Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Γεια σας και χρόνια πολλά!

Τι κάνετε κοριτσάρες;

Εμένα μου έχει έρθει απ' την Πέμπτη η περίοδος και έχω πάααααααααααρα πολύ αίμα... Χτες ειδικά πλημμύρισα... Αμάν πια, από τότε που σταμάτησα το θηλασμό η περίοδος πάει απ' το κακό στο χειρότερο. Και δεν μπορώ να πιώ και τα χάπια που έπινα παλιότερα που λιγόστευαν το αίμα, γιατί τώρα ξέρουμε ότι έχω θρομβοφιλία...

Τέλος πάντων.

Χτες έφτιαξα πίτσα, έκανα αρκετές δουλειές, ξεκουράστηκα και το απόγευμα πήγαμε με τον Αντρέα στον εσπερινό. Μετά θα πηγαίναμε όλοι μαζί στο πανηγύρι, μαζί με την κουμπάρα μου και το αγόρι της, αλλά τελικά χάλασε το αμάξι του και δεν μπορούσε να έρθει, έτσι έκανε πίσω κι ο άντρας μου, γιατί λέει θα βαριόταν με τις γυναίκες, έτσι τον άφησα με τον Αντρέα στο σπίτι και πήγαμε οι δυο μας με την κουμπάρα μου. Ωραία περάσαμε, αλλά η κουμπάρα μου φερόταν πολύ περίεργα επειδή περιμένει περίοδο. Αυτό δεν το καταλαβαίνω, δηλαδή όποια περιμένει περίοδο πρέπει να συμπεριφέρεται αλλοπρόσαλλα; (Έχω την υποψία ότι το αυτοκίνητο του φίλου της δε χάλασε, αλλά ήταν δικαιολογία για να την αποφύγει! :P :P ).

Τέλος πάντων, σήμερα το πρωί πήγαμε εκκλησία, όπου ο Αντρέας έδωσε ρέστα αταξίας, μετά τον αφήσαμε στους γονείς μου και ήρθαμε σπίτι να ησυχάσει λίγο το κεφάλι μας!

Τώρα φτιάχνω την κρέμα της Βάσως, έκανα τη βάση και τη λευκή κρέμα, στην οποία έβαλα μέσα και άσπρη σοκολάτα και τώρα περιμένω να κρυώσει για να φτιάξω την κρέμα σοκολάτα.

Το μεσημέρι θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό και το απόγευμα στο πανηγύρι!

Καγκουράκι και βάφτιση και χωριό ε! Καλά να περάσετε, αν και θα τα ξαναπούμε μέχρι τότε.

Εμάς ο Αντρέας κάθεται στο πάρκο και κάνει ακροβατικά, μπαίνει κάτω απ' το στρώμα κι άλλα τέτοια. Σε λίγη ώρα βαριέται βέβαια.

Το θέμα με το νερό δεν είναι ότι θέλει να αδειάζει το μπουκαλάκι, αλλά να πίνει πολύ και μονορούφι. Όταν αδειάζει το μπουκαλάκι ζητάει κι άλλο, αλλά τις τελευταίες μέρες σιγά σιγά συνηθίζει και πίνει λιγότερο και όχι με τόση λαιμαργία.

Ανθή τι ωραία που πηγαίνετε όλοι γυμναστήριο! Είναι πολύ καλό που αρέσει στον Πανούλη!

Στο γυμναστήριο που πήγαινα εγώ ήταν υποτίθεται πρόγραμμα για όλες, έκανες τον κύκλο δύο φορές, κι αν ήθελες να γυμνάσεις περισσότερο κάποιο μέλος του σώματος, μπορούσες να κάνεις μετά κι άλλες επαναλήψεις στο σχετικό όργανο. Εγώ πάντως, δεν είχα ποτέ μου κουράγιο να κάνω κι άλλη γυμναστική. Σε άλλο γυμναστήριο που πήγαινα παλιότερα, που ήταν κανονικό γυμναστήριο κι όχι μπουδοαμερικανιά όπως το τελευταίο, μου έβγαζαν προσωπικό πρόγραμμα, αλλά επειδή ήμουν μικρή, πήγαινα ακόμα σχολείο, ερχόταν και η μάνα μου μαζί στην εγγραφή, ήξερε και τον ιδιοκτήτη, και έκανε ολόκληρο θέμα ότι έχω πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα με τη σπονδυλική μου στήλη κι ότι πρέπει οπωσδήποτε να κάνω ειδική γυμναστική, κι ο ιδιοκτήτης συμφωνούσε και επαύξανε, και μάλιστα είχε πει ότι όταν μεγαλώσω και κάνω παιδί θα στραβώσει τελείως η πλάτη μου (τώρα έχει φύγει το πρόβλημα από μόνο του!!!) και έτσι, αντί να κάνω σύσφιξη που είναι αυτό που χρειάζομαι, έκανα ασκήσεις για την πλάτη... και κάποιες άλλες, βέβαια, για πόδια, χέρια, κ.λπ., αλλά δεν ήταν αρκετές για να δω αποτέλεσμα. Όπως καταλαβαίνεις, οι εμπειρίες μου από τα γυμναστήρια δεν είναι και οι καλύτερες. Οπότε δύσκολο πολύ να ξαναπάω.

Πρωινά γενέθλια;;; Απαπαπα!

Κατερίνα ευτυχώς είναι καλά ο Δημητράκης!

Ωραία περάσατε στη βάφτιση! Τι ωραία που έρχονται φίλοι των παιδιών σου και κοιμούνται στο σπίτι σας!

Τι θα φτιάξεις σήμερα που έχεις και κόσμο;

Για τα παιχνίδια που λέτε, δεν το θεωρώ κακό να αγοράσω καροτσάκι με κούκλα στον Αντρέα. Θα προτιμούσα να μην είναι ροζ, παρ' όλο που δε συμφωνώ με το να ταυτίζουμε τα χρώματα με το φύλο. Μη φανταστείτε ότι όλη μέρα παίζει με το καροτσάκι, απλά κάποιες φορές το κυλά, παίρνει την κούκλα και τη φιλάει, κ.λπ. Το ίδιο κάνει όταν δει και πραγματικό παιδάκι σε καρότσι! Δε νομίζω να αντέξει και πολύ, ήδη είναι ξεχαρβαλωμένο.

Δε θα ήθελα βέβαια ο Αντρέας να παίζει μόνο με κούκλες και με φορέματα και τέτοια, αλλά δεν πιστεύω ότι είναι κακό να παίζει ένα αγόρι και με "κοριτσίστικα" παιχνίδια. Πιο κακό θεωρώ το να παίζει με όπλα, να κάνει πόλεμο κ.λπ. Αυτά τα παιχνίδια τα θεωρώ απαράδεκτα. Επιπλέον, συνήθως δε θεωρούμε κακό να παίζει ένα κορίτσι με μπάλες, αλλά φρικάρουμε όταν δούμε ένα αγοράκι να παίζει με κούκλες, γιατί φοβόμαστε ότι θα του μείνει κουσούρι και θα γίνει αδελφή! Αυτά τα θεωρώ αστεία πράγματα, στο κάτω-κάτω ο αδελφός μου έπαιζε μαζί μου κούκλες, έπαιζε, βέβαια, και μπάλα, βώλους και άλλα "αγορίστικα" παιχνίδια με τους φίλους του, αλλά δε δείχνει σημάδια ότι είναι γκέι!

Τέλος πάντων, σας αφήνω γιατί πρέπει να φτιάξω την κρέμα σοκολάταααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!τι κανετε;εγω σπιτι με την μικρη,ο συζυγος δουλευει και δεν πηγαμε για μπανακι.Χθες πηγαμε στην Τριπολη στην βαφτιση που ειχαμε,3 ωρες δρομος,η Κωνσταντινα στο 2ωρο κουραστηκε και γκρινιαζε,αν και της ειχα παρει διαφορα μαζι.Αν καναμε σταση μετα δεν θα ξαναηθελε να κατσει και θα ηταν χειροτερη η γκρινια.Οταν φτασαμε όμως το μερος ηταν καταπληκτικο,με νερα να τρεχουν και πλατανια.εγινε η βαφτιση και μετα κατσαμε στον προαυλιο χωρο που υπηρχαν πετρινα τραπεζια,μαλλον κανουν εκει τα πανηγυρια τους,ειχαν οργανα,περασαμε πολύ ωραια.Η Κωνσταντινα κολλησε με το ποταμι και φυσικα πεταξε τα παπουτσια και πλατσουριζε.τα ποδια της κοκκινιζαν από το παγωμενο νερο αλλα αυτή εκει!!!φυγαμε 7.30,η Κωνσταντινα κοιμηθηκε εννοειται αμεσως!!σπιτι ηπιε γαλα μισοκοιμισμενη και γυρισε πλευρο!!!ξυπνησε όμως τοβραδυ,ηθελε νερο,μετα γαλα και επειδη δεν αντεχα την κρατησα στο κρεβατι μας και κοιμηθηκαμε μεχρι τις 8 που ξυπνησε καταιδρωμενη ενώ την ειχα μονο με την πανα…Αρχισε να κανει κωλοτουμπες !!την βλεπω και τρομαζω…

Αννα Μαρια μπραβο για την γιορτη,όλα πηγαν τελεια γι αυτό σε επιλεγουν κάθε φορα!!κι όμως αληθεια είναι για την διαιτολογο!!κι εγω εμεινα αφωνη όταν τα ακουγα!!!η μαμα μου ελεγε ότι θα με κοροιδευε,αλλα εκτος ότι το βρισκω απαραδεκτο να το κανει,μεχρι που εφυγα δεν ειπε κατι,κι αν εγω ημουν χαζη και πηγαινα να τα δωσω στο παιδι;θα πατε Πατρα τελικα ε;ε κατι είναι και αυτό που θα μεινετε στην ξαδερφη,τουλαχιστον δεν θα ταλαιπωρηθειτε τοσε ωρες χωρις ξεκουραση.ο Αντρεας λεει τα κακα πριν τα κανει;αυτό είναι πολύ καλο!!δεν δοκιμαζεις το γιογιο;είναι καλη ευκαιρια!!για τα παιχνιδια συμφωνω με τα κοριτσια,δεν με πειραζει να παιξει με κατι αγοριστικο όπως τα αυτοκινητακια ,όπως και παιζει με μια μινιατουρα που εχουμε ,ή δεν θα κακοχαρακτηρισω ένα αγορακι αν παιξει με κουκλες αλλα δεν μου παει να τα αγορασω ειδικα για το παιδι.Για τα χρωματα που λες εγω της φοραβ γαλαζια και μια φορα με επιασε ενας παπους (ασχετος) και μου λεει αφου είναι κοριτσακι γιατι της φοραω μπλε!!οτι να ναι!! Εμενα η Κωνσταντινα αν πιει ένα παγουρι νερο και φουσκωσει σιγα μην πιει γαλα…οποτε τωρα που επιασαν οι ζεστες δεν της το ζεσταινω πολύ και το πινει ευχαριστα. Αυτές τις μερες μας εφεραν οι γονεις μου κατσικισιο γαλα από το εξοχικο από αυτό που μυριζει εντονα και το ηπιε μια χαρα και μεγαλυτερη ποσοτητα!!καλε μια χαρα το μωρο της μαθητριας σου..μια φορα στις 2 ξυπνησε και παραπονιεται;υπομονη με την περιοδο,δεν μπορεις να παρεις τιποτα άλλο να βοηθησει;

Μαγδα μου πολύ γελασα με το ζυμαρακι του Βασιλη!!!χαχαχαΣας περασε το συναχι;Με γεια και το κουρεμα του κουκλου αντρα!!!χαχα

Κατερινα εκοψε ο μικρος τον πρωινο υπνο ε;είναι λιγο δυσκολο γιατι δεν προλαβαινεις ουτε τις δουλειες αλλα πρεπει και να τον κυνηγας…τι ωραια που εκανες τοσα πργαμτα μονη σου..Στην Κωνσταντινα κι εγω δεν ειχα ανακαλυψει τοσες ιδεες και δεν ειχα κανει τιποτα εγω..

Ανθη τι ωραια που πατε γυμναστηριο με τον Πανουλη!!!πολυ χαιρομαι που το απολαμβανει!!!κι εσυ αφου σπυ περασε και το πιασιμο,μια χαρα!!την διαιτολογο δεν την πληρωσα ευτυχως…!!!ηταν στο παιδων και μας εστειλε για συμβουλες η γαστρεντερολογος του παιδων.!μπας και δεν χωνευονται αυτές και μου ειπε τοσες βλακειες;;καλα και αυτή δεν ηταν καμια κορμαρα,μην νομιζεις,τιποτα σαβουρες θα τρωει και αυτή.

Μαρινα περνανε τις φασεις τους τα παιδια,κι εμενα ενώ ηταν πολύ ανεξαρτητη αρχισε να κολλαει πολύ πανω μου!!επρεπε να της την πω αλλα πραγματικα κολλησα εκεινη την ωρα,λεω δεν μπορει να τα ακουω αυτά!!

Βασω πισινα διαβαζω και αυτην την στιγμη σταζω από τον ιδρωτα…!!!τελεια ιδεα το παρτακυ στην πισινα!!!από φαγητα μου ειπε να της βαζω μπολικο λαδι στο φαι,και για απογευματινο ενώ της ειχα πει ποσα πραγματα της φτιαχνω κατά καιρους για να μην τα βαριεται κιολας αυτή μου ειπε τοστ!!και όταν της ειπα πως δεν της αρεσει το ψωμι χωρις γλουτενη,μου ειπε κάθε μερα ομελετα που της ειχα πει ότι της αρεσει,δηλ να την βαρεθει καθεμερα.τα φρουτα μου ειπε ότι δεν προσφερουν και τιποτα από θερμιδες!!επι της ουσιας τιποτα δηλαδη!!!

Κατερινα ΚΑ ευτυχως περασε γρηγορα η αδιαθεσια του μικρου σου!!ωραια περασατε χθες ε;μπραβο!!!ευχαριστω για τα βαζακια,εδωσα και δωρακι και ενθουσαστηκαν!!κι εγω αυτό περιμενα να μου πει τροφες με θερμιδες πχ το αβοκαντο εχει πολλες θερμιδες και το βαζουν και στα φαγητα,αυτή ηθελε την ευκολη λυση αλλα με κακα αποτελεσματα για την υγεια!!

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Σήμερα πήγαμε στη θάλασσα αλλά με το που φτάσαμε διαπίστωσα ότι είχα ξεχάσει στην Αθήνα την τσάντα με όλα μας τα πράγματα μέσα. Ευτυχώς που δεν ξέχασα την τσάντα με τα φαγητά, τις πάνες και τα ρούχα της φραουλίτσας....Ο άντρας μου έφυγε και πήγε να αγοράσει μαγιό, καπέλο, αντιηλιακό και πετσέτα για τον Πάνο. Στοίχισε 40 ευρώ η αφηρημάδα μου..Επίσης στον γυρισμό πήγαμε από αττική οδό και μάλλον με έγραψαν...Την ώρα που οδηγούσα άστραψε ένα φλας...Το όριο ήταν 70 και πήγαινα με 103... Μακάρι να ήταν κάποιος άλλος ο "τυχερός" και όχι εγώ...χιχιχιχι. Την μικρή δεν την έβαλα στη θάλασσα γιατί φτάσαμε στις 3.30 και έπρεπε να φάει μεσημεριανό και δεν μπορούσε μετά να μπει στη θάλασσα φυσικά. Ο Πάνος όμως κολύμπησε, έπαιξε και το ευχαριστήθηκε. Έκανα κι εγώ το πρώτο μου μπανάκι. Ασπρουλιάρααααααα...Έβλεπα τα πόδια μου και φρίκαρα. Τέλος πάντων. Μας στοίχισε κάτι παραπάνω αλλά περάσαμε όμορφα. Άννα Μαρία ζωήρεψε ό Αντρίκος ε;;; Ευτυχώς που έχεις και τη μαμά σου στην οποία μπορείς να τον αφήνεις ώστε να ξεκουράζεσαι. Άσχημες οι εμπειρίες σου από τα γυμναστήρια. Πάντως κι εγώ πριν λίγο καιρό έλεγα ότι αποκλείεται να πάω ποτέ γυμναστήριο. Τελικά όμως μου αρέσει. Πιστεύω όμως ότι για να δει κάποιος αποτέλεσμα στο σώμα του (όχι απλά απώλεια κιλών αλλά και σφύξιμο) πρέπει και να πάει πολύ καιρό και να το συνδυάσει με σωστή διατροφή. Κοινώς δύσκολο λίγο αλλά όχι ανέφικτο. Εννοείται πως δεν είναι κακό να παίξει ένα αγοράκι με κάτι κοριτσίστικο αλλά εγώ προσωπικά προτιμώ να του αγοράζω "αγορίστικα" παιχνίδια. Επίσης δεν νομίζω ότι θα αγόραζα ποτέ φούξια ρούχο στον Πάνο...Έχω λίγα κολληματάκια.... Αλεξάνδρα μου χαίρομαι που περάσατε όμορφα στην Τρίπολη. Ξεσκάσατε και το ευχαριστηθήκατε. Τώρα με τη ζέστη ταλαιπωρούνται τα παιδάκια μας αλλά και εμείς φυσικά. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα κλιματιστικά και κάτι γίνεται. Πάντως το βράδυ ειδικά είναι φρίκη γιατί δεν μπορούμε να κοιμηθούμε και με ανοιχτό το πατζούρι. Εγώ φοβάμαι πολύ. Μάλλον και η διαιτολόγος σαβούρες θα τρώει, δεν εξηγαίται αλλιώς. Πάντως για να πείθει κάποιος ως διαιτολόγος πρέπει να έχει ωραίο σώμα. Κατερινάκι μου πολύ χαίρομαι που ο Δημητράκης σου είναι καλά και το πέρασε ελαφρά! Περάσατε κι εσείς όμορφα! Γεμισε παιδιά το σπίτι σου ε;;; Χαρά στο κουράγιο σου βρε κορίτσι! Και μέσα σε όλα αυτά φτιάχνεις και ένα σωρό καλούδια! Φοβερή είσαι! Νέκρα έχει πέσει πάντως στο θεματάκι μας. Πού εξαφανιστήκατε όλες με το που έκανα το come back;;;;;;;;;;;;;;;;; Για ελάτε, για ελάτε! Φιλάκια κοριτσάρες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

τι θελω και μιλαω....εκει που ειπα συνηλθε ο Δημητρης τσουπ χθες το μεσημερι ο Γιωργος αρχισε να εχει πονοκεφαλο και μετα ανεβασε πυρετο ,συνηλθε λιγο το απογευμα και το βραδυ ξανα,εκανε και εμετο στο κρεβατι του,τα εκανε ολα χαλια μαξιλαρια,σεντονια ευτυχως που προλαβα και τα εβγαλα και δεν περασε στο στρωμα,μεσα στη νυχτα ξανα ανεβασε κι ο Δημητρης ,τι στο καλο τι κωλοιωση ειναι αυτη καλοκαιριατικα;τωρα εχουν και οι δυο δεκατα κι ο Γιωργος στομαχοπονο γκρρρ...

Ανθη μου καλοκαιριασε και το ριχνουν στις βολτες φαινεται!!!εμενα μου αρεσε πολυ οταν πηγαινα γυμναστηριο ειχε σφιξει πολυ το σωμα μου αλλα πηγαινα αρκετα χρονια,τι ωραια κανατε μπανακι ωχ!ξεχασες τα μισα πραγματα σπιτι ε;παλι καλα που εσυ φορουσες το μαγιο σου που να τρεχεις να αγοραζεις κι εσυ μαγιο;που πηγαινετε για μπανιο;μακαρι η κληση να μην ηταν για σενα ,εγω δεν θα ειχα προβλημα να τους φορεσω ενα φουξια μπλουζακι αλλα παιχνιδια κοριτσιστικα δεν θα αγοραζα ποτε..

Αλεξανδρα ωραια τα περασατε στην Τριπολη ,συνδιασατε τη βαφτιση με βολτα ,ετσι οπως το περιγραφεις πρεπει να ηταν πολυ ομορφο μερος

Αννα Μαρια πως σου εγινε η κρεμα της Βασως;σε ποτηρια να γινεται ή μονο σε φορμα;κοτσι χοιρινο στη γαστρα με πατατες εφτιαξα χθες ,πιστευω οτι θα στρωσει η περιοδος σου σιγα σιγα,εγω παλι ανωμαλιες ειχα την τελευταια εβδομαδα που επαιρνα τα αντισυλλιπτικα ειχα λιγες σταγονες αιμα και καφε καθε μερα τι σπαστικο..πηρα τον γιατρο και μου ειπε οτι συμβαινει καμια φορα και δεν ειναι τιποτα αν συνεχισει και στο επομενο κουτι το ιδιο να του πω να αλλαξουμε τα χαπια γιατι ισως να μην με καλυπτουν γκρρρρ εχω βαρεθει ,κι ομως ο πολεμος που λες ειναι στη φυση των αγοριων τα δικα μου παιζουν τι να τους πω να τους το απαγορευσω δεν γινεται .....σιγουρα θα παιξουν και με κοριτσιστικα παιχνιδια το αφυσικο για μενα θα ηταν να προτιμουν συνεχεια τις κουκλες και να μην παιζουν καθολου με τα αυτοκινητακια ευτυχως δεν μου εχει συμβει κατι τετοιο...πως πανε οι ντοματιες σας;εγω ειδα χθες οτι ετοιμαζονται δυο αγγουρακια,λιγες μελιτζανες,φασολακια και σε λιγο καιρο θα εχουμε και ντοματες!!

Βασουλα πως περασατε στο παρτυ σας;

Χριστινακι που χαθηκες ελπιζω να ειστε καλα.....

που χαθηκατε καλε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!

Τι κάνετε κορίτσαροι;

Εμείς σήμερα ξυπνήσαμε νωρίς, ο Αντρέας δηλαδή, και πήγαμε εκκλησία. Δεν το συζητάμε πόοοοσες αταξίες έκανε. Ενώ πήγαμε στο "νηπιαγωγείο" κι έπαιζε με τα αυτοκινητάκια του, επειδή πήγαμε νωρίς και δεν είχε άλλα παιδάκια, όοολη την ώρα έβγαινε έξω και τριγύριζε μέσα στην εκκλησία. Ήθελε ν' ανέβει τα σκαλιά του άμβωνα, και γενικώς όλη την ώρα έτρεχε από δω κι από κει. Τελικά κάποια στιγμή ήρθε ένας απ' τους φίλους του και μαζεύτηκε κάπως.

Μετά την εκκλησία τον πάσαρα στους γονείς μου κι έφυγα τρέχοντας, χαχα! Κοιμήθηκα καμιά ωρίτσα, για να ξεκουραστώ λίγο.

Χτες βράδι πήγαμε οικογενειακώς στο πανηγύρι, και μάλλον θα πάμε και σήμερα.

Αλεξάνδρα πολύ ωραία περάσατε στην Τρίπολη!

Κωλοτούμπες; Κι εμένα με τρομάζουν...

Καλέ ο Αντρέας δε λέει τα κακά πριν τα κάνει! Τα λέει μετά! Αλλά πιστεύω ότι είναι μια μεγάλη πρόοδος και σιγά σιγά θα τα λέει και πριν. Δε θέλω να τον ζορίσω, γενικώς είναι μωρό που παίρνει πρωτοβουλίες και κάνει μόνος του βήματα προόδου.

Κι εγώ το γάλα του το φτιάχνω σχεδόν κρύο τώρα, γιατί με τη ζέστη είναι κρίμα να το πίνει ζεστό.

Η διαιτολόγος στάνταρ θα τρώει σαβούρες. Άσε που διάβαζα τις προάλλες ότι η διαιτολογία δεν είναι επιστήμη και ότι οι περισσότεροι διαιτολόγοι είναι άσχετοι, ενώ οι πραγματικοί επιστήμονες είναι οι διατροφολόγοι.

Ανθή πώς την πάτησες έτσι με τη τσάντα; Πάλι καλά που βολευτήκατε!

Αλλά τέτοια ώρα είναι λίγο επικίνδυνος ο ήλιος. Εμείς πηγαίνουμε αργά το απόγευμα, κατά τις έξι συνήθως που δεν καίει ο ήλιος. Φέτος ακόμα δεν πήγαμε, από βδομάδα μάλλον.

Καλέ, μην τρέχεις με το αμάξι!!!! Πήγαινες 33 χιλιόμετρα πάνω απ' το όριο!!!!!! Πρόσεχε!!!!!!!!!!!!!!! Εμάς εδώ χαρίζουν μέχρι είκοσι χιλιόμετρα και μετά σε γράφουν, αλλά γίνονται τόσα ατυχήματα που πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί. Τώρα τελευταία έγιναν πολλά εδώ στη Λάρνακα, στο ένα σκοτώθηκαν δύο παιδιά 19 χρονών με μηχανή, και στο άλλο ένας 25χρονος και ήταν και στα δύο αιτία η ταχύτητα. Μάλιστα, στο δεύτερο ατύχημα ήταν ο διευθυντής του σχολείου αυτόπτης μάρτυρας, και μόλις έγινε πήγε και είδε τον άνθρωπο μέσα στο αμάξι νεκρό, και μετά μαζεύτηκε κόσμος και τι έκαναν;;;;; Δε θα το πιστέψετε... Έβγαζαν τον νεκρό φωτογραφίες με το κινητό, γιατί λέει πότε θα ξανάβλεπαν τέτοιο πράγμα... Άσχετα αυτά, απλά τα θυμήθηκα τώρα και τα έγραψα...

Για τα γυμναστήρια που λες, κι εγώ πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ σημαντικό να σφίξει το σώμα, αλλιώς απογοητεύεσαι και δεν έχει και νόημα να πηγαίνεις. Εγώ πιο πολλή διαφορά βλέπω όταν κάνω περπάτημα.

Κατερίνα τι πάθατε πάλι;;; Αμάν ρε παιδάκι μου... :( Εύχομαι γρήγορα περαστικά.

Η κρέμα έγινε καλή, αλλά τα μπισκότα από κάτω δεν έσφιξαν και έμειναν σαν ψίχουλα. Δεν ξέρω, ίσως ήταν λίγο το βούτυρο, πάντως έβαλα ακριβώς τα γραμμάρια που έλεγε η συνταγή. Στον άντρα μου και στους γονείς μου πάντως άρεσε πολύ, εγώ δεν ενθουσιάστηκα και πολύ. Θα βάλω και φωτογραφίες μετά.

Ποια αντισυλληπτικά παίρνεις; Εγώ έπαιρνα για χρόνια τα γιασμίν, αλλά τώρα που μάθαμε ότι έχω θρομβοφιλία δεν μπορώ να πάρω τίποτα.

Οι ντοματιές είναι φορτωμένες, αλλά φύλλα δε βλέπω να βγάζουν. Ίσως να πρέπει να φύγουν πρώτα οι ντομάτες για να ρίξουν τα φυτά την ενέργειά τους στα φύλλα. Οι μελιτζανιές από τότε που τους έβαλα το ασβέστιο πρασίνισαν και έκαναν πολλά φύλλα και οι πιπεριές πήραν τα πάνω τους, αλλά νομίζω χρειάζονται χρόνο ακόμα. Βάλαμε και δυο κολοκυθιές, αλλά σπάσανε απ' τον αέρα. Έμειναν οι ρίζες και τις ποτίζω, αλλά δεν ξέρω αν θα πετάξουν φύλλα.

Για τα παιχνίδια που λέτε, εννοείται ότι κι εγώ θα θεωρούσα αφύσικο ο Αντρέας να παίζει όλη μέρα με κούκλες! Τώρα που του πήρα αυτό το καρότσι, παίζει μία με το καρότσι, μία με τις μπάλες του, μία με αυτοκινητάκια, κ.λπ. Όπλα, όμως, δε θα του αγόραζα ποτέ. Φούξια ρούχα μπορεί, αν και δεν έτυχε!

Σας φιλώ κουκλάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!ετοιμαζουμε βαλιτσες!!αυριο αναχωρουμε για Ραφηνα και Τεταρτη πρωι παμε Τηνο!!!θα γυρισουμε Κυριακη!!!εχουμε αρκετο δρομο!!παμε να εκπληρωσουμε το Ταμα μας!

ελπιζω ο μικρος να αντεξει το Ταξιδι για Ραφηνα στο αμαξι και την επιστροφη!θα κανουμε και καμια σταση!!!

φιλια πολλα!!!!τα λεμε μετα το ταξιδακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφιες μου χαθηκα αλλα σαββατο δουλευω το βραδυ βγηκαμε βολτα στη θαλασσα κ κυριακη πηγα στη μανουλα ηρθαν κ η αδερφουλα κ ενας φιλος το απογευμα πηγαμε κ στο πανηγυρι το καταευχαριστηθηκε ο βασιλης του πηρα παιχνιδακια κ μπαλονι

Επισης κ εγω δεν εχω θεμα με το τι θα παιξει ο β ουτε τι χρωμα θα βαλει γενικοτερΑ ομως δειχνει αδιαφορια για κουκλες κ κοριτσιστικα(μονο στο καροτσι κελυς εχει δειξει ενδιαφερον) αλλιως λατρευει αμαξια εχει γυρω στα πενηντα μικρα μεγαλα κ αμα του πεις τι θες παλι αμαξι ζητα κ χτες αμαξακι ζητησε παλι!! Ειχε να μοιασει στο συζηξ!! στα τζαμπο πχ οταν ψωνιζω για ανιψιες κ βαφτηστηρες λεει ουφ εδω εχει ολο για κοριτσια παμε στα αμαξια ;;χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου με το καλο το ταμα καλο ταξιδι κιολας κ εγω ειχα κανει παλιΑ κ πηγα οταν ηταν 18 η Αδερφη μου διεσχιζε πεζη το δρομο απεναντι απο το σπιτι ενας αστυνομικος παραβιασε την διπλη γραμμη με το αμαξι κ την πατησε την τιναξε τρια μετρΑ ψηλα κ βρεθηκε σχεδον ενα οικ τετραγωνο πιο κατω εκτος απο μωλωπες δεν ειχε το παρΑμικρο αγιο ειχε ως να παρουμε αποτελεσματα νοσοκομειου νομιζα θα πεθαινα τα λεω κ κλαιω

Ο θεος ειναι πολυ μεγαλος αν ειχε παθει κατι κ εγω θα αυτοκτονουσα ετσι εκανΑ ταμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου περαστικα αυτες οι ιωσεις μας εχουν αποδεκατησει περαστικα καμια γαστρεντεριτιδα μην ειναι ο β κ εγω μυξα κ βηχα στο ποδι την σκαπουλαρΑμε ευτυχως..

Γαλα εγω κρυο δινω απο ψυγειο γενικα εγω ειμαι του κρυου το ιδιο κ ο β χειμωνα καλοκαιρι.

Ανθη μου ωραιο το μπανακι δε βαριεσαι ανανεωσατε μαγιο στον πανουλη!!

Κ εγω ειμαι τρελα ασπρουλιαρα οσο δεν παει κ ουτε θα μαυρισω παω η πολυ πρωι η απογευμα φοβαμαι τον ηλιο κ τα καρκινο απο τετοια που λενε..

Ανθη μου για το γυμναστηριο συμφωνω απολυτα οποιαδηποτε μορφη ασκησης σε συνδιασμο με διατροφη εχει αποτελεσμα δεν εχει νοημα να λιωσω στη γυμναστικη κ μετα να χλαπακωσω σουβλακια χαχαχα!!

Εγω παλι εχω τυχερο dna να ναι καλα η μαμα κ γιαγια μου τρωω οτι θελω κ οσο θελω εχω κανει πολλα χρονια χορο κ δεν παχαινω. Τωρα ειμαι 53 με 1.68 κ τρωω μπολικο απλα τρελαινομαι για φρουτα κ λαχανικα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου ελπιζω να μην σε εγραψαν τετοια κληση στειλαν στον αδερφο του αντρα μου

Θελει προσοχη εγω παλια ετρεχα απο τοτε που γεννησα εβαλα μυαλο δε θελω ουτε να αφησω ορφανο το μωρο μου ουτε να στερησω απο μια μανα το παιδακι της...

Οσο για τις φωτο αννα μαρια τρομερα μακαβριο οι περιεργια των ανθρωπων καταντα αρρωστημενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου τρεχεις με ετοιμασιες κ με το μικρο στο χωριο θα μπαινεις ιντερνετ να μαθαινουμε νεακια σας;

Βασουλα πως περασατε στο παρτυ;

Πισινα ουαουυυυυυ

Αντε παω για σιδερο σνιφ

Αλεξ δε μπορει δε μπορει καπου θα συναντηθουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Σήμερα ήταν μια σχετικά βαρετή ημέρα..Τίποτα το ιδιαίτερο. Μου έχει λείψει και η δουλίτσα.....Χιχιχιχιχι.Μαζοχισμός. Έχουν μείνει κάτι τελευταία για τη βάφτιση, κάποια προσκλητήρια δεν τα έχω δώσει ακόμα και γενικώς αγχώνομαι λιγάκι. Η ζέστη μου τη δίνει. Ιδρώνω πάρα πολύ και εγώ και τα παιδιά. Κορίτσια με ψυχοπλακώσατε με όσα μου είπατε για νεκρούς, ατυχήματα και ορφανά...ΟΥΦ...Στην αττική οδό δεν είναι τρελό να πηγαίνει κανείς με 100... Τα όρια ταχύτητας είναι πολλές φορές λίγο άκυρα και γενικώς ψάχνονται για χρήματα με τις κλήσεις. Τον κουνιάδο μου τον έγραψαν γιατί πήγαινε με 180. Αυτό το καταλαβαίνω. 100 όμως δεν είναι πολύ για αττική οδό. Αν είναι να πάς με λιγότερο καλύτερα να μην την πάρεις και γλιτώνεις και τα 2.80... Άννα Μαρία πάτε συχνά εκκλησία και σας χαίρομαι. Ο Αντρίκος λογικό είναι να θέλει να τα εξερευνήσει όλα..Τρεχάτε ποδαράκια μου είναι αυτή η ηλικία. Το περπάτημα μου αρέσει κι εμένα αλλά θέλει παρέα. Μόνη μου περπατούσα όταν ήμουν έγκυος και σκυλοβαριόμουν. Κατερινάκι μου τι ίωση και αυτή.....Περαστικά στα αγοράκια σου. Κρίμα μέσα στο καλοκαίρι. Γαστρεντερίτιδα μου μυρίζει. Πήγαινες χρόνια στο γυμναστηριο ε;; Γι'αυτό έσφιξες. Εγώ ακόμα δεν έχω δει καμιά διαφορά πέρα από πιο γρήγορη απώλεια κιλών αλλά λογικό είναι. Ούτε μήνα δεν έχω κλείσει. Μάγδα τι ήταν αυτό που συνέβη στην αδερφούλα σου;; Το διάβασα και ταράχτηκα. Φαντάζομαι τι θα περάσατε εσείς. Ήταν πολύ τυχερή που δεν έπαθε κάτι σοβαρό. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μα πόσο σε ζηλεύω που τρως ό,τι θέλεις και δεν παχαίνεις. Τρως δηλαδή και πίτσες και γλυκά ή μόνο φρούτα και λαχανικά;;;;;Εγώ είμαι 1.72 και 59 κιλά αλλά προσέχω. Άμα σαβουριάζω παχαίνω με τη μία. Αυτά και για σήμερα. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα για μπάνιο πηγαίνουμε στο θέρετρο των αξιωματικών του ναυτικού που βρίσκεται κοντά στη Ν.Μάκρη αν ξέρεις. Είναι πολύ όμορφα εκεί και έχει τα πάντα και σε τιμές τέλειες. Ένα παράδειγμα. Τέσσερα μπουκαλάκια νερό και ένα φραπέ 1,5 ευρώ. Επίσης έχει κινηματογράφο για μεγάλους, άλλον για παιδιά, κούνιες τεράστιες, εστιατόριο, ψησταριά, γήπεδα,ντίσκο, τα πάντα. Τα παιδιά είναι απολύτως ασφαλή γιατί δεν κυκλοφορούν αυτοκίνητα (μόνο μεχρι το parking) και επίσης ο χώρος φυλάσσεται και δεν μπαίνουν μέσα άσχετοι. Είναι πολύ ωραία. Έχει και σπιτάκια για παραθερισμό αλλά δυστυχώς στους αποστράτους δεν δίνουν εύκολα (ο μπαμπας μου είναι απόστρατος).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεςςςς κοριτσια!

τι κανετε?χαθηκα αλλα δεν βρηκα χρονο το τριημερο να σχολιασω αλλα σας διαβαζα!

Αννα Μαρια γιατι εμειναν τα μπισκοτα σαν ψιχουλα?μαλλον χρειαζοταν παραπανω βουτυρο!ειναι απλη κρεμα αλλα εγω οταν την εκανα μου αρεσε!ηταν γευστικη!γευση ειχε?για τα παιγνιδια που λετε και εμενα η Ιωαννα τρελαινεται με μπαλες!αλλα οντως οταν δουν ενα αγορακι με καροτσι το παρεξηγουν πιο πολυ απ οτι ενα κοριτσακι να παιζει με μπαλες!

Ανθη μου αντε οπου να σαι τελειωνεις και με τις προσκλησεις της βαφτισης!τι καλα!πηγατε στο παρτυ το παιδικο?μα καλα ποσο πρωι εκαναν το παρτυ?περασατε καλα στην παραλια?δεν πειραζει, ξεχασες την τσαντα αλλα διορθωθηκε.μα ποσα να θυμηθουμε και εμεις?

Καγκουρακι με το καλο να καμαρωσεις και την κορουλα σου στην παιδικη γιορτη!φανταζομαι τι συγκινητικο ειναι να βλεπεις το παιδι σου στις γιορτες των σχολειων!εγω παντα πρωταγωνιστουσα στις γιορτες, το ειχα λιγο το θεατραλε και με εβαζαν να λεω ποιηματα, σε θεατρακια, να λεω το προγραμμα, πανταχου παρων!χαχα!μακαρι κι η κορη μου απο μενα να πηρε σε αυτο!

Μαγδουλα του αρεσουν τα αμαξια του β!χεχε!τον πηρες και στο πανηγυρι τι καλα!το διασκεδαζουν τα παιδια!ξεσκανε!

Εμεις το Σαββατο ημουν με τη μικρη μεχρι τις 5 που σχολασε ο αντρας μου!εκανα και μια κρεμα με μπισκοτα ορεο γιατι την Κυριακη ειχαμε τραπεζι στο ξαδελφο μου!στις 5μιση πηγαμε με τη μαμα μου και τη θεια μου να χαιρετησουμε σε ενα γαμο ενος χωριανου μας στην Εκκλησια και εμεινε ο αντρας μου με τη μικρη!μετα πηγαμε για καφεδακι με τη μαμα και τη θεια μου στην παραλια!μετα ηρθαμε σπιτι, ταισα την μικρη, την κοιμισα και πηγαμε να χαιρετισουμε σε αλλο γαμο σε ξενοδοχειο με τη μαμα μου τη θεια μου και το θειο μου!Ο αντρας μου εμεινε με τη μικρη και ηρθαν και οι ξαδελφοι μου και παραγγειλαν φαγητο και εφαγαν!οταν φυγαμε απ τη δεξιωση του γαμου πηγαμε μια βολτα κι απ το πανηγυρι του Κατακλυσμου αλλα δεν ειχε κοσμο οπως τις αλλες χρονιες, πραγματικα!αισθητη διαφορα!

Την Κυριακη ξυπνησαμε το πρωι πηγαμε Εκκλησια με τη μικρη, μετα εφτιαξα την κρεμα μοκα και τα μακαρονια με τη μπεσαμελ για να τα εχω ετοιμα για χθες που ειχα τραπεζι!το μεσημερι πηγαμε στον ξαδελφο μου που ειχαμε τραπεζι, η μικρη εντυπωσιασε,της εβαλαν τραγουδια παιδικα,χορευε, ηταν και τα γενεθλια του ξαδελφου μου τα 30α και την κρατουσε πανω του την ωρα που εσβηνε τα κερακια και η μικρη γελαγε πολυ γιατι νομιζε αυτης τραγουδουσαν!χαχα!μπηκαμε σπιτι η ωρα 6μιση και παιξαμε με τη μικρη, την πηγαμε βολτα με το ποδηλατακι περασε ομορφα η μερα!

Χθες εκανα ετοιμασιες για το παρτυ, ηρθαν οι κουμπαροι μας με τα παιδακια τους και περασαμε πολυ ομορφα!καλα τα μικρα δεν καθισαν λεπτο!τα τρεχαμε απο πισω συνεχως εκτος απ αυτο της κουμπαρας που ειναι 7 μηνων και καθοταν στο καροτσι!τι ωραια ηλικια!και το βαφτιστικο μας που ειναι 6 χρονων και εμπαινε εβγαινε στην πισινα αλλα ηταν παντα υπο την επιβλεψη των μεγαλων και της μαμας του η οποια μπαινει στον 8ο μηνα εγκυμοσυνης το 3ο της μωρακι!εφυγαν ολοι γυρω στις 6 και επρεπε να πλυνω τα πιατα, να φυλαξω τα φαγητα που εμειναν, να καθαρισουμε το χωρο της πισινας και εκει που φαγαμε, να παρουμε στη θεση τους καρεκλες και τραπεζια και ολα αυτα να ανεβοκατεβαινω 2ο οροφο και μετα κατω στην πισινα και παλι πισω!ουφ!ευτυχως ο αντρας μου εβαλε τη μικρη στην πισινα μεχρι να τελειωσω, σφουγγαρισα και ολο το σπιτι!μιλαμε εγινα κουρεεελλλιιιι!Κουραστηκα παρα πολυ!παρολη την κουραση μου ομως δεν καταφερα να κοιμηθω καθολου καλα εψες!δεν ξερω γιατι, στριφογυριζα, δεν κοιμομουν, ισως απ την υπερενταση!και σημερα ειμαι οπως το ζομπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!

Τι κάνετε κορίτσια;

Εμείς χτες βράδι πήγαμε στο πανηγύρι πάλι. Ο Αντρέας ενθουσιάστηκε, τον βάλαμε κάτω και περπατούσε, κι όπως μας κρατούσε τον ένα απ' το ένα χέρι και τον άλλο απ' το άλλο, χοροπηδούσε! Μετά μας άφηνε και περπατούσε χειροκροτώντας. Κάναμε μια μεγάλη βόλτα και καταλήξαμε στο μεσαιωνικό κάστρο, όπου είχε παράσταση Καραγκιόζη. Δηλαδή δεν ήταν ακριβώς Καραγκιόζης, ήταν Καραγκιοζούλα, γιατί ήταν γυναίκα η καραγκιοζοπαίχτρια, αλλά καθίσαμε λίγο και του Αντρέα φάνηκε να του αρέσει! Χειροκροτούσε και γελούσε, αλλά σε τρία λεπτά άρχισε τα "κάκω, κάκω" (κάτω, κάτω), και φύγαμε. Είχε πλάκα, όμως, που όταν ο Καραγκιόζης έλεγε "χειροκροτήστε παιδάκια" ο Αντρέας χειροκροτούσε!

Μετά συνεχίσαμε τη βόλτα μας, φάγαμε σουβλάκια και φύγαμε όταν άρχισε να γίνεται πίτα ο κόσμος και δεν είχε χώρο να περπατήσεις.

Μάγδα κι εγώ είμαι τρελά ασπρουλιάρα και δεν κάνω ποτέ ηλιοθεραπεία. Και που έκανα δηλαδή και μαύριζα, δε φαινόταν, οπότε ποιο το νόημα;

Εγώ είμαι 1.75 και 57 κιλά δυστυχώς... Όσο θήλαζα ήμουν 55 και αν πρόσεχα λίγο έπεφτα στα 54 και στα 53... Τώρα που σταμάτησα το θηλασμό πήρα κατευθείαν δύο κιλά... Δεν προσέχω, βέβαια, αλλά πιστεύω ότι τρώω λιγότερο απ' όσο όταν θήλαζα. Το δικό μου πρόβλημα, όμως, είναι ότι έχω πολλή χαλάρωση και κυτταρίτιδα.

Και του Αντρέα του αρέσουν πολύ τα αυτοκινητάκια και οι μπάλες!

Ανθή δεν ξέρω τι δρόμοι είναι, φαντάζομαι η αττική οδός είναι καλός δρόμος, αλλά γενικώς καλό είναι να προσέχουμε. Πάντως κι εμάς έχει πολύ άκυρα όρια σε ορισμένα σημεία, π.χ. κάτι δρόμοι που σε παίρνει άνετα να τρέξεις με 80 και έχουν όριο 50, και...τι περίεργο!!! Πάντα εκεί κάνουν μπλόκα και γράφουν για ταχύτητα!!!

Τον τελευταίο καιρό πάμε πιο συχνά εκκλησία, γιατί ξυπνάμε που ξυπνάμε, οπότε τι να καθόμαστε σπίτι; Ο άντρας μου εννοείται μένει σπίτι και ροχαλίζει! Μόνο τις Κυριακές έρχεται, κι αυτές όχι πάντα.

Όντως τέλειες οι τιμές στην παραλία που πάτε! Κι εγώ παλιά πήγαινα σε μια παρόμοια πλαζ για αξιωματικούς, επειδή ο πατέρας μιας φίλης μου ήταν ο αρχηγός εκεί πέρα (τώρα κάποιο βαθμό είχε και αξίωμα, αλλά δε θυμάμαι τι ήταν!). Αλλά ο κύριος λόγος που πηγαίναμε ήταν ότι το αγόρι μιας άλλης φίλης μου υπηρετούσε εκεί! Τρώγαμε κιόλας εκεί και ήταν καταπληκτικά.

Βάσω πολύυυυ γεμάτο τριήμερο είχατε! Στη Λάρνακα γινόταν χαμός στον Κατακλυσμό! Δεν έπεφτε βελόνα!

Τελικά τα μπισκότα νομίζω έσφιξαν, μάλλον έπρεπε να παγώσει κι άλλο η κρέμα. Τώρα που έμεινε κι άλλο στο ψυγείο έφτιαξε και η γεύση της! Ο άντρας μου έχει κατενθουσιαστεί!

Σας αφήνω, πρέπει να πάμε να βάλει ο Αντρέας το MMR. Επιτέλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

ο Γιωργος συνηλθε απο την ιωση αλλα ο Δημητρης συνεχιζει να κανει πυρετο ,ξυπνησε στις 6 το πρωι τον πηγα τουαλετα και ειδε απο το παραθυρο οτι ειχε ξημερωσει ,μαμα εγινε μερα μου λεει παμε κατω,οχι του λεω ειναι πολυ πρωι ακομη κοιμησου λιγο ακομη,στις 8 ξαναξυπνησε με πυρετο του εδωσα αντιπυρετικο και τον πηρα στο κρεβατι μου ,ο αντρας μου ειχε φυγει για δουλεια,αφου του επεσε ο πυρετος κοιμηθηκε και πριν απο λιγο ξυπνησε νευριασμενος επειδη εγω σηκωθηκα και τον αφησα ακομη μουτρα μου εχει χαχαχα,δεν ξερω πως θα εξελιχθει σημερα αν συνεχισει μαυτον τον ρυθμο θα τον παω στο γιατρο ,αν δεν παρουμε αντιβιωση μου φαινεται δεν γινεται τιποτα γκρρρ,δεν νομιζω να ειναι γαστρεντεριτιδα μια φορα εκανε ο Γιωργος εμετο μονο δεν ξανακανε κι ο Δημητρης δεν εκανε καθολου,το καλο ειναι οτι δεν τους κοπηκε τελειως η ορεξη κατι ψιλοτρωνε

Μαγδα μου ανατριχιασα με την ιστορια με την αδερφη σου αγιο πρεπει να ειχε ....ποσο χρονων εισαι;ρωταω γιατι καποτε κι εγω ετσι ημουν ετρωγα οσο ηθελα και ημουν παντα αδυνατη και τωρα καλα ειμαι δεν γκρινιαζω μετα απο τρια παιδια και τοσα κιλα που εβαλα στις εγκυμοσυνες δεν εχω παραπονο,ειμαι 1.70 και 60 κ θελω να χασω 2 κιλα αλλα δεν φευγουν με τιποτα δεν θα σκασω κιολας ,πριν μεινω εγκυος στον Δημητρη ειχα 54 κιλα κι εφτασα 80 ,οσο μεγαλωνω βλεπω πως αλλαζει ο μεταβολισμος μου και δεν χανω οπως εχανα πιο παλια

Ανθη πρεπει να ειναι πολυ ομορφα στην παραλια που πατε και πολυ φθηνα!!εγω δεν θεωρω οτι ετρεχες πολυ με 100 και ειδικα στην Αττικη οδο που ειναι ολο ευθεια,ως Κοζανη παω και παω με 90 με το σαραβαλακι μου κιολας που δεν τρεχει και πολυ,απλα θελει προσοχη και να ξερεις σε ποια σημεια μπορεις να τρεξεις λιγο παραπανω,γιατι δεν οδηγουσε ο αντρας σου ομως και οδηγουσες εσυ;σιγουρα ειναι λιο κουραστικη η ζεστη αλλα την προτιμω απο το κρυο,θελει πολυ καιρο να κανεις γυμναστικη για να σφιξεις και πρεπει να συνδυασεις και με διατροφη εξαλλου δεν νομιζω οτι εχεις ιδιαιτερο θεμα με το σωμα σου αμεσως θα δεις αποτελεσματα αφου εισαι ηδη κορμαρα!!

Βασω πολυ τρεξιμο κι εσυ και απο τραπεζια στο φουλ,αφου περασατε καλα χαλαλι θα ξεκουραστεις,θελω κι εγω πισινα κλαψ...εγινε και η δικη μας γιορτη στον παιδικο αλλα ο Δημητρης ηταν με πυρετο εκεινη τη μερα αν και το σκεφτομουνα αν θα παω γιατι δεν ηθελε να πει το ποιημα του παλι δεν πειραζει του χρονου στο νηπιαγωγειο ισως συμμετεχει πιο πολυ ,παντως ειναι πολυ συγκινητικο οταν τα βλεπεις να λενε ποιηματακια και να συμμετεχουν στις γιορτες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια μαζι γραφαμε ,γιατι καλε λες δυστυχως ειμαι τοσο;γιατι πολυ ειναι 57 κιλα για το υψος σου;πολυ καλα εισαι δεν καταλαβα δηλαδη πρεπει να ειμαστε κατω απο τα κανονικα για να ειμαστε ενταξει;κοκαλιαρες πρεπει να ειμαστε; η χαλαρωση θελει γυμναστικη ,με βαζεις σε ιδεες να δοκιμασω κι εγω να κανω την κρεμα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια ξεχασα να σου απαντησσω για τα χαπια,παλια επαιρνα κι εγω τα yasmin αλλα τωρα μου εδω τα yasminelle μου ειπε οτι ειναι πιο ελαφρια γιαυτο λεω ισως να μην με καλυπτουν κι εχω αιμα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια πανικος στο δικο σας πανηγυρι ε?εμας ισως επειδη πηγαμε γυρω στις 10μιση το βραδυ του Σαββατου, ηταν λιγο αργα, και ο κοσμος εχει και γαμους τα Σαββατα γι αυτο δεν ειχε τοσο πολλη κοσμο!αλλαξαν και τον τοπο φετος!καθε χρονο εκαναν το πανηγυρι στην παραλια, φετος ειχαν την φαεινη ιδεα να τον κανουν μεσα στο χωρο του Δημοσιου Κηπου, που δεν μου πολυαρεσε η ιδεα!αρεσε του αντρεα το πανηγυρι?τον πηγες και σε θεατρακι?την Ιωαννα ακομα να την παρουμε σε θεατρακι, πιστευω δεν θα καθισει, θα λεει κατω κατω οπως λες και εσυ!

Κατερινακι τελειες οι δημιουργιες σου!χρυσοχερα εισαι!μπραβο!σας βασανιζει η ιωση ακομη ε?καλοκαιριατικα ειναι χειροτερα να αρρωστανε παρα το χειμωνα!καλη αναρρωση και περαστικα να ειναι κοριτσι μου!του χρονου ο Δημητρακης μια χαρα θα τα καταφερει στη γιορτουλα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου αχ κα μου μακαρι να ορθοποδησει το αντρακι σου κ να μη χρειαστεις αντιβιωση

31 ετων ειμαι κουκλα μου αλλα κ η μαμα μου 53 κ η γιαγια 80 τρωνε οσο θελουν κ ειναι λεπτες ειναι το σκαρι ετσι μαλλον

Εγω τρωω κ γλυκα κ πιτσες κ σουβλακια τα παντα απλα πιο πολυ μου αρεσουν τα φρουτα κ λαχανικα κ οτι εχει σχεση με σοκολατα κ παγωτα.

Ισως αυριο μεθαυριο παχαινω αλλα δε με νοιαζει τα κιλα για μενα εχουν δευτερο ρολο αλλα μετρανε προσωπικοτητα χαρακτηρας υπαρχουν ζουμπουρλοι ανθρωποι πολυ πιο χαρισματικοι απο αλλους..

Στην εγκυμοσυνη πηρα πανω απο 20 κιλα κ τα χασα σε δυο μηνες χωρις διαιτα μαλλον εχω καλο μεταβολισμο που ειπες.

Αννα μαρια μου εισαι πολυ ψηλη κ εχεις τελεια κιλα τα μοντελα εχουν 10 κατω του υψους βρε.

Οσο για χαλαρωση κ κυταριτιδα νομιζω νερα πολλα κ γυμναστικη το νερο διωχνει πολυ την κυταριτιδα.

Βασουλα ωραιο το τριημερακι βολτες παρτυ μπραβω αγαπη μου που περασατε ομορφα ξεσαλωσε κ η ιωαννουλα σου εμενα ψοφαει για τσαρκα το ιδιο κ εγω χτες πηγαμε το βραδυ για φαγητο παραλια τα τρια μας κ περπατημα εχουμε σημερα επετειο θρησκευτικου γαμου γελαω γιατι εχουμε 200 επετειους γνωριμια σχεση γαμου πολιτικου θρ γαμου χαχα

Ανθη μου τα 100 οντως ειναι μια χαρα για αττικη οδο εχει υποδομη κ εγω αττικη 100 παω ελπιζω να μη σε γραψαν παντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...