Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Μαρακι,κινησες και στο μαμμυ παλι για εργασια το ξετεληξες??? :lol::lol: Ηθελα κατι καλο για το γιατρο ρε εσυ,η γυναικα του ειναι επημελητρια μου αλλα εχουμε γινει και πολυ φιλες και με εχουν εξυπηρετησει απειρες φορες.

Την εσκασε τη γιαγια η κοντεσσα,ε?Οχι που θα της γλυτωνε!!!!Οι δικοι μου παλι υποστηριζουν το αντιθετο ,οτι τοπαιδι μου αντιδρα ετσι γιατι εγω ειμαι αυταρχικη και γκεσταμπο και αυτοι για αυτο δεν της χαλανε χατηρι για να μη γινει κομπλεξικο :shock::shock: Ο μπαμπας μου σε ρολο Μοντεσσορι :shock::shock:

Πολυ ωραια το παιχνιδαδικο!!!Το ξερω ρε εσυ οτι δεν χρειαζεται να εχι μαγαζι στη Ροδο για να μπορεις να παραγγειλεις,απλα δεν ηξερα αν ειχε e-shop!!!!Ειπαμε ξανθια αλλα οχι και ετσι!!!!Παντως ο πινακας δεν ηταν αυτος πο δειχνει η Αλεξ,ηταν ξυλινος.

Και τσαμπουκαλου και θιγμενη η συναδελφος,μ'αρεσει!!!Να κανει κουμαντο στα παιδια του ο αφεντικος ,οχι στους υπαλληλους!!!!

Φωτεινη,τελος καλα με το p/c,παλι καλα ;) Με γεια το ποδηαλατακι!!!Πλακα μου κανετε και εσυ και η συμπεθερα μου με τους ολιγαρκεις γιους σας!!!Η Δημ θα το ηθελε σε ολα τα χρωματα!!!

Συμπεθερα,ακουσες τα σχολια που εκανα στη Φωτεινη για τους γιους....Ελπιζω εσυ να πηγες βολτα και να μην επηξες σαν εμενα Σαββατιατικο!!!

Ρουλακι,πολυ τελειες οι φωτο,αλλα τα σχολια δεν βλεπω!!!

Αρια,καλον αγωνα!!!Παντως παρ'οτι συμφωνω με τους κατροικους σε γενικες γραμμες νομιζω οτι καποιοι το εκμεταλλευονται πολιτικα και οι κατοικοι εχουν λιγο παρασυρθει :?

Αλεξ,οτι κανεις ολες τις δουλειες και 2 παστιτσιο :o:o επειτηδες το κανεις για να νοιωσω αχρηστη!!!!

Εγω ειμαι τελικα μελος???Για πες με την ασχετη :lol::lol:

Λοιπον σας φιλω γιατι δεν κοιμηθηκα το μεσημερι και προσκυναω!!!Φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είχα που είχα νεύρα,μπαίνω και δω μετά κόπων και βασάνων να βρω τη δημοσίευση μας με την αλλαγή ήρθε και έδεσε το γλυκό!Τη χρειαζόταν τώρα όλο αυτό;;;;όχι τίποτα άλλο τη φάτσα της Μάγδας που θα μας ψάχνει απορημένη σκέφτομαι....

Μωρέ δε ξαναπαίρνω παιχνίδια από internet όλα τα καλά τα χουμε εδώ τελικά αρκεί να χεις χρόνο να ψάξεις.

Αλεξ έγινα μέλος,πάω να δημοσιεύσω και με ρωτάει ως τι θέλω να δημοσιεύσω,πατησα τυχαία ένα έγραψα το ψευδώνυμο μου έβαλα και φώτο ίδια με δω αλλά στη δημοσίευση δε βγήκε η φώτο.Αλήθεια τι πατάμε εκεί που λέει ως τι θέλουμε να δημοσιεύσουμε;

Αφού δε με θέλει βρε Χαρά με την εργασία,έχω σκεφτεί άπειρες φορές να τα παρατήσω.Κάθε φορά που κάθομαι έχω και ένα θέμα.Χθες μου βγαζε μήνυμα το word κάτι με τη visual basic.Έβαλα τον άντρα μου νυχτιάτικο απεγκατέστησε και εγκατέστησε ξανά τα office έχασα πάλι το ΣΚ...Βαρέθηκα....

Και γω ακολουθώ τη τακτική σου,το παίζω τρελίτσα στις γκρίνιες της κόρης και προς το παρόν πιάνει...σταματάει νωρίτερα....

Σήμερα χάλια μέρα,πήγαμε με το συμμαθητή ποδηλατάδα (Φωτεινή καρακόνερο) ωραία μέρα μετά αυτοί ήθελαν να πάνε σπίτι εμείς πήγαμε για καφεδάκι,αλλά τις δικές μου τις μάτιαξαν κυριολεκτικά αυτοί τη φορά.Άρχισαν να χασμουριούνται να κλαίνε να ζητάνε μπισκότα και όλα τα καλά.Ηρθαμε πίσω και σερνόμασταν οικογενειακώς...Ο πεθερός φυσικά είπε όλοι ματιασμένοι....

Χθες βγήκαμε με νονούς.Η νονά ξεκίνησε πάλι να μου λέει πως πρέπει να πάω τη Χρυσάνθη σε ειδικό για το λόγο,γιατί΄έχουν δει πολλά τα μάτια της ως εκπαιδευτικού,και πως αν αργήσει να μιλήσει όλες οι μαθησιακές τις ικανότητες θα πάνε πίσω.Κάτσαμε μιλάμε 1-2 ωρίτσες για καφέ και με ζάλησε.Την παρέπεμψά στον άντρα μου που είναι αρνητικός ακόμα στη βοήθεια ειδικού ,δεν άντεχα να της εξηγώ ότι θέλω να περιμένουμε μέχρι τα 3.Και να μου λέει ότι δε παίζει ρόλο ότι άργησε να περπατήσει οπότε θα αργήσει και να μιλήσει και άλλα τέτοια καλά..Με αγχώνει να μου κάνει αυτή τη κουβέντα.Αστε που μου είπε ότι δε κάνει ακόμα παιδιά αν δε ξεκαθαρίσει με τη πεθερά της που μένει δίπλα ότι εκείνη μέχρι κάποια ηλικία δε θα δίνει καθόλου γλυκά και θα πετάξουν τα τηλεκοντρολ της τηλεόρασης για να μη δει ποτέ το παιδί της μέχρι κάποια ηλικία.Παρόλα αυτά στα δικά μου έφερε γκοφρέτες!!!Γιατί φέρεται έτσι;Μου φάνηκε ότι ζήλευε χθες,γενικώς από τα λεγόμενα της για το τρόπο που μεγαλώνουμε τα παιδιά,για το πως πρέπει να δίνουμε περισσότερη προσοχή στη Χρυσάνθη,ενώ της εξηγούσα ότι η Δήμητρα είναι κολλημένη πάνω μου και δε με αφήνει να αφοσιωθώ 100% στην άλλη.Είναι 2 ρε γαμώτο δεν είναι 1 να τα δώσεις όλα....

Αυτά σας ζάλησα αλλά δε με βλέπω να προλαβαίνω να γράφω μέσα στη βδομάδα...έτσι που έγινε και το mammy.....φτιάξτε skype λογαριασμούς να τα λέμε από κει live...βαρέθηκα με τις αλλαγές τους κάθε δυο και λίγο.Ούτε avatar εμφανίζονται ούτε μηνύματα παλιά την ομάδα μας δε τη βρήκα,πως μπαίνεις σε δημοσιεύσεις που έχεις γράψει εσύ παιδεύτηκα για να βρω...αίσχος πια λες και είμαστε αργόσχολοι να ψάχνουμε κάθε δυο και λίγο τις αλλαγές...

Sorry αλλά είμαι φορτωμένη από χθες...

Φωτεινούλα με γεια το ποδήλατο...περιμένουμε να το δούμε από κοντά!!!!Το ξέρω το site,έχω πάρει τα αθλητικά μου από εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια ,επιτελους συνδεθηκα!!τι αλλαγες είναι αυτές;; τουλαχιστον να μην κολλαει όπως το παλιο…Χθες ειχε τελεια μερα,πηγαμε βολτουλα και μετα στα πεθερικα για φαγητο.και ενώ της ελεγα της πεθερας ποσο καλα τα παει η Κωνσταντινα με την πανα,που δεν εχουμε ουτε ένα ατυχημα,και στις βολτες και στα αλλα σπιτια,μετα από λιγο η Κωνσταντινα κατουρηθηκε!!φταιω να πω ότι την ματιασε;;;τελοσπαντων,το βραδυ ενώ δεν ειχε κοιμηθει μεσημερι δεν ειχε και διαθεση για υπνο…παω να κοιμηθω εγω γιατι ενιωθα πολύ πτωμα και ηρθε και το κολλητηρι και κοιμηθηκαμε μαζι,κλασικα!!το πρωι ξυπνησε από το χαραμα,να ηταν 6;γαλα,τσισα και παλι νανι αγκαλιτσα,εγω σηκωθηκα κατά τις 9.30 που χτυ[ησε το τηλ και την Κωνσταντινα την ξυπνησα 11.30!!!!το απογευμα θα παμε να δουμε μια ξαδερφη μου που γεννησε!!!παω να παρω δοση μωρουδιλας!!!

Φωτεινακι ειδα το σχολιο σου και πολύ χαρηκα!!!δεν απανταω σε αυτά τα σχολια για να μου είναι πιο ευκολο για την κληρωση!εσυ μου ειχες πει για βατραχο ότι σας αρεσει;ειχα κατι πατρον αλλα δεν μου βγαινει κατι ωραιο…

Χαρουλιτα λαμπικο το σπιτι ε;μπραβο μπραβο!!να το καθιερωσεις να μην σου ερχονται όλα μαζι και να ξεκουραζεσαι!κι εγω το κανω αυτό και δεν της δινω σημασια όταν ουρλιαζει και προς στιγμη της την σπαει αυτό αλλα μετα το παιρνει αποφαση..ε δεν μπορω άλλο να φωναζω !!εσυ δουλευεις βρε κοπελια κιολας,εγω δεν κουραζομαι και εκτος σπιτιου οποτε του δινω και καταλαβαινει!!Εγινες μελος κι εσυ!!μπραβο μπραβο!! κανε και σχολιο για την συμμετοχη σου.

Μαρακι στα μελη βγαζει την φωτο σου,εγω το πρωτο βαζω που εχω google,θα προσπαθησω να το βρω ποιο είναι.παντως η συμμετοχη είναι οκ!!η νονα δεν εχει ακομα παιδια γι αυτό τα λεει.αμα κανεις παιδια αλλαζεις πολλες αποψεις..κι εγω ελεγα πολλα αλλα λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο(την Κωνσταντινα)και σοκολατα τρωει και παιδικα βλεπει!!τι να κανουμε δηλ;για το ότι δεν μιλαει,ενταξει λεει κι αυτή την γνωμη της από την εμπειρια της αλλα δεν χρειαζεται να επιμενει και να σε φερνει κ σε δυσκολη θεση…

Μαγδουλα κουκλακια και τα 2!!!και η αδερφη σου ομορφη ,δεν μοιαζεται καθολου όμως!!!

φιλακια

τσατ δεν θα εχουμε αραγε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδαμε φώτο Βατίλη-Μαρίας και Ίνας....Καμία σχέση είστε με την αδερφούλα...Κουκλάρα και αυτή αλλά καμία σχέση...Τι στέκα παλαβιάρικη καλέ φορτώσατε στο παιδί...είστε για ζουρλομανδύα μαμά και θεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα κορίτσια ακόμα ψάχνεστε;;;;Αντε για να οργανωθούμε πάλι....

Μάγκυ σε έπαιρνα χθες μετά το μήνυμα να μιλήσουμε στο Βατίλη αλλά δε το σήκωνες,μετά πήγα gym ήρθα μπάνια-ταίσματα το αμέλησα...

Ελπίζω όλα καλά...

Αχ άντε ζοριστείτε λίγο να τα βρείτε να μιλάμε πάλι....

Εμεις καλά...ηρέμησαν λίγο τα πνεύματα με τη τεχνική "σε αγνοώ" ή "φωνάζω πιο δυνατά από σένα" ή "μιμούμαι τη γκρίνια σου" που απόφάσισα να εφαρμόσω με τη Δήμητρα.Εκεί που γκρινιάζει σταματάει και με κοιτάει σαν απορημένη...Σου λέει γιατί κάνει έτσι αυτή και δε φωνάζει;;;;

Παιδιά όμως μας κουφαίνει καθημερινώς.Χθες στο παιδότοπο που έχει θέα από πίσω είναι ένα σχολείο που φαίνεται το προαύλιο του.Και τι γυρίζει και λέει;;;"Ατό σκολείο και γω παω αύιο"Που σκατά κατάλαβε ότι ήταν σχολείο,χωρίς να της το πούμε.Αστε που από την 25η Μαρτίου έχει φάει κόλλημα με τις σημαίες και΄στο δρόμο για το παιδικό το πρωί λέει "μεγκάλο σημαία μικο σημαία" και δωστου να φωναζει για να τη δουμε και μεις...

Η Χρυσάθνη την ακολουθεί και τη μιμείται σε όλα εκτός από το λόγο.Μου σύστησαν μια καλή λογοθεραπεύτρια που μπορώ λέει να της πως και από το τηλέφωνο το θέμα και να μου πει εκείνη πότε κρίνει και αν χρειάζεται να τη δει από τώρα.Θα το κάνω κρυφά από τον άντρα μου λέω.Δε μπορώ να χω μουρμούρες.Θα κλείσω ένα ραντεβού και θα την πάω μόνη να πάρω μια γνώμη να μου φύγει η ιδέα.Ενα παιδί εδώ στη δουλειά πήρε το γιο του στα 3,5 γιατί δε μιλούσε και είδε διαφορά και είναι και αυτό έτσι ντροπαλό παιδάκι.

Αχ αντε μου λειψαν τα νέα σας μπείτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα τα' χε η Μαριωρη ... οι αλλαγές μας έλειπαν.

Άντε να δουμε θα μας βγει σε καλό η ανακαίνιση;

Αν εμένα μου πήρε 15 λεπτά μονο για να συνδεθώ, η Μάγδα τι θα κάνει;;;;;;χαχαχα

Πάω να ταϊσω και θα ξαναπροσπαθήσω μετά να μπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο.κ τουλάχιστον βλέπω πως τα τικεράκια και η λιστα βγήκαν μόνα τους, μονο το αβαταρ θέλει φτιάξιμο. Μήπως θα τα μεταφέρουν και αυτά για να μην κάθομαι άδικα να τρωω το χρόνο μου σε αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!δεν μπορω να το συνηθισω ακομα το καινουριο μαμμυ...τελοσπαντων...Η Μαγδα οπως φανταστηκατε δεν μπορει να μπει!!της εξηγησα καπως αν δεν τα καταφερει θα προσπαθησω να το κανω εγω απο το τηλ!! εμεις δεν εχουμε τιποτα ιδιαιατερα νεα,χθες ειδαμε το μωρουλι που σας ελεγα,μια σταλια 2,5 κιλα!!!βιαζοταν η κυρια να βγει!!!περιττο να σας πω πως ενιωσα...εφτιαξα ενα κεικ φραουλα και μια σπανακοπιτα...αυτα!!

Μαρια αν ειναι να σου φυγει το αγχος πηγαινε αλλα αν σου πει οτι πρεπει να την παρακολουθει τι θα πεις στον συζυγο που ειναι αρνητικος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έστειλα μηνυματα φιλιας.

Ομάδα θα φτιάξουμε;

Να σας πω εσείς όταν πατάτε το κουτάκι "απάντηση" σας ανοίγει καινουρια σελίδα;

Εμένα οχι, με πετάει στο μικρό παραθυρακι που λεέι "γρηγορη απάντηση" .

Αν πας όμως κάτω από αυτό και πατήσεις εκεί που λέει " για προχωρημένους" τότε μου ανοίγει.

Έτσι θα έπρεπε;

Ουφφφ

Ούτε εικονιδια βλέπω πουθενα. Φανταζομαι κάποια στιγμή θα μπουν και αυτά.

Μαρία αν και συμφωνω με τον Διονυση γιατί είναι νωρίς νομίζω, πήγαινε στη λογοθεραπευτρια να σου φύγει η ανησυχία. Στον παιδικό δεν μπορούν κάνουν κάτι για να βοηθήσουν; Το έχεις συζητήσει μαζί τους; Επίσης σόρρυ ρε αλλά η νονα σας είναι κουκουρουκου. Τι μια σκέφτονται τα έξοδα ενός μωρού, τώρα λεέι για την πεθερά, τα γλυκά και την τιβι, ε νομιζω τα έχει κάνει κουλουβάχατα λίγο!! Και εσένα τι σου τα πρηζει με την Χ, δηλ όλα τα παιδάκια στο νηπιαγωγείο που δουλεύει μιλάνε σαν τον Μπαμπινιώτη και διαβάζουν Σεφέρη;; Μην τρελαθούμε κιόλας.

Αλεξανδρα να σας ζήσει το μωράκι. Η Κων/να πως έκανε όταν το είδε; Κεικ φράουλας;;;Μιαμμμμμ (που είναι το εικονιδιο που του τρέχουν τα σάλια;;;οεο;) Μπραβο που τα πάτε τόσο καλά με την πάνα, και τα ατυχηματα μεσα στο πρόγραμμα είναι, ειδικά ότασν ματιάζει η πεθερά!!! Για την κλήρωση δεν θετουμε περιορισμους (πχ βάτραχο), όλα μας αρέσουν!

Μάγδα και η αδελφη σου γυριστρούλα είναι σαν και εσένα; Βολτίτσες βλέπω στις φωτο. Και με τέτοια κουκλιά που κυκλοφορείτε να προσέχετε.

Καινουριο σκηνικό με πεθερούλα. Ήρθε τις προάλλες στις 11 το πρωι που κοιμιζα τη Δανάη, οπότε όταν βγηκα από το δωμάτιο τι θεϊκό είπε;

"Άντε πάω και εγώ, αφού κοιμάται το παιδί" και δίπλα ακριβώς ήταν ο Αλέξανδρος!!!!!!!!! Λες και δεν υπάρχει το κακόμοιρο. Το πως μου ανέβηκε εκείνη τη στιγμή το αίμα στο κεφάλι και τελικά συγκρατήθηκα και δεν είπα τίποτα ούτε ξέρω πως έγινε. Μα είναι δυνατόν να ξεχωρίζει τα εγγόνια της;!

Το ποδηλατο φοβερό. Φοβομουν μην είναι πλαστικουρα και ψευτοπραμα, αλλά μια χαρά. Ο μικρός στην πρωτη του βόλτα το Σαββατο έπεσε γιατί ο πανεξυπνος μπαμπάς τον έσπρωξε δυνατά για να πάρει φόρα λέει και ο μικρός μετά ουτε να ανέβει δεν ήθελε και μάλιστα έπιανε το ποδήλατο και το έριχνε και έλεγε ότι είναι " κακό πογηλατο". Εννοιείται πως είπε " έχω άλλο πογηλατο, δε θελω ατο" !!! Την Κυριακή τον ανεβασα εγώ και έκανα μια βολτιτσα αλλά το πετάλι το πάει λίγο μπροστά και μετά κυρίως ανάποδα.!! Που θα πάει θα το μάθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον ραντεβου αυριο κ θελω χειροκροτημα μετα απο δυο μερες τα καταφερα!!!!!

παω για νανι κουτουλαω

δηλωση. μου λειψατε πολυ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αφού μπήκε και η Μάγκυ είμαστε σε πάρα πολύ καλό δρόμο....Εγώ πάλι δυσκολεύομαι να βρω πως παω στις δημοσιεύσεις μου...Ένα 5λεπτο το χάνω για να βρω το θέμα μας.Πριν πατούσες οι δημοσιεύσεις μου και τέλος τώρα;Επίσης ένας ταχυδρόμος που βγαίνει δεξιά ενω διάβασα το αίτημα φιλίας της Φωτεινής και το αποδέχθηκα δεν εξαφανίζεται...Φωτεινή μεγεία το ποδηλατάκι...Μεγάλο δε πήρατε;Σα του συμμαθητή μας;Όχι σα τα μπεμπέ τα δικα μας ε;Και μένα πάντως το πετάλι προς τα πίσω το κάνουν τις περισσότερες φορές,αλλά στο μεγάλο δεν έχουν ακόμα ισορροπία.Ο συμμαθητής έβλεπε τον αδερφό του και από 2,5 χρονών κάνει μόνος με βοηθητικές άψογα.Εμας μας είπε το παιδί που μας χάρισε το δικό τους ότι η κόρη του έκανε μόνη της στα 3,5.Η κυρία της στο σχολείο της Χρυσάνθης μου λέει που το συζήτησα πως βιάζομαι και πως αυτή δουλεύει 10 χρόνια στο σταθμό και έχει δεί παιδάκια που μιλανε άλλα αργότερα και άλλα νωρίτερα.Γενικά να μη το ψάξω από τώρα να της δώσω χρόνο.Αλλά εμένα μου χει καρφωθεί η ιδέα τώρα και δε βγαίνει.Ρώτησε και η αδερφή μου μια γνωστή της δασκάλα ειδικής αγωγής και της έλεγε ότι παιδάκια που βοηθήθηκαν από νωρίς γίναν άριστες μαθητές και άλλα που καθυστέρησαν οι γονείς να αποδεχθούν την ιδιαιτερότητα του παιδιού τους δυσκολεύτηκαν μετά λίγο περισσότερο.Της είπε και κάτι για σύνδρομο asperger και με άγχωσε και πήγε 03,00 να κοιμηθώ να τα σκέφτομαι όλα αυτά...Παρατηρούσα το παιδί μη βρω σημάδια...(τρελή για δέσιμο).Μου σύστησαν μια λογοθεραπεύτρια εδώ ένα παιδί στη δουλειά που πήγε το γιο τους και είδαν βελτίωση αλλά πήρα και τη νονά και περιμένω και από κει συστάσεις.Όσο για τις απόψεις της νονάς περί τεκνοποιίας ούτε εγώ Φωτεινή μου τις κατανοώ.Ο άντρας μου πάλι λέει ότι προσπαθούνε για παιδί και επειδή δε τους κάθεται λέει τέτοιες μπαρούφες.Δε βρίσκω το λόγο να το κάνει αλλά τέλος πάντων δικό της θέμα....Αλεξ νεογέννητο ε;Αχ τι καλά...πόσο καιρό έχω να πιάσω τόσο μικρούλη....Από την αδερφή μου ελπίζω να ναι το επόμενο...αν και θα μένει μακρυά.Το Πάσχα πάνε οι γονείς μου Βόλο να γνωρίσουν τα συμπεθέρια.Κάνουν ετοιμασίες και οι μεν και οι δεν και το ζευγάρι για παντρειές κουβέντα...χα χα....Θα τους κουκουλώσουν χωρίς να το καταλάβουν...Πάσχα θα μαστε μόνοι εδώ,ούτε πεθερικά θα ρθουν,οι δικοί μου θα λείπουν.Ο σταθμός θα κλείσει Μ.Πέμπτη με Λαμπρή Τρίτη.Μάλλον θα κανονίσουμε ψησίματα με το συμμαθητή.Φωτεινούλα θα σε καλέσουμε και επίσημα αν δε τραπεχωθείτε οικογενειακώς από πεθερά ή μαμά.Καλέ αυτή η πεθερά τι τρόπους!!!Να της την λες...ακου κει κοιμάται το μωρό φεύγω...Αλεξ όλο θέλω να σου πω και το θυμάμαι μετά σπίτι.Θυμάμαι που έλεγες η μικρή θέλει να τρώει καραμέλες.Τους πήρα από φαρμακείο της power health τα nutrikids είναι πολυβιταμίνες σε καραμελάκια.Ξετρελλανεται η Δήμητρα,πρέπει να χουν ωραία γεύση.Έτσι την ξεγελάω,όποτε ζητάει καλαμέλα της πασάρω μια βιταμίνη.Μπορεί μέχρι 2 τη μέρα να πάρει.Δες μήπως τη ξεγελάς με αυτά.Δε θυμάμαι άλλα.Προσκάλεσα μια Αlexandra στους φίλους,δεν είσαι εσυ;Δε δείχνει το avatar που έβαλες.Χαρά;;;;Μας βρήκες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!τουλαχιστον το νέο μαμμυ είναι πιο γρηγορο,κατι είναι και αυτό!!τα αιτηματα φιλιας που τα βρισκουμε;;;επισης παω στην υπογραφη να μικρυνω λιγακι το μπλογκ,και μου βγαζει λαθος,το σβηνω τελειως παλι λαθος λεει…

Φωτεινη από ότι καταλαβα όταν πατας απαντηση ανοιγει ένα κουτακι γρηγορης απαντησης κατω από το σχολιο που πατησες απαντηση,όταν πας γιαπροχωρημενους τοτε ανοιγει κανονικα. Ευχαριστουμε για το μωρακι,της Κωνσταντινας της το δειξαμε σε φωτογραφια γιατι πγαμε στο μαιευτηριο και το κοιταζε καλα καλα με το στομα ανοιχτο!!!παντως οποτε τη λεω αν θελει ένα μωρακι να εχουμε σπιτι λεει ΝΑΙΑΙΑΙΑΙ!!Ρε συ η πεθερα μπας και εννουσε ότι επειδη κοιμαται το μωρο θα φυγει για να μην ενοχλησει;με γεια το ποδηλατο,αχ αυτος ο μπαμπας!!!

Μαγδα μου επιτελους!!!φιλακια

Μαρια ,καταρχην σταματα να ακους τι σου λενε χωρις να είναι ειδικοι ή χωρις να εχουν δει το παιδι!!θα τρελαθεις στο τελος!!!θα ρωτησω στο φαρμακειο αν και οποτε της εχω παρει κατι από εκει όπως γλυφιτζουρι σαν να το ξερει και δεν το θελει…δεν βλεπω κανενα αιτημα φιλιας,εμενα είναι alexandra04.

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλου για αλλου έκανα το αίτημα φιλίας alexandra04!!!Θα το προσπαθήσω πάλι.Αστο και συ καλέ το blog μεγάλο μεγάλο να βγάζει μάτι,τι θες να το μικρύνεις!!Πω πω ρε κορίτσια έπεσε τόση δουλειά.Πάντα τέτοια εποχή είχαμε λόγω ισολογισμών αλλά φέτος νιώθω ότι παρακουράζομαι.Χθες πήγε 03,00 να κοιμηθώ μια να σκέφτομαι τις εκρεμμότητες στη δουλειά και μια το Χρυσανθάκι.Το αφεντικό είπε να δουλέψουμε Πρωτομαγιά και να δουλέψουμε και Λαμπρή Τρίτη που μεταφέρεται η Πρωτομαγιά.Εγώ έτσι κι αλλιώς θα πάρω άδεια,οι δικοί μου θα λείπουν Βόλο και ο σταθμός κλειστά.Αλλά γενικά υπήρχαν αντιδράσεις....Την άρπαξα κιολας και έχω καταροή και κεφάλι καζάνι.Μου τη σπάει και αυτός ο ταχυδρόμος στο πλάι...Επίσης κάτω από τα avatar βγάζει "τον/την ευχαρίστησε" και αυτό μπαίνει μέσα στο παράθυρο που γράφετε και με εκνευρίζει.Ελεγα να τις πάω για το εμβόλιο σήμερα αλλά δεν έχω κουράγιο και για γκρίνια,νιώθω ένα ζόμπι.Μας βλέπω για παιδότοπο να χαλαρώσω λίγο.Πήρα και το τηλέφωνο της γνωστής της νονάς.Αλλο δίλημμα πάλι η μια είναι μεγάλη και πιθανόν πιο έμπειρη και η άλλη μικρή και πιθανόν πιο ορεξάτη...Και οι δύο με καλές συστάσεις...Ουφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα ψαχνοναι παντως μπηκα!!!

ευχαριστω για τα καλα λογια για τις πριγκιπισσες μου δεν μοιαζω με ινα γιατι ειναι ιδια η μαμα κ εγω ιδια ο μπαμπας απλα εχουμε κ οι δυο ξανθα μαλλια κ πρασινα ματια σαν της μαμας

Μαρακι εγω λεω να την πας προκειμενου να χανεις τον υπνο σου αν κ θα σου πει ολα οκ απλα θα ηρεμησεις μια ωρα αρχυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ συνεχιζω στη δουλεια πηζω τρελααααα αλλα πιασαμε κ 900 μπονους ηδη κ ακομα ειναι 17 του μηνα

φωτεινη μεγεια το ποδηλατο ρε παιδια εμενα σε μεγαλο με βοηθητικες κανει εδω κ πολυ καιρο

ειναι επιτευγμα να χαρω το θεωρουσα δεδομενο κ ουτε τον εχω παινεψει τον καψερο εγω ελεγα οταν βγαλει της βοηθητικες μετραει

ποσο χαιρομαι που μπαινεις φωτεινουλα καλα στην πεθερα αφου δε τη συχτηριασες παλι καλα

μα τι χαζη που ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κυριουλης ο ταχυδρομος εμενα πολυ με αρεσει ειναι πολυ γλυκουλης!!!

συμπεθερα πως πας καλε;

ρε πες κ εσυ οτι ειχες υποχρεωση να μην προτεινουμε μοαρουφες δωρα χαχα

παιδικο βρηκες;

εμεις κολυμβητηριο απο βδομαδα αρχιζουμε 140 το τριμηνο δυο φορες τη βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα καλα τα ντραμς τα εχει ερωτα ολη μερα παιζει κ χορευει

πολυ πλακα εχει

πως πατε;

το πετιτακι το στεφω βασιλισσα φωνης δεν εχω ξανακουσει ποτε τοσο δυνατη φωνη

τασουλη τρεμε αληθεια η ρουλιτσα μας βρηκε η θα παιδευεται σαν εμενα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι η κουμπαρα σου λιγο παραξενη μου κανει

τεσπα ενα πες της εξω απο το χορο ολοι πολλα λεμε

εγω εχω αναιρεσει πολλα κ καραμελα εφαγε κ εχει κοιμηθει μαζι μου

κ αλλα το μονο που δεν εχω αναιρεσει ειναι το οχι ετσι κ πω οχι ειναι νομος δεν παιζει να αλλαξω γνωμη ουτε με παρακαλια ουτε με υστεριες το χει μαθει κ δεν το παιδευει καν οχι ισον απο κ κλειεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ να σας ζησει το μωρουδελι!!

εμεις κυριακη φλοισβο απο το πρωι τελεια μετα για φαι

σουπερ βραδυ γυρησαμε ολοι τεζα με ινοπολυ ειχαμε παει

η ινα ειναι σαν κ μενα γυρηστρω μη πω χειροτερη που να μεναμε κοντα θα μας ψαχνανε οι αντρες μας τουλαχιστον ο πολυς ειναι προτυπο ανδρα φτου φτου αγγελος οχι σαν τον δικο μου τον μουρμουρη

τις υπολοιπες μερες σπιτι δουλεια χαλαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μαρια οτι παλαβα κοκαλακια κ αξεσουαρ στη μαρια τα χω παρει βγαζω το αχτι μου χαχα

Ευτυχως εχω τρεις κορες χαχα τωρα το πασχα με λυπαμαι αλλα η νιανια αλλα η κελυ αλλα η μαρια χαχα

ο β ζητησε στη νονα ψαρι ενα αυγο σπαιντεματ

κ λαμπαδα ολιγαρκεις που λεει κ η χαρα τεταρτη θα πανε με την τρελη τη νονα του ξερω οτι θα σηκωσουν τα παντα εχει παει κ δουλευει μεροκαματο σε τυπογραφειο για να του ψωνισει

κ τη μαλωνα λεω ενα αυγο ενα κερι κ τελος κλασικη νονα του υπερπαραγωγες παντα για το γιο της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
    • Κι εγώ έχω δει αυτα  που βγαίνουν τα κάγκελα ,γίνεται κρεβατάκι και κοιμάται εκεί ως 6 χρονών..Μου φαίνεται θα βολεύει καλύτερα..τέτοιο σκέφτομαι να πάρω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...