Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Εγραφα ενα κατεβατο κ με πεταξε γκρρρρρ γιαυτο τα γραφω σε τεμαχια μη κλαιω το κοπο μου

αννα μαρια πολυ γελασα ασπλαχνη φονισσα που σκοτωσες το γιγαντοζουζουνο θα σε καταγγειλω στην ομοσπονδοια των εντομων με ονομα πουλακι μππρρρρ σκεψου το ονομα κ μονο κ κανω συνειρμο μαμα μου,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα νου τζεκις κ χαιν η κουνιαδα ελπιζω να στρωσε κ απο δω κ μπρος να στε αγαπημενες

μεγεια κ το φορεματακι βαλε φωτο εγω απο βδομαδα θα παω για το γαμο της ινας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου ολες μαζι οι γιορτουλες κοντα οποτε με ενα σμπαρο ολες οι γιορτες σουπερ

δε σχολιαζω παω να ντυθω να παμε βολτα ακομα ειμαστε σε διακοπες τι κάλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγω, τι κάνετε?

νομιζω ο Νικόλας περνάει το άγχος αποχωρισμού εκτος αν συμβαίνει τίποτε αλλο με τον θηλασμο τώρα και αλλάξει το γάλα σε ποσότητα ποιότητα δεν ξέρω.....τις τελευταίες μερες όταν θα τον πάρω αγκαλια θα τραβήξει την μπλουζα μου θα βγάλει το στήθος και κατευθείαν στο στόμα. Η μεγαλη αλλαγη ειναι στον ύπνο το μεσημέρι ειχε αρχισει και κοιμόταν μόνος του τον βάζαμε στο παρκοκρεβατο και τον επερνε ο ύπνος, τώρα θελει μονο εμένα κλαίει σαν τρελός αν προσπαθήσει να τον κοιμησει η μαμα μου και πάλι σε μένα δεν του αρκει η αγκαλια αλλα θελει να θηλασει. Και για να τον αφήσω πάλι στο παρκοκρεβατο πρέπει να χει κοιμηθει για τα καλα γιατι αν δεν εχει κοιμηθει μολις τον ακουμπαω εχει πάλι κλάμα. Το βραδυ ειναι μια απο τα ιδια. Ελπίζω να ειναι φάση και να περάσει γιατι σκέφτομαι ότι θα φύγω και την Πέμπτη για τρεις μερες και αν κάνει έτσι θα τους ακούει όλο το χωριο μεσημέρι και βραδυ.

Βάσω με το καλο να μας έρθετε λοιπόν τον Σεπτέμβρη και μετα να αρχισετε ήρεμα τις προσπάθειες για δεύτερο, θα ερθει σίγουρα και αυτο.

Αννα Μαρία μου παίρνω μαζι μου την Αγγελικη γιατι ξέρω ότι δεν θα με κουράσει ιδιαίτερα. Εντωμεταξυ θα συνταξιδευουμε μαζι με φίλους μας οπότε θα έχω και μια βοήθεια για τα πράγματα μας. Καλα κανεις και προσεχείς ακομα το τι τρώει ο Αντρεας και όσο περισσότερο το καις καλο θα ειναι γιατι μετα τα 2,5-3 θα θελει και θα ζητάει και απο μόνος του διαφορα, βέβαια όλα ειναι σχετικά γιατι πάλι απο μας εξαρτάται τι βλέπει να τρώμε και τι θα ζητάει. Για την περίοδο δεν ξέρω να σου πω εγω δεν ειχα κάποιο θέμα όταν αποθηλασσα την Αγγελικη, καθε οργανισμός ειναι διαφορετικός αλλα και ο γιατρός σου θα μπρει αου δώσει απορία εξήγηση.

Μαγδα περασατε όμορφα Ναύπλιο, ειναι πολυ ωραία πόλη ειναι η αλήθεια. Μια χαρα και ο μικρός αφου ειναι τόσο καλο παιδι δεν υπήρχε περίπτωση να σας κουράσει!

Α δεν σας είπα ο Νικόλας κολυμπάει με μπρατσακια, το σωσίβιο δεν το πολυ ήθελε γιατι ήθελε να πιάνει το νερο και ήταν έτοιμος να βγει έξω απο αυτο. Του δοκίμασα μπρατσακια και εχει τρελαθεί δεν βγαίνει απο την θάλασσα και μου κάνει εντύπωση που μετα απο μια δυο φορές που τον κραταγαμε οριζόντια στο νερο απο την κοιλιτσα τ έμαθε και το κάνει μόνος του και δεν στέκεται κατακόρυφα. Ειναι ενας γλυκας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Μαγδα μου ωραια περασατε Ναυπλιο ε?δεν εχω ξαναπαει εκει αλλα ακουσα οτι ειναι πολυ ομορφα απο ανθρωπους που πηγαν!ποτε πας πισω δουλεια?οσο για τον κοτσο και γω πιστευω οτι τα μαλλια μου τραβηγμενα πισω μου πανε πολυ περισσοτερο απο το να ειναι ολα κατω!ευχαριστω για τα ομορφα λογια!

Καγκουρακι ο Νικολας ισως να περναει αυτο που λες φαση αποχωρισμου!Θυμαμαι και η Ιωαννα στην ηλικια του κατι τετοια μας εκανε κυριως το βραδυ ομως!αφου θα τον αφησεις στη μαμα σου θα βρει τον τροπο του και θα τον καθησυχαζει!η Αγγελικη θα ξετρελαθει με το ταξιδι με το πλοιο φανταζομαι!αφου θα εχεις και παρεα και βοηθεια τοτε μια χαρα!

Αννα Μαρια και εμενα η περιοδος μου δεν ειναι τελειως σταθερη πλεον!μια βλεπω καθε 26 μερες μια καθε 28, μια καθε 27!οτι να ναι!δεν το ψαξα ομως γιατι θα παω στο γιατρο μετα το ταξιδι και θα του το πω!μπας και παιζει τιποτα ορμονικο με τη δικη σου περιοδο?δεν ειχες τετοιες ανωμαλιες πριν να μεινεις εγκυος?ρωτα και το γιατρο σου αλλα δεν νομιζω να ειναι τιποτα!

Ρε κοριτσια εμας η Ιωαννα εχει ενα μηνα που ξυπνα μεσα στη νυχτα και κλαιει!οταν την παρουμε στο κρεβατι μας ηρεμα!μονο στις διακοπες δεν το εκανε αυτο!τωρα που ηρθαμε πισω αρχισε να το κανει παλι!δεν ηρεμα με τιποτα, την χαιδευουμε, της μιλαμε, της ανοιγουμε λιγο το φως, τιποτα εκει να μας δειχνει την πορτα του δωματιου της για να βγουμε εξω!ουφ!δεν ξερω ποτε θα της περασει!εκανε το λαθος η μαμα μου εκεινο το βραδυ του γαμου και την εβαλε μαζι της στο κρεβατι μας και απ αυτη τη νυχτα εχουμε καθε νυχτα τα ιδια!αφου στο δικο μας κρεβατι κοιμαται πολυ ηρεμα!μαλλον θα παμε για αγορα κρεβατιου!πως να σταματησει να θελει να ερχεται στο κρεβατι μας?οταν αποκοιμηθει την παμε πισω στο δικο της αλλα δεν γινεται καθε νυχτα να γινεται αυτο!και εχει φορες που μπορει να ξυπνησει και 2 και 3 φορες και να θελει να βγει απ το κρεβατι της!ουφ!γκρρρρρ!

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚαλημερΑ κοκονες μου κ νΑι η αδειΑ συνεχιζεται 3/9 ξανα δουλεια γιουπι!!!

Περναμε Αψογα χτες το απογευμα βγηκαμε γλυφαδα πολυ ωραια ηταν.

Το ναυπλιο οντως τελειο εχω παει απειρες φορες κ δε το βαριεμαι ποτε..

Βασουλα μου καλομαθε το ζουζουνακι κ θελει το κρεβατι σου κ οσο την παιρνετε τοσο δε θα ξεκολΑ το χω ζησει γιαυτο το ξερω χιχι

Παρτης κρεβατακι κ ξεκινηστε εκπαιδευση..

Καγκουρακι ολα την περναν την φαση του νικολα ελπιζω μα τελειωσει γρηγορα με τη μαμα σου μια χαρα θα ναι μην

Αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι οσο πιο μικρα τοσο πιο γρηγορα μαθαινουν κολυμπι να ξερεις μπραβω στο δελφινακι σου

Ο βασιλης βλεπει παιδικα κ μου φιλαει το μπουτι ποση ωρα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδουλα καλομαθε ε?θα της παρω κρεβατι αλλα εχω πολλα εξοδα τωρα!ισως να μεταφερω το διπλο κρεβατι που εχω στο δωματιο των ξενων στο δικο της δωματιο και να τη δοκιμασω εκει!αλλα αυριο ερχεται η πεθερα μου για να βοηθησει τον αντρα μου που μενει με τη μικρη γιατι εγω ειμαι δουλεια!

τι ωραια εχεις ακομα διακοπες ε?θελω κι εγωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου. Επιτελους καταφερα να κατσω στον υπολογιστη να σας γραψω. Τη Δευτερα εκανα δουλιτσες, χθες ημουν πιο χαλαρη μονο σιδερωμα ειχα και σημερα παλι δουλιτσες. Χθες βραδυ βγηκα εξω με περσινους συναδελφους, ειχα κ τον μικρο μαζι μου και η αληθεια ειναι πως δεν το απολαυσα. Στο μεταξυ εχω βγαλει κατι στην κοιλιά, δεν ξερω τι ειναι. Ισως να με τσιμπησε κατι. ΑΠο την Κυριακη που το ειδα ηταν σαν σπυρι τωρα εχει φουσκωσει κ απλωθει γυρω γυρω. Βαζω μια κρεμούλα αλλα μαλλον ειναι μολυσμένο. Μου ειπε μια νοσοκομα να συνεχισω κ σημερα την κρεμουλα κ αν δεν περασει πρεπει να παω νοσοκομειο να το δουν. Το θεμα ειναι οτι με πονάει πολύ κ οταν καθομαι αλλα κ με τα παντελονια. Μου ηρθε κ περιοδος πιο νωρις...ολα μαζεμενα!!!Χθες συνειδητοποιησα οτι 1,5 ββδομαδα εμεινε κ ανοιγουν τα σχολεια!!! Απιστευτο μου φαινεται πως πέρασε το καλοκαίρι.

Ο Στεφανακος δυο μερες τωρα ξυπνάει από τις 7. Με προετοιμάζει για το σχολινο ωράριο!!! Τωρα μολις κοιμηθηκε, λογικά θα κοιμαται 2-3 ώρες. Το απογευμα θα έρθει η νυφη μου με τις ανηψιες μου και θα τους πάμε παιδότοπο να παίξουν.

Λοιπόν έστω και καθυστερημένα να ευχηθώ στην φραουλίτσα-Αλεξάνδρα και το Γιωργάκη της Κατερινας χρόνια πολλά και ευτυχισμένα. ΧΙλιοχρονα να ειναι, πάντα γερο και καλοτυχα. Να τα χαιρεστε τα παιδάκια σας κοριτσια μου!

Βασω μου καλή επιστροφή στη δουλεια! Ελπιζω να μπορεσεις να παρεις ακομα μια βδομαδα αδεια μεχρι να ανοιξει ο παιδικός! Ευχαριστώ για τα καλά σου λογια για τον Στεφανάκο μου!

Βασω μου θα πατε Τηνο ε? Τι καλα..Θα πανε και τα πεθερικ΄αμου μεσα Σεπτεμβρη για να εκπληρωσουν ταμα. Κ εγω θέλω καποια στιγμή να παω.Θελω πολύ να πάω στην Αγια Ειρηνη που εχω ταμενο τον μικρο αλλα και Μυτιλήνη στον Αγ. Ραφαηλ. Με το καλό να πάτε κ ευχομαι να ερθει και το 2ο νινάκι αφου το θέλετε..

Για πες πώς αλλαξες τικερακι? Εγω το προσπαθώ αλλα δνε δεχεται τους κωδικους.

Αυτο που λες για την Ιωαννα κ το κρεβατι, ακριβως τα ιδια μας εκανε κ ο Στεφανος περιπου σε αυτη την ηλικια. Εκλαιγε κ μας εδειχνε το δικο μας δωματιο κ μετα ηρεμουσε. Μεχρι που τον εβαλα σε κρεβατι μεγαλο οπως σου ειπα κ ηρεμησε. Ειχαμε το παλιο μας κρεβατι το διπλο στην αποθηκε και το βαλαμε αυτο. Μια χαρα τωρα! Ακομα κ αν ξυπνησει φωναζει μαμα ελα!

Κατερινα μου κ εσενα σε ευχαριστώ!! Φανταζομαι το μπουφε στο παρτυ σου θα έκανε θραύση όπως πάντα!! Το έχεις με τα πάρτυ, αυτο ειναι σιγουρα!! Μολις σας γραψω θα δω και την τούρτα σας!

ΔΙακοπές πήγαμε στην Πάφο, βασικα στα πεθερικα μου μειναμε κ απο εκει πήγαμε εκδρομούλες, θάλασσα τετοια. Πολύ χαλαρά. Τωρα συνειδητοποιησα οτι τελειωνουν οι διακοπές κ ολο εκδρομές σκέφτομαι xaxa

Κατερίνα μου πλέκεις? ΠΟσο ζηλευω!! Μου αρεσει πολύ και θέλω να μάθω. Πώς έμαθες εσυ? Τι έπαθες με την κουνιάδα σου καλέ? Α δεν σου ειπα με γεια το φορεμα!!! ΠΟλύ καλή η τιμη του!

Αννα Μαρία ήρθατε στα μέρη μας? Καλά η παλια Λευκωσία έχει αναπτυχθει πολύ τελευταια. Να δεις τα βραδυα τι γίνεται...χαμος...Ανοιξαν και κατι ομορφα στεκακια με πολύ καλες τιμές και δεν βρισκεις να καθισεις. Αντε καλή αρχη με την αστρονομια!!!

Για το θεμα της περιοδου πηγαινε για ενα ελεγχο στο γιατρο σου. Κ εμενα τον τελευταιο καιρο μια πανω μια κατω. Κ αρχικα μου ερχεται 2-3 μερες λιγο καφε-ροζ και μετα κανονικη ροη. ΤΟν αλλο μηνα θα παω για το τεστ παπ κ θα ρωτησω.

Για το φαγητο εξω οσο μεγαλωνουν δεν μπορεις να αποφευγεις καποια πραγματα. Κ εγω μεχρι περσι το ελεγχα. Τωρα μεγαλώνοντας θα φαει, το ζητα κ ο ιδιος πλεον αλλα οκ τον ξεγελω ευτυχως ακομα σε διαφορα κ κατι γινεται.

Καγκουρακια-Κατερινακι ο Στεφανος σε ευχαριστει για τα καλά σου λόγια και σου στέλνει ένα φιλι!!! [smilie=sith.gif]

Καλα τα περάσαμε κ εμεις! Εσεις ποτε ειπαμε οτι φευγετε για Κρητη? Παλι καλα που εχεις ηρεμη εγκυμοσυνη αλλιως θα ηταν ζορι με αλλα δυο μικρα. Μαλλον περνάει φάση ο ΝΙκολας σου. Μην αγχωνεσαι και θα επανέλθει. Κ ο Στεφανος για ολα θέλει εμενα. Ειδικα τωρα το καλοκαιρι που ειμαστε αυτοκολλητοι!!

Μπραβο στο Νικολα σου που μπορει με μπρατσακια. Ο δικος μου νομιζω φοβαται ακομα. Μπορει ομως απλά να φοβάμαι εγω χαχα Θελω να τον πάω για κολυμπι και θα το ψαξω τωρα το Σεπτεμβρη.

Μαγδα καλώς ηρθατε κ εσεις. Μπραβο που περασατε καλα κ που ηταν ησυχο το μικρο. Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!! Ειναι φυσικο το μαλλι μου ε? Δεν το εχω βαψει ποτε!! χαχα Καποτε ηταν ακομα πιο πλουσιο, μετα την εγκυμοσυνη ομως εχασα αρκετο.

Καλή συνεχεια στις διακοπούλες σας!!!

Σας αφήνω να πάω να τσιμπήσω κατι και πείνασα. Σας ειπα ότι ξεκινησα διαιτα? Ναι το πήρα αποφαση. Θα ξεκινησω και γυμναστηριο. 6 κιλα ειναι τα ατιμα θελω να φυγουν πια!!!!χαχα

Σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου ναι θα παμε Τήνο με τη βοηθεια Του Θεού και Της Παναγίας!στις 27 του Σεπτεμβρη παμε Αθηνα και 28 φευγουμε για Τηνο!σε ενα μηνα περιπου!το εχω ταμα για την μικρη!και επειδη λογαριαζω με το καλο να προσπαθησω για 2ο και ετσι δεν θα μπορεσω για αλλα 2-3 χρονια ειπα να παμε τωρα!Βοηθεια μας!λες να ειναι απ το κρεβατι?τι λες?να παρω το διπλο κρεβατι που εχω στο δωματιο των ξενων στο δωματιο της να κοιμαται σε αυτο?ουφ αγχωθηκα μπορω να πω!

Ρε Μαρακι ποσο χρονων εισαι?φαινεσαι πολυ μικρουλα!κι ο Στεφανακος νομιζω σου μοιαζει αρκετα ή κανω λαθος?

Αρχισες διαιτα???καλε φαινεσαι πολυ λεπτη!τι διαιτα χρειαζεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες,ευχαριστω για τα καλα σας λογια

επιτελους καθισα, απο το πρωι δεν σταματησα,εφτιαξα μαρμελαδα δαμασκηνο ηταν και πολλα 3μιση κιλα αρκετη μου βγηκε τα χερακια μου μωβ εγιναν κλαψ,εφτιαξα τουρλου με τοσα λαχανικα να καθαρισω ,καθαρισα πιπεριες και φασολακια εβαλα στον καταψυκτη και ωσπου να φαμε και να πλυνω και να ξαναπλυνω πιατα ουφ τα ποδια μου με πονεσανε,χθες το απογευμα σιδερωνα τρεις ωρες μαζευτηκαν πολλα παλι βαζω πλυντηρια και μετα μαζευονται οι στοιβες,την Δευτερα ειχε γενεθλια η αγαπημενη του Δημητρη εκλεισε τα 4 μας περναει λιγο ουπς χθες πηγα οδοντιατρο τον Νικο και αυριο παλι εχουμε ραντεβου εκανα κι εγω καθαρισμο ,εχω και παραγγελιες για σκουλαρικια θα παω να παρω νηματα αυτες τις μερες γιατι μου ζητησαν χρωματα που δεν ειχα φουξια,κοραλι και λιλα στο ψαξιμο θα ειμαι παλι,αντε να δουμε κανω την αρχη γιατι μεχρι τωρα μονο χαριζω....αυτα τα δικα μας

Μαρακι περαστικα ,τι σε τσιμπησε και σε πειραξε τοσο πολυ;μαλλον μολυσμενο θα ηταν ευχομαι να περασει γρηγορα,κι εγω πολυ το σκεφτομαι το πρωινο ξυπνημα συνηθισαμε και κοιμομαστε πως θα ξυπναμε απο τις 7μιση και διαβασματα παλι ουφφφ πως θα μπουμε παλι σε σειρα γκρρρρ,που λες εμαθα να πλεκω μονη μου απο βιντεακια στο you tube και απο ενα περιοδικο,εφτιαξα δυο μπλουζες ,σκουφακια ,κασκολ και πολλα σκουλαρικια εια βαλει φωτογραφιες αλλα δεν θυμαμαι αν τις εβαλα στην ομαδα θα κοιταξω και θα σου πω αν δεν τα εβαλα θα τα βαλω να τα δεις ,με την κουνιαδα μου ειναι μεγαλη ιστορια δεν φτανει μια σελιδα να τα γραψω ασε....κι εγω αδυνατη σε βλεπω ποσα κιλα εισαι και θελεις να χασεις 6 κιολας;

Βασω αν καθεσαι εσυ στο δωματιο της ωσπου να κοιμηθει;δεν νομιζω να της φταιει το κρεβατι ισως ειδε κατι στον υπνο της και φοβηθηκε, ισως να περιμενει να την παρετε στο δικο σας κρεβατι,καθισε εσυ μερικες νυχτες πες της κανενα παραμυθακι ωσπου να κοιμηθει ,μπορει να περναει καμια φαση ,πολυ ομορφες οι φωτογραφιες σας!!

Κατερινακι ελα να σου κανω σεμιναρια οποτε θελεις ,αν και πιστευω αν το ψαξεις λιγο θα μπορεις και μονη σου να κανεις ,με τα παιδια τωρα βεβαια δεν νομιζω να μπορεσεις να ασχοληθεις θελει να αφιερωσεις αρκετο χρονο ειδικα στην αρχη αλλα αργοτερα που θα μεγαλωσει λιγο και το τριτο αν το θελεις θα μπορεσεις να ασχοληθεις,ο Νικολας μαλλον φαση αποχωρισμου περναει λιγο πολυ ολα τα παιδακια κοντα στην ηλικια του το παθαινουν,ευχομαι να το ξεπερασει γρηγορα και να μπορεσεις να φυγεις κι εσυ χωρις να εχεις το μυαλο σου πισω ,δελφινακι ο μικρος εμοιασε στην αδερφουλα του !!!Αθηνα ποτε θα γυρισετε;

Μαγδα ωραια περνατε βλεπω ,επιτελους να ξεκουραστεις κι εσυ αρκετη αδεια ειχες ε;Ναυπλιο θα πανε τα πεθερικα μου απο βδομαδα,καλε την τουρτα την ειδες;δεν ειπες τιποτα

Αννα Μαρια που χαθηκες σημερα;για την περιοδο σου πανε καλυτερα στον γιατρο μηπως ειναι ορμονολογικο το θεμα ,θυμασαι κι εγω τις διαταραχες που ειχα τωρα παιρνω αντισυλλιπτικα και ηρεμησα αλλιως δεν ξερω τι θα γινοταν .....

Ανθη που χαθηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Δουλειές και σήμερα, το πρωί πήγαμε για διάφορα ψώνια, μετά έφτιαξα αρακά με πατάτες και λαχανικά στο φούρνο και πελτέ ντομάτας. Έκανα λίγο για να δω τι θα βγει και θα φτιάξω κι άλλο τις επόμενες μέρες.

Δε σχολιάζω κάτι, πάω για σκούπισμα-σφουγγάρισμα και θα τα πούμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και εγω αυτο νομίζω ότι φάση αποχωρισμού ειναι εκει γύρω στον χρονο δεν την περνάνε τα περισσότερα, που συνειδητοποιούν ότι ειναι ξεχωριστές οντότητες απο τη μαμα, και δεν νομίζω ότι εχει να κάνει κάτι με το γάλα μου, αφου το ξεκινησε κυρίως το μεσημέρι να το κάνει που εχει φάει μεσημεριανο και ειναι χορτατος.

Παντως όλα πανω κάτω στα ιδια διαστήματα περνάνε τις φάσεις τους, Βασω θελει αλλο κρεβατακι να νιώθει πιο ελεύθερη η Ιωάννα με την πρώτη ευκαιρια κάντε την δοκιμή αυτη και όσο μπορείς μην την κοιμιζεις στο δικο σας, ξυπνάει αλλου μετα και όλο αυτο την στεναχωρεί περισσότερο.

Μαγδα έχεις ακομα μερες αρκετές μέχρι να επιστρεψεις στη δουλεια, θα πάτε και πουθενα αλλου?

Μαρακι τι σε τσίμπησε καλε, αν δεις ότι δεν υποχωρεί να το κοιτάξεις αν και νομίζω θα περάσει, ειναι όλα πια τα έντομα τόσο μολυσμένα που και το απλο τσίμπημα γινεται ολόκληρο καρουμπαλο πια. Ο Στεφανακος μπήκε σε χειμερινό προγραμμα βλέπω και προετοιμάζει και σένα.

Κατερίνα μου πολλες δουλειές και εσυ ποσα ωραία πράγματα εφτιαξες πάλι. Να ευχηθω καλε δουλειές με το πλεξιμο αφου άρχισαν και οι παραγγελίες. Για την ζαχαροπλαστική και εγω έτσι πιστεύω ότι θελει χρονο να μεγαλώσουν λίγο ακομα και μετα οι τρία τέσσερα χρονια μπορει να καταφερνω και εγω τίποτα. Αθήνα θα είμαι απο βδομάδα, τέρμα και για μας οι εξοχές και η θάλασσα μετα. Η Ανθη ειναι Κρήτη διακοπές ειχε φύγει απ Κυριακή δεν ξέρω ομως ποτε επιστρέφει.

Αννα Μαρία καλο σκουπισμα σφουγγαρισμα κτλ κτλ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Εμείς πήγαμε για μπάνιο αργά το βραδάκι, γυρίσαμε, κάναμε μπάνια, φάγαμε και κατά τις δέκα κοίμησα τον Αντρίκο!

Χτες το βράδι ξύπνησε στις τέσσερις κι έκλαιγε, μάλλον επειδή του κλείσαμε νωρίτερα το κλιματιστικό επειδή δεν έκανε και πολλή ζέστη. Ξαναέβαλα κλιματιστικό και τον κούνησα στο καρότσι, αλλά δεν κοιμόταν, έτσι τον πήρα στο κρεβάτι μας, του έδωσα νερό και ξανακοιμήθηκε. Κατά τις έξι νομίζω ίσως ξύπνησε, πάντως ξανακοιμήθηκε αμέσως, το ίδιο κι εγώ, μέχρι τις οκτώμιση!

Καλά, μιλάμε έχει μάθει τα ονόματα των γεωμετρικών σχημάτων, και όπου τα δει τα αναγνωρίζει. Π.χ. σήμερα πήγαμε φρουταρία και όπως καθόταν στο καροτσάκι της φρουταρίας (όπως αυτά των σούπερ μάρκετ), είδε τα σίδερα που σχημάτιζαν τετράγωνα και μου λέει "κάγκωνο". Μετά του έδειξα εγώ ένα άλλο σημείο στο καροτσάκι που σχηματιζόταν ορθογώνιο και τον ρώτησα τι σχήμα είναι και μου λέει "ογκοώνιο". Ξέρει το τρίγωνο, το τετράγωνο, το ορθογώνιο, το σταυρό, το τραπέζιο, το αστέρι...

Μάγδα πολύ ωραίο το Ναύπλιο, έχω πάει κι εγώ με το σχολείο όταν είχαμε πάει μια πολύ μεγάλη εκδρομή στην Ελλάδα στη Β΄Λυκείου.

Με πήραν σήμερα από την Ομοσπονδία Εντόμων και μου είπαν ότι έγινε καταγγελία για φόνο ενός εντόμου με το όνομα πουλάκι. Φτου σου καρφί!

Καγκουράκι απίστευτος ο Νικολάκης που κολυμπά με μπρατσάκια! Εγώ δεν τα σκέφτηκα καθόλου τα μπρατσάκια, γιατί πίστευα ότι είναι για μεγαλύτερα παιδιά. Πήραμε σωσίβιο, αλλά δεν το ήθελε. Του χρόνου αν είμαστε καλά θα πάρουμε το σωσίβιο που μπαίνει σαν μπλούζα και έχει πάρα πολύ μεγάλη προστασία.

Φάση περνάει ο Νικολάκης, θα του περάσει! Ίσως όταν φύγεις να ηρεμήσει (καλά, δεν το πιστεύω, αλλά το λέω για να σου δώσω θάρρος! :P).

Αφού θα έχεις και παρέα στο ταξίδι, τότε μια χαρά!

Βάσω κι εσένα φάση θα περνά η Ιωαννούλα. Ίσως να είναι έτοιμη να μπει σε κανονικό κρεβατάκι, αλλά μήπως το διπλό κρεβάτι είναι υπερβολή; :)

Μαρία τι έπαθες καλέ με το σπυρί; Πέρασε; Ελπίζω ναι!

Εγώ το έχω συνειδητοποιήσει ότι ανοίγουν τα σχολεία και το περιμένω πώς και πώς! Οι δυο μήνες διακοπές είναι απάνθρωποι... Βαρέθηκα στο σπίτι, ο ρόλος της χαρωπής νοικοκυρούλας δε μου πάει καθόλου. Ανυπομονώ να ανοίξουν τα σχολεία, να κάνω κάτι επιτέλους!

Ούτε κι εγώ έχω βάψει ποτέ τα μαλλιά μου, μου αρέσω όπως είμαι!

Εννοείται ότι σιγά σιγά δε θα μπορώ να ελέγχω το τι τρώει ο Αντρέας, αλλά τώρα που μπορώ, θέλω να το κάνω!

Κατερίνα σκοτώθηκες κι εσύ σήμερα...

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για την περίοδό μου! Θα πάρω το γιατρό μου να του το πω.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Πολύ πρωινοι σημερα εμεις. Απο τις 6:30 ξυπνιος ο μικρος κ μολις τον πηρε ο υπνος στον καναπε!!! Χθες ειχαμε παει σε παιδοτοπο με τις ανηψιες μου κ επαιξε παρα πολύ. Γυρισαμε στις 9, εκανε μπανακι κ κατευθειαν κοιμηθηκε! Σημερα το προγραμμα εχειλιγο σιδερωμα που μου εμεινε, κ πρεπει να ετοιμασω μουσακα να βαλω κ καταψυξη κ μπιφτεκια. Μου εφερε η μαμα μου απο το χωραφι μας μελιντζανες, κολοκυθια, ντοματες και πρεπει να τα αξιοποιησω, μην χαλασουν. Πρωτη φορα θα κανω μουσακα, ελπιζω να τον πετυχω. Θα φτιαξω και ζωμο λαχανικών σημερα!!!! Να δω πόσα θα κάνω!!! Αν προλάβω θα κανω κ κεικ που φωναζει καθε τοσο ο Στεφανος οτι θελει χαχα

Βάσω μου με το καλό να πάτε τότε κ να ανάψεις ένα κεράκι κ για μας! Είμαι 28 χρονών. ΚΟιτα σε γενικές γραμμές δεν με λες χοντρη χαχα Απλά έχω λίγη κοιλίτσα η οποια έχει χαλαρώσει με την εγκυμοσύνη και επειδη εχω και αρκετο στηθος τονίζεται περισσότερο. Οποτε ανα χασω τα 6 κιλά που θέλω θα ειμαι σουπερ. Λεω να ξεκινησω κ γυμναστηριο να σφιξω λίγο...χαχα

Για το κρεβατι θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις, δεν χανεις κάτι. Κ αφου έχεις ηδη διαθέσιμο κρεβατι ειναι ευκαιρια. Εγω το κολλησα στον τοιχο κ στη μερια του τοιχου εβαλα το παπλωμα απο την παιδικη κουνια του. Στο κεφαλάρι επειδη το κρεβατι μας ειναι με τρυπες κ φοβομουν μην βαλει το κεφαλι του εβαλα το προστατευτικο της κουνιας. Απο την αλλη εβαλα ενα προστατευτικο καγκελο κ στα ποδια του κρεβατιου μαξιλάρια χαχαχα Απο οτι κατάλαβες το έκανα φρουριο. Αν κ δεν χρειαζονται ολα η αληθεια ειναι οσο μεγαλωνει ξερει να προσεχει.

Κατερινα μου μπραβο σου! Εισαι χρυσοχερα ειναι γεγονος!!! Ελπιζω καποια μερα να αξιωθω να μαθω κ εγω να πλέκω!!! Μακαρι να ησουν κοντα να σου λεω να μου φτιάχνεις διάφορα. Απο κιλά τωρα είμαι 56,5 κ θέλω να πάω 50. Ειμαι κοντούλα ομως κ τα εχω μαζεμενα στην κοιλιά, εχω πολύ αδυνατα ποδια κ δεν μου φαινεται.

Καγκουράκι μου φαση ειναι θα περάσει. Υπομονή μονο!!! Αυτο που με τσιμπησε δεν ξερω τι ειναι παντως πονάει ακόμα. Νομιζω εχει φυγει λιγο το φουσκωμα αλλα εχω ακομα. Ισως να παω στο γιατρο σημερα, ελπιζω να προλάβω.

Αννα Μαρία κ εσυ δουλειές ε? Για το σχολειο κ εγω βαρεθηκα στο σπιτι. Αν ημουν δακοπες απο εκει κ απο δω ισως να μην ηθελα να γυρισω, δεν ξερω αλλα με κουρασε αυτο το απο το πρωι συνεχεια δουλειες, μαγειρεμα τα ιδια κ τα ιδια. Οχι πως οταν ανοιξουν τα σχολεια δεν θα τα κανουμε αλλα θα εχουμε κ κατι αλλο να ασχολουμαστε, αφου οσο ειμαστε σπιτι ολο κ καποια δουλεια προκύπτει!

Αντε μιας κ το ειπα, παω να κανω καμια δουλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλαρες μου εμεις συνεχιζουμε διακοπες στην αθηνα χιχι πχ καθε πρωι μπανιο τρωμε εξω σε κανα ταβερνακι κοιμομαστε κ μετα παλι βολτιτσες χτες πηγα κ κομωτηριο τον β κουκλακι τον εκανε η κοπελα κ δωστου καμαρι ο β

Εχουμε βηχα κ εγω κ ο β γκρρ

Αννα μαρια ποσο γελαω μαζι σου

Προσπαθησα να μη σε μαρτυρησω για το πουλακι αλλα με βασανησαν χαχα

Κα νομιζω σου σχολιασα για την αποστευτη τουρτα πανεμορφη μακαρι να μενες κοντα να μας εφτιαχνες κ μας

Καλη αρχη τα σκουλαρικακια λατρευω τα μακρια αλλα φοραω κολητα μιας κ με β ετσι οπως παιζαμε μια φορα τραβηχτηκε κ παραλιγο να το παρω στο χερι το αυτι κ εχω φοβια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου περαςτικα βρε το παλιοεντομο!!!

Μονο εγω δε βιαζομΑι να παω δουλεια χιχι απολΑυση ειναι Αν βεβαια ημουν δασκαλα θα θελα αυτη τη δουλεια ονειρευομουν αλλα δεν σνιφφ

Καγκουρακι μια χαρα θα ναι το νινακι σου με μανουλα βρε.

Ολα περνανε τις ιδιες φασεις τελικα..

Με το καλο κρητη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου χτες βραδυ κ ο αντρας μου προτεινε να βαλουμε διπλο στον β λεει να ναι ανετος αχ πολυ χαζομπαμπας εξελισεται ο αντρΑς μου οσο περνα ο καιρος

Φιλια σε ολες παμε θαλασσα θα ξΑναμπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Κατερινακι περνας πολλες ωρες στην κουζινα και μπραβο σου!μ αρεσει και εμενα οταν εχω χρονο να τον σπαταλω ετοιμάζοντας ειτε φαγητα ειτε γλυκα!περισσοτερο τη ζαχαροπλαστικη προτιμω!χαχα!αλλα εσυ καταφερνεις τα παντα!χρυσοχερα!2 του σεπτεμβρη ανοιγουν τα σχολεια?θα πάει και ο μικρος παιδικο ή ακομη?

Αννα Μαρια τι εγινε?πετυχε ο πελτες ντοματας?μπραβο στον Αντρεα που ξερει τα σχηματα!εμενα εκανε αλμα προοδου με τις λεξεις που λεει αλλα τα σχηματα δεν τα ξερει και δεν τα λεει!ξερει να μετρα δηλαδη αν της πω ενα θα πει 2 αν της πω τρια θα πει τεσσερα και παει λεγοντας μεχρι το 10!επισης αναγνωριζει τα ζωα σκυλο γατο πουλι γουρουνι αγελαδα ποντικακι και τα λεει!ακομα οταν παμε με το αυτοκινητο και βλεπει εξω διαφορα φυτα ή δεντρα λεει λουλουδια!χαχα!αυτα ολα τα λεει μετα που εκλεισε ο παιδικος!τωρα που θα ανοιξει δεν θα την αναγνωρισει η δασκαλα της!χαχα!ο Αντρεας ισως ζεσταθηκε και εκλαιγε μεσα στη νυχτα!οσο για το 2πλο κρεβατι που σκεφτομαι ειναι γιατι οταν θα ειναι ανησυχη να μενω λιγο εκει διπλα της εγω να μην την πηγαινω στο δικο μου!ακομα δεν αποφασισα ή διπλο θα παρω ή της εναμιση!

Καγκουρακι ποτε φευγεις για το ταξιδακι?ο Νικολας πως ηταν το βραδυ?καλυτερα?θα του περασει μεχρι να φυγεις!εγω γι αυτο το λογο αγχωνομαι να αφησω την Ιωαννα εστω και ενα βραδυ μαζι με καποιον αλλο εκτος απο μας και να φυγω!δεν ξερω. . .νομιζω πως δεν θα καταφερει κανεις να την ηρεμησει οταν κλαιει και θελει εμας το βραδυ!ειδικα τωρα που περναει αυτη τη φαση!ισως να ειμαι υπερβολικη το ξερω αλλα ετσι νιωθω!παντα τοσο αγχωδης ημουνα!μετα που απεκτησα την Ιωαννα εγινα ακομη περισσοτερο!χαχα!

Ουφ εγω αδιαθετησα και ειμαι αστα να πανε!ποναω, ζαλιζομαι, νυσταζω αφορητα και νιωθω εξαντλημενη!οσο για τη μικρη ψες κοιμηθηκε γυρω στις 10 στο κρεβατι της κανονικα!γυρω στις 12 αρχισε το κλαμα το γοερο οπως καθε νυχτα!πηγε ο αντρας μου και του δειχνε την πορτα, χωρις πολλα πολλα την εφερε στο κρεβατι μας κι αποκοιμηθηκε αμεσως!μολις κοιμηθηκε την πηγα πισω στο κρεβατι της!δεν προλαβα να ξαπλωσω εκλαιγε παλι!της λεω Ιωαννα μου εδω ειναι το κρεβατι σου!εδω θα πρεπει να κοιμασαι!εκλαιγε παραπανω ωσπου της ελεγα αυτο και ηθελε να την πιασω!την επιασα και της λεω τι θες?και μου λεει παπα μου!της λεω ο μπαμπας κοιμαται στο κρεβατι του!εσενα το δικο σου ειναι εδω!δεν σταματαγε να κλαιει!την κουνησα λιγο πανω μου, αποκοιμηθηκε μετα απο αρκετη προσπαθεια και επεστρεψα πισω στο κρεβατι μου!ξυπνησε γυρω στις 6 κι εκλαιγε παλι!Προσπαθησα να κανω οτι εκανα και το βραδυ αλλα δεν ειχα δυναμεις γιατι ειμαι κι αδιαθετη!την πηρα στο κρεβατι μας και κοιμηθηκε και μετα απο λιγο σηκωστηκα για να ρθω δουλεια!οκ καναμε βελτιωση εμεινε αρκετη ωρα στο κρεβατι της αλλα παλι ηρθε και στο δικο μας!θελω να κοιμαται στο δικο της στο χωρο της χωρις να κλαιει τοσο πολυ γιατι νιωθω και γω πολυ ασχημα!στεναχωριεμαι οταν κλαιει τοσο πολυ αλλα επρεπε να αρχισω προσπαθειες να της μαθω να κοιμαται στο χωρο της γιατι οσο το αναβαλλω τοσο χειροτερευει και δεν θα ξεκολλα με τιποτα!αλλα κι εγω ειμαι κουρασμενη και οι αντοχες μου οχι και τοσο πολλες, ειδικα τωρα που ειμαι αδιαθετη, και γι αυτο η ωρα 6 την πηρα στο κρεβατι της!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασω ειστε κουκλες μαμα κ κορη...τωρα ειδα τις φωτο!!

Κατερινα ειστε ομορφοοικογενεια!! Για την τουρτα δεν εχω λογια!! Μπραβο σου!!

Μαγδα πρωινοι κ εσεις? Με γεια το κουρεμα!! Απολαυσε καλε τις βολτες σας. Κ εγω αμα ημουν διακοπες μονο δούλεια δεν θα ηθελα να παω!

Βασω οσα περνας με τη μικρη το βραδυ μου θυμιζει ακριβως οτι παθαιναμε κ εμεις. Κ εγω επεμεινα 2-3 φορες να μεινει στο δικο του αλλα υπεφερε κ δεν το αντεξα. Οταν φεραμε το δικο του, οταν εκλαιγε στην αρχη που ηταν λιγες οι φορες ξαπλωνα εγω διπλα του κ ετσι τωρα κ αμα του παω να παμε στο δωματιο μου λεει οχι κ δειχνει το δικο του. Κ οταν με θελει μου λεει ελα μαμα νανι μαζι μου. Μαλιστα τις πρωτες μερες 2-3 φορες ειχε κατεβει κ ηρθε σε εμας να μας βρει αλλα το σταματησε μονος.

Κ εγω με περιοδο ειμαι απο χθες. Μου ηρθε πιο νωρις παλι κ πονουσα πολυ χθες, Εχω κ μεγαλη ροη, πρεπει να παω για εξετασεις σιδηρου κ ολο το αναβαλλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εμείς πρωινοί, απ' τις εξήμιση ξύπνησε ο μικρός... Κατά τις οκτώμιση ανέλαβε ο άντρας μου και ξάπλωσα πάλι, αλλά πώς να κοιμηθώ με τα "Αντρέα" από δω και τα "Αντρέα" από κει;;; Κι εγώ δεν έχω αντοχές, κουράστηκα πάρα πολύ... Βαρέθηκα κάθε πρωί ξύπνημα αξημέρωτα κι όλη μέρα δουλειές. Το βράδι αν βγούμε και πάμε πουθενά, εγώ δεν έχω ούτε δύναμη, ούτε κουράγιο, ούτε όρεξη. Αφήστε που ο άντρας μου για να βγει πρέπει να του κάνεις μετάνοιες... Σχολείο και πάλι σχολείο!

Μαρία καλή επιτυχία με το μουσακά! Δεν είναι δύσκολο φαγητό, απλά έχει διαδικασία.

Για την κοιλιά που λες, φεύγει μόνο με κοιλιακούς και περπάτημα-τρέξιμο. Δεν είναι ανάγκη να πας γυμναστήριο, μπορείς να κάνεις σπίτι σου κάποια σετάκια κοιλιακών.

Μάγδα, τι σε βασάνισαν, με δουλεύεις; Αφού μου είπαν ότι αυτή που έκανε την καταγγελία μετά έγινε εθελόντρια ρουφιάνα των εντόμων.

Κι εμένα μου άρεσαν κάποτε τα σκουλαρίκια, αλλά για πολύ καιρό δε φορούσα καθόλου, και έκλεισαν οι τρύπες...

Βάσω ο πελτές νομίζω πέτυχε.

Κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό, π.χ. ο Αντρέας ξέρει τα σχήματα, αλλά δεν ξέρει να μετράει. Λέει "ένα, ύο, τία", μπορεί να πει και το "τέσσερα", αλλά μετά τα λέει μπερδεμένα "έντε, ετά, εννέα". Ή μπορεί να πει "ένα, δύο, τρία, ΕΝΝΕΑ"!

Εμάς πάλι τα δέντρα, τα λουλούδια, τα χορτάρια, τα λέει όλα "έντα", δέντρα δηλαδή!

Σήμερα το πρωί που σηκώθηκε ο μπαμπάς του, τον άκουγε που κατουρούσε και μου λέει "τσίσα"!!!

Εμείς για κρεβάτι σκεφτόμαστε να του πάρουμε ένα μικρούλι απ' το ΙΚΕΑ ή θα δούμε για κάποιο που μετατρέπεται μετά και "μεγαλώνει" με το παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!

Τι ειναι αυτες οι ερημιες καλεεεεε?χαθηκατε ολεςςςς?

Μαρακι μου πηγαμε χθες και κλεισαμε δωματιο για τη μικρη!δεν μπορουσα να το αναβαλω αλλο!οκ κοστισε αλλα ειναι μια αγορα που θα καναμε πιο μετα ετσι κι αλλιως! πηραμε διπλο τελικα και ειχε προσφορα 2 κωμοδινα, 1 σιμφονιερα και 1 καθρεφτη και το στρωμα του κρεβατιου 700 ευρω ολα μαζι με τα μεταφορικα και το στησιμο!πηγαμε μονο για κρεβατι και στρωμα αλλα αυτα βγαινανε γυρω στα 500 και κατι!μας λενε απ το καταστημα οτι ολα μαζι της προσφορας βγαινουν 700 το σκεφτηκα αρκετη ωρα μπορω να πω και τελικα το κλεισαμε!

Αννα Μαρια και μεις ολο τα ιδια ζουμε καθημερινα, ρουτινα και καθημερινοτητα!λιγο ξεσκασαμε τωρα στις διακοπες και βγηκαμε λιγο απ τη ρουτινα!περιμενω και το ταξιδι τον αλλο μηνα να σου πω την αληθεια!χαχα!ουτε και μεις βγαινουμε τα βραδια συχνα!τωρα η μικρη μετα τις διακοπες αλλαξε τα ωραρια που κοιμαται γιατι που βγαιναμε εξω στις διακοπες την περναμε μαζι και αργουσαμε να επιστρεψουμε κι ετσι αργουσε να κοιμηθει!εκει που καθε βραδυ κοιμοταν 9 παρα τωρα μπορει να γινει 10 και να ναι στο ποδι!

ΑΑΑΑΑ σας ειπααααα?εψες κοιμηθηκε χωρις διακοπες καθολου!!!!κοιμηθηκε στις 10 και ξυπνησε στις 9 χωρις διαμαρτυρια καθολου!!!!πηρε ειδηση οτι της πηραμε δωματιο και ειπε να μας ευχαριστησει?ΧΑΧΑ!πτου πτου μην την ματιασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες,σας ευχαριστω ολες και παλι για τα καλα σας λογια

ερημωσαμε παλι βλεπω,οταν πλησιαζει Σαββατοκυριακο αυτο γινεται παντα,ωσπου να μας χειμωνιασει παλι κλαψ και να μαζευτουμε....

σημερα θα παμε για ψωνια το απογευμα,θα παρουμε παπουτσια για τα παιδια για τον Νικο και το Δημητρη αφου του Γιωργου του εφερε ο νονος του και μετα θα παμε σε φιλους για καφε,χθες ηρθε η αδερφη μου με τον μπεμπη και τον αντρα της καθισαμε λιγο συζητουσαμε για το γαμο και ενω ο γαμος τους κοντευει δεν εχουν ακομα αποφασισει ποσα ατομα θα καλεσουν στο τραπεζι μια λενε να βαλουν μεχρι τα πρωτα ξαδερφια και φιλους και μια μονο αδερφια και κουμπαρους δεν τους μπορω αλλο δεν παιρνουν μια αποφαση καλα λεω εγω γαμος με το ζορι ο γαμπρος μου ζοριζεται πως θα φορεσει μια μερα κουστουμι και λεει οτι θα ειναι η χειροτερη μερα της ζωης τους ακουστε εκει τι λενε γκρρρρρρ ειναι να μην νευριαζεις μετα .....

αυριο θα αρχισουμε να βαφουμε τα δωματια των παιδιων και μετα να κανω δουλειες γιατι θα γινουμε χαλια παλι....

κι εγω περιοδο εχω, εχω ακουσει οτι γυναικες που δουλευουν στον ιδιο χωρο συντονιζεται η περιοδος τους λετε να πιανει και διαδικτυακα ποσες εχουμε περιοδο μαζι χαχαχα

Βασω μεγεια τα επιπλα σας καλη προσαρμογη στο νεο της κρεβατακι ευχομαι,καλα τα πηρες 700ε ολα αυτα εμεις 700 ε ειχαμε παρει το κρεβατι του Δημητρη εχει βεβαια κι αλλο κρεβατι απο κατω ουσιαστικα ειναι δυο κρεβατια σε ενα αλλα μας ειχε φανει λιγο ακριβουτσικο και ταχα μας κανανε καλυτερη τιμη επειδη το πηραμε απο τον αντρα της κουνιαδας μου εχει επιπλαδικο και αναγκαστικα ολα απο εκει τα παιρνουμε ,ο Δημητρης θα παει προνηπιο ειναι γεννημενος 28-12 του 2009 και τον παιρνει η χρονια ,στους κρατικους σταθμους δεν κρατανε προνηπια κι ετσι θα παει κανονικα στο νηπιαγωγειο με τα παιδακια του 2009 το μικρουτσικο μου

Μαγδα μου περαστικα σας μηπως καθησατε σε ρευματα και βηχετε και οι δυο σας ,η αδερφη σου θα κανει ανοιχτο γαμο;κι εμενα μου αρεσουν τα μακρια σκουλαρικια και φοραω πολυ ωχ φανταζομαι ποσο θα πονεσε το αυτι σου λογικο ειναι να μην θελεις να φορας

εσεις λετε να με ειχατε κοντα να σας φτιαχνω τουρτες η φιλη μου ομως που ειχε γενεθλια η μικρη της την πηρε απο ζαχαροπλαστειο και της λεω γιατι δεν μου ειπες να σου την φτιαξω εγω και μου λεει ε να μην σε βαζω σε φασαριες και της λεω αφου δεν με προτιματε εσεις πως να κανω πελατεια μετα και δεν ηξερε τι να πει μετα γιαυτο λεω πως να κανεις δουλεια εδω αφου δεν σε στηριζουν οι δικοι σου τελοσπαντων....

Κατερινακι ετσι ειναι οταν μεγαλωσουν λιγο θα μπορεις πιο ανετα να ασχοληθεις με την κουζινα κι εγω παλιοτερα που ηταν πιο μικρα και δουλευα κιολας δεν ειχα χρονο αλλα παντα μου αρεσε να φτιαχνω διαφορα ,λες να κανω καμια προκοπη με τα σκουλαρικια; αντε να δουμε

Αννα Μαρια μπραβο στο αγορακι σου ξερει τοσα πραγματα ,πανεξυπνος ειναι!!πως εκανες τον πελτε;περσυ ειχα κανει σαλτσα ντοματας και σπιτικη κετσαπ αλλα φετος δεν ειχαμε πολυ παραγωγη και δεν θα φτιαξω, μονο για γεμιστα εβαλα στην καταψυξη μερικες

Μαρακι πολυ λιγα μου φαινονται τα 50 κιλα αλλα εσυ ξερεις τον εαυτο σου και με ποσα κιλα θα αισθανεσαι εσυ καλα,ποσο υψος εχεις;πολυ ζητηση εχω ρε κοριτσια με τις τουρτες να ερθω Κυπρο ή να παω Αθηνα; χαχαχαχα

τα λεμε κουκλες παω να βαλω μια σκουπα βρωμισαμε εδω μεσα παλι

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαριοι! Τι κάνετε;

Εμείς πάλι αχάραγα ξυπνήσαμε... Απ' τις έξι και δέκα στο πόδι... Μετά ξάπλωσα πάλι, αλλά δεν κοιμήθηκα... Μάλλον συνήθισε ο οργανισμός μου και δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ.

Μετά έκανα δουλειές, έφτιαξα ντομάτες στο πιάτο, καθάρισα το τραπέζι, σκούπισα, έπλυνα τα μπάνια, το μπανάκι του Αντρέα, και τώρα είμαι πτώμα... Ελπίζω να πείσω τον άντρα μου να σφουγγαρίσει αυτός την κουζίνα.

Ο μικρός είναι στη μάνα μου, κι ευτυχώς δεν τον είχα μες στα πόδια μου, γιατί όποτε κάνω δουλειές έρχεται και μπλέκεται συνέχεια. Χτες καθάριζα το γραφείο, όλο σκόνες, έβγαζα βιβλία απ' τις βιβλιοθήκες και τα τίναζα, κι αυτός εκεί. Του έλεγα να φύγει, να πάει να παίξει με τον μπαμπά, τίποτα. Το πιο πολύ που έκανε ήταν να βγαίνει έξω, να κάθεται ακριβώς στην πόρτα και να με κοιτάει. Μετά το βράδι σιδέρωνα, κι αυτός ερχόταν, έπαιρνε τα ασιδέρωτα απ' τη λεκάνη και είτε τα φορούσε και έπαιρνε πόζες (του αρέσει πολύ αυτό, ειδικά μπροστά στον καθρέφτη), είτε σκούπιζε μ' αυτά το... πάτωμα...

Το απόγευμα θα πάμε μάλλον παιδότοπο όπως δείχνουν τα πράγματα, κι αύριο θα πάμε εκδρομή. Βάσω, θα πάμε στον Άγιο Μηνά, και θα ρωτήσω και πού είναι το εκκλησάκι του Αγίου Στυλιανού. Μετά, Μαρία, θα πάμε στα μέρη σου για καφέ, και το μεσημέρι στη Βαβατσινιά για φαγητό. Θα είναι και οι γονείς μου μαζί μας, και λογικά θα τηλεφωνήσουν και σ' έναν ξάδελφο του πατέρα μου, που έχει στη Βαβατσινιά εξοχικό και μένει σχεδόν μόνιμα εκεί, οπότε μετά το φαγητό ίσως περάσουμε κι απ' το σπίτι του.

Βάσω καλορίζικα τα έπιπλα της Ιωάννας! Χιχι, μάλλον γι' αυτό κοιμήθηκε! Εμάς ο Αντρέας σπανιότατα ξυπνά το βράδι, αλλά ξυπνά πάρα πολύ νωρίς το πρωί, τώρα με τη ζέστη...

Κατερίνα καλά, ό,τι να 'ναι η αδελφή σου... Κι εμένα ο γάμος μου ήταν η χειρότερη μέρα της ζωής μου, αλλά σ' αυτό έφταιγαν κυρίως τα πεθερικά, δεν το είχα προεξοφλήσει. Φαντάζομαι πώς θα είναι ο δικός τους γάμος, άμα ξεκινούν με τέτοια ψυχολογία... Κι ο άντρας μου πάρα πολύ σπάνια φοράει κοστούμι, αλλά εκείνη τη μέρα το φορούσε και καμάρωνε, κι ο πεθερός το ίδιο.

Χιχι, λες να μας έρχεται μαζί η περίοδος; :) Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό που λες.

Τον πελτέ τον έφτιαξα ως εξής: ξεφλούδισα και ξεσπόριασα τις ντομάτες και τις έλιωσα στο μούλτι. Έβαλα τον πολτό να βράσει, μέχρι που στέγνωσε τελείως. Μετά πρόσθεσα αλάτι, και τον έβαλα σε αποστειρωμένο βάζο και στη συνέχεια τον κάλυψα με ελαιόλαδο. Τώρα αυτό θα διατηρηθεί; Δεν ξέρω... Τη βρήκα σε ένα σάιτ αυτήν τη συνταγή. Για πες εσύ πώς φτιάχνεις, γιατί η ποσότητα που έφτιαξα είναι πολύ λίγη, κι αν δω ότι πάει να χαλάσει, τον τρώμε σε δυο μέρες σαν σάλτσα. Σκέφτομαι, όμως, να πάρω μεγάλη ποσότητα ντομάτας και να φτιάξω κι άλλο.

Καλέ, εγώ είμαι 57 κιλά κι αισθάνομαι πάνχοντρη... Νιώθω ότι τα μπούτια μου είναι τεράστια, ότι ο κώλος μου κρέμεται, ότι η κοιλιά μου είναι σαν μπαλόνι... Από τότε που σταμάτησα το θηλασμό, πήρα αυτά τα δύο κιλά και αισθάνομαι χάλια... Όχι ότι κάνω και τίποτα για να τα χάσω δηλαδή, χιχι!

Όσο για τις τούρτες, οι παραγγελίες από φίλους και συγγενείς είναι λίγο άβολη υπόθεση. Ο φίλος και ο συγγενής σκέφτονται "τώρα να πω στην τάδε να μου φτιάξει; Και θα της πω να την πληρώσω; Κι αν παρεξηγηθεί; Κι αν μου πει όχι; Πώς θα το ξεπληρώσω μετά; Κι αν μου πει πολύ ψηλή τιμή; Τι να κάνω; Να ακυρώσω την παραγγελία;". Είναι λίγο περίεργες αυτές οι σχέσεις...

Σας αφήνω, πάω να την πέσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια αναψε κι ενα κερακι για μας Στον Άγιο Μηνά και Στον Άγιο Στυλιανό!Το εκκλησακι ειναι οπως προχωρας απ Τον Άγιο Μηνά στα 200 μετρα αριστερα!πρεπει να ρωτησετε ομως Στον Άγιο Μηνά γιατι καποτε ειναι κλειστο το εκκλησακι Του Αγίου Στυλιανού και εχουν εκει κλειδια και τα δινουν για να διευκολυνουν τον κοσμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...