ή αλλο στυλ;

να σας πω το χουν παρακανει και οι Κρητικοι...ακουγα στις ειδησεις χτες οτι εδιωξαν απο χωριο ελεγκτες του σδοε...

ο,τι θελουν κανουν γενικα...και δεν τους πειραζει κανεις...επειδη εχουμε πολλους Κρητικους βουλευτες...

και ειναι το πιο ευνοημενο νησι...ολο το χρημα εκει πεφτει δεκαδες χρονια...οι αλλοι επαρχιωτες ειναι παρακατιανοι...

ωχ!καλε πώς τα πηρα ετσι με την Κρητη νυχτιατικα! χεχε...

τελικα τα παιδια μας περνανε απογευματινη φαση αποτι καταλαβα...λες και περνανε κολικους...

ετσι σεληνιαζονται και τα δικα μου το απογευμα...

Μαρκερ πώς αντεχεις κι εσυ;αχ παιδια τα αγορια δεν παλευονται...

ωστε ετσι ολες με τα παυσιπονα ε;μωρε βλακας ημουν και δεν το σκεφτηκα...θα παιρνω κι εγω...

Χρυσουλα μη μου πεις οτι εισαι στο Κυλληνη μπιτς ριζορτ;που οπως λεει και η Σωσω ειναι ο Λιαγκας και η Σκορδα στις τελευταιες εκπομπες 2 χρονια...

ειχαν παει οι γονεις μου ο αδερφος μου η νυφη μου οι συμπεθεροι για Πασχα φετος και ο πατερας μου πληρωσε για 4 μερες 700 ευρω.

Κατα τα αλλα δεν εχουν λεφτα να μου γραψουν κανα σπιτι...

αντε τελοσπαντων κι αυτο...(του αδερφουλη μου του το καναν δωρο τα πεθερικα του)

Καλε να συναντηθειτε με Χρυσουλα βρε κουμπαρα καλα σου λεει η Σωσω...

Μαρντιο ξεκινησες δουλεια;δεν σας εχω διαβασει και εχω χασει επεισοδια...

Νανουκα ωραια η ιδεα σου με το σφουγγαρι

το αλλο που λες σαν γαζα ξερω ποιο λες, οχι οργαντζα νομιζω Σωσω, ειναι πιο χοντρο απο οργαντζα, ειναι σαν γαζα οπως ειπε η Νανουκα

το ειχα στα τραπεζια στο στολισμο του Βασιλη, σε ενα ωραιο μπλε προς τυρκουαζ...

αλλα για κολυμπηθρα με τιποτα δε θα μου αρεσε...

εγω ειχα βαλει μια λωριδα λεπτη απο λουλουδια μονο στην κολυμπηθρα, διακριτικη και υπεροχη...

αλλα αυτα ειναι γουστα και ειναι και πού θα το κανεις...

εμενα ηταν σε ενα παραθαλασσιο φανταστικο εκκλησακι τιγκα στις γλαστρες και το λουλουδικο γυρω γυρω, γιαυτο και δε στολισα εκκλησια παρα μονο την κολυμπηθρα

για τον κουμπαρο και τα μασμελοους των 30 ευρω και 100 ευρω...πολυ καλα εκανες...αυτες οι φιλικες τιμες με τρελαινουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ πεθαινω με τις περιγραφες σου με τους κουμπαρους απο τη μία και τους συναδελφους απο την αλλη...

Τελικα ολες οι λεχωνες εκτος απο τη Μαρκερ εχετε αφησει τα τικερακια σας ετσι...

κακως την ειπα στη Νανουκα μονο...

αλλα βρε Νανουκα μου σταματημο δεν εχει το δικο σου...

της Χρυσουλα λεει κι ενα due date reached....xεχε..

Μαρακι με την κορακλα σου...καλε πώς τα παει με τον θηλασμο η Μαρια;δεν σας εχω διαβασει ειπαμε...

επειδη ειχε εισελκουσες αν θυμαμαι καλα...ελπιζω καλα...

Χαρα μην τις πιστευεις με τον Βουδα σε δουλευουν...επειδη την πατησαν κι αυτες...και η Σωσω πεφτει κι εξω

μη νομιζεις...εμενα για κοριτσι ειχε πει και δεν το πιστευε στην αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνωμη δεν εχετε ανοιξει θεμα που γεννησε το Μαρακι;

μα να σας πω παλι γαϊδαρες;

και δεν ξερω και λεπτομερειες να ανοιξω εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια κου.

από τις έξι στο πόδι κ ο λεβέντης μου ξυπνούσε κάθε μία ώρα...

ο π ήταν νυχτερινός κ θα πάει να κοιμηθεί στον αδερφό του γιατί θα έρυει η πεθερά να πάρει τον μεγάλο.

βαγκάκι μόνο το μαρτυρικό είναι τελειωμένο.

θα προσπαθήσω να το ηγάλω φωτό με το τάμπλετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει κ ταμπλετ η κυπραια!!!χαχα..καλημερα..εγω ψιλοτρεχω..κλασικα..εκανα βιξ..να δω πως θα βγει!!

σιδερωσα,μαγειρεψα για τη μπουμπου 2 μερες..εκανα γμιστα για 3 μερες το λευτ..

ολα καλα..

1 φιλη ειναι στα χανια και με ειπε να παμε..αλλα δε ξερω..λετε;;το σκεφτομαι;;

εντωμεταξυ θελω να περασω σιγουρα απο ρεθυμνο την αλλη βδομαδα..ε ακομα 1 ωρα δρομος;;τι δε θα το αντεξω;;χαχ...

φυσαει παλι..

εδω ντομ λιγο αγριαχθρωποι..οι βουνισιιοι τουλαχισοτν..οχι κακοι απραιτητα..

τεσπα σταματαω μη μας διαβαζει κ καμια κρητικια και φρικαρει!!

ε ζηκο...τι κανεις;;

ποτε θα καπαρωσεις τη συναδερφο;;το τζιμανι το καλο;;

μαντ που εισαι;;

παιδια ακομα εμεις δεν εχουμε τηλςεοραδση..οποτε δε μαθαινω τιποτα..

καλα κ που ειχαμε τηλεοραση..

παλι δε μαθαινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά μωρή;

κ το τάμπλετ σε πείραξε;

απαπα...

στο κάτω κάτω τάμπλετ είπα... που να έλεγα άιπαντ δηλαδή...

βαγκ, τα έβγαλα φωτό αλλά δεν μπορώ να τα στεί;ω.

θα τα βγάλω κ με τη φωτογραφική αλλά δεν ξέρω πότε θα βρω ώρα να τα περάσω στον υπολογιστη κτλ κτλ...

οταν πάω δουλειά, υπόσχομαι ότι θα τα στείλω... χαχαχα

κι εγώ δε βλέπω τηλεόραση κι επειδή δεν πηγαίνω ούτε να μιλάω με κόσμο... δεν ξέρω τι γίνεται στον κόσμο...

καλύτερα, όμως... ζω στον δικό μου κόσμο... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια....

Και γω δε βλέπω ειδήσεις και γενικά από ιντερνετ λίγο το Mail εδω το mammy και θέματα που με απασχολούν κατά καιρούς με τα παιδιά ψάχνω.Ετσι ανέμελα να σερφάρω δεν έτυχε.

Νανά σε ξενύχτησε ο σπόρος ε;Πω πω...Δύσκολη αυτή η φάση...Χρυσοχέρα όλα τέλεια θα ναι στη βάπτιση.Αλήθεια πότε είναι,είχες πει και δε διάβασα μάλλον;

Και μεις βάλαμε στη κολυμπήθρα ένα στεφανάκι γύρω γύρω με αγριο μικρό ροζ παλ τριανταφυλλάκι.60€ θυμάμαι μου κόστισε από ένα φυτώριο που ήρθαν και το βαλαν αυτοί.

Ντομ κρίμα για το πεθερό χαλάστηκα τώρα.Νόμιζα είπες έπεσε και έσπασε κάτι όχι ότι είχε κακοήθεια.Κρίμα είναι μικρός;Γεννάς και συ τώρα όλα μαζί.Αλήθεια πότε έχεις ΠΗΤ;Δουλειά δε με κάλεσαν ακόμα,καλό Οκτώβρη και να δούμε.Περιμένω το ΦΕΚ διορισμού.Τη περασμένη βδομάδα μου παν πως επιτέλους έφυγαν τα χαρτιά μας Εθνικό τυπογραφείο.Είμαστε 10 άτομα που περιμένουμε διαφόρων ειδικοτήτων.

Μαρκερ τα αγόρια σου έγραψαν με τα βυθίσματα των παγουριών στη λεκάνη!!!Αηδίασα..Πείτε μου ότι μόνο τα αγοράκια κάνουν τέτοιες γουρουνιές να ηρεμήσω ότι δε με περιμένει και κάτι τέτοιο...χα χα

Σωσώ γυριστρούλα είσαι ε;όλη τη Κρήτη την οργώνεις στο πιτς φυτίλι.Συμφωνώ με τους Κρητικούς είναι λίγο αγροίκοι αλλά όχι κακόί άνθρωποι.Ή μάλλον θα βρεις ή πολλοι καλούς ή πολλοι κακούς αλλά νομίζω σε όλα τα μέρη έτσι συμβαίνει.

Αχ πως μου αρέσει που κάθομαι τα πρωινά,κάνω τόσα πράγματα.Ετοιμάζομαι και για το πάρτυ των γενεθλίων μας,είναι 15 Σεπτεμβρίου.Θα χω πολλά άτομα φέτος 28 ενήλικες και 17 παιδάκια.Αναγκαστικά θα καλέσουμε και από παιδικό γιατί μας καλούσαν και αυτοί αντίστοιχα σε δικά τους.

Σήμερα θα πάμε θέατρο στο 'Ο κ και η κα Παπαχαραλάμπους" με Ζουγανέλη-Ευήδη-Σκιαδαρέση ελπίζω να ναι καλό,μην είναι σα του Μουτσινά.

Κοιμίζουμε παιδιά και φεύγουμε σφαίρα.Ευτυχώς έχουμε καλή παρέα και μας κρατάει θέσεις από νωρίς...

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ, σχεδόν κάθε βράδυ ετσι είναι... δυστυχώς...

28/9 είναι η βάφτιση.

στα γενέθλια του μεγάλου μου.

έτοιμο κ το τσαντάκι.

κορίτσια, όχι να το παινευτώ... αλλά, έγινε υπέροχο!!!

γεια στα χερια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!!!

Έχω να γράψω πααααρα πολύ καιρό αλλά όποτε προλαβαίνω ρίχνω μια ματιά!

Μαράκι να σας ζήσει η μπουμπού!

Ντομ με το καλό να ορίσει το 3ο παλικαράκι σου και όσο για τον πεθερό τί να πω; εύχομαι να φύγει όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα....

Μπεμπάκος συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη! Τα παιδιά είναι ευλογία και μεριμνά ο Θεός! Όλα θα πάνε καλά! Όσο για τις αδερφές αχ.... μακρυά και αγαπημένες!

Μάρκερ, μην ξαναδιαβάσω οτι ζυγίζεις το μωρό κάθε βδομάδα γιατί θα φρικάρω! Καλέ το μωρό είναι μια χαρά! Τί θέλεις να παίρνει 1 κιλό το μήνα; Καταστράφηκες μετά! Δεν θα έχεις μωρό, τον γκοτζίλα θα έχεις!!!! Η χαρά σου θα ήταν να έχεις την μπουμπού της Σωσώς! χαχα! Τρώει μπόλικο και σε δευτερόλεπτα! Δεν προλαβαίνεις να γεμίσεις το κουτάλι και έχει ήδη καταπιεί! χαχα! Αν καθυστερήσεις την κουταλιά ανοίγει το στόμα σαν τον Ταζ και μπορεί να φάει όλο το πιάτο! χαχα!!!! Σε αντίθεση ο μικρός μου κάνει μισή ώρα για να φάει 100γρ τραχανά που του αρέσει κιόλας! Όσο για τα θηριάκια σου τα μεγάλα, απλά προσκυνώ! Είναι απίστευτα!

Νανα μου το μικράκι τελικά έπιασε πιπίλα ε; Ασε εμένα δεν μου τα έχει κάνει απλά λάστιχο.... σταφίδες έγιναν Παναγιά μου! Μαστεκτομή θα πάω να κάνω και θα έχω πλάτη μπρος πίσω! χαχα!!! Με το καλό και τα βαφτίσια!!!

Χρυσούλα τί ωραία που είστε διακοπές!!!! Είναι και το μικρούλι σου καλόβολο!!!!

Βαγκ υπομονή με την δουλειά! Χαμός γίνεται ε; Τουλάχιστον έχεις την γλωσσού και ξεχνιέσαι λίγο! Φοβερή μουσίτσα είναι! Και τα παρεάκια σας είναι ωραία!!!! Μπράβο!!!!

Μάρδιο ακόμα με την δουλειά ε; Μήπως βιάστηκες να παραιτηθείς από την προηγούμενη; Τελικά οι σουσούδες σου έβγαλαν την πάνα; Μια χαρά σας βρήσκω με τα θέατρα συνέχεια! Καλά κάνετε! Εμείς μουχλιάζουμε μέσα... έχω και τον σπόρο και δεν μπορώ να κουνήσω ρούπι χωρίς αυτόν λόγω βυζιού...

Ε Σωσώ τί να πω; Σε άφησα τελευταία για να στα ψάλλω! Φτου σου!!! Άκου αγροίκοι οι Κρητικοί! χάχα! Μπήκα στην ώρα μου φαίνεται για να βάλω τα πράγματα στην θέση τους! χαχα!!!! Αντε μην σε πάρω σηκωτή όπως πήραν τους ανθρώπους του ΣΔΟΕ οι Αρχανιώτες! χαχα!!! Ε ρε σούργελα που έχουμε!!!! χαχα! Τελικά με τις εξετάσεις της Μάρθας τί έγινε;

Εμένα τα δικά μου δεν έχουν αλλάξει.... ο μικρός όπως είπα συνεχίζει τρελούς θηλασμούς αλλά πίνει μόνο όταν θέλει να κοιμηθεί. Όλες τις υπόλοιπες 8.549 φορές που θηλάζει απλά πιπιλάει και αυτό είναι που με τσαντίζει. Βάρος κάτω από τις κατώτερες καμπύλες. Είναι 17 μηνών και ζυγίζει 8.800γρ. με ύψος 80εκ. Είναι μικροσκοπικός! Αλλά δεν τρώει κιόλας. ουφ.

Ο Χριστόφορος είναι μια χαρά, έχει ανοίξει η όρεξή του και θα φάει και εμένα όπου να 'ναι! χαχα! Είναι 3,5 χρονών και ζυγίζει 15,5 κιλά με ύψος 103,5 εκ. Καλός είναι αλλά φοβάμαι μην γίνει μπουλούκος!

Εγώ είμαι -19 κιλά σε διάστημα 11 εβδομάδων!!!!! Πάω για άλλα 11 μην πω και 15!!!! Θα ξαναπάω στα πολύ πολύ παλιά μου κιλά της εφηβείας και ανυπομονώ! Άγιος ο Ντουκάν! Ο Θεός να τον έχει καλά και όποιος τον καταραστεί το μάτι να του βγει! χαχα!!!!

Είχα που είχα χαλάρωση στην κοιλιά, τώρα είναι σκέτο χάλι!! Θα κάνω και το 3ο νινί σε κανα δυο χρόνια και μετά πάω σίγουρα για κοιλιοπλαστική.... δεν μπορώ να ζω με αυτό το σακούλι για κοιλιά. Κιλά δεν θα πάρω στην εγκυμοσύνη, μου επιτρέπω μέχρι 6 άντε το πολύ 8. χαχα! Κορόιδο είμαι πάλι να κάνω τόσο κόπο να τα χάσω;;; Αν και τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα και τις 2 φορές μέχρι να 40ντίσω... (17 στην 1η και 12 στην 2η).

Νομίζω αρκετά έγραψα για σήμερα! Πιθανόν η Σωσώ να μην διαβάσει καν αλλά καλύτερα! χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραεστειλα τους αντρες για μπανιο και εγω εδω με τον μπεμπουασημερα ηθελα να το κατακεφαλιασω το πρωιδεν ηθελε με τιποτα να φαειαπο τις 7 εως της 9 τον προσπαθουσα και τιποτατελικα εφαγε 10 απο τις 4 τα υμερωματαενι γουει νομιζ κατι τον εχει πιασει που θα αδιαθετησω και τον προηγουμενο μηνα 1-2 μερες πριν δεν ετρωγε -ορμονικο; μαλλον ναι μαριλου μη το συζητας δεν ξαναζυγιζω τελος το ειπα και στον ντοκ - δεν του αρεσε αλλα χεστηκα με πιανει πανικος ομως και δεν συμπεριφερομαι καλα και δεν θελωσιγα μη σου γινει μπουλουκος καλε - μια χαρα ειναι το παιδι τα ιδια και οι δικοι μας ειναιο σαμιαδης σας ειναι αμιαμιδης οντωςωστε ετσι η φιλεναδα σωσω ε;καλε ευχηθειτε μου να τρωει και μενα ετσι χαχαχαρα κανε τον βουδα πλιζζζ - πατα chinesse baby και θα στο βγαλει θα το ψαξω και εγωμαρντ αυτη ηταν απο τις κορυφαιες βρωμιες αλλα γενικα φαντασου οτι καθε μερα τουλαχιστον εγω ενα πλυντηριο το βαζω ειναι πολυ βρωμιλοι -καλε εχο αρχισει να μυριζουν και τα ποδαρια αντριλα χαχαχαπιο σταντακι νανα;με το καλο η βαφτιση σαςκαλα ο κως πηγε ανθηνα εφερε φωτογραφικη αφορτιστη και χωρις τον φοσρτιστη μαζιτ να πω τωρα;ντομ θα με πειτε κακια αλλα ο πωπακος καθε μερα τις τρωει δεν ξερω εαν εγω δεν εχω υπομονη καθολου αλλα φανταστειτε οσοι μενουν μαζι τους μια μερα μου λενε μα καλα δεν τους ριχνεις και καμια; χαχαο πεερος φωναζει ολη την ωρα θα σας δειρω σταματιστε και ο πατερας μου εαν δεν σταματησετε δεν σας παιρνω δωροσημερα ετρεχαν αιματα οι μουρες τους μιλαμε τετοιο τσακωμο τινα πω αγρημια και λιγο ειναιαπλως εχω παθει κουφιασει τωρα πια και τα περισσοτερα τα περναω στο ντουκουτα αφηνω λισανε κλαιε επανερχομαι σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ ξυπνάω και δυσκολεύομαι να ξανά κοιμηθώ λόγω ΓΟΠ. Έχω υπνηλία και πάλι γενικά αλλά σε γενικές γραμμές είμαι μια χαρά!
    • Μήπως δεν το μετράνε αυτό που χάνει; Και υπολογίζουν τη μέτρηση μόνο της γέννησης;
    • Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ τέλη του μήνα αρχές του επόμενου ευελπιστώ να έχω ετοιμάσει τα πράγματα! Πώς είστε από συμπτώματα; Έμενε με έχει πιάσει μια αϋπνία τις τελευταίες μέρες..βρυκολακιαζω το βράδυ και τη μέρα κοιμάμαι δίωρα στον καναπέ..ρε κορίτσια δεν μπορώ άλλο με τον πόνο στους γοφούς..ξύπνησα τώρα από τον πόνο..βάζω μαξιλάρι αλλά και πάλι..άσε που έχει τραχυνει και λίγο το δέρμα εκεί..έβγαλε σαν μικρά σπιθουράκια..🥺
    • @Maria98 κορίτσι μ καλημέρα. Για τ σύντροφο σου θα κλείσετε ενα ραντεβού στον ουρολόγο αρχικα της περιοχής σας να του γράψει ενα σπερμοδιαγραμμα, μια καλλιεργεια και εναν ορμονολογικο ελεγχο. Αν βρεθει κατι βλέπετε σε 2ο χρονο πως θα κινηθείτε. Αυτα είναι απλα πραγματακια για να δειτε που κινειται τ σπερμα. Απο οτι καταλαβαινω εισαι μικρουλα. Οποτε δ χρειάζεται να τρελαθείς στις εξετάσεις άμεσα. Στη θεση σου θα αφηνα τ καλοκαιρι να περάσει κ τ Σεπτέμβριο θ πηγαινα στο νεο γιατρο για ενα τεστ παπ κ να τ συζητήσουμε απο κοντα αυτα. Να σ γραψει εναν ορμονολογικο ελεγχο, να κανεις μια παρακολούθηση ωοηξιας και να κινειθειτε αναλογα. Εύχομαι να μην χρειαστεί!
    • Εμείς πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες είχαμε πάει για προγεννητικό έλεγχο. Ο ουρολόγος είχε γράψει στον άνδρα μου σπερμοδιαγραμμα, κάτι ορμονολογικες και υπέρηχο όρχεων (Δεκέμβριος 2023). Επειδή θα πηγαίναμε διακοπές Χριστουγέννων έκλεισε τον υπέρηχο και τις ορμονολογικες τον Ιανουάριο του 23 όπου και τις έκανε. Λόγω κάποιων επαγγελματικών υποχρεώσεων έκλεισε το σπερμοδιαγραμμα μόλις το Φεβρουάριο, όμως τότε μάθαμε ότι ήμουν έγκυος κι έτσι δε πήγε ποτέ τελικά. Έπειτα το μωράκι πάλιδρομησε, κι αφού προσπαθούσαμε μέχρι και το Γενάρη φέτος χωρίς αποτέλεσμα, έχοντας κλείσει 1 χρόνο απ' την πρώτη προσπάθεια, πήγαμε σε ειδικό γονιμότητας η οποία ήταν κάθετη να γίνει το σπερμοδιαγραμμα πριν από οποιαδήποτε εξέταση σε μένα. Εφόσον το σπερμοδιαγραμμα βγήκε αρκετά καλό, μετά εγώ έκανα σαλπιγγογραφια, ορμονολογικες και μου έδωσε και μυο-ινοσιτολη. Εφόσον η σαλπιγγογραφια μου ήταν καθαρή μου πρότεινε έκτοτε την πρόκληση ωορρηξίας.  Πάντως, πες στον άνδρα σου να μη φοβάται καθόλου, οι εξετάσεις του άνδρα είναι ανώδυνες και καθόλου παρεμβατικές! Και κυρίως πολύ πιο οικονομικές απ' της γυναίκας. Ξεκινήστε απ' τον ουρολόγο της περιοχής και μετά θα κινηθείτε εκ του αποτελέσματος 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...