Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Κοριτσακια μου, τα καταφερα κι εγω!!!!Δεν μπορω να σας γραψω πολλα γιατι πρεπει να παω σπιτι, ενα θα σας πω....ο Τασουλης πήγε σημερα πρωτη ημερα στον παιδικο σταθμο!!!Θα σας στειλω φωτο στο mail σας!!!Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερούδια!!!!!!!!Καλή αρχή Τασούλη!!!!!!Ρουλάκι περιμένουμε εντυπώσεις....Εγώ δεν είμαι στα καλύτερα μου...Είμαι συναχωμένη φουλ αφού χθες κοιμόμουν από τις 21,00.Έριξα και ένα τρικούβερτο καυγά με τον άντρα μου,βασικά μόνη μου τσακωνόμουν αυτός ακούει και δε μιλάει ακόμα χειρότερα δηλαδή.Ηρθα το μεσημέρι και ήμουν χάλια,ήθελα να ξαπλώσω είχα σύγκρυα.Ξάπλωσα στο καναπέ και αυτός αντί να πει παίρνω τις μικρές πάνω να ηρεμήσεις λίγο όχι μόνο τις άφησε να χοροπηδάνε πάνω μου αλλά σοκολάτα ζητούσαν έδινε,μπισκότο ζητούσαν έδινα,κεηκ ζητούσαν έδινε....Τον άφηνα να δω ποτε θα έλεγε όχι....Τα πετούσαν κάτω δε μάλωνε,ανοιγαν παιχνίδια τα σκόρπαγαν,λέρωσαν τα ρούχα τους λιώναν σοκολάτες ένα χάος...Ε ωσπού σηκώθηκα και ποιος είδε το Χάρο και δε το φοβήθηκε.Δυστυχώς μπροστά στα παιδιά,πράγμα που δε θέλω να γίνεται.Ανοιξα το στόμα μου και του τα πα όλα,ότι είναι άβουλος και τον κάνουν ότι θέλουν,ότι δε μπορεί να τις πειθαρχήσει,ότι έχει βρει εμένα να μαζεύω και δε κάνει τίποτα.Και ρε κορίτσια σε όλα αυτά δεν απάντησε τίποτα,μουγκός.Εξοργίστηκα τόσο που του πα να φύγει να παει να πιει ένα καφέ και να ρθει.Από την ώρα που μπήκαμε σπίτι μελετούσε να πάμε για καφέ.Του είπα δεν αισθάνομαι καλά δε μπορώ.Πότε θα πάψει να πιστεύει ότι είναι έφηβος και να τον νοιάζουν μόνο οι καφέδες και οι εξόδοι;;;Είναι πατέρας έκανε οικογένεια.Δε μου το πες λέει ότι ήθελες να τις πάρω πάνω;;;;Κάτσε ρε μεγάλε με οδηγίες χρήσεως του λέω δουλεύεις;;;;Πρέπει το καθετί να στο λέω για να το κάνεις και τα αυτονόητα;Αν είχε καθημερινή επαφή με τα παιδιά θα τα χε χαλάσει σίγουρα,τόσο λάσκα φάε ότι θες,πιες ότι θες,γκρέμισε ότι θες...Μα καλά κανόνες δεν υπάρχουν;;Εγώ πάντα η κακιά της υπόθεσης;Απογοητεύομαι...Εντάξει έτσι ήσυχος ήταν και πριν αλλά τώρα έχει υποχρεώσεις δε μπορεί να ναι μονο ο Ολυμπιακός και ο φραπές!!!Ελεος ούτε και εμένα μου δειξε κανείς πως να φέρομαι στα παιδιά αλλά το κάνω.Σας ζάλησα αλλά δεν έχω που να τα πω.Εκλεισα για σήμερα και ραντεβού με τη λογοθεραπεύτρια.Μου είπε τηλεφωνικά ότι στα δίδυμα συμβαίνει αυτό το ένα να "καπελώνει" το άλλο.Λίγο την άκουσα να δυσανασχέτησε που της είπα ότι ξεκίνησαν από 1 έτους παιδικό σταθμό.Θα πρεπε λέει στην ηλικία της να λέει τουλάχιστον 30 λέξεις.Θέλει να τις δει και τις δυο μαζί για να δει πως αντιδρα η μια με την αλλη.Σήμερα 19,00 ραντεβού.Είπε θα έρθει ο ακατανόμαστος!!Μάγκυ καλή αρχή στο κολυμβητήριο.Ποιος θα τον τρέχει με το ωράριο σου 3 φορές τη βδομάδα καλέ;Μπράβο και για το ποδήλατο που κάνει.Και ο συμμαθητής τώρα τα Χριστούγεννα ξεκίνησε και κάνει μόνος του με βοηθητικές.Τον άλλο μήνα γίνεται 3ων.Αυτά πολύ δουλειά πολλές υποχρεώσεις...ουφ βαρέθηκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!χθες με επρηξε η Κωνσταντινα!!να μην θελει να παμε για υπνο με τιποτα..και δεν ειχε κοιμηθει κ μεσημερι,που την βρισκει την ενεργεια;;εν τω μεταξυ δεν θυμαμαι αν σας εχω πει ότι κοιμομαστε παρεουλα…από τοτε που ειχε τον βηχα.τωρα μολις είναι να παμε για υπνο παιρνει τον δρομο για το δωματιο μου….με τιποτα στο δικο της!!χθες όμως ειχε μια γ κρινια…να φωναζει τον μπαμπα της,ερχεται κ ο μπαμπας αλλα δεν σταματαγε.φευγει ο μπαμπας,τι αγκαλιες,τι παραμυθακια η γκρινια στο φουλ!!τελικα την μαλωσα και την εστειλα στο δωματιο της,ουρλιαζε ωσπου σηκωθηκε και καθοταν στο πατωμα στον διαδρομο και ψιθυριζε’’μαμα τσισα’’την βαζω αλλ αδεν εκανε,είναι κ αυτό ένα κολπακι για να σηκωνεται..τελοσπαντων…με τα πολλα πηγε και 11,νυσταξε και πηγε στο διπλο και ξεραθηκε μονη της!!τι θα κανω με αυτό το παιδι;;;

Μαγδα μια χαρα σε βρισκω με τα μπονους!!μπραβο και στον Βασιλη που κανει ποδηλατο!!!καλη αρχη και με το κολυμβητηριο!!!τι ωραια!!θα ξετρελαθει φανταζομαι!!μονος θα μπαινει ε;ειδες φωνη ε;όχι για να καταλαβεις τι τραβαω όταν λεω ότι γκρινιαζει….εμεις σημερα θα παμε με την νονα για ψωνια…

Συμπεθερα καλη αρχη στον Τασουλη!!!πως ηταν;στειλε μας τις φωτο!!!!

Μαρια μου περαστικα σου!!δυστυχως οι περισσοτεροι μπαμπαδες ετσι είναι,αφηνουν τον ρολο του κακου στην μαμα και εκεινοι τα αφηνουν λασκα!!τι να πω κι εγω που όταν περναει η ωρα και δεν εχει παει να κοιμηθει η μικρη εχω τον αντρα μου’’αντε να κοιμησεις το παιδι ,και είναι αργα,και θα επρεπε να κοιμαται τωρα’’αν του πω να την βαλει εκεινος δεν θελει γιατι θα πρεπει να δωσει μαχη….τα ιδια και όταν την ταιζα.τα ιδια και με την πανα’’αφου εισαι σπιτι πρεπει να την μαθεις’’λες και εξαρτιοταν μονο από μενα. Από οδηγιες άλλο τιποτα!!γι αυτό τα νευρα μου εχουν γινει τσαταλια γιατι μια μερα δεν ειχα λιγη βοηθεια να ηρεμησω από γκρινιες και φωνες!!Βεβαια το ότι δεν απανταει ο αντρας σου δεν είναι καλο γιατι τα μαζευει και καποια μερα θα ξεσπασει.αλλα αφου με συζητηση τον φερνεις στα νερα σου,καθιστε να μιλησετε ηρεμα. Μπες να μας πεις τι ειπε η λογοθεραπευτρια,μην αγχωνεσαι!!!!

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα βαλτε κ μενα στο κλαμπ με τους βλαμενους συζηγους ο συζηξ ρεπο δε λεω μια μερα να ξεκουραστει αλλα εγω ειμαι σπαστο ο β ξυπνησε 8 κ αντι να περιμενει να τον κοιμησω 3-5 το κλασικο του πεσανε 12 κ ξυπνησα δυο κ οταν ηρθα ηταν κ δυο ξεκουραστοι κ εγω τωρα τρεχω κ 4.30 θα ξαναφυγω τεσπα καθαρισε τα μπανια οποτε το προσπερασα γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....Μάγκυ πολύ γέλασα με το σχόλιο για τους "βλαμμένους" συζύγους...χα χα...Εντάξει εμείς τα ξαναβρήκαμε και είδα πάλι σημάδια βελτίωσης συμπεριφοράς αν και πάλι πρόσκαιρα θα ναι τη ξέρω τη μοίρα μου και το μουγκοχαρακτήρα του....Είμαι χάλια κορίτσια με το ζόρι στέκομαι.Με κατέβαλε τόσο αυτό το κρύωμα που αρχίζω να πιστεύω πως δεν είναι μόνο ένα απλό κρύωμα.Μήπως παίζει και ιγμωρίτιδα ή υπερκόπωση ή κάτι ορμονικό.Χθες το κεφάλι μου έκανε λες και μου ανέβαινε η πίεση,ένιωθα τέτοια ένταση.Από το πρωί είχα πιει ως το βράδι 5 depon 1000άρια.Εφυγα από τη δουλειά στις 14,00 πήγα ξάπλωσα,τα παιδιά πήγαμε και τα πήραμε ήρθαμε και ξαναξάπλωσα ώς την ώρα του ραντεβού.Ευτυχώς τα πήρε πάνω ο μπαμπάς τα τάισε ξεσάλωσαν παίζαν ωραία τις άκουγα.Και σήμερα σα ζόμπι είμαι αλλά ήρθα δουλειά δε ξέρω αν θα αντέξω όλο το 8ωορο.Και το απόγευμα μόνη,η μάνα μου πάει στους Χαιρετισμούς.Αν δω τα σκούρα δε θα τον αφήσω να πάει μαγαζί,αλήθεια δε τη παλεύω....τόσο καταράκωση ένα απλό συνάχι;;;είναι δυνατόν;Λοιπόν πήγαμε που λέτε στη λογοθεραπεύτρια,πολύ μου άρεσε σαν φυσιογνωμία.Με το που πήγαμε απέξω παρκαρισμένη μια δίθυρη μερσεντες ακριβό μοντέλο,φυσικά σχολίασε ο άντρας μου "το φτωχαδάκι από κάποιους σαν εμάς κορόιδα την έκανε την αυτοκινητάρα".Προχώρησα αγνοώντας τον φυσικά.Πολύ ευχάριστη παρουσία που λέτε.Οι μικρές την συμπάθησαν πολύ,αφού στο τέλος πήγαν και τις έκαναν αγκαλιές και φιλάκι που δύσκολα κάνουν σε κάποιον που γνωρίζουν πρώτη φορά.Μας είπε ότι καλό θα ήταν να τη βοηθήσουμε με το λόγο τη Χρυσανθούλα με μερικές συνεδρίες.Όχι ότι δε θα μιλήσει κάποια στιγμή και από μόνη της αλλά όταν φτάσει πχ να κάνει προτασούλες με 3 λέξεις τα συνομίληκα της θα κάνουν προτάσεις με 6 λέξεις κοκ οπότε χωρίς βοήθεια πάντα θα ναι πιο πίσω.Ο άντρας μου πείστηκε με τη μια όταν μας είπε αν εχουμε σκεφτεί το ενδεχόμενο να νιώθει μειονεκτικά το παιδί που δε μπορεί να μιλήσει γι αυτό είναι μαζεμένο.Το μόνο μείον θα λείψει αυτή 1 μήνα Αυστραλία από εκεί είναι,γιατί ο πατέρας της είναι ετοιμοθάνατος οπότε μπορούμε να ξεκινήσουμε από 20 Μαίου και μετά.Θα πηγαίνουμε μόνο τη Χρυσάνθη για 45 λεπτά μια φορά την εβδομάδα.Δε ξέρει πόσο διάστημα θα χρειαστεί εξαρτάται από την ανταπόκριση του παιδιού.Βεβαια μας τόνισε ότι όλη η δουλεια γίνεται στο σπίτι καθημερινά δε θα περιμένουμε με τα 45 λεπτά την εβδομάδα να μιλήσει από τη μια μέρα στην άλλη.Μας είπε ήδη κάποιες "τεχνικές" να χρησιμοποιούμε στο λόγο μας.Και κάθε μέρα 10-15 λεπτά να ασχολούμαστε πιο Prive με εκείνη.Μας έγραψε τη διαδικασία για να πάρουμε τα χρήματα που δικαιολογεί ο ΕΟΠΥΥ για να χουμε έτοιμα τα χαρτιά μέχρι να επιστρέψει εκείνη.Δε μας πήρε χρήματα,είπε όταν τα πάρουμε και μεις τότε θα την πληρώσουμε.Να χαιρόμαστε που δεν υπάρχει είπε παθολογικό πρόβλημα πχ δεν ακούει ή δεν αντιλαμβάνεται ή δεν αρθρώνει.Τέτοιες περιπτώσεις σα τη δικιά μας που το κοίταξαν και οι γονείς νωρίς είπε δεν την ανησυχούν.Ετσι ήταν και του συναδέλφου το αγοράκι που μου τη σύστησε και είδε λέει διαφορά στο μήνα πάνω.Να δούμε...είμαι αισιοδοξη...κατάλαβε ότι με στεναχωρούσε το γεγονός και μου μίλησε και ιδιαιτέρως...Μάγκυ,Άλεξ και Φωτεινή ευχαριστώ για το ιδιαίτερο και άμεσο ενδιαφέρον σας,το εκτίμησα βαθύτατα.Αντε να χουμε ενα καλό ΣΚ...ΠΑΡΑΣΚΕΥΆΡΑ Χαρουλίτα!!!!!!!!!!!Ρουλάκι φωτο του μαθητή δε πήρα ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!χθες πηγαμε για ψωνια με την νονα μας,μας εφερε και την λαμπαδα με μια μινυ σε φυλλο ασημιου,η Κωνσταντινα ξετρελαθηκε!!ψωνισαμε και ρουχαλακια,εψαχνα και παπουτσακια αλλα δεν βρηκα στο mall.κατσαμε και για ενα καφεδακι,κυρια η Κωνσταντινα,σε καποια φαση ηθελε τσισα,την παω στις τουαλετες που ηταν μονο για παιδακια με χαμηλες λεκανες και απο πανω ενα πλαστικο σαν θρονος πολυ ομορφες και καθαρες αλλα δεν ηθελε να κατσει και τελικα κρατηθηκε μεχρι να φτασουμε σπιτι!!ευτυχως ειμαστε κοντα!!

Μαρακι ειδες;ολα καλα με το Χρυσανθακι!!αυτο που σκεφτομουν κι εγω,οτι θελει να ασχολείσαι και λιγο χωρις να ειναι και η Δημητρα μαζι ωστε να εχει αρκετο χρονο να πει κατι και εκεινη!με τις οδηγιες που σας εδωσε μεχρι το Μαιο θα δειτε και καποια προοδο,αλλωστε ειναι εξυπνο κοριτσι!!δεν πας κι εσυ στον γιατρο;μπορει να ειναι και η κουραση σε συνδιασμο με το συναχι που σε εχει καταβαλλει τοσο.τα ντεπον δεν ειναι καραμελες καλε!!!

Μαγδουλα σε ξεθεωσαν οι αντρες;χαχα

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα λέω εγώ ότι δεν είναι οι μέρες μου το εννοώ....Θυμάστε που σας είχα πει ότι ήμουν στα οριστικά αποτελέσματα του δήμου για προσλήψεις στο λογιστήριο από μια προκήρυξη του 2008;Ε μόλις με πήραν τηλέφωνο και μου παν να περάσω να ορκιστώ γιατί από βδομάδας ξεκινάω...Τι κεραμύδα Θεέ μου μετά από τόσα χρόνια;;;;Τους λέω θέλω χρόνο να σκεφτώ τι θα κάνω,αν θα έρθω γιατί δουλεύω πρέπει να ενημερώσω τον εργοδότη μου.Και μου λέει "α δε ξέρω αν δικαιούστε χρόνο,πρέπει άμεσα να μιλήσετε με την αρμόδια".Εχω φρικάρει δε θέλω με τίποτα να φύγω από τη δουλειά μου.Τη δουλειά την έχω μάθει,το περιβάλλον είναι μια χαρά,με τα χρήματα ικανοποιημένη.Το μόνο είναι το στοιχείο της αβεβαιότητας αν και εφόσων θα αντέξει ως ιδιωτική επιχείρηση στη κρίση αν και δείχνει καλά σημάδια.Θα κάτσουν όλοι πάνω μου θα με πρήξουν...ο άντρας μου η μάνα μου τι να κάνω;εσεις τι θα κάνατε;Δεν έχω την υπομονή μετά από 10 χρόνια σε ένα αντικείμενο να ξεκινήσω από την αρχή.Εδώ όμως πάντα θα μαι μια υπάλληλος,εκεί ίσως έχω πιθανότητες εξέλιξεις,αν και εκεί έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα με ις κρίσεις και τα μόρια.Ουφ...τι ΣΚ με περιμένει...Και πως θα τους παρατήσω εδω τώρα που ξεκινάει η σαιζόν;;;Ούτε να το σκέφτομαι...Τι φρίκη....Μου ρχεται να βάλω τα κλάμματα...Ξεκίνησα και αντιβιωση μόνη μου είμαι χάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι πραγματικά πολύ περίεργη εβδομάδα έχεις!

Λοιπόν για τη δουλειά εγώ λέω ναι στο δημο. Πρόκειται για αορίστου χρόνου η καμια περίεργη συμβαση θα σε βάλουν να υπογράψεις; Και μονη σου τα είπες τα υπερ και τα κατά και νομίζω ότι ο δημος θα πρέπει να σε κερδίσει. Τη δουλειά θα τη μάθεις σε χρόνο μηδέν δεν σε φοβάμαι. Το μονο πρόβλημα είναι πως θα ανακοινωσεις του αφεντικου σου ότι φεύγεις σε αυτή τη χρονικη στιγμή. Μονο μη σου πει να πηγαίνεις εκεί τα απογεύματα μέχρι να βρεθεί άλλος και να τον εκπαιδεύσεις κλπ.

Για την αρρωστια μπορεί να είναι κάτι από αυτά που λες, αλλά ίσως πρέπει να προσθέσεις και την κακή ψυχολογια που έχεις αυτές τις μέρες (Διον, Χρυσ) γιατί για τόση πίεση και ένταση στο κεφάλι δεν νομιζω να ευθύνεται μονο ένα κρύωμα.

Για τον Δ μάζεψε του λίγο τα λουριά γιατί πολύ χαλαρό τον έχεις, χαχα, μου θέλει και καφέδες! Πάντως που μένει μουγκός στους τσακωμους εγώ δεν το καταλαβαίνω. Τι σημαινει; " ναι έχεις δίκιο" ή "αει παρατα μας και εσύ";

Για τη Χρυσανθη ελπίζω να ηρεμησες τώρα. Μια χαρά θα τα πάει και στις συναντησεις και το καλοκαίρι θα τις έχεις και τις δύο παρλαπίπες δίπλα σου και τότε θα να δεις πως θα τα κατεβάζεις 2-2 τα ντεπόν!!

Αλεξάνδρα καλορίζικα τα ψωνια σας και η λαμπάδα. Τι ζόρια αυτή η κόρη σου με τον ύπνο; Ουφ!

Μάγδα σπαστικό να σου χαλάνε το πρόγραμμα του μικρού και ειδικά όταν εσύ είσαι πτώμα από τη δουλειά. :mad: Απορώ πως και κοιμήθηκε από τις 12! Μπράβο για το ποδήλατο και αφού δεν τους το λες εσύ να του πεις ότι είπαν μπράβο οι θείες από το μάμμυ!!

Ρούλα πως πάει με τον παιδικό; Εσύ τον πας; Πόσες ώρες κάθονται τα παιδιά τώρα στην αρχή;

Μια που το ανέφερε και η Αλεξάνδρα ήθελα να ρωτησω εκτός σπιτιού τι κάνετε με την τουαλέτα; Σε κανένα μήνα (μολις βγάλω τα χαλιά) λέω να ξεκινησω και τον Αλεξανδρο και μέσα σε όλα αναρωτιώμουν τι θα κάνω όταν είμαστε εκτός.

Ο μικρός το ποδηλατάκι το έχει πάρει πολύ στραβά τελικά, δεν το θέλει. Εβλεπα το βιντεάκι που τραβουσα το Σάββατο και το κακόμοιρο το παιδάκι ανέβηκε με τόση χαρά και ενθουσιασμό στην αρχή και προσπαθούσε να κάνει πεταλιές και τελικά πήγε ο βλάκας ο Τ και τον έσπρωξε και έπεσε το μανάρι μου.

Χθες κοιμηθηκε στη γιαγιά του μετά από αρκετούς μήνες που είχε να το κάνει. Τέλεια περάσανε αλλά το βράδυ έλεγε στη μάνα μου ότι θέλει γάλα από το βυζί!!! Λέει και η μάνα μου δεν έχω και φυσικά απάντησε " έχεις υζί"!!! Μετά του είπε να κοιμηθει και μολις ξυπνησει θα έρθουν στη μαμα να πιει γάλα. Ε η πρωτη του κουβέντα μολις ξύπνησε το πρωί ήταν "πάμε στη μαμά θελω γάλα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετοιμαζω τον Αλεξ για ύπνο:

"Άντε αγάπη μου κοιμησου και αύριο θα έρθει ο Κ, ο Ν και η Α να κάνετε βόλτα με τα ποδήλατά σας."

"Όχι, όχι, το πογηατο πεχιανε(=πεθανε), (θ)α το πάμε το γιατό το Ταματη να το φτιαξει"!!!!!!!!!!!

Άντε καληνυχτα σας!

Υγ. Μωρή Χαράααααααααααααααααααααααααα που είσαι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μάγδα βγες στη Νικολουλη και στειλε μου και το κινητό της μόλις μπορέσεις (όχι της Νικολουλης, της Χαράς εννοώ,χαχα), θέλω πολύ να ακουσω επιτέλους τη φωνούλα της :):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι ΝΑΙΙΙΙΙΙ!!!!!Επιτελους τα καταφερα να συνδεθω!!!!

Μπερδεμα εγαλο γιατι ειχε στο φορουμ το παλιο μου μαιλ π[ου δεν ειχα πια προσβαση,εστειλα μαιλ στον διαχειριστη......ζησε Μαι μου!!!!!!

Καλα λες ρε Μαρια,ολη την ωρα νομιζουν με το νετ ασχολουμαι και ψαχνω πως να συνδεθω!!!!Ελπιζω μην κολλαει τουλαχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα τ'αλλα η χειροτερη εβδομαδα της ζωης μου απο θεμα τρεξιματος.Και πολλα νεα....

Ας αρχισω απο το Σ/Κ,που μπηκα μεσα στη χαρα να πω τα νεα μου και δεν μπορουσα να συνδεθω:mad:

Την Κυριακη,ηλθαν οι κουμπαροι μου για φαγητο,αφου την Δευτερα γιορταζε ο αντρουλης μου,ειχε πολυ ωραια μερα,παιξανε οι μικρες στην αυλη,πηγαν με τους μπαμπαδες τους στο γηπεδο και γυρισαν σαν φραουλιτσες,τις ειχε καψει ο ηλιος.

Την Δευτερα και ενω κανονικα ο αντρας μου ειχε ρεπο ,οχι μονο πηγε στη δουλεια αλλα κοντεψε να μεινει για εφημερια κιολας:oειχε μπει στο νοσοκομειο ο πατερας μιας συναδελφου του και δεν μπορουσε κανεις αλλος να την καλυψει!!!Οποτε,ηλθε το πρωι η γυναικα σιδερωσε,ηπια καφεδακι με την ησυχια μου και μετα πηγαμε με την Μιμη για μανικιουρ,μιλαμε καθοταν παναγια,της εβαλε και 2 στρασακια στο νυχι και το εκρυβε ,μην το δει ο μπαμπας της και την μαλωσειΑπο μικρη στο νοημα!!!!Μετα πηγαμε για ψωνια για το κολυμβητηριο,πηραμε μαγιο,σκουφακι,παντοφλακια αντιολησθητικα.Μιλαμε απο μενα πηρε η κορη μου και εχει ακριβα γουστα,διαλεξε κατι παντοφλακια nike και δεν τα εβγαζε με τπτ!!!!Βρε παρε τα αλλα,ΟΧΙ!!!!Παλι καλα που ειχαν εκπτωση τελικα.Αλλα μεγαλη ψωναρα μιλαμε,ολη μερα κυκλοφορουσε με την κολυμβητικη ενδυμασια μεσα στο σπιτι και μας ρωτουσε αν ειναι ομορφη κονωντας τον κωλο της:o

Την Τριτη το απογευμα,ηταν η μεγαλη μερα.Μιλαμε ηταν οτι πιο ωραιο εχω κανει ποτε με την μικρη,μπηκαμε στην πισινα αγκαλιτσα,στην αρχη φοβοταν ,αλλα μου ειπε η π[ροπονητρια να μην ανησυχω στο 1ο μαθημα ειναι σημαντικο η εξοικοιωση με τοχωρο,τελικα σε 10λ ειχε προσαρμοστει και εκανε μεχρι και βουτια!!!Οταν την ειδα πανω στο βατηρα,να πηδαει,ημουν ετοιμη να τα μπηξω!!!!Βεβαια απο την αλλη φορα θα βουτηξει ο μπαμπας γιατι στο τμημα μας ηταν ολο μπαμπαδες και μονο μια μαμα,πηγα και εγω με το μπικινακι,ηταν και ο ενας δασκαλος Θεος....μου λεει ο δικος μου απο την αλλη εβδομαδα θα μπαινω εγω!!!!!Θα τον αφησσω λιγο και θα ξαναμπω φυσικα!!!!!!

Την Τεταρτη,μεγαλη συγχυση!!!!Γυρναω στο σπιτι πτωμα και αρχιζω εναν καυγα με τους δικους μου!!!!Του ειπα να ελθουν απο εβδομαδα αυτοι σπιτι μας γιατι δεν γινεται να μενω εγω κατω με το παιδι και οερμος ο αντρας μου μονος,και μου λενε το καταπληκτικο,οτι δεν ερχονται και αν θελω να πηγαινοφερνω την μικρη γιατι τους φαιρομαι ασχημα!!!!!Τι εννουν ????Οτι δεν συμφωνω μαζι τους σε οτι πουν και δεν κανω αυτα που θελουν αυτοι για το πιαιδι!!!!Γινμε απο 2 χωρια...μαλλον βεβαια καταλαβαν τηνν βλακεια τους γιατι απο εχθες ειναι μεσα στη γλυκα,αλλα κουραστηκα να επεμβαινουν στην ζωη μου!!!!Να αρχισουμε παιδικο να τελειωνουμε!!!!!Την Κυριακη που θα παμε να γρατουμε,λεω να ρωτησω μηπως να αρχισουμε απο Μαιο!!!Βεβαια αν τους πω θα πουν ,τι χαζα ειναια αυτα!!!!Τεσπα,μετα τον καυγα πηγα με την μικρη σε μια φιλη μου και συναδελφο που ειχε γεννησει απο τον Οκτωμβρη και δεν ειχα αξιωθει να παω!!!Ενας γλυκας ο μπεμπης αλλα η δικια μου δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκε,ασε που φωναζε και τον τρομαζε τον καημενο,2 φορες εβαλε τα κλαμματα!!!

Εχθες βγηκα μετα τη δουλεια για τσιπουρα με κατι συναδελφους,3 αντρες και εγω!!!!Και μετα,με την μικρη κομμωτηριο.Μιλαμε οτι ηταν πιο φρονιμη και απο τον παιδοτοπο!!!!Μιλησαν τα γονιδια!!!ΚΛουρευτηκα,εκανα ανταυγειες,σημερα εκανα παταγο με την αλλαγη λουκ στη δουλεια!!!Αλλα αλλαξαμε λουκ και στην Μιμη,της εκοψα φραντζα,μιλαμε εγινε κουκλι!!!

Σημερα κλασσικα εφημερια και αυριο αγορα για δωρα για κουμπαρους και βαφτηστηρια.Πηρα μονο λαμπαδες,με της βαφηστηρας μου εχω ενθουσιαστει!!!!

Αυτα τα νεα μας περηλιπτικα,επανερχομαι με σχολιασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια,καταρχην συγχαρητηρια για τον διορισμο!!!Τι να σου πω ρε φιλεναδα?Δυσκολα τα πραματα!!!!Να ηταν παλιοτερα θα σου λεγα,σιγουρα στο δημο,ετσι οπως ειναι σημερα ο ευρυτερος δημοσιος τομεας....Θελει σκεψη,δες τη συμβαση,το μισθο,τους ορους και αποφασισε.Μια ξαδελφη μου μηχανικος προσεληφθει στο δημο με 1550 μισθο και με το ζορι φτανει τα 900,απο την αλλη και αυτες οι αοριστου συμβασεις δεν ειναι καθολου σιγουρες πια.Για το αν θα τα καταφερεις ,ουτε λογος,εισαι τσακαλι εσυ.

Προσεχε ρε εσυ τον εαυτο σου,μαλλον υπερκοπωση εχεις παθει και σε εριξε τοσο η λοιμωξη.

Τελος καλο με την Χρυσ,μπραβο!!!!Μια χαρα θα τα παει το παιδι,αλλα αφου σε ετρωγε καλα εκανες και πηγες.

Για το συζυγο,τι να πω???Με μπερδευει...συμφωνω με την Φωτεινη,αν και πιστευω οτι επειδη εσυ εισαι πολλυ δυναμικη,μαλλον τον "ευνουχιζεις"λιγο.

Φωτεινη,δεν αντεχεις αλλο,ε?θες να ακουσεις την φωνη μου!!!!!Να που σε προλαβα και μπηκα.

Ρε τον καημενο τον Αλεξ,επαθε πατατρακ με το ποδηλατο!!!!Θα το ξεπερασει μωρε,θελει τον χρονο του.

Καλα εκανες και τον εστειλες λιγο στη γιαγια,αλλα τι να πω ρε φιλη,αντεχεις ακομα και θηλαζεις 2 παιδιαΕιναι δυσκολο ομως μετα ρε εσυ να σε αποχωριστει το παιδι και να βρισκεις χρονο και για σενα.

Συμπεθερα,καλα το αγχος μου ηταν μην δεν καταφερω και συνδεθω,οταν ειδα οτι συνδεθηκες και εσυ!!!!

Αρχιζετε και εσεις βουτιες!!!!Τελεια!!!!Παλι καλα,εμενα ειναι 150 το 3/μηνο και 1φορα/εβδομ.

Ρε κοιτα για παιδικο,παλι στο σπιτι θα βαρεθει το παιδι,ασε που μπορει να αργησει να ενταχθει μετα.Μου λεγε προχθες η κολλητη μου,που πηγα για καφε ,οτι ο γιος της που ξεκινησε φετος στα 4,της ειπε:πολυ βλακεια ρε μαμα,που δεν ηλθα και περυσι σχολειο,βαριομουν σπιτι με τη γιαγια!!!

Η αδελφη και η ανηψια κουκλια!!!

Αλεξ!πολυ γελασα που θεωρησες υπευθυνη την πεθερα για το ατυχημα!!!Σαννα ηταν δημοσιευση της Φωτεινης ,ηταν!!!Παντως πολυ χαιρομαι με την προοδο σας.Και εγω ανυπομονω να βγαλω τα χαλια για να αρχισουμε...βρηκα και και βρακακια για εκπαιδευση,μοιαζουν με τα ενισχυμενα μαγιο.Η δικια μου παλι,πηγαμε εχθες κομμωτηριο και ειχε κανει κακα και δεν μου το ειπε η γαιδουρα,οταν την καταλαβα ειχε συγκαει!!!!

Μην μιλας για υπνο γιατι τρεμω την επιστροφη μετα απο 1 εβδομαδα στη γιαγια.

Εγω τελικα τι εκανα με το μπλοκ σου??????

Λοιπον σας φιλω κοριτσακια,με καλει το καθηκον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους i'm back!!!!

Καλε ειδα κ επαθα να μπω στο κολπο,τι αλλαγες,ααα δεν ειναι για μας τους ταυρους αυτα...

ευχαριστω αλεξανδρα κ φωτεινη μου που μου στειλατε.

λοιπον,τα μονα νεα που μαθαινω ειναι οι φωτο των βλασταριων σας.ειναι απιθανα.

Εννοειται οτι εχασα τη μπαλα ξανα.φευγω για δουλεια σε 3 λεπτα κ ειπα να εκμεταλλευτω το λιγοστο μου χρονο.

Το μονο που προλαβα να δω ειναι για το διορισμο σου μαρακι!!!! Συγχαριτηρια!!!! Αν δεν υπαρχει μονιμοτητα στο συμβολαιο δε θα πηγαινα.μπηκε η αδερφη μου με διετη συμβαση,παιρνει 510 μικτα ως πε εκπαιδευσης,το ιδιο κ οι γιατροι του τμηματος. Φιλια πολλα,ειμαστε ολοι καλα

Χαρα μαγδα αλεξ φωτεινη μαρια φουφουκα,κουκιδακι,σταυρουλα φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοκονες μου χαθηκα πρωτον τρεχω στη δουλεια εκπαιδευω τον πρακτικαριο αλλα τσακαλι δε με κουραζει.ο βασιλακος απο χτες πυρετουλι αλλα πολυ κεφατος αι να δουμε η πεθερα κ αυτη αρρωστη με στρεπτοκοκο γκρρρ μας πηρε κ μας σηκωσε μου αρεσει που δεν πηγαμε παιδικο μην κολαμε γκρρρ

Aquadome λεγεται το κολυμβητηριο μπειτε να το δειτε αψογο εγω δεν θα μπαινω μαζι ειναι μια δασκαλα για καθε ενα η δυο παιδακια

μαρακι μου σε νιωθω τρελα πριν μπω οτε δουλευα σε μια μεγαλη εταιρεια 5 χρονια δεν ηθελα με τιποτα να φυγω εριξα τρελο κλαμμα με πιεσαν ολοι κ μπηκα στον οτε τωρΑ λεω πολυ καλα εκαναν

αλλα τοτε υπεφερα τρελα

βαλτα κατω συν πλυν κ διαλεξε ειναι αποφαση ζωης θελει σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα λουσου η νυφΑδια ταιριαζουμε κ γω ψοφαω να με περιποιουνται

μεγεια κ τα ψωνια κ μεις απο βδομαδα θα ψωνισουμε μαιο ξεκιναμε!!φωτεινακι μωρε θα το συνηθισει το ποδηλατακι τρομαξε

εγω του πηρα αυτοκολλητα κ του πα μπραβω που κανει μονος αργησα λιγο αλλα καλλιο αργα παρα ποτε

μερικες φορεζ μαλλον ειμαι λιγο απαιτητικη μαζι του κ τα θεωρω δεδομενα

μαρακι μια χαρα το χρυσανθακι θα παει τελικα πολυ καλα κανατε που πηγατε

για τοτο συζηξ στα πα ειναι ολοι οι αντρες στον κοσμο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακι μπραβω το πετιτακι που κρατηθηκε τα τσισακια για τα κοριτσακια ειναι πιο ζορι

οι τουαλετες

μεγεια τα ψωνακια σας κ μεις λεγαμε σημερα για τα κοριτσακια αλλα αναβαλλεται σνιφ!!

μιτσακο τι ευχαριστη εκπληξη μας ελειψες κ εγω τρεχω εντωμεταξυ μας ειπαν μπας κ καναμε μονο ενα απογευμα χαρηκα κ τελικα δεν βγαινουν οι βαρδιες σνιφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα φωτεινακι πολυ γελασα με το βυζι ετσι μια φιλη μου κοιμιζε κατι παιδακια που κραταει τρια χρονων κ ξαφνικα της τραβαγε την μπλουζα κ εψαχνε βυζι το μικρο κ να λεει η φιλη μου δεν εχω εγω κ ελεγε αυτο εχεισσσς εχεισσς χαχαχα

χτες ο β λογω πυρετου ξυπνησε 4 δεν γκρινιαζε ηρθε πηγαμε στην κουνια κ ως της εξι μιλαγαμε κ αναλυαμε το γενεολογικο δεντρο οτι να ναι δηλαδη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα κ εγω θελω του χρονου να παει παιδικο ο συζηξ δεν θελει θα τα κανονισω εγω ομως με την πεθερουλα εγω...

αλλα δε θυμαμαι τσουπρες μου συννεφια εδω μπλιαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κ εγω δε το στελνω παιδικο ακομα.ναι μεν θα βαρεθει λιγακι,αλλα για μια ζωη θα τρεχει κ δε θα φτανει απο τα πεντε κ μετα.τελικα μονο 4 χρονια ρεμπελιας κ υπνου εχουμε σαυτη τη ζωη.τοχω φιλοσοφησει.ισως επειδη ημουν διαβαστερο παιδι ανεκαθεν κ επειδη ειχα την '"ρυχη" να πιασω δουλεια τρεις μερες μετα την ορκωμοσια μου.ουτε εξαμηνο δεν εφαγα παεαπανισιο,τοοοοοο θυμαααααα!!!!

Θαυμασια ιδεα για κολυμβηση!!! Με ψησατε ....κριμα ειναι να περιμενει τον αυγουστο το καημενο.

Μαγδα εισαι μονιμη Οτε δημοσιο? ειναι κ ο θειος μου στην κηφισιας δεν ειναι τα κεντρικα?

Κ εμεις προσπαθουμε για διακοπη πανας.καλουτσικα.με πισογυρισματα.για τον υπνο χωρις πανα ουτε λογος εννοειται. Τα δικα σας ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα καλα λιωσαμε 3 με 6.30 υπνος σουπερ το πρωι καναμε γενικη οποτε ειχα τρελη κουραση

μιτσακο μονιμη ειμαι μεσο ασεπ κ μαλιστα με μια πολυ καλη συμβαση τωρα δεν εχει τετοια κηφησιας τα κεντρικα ειναι εγω σε καταστημα ειμαι

Να πατε κολυμβητηριο θα τρελαθει γενικα εγω εχω παθος με θαλασσα κ ο β μου μοιασε σκεψου δεν εχω βαλει ποτε μπρατσακι σωσιβιο απο μωρο κολυμπαγα μονη η μαμα λεει κανεις δε μου δειξε απλα το χα ετσι κ ο β ειναι πολυ ξεθαρεμενος οποτε θα απολαμβανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα για την βραδινη πανα κ εμεις θα αργησουμε πολυ μου φαινεται με τοσα λιτρα γαλα που πινει το πρωι η πανα ζυγιζει τρια κιλα σκεψου!!!

μαρακι πως εισαι ρε στεναχωριεμαι ποφ χεις τετοιο διλημμα

σου λεω θυμαμαι σαν χτες την τελευταια μερα στην αλλη δουλεια που εφευγα ειχαν μαζευτει ολοι κ καθως εβγαινα με χειροκροταγαν το θυμαμαι κ θελω να κλαιω

αλλα παντα πιστευω οτι για καποιο λογο γινονται ολα αρα σκεψου το καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα,τι κάνετε,φιλεναδιτσες;Εμείς σούπερ σημερα.

Το πρωί πήγαμε για ψώνια,πήρα 1 παντελόνι πολύ προχω,ροζ-φουξ με άσπρο πουά MaxMara,οταν το πήρα σκεφτόμουν τη φάτσα της Φωτεινής!!!!Μια παντελονα μεταξωτή για την Ανάσταση και ένα μπλουζάκι..Ψωνισε και ο αντρουλης κάτι μπλουζάκια.Η Μιμη μας έμεινε,αλλά ήθελα να κανω ένα τσεκ τι υπαρχι ήδη και μετά λύπης μου είδα ότι από ανοιξιάτικα δεν έχω τπτ!!!!Και από καλοκαιρινά όλο φουστάνια,θα ξηλωθουμε πάλι.

Μετά σπίτι,ύπνο 4-6:30!!!!Και μετά παιδοτοπο με κουμπάρους,τώρα την έκανα μπανιο και ξεραθηκε.

Καλα στον παιδοτοπο είχε πάρτυ και πάθαμε σοκ με την εμφάνιση των μαμαδων.Μιλαμε ήταν πιο μπεμπε και από τα παιδιά,κάτι φούστες με τουλια!!!Ελεος σε παιδικό πάρτυ πήγαιναν,καλα είπε καιο δικός μου:Τριώδιο μαμαδων έχουμε;

Αύριο θα παμε στη γιορτή του σχολείου μας και θα κάνουμε και την εγγραφή

Με καλεί ο συζυξ,καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκι μου....

Πόσο χαίρομαι που διάβασα ωραία νέα από σας....ψώνια,αρχή παιδικών,κολυμβητήρια,λαμπάδες και νονές...Μόνο ο Βασιλάκος μου με το πυρετούλη με τάραξε.Περαστικά Μάγκυ στο παιδί.

Εγώ ακόμα χάλια,δε ξέρω αν είναι κρύωμα,αν είναι υπερκόπωση που λες Χαρά ,αν είναι ψυχολογικό...λίγο από όλα.Παίρνω 6 panadol cold την ημέρα από προχθές και βελτίωση δε βλέπω του εναντίων είμαι σα το ζόμπι.Μύξα πολύ,κόπωση πολύ,ατονία τα κόκκαλα μου και σκέψεις σκέψεις σκέψεις....

Στην αρχή που σας έγραψα για τη δουλειά μετά σκεφτόμουν την Αλεξ.Λέω θα λέει η κοπέλα "καλά κοπελιά εμείς κάνουμε αμάν για μια δουλειά και σένα σε παρακαλάνε για δημόσιο και προβληματίζεσαι;;;".Αλλά ειλικρινά με έχει πάρει πολύ από κάτω.Εννοείται πως όλοι μα όλοι μου λένε είσαι χαζή αν δε πας και η αλήθεια έχω ψηθεί και γω.Φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή με τη δουλειά μου και βρεθώ στα 40 μου να ψάχνω για δουλειά και να μη παίρνουν πουθενά.

Αυριο θα επικοινωνήσω με την αρμόδια για παραπάνω λεπτομέρειες.Ηταν μεσω ΑΣΕΠ για ΠΕ Λογιστικου Οικονομικού για μόνιμη θέση ήταν΄τότε,τώρα με τις αλλαγές δε ξέρω τι θα μου πούνε.Από λεφτά σίγουρα θα είναι λιγότερα από όσα έμαθα.Αδειες θα δικαιούμαι περισσότερες μέρες και φαντάζομαι δε θα ζητιανεύω για να τις πάρω.Επίσης θα χω μειωμένο ωράριο μέχρι τα παιδιά να πάνε 4 ετών κανα μισάωρο.Δηλαδή μάλλον θα δουλεύω 08,00-15,30 όπως και τώρα δηλαδή.ιντερνετ ελεύθερο δε νομίζω να χω να μπαίνω να σας λέω τα νέα μου,θα με πετυχαίνετε βράδυ πια.Να δω και πόσο άμεσα θέλουν να πάω.Στη τωρινή μου δουλειά είμαι σίγουρη θα το πάρουν στραβά όχι τόσο ο εργοδότης γιατί γι αυτόν όλοι είμαστε πιόνια αντικαταστήσιμα όσο ο λογιστής που δουλεύουμε μαζί 10 χρόνια τώρα.Αυτός με πήρε στη δουλειά χωρίς να με ξέρει,με εμπιστεύτηκε,ξενύχτησε μαζί μου για να μάθω κάποια πράγματα,βρήκε δουλειά στον άντρα μου όταν ήθελα να τον φέρω Ρόδο,με κάλυψε όσο ήμουν έγκυος και χρειάστηκε να λείψω.Νιώθω ότι τον κρεμάω και επειδή του βγάζω όλη τη δουλειά και αυτός απλά πληρώνεται για να έρχεται να λέει ένα γεια πιστεύω θα στραβώσει και θα δυσκολευτεί να βρει άτομο που θα τα κάνει όλα και θα συμφέρει.Πιστεύω τα νέα παιδιά του γραφείου θα σοκαριστούν γιατί με είχαν σαν σταθερά,ότι ήθελαν με τους μισθούς τους τα θέματα τους έρχονταν όλα σε μένα "την παλιά" και ρωτούσαν πως να το χειριστούν.Σε πρώτη φάση με απασχολεί να φύγω ομαλά και να μην έχουμε καυγάδες του στυλ δε μας το είπες έγκαιρα και πως μπόρεσες και τέτοια και δευτερευόντως το πως θα τακτοποιηθώ στη νέα δουλειά.Σίγουρα θα νιώθω ξένη,άχρηστη,με νέο αντικείμενο αλλά πιστεύω έχω θέληση να ξαναρχίσω.ίσως είναι και πιο ξεκούραστα,είχα φθάσει με τις απαιτήσεις τους να μη παίρνω ανάσα,να γυρνάω κουρασμένη,να μη ξεκουράζομαι καθόλου και να τα αποτελέσματα....

Τα κορίτσια μου καλά,η Δημητρούλα έχει φοβερή εξέλιξη σε σημείο χθες να ξεβρακωθεί να πάει να βάλει το καθισματάκι στη τουαλέτα να κάνει πιπί να τραβήξει καζανάκι και να ξαναβάλει τη πάνα.Επαθα σοκ!Είχα μείνει έτσι και την κοιτούσα!!!Μήπως θέλει να μου πει κάτι;;;;Πρέπει λίγο να τις ξεκολλήσω από το μυαλό μου ότι είναι ένα γιατί και η Δημητρα μένει πίσω και στη Χρυσάνθη δε δίνω όσο προσοχή θέλει.Με έβλεπε στο καναπέ να μη μπορώ να σηκωθώ και πήγαινε έφερνε κουβέρτα και με σκέπαζε και ερχόταν σιωπηλά κουκουλωνόταν από κάτω με χαίδευε και μου λεγε" κοπελα μου είσαι άρρωτη κοπέλα μου;"Σας λέω μεγάλη διαφορά μέσα σε λίγες μέρες και στην ηρεμία και στο λόγο.Η Χρυσάνθη πάλι το αντίθετο.Δε μιλάει καθόλου ούτε τα βασικά που έλεγε,είναι πολύ κλεισμένη στον εαυτό της σα να φοβάται κάτι.Δε ξέρω αν τη γυροφέρνει και καμιά ίωση.Αυριο θα πάρω τη δασκάλα της να δω πως συμπεριφέρεται στο σχολείο.Φοβάμαι ότι επειδή δε μιλάει κλείνεται στον εαυτό της και απομονώνεται από όλους.Ζητάει πχ κάτι και επιμένουμε να μη της το δώσουμε μέχρι να το εκφράσει ώσπου παραιτεται των αξιώσεων της και φεύγει.Μπορεί δηλαδή να μη πιει νερό ή να μη φάει κάτι που θέλει επειδή της λέμε πες το και πες το...Βάζει το κεφάλι κάτω και φεύγει...όλοι λένε είναι ιδέα μου αλλά την καταλαβαίνω τη ζω 2,5 χρόνια ξέρω να τις ψυχολογώ πια.΄Και έτσι που είναι δεμένη πάνω μου η Δήμητρα δε μπορώ να την απομονώσω να ασχοληθώ μόνο με τη Χρυσάνθη.Με τη μάνα μου δε κάθεται....πως τα χω κάνει έτσι...και όλοι περιμένουν από μένα....Ουφ..

Σας ζάλησα...έγραψα και για αύριο που δε θα προλάβω να μπω..Έχω τόσες εκρεμότητες που δε θα σηκώσω κεφάλι μέχρι να φύγω...

Μάγκυ χίλια ευχαριστώ για τη συμπαράσταση...είμαι σίγουρη ξέρεις πως νιώθω....

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια και όλα τα ζουζούνια

Χαρά να χαίρεσαι το "Σπαρτιάτη σου"!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο κουκλιτσες ουφ βαρεθηκα τον παλιοχειμωνα ο βασιλης περδικι κ τωρα εχω εγω πυρετο οχι οτι πτοηθηκα ο συζηξ δουλεια κ εμεις ηρθαμε στη μανουλα να με γιατροπορεψει πηγαμε κ λιγο κουνιες ηταν αδειες για να μην κολησουμε κανα παιδακι

Αχ μαρακι μου πως σε νιωθω αλλα νομιζω αρχισε να γερνει ο ζυγος

Για αυτον που σε βοηθησε αν θελει το καλο σου θα καταλαβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μπραβω για τη δημητρα μπραβωωωωωω

εγω νομιζω εισαι τελεια μαμα κ ζεις για τις κορες σου με τη βοηθεια του ειδικου ολα θα παρουν το δρομο τους εσυ την ξερεις καλα τη χρυσανθη κ θα βρεις τα κουμπια της σιγα σιγα δεξου πως ειναι διαφορετικη κ τοτε θα ηρεμησεις

συμπεθερα μου βολτες ψωνια σουπερ!!!!

σας αφηνω ψοφαωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...