Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαίρεται.

Περιμένω να φουσκώσουν τα τσουρέκια, να ψήσω και να πάω για καφεδάκι στης Μαρίας. Έκανε το λάθος να μας καλέσει στο σπίτι της, ελπίζω να μην το μετανιώσει [smilie=laughing6.g:

Εδώ όλα καλά. Με τα κουλουράκια κάθε πρωί το τσίμπησα το κιλάκι μου!!!!! Όχι τίποτα είμαι και τόσο αδύνατη και δεν καταλαβαίνω που πήγε!!!

Χθες πήγα Τζάμπο και σ/μ και ήμουν ψώφια το μεσημέρι. Το βραδάκι πήγαμε στης μαμάς μου να βοηθήσει ο Τ να μεταφέρουν το καινούριο πλυντηριο στο πλυσταριό της ταράτσας και μετά φάγαμε σουβλάκια (ουουουυυυυυυυυυυυυ Μεγάλη Τετάρτη, χαχαχα). Ήταν εκεί και ο καινούριος γαμπρός. Δεν σας έχω μιλήσει ποτέ για το αμορε της αδελφής μου, μονο η Μαρία ξέρει. Εδώ και πολλά χρόνια η αδελφή μου έχει σχέση με έναν χωρισμένο με παιδιά. Τον προηγούμενο μήνα επιτέλους αποφάσισε να τον φανερώσει στον πατέρα μου. Αφού δεν μας έπαθε κανένα εγκεφαλικό όλα καλά. Έτσι σιγά σιγά κάνει αραιές επισκέψεις για να το χωνέψει και ο πατέρας μου. Στο δικό μου σπίτι έχει έρθει πολλές φορές, έχει κοιμηθεί εδώ, και μια φορά κοιμήθηκαν και τα παιδιά, όπως θα γίνει και το Σάββατο. Η κόρη του 8 χρονών μια φορά τον ρώτησε "μπαμπα αν παντρευτεις την Σ η Δανάη θα είναι ξαδέλφη μου;;"!!! Την αγαπάει πολύ.

Να ρωτήσω στην ανασταση θα πάτε;; Έχω 2 χρόνια να πάω λόγω παιδιών και τωρα μου λένε διάφοροι μηπως πηγαίναμε.

Εσάς δεν σας σχολιάζω έτσι για να σκάσετε μπας και βάλετε μυαλό. [smilie=tongue3.gif] Όχι, όχι σας λέω όσο και να με παρακαλάτε δεν θα σας κάνω την τιμή να ασχοληθώ μαζί σας. [smilie=pottytrain2:

Πάω να ψησω να προλάβω. Κανονικά θέλουν και άλλο χρονο για φουσκωμα αλλά δεν πειράζει.

Σας το είπα; Αν δεν σας το είπα το ξαναλέω: Έχουμε chattttttttttttttttt[smilie=laughing6.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια!!!Τι κάνετε;Καλέ με θυμάστε;Εγώ είμαι η Κατερίνα που αγαπούσατε μια φορά.Έχω κλατάρει λίγο,αφού βγαίνει η κούραση όλης της χρονιάς.όλο αυτό το διάστημα που έχω να μπω έχουν συμβεί κι ευχάριστα και δυσάρεστα.Μπήκα να δώσω ένα παρόν για να θυμηθείτε ότι υπάρχω.Είμαστε Αθήνα τώρα για Πάσχα και Παρασκευή 10/5 γυρνάμε.Μην περιμένετε σχολιασμό τώρα,δεν έχω διαβάσει τίποτα απολύτως και μάλλον ούτε πρόκειται να σχολιάσω γιατί έχω μείνει πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ πίσω.Εκτός από αυτό το καινούργιο μάμμυ δε μου αρέσει καθόλου.Με μπερδεύει,ίσως επειδή δεν το έχω μάθει ακόμα.Είδα κάτι αιτήματα φιλίας,αλλά δεν ξέρω αν τα έχω δεχτεί.Επίσης οι φωτογραφίες των ζουζουνιών που μου έχετε στείλει είναι απλά όλα τα λεφτά.Αυτά κοριτσάκια.Δε με παίρνει να γράψω άλλα,γιατί είμαι τέζααααα!!!Φιλιά σε όλες και Καλή Ανάσταση αν δεν ξαναμπώ μέχρι μεθάυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και του Χρόνου σε όλα τα σπιτικά με υγεία και Ομόνοια!

Βρε κόρες,2 μέρες σας άφησα και έγινε το σύστριγκλο.Βρε κορίτσια εμείς που έχουμε περάσει τόσα κοινά που λέει και η Ρουλίτσα ρίχνουμε τόσο το επίπεδο και ξεκατινιαζόμαστε;

Χαρά άκυρο να ανακαλέσεις στη μνήμη μας το θέμα με τη Δέσποινα.Περσυνά ξινά σταφύλια καλέ;;;;Το συζητήσαμε τότε τόσο πολύ τέλος τώρα..

Επίσης της την είπα της Αλεξ τότε που έλεγε ψαχνω για δουλειά και δυσκολεύομαι να βρω γιατί οι εργοδότες είναι κολλημένοι στο θέμα με τις μητέρες και της είπα ότι και ο εργοδότης από τη μεριά του δίκιο έχει να σε πάρει μέσα στη σαιζόν και να του φύγεις για εγκυμοσύνη και να χει να σε πληρώνει κιόλας και υπάλληλο να μην έχει.Και το συζητήσαμε τότε και με κοινή λογική συμπεράναμε ότι ναι αδικία για τις μανούλες να τις βλέπουν με μισό μάτι αλλά στους καιρούς που ζούμε μανίκι να τύχει κάτι τέτοιο και στον εργοδότη.Και μένα το αφεντικό μου το μόνο που ζήτησε από το λογιστή στη θέση μου να πάρουν άντρα.Και τον κατανοώ...Είναι θέση που δε μπορεί να χει απουσίες.

Επιμένω ότι είσαι κουρασμένη ψυχολογικά και σωματικά και ας λες εσύ "σιγά μη θέλω και αντικαταθλιπτικά".Μιλάς επιθετικά.Ξέρω είναι το στυλ σου έτσι τσαούσικο δε σε γνωρίσαμε χθες.Και εμενα έχω πει και το πιστεύω και στη Φωτεινη που μιλάμε κατ ιδίαν ότι μου αρέσει που τα λες χύμα και τσουβαλάτα και είσαι μάχημη.Αλλά αυτές τις μέρες νιώθω είσαι πιεσμένη.Είδες πράγματα στραβά χωρίς να υπάρχει λόγος να γίνουν τόσο θέμα.Λες στην Αλεξ για σιγανό ποταμάκι.Ακούγονται ή μαλλον διαβάζονται πολύ επιθετικά όπως τα γράφεις.

Εγώ ξέρω θέλω να μη χαλιόμαστε και ότι έχουμε να το λύνουμε.

Με γεμίζετε τύψεις να σκέφτομαι ότι όλο αυτό ξεκίνησε πάλι από μένα όπως και με τη Δέσποινα που πάλι τη ρημάδα την άποψη μου έλεγα λόγω προσωπικής εμπειρίας τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες ήρθε η Φωτεινή με τα τσουρέκια της και μοσχοβόλησε το σπίτι,με κόλασε την νυστευάμενη!!!Καλέ σα ζαχαροπλαστείου ομοιόμορφα και ζεστά ζεστά,κρίμα που θα περιμένω να δοκιμάσω την Κυριακή!

Περάσαμε ωραία αν και οι δικές μου θέλαν να κάνουν επίδειξη παιχνιδιών,βλακείας και ανταρτοσύνης και πετούσαν τα πάντα έξω.

Ο Αλεξούκος μου μια ομορφιά όπως πάντα με τα χειλάκια του τα σουφρωτά να τον φας για να μη μιλήσω για το άλλο το σκαθαράκι το κουκλί!

Σήμερα βάλαμε φορέματα και πήγαμε στο Χριστούλη στην αποκαθήλωση.Αναψανέ κεράκι μόνες και φίλησαν και το σταυρό.Πήγαμε και από τα μνήματα παππουδογιαγιάδων μου,τον χουν "συνήθεια-έθιμο" εδώ δε ξέρω αλήθεια αν γίνεται σε όλη την Ελλάδα.

Μετά πήγαμε πήραμε πέδιλα και μπλουζάκια καλοκαιρινά γιατί δεν έχουμε τίποτις...όλα μικρά που κατέβασα τα περσυνά ή ξεβαμένα από τα πλυσίματα και τους ήλιους.Οπότε ανανεώνουμε γκαρνταρόμπα.Μας έδωσε και λεφτά ο παππούς.Πήραμε την ταμειακή δεν ενθουσιάστηκαν.Ή μαλλον το περίμενα εγώ αλλιώς.Έχει barcoutiera και χτυπάς τα προιόντα και βγαίνει το σύνολο ανοίγει συρτάρι και μικρόφωνο με ενισχυτη.Εμένα με ενθουσίασε πολύ τα κορίτσια πάλι όχι...Το πρωι χθες είχαμε το συμμαθητή και πάλι το απόγευμα εκεί θα πάμε να περιμένουμε να περάσει ο επιτάφιος από το σπίτι τους να πάμε στη περιφορά μαζί.

Κατερινιώ μας ξέχασες τελείως black list!Να μπεις γρήγορα να μας γράψεις τα ευχάριστα και τα δυσάρεστα.Ευχομαι να περάσετε τέλεια να ξεκουραστείτε όσο ΄γίνεται αφού είστε Αθήνα και να αφήσεις τη μανούλα να σας περιποιηθεί.Και γω μετάνοιωσα που δε το κυνηγήσαμε να βρούμε οικονομικά εισιτήρια για Βόλο.Οι δικοί μου περνάνε super,γνωρίσανε συμπεθέρια πόλυ καλή εντύπωση τους τραπεζώνουν τους γυρνάνε εκδρομές,ενθουσιασμένοι σας λέω.Εμείς θα ματε μόνοι.Αλλά να σας πω χρειάζομαι ρελάξ.Στρεσαρίστηκα με τα της δουλειάς και περίοδος άφαντη πάλι από 11 Μαρτίου!Και τα νεύρα κρόσια...και ο άντρας μουγκοθόδωρος και να δω που θα ξεσπάσω...χα χα

Το πρωι του λέω στη βόλτα στα μαγαζιά τι έχεις και δε μιλάς;Είμαι κουρασμένος λέει.Α ωραία του λέω αφού είμαι και γω κουρασμένη να μη μιλάμε καθόλου να τη βγάζουμε στη μούγγα να βγουν και τα παιδιά μας μουγγοθόδωροι!Καμία απάντηση φυσικά δε πήρα.Μου θυμίζει ώρες ώρες αν βλέπατε τον Δόγκανο τον Ξενοφων τον μουγκό που είχε άντρα η οικιακή του βοηθός.χα χα...Αχ τι θα τον κάνω...

Τραγουδούσε η Δήμητρα στο αμάξι και λέει :Κοίτα πόσα τραγουδάκια μάθαν στο σχολείο...Λεω ναι στο σχολείο τα μάθαν η μαμά τα απογεύματα πλέκει πουλόβερ!!!Εχω ξελαρρυγγιαστεί να τραγουδω...

Μάγκυ καλέ πως τη διπλώνει έτσι τη γλώσσα ο υιός;;;Κάτι λένε για τα άτομα που μπορούν να το κάνουν αυτό.Ότι είναι πιο έξυπνα νομίζω ή έχουν έφεση κάπου.Μη πάει το μυαλό σας στο πονηρό μέρα που είναι θα σας φάω....Κούκλος όπως πάντα!

Χαρουλίτα τα παράκοψα τα φραντζάκια το ξέρω αλλά βρεμμένα αλλιώς φαινόταν και χρατς το ψαλίδι,δε πειράζει τρίχες είναι θα μακρύνουν.Περαστικά με το λαιμό και κοίτα να ξεκουράζεσαι.Πήγατε Αθήνα θα πάτε;Τι θα κάνετε τελικά;Πες μας τι δωρα υπερπαραγωγή σας έφερε η νονά σας.Πάντα θυμάμαι διαλέγει γουστόζικα σε σχέση με τη δική μας τη νονά μη σχολιάσω πάλι....

Αλεξ και συ τσουρέκια;Βρε κοπελιές που το βρίσκεται το κουράγιο και γω σέρνομαι ολημερίς και ολονυχτίς...Αυτή η ίωση με έριξε γενικώς.Ακόμα η όρεξη μου δεν έχει επανέλθει(καλό είναι βέβαια αυτό).Και με τη νηστεία μαζί με την ίωση η ζυγαριά έδειξε 1 κιλό κάτω αλλά δε χαίρομαι τσακ μπαμ θα το ξαναβάλω.Αστε που δε φαίνεται το πρήξιμο είναι φουλ.Είδα μαγιό σήμερα στις βιτρίνες πρέπει να πάρω και άντε να βρω κάτι να με κολακεύει πάλι και χωρίς βοήθεια για άποψη στα μαγαζιά και βιαστικά.Πρέπει να ανανεώσω και ρούχα.Δεν έχω τίποτα της προκοπής και τώρα το πόστο μου μπορεί να ναι κυριλέ.Θέλω να πάω και με άλλον αέρα η αλήθεια να μη με περάσουν για αυτό που είμαι ¨τα κάνω όλα και συμφέρω χώστε με στις αγγαρείες".Να μου πεις το ρούχο κάνει τον άνθρωπο και το σεβασμό που θα του δείξεις;;;όχι αλλά να ας πάρω το ΄δρόμο που χάραξε η Ρουλίτσα...

Είδα τις ωραίες φωτο στο blog του Μαγιού και το αποτέλεσμα της κλήρωσης...γκρ...πόσο κοντά έπεσα...χα χα

Ρουλίτσα καλές γιορτές και συ κορίτσι να ξεκουραστείς να μπεις να μας γράψεις τα νέα του παιδικού ακόμα περιμένουμε...Θα πάτε Σκύρο;Καλά το θυμάμαι το νησί ή πάλι το μπέρδεψα;Ότι και αν κάνετε να περνάτε τέλεια!

Φιλιά καλή Ανάσταση να χουμε και όταν ξαναμπώ μη δω συνέχεια των γεγονότων κακομοίρες μου ή μαλλον να δω αλλα να τα χετε λύσει τα θέματα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση.Υγεία και ευτυχία σε όλο τον κόσμο, να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας.

Καλά να περάσετε ότι και να κάνετε.Φιλάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ομορφα χριστος ανεστη υγεια κ ευτυχια σε ολο τον κοσμο ευχομαι

Αργησα να μπω ημουν σε διλημμα τι να κανω ..τελικα αποφασισα να απεχω για λιγο απο το ποστακι μας..

Θα σας διαβαζω απλα ολο αυτο με τις διαφωνιες τους τσακωμους κ τις βαριες κουβεντες η μια στην αλλη δε μου αρεσε καθολου

Τοτε με την δεσποινα το προσπερασα αλλα δευτερη φορα για μενα τοσο μαλωμα ειναι υπερβολικο!!εγω δεν διαφωνω ουτε καν καταπροσωπο αν μη τι αλλο μεσω ιντερνετ..

Να περνατε ομορφα οταν νιωσω ετοιμη θα ξαναμπω ως τοτε να περνατε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη και απο μας!!

Ρουλάκι να χαίρεσαι όντως το γιοκαρίνι σου το ξέχασα τελείως η γαιδούρα τον γλυκό Τασούλη!

Επίσης να χαίρεστε τους Γιώργηδες και τις Γιωργίες σας σήμερα!Εγώ έχω το αφεντικό μου!Να το χαίρομαι!Τους φώναξε να δουλέψουν και αύριο και Μ.Σάββατο και Μ.Παρασκευή.Έξαλλες οι κοπέλες μία μια με έπαιρναν τηλέφωνο χθες και μουρμουρούσαν και με το δίκιο τους.

Είμαι ψόφια!Κάναμε τραπέζι στους φίλους με το συμμαθητή στο εξοχικό των γονιών μου.Τι τα θέλω εγώ αυτά;;;Νιώθω λες και με πλάκωσε τρένο!Μου ρθε και περίοδος επιτέλους χθες Πασχαλιάτικο!

Ξεράθηκαν όλοι εγώ άπό την υπερένταση δε μπορώ να κοιμηθώ.Μπήκα να σας γράψω.

Χθες περάσαμε πολύ καλύτερα.Μόνοι.Πήγαμε στη θάλασσα και πετούσαμε βοτσαλάκια με φραπεδάκια χαλαρά!Εξου και οι φώτο που σας έστειλα.Έβαλα και 2 μερίδες κατσίκι στο φούρνο και τη περάσαμε ζάχαρη!Το απόγευμα πήγαμε σε μια επίσκεψη Ειρήνη και ντάντεψαν τα παιδιά τους έφεραν ποδήλατα από κάτι γείτονες και ηρέμησε ένα δίωρο το κεφάλι μου.Φωτεινή είχες δίκιο τελικά για τα ποδήλατα.Τα μεγάλα όχι τα μπεμπέ τα τρίκυκλα που έχουμε είναι πιο εύκολο να τα κάνουν.Η Δήμητρα ειδικά έφευγε μόνη χωρίς βοήθεια.Μου φαίνεται θα ζητήσουμε από τα πεθερικά να μας στείλουν με μεταφορική αυτό που άφησε ο φίλος του άντρα μου Αθήνα.

Της Φωτεινής ο άντρας είναι Τσαμπίκος τοπικό όνομα.

Τα μικρά ξερά!όλη μέρα στον ήλιο κούνια μπάλα ποδήλατο πατίνι...Αλλά τόσες μέρες νομίζω έχουν κουραστεί κι αυτά.Η Δήμητρα ζητούσε σήμερα να πάει σχολείο.

Αυριο τελευταία μέρα άδειας αφού δουλεύει το δημόσιο λέω να΄ψάξω την παιδίατρο στο νοσοκομείο να μου υπογράψει το χαρτί για τις λογοθεραπείες και τον ελεγκτη στο ικα μετά.Και ο άντρας θα παέι εφορεία για να προχωρήσει τα τυπικά της μεταβίβασης του μαγαζιού.

Φωτεινή αν ξεμπερδέψουμε νωρίς λέμε για milou το πρωί,αν δε δουλεύει ο Τ.κατεβείτε ή έλα μόνη.Εκεί κατά τις 11,00.Ξέρεις εμείς είμαστε πρωινοί τύποι.

Οι γονείς μου περνάνε τέλεια έχουν καταυποχρεωθεί με τραπεζώματα.Χαίρομαι τόσο που τους ακούω ανανεωμένους και ενθουσιασμένους και ας μας βγήκε η πίστη εμάς με δουλειές ετοιμασίες και παιδιά.

Τα μικρά τους ζητάνε πολύ.όλο πάμε παππού και πάμε γιαγιά είναι.Κάθε μέρα εξηγώ είναι ψηλά με το αεροπλάνο έχουν παέι βόλτα χαμπάρι αυτές!!!

Τώρα μόνη θα γράφω;Να μου πείτε αν είναι να μη μπαίνετε να μη γράφω και γω...αν και θα στεναχωρεθώ πολύ αν γίνει αυτό.

Στο δήμο θα αργήσουν να με πάρουν πρέπει λέει να δημοσιευτουν στο φεκ οι διορισμοί μας που θέλει κανα διμηνο για να γίνει από τότε που θα στείλουν τα χαρτιά από δω,δηλαδή μετά τις 13/5 που θα χουμε όλοι το χαρτί απο την επιτροπή του νοσοκομείου.Υπολογίζω Ιούλιο-Αύγουστο.Βιάστηκα να το πω στη δουλειά,με άγχωσαν και αυτοί από το δήμο.Στη δουλειά είπα σταματάω 17/5.Λέω να τους πω να κάτσω μέχρι μέσα Ιούνη ή τέλος Μάη και μετά να κάτσω σπίτι να τελειώσω επιτέλους τη διπλωματική να παραδώσω εως τέλος Ιουνίου που είναι η προθεσμία.Να κάνω καμιά γενική στο σπίτι μου ντουλάπια κουζίνας κλπ κλπ.Να πάω να ψωνίσω κανα ρούχο για τη νέα δουλειά που δεν έχω τίποτα σε κυριλέ.Στη τωρινή όλο με τζην και t-shirt είμαι.Λέω να το γυρήσω σε πιο φουστα-μπλούζα που είναι και καλοκαιράκι.Να ετοιμάσω τα χαρτιά και για παιδικο΄να πάω να κάνω και ενα τσεκ σε αυτούς που θέλω να δηλώσω να δω το χώρο τις δασκάλες.

Ε τι λέτε να κάτσω;ή θα βαρεθώ;Από την άλλη αν πληρωθώ τελευταία φορά Μάιο η επόμενη θα αργήσει γιατί και στο δήμο δε θα πληρωθώ αμέσως μου παν το πρώτο τρίμηνο δε πληρώνεσαι τα παίρνεις αναδρομικά μετά μέχρι να στείλεις χαρτιά ελεγκτικό συνέδριο να σου αναγνωρίσουν γάμους,παιδιά πτυχιά.Ο άντρας μου λέει δε πειράζει γι αυτό για τη καθυστέρηση πληρωμής.

Και γω τίνω στο να κάτσω.Θα με πρήξει και ο νέος...

Βρήκα εισιτήρια για το γάμο του συμφοιτητη που σας έλεγα το Σεπτεμβρη.300 ευρω πηγαινε-ελα οι δυο μας. Ο άντρας μου μουρμουράει είναι πολλά για μια βραδια.Θα φυγουμε Σαββατο πρωι και θα ρθουμε Κυριακη απόγευμα.Το θέλω τόσο πολύ.Ισως να μη μπορέσει να έρθει άλλος από τη παρέα.Οι 3 από τους 6 θα ναι φρεσκολεχώνες.Επιβάλλεται να πάω...Μέχρι το τέλος της βδομάδας μου πε να το σκεφτούμε λίγο ακόμα και να τα κλείσω...

Τα παιδιά στη μάνα μου.Θα κάνω την αρχή.Καλά θα περάσουν μωρέ άντε να μας ζητάνε λίγο αλλά με τα παιχνίδια και τα χατήρια όλα θα ξεχαστούν!!

Σας φιλώ όταν ξαναμπώ να χετε γράψει τα νέα σας,ακούτε;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Ρουλίτσα,τελείως απαράδεκτη είμαι!Ξέχασα το αγόρι μας.Να το χαίρεσαι το καμάρι σου.Να το δεις όπως επιθυμείς και πάντα ευτυχισμένο!!!

Βασικά έκανα το λάθος και πήγα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες.Προτιμώ να μη σχολιάσω,τουλάχιστον προς το παρόν,για να μη χαλάσω το εορταστικό κλίμα των ημερών.

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,σας.Ελπιζω να περασατε ομορφα με τις οικογενειες σας και τα παιδακια σας αυτες τις ημερες.

Ηθελα απο μερες να μπω να πω δυο πραματα αλλα ειπα να αφησω να περασουν οι γιορτες...

Λοιπον για να τελειωνει το θεμα απο τη δικη μου τουαχιστον πλευρα.Αφορμη υπηρξε παλι η τελευταια σου δημοσιευση σου Μαρια για να πω αυτα που θελω.

Καταρχην ,ουτε πιεσμενη ειμαι ουτε τπτ,μια χαρα διαθεση εχω.Ειλικρινα με ενοχλει πολυ αυτο το πραμα,να λεω κατι για μενα και ο αλλος να προσπαθει να με με πεισει οτι δεν ισχυει!!!Μονη σου ειπες αλλωστε οι δεν με γνωρισατε εχθες και το στυλ μου ειναι αυτο.Πραγματικα εμενα ο χαρακτηρας μου αυτος ειναι,δεν υπαρχει περιπτωση να προσπερασω πραματα που με ενοχλουν και να το παιξω οτι ολα ειναι καλα ενω εδεν ειναι.Θεωρω οτι οταν μας μενουν απωθυμενα,δεν ειμαστε αληθινοι φιλοι.Αυτο κανω στην προσωπικη μου ζωη,αυτο κανω και εδω γιατι σας θεωρω φιλες μου.Και μεχρι τωρα ολες οι φιλιες μου ειναι μακροχρονιες,μπορει να εχω ελθει σε πολυ εντονες αντιπαραθεσεις αλλα ποτε δεν εχω χασει φιλους γιατι ακριβως εκτιμουν οτι τα λεω χυμα.

Δεν θεωρω οτι επιτεθηκα προσωπικα σε καμια,τις αποψεις μου ειπα και υπρασπιστηκα τον εαυτο μου,οταν θεωρησα οτι θιγομουν προσωπικα.Αλλωστε νομιζω οτι ολα αυτα που ειπα τα δικαιολογησα με επιχειρηματα.Ειλικρινα Μαρια,θεωρω οτι μαζι σου εκανα απλα μια κοινωνικοποιλιτικη συζητηση και αν εξαιρεσεις το σημειο που εχω επισημανει και αφου μου εδωσες τις εξηγησεις το δεχτηκα,κανενα προβλημα δεν εχω μαζι σου.Αλλωστε ανθρωποι σαν και εσενα που υποστηριζουν τη γνωμη τους μου αρεσουν πολυ.

Ειλικρινα ομως αυτο που δεν μου αρεσει καθολου και στη καθημερινοτητα μου ειναι τα στερεοτυπα.Κατοχυρωθηκε δηλ σε εμενα ο τιτλος της τσαμπουκαλους και αρα εγω μιλαω επιθετικα.Αντιθετα ο αλλος που εχει χαρακτηριστει ως ηπιος μπορει να προσβαλλει,να ειρωνευεται χωρις να του χρεωνεται και μαλιστα χωρις να πρεπει να παρει καμια απαντηση.

Οσο για την αναφορα στα γεγονοτα του καλοκαιριου,δεν ξεκινησε απο εμενα ,αν και μου την χρεωνεις.Ξεκινησε καπως ετσι:"επειδη κακως συμμετειχα όπως λες κι εσυ,(αν και οποια δεν συμμετεχει μετα ακουει αλλα)"......η αναφορα οπως η ιδια η Αλεξ παραδεχεται πιο κατω ηταν σε εμενα,που τοτε σας ειχα ζητησει να παρετε θεση .Εγω λοιπον απλα ονοματισα τα πραματα,δεν ξεκινησα την αναφορα αυτη,ουτε ανακαλεσα 1η τα γεγονοτα.

Μαγδα,το καταλαβαινω οτι στεναχωρεθηκες,οπως ολες μας φανταζομαι.Ομως και στην καθημερινοτητα,ολοι εχουν αντιπαραθεσεις κι ρηξεις.Ο μονος τροπος να μην δυσαρεστεις ποτε κανεναν ειναι ή να μην λες την αποψη σου ή να κρατας μια πιο διπλωματικη σταση.Εγω διπλωματισσα δεν υπηρα ποτε και φανταζομαι οτι το εχετε καταλαβει.Αυτη τη φορα δε,θεωρω πραγματικα οτι ειπες την αποψη σου,δεν εχω κανενα θεμα μαζι σου.

Φωτεινη τα ειπαμεκατ'ιδιαν και νομιζω οτι καταλαβες τι πραγματικα με ενοχλησε.

Αλεξ,και την προηγουμενη φορα ειχαμε πει καποια πραματα στο τσατ,αυτα που σου ειπα τωρα στα ειχα πει τοτε σε προσωπικο επιπεδο.Αν θυμασαι στην αρχη δεν σου εστελνα καν μαιλ και σου ειχα πει οτι με προβληματισε η τοτε σταση σου.Επειδη ομως παντα δινω περιθωρια στους ανθρωπους,πηγα παρακατω.Δευτερη φορα ομως την ιδια συμπεριφορα απλα δεν την δεχομαι.Δεν θεωρω οτι σου επιτεθηκα προσωπικα ,για την ακριβεια θεωρω οτι εγινε ακριβως το αντιθετο.

Και επειδη επιμενω οτι ολα τα ζητηματα λυνονται με απαντησεις,εγω ειμαι παντα διαθεσιμη για οποια θελει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Χαρά χαίρομαι που έγραψες και ξεκαθάρισες τις θέσεις σου.Εντάξει θα διαφωνήσω βέβαια με αυτό που είπες ότι ταμπελοποιούμε κάποια άτομα πχ η τσαμπουκαλού οπότε ότι λέει της πάμε κόντρα ή η ήρεμη οπότε ότι λέει της λέμε ναι.Δε συμπεριφέρομαι στους ανθρώπους ανάλογα με το χαρακτήρα τους και ανάλογα με το τι θα ήθελαν να ακούσουν αλλά όπως νιώθω εγώ και ανάλογα με το δικό μου χαρακτήρα και τη δική μου άποψη τη δεδομένη στιγμή.Και γω δε συμφωνώ να διαλυθεί το παρεάκι.Η Αλεξ σπάστηκε και ΄μαζί με τη Μάγκυ γράφουν σε άλλο θεματάκι όπως είχαν ξεκινήσει και παλιότερα.Κορίτσια αν διαβάζετε και δω εγώ sory αλλά δε μπορώ να παρακολουθώ και κεί και να συμμετέχω.Γιατί δεν έχω χρόνο να γνωρίσω και τις κοπέλες εκεί ούτε γίνεται να απαντάω μόνο σε σας και τις υπόλοιπες εκεί να μη τις σχολιάζω.Ηδη όπως σας είπα και απο καιρό παρακολουθώ και τις μανούλες με μεγαλύτερα παιδάκια.Δε νομίζω ότι μια κουβέντα και λίγα λόγια παραπάνω εν βρασμώ ψυχής είναι λόγος να χαλάσουμε το team.Και πιστεύω πως και η Χαρά αυτό θέλει αφού μπήκε και έγραψε τη θέση της,ε Χαρα;Μη με κάνετε να νιώθω τύψεις που άνοιξα το στόμα μου....Μου λειψαν τόσο τα νέα σας Μάγκυ και Αλεξ που ήσασταν πιο καθημερινές.Και απο τις άλλες φυσικά Ρουλάκι,Κατερίνα,Μητση,Χαρά.Εντάξει τη Φωτεινή λόγω αργιών έτυχε βρεθήκαμε τα παμε αλλά είναι σα να χω να ακούσω νέα της κολλητής μου καιρό.Αν πάλι νιώθετε τόσο απογοητευμένες εντάξει θα το δεχθώ δε μπορώ να σας πιάσω και από το λαιμό.Εδώ εμείς ήσυχα,ήρθε ο παππούς και η γιαγιά χθες από Βόλο.Μας έφεραν μπουρμπουληθροπίστολα αυτά με το ava!Χαρά που έκανε η μανούλα δε λέγεται!!!!Και η θεια έστειλε σαγιονάρες για τα κορίτσια αλλά είναι μεγάλες,κάποια πατέντα θα βρει η μαμά!Εδω καλοκαίριασε για τα καλά.Νιώθω ακόμα πολύ κουρασμένη,καθόμαστε τα βράδια να δουμε καμιά ταινιά και μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να δω τίποτα.Χθες τα παιδιά από κάτω με το μωρό γύρησαν και αυτά και μας άφησαν το απόγευμα τη μπέμπα να ανοίξουν βαλίτσες και να ετοιμάσουν φαγητό.Εκανα όνειρα πως ήταν δικό μου και τα χα και τα τρια και παίζαμε.Η Χρυσάνθη φυσικά όπως το περίμενα απομονώθηκε με ένα παιχνίδι και κοιτούσε το μωρό από μακρυά και η Δήμητρα φυσικά όπως το περίμενα εκσφεντόνιζε όλα τα παιχνίδια της στο μωρό από τη λαχάρα της να της τα δείξει όλα και να προλάβουν να τα παίξουν όλα!Μετά δε που ήρθε και παππους-γιαγιά έγινε το σύστριγκλο από τον ενθουσιασμό!Ο άντρας μου πάλι ήταν φοβισμένος με το μωρό.Του λέω σε κάποια φάση πάω τουαλέτα.Και μου λέει έντρομος,Και γω;;;;;Που με αφήνεις σου λέει με τα τρία!!!!Φιλια ηρθε ο νεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδελφές μου ειρήνη ημίν!!!! Άγιες μέρες που είναι μη μου χαλάτε τις καρδιές σας.

Δεν μου λέτε τάμα το έχουμε μια φορά το χρόνο να ανάβουν τα αίματα;;; Πέρσι με τη Δ, προπερσι πάλι κάτι είχε γίνει αλλά δεν θυμάμαι, φετος ούτε κατάλαβα πως έγινε το κακο.

Λοιπόν αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι 1ον έχουμε διαφορετικές απόψεις για πολλά θέματα και ευτυχώς δηλαδή αλλιώς πολλή βαρεμάρα θα υπήρχε, και 2ον δεν πρέπει να κρατάμε απωθημένα.

Σιγά μη λύσουμε εμείς το πρόβλημα στο Ε.Σ.Υ. Κουβέντα κάνουμε με πολιτικές αποχρώσεις και δεν χρειάζεται σώνει και καλά ο άλλος να έχει την ίδια άποψη με εμάς. Η καθεμία θα πει τα επιχειρημάτα της και αν καταφέρει να πείσει την άλλη είναι άλλο θέμα. Προσωπικά είμαι κατά των απολύσεων, αλλά και κατά του μπουρδέλου και της διαφθοράς. Η Χαρά καλά κάνει και υπερασπίζεται τον κλάδο της γιατί πρέπει να υπάρχει αλληλεγγύη, και για τα στραβά του συστήματος είμαστε όλοι συνυπεύθυνοι όχι μονο οι γιατροί. Από την άλλη τα βιώματα της Αλεξάνδρας δεν την αφήνουν να δει παρά μονο τα κακώς κείμενα. Πάντως "μένος" δεν διακρίνω, θυμό ίσως, αγανάκτηση μπορεί, αλλά όχι "μένος".

Τώρα τα περσινα ξινά σταφυλια, που λέει και η Μαρία, τι τα θυμηθηκατε; Αν έχετε εκκρεμότητες να τις λύσετε, αν έχετε δηλαδή τη διάθεση. Μην το παρατραβάμε το θέμα άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα ο Βασιλάκης έγινε πιο γρήγορος και από δελφίνι τωρα με το κολυμβητηριο; Εφυγε η γρατζουνιά από το προσωπάκι του; Σε καταλαβαίνω πόσο ταραγμένη θα είσαι με το σκηνικό εδώ όμως πιστεύω ότι γρήγορα θα τα ξαναβρούμε. Τις τελευταίες φωτογραφίες δεν τις πήρα.[smilie=sad7.gif]

Ρούλα πολλές ευχές για τον Τασουλη, να είναι πάντα γερός και δυνατός, ααα και διαβαστερός για να τον κάνει η μανούλα τον μεγαλύτερο δικαστή όλων των εποχών!!!

Χαρά πλάκα κάνεις ότι νομιμοποιήθηκε το φακελάκι;;;;Δηλ την επόμενη φορά που θα χρειαστεί να δώσω πρέπει να γράψω απέξω "υπερ ευγνωμοσύνης";;;; Να γελάσω ή να τραβήξω τα μαλλιά μου;;;; Πως πάει η λαρυγγίτιδα, νταλικιέρη μου;! Ο αντρουλης μου γιορτάζει 8 του Σεπτέμβρη, της παναγιάς Τσαμπίκας, τοπικη γιορτή.

Φουφού περιμένουμε νέα σου. Πότε βάζεις μπροστά για 3ο;;;;

Μαρία την ταμειακή αφού δεν την πολυσυμπάθησαν κρύψε την και την εμφανίζεις αργότερα. Σιγά μην πάρεις και ταγεράκια για τη δουλειά. Άντε καλέ να φοράς ό,τι σ'αρέσει. Καλως την δέχθηκες την περίοδο. Είσαι σίγουρη ότι θέλεις να κάτσεις τόσους μήνες;;;;Θα λαλήσεις, χαχαχα. Προβλέπω ότι μέχρι και το σπίτι θα βάψεις για να περάσει η ώρα σου. [smilie=tongue3.gif] Πάντως θα σου ερχόμαστε και για καφεδάκι αν θες, αφού εσύ δεν τολμάς να έρθεις προς τα εδώ. Ελπίζω να εκλεισες τα εισιτηρια για Κρήτη, τέλεια θα περάσεις.

Είπα ότι δεν μου αρέσουν τα φιλιά και η Μαρία από τότε όποτε με βλέπει το σκέφτεται αν θα με φιλήσει!!!! :lol: Μαράκι εσύ μπορείς να φιλάς άφοβα, χαχαχα.

Σταυρούλα φιλάκια.

Μόνο η τρελοσυμπεθέρα μου δεν έχει μπει ακόμα στο καινουριο μαμμυ. Ααααχ τι τραβάνε και αυτοί εκεί πέρα. Τους έχουν φάει τα μπλόκα.

Σημερα πήγα για αποτρίχωση και νύχια. Αααχ τι ωραια αίσθηση. Άφησα το πρωι τα μικρά στης μαμάς μου και όταν τελειώσα από αισθητικό πήγα και Τζάμπο για ψιλολόγια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου απο Θεσ/νικη πλεον.Γυρισαμε το μεσημερι και ξεραθηκαμε στον υπνο μεχρι τις 7:10!!!!Η μικρη εμεινε στη μανα μου γιατι αυριο εφημερευω.Ηλθαν ο μπαμπας μου και η ανηψια μου και μας πηραν απο το αεροδρομιο και μετα θα τις κρατουσε μαζι η μανα μου,οποτε δεν ειχαμε δραματα στον αποχωρισμο,τους ειχα παρει και παιδικα καλλυντικα και κολωνιες απο το αεροδρομιο,βρωμισαν το σπιτι!!!

Λοιπον,εγω θα συνεχισω να μπαινω με τους ρυθμους που εμπαινα φυσικα.Προβληματιστηκα πολυ για το αν θα συνεχιζα.αλλα στην τελικη δεν αισθανομαι οτι εκανα κατι στραβα,αλλωστε τα ανελυσα παραπανω.Βασικα υπαρχουν ατομα εδω μεσα που δεν θελω να χασω,ε και για 1η φορα δεν θα κρυψω και τοις αδυναμιες μου,για κανενα λογο δεν θελω να χασω επαφη με τη Φωτεινη και τη Ρουλα,εστω και αυτην την αραια και που.Οχι οτι θελω να χασω με τρις υπολοιπες ,απλα και για πολυ προσωπικα μου θεματα η γνωμη τους μετραει πολυ για μενα.Ουτε φυσικα θα μπορουσα να χασω το καινουριο ξεκινημα της Μαριας,τωρα αν μπαινει ξανα και η Κατερινα...ΣΟΥΠΕΡ!!!!Και οι χαμενες φυσικα ....η Σταυρουλα μπηκε για Χρονια Πολλα οποτε διατηρουμε ελπιδες,οσο για τη συμπεθερα σου Φωτ,κριμα που δεν την εχω γνωρισει απο κοντα θα αποτελουσαμε αχτυπητο διδυμο[smilie=protest.gif]

Εγω γενικα με το νετ και τις ιστοσελιδες κοινωνικες δικτυωσης ουδεμια σχεση εχω,εδω μπαινωω γιατι πια σας εχω γνωρισει και σας θεωρω φιλες μου,οχι απο χομπυ ουτε απο συνηθεια.Και ουτε απο την αρχη ημουν ανοιχτο βιβλιο,σιγα-σιγα ανοιχτηκα οπως κανω και στη ζωη μου.Συνεπως δεν προκειτε οπως ειπες Μαρια,να μπαινω στη διαδικασια να παρακολουθω νεα ποστ και να γνωριζω νεα ατομα,φιλους εχω πολυ ευτυχως δεν τους ψαχνω στο νετ.Με εσας με ενωνει η ηλικια των παιδιων μας,αυτο δηλ υπηρξε η αφορμη για να σας γνωρισω και απο εκει και περα μου πηγατε σαν ανθρωποι και μιλαμε τοσο καιρο τωρα.Αν θελω απλα να λεω καπου τα νεα μου,κραταω και ημερολογιο δεν υπαρχει λογος να μπαινω εδω!!!Θα μου πειτε αναβω φωτιες παλι αλλα τι να κανω,δεν μπορω πραματα που με πειραζουν να μην τα λεω και να κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου γιατι μετα απο καιρο θα φανει παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα τ'αλλα περασαμε πολυ ωραια το Πασχα,με απροοπτα βεβαια!!!Μ.Παρασκευη εγω εφημερευα και ο αντρας μου εμεινε με την μικρη γιατι οι δικοι μου φυγαν με την αδελφη μου στο χωριο.

Μ.Σαββατο,παω κομμωτηριο ,ερχομαι παιρνουμε βαλιτσες και φευγουμε,στο δρομο για αεροδρομιο μιλαω και με τους δικους μου,οι οποιοι περνουσαν σουπερ.Φτανω Αθηνα,μας περιμενε ο πεθερος μου,η μικρη μεσα στο αεροπλανο σοου!!!Να τραγουδαει συνεχεια,μολις της λεω κοιτα απο το παραθυρο φτασαμε,να αρχισει να φωναζει"παππου Γιαννη ,γειαααα,τασαμε!!!Γιουπι!!!"Ασε που τραγουδουσε το καινουριο της σουξε:"ο δρομος ειχε τη δικη του ιστορια"!!!!Κατι κυριοι απο πισω χειροκροτουσαν!!!!Μας εδωσαν λαμπαδες,σοκολατενιο αυγο στη μικρη...πτηση λουξ!!!!

Παιρνω τους δικους μου να τους πω οτι φτασαμε και μου λενε ειμαστε Θεσ/νικη,ειχε πεθανει η γυναικα του παππου μου!!!Κυριακη του Πασχα στις 9 τοπρωι καναν και τη κηδεια!!Ησυχασε η γυναικα γιατι ηταν χαλια πια!!Μετα γυρισαν στο χωριοκαι μεινανε αλλες 2 μερες οποτε κεκουραστηκαν λιγο.

Εμεις στο μεταξυ,φτασαμε σπιτικαι ανοιξαμε τα 1α δωρα της νονας που τα ειχε αφησει στη γιαγια γιατι αυτοι θα καναν Πασχα στους γονεις της στο Αιγιο.Μας πηρε μια πολυ ωραια λαμπαδα με μια πεταλουδα,παποτσια TOMS ροζ με παγιετες,φασιονιστα η νονα,ενα φαναρακι για το αγιο φως και ενα σοκολατενιο λογο,βεβαια τη Δευτερη μερα που ηλθαν,ειχε αλλη μια σακουλα για να την δωσει αυτοπροσωπως.Της πηρε τη Ραπουνζελ,τσαντα-βραχιολια-στεκα απο MONSOON και δωρο βραχιολι και σκουλαρηκια για μενα!!!Υπερπαραγωγη η νονα μας παντα!!!

Το Πασχα οικογενειακα,ηταν κατω και ο κουνιαδος μου,περασε πολυ κοσμος ψησαμε αρνια και κοκορετσι.Εφαγα μεχρι σκασμου.Ανασταση η Μιμη 1η μουρη με ταφταδενιο φουστανι και λαμπαδα!!!

Κατα τ'αλλα καφεδακια,μπανια στη θαλασσα(οχι εγω το πτωμα φυσικα),ξαπλωστρα δεεν μπορουσες να βρεις!!!Πηγαμε και για ποτο τη 2η μερα με ολους τους κουμπαρους,υπνος πολυς!!!!Καλα ηταν γεμισαμε μπαταριες!!!

Εχθες το πρωι πηγαμε για ψωνια με τη γιαγια και μας πηρε πεδιλακια και λιπ γκλος και το απογευμα βγηκαμε για καφε με ενα φιλικο ζευγαρι!!1η φορα καφες χωρις τη μικρη,η φιλη μου ηταν ετοιμογενη,γενναει μεχρι 15/6!!!Τι γλυκια που ηταν και ηρεμη!!!Αλλα ρε Μαρια,την ειδα και αγχωθηκα,ουτε κατα διανοια εγω με την κοιλια ετσι και τη Μιμη να ταλιμπανιζει!!!Πανικο επαθα!!!!Η Μιμη ειχε παει κομμωτηριο με τη γιαγια και οταν γυρισαμε μας επιδυκνυε το χτενισμα της,ειχε κανει γαλλικη κοτσιδα!!!

Σημερα επιστροφη και απο αυριο τα κεφαλια μεσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη,φαγητο με πεθερουλα ακουω!!!Μπραβο τεκνο μου,επιασες το μην της Αναστασεως!!!

Αληθεια,λογω των γεγονοτων ηθελα να σχολιασω και δεν μπορουσα να υθυμησω,σε αυτο το after στην Ανασταση πηγες???Ηθελα να σου πω μην το χασετε,βγαινει ενας τυπος με κελεμπιες και τραγουδαει κατι ευθυμα,εχει εξωτερικα γυρισματα,πυροτεχνηματα,αν κατσεις μεχρι αργα κερνανε κρασικαι κανενα αυγουλακι ...σουπερ!!!Εμεις κλεινουμε θεση καθε χρονο!!!Αντε μαρη τρελλη!!!Ακου θα πατε Ανασταση,μου ειπαν ειναι ωραια!!!!:P:p

Δεν μας ειπες σας καλωσορισε η Δημ σπιτι?Εσεις επρεπε καλε να το σκεφτειτε που θα πατε ,οχι η Μαρια που σας καλεσε,την βλεπω αυτη να σας τη σκοτωνει τη Δαναη!!!

Εννοειται οτι νομοιμοποιηθηκε το φακελακι!!Στο μεταξυ οτι σας το ανοικωνωνω εγω...τι να πω!!!Ειναι που στηριζω αναιτια τον κλαδο μου!!!

Μαρια,αναμενομενο οτι θα περνουσαν καλα οοι γονεις,ο Βολος ειναι σουπερ και οι θεσσαλοι φιλοξενοι πολυ και να σκεφτεις οτι θεωρουνται και οι πιο αφιλοξενοι απο τους υπολοιπους!!!Αλλα ετσι ειναι εκει τα συμπεθερια τα τραπεζωνει ολο το σοι!!Η αδελφη σου ηταν ή την ειχε κανει για Χαλικιδικη:-jΠαντως δεν ειχα σχολιασει τοτε,μπορει εγω να ειμαι ψυχαναγκαστικη και του προγραμματος,αλλα τη ζηλευω λιγο που ζει για το σημερα και κανει οτι πραγματικα την ευχαριστει.Βεβαια οι τοσο αντισυμβατικοι ανθρωποι δεν ειναι ευκολοι στις σχεσεις,οποτε μαλλον εινμαι καργα ερωτευμενος ο γαμπρος!!

Ωραια που χαλαρασατε και εσεις ,αν και θα πρεπε να εχετε παει τελικα Βολο.Οποτε η Κρητη επιβαλλεται πια!!

Και εγω θα σταματουσα νωριτερα στη θεση σου,αν και θα σε εξοντωσουν οι διδυμουλες,βεβαια καλοκαιρι ειναι,θα κανετε μπανακια με την ησυχια σας!!

Σ'ακουει αποφασισμενη να αλλαξεις στυλ!!!Παρε τη Ρουλα για στυλιστρια.Παντως συμφωνω,να φορας οτι σε κανει να νοιωθεις ωραια!!!

Κατερινακι,ολο υποσχεσεις εισαι!!!Που χαθηκες παλι?Αντε περιμενουμε νεα απο Λημνο!!!

Με παρενοχλει ενα φαντασμα στο τσατ!!!Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!"Κάποιος γιορτάζει που να ξέρω είσαι εσύ!!!!!!!!!"Χρόνια Πολλά Αλεξ να σαε χαίρονται και να τους χαίρεσαι όλους και ιδιαίτερα το πετικάκι σου!Εμεις επέτειο γάμού σήμερα,5 έτη!Χθες μου άφησε στο κομοδίνο,μια αλυσιδούλα με ένα σκαθάρι.Πολύ Petit.Συγκινήθηκα η γυναίκα τον θυμόμουν πριν 5 χρόνια τέτοια μέρα που με περίμενε σαν το ξυλάγκουρο με την ανθοδέσμη έξω από την εκκλησία και του κάναν καζούρα οι φίλοι του πως δε θα πάω.Και όταν έφτασα με γυρνούσε ένας φίλος που οδηγούσε το αμάξι επίτηδες γύρω γύρω από την εκκλησία για να μη βγω και κορνάραμε και ίδρωνε και ξείδρωνε ο κακομοίρης να τελειώσει αυτό το βασανιστήριο...χα χα..Εμεις καλά,χθες ήρθαν κάτι ξαδέρφια που είναι εδώ από Αθήνα και βοήθησαν στο Babysitting,φτιάξαν puzzle,πύργους,κάναν τα αλογάκια...θαύμα ήταν!χα χα.Σήμερα έκλεισα να πάω κομμωτήριο για μια ρίζα και λίγο κόψιμο γιατί από το άγχος σε 2 μήνες μέσα ξεπετάχτηκαν τα άσπρα κωλοτριχάκια...Είπαμε για κανά ποτάκι το βράδι,φαί δε θέλω μπούχτησα με τα τραπεζώματα.Χαρά αλήθεια λες,πέθανε η "γιαγιά";Αυτή που τα χε χαμένα και εξαφανίστηκε τις προάλλες λές;Τόσο γρήγορα;Ζωή σε σας...Φαντάζομαι Πασχαλιάτικο θα ταν μια πένθημη νότα στο σπίτι σας.Καλά η Μιμή με τα φουρό και τη λαμπάδα θα ταν υπερπαραγωγή όντως δε συζητώ,αυτή η νονά σας έδωσε το κατάλληλο μύρο!Και που θα σταματήσω καλέ νωρίτερα τα κορίτσια θα πηγαίνουν παιδικό δε χαλάω το πρόγραμμα τους.Είπαμε να κατσω να κάνω καμιά δουλειά τα πρωινά,με τις μικρές τίποτα δε θα προλάβω.Και πάλι το σκέφτομαι όπως λέει και η Φωτεινή φοβάμαι μη παέι δίμηνο και φρικάρω σπίτι.Δε νομίζω να μην έβγαλες φωτο τη γαλλική κοτσιδούλα;;;Ζω γι αυτή τη στιγμή που θα μεγαλώσουν οι 5 τρίχες μας να τους φτιάχνω και γω.Μου φτιαχνε και μενα η μάνα μου και έπλεκε και χρωματιστή κορδέλα ανάμεσα και ήταν το αγαπημένο μου.Η αδερφή μου είναι τόσο χύμα που προχθες τη ρωτάει ο φίλος της."αδιαθέτησες τελικά;"Και του λέει "α για κάτσε να δω,τώρα που το λες έπρεπε να χα αδιαθετήσει 11 μέρες πριν"Με κύκλο ρολόι η αδερφή μου καμία ΄σχέση με εμένα.Και με πήρε να με ρωτήσει αν πρέπει να κάνει τεστ,πως το κάνουν.Της έλεγα και γω και μου λέει "Καλά τώρα φεύγω Ξάνθη στα τσακαλάκια μια βδομάδα όταν γυρήσω αν δεν έχει έρθει θα το κάνω"Ε τοση ανεμελιά πια και "αντισυμβατικότητα" δε τη χωράει ο νους μου!χα χα...Η μάνα μου φυσικά εγκεφαλικό αν μάθει κάτι τέτοιο...Εγω θα χαρώ πολύ που θα χω ανηψάκι πρώτον και που θα βάλει επιτέλους τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι η αδερφή μου δεύτερον!!!Κρητη δε τα κλείσαμε ακόμα΄,ψήνω τον husband για το 300ευρω.Γιατί δε θα δώσεις και ένα 100αρι δώρο δε θα χαλάσει και ένα 100αρι εκεί.Να το τσακ μπαμ το μηνιάτικο του παιδικού.Αλλά θέλω τόσο να πάω.Φωτεινή είδες με τα φιλιά όντως κάτι με έπιασε από τότε που το πατε με τη Μάγκυ ότι δε σας αρέσει να σας φιλάνε και μαζεύτηκα....Η Δήμητρα χθες τις είχα στο μπαλκόνι με τα μπουρμπουληθροπίστολα και την κούνια,βάλαμε και πλέγμα γύρω γύρω.Όποια περνούσε από κάτω η Δήμητρα φώναζε "ε κοπέλα που πας;;;,σκολείο;;"Ρεζίλι με έκανε.Γύρησε μια γιαγιά και μας κοιτούσε,ευτυχώς όλοι χαμογελούσαν...παιδιά είναι...Η Χρυσάνθη έχει γίνει ασήκωτη,έχει φάει τόσο τσουρεκομάνι αυτό το καιρό.Χθες τα μάζεψα όλα και τα έφερα στη δουλειά,κουλούρια,τσουρέκια,σοκολατάκια,τέλος......πολύ ψωμού βρε παιδί μου...Λύσσα για το ψωμί!Αντε σας φιλώ...ήρθε ο νέος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα ειπα θα κανω λιγο αποχη γιατι οντως ειπωθηκαν διαφορα που με πικραναν πολυ

αλλα απλα θα το αφησω πισω οχι γιατι δε μιλαω η γιατι ειμαι χλιαρη η διπλωματισσα γιατι απλα δεν θελω να ανακυκλωθει αλλο ολο αυτο

ειμαστε ενα παρεακι σας νιωθω κοντα μου κ νομιζω βαζοντας νερακι ολες στο κρασι μας θα την παλεψουμε

σας διαβαζα ανελειπως παντως

επισης στο αλλο παρεακι γραφω εδω κ πολυ καιρο κ οχι τωρα που γινε αυτο

δεν το λεω για να απολογηθω απλα το αναφερω αν καποια θελει να γραψει κ εκει εχει υπεροχες κοπελες!!

ουτε εμενα ειναι το στυλ μου σαν εσενα χαρα το ιντερνετ δεν εχω ουτε φεισμπουκ σκεψου

απλα στο μαμυ υπαρχουν ανθρωποι με πολλα κοινα μαζι μου κ ειδικα με σας μας ενωνουν πολλα

τεσπα παμε σε νεα κ σχολια κ ελπιζω αλλο κακο να μη μας βρει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μεγεια τα δωρα ακουγονται σουπερ φανταζομαι καμαρι η μιμικα!!

συληπητηρια για τη γιαγιακα να ζησετε να τη θυμαστε..

μαρακι γλυκο μου λειψες τρελαααααααα

να ζησετε βλεπω ο συζηξ πηρε μπρος νε τα δωρακια

καλε κλεισε εισητηρια για κρητη θα ναι σουπερ χαλαλι τα λεφτα θα με θυμηθεις!!!

εγω επιασα καπακι απο μια δουλεια στην αλλη το σκυλομετανιωσα προτεινω ενα διμηνο να το αφιερωσεις σε σενα το σπιτι κ τις κουκλες σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ θα παρω τηλ οι ζωες καλε δε γιορταζουν σημερα;;η γεννεθλια τα μπερδεψα σορυ...

φωτεινακι ο βασιλης εχει ηδη εξικοιωθει στις βουτιες ειναι ασσος απλα δε θελει να βγαινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω με οσα θυμαμαι πλεον απο τη δουλειτσα ευτυχως σαββατο δε δουλευω κ δευτερα ρεπο τι καλα!!!!!!!!

λοιπον φωτεινουλαπολυ χαιρομαι που ο μπαμπας σου το πηρε ψυχραιμα για τον συντροφο της αδερφης σου εγω πιστευω ολοι χρειαζονται δευτερη ευκαιρια μπορει να χε ατυχο γαμο δε σημαινει πως επειδη ειναι χωρισμενος δεν θα ξαναφτιαξει τη ζωη του..μπραβω κ στην κορουλα που τα πανε καλα με την αδερφη σου αυτο ειναι πολυ ομορφο.ευχομαι να ναι παντα καλα κ αγαπημενοι..

το παν ειναι να στηριζουμε τις επιλογες των ανθρωπων που αγαπαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μουρη του βασιλη εγιανε απο τις γρατζουνιες με το κουταβι ξαναστραπατσαρηστηκε χθες παλι σκουντουφλησε κ επεσε με τη μουρη στο ποδι μιας καρεκλας κ ανοιξε το μυτακι του κ λιγο μελανιασε..τον κραταγε η πεθερα μου εμεις ειμασταν δουλεια ο αντρας μου θυμωσε κ φωναζε οτι δεν τον προσεχαν σωστα του εξηγησα οτι αυτα συμβαινουν κ επι της ευκαιριας ανοιξε κ η συζητηση για παιδικο σταθμο του χρονου θα ξεκινησει ο βασιλης νομιζω η πεθερα μου εχει κουραστει ειναι το τριτο εγγονι που μεγαλωνει η μαμα πρεπει να βοηθησει κ την ινα μπας κ πιασει δουλειτσα αρα νομιζω εφτασε η ωρα!!!!!!ακουω συμβουλες αυτον που ειναι τωρα γραμμενος απο αιφνιδιαστικες μου επισκεψεις οταν παω να πληρωσω μιας κ ο β δεν παει δεν εχω ξετρελαθει μια αλλοδαπη δασκαλα βρηκα την μια με 10παιδακια την αλλη φορα δεν τα ειδα κ τοσο καθαρα αλλα μπουσουλαγαν κ αλλα φοραγαν παπουτσια αρα θα ψαχτω κ σε αλλους κατι εχω κατα νου για αρχη παντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...