Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσο περιμένουμε;;;


Recommended Posts

με το καλο....θα γεννησουμε και εμεις στο τελος μαζι σου...χαχχαχαχαχαχχαχα...ολα δεξια κοπελα μου.....μακαρι να ηξερα να σε βοηθησω ετσι αρχιζουν οι πονοι? στην κορη μου δεν γεννησα φυσιολογικα εκανα καισαρικη οποτε δεν ξερω να σου πω....ο θεουλης μαζι σας φιλη μου.....

post-15592-13873940230719_thumb.jpg

post-15592-13873940231573_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mama to be πώς τα πας;; Έχουμε καμιά εξέλιξη;;; 12 αύριο. Θα μπεις για πρόκληση;;;; Μπορεί βέβαια και να έχεις γεννήσει τώρα που σου γράφω..Περιμένουμε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον κοριτσάκια μου!!! Τελευταία μέρα σήμερα και ο μπέμπης ακούνητος! Φεεεεεεετα! Αυριο στις 8 το πρωί μπαίνω με πρόκληση και κάνω το σταυρό μου να πάνε όλα καλά και να μη φάω το μαχαίρι! Φιλιά πολλά πολλά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλα μου με ενα πονο σου ευχομαι!!! Να κυλησουν ολα ετσι οπως επιθυμείς και ετσι οπως τα έχεις σκεφτει!!!! Θα περιμενουμε νεοτερα με το νεο μέλος πια!!!! Ολα καλα θα πανε!!!!! :D:D:D με το καλο να το δεχτεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia, κατα λεξη μου ειπε "δεν θα περιμενουμε πιο πολύ γιατι θα αρχισει να ταλαιπωρειται πολύ το παιδί". Είμαι να σκάσω.. Δεν τη θελω καθολου την πρόκληση κι απορω πως γινεται να ειναι τοσο ψηλα το μωρο αφου εγω νιωθω πονους μεχρι πολυ χαμηλά στον τράχηλο... Σκεφτομαι μην φταιει η ζωνη εγκυμοσυνης που με εβαλε να φοραω για τη μέση μου και για τους πόνους που ενιωθα στον τραχηλο. Μήπως η ζωνη το κρατησε το μωρο ψηλά.. Θέλω μόνο να ρθει φυσικα, μονο του.. Δεν θα την ξαναφορεσω τη ζωνη και απο αυριο θα αρχισω τα χιλιομετρα.. :?:?:?

Mama σου ευχομαι να πανε ολα καλα! Απλα ηθελα να πω οτι η ζωνη εγκυμοσυνης δεν ‘κραταει‘ το μωρο ψηλα, ισα ισα κανει μια κλιση που βοηθαει να εμπεδωθει στη λεκανη ;)

Απο http://www.spinningbabies.com/more-info/for-pregnancy/3-principles-in-pregnancy :

"A good pregnancy belt supports the baby’s angle into the pelvis. The belt adds a slope to help the baby to aim and then, later, rotate into a good starting position for labor."

Εγω μπαινω στις 40 εβδομαδες τη Πεμπτη -μεθαυριο-, ο μπεμπης μου ειναι ακομα ψηλα, και ευχομαι να με πιασουν πονοι στο σπιτι και να μη παμε για προκληση. Δεν εχουμε καμια παθολογικη ενδειξη, ουτε ψηλη πιεση ουτε διαβητη και ο μικρος κουνιεται συνεχεια, οποτε δεν βλεπω λογo για επεμβατικες μεθοδους. Δεν εχω παρει ουτε ασπιρινη εδω και 9 μηνες και τωρα θα με φορτωσουν φαρμακα ? Εκτος των αλλων το βαρος στις 39 εβδομαδες ηταν 3 κιλα, και μετρουσε υπερηχογραφικα 36+5. Εχω καινουργιο υπερηχο να κανω αυριο, και θα δουμε τι θα κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να μας επιστρεψεις με το μωρακι σου αγκαλια, να το θηλαζεις και να μας περιγραφεις την ιστορια τοκετου...φιλια πολλα, ο μεγαλοδυναμος ολα δεξια να τα εχει φερει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Να 'μαι κι εγώ!!! Κορίτσια μου σας ευχαριστω για την υποστηριξη και τις ευχές σας! Τελικά μπήκα στις 12/4 με πρόκληση και όλα κύλησαν γρήγορα, εύκολα και όμορφα σε 3 ώρες, αν εξαιρέσει κανείς οτι η επισκληρίδιος με έπιασε αφού γέννησα, με κόψε και με έραψε ο γιατρός. Ο μπόμπιρας μου τελικά 3,820 μαναράκι, κάναμε rooming in σε τρίκλινο στο ΜΗΤΕΡΑ και ήμασταν και τις τρεις μερες μόνοι μας, σαν να είμαστε σε μονόκλινη σουίτα 40 τετραγωνικά. Βγήκαμε από το μαιευτήριο 3,760 και τώρα είναι 4,700 (15 ημερων) με αποκλειστικό θηλασμό και πολλά πολλά ξενύχτια. Κουτουλάω όλη μέρα αλλά όταν τον βλέπω έτσι μικράκι και γλυκούλι λέω χαλάλι και συνεχίζω! Φιλιά πολλά και με το καλό όλες οι κοπέλες που περιμένετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε είχα στο μυαλό μου και έμπαινα να δω αν μας έγραψες νέα!!! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!! Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!! Όλα πήγαν τέλεια στον τοκετό! Μπράβο! Τελικά η πρόκληση δεν είναι πια τόσο φοβερή όταν ο γιατρός ξέρει πότε και αν μπορεί να την κάνει! Μπράβο που θηλάζετε αποκλειστικά και τα καταφέρνετε μια χαρά! Ήσουν πολύ τυχερή που είχες τρίκλινο μόνη σου! Να δώσεις ένα φιλάκι στον μπεμπούλη από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε είχα στο μυαλό μου και έμπαινα να δω αν μας έγραψες νέα!!! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!! Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!! Όλα πήγαν τέλεια στον τοκετό! Μπράβο! Τελικά η πρόκληση δεν είναι πια τόσο φοβερή όταν ο γιατρός ξέρει πότε και αν μπορεί να την κάνει! Μπράβο που θηλάζετε αποκλειστικά και τα καταφέρνετε μια χαρά! Ήσουν πολύ τυχερή που είχες τρίκλινο μόνη σου! Να δώσεις ένα φιλάκι στον μπεμπούλη από μένα!
Σε ευχαριστώ πολύ πολύ Ανθή μου! Ναι, μπορώ να πω οτι ήταν πολύ καλύτερος ο τοκετός με την πρόκληση στο μαιευτηριο από ο,τι την πρώτη φορά που ήρθε με το "πειραγμα" του τράχηλου στο ιατρείο. Πας βαμμένη, προετοιμασμένη, και γίνονται όλα σιγά σιγά και είναι ΣΑΝ να έχεις τον έλεγχο.. Να είσαι πάντα καλά και να χαίρεσαι κι εσύ τα παιδούδια σου!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο! Κι εγώ είχα πάει κομμωτήριο και είχα κάνει και γαλλικό στα πόδια! Επίσης είχα προετοιμαστεί και ψυχολογικά. Να μπαίνεις να μας λες τα νέα σας! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα συγχαρητηρια μου....να χαιρεσαι το αγγελουδακι σου φιλη μου...καλη λοχεια, καλους θηλασμους και υγεια στο σπιτι σας παντοτε...γελια και χαρες, να τον καμαρωσεις προσκοπο, πατερα και παππου τον λεβεντη σου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...