Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥΜΠΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!

Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ Κ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ, ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΟΤΙ Η ΛΗΨΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ.

ΠΗΡΑ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΘΩΣ Κ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΙΔΙΕΣ.

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ-ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ- Η' ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ -ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ-???????????

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy, δε νομίζω οτι παίζει τόσο ρόλο το που θα γίνει η εξέταση όσο στο πως θα γίνει η μέτρηση από το εργαστήριο. Είναι η πρώτη του φορά και λογικό είναι να αγχώνεται αλλά οι περισσότεροι άντρες κάνουν εκεί τη διαδικασία. Και δεν θα χρειαστεί να τρέχετε σαν τους τρελούς για να παραδώσετε το δείγμα σύντομα. Εμείς συνήθως πάμε σε πιο μεγάλα εργαστήρια. Μια φορά πήγαμε σε ένα τοπικό και μάλιστα είχε κάνει τη διαδικασία στο σπίτι. Εκείνη τη φορά μάλιστα του φάνηκε πιο δύσκολο να "ετοιμάσει" το δείγμα ακριβώς επειδή είμασταν στο σπίτι, άσε που το τοπικό εργαστήριο έδειξε άλλα αντ'άλλα. Πιστεύω να σας είπε ο γιατρός τα σχετικά με αποχή και καθαριότητα πριν την λήψη. Είναι πολύ καλό που σας είπε να κάνετε και καλλιέργεια γιατί πολλές φορές οι δείκτες του σπερμοδιαγράμματος επηρεάζονται από τυχόν μικρόβιο. Με το καλό η εξέταση και σύντομα εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy, δε νομίζω οτι παίζει τόσο ρόλο το που θα γίνει η εξέταση όσο στο πως θα γίνει η μέτρηση από το εργαστήριο. Είναι η πρώτη του φορά και λογικό είναι να αγχώνεται αλλά οι περισσότεροι άντρες κάνουν εκεί τη διαδικασία. Και δεν θα χρειαστεί να τρέχετε σαν τους τρελούς για να παραδώσετε το δείγμα σύντομα. Εμείς συνήθως πάμε σε πιο μεγάλα εργαστήρια. Μια φορά πήγαμε σε ένα τοπικό και μάλιστα είχε κάνει τη διαδικασία στο σπίτι. Εκείνη τη φορά μάλιστα του φάνηκε πιο δύσκολο να "ετοιμάσει" το δείγμα ακριβώς επειδή είμασταν στο σπίτι, άσε που το τοπικό εργαστήριο έδειξε άλλα αντ'άλλα. Πιστεύω να σας είπε ο γιατρός τα σχετικά με αποχή και καθαριότητα πριν την λήψη. Είναι πολύ καλό που σας είπε να κάνετε και καλλιέργεια γιατί πολλές φορές οι δείκτες του σπερμοδιαγράμματος επηρεάζονται από τυχόν μικρόβιο. Με το καλό η εξέταση και σύντομα εγκυούλα!!

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΠΤ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΔΕΙΓΜΑ ΕΚΤΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ,ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΑΠΕΧΟΥΝ 15 ΛΕΠΤΑ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλη μου....ωραιος το ερωτημα σου.....εγω προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν καποιο μικρο εργαστηριο για καποιο τοσο σημαντικο αποτελεσμα.....δεν ξερω ειναι στον καθενα μας πως λειτουργει....ο γιατρος μου ειναι συνορα με τουμπα-χαριλαου, ΙΑΚΕΝΤΡΟ λεγεται το ιατρικο κεντρο και ειναι το πιο προηγμενο και με τιμεςσ σαν συνοικιακο...αν θες να τα πουμε στειλε μηνυμα....ολα να πανε καλα και με τρυδυμακια αν γινεται στην κοιλιτσα συντομα...χαχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα φιλη μου....ωραιος το ερωτημα σου.....εγω προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν καποιο μικρο εργαστηριο για καποιο τοσο σημαντικο αποτελεσμα.....δεν ξερω ειναι στον καθενα μας πως λειτουργει....ο γιατρος μου ειναι συνορα με τουμπα-χαριλαου, ΙΑΚΕΝΤΡΟ λεγεται το ιατρικο κεντρο και ειναι το πιο προηγμενο και με τιμεςσ σαν συνοικιακο...αν θες να τα πουμε στειλε μηνυμα....ολα να πανε καλα και με τρυδυμακια αν γινεται στην κοιλιτσα συντομα...χαχχαχαχ

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!! Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...