Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Καλησπερα ομορφιες μου κ ξεκινω απαντωντας σας κ σχολιαζοντας κ μετα νεα οχι οτι εχω κ τιποτα χαχα

Καταρχην για την γιαγια αμαλια δυστυχως εμενε αρτα κ την φροντιζαν οι δυο αλλοι γιοι με νυφες δεν ηθελε να ρθει αθηνα να αφησα τον κηπακο της...

Αρα εμεις πηγαιναμε μια δυο φορες το χρονο τον τελευταιο καιρο ειχε αρχισει το αλτσχαιμερ κ ειπαμε να την παρουμε εμεις αθηνα κ καλα για λιγο κ να την κραταγαμε αλλα δεν προλαβαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλεξ πολυ γελαω με την τσιτσιολινα σου!!

Καλε εμας τα τυμπανα δεν μας ενοχλουν καθολου δωρεαν ψυχαγωγια μας εχει νυχτα μερα χαχα

Μαρουσκακι κ εγω στη δουλεια ψοφησα εχω βαλει στοιχημα με υον προισταμενο για στοχους κ τρεχω κ δε φτανω

Το θελω πολυ το αιπαντ οταν παραγγειλετε παρτε μου κ θα στα βαλω στην τραπεζα τα λεφτα δεν εχω πιστωτικη σνιφ

Βασιζομαι στο γουστο σου οποιο παρετε εσεις παρτε κ εμενα χιλια ευχαριστω!!

ΣυμπεθερΑ εγω θα παιρνα στο γιατρο μια γραβατα κ ενα καλο ουισκυ επισης κ χαρτοφυλακας ειναι ωραιο δωρο η διακοσμητικο που πε κ η μαρια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες μΑρακι ο συζηγουλης σπρωξιμο θελει μαλλον εμεις οι γυναικες κανουμε ενα λαθος περιμενουμε να αξιωθουν μονοι αυτο δεν παιζει θελουν ωθηση χαχα

Πισω απο σπουδαιους αντρες παντα κρυβεται μια γυναικα λενε

Χορο συμπεθερα εκανα παραδοσιακο κ μοντερνο στο δημοτικο κ γυμνασιο

Κ λυκειο λατιν κ τσιφτετελι

Στο γαμο παρακαλαγα να κανουμε ταγκο χορογραφια μιας κ ο παρτενερ μου εγινε τελικα δασκαλος

Κ θα μας εκανε χορογραφια κ μαθηματα τσαμπα αλλα ο β ντρεποταν γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μη κουραζει το ποδι η μαμα συμπεθερα κ εχετε αλλα

Η γιαγια τι εχει εκτος του οτι χανεται;;

Κολυμβητηριο κ εσεις σουπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγκυ οκ για το ipad.Το άφησα στο συζυξ να κρίνει ποιο είναι καλύτερο μέχρι 50€ του δωσα όριο.Μόλις πάρει τη τελική απόφαση θα σου πω να μου πεις το τελικό οκ.

Όντως και μεις ηπατίτιδας Α θα κάνουμε την αλλη βδομάδα αλλά το vaqta.Μάλλον είναι άλλης εταιρίας από αυτό που έγραψε η Χαρά.Οπότε οκ..δεν είναι προαιρετικό είναι στα υποχρεωτικά.

Ευχαριστούμε Χαρά για τη διευκρίνηση

Φεύγω σχολάω...

Αλεξ βρες μου κιτ χειροτεχνειας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα για τιν παιδικο συμπεθερα τι να πω εγω νομιζω δεν θα μου φανει κανεις ποτε καλος αστα

Ουτε του χρονου μου φαινεται θα τον παω..

Απο νεα χτες σπιτι δουλεια ηρθε για καφε η πρωτη ξαδερφη του αντρα μου που μενει απεναντι για καφε κανουμε πολυ παρεα κ μετα μΑμ κ νανακια

Παιδια αυτος που φεραν ο δευτερος νεος στη δουλεια ειναι αστερι μια του το λες κ το πιανει εχω παθει πλακα

Κανει πρακτικη ειπα στον προισταμενο να τον κρατησει κ μετα το εξαμηνο αι να δουμε

Ο αλλος παλι ο πρωτος που φερανε φιλοτιμος κ καλος αλλα αργει πολυ να στροφαρει

Κ εκει σε μας ειναι ζορικη η δουλεια κ θελει πολλες γνωσεις σε παρα πολλα αντικειμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι οκ απο τωρα για αιπαντ!!

Επισης πρεπει κ τα αγορια να κανουμε εμβολιο η επειδη κατουρανε ορθια οχι;;;

Αντε παω να φιλησω λιγο αντρουλη παλι μια ωρ θα τον εχω δει σημερα μονο σνιφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα....

Ρουλάκι δέ πήρα φωτογραφίες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χθες βγήκα για ψώνια alone.Πήρα παπούτσια για μένα που τα χα μπανίσει καιρό και 3 μπλουζίτσες από h &m (έχει προσφορά στα 3 μπλουζάκια το 1 δώρο).Πήγα super.Πήγα public πήρα δώρα για τα κορίτσια της ξαδέρφης που σας έλεγα αλλά γυρίζοντας σπίτι το μετάνοιωσα και θα πάω να τα αλλάξω.Δεν είχε κάτι σε κατασκευές και διάλεξα το ζώον 2 βιβλία το ένα με τη barbie pop star και το άλλο με τη tinkerbell με δραστηριότητες μέσα τύπου ενώνω τις τελίτσες κλπ κλπ.Όταν γύρησα σπίτι και τα είδε η μάνα μου με έκραξε φυσικά γιατί δεν είναι για 7 και 10 ετών αλλά για νήπια..Πως μου ρθε και τα πήρα...σκεφτόμουν άντε να τελειώνω να μη τρέχω αλλού.Θα τα αλλάξω μετά τη δουλειά να πάρω τίποτα για τις δικές μου και να δω αλλού για το δώρο.Ειδα και για πάνινα για τα κορίτσια.Τελικά θα πάρω μόνο για τη Χρυσάνθη,η Δήμητρα κόλλησε με τα περσυνά της Χρυσάνθης αφού της κάνουν κιόλας δεν παίρνω άλλα για ένα μήνα,σιγά.Τους έβαλα ανοιξιάτικα μπουφάν σήμερα,21 βαθμούς θα χει το μεσημέρι.

Ηρθαν τα πράγματα από το amazon.Ανοίξαμε ένα χθες με μαρκαδόρους(πρώτη φορά τους δίνω)και τις άφησα στη μάνα μου να πάω για τα ψώνια.Όταν γύρησα ήταν φυσικά σκισμένα όλα τα χαρτιά που είχε μέσα η χειροτεχνία,βαμμένα τα χέρια τους οι μπλούζες τους και η Χρυσάνθη είχε και γύρω από τα ρουθούνια μπογιές.Ευτυχώς έφυγαν αμέσως με το πλύσιμο.Την είχε πεθάνει τη μάνα μου η κοντέσα,ήταν μούσκεμα στον ιδρώτα δε σταμάτησε λέει να πηδάει από το τραπέζι στο καναπέ και να σκαρφαλώνει.Μετανοιώνω που τις αφήνω,έφυγε φρικαρισμένη η γυναίκα και με τη γνωστή πλέον μουρμούρα πως τις έχω κακομάθει,πως μου χουν πάρει τον αέρα,πως πρέπει να σηκώνω χέρι κλπ κλπ.Ετσι είναι βρε παιδί μου βγαίνω να ξεσκάσω και είμαι μές το άγχος να τα κάνω όλα γρήγορα.Και γυρίζοντας άνοιξα και ζυμαράκι και τους έψησα πίτσα,το κατευχαριστήθηκαν οι μικρές πάντως.Μετά η κυρία φυσικά μας έκανε νούμερα για να παλουκωθεί στο κρεβάτι της αλλά μέχρι τις 21,30 άντεξε μετά αποκοιμήθηκε με πέδιλα στα πόδια,τσάντα σχολική στο ένα χέρι,το μπουκάλι το νερό στο άλλο,τη barbie- Βατίλη φυσικά αχώριστη,τη minie και μερικά άλλα συμπράγκαλα στο προσκεφάλι της.Αφού όταν αποκοιμήθηκε έβγαζα και έβγαζα και έβγαζα από το κρεβάτι...

Το άλλο το πουλάκι μου φούσκωσε με τη πίτσα δεν ήθελε το γάλα και κατά τις 24,00 μετάνοιωσε΄μάλλον και ξύπνησε και στεκόταν όρθιο στο κρεβατάκι του εκεί ήσυχο το κιχ της δεν ακούστηκε.Πηγαίναμε για ύπνο εκείνη την ώρα και την είδε ο άντρας μου να στέκεται όρθια και του ζήτησε να πιει το γάλα.Το ήπιε και κοιμήθηκε.Τόσο ήσυχο παιδί βρε κορίτσια και καλόψυχο,συμπονετικό,όχι επειδή είναι παιδί μου είναι η φύση της τέτοια το βλέπεις...Μακάρι να ναι και τυχερό στη ζωή του να μη καπελώνεται συνεχως από μια ψυχή ή από τρίτους....

Μάγκυ αυτό που λες για το συνάδελφο που στροφάρει και ο άλλος όχι τόσο έτσι είναι βρε παιδί μου,μερικοί άνθρωποι δε κάνουν για κάποιες θέσεις ενώ άν τους δώσεις ένα άλλο αντικείμενο θα αποδώσουν καλύτερα.Το βλέπω και γω εδώ καθημερινά,άλλοι πάλι τζιμάνια.Με το τυχερό του ο καθένας...

Αλεξ τη τάρτα στολισμένη με φράουλες ήταν αυτή την είδα στο blog...ξελιγώθηκα πρωί πρωί και κρατιέμαι.Μου πε επιτέλους ο άντρας μου ότι φάνηκε λίγο η γράμμωση από το γυμναστήριο σε πόδια και κοιλιακούς και χάρηκα και ΄πείσμωσα να το παιδέψω και με τη διατροφή λίγο ακόμα.

Αντε Παρασκευάρα σήμερα,τελευταία μέρα πρηξίματος από τη δουλειά τουλάχιστον.Δε πρόλαβα να μαγειρέψω και για μεσημέρι και είπε ο άντρας μου να πάμε έξω με τα κορίτσια να τσιμπήσουμε κάτι πρόχειρο στις κούνιες να παίξουν κι αυτά αφού θα χει τόση ζέστη.

Σας φιλώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!!τι κανετε;εμεις μια χαρουλα,πηγαμε την βολτουλα μας την πρωινη,σας ειπα ότι κανει τσουληθρα με πολύ ευχαριστηση;πρωτα την μια φοβοταν,την άλλη επρεπε να την ανεβασω εγω,τωρα ανεβαινει αστραπιαια και κανει και στην μεγαλη την στριφογυριστη!!!

Μαγδουλα δεν σου ειπα που εχουν ξετρελαθει οι δικοι μου με τα κουταβια…ο ενας είναι ησυχουλης και ο άλλος είναι φωνακλας!!!χαχα Εγιναν και τα βαφτισια,Διας και Αρης!!Μια χαρα με τον νέο βοηθο,να σε ξεκουραζει κιολας αφου είναι καλος!!Το εμβολιο θα το κανει κι εσενα,αν δεν το εχει κανει ηδη,δες εκει που λεει για Ηπατίτιδα Α,2 δοσεις είναι.

Μαρακι εψαχνα για αυτό που ηθελε για δωρο αλλα καποια που βρηκα ηταν για πολύ μωρα…δεν ξερω μηπως το ψαχνω και λαθος…Οι φωτο του Τασουλη είναι εδώ,όχι στο μειλ.Με γεια τα ψωνια!!ελα μωρε παιδακια είναι,θα κανουν και ταρζανιες…εσυ μην πτοησαι,να βγαινεις και χωρς τα κοριτσια.το ξυλο δεν νομιζω να βοηθουσε,μην σου πω ότι θα την αγριεψει περισσοτερο την Δημητρα και μετα θα σηκωνει και χερι…Καλα η Χρυσανθη..το παιδι τον ονειρων μου..χαχαχα Τωρα ή που είναι τοσο ησυχη και δεν σας φωναζε ή που βαριοταν…χαχα η γλυκουλα!!!ασε και από γευση η ταρτα ηταν...σουπερ!!αλλα μιας και αρχισε να φαινεται ο κοπος σου με την γυμναστικη δεν σου λεω την συνταγη να σε βαλω σε πειρασμο!!Καλα να περασετε στην βολτα σας σημερα!!!

Ρουλακι κουκλος ο Τασουλης,και δικαστης και δικηγορος!!!υποσχεθηκες σχολιασμο σημερα ε!!!

Σημερα εχω σιδερο..πφφφφ βαριεμαι!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα ξεχασα !!!θα κανω διαγωνισμο στο μπλογκ!!!σημερα-αυριο θα τον ανακοινωσω.Δεν ξερω βεβαια τι θα κληρωσω..μαλλον θα το αφησω στην επιλογη του καθενος...Σας περιμενω να γινεται μελη,η μονη προυποθεση(ωστε να ερθουν και αλλοι) και τελος του μηνα κληρωνει!!!!φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που παίρνω τις ανακοινώσεις του Blog στο mail μου Αλεξ παει να πει ότι είμαι και μέλος;ή πρέπει να γραφτώ και κάπου αλλού.

Φυσικά να κληρώσεις μια τσόχινη δημιουργία σου...Η αγαπημένη μου αν θε τη γνώμη μου είναι η θήκη στη κούνια για τα παντοφλάκια και τις πυτζάμες.Χρηστική και καλόγουστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζουνιτσες μου μαρουσκακι γραμωσεις ακουω τι καλα

Εγω απο κυλιακους εχω μονο εναν πλεον χαχα ενιαιο χαχα

Στα ποδια εχω ακομα πολυ εντονη γραμωση κ απο παλια κ απο τη σκαλα πανω κατω την ειδε η αλεξ δεκα φορες τη μερα κωλος κ γαμπα πετρα χαχα οπως λεει κ ο αντρας μου!!

Την ξεκανε την μανουλα η τσουπρα; Ελα μωρε αφηνε τα μια ατο τοσο ουτε η μαμα σου ουτε ο αντρας σου θα παθουν κατι πια εχεις κ εσυ αναγκες καταλαβε το

Κ εγω πΑντου με β παω αλλα επειδη ειναι σουζα ας ηταν αλλιως κ σου λεγα εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα για το ξυλο που λεει η μαμα σου ειμαι τρελα κατα αυτα που δε θες να σου κανουν ποτε μην τα κανεις

Εμεις χτες πηγαμε τζαμπο κ σουπερ μαρκετ απολαυσαμε μανα κ γιος φυγαμε 7 κ που σχολασα κ γυρησαμε 9 κ

Στα τζαμπο μαλιστα τον ειχα με το χερι κ κουβαλαγε το καλαθι οταν βαρυνε πολυ το εσπρωχνε χαχα

Εχει αι παντ ειδα φισερ πραις 30 ευρω αλλα πολυ πλαστικο το δα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλακι κουκλι ζωγραφιστοωο τασουλακος

Συμπεθεριτσα μανα κ γιαγια καλυτερα ελπιζω η τρελαρα σου ηρεμησε καθολου

Εμενα σημερα ηρθα κ ειχαν κΑνει οι αντρες γενικη οποτε ειμαι ξαπλα ακομα

Αλεξ πως θα γραφτω τοσο καιρο θελω κ δεν ξερω πως αμα σου δωσω κωδ του μειλ μπορεις να με γραψεις εσυ

Εγω φοβαμαι μη σβησω κ αυτα που δεν πρεπει

Αστα μαρακι αυτος ο συναδελφος ειναι μια γλυκα κ τον συμοαθω τρελα αλλα ολο γκαφες κανει δυστυχως

Σημερα παλι ειχε αναρωτικη καθε τρεις λιγο λειπει κ θυμωνει ο προισταμενος

Ο αλλος νεος παλι σου λεω μια του δειχνω κ μετα μονος του ολα

Τεσπα η δουλεια να βγαινει κ δε βαριεσαι

Αλεξουκι πολυ ωραια ονοματα κ εδω μονο δυο κουταβακια μειναν

Κ βλεπω να τα κραταμε δε θελει ο πεθερουλησ να τα δωσει

αυριο δουλευω οσες πιστες μπειτε για παρεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χρυσανθη ειναι ασορτι του β κ μενα ο β ετσι κ ξυπνησει κ θελει γαλα ψυθιριζει μαμαα γαλατακι εχουμε;;;

Χτες του λεω στα τζαμπο τι θες δωρο αφου δεν ζηταγε τιποτα

Μου λεει λετα εχουμε λεω ναι κ τι απανταει μου πηλες χτες δωγιο οχι παλι

Με τρελανε κ του πηρα ενα τζιπ αυτοκολητα μολυβια κ ενα γλειφιτζουρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειας κοριτσακια,τι κανετε?Μπηκα να μην παρω παλι απουσια,εχθες ξεμεινα στους δικους μου και δεν μπορουσα να μπω απο το κινητο :twisted::twisted::twisted:

Πολυ τρεξιμο,εχω λιωσει μιλαμε...φευγω εχθες στις 16:00 απο τη δουλεια,αφου σκεφτειτε οτι ειχα παρει φαι μαζι μου ,παλι καλα.Πηγα στο κολυμβητηριο να δω το χωρο,ειχαν και μαθημα κατι μωλακια,τρελλαθηκα.Αν προλαβουμε,αρχιζουμε απο Τριτη :D:D Μετα πηγα να παρω δωρο στο γιατρο,τελικα του πηρα ενα tablet και πηρα και για το κοριτσακι τους απο Imaginarium μια συλλεκτικη χειροποιητη κουκλα(τη Νικολετα,τις ξερετε?),μαζι με την ντουλαπα της..πολυ ωραια ηταν.Γενικα εκει εχει πολυ σουπερ παιχνιδια,μου καναν δωρο και ενα βιβλιο και βιβλιοστατη για τη δικια μου,οποτε δεν γυρισα με αδεια χερια ;) Στο μεταξυ της πηρα και κατι αυτοκολλητα,1,5 ευρω κανανε,που ηταν απο αφρωδες υλικο και ηταν δυο κοριτσακι και τα ρουχαλακια τους και τους αλλαζεις ρουχα,μιλαμε ξετρελλαθηκε με αυτο :!::!: Παιζαμε 1 ωρα ακουνητοι :!:

Ασχετο,Μαρια,ειχε και τετοιοπινακα που εψαχνες!!!!Ο ξυλινος που ηταν μεγαλυτερος εκανε 70 και ο μικρος που ηταν πλαστικος εκανε 30,αλλα δεν ξερω αν εχει e-shop :?

Mετα πηγα και βρηκα συζυγο και Μιμη στον παιδοτοπο και τελικα παλι στις 10 μαζευτηκα,οποτε εμεινα στη μανα μου.Σημερα παλι τα ιδιααπο το πρωι ορθια,το απογευμα πηγα να παρουμε δωρο για την μια κολητη μας με μια φιλη μας ,μετα Σ/Μ οικογενειακως....μολις εκατσα!!!!Οπου να ναι καταρρεω,αλλα ψηνω μπουγατσα να εχει να φαει ο καλος μου το πρωι.

Αυτος εφημερευει σημερα,αλλα εγω Μαρια απο τοπρωι λεεω Παρασκευαραααααα!!!!!Δεν εφημερευω και ρεπαρω και Δευτερα,μιλαμε εχω ενα σωρο δουλειες,αυριο το πρωι περιμενω γυναικα...

Κοριτσακια,σχολια αυριο ;) Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται, είμαι η Φωτεινή και είμαι καλά!!! :D

Ναι, αλήθεια είμαι καλά. Να τα πάρω όμως ένα ένα.

Τα παιδιά καλά. Ο Αλέξανδρος κάνει τις βλακειούλες του αλλά δεν παύει να μας εκπλήσσει και ευχάριστα συχνά. Η Δανάη μεγαλώνει και νιώθω ότι δεν την προλαβαίνω. Μπουσουλάει, σηκώνεται όρθια μόλις βρει ευκαιρία και στήριγμα, και μη χάσει ακολουθεί τον Αλεξ όπου πάει για να δει τι κάνει και να του πάρει τα παιχνίδια του.

Ο σκληρός δίσκος και οι φωτογραφίες ψιλοσώθηκαν, δηλ θεωρητικά έχουν ανακτηθεί τα αρχεία αλλά εγώ αυτό που είδα είναι ότι κάποια δεν είναι εντάξει, υπάρχει για παράδειγμα η φωτογραφία αλλά όχι στο μέγεθος που ήταν και με καλή αναλυση. ΘΑ δω τι θα κάνω με αυτό, θα μιλήσω με τον τεχνικό αλλά λέω να πάρω και εναν φωτογράφο μηπως μπορεί να βοηθήσει.

Εντωμεταξύ μου έχουν βγει τα μάτια αυτές τις μέρες, γιατί αυτό που κατάφερε ο τεχνικός είναι ναι μεν να σωθουν τα αρχεία αλλά όχι έτσι οπως ήταν αρχειοθετημενα σε φακέλους. Αυτη τη στιγμή έχω 79 φακέλους και καθενας μέσα έχει όλα τα αρχεία που έχουν την ίδια μορφή, δηλ όλες οι φωτογραφίες μαζί σε ένα φάκελο, όλα τα word μαζί, όλα τα excel μαζί και ούτω καθεξής. Οπότε τώρα πρέπει να κάτσω και να ξεκαθαρίσω καθετι τι είναι και που πάει. :shock::evil:

Μαράκι όποτε μπορέσεις στείλε ότι φωτογραφία δικιά μας έχεις.

Δεν τελείωσα, αλλά κάνω υποβολή και θα επανέλθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα αγαπες μου εγω κλασικα στον οτε τι ευχαριστη εκπληξη φωτειναρα μας εληψες ειδες που κατι σωθηκε απο φωτο παλι καλα να λες μεγαλωνουν γρηγορα τα ζουζουνια αστα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα ποσα κοινα εχουν τα καμαρια μας κ μενα δωστου αυτοκολλητα κ παρτου την ψυχη απο δουλειες μη λετε τιποτα γιατι εχω χαμο αλλα εμενα ο νους μου κανονιζει βολτες μετα τη δουλεια χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου;;; Χαθηκα κι εγω αλλα ειμαι μπαρουτοκαπνισμενη!!! Δεν ξερω αν ειδε καμια σας στις ειδησεις, εχουμε στησει οδοφραγματα για να απελευθερωσουν τους συγχωριανους και συναγωνιστες μας, γινεται τρελλο πατιρντι εδω!!! Ειμαστε μερα-νυχτα στα μπλοκα, η μαμα μου "δουλευει" υπερωριες με την μικρη, και γενικως ειμαστε στους δρομους!!! Σημερα πηραμε και ποδηλατακι στη μικρουλα και εμαθε να κανει αλλα παιρνει φορα και δεν την προλλαβαινουμε... Τι αλλο να σας πω? Ειμαστε ολοι χαλια, με το κεφαλι κατω αλλα αγωνιζομαστε και δεν θα σταματησουμε... Αντε μανιφεστο και το σημερινο μηνυμα! σας σκεφτομαι συχνα αλλα ειναι δυσκολο να μπαινω πια!!! Φιλακια πολλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριάκι Φωτεινήηηη απούσες εμφανιστήκατε;;;;

Αριάκι ελπίζω να βγει κάτι από όλο αυτό.Και μας μας χάρισαν ένα ποδήλατο χθες ένας φίλος του άντρα μου από Αθήνα τον πήρε και του πε το πρώτο ποδήλατο της κόρης του το άφησε στο πατρικό του για τα κορίτσια μας για να μην αγοράζουμε δύο.Πολύ μας συγκίνησε που πήρε τέτοια πρωτοβουλία. Μας είπε όμως η δικιά τους έκανε από 3,5 ετών με βοηθητικές οπότε έχουμε μέλλον ακόμα.Εμείς κάνουμε με τα πλαστικά προς το παρόν και αυτά δεν κατεφέρνουμε το πετάλι.Σέρνουν οι "γαιδάροι" ακόμα....

Φωτεινή πω πω μανίκι με το pc αλλά τουλάχιστον σώθηκαν πάλι καλά να λες.Και μεις που τις ανακτήσαμε όταν έγινε η ζημιά έτσι χωρίς ονόματα και ημερομηνίες σώθηκαν και καθόμουν και τα αρχειοθετούσα μετά.Πάρε μέτρα είπαμε ε;Εξωτερικό σκληρό και κατά καιρούς copy σε dvd.Φυσικά θα σου στείλω όσες έχω στο mail κοινές μας ή δικές σου που μας στέλνεις κατά καιρούς κρατάω ολονών σας.

Μωρέ "συμπεθέρα" με το δώρο το tablet και τη συλλεκτική κούκλα στο γιατρό!!!!Ηλίθια ένιωσα που σου πα πάρτου ένα ουίσκι ή ένα κρύσταλλο!!!Δε κατάλαβα ήθελες να διαθέσεις τόσα,νόμιζα κάτι συμβολικό...

Επίσης δεν κατάλαβα,καβαλέτο μαγνητικό είδες στο e-shop;Και με ρώτησες άν έχουμε εδώ Ρόδο;Μα το e-shop στέλνει παντού νομίζω, δεν είναι ανάγκη να υπάρχει μαγαζί εδώ.Για πές μαγνητικό διπλής όψεως είδες;Και σε ποιό μαγαζί τελικά;Αν και δε νομίζω να τους πάρω,δεν είναι ακόμα για ζωγραφιές κάνουν βλακείες και τα ρημάζουν σε μια μέρα όλα.Χθες τους έβγαλα του amazon που ήταν σε χαρτιά η barbie και της έβαζες lip gloss και σκιές.Κώλο ττα κάνανε φυσικά τα ρήμαξαν σε ένα απόγευμα.Έδωσα 80€ για 6 κατασκευές και ήδη χάλασαν τις 3!!!!Απογοήτευση ένιωσα...Καλά λες εσύ με τα αυτοκόλλητα με το 1,5 € ντύνε ξέντυνε τη κούκλα μέχρι εκεί καλά τους είναι...Πήγα σε ένα πολύ παλιό βιβλιοπωλείο(Φωτεινή το Στέκι απέναντι από Βενετόκλειο) που μου παν μανούλες ότι φέρνει γουστόζικα πράγματα.Παιδιά είχε όλη τη σειρά αυτή με τις κατασκευές που παράγγειλα από amazon.Μέσα στα πόδια μου και πήγα να χρεωθώ μεταφορικά.Από ότι είδα στο κατάλογο έχει καταστήματα και Αθήνα,Σαλονίκη που φέρνουν την ίδια σειρά παιχνιδιών.Πολύ ωραία παιχνίδια όχι πλαστικούρες. Ρίξτε μια ματιά http://www.kyklostoys.gr/ Πήρα και κατασκευές για τα κορίτσια που θέλω να στείλω δώρα και μπάνισα και για το βαπτιστικό μου ένα ρομπότ που αφού το συναρμολογήσεις το βάζεις στον ήλιο συλλέγει ακτινοβολία και αρχίζει να κινείται και να μιλάει.Ενθουσιάστηκα.

Μάγκυ μας δουλεύεις με το σφίξιμο ε;;;;Καλέ εσύ είσαι τσιλιμπιθρόνι που να βρεθεί πάνω σου κρέας να σφίξει κιόλας;;;Όσο ότι γύρησες σπίτι και σου χαν κάνει οι άντρες σου γενική...ασχολίαστο....Τρέχω και δε φτάνω από το πρωί με πλυντήρια,σφουγγαρίσματα και τις μικρές να πετάνε χυμούς και να τα κάνουν λίμπα!Γκρρρρρρρρ...

Χθες περίεργη μέρα.Η γραφίστρια στη δουλειά μικρή κοπέλα στην ηλικία μας ήταν άρρωστη και αντί να ειδοποιήσει τη διεύθυνση πήρε μια συνάδελφο της και το είπε και αυτό με mail΄ούτε καν τηλέφωνο.Στράβωσε το αφεντικό την πήρε τηλέφωνο και την έχεσε.Αυτή τα πήρε χειρότερα και πήρε το διευθυντή και δήλωσε κλαμμένη παραίτηση.Δε σηκώνει κινητό σε κανέναν μας που την παίρνουμε.Στράβωσε πολύ.Πέρσι ξεκίνησε σε μας το καλοκαίρι αλλά είναι σκληρά τα πράγματα θέλουν ειδικούς χειρισμούς,είναι οικογενειακή επιχείρηση που τα κάνεις όλα και συμφέρεις,ο ιδιοκτήτης ιδιόρυθμος πρέπει να ξέρεις τα κουμπιά του και η κοπέλα αμάθητη.Στεναχωρέθηκα έτσι όπως έγινε...Ελπίζω να μεταπειστεί Δευτέρα θα δείξει...

Αντε φιλάκια κοιμούνται να στείλω κανένα κομμάτι της εργασίας στο καθηγητή μη με ξεχάσει και τελείως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!βρε βρε κοσμος που εμφανιστηκε!!!σημερα ξεπατωθηκα στις δουλειες…γυρισα αναποδα ολο το σπιτι…Μετα πηγαμε με την Κωνσταντινα λαικη ,φτιαξαμε και παστιτσιο,ένα για μας και ένα για την μικρη,ευτυχως της αρεσε γιατι για να τα φτιαξω και τα 2 εβγαλα ότι κατσαρολικο ειχα!!!Κοριτσια δημοσιευσα και τον διαγωνισμο,σας περιμενω!!

Μαρακι αν δεις στα δεξια που λεει ‘’οι φιλοι μου’’ από κατω λεει γινετε μελος αυτόυ του ιστοτοπου,αυτό πατας και με το μειλ σου γινεσαι μελος .οτι θες πες μου. Ε καλα εννοειται κατι που φτιαχνω θα κληρωσω,αλλα το σκεφτομαι γιατι πχ οι θηκες αυτές δεν είναι για μεγαλυτερα παιδακια..μπορει οποια κληρωθει να διαλεξει κιολας..θα δουμε!!το μαγαζι που λεει η Χαρα είναι το Imaginarium είναι αυτό στον κατω οροφο στο mall. Μαλλον αυτό λεει η Χαρα http://www.imaginarium.gr/%CE%B4%CE%B9% ... -46683.htm Ρε συ δεν είναι ακομα για τετοια παιχνιδια,φυλαξε το για αργοτερα. Κριμα να χασει η κοπελα την δουλεια της,αλλα και αυτή αρρωστη αντι να παρει τηλ,εστειλε μειλ σε συναδερφο;οι εργοδοτες άλλο που δεν θελουν να τους κανεις τετοια…

Μαγδα μου κανω πως δεν διαβασα τα σχολια σου για Βασιλη στο jumbo και συζυγο με γενικη!!τι δουλειες εχεις καλε παλι;κατσε να ξεκουραστεις κι εσυ λιγακι,εμας δουλευει αυριο ο μπαμπας και μαλλον θα παρω την μικρη να παμε βολτα και να την κερασω παγωτο!!

Χαρουλιτα αντε με το καλο να αρχισετε κολυμβητηριο!!!ωραια θα είναι,να κουραζεται λιγακι κ η Δημητρα να ηρεμησετε και λιγακι!!

Φωτεινη παλι καλα που μπορεσατε και ανακτησατε τις φωτογραφιες και ας παιδευτεις να τις ταξινομησεις…!!

Αριακι κρατα γερα!!!απο που να τους απελευθερωσετε;με γεια το ποδηλατακι σας!!κι εμει λεμε για το Πασχα να της παρουμε,αν είναι πολύ μεγαλα θα παει για τα γενεθλια!

Φιλακια πολλα σε ολες,παω να ξεκουραστω κι εγω λιγακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι πάλι. :D

Άρια να προσέχετε. Συνεχίστε τον αγωνα να μην νομίζουν πια ότι όλα πρέπει να γίνονται για το χρήμα.

Ελεος. :evil:

Τι συννενόηση είναι αυτή; Και εμείς παραγγείλαμε ποδηλατάκι και έφθασε σήμερα.

Θα το φέρει αργότερα η αδερφή μου που το πήρε από την κουριερ. Αυτό πήρα: http://www.sportsdirect.com/cosmic-drag ... nch-934017

Παρήγγειλα και ρουχαλάκια από αυτό το site που ειναι πάρα πολύ φθηνα, αλλά ακόμα δεν ήρθε το πακετο να σας πω εντυπώσεις. Αν είναι ωραια θα σας πω για να ξέρετε αν τυχόν θελετε κάτι. Το μονο κακό είναι ότι τα μεταφορικά είναι 15 ευρω οπότε δεν συμφέρει να πάρεις μονο ένα πράγμα αλλά να κάνεις μαζική παραγγελία ή ομαδική για να μοιραστειτε τα μεταφορικά.

Χαρά ακόμα καθαρίζεις; Την ξέκανες τη γυναίκα; :lol: Άσχετο αλλά κλέψανε τα χρυσαφικά της ξαδέλφης μου από το σπίτι και υποψιάζεται την καθαρίστρια :roll: Για κολυμβητήριο ετοιμάζεστε πουλάκια μου; Μπράβο

Μάγδα τα ίδια λέει ο Αλεξ αν τον ρωτησεις γενικά αν θελει κάποιο παιχνίδι :lol: Τώρα με το ποδήλατο του έλεγα "να πάρουμε ποδηλατάκι;" και έλεγε "όχι, έχουμε μαμά το μικ(ρ)άκι"

Ρούλα άρχισε την άσκηση του στη δικηγορία ο Τασούλης; Τι ωραίες φωτογραφίες. Αυτή στη θάλασσα είναι τέλεια. Και εσύ κούκλα.

Αλεξάνδρα γράφτηκα και εγώ στο μπλογκ. Κερδίζω τίποτα με την εγγραφή;;; :lol::lol::lol::lol: Καλορίζικα τα σκυλάκια. Βλέπω το 12θεο όλοι το τιμάμε, εμείς έχουμε Ήρα, Δία και Ερμή.!!! :lol::lol::lol:

Μαράκι μα και μέσα στα ρουθουνια είχε μπογιές αυτό το κορίτσι :lol::lol::lol:

Καλά γιατί χρεώθηκες μεταφορικά στο άμαζον; Από 3ο πωλητή ψώνισες; Για πες στο Στεκι οι τιμές ήταν ίδιες; Ξυλινα παιχνιδάκια και οικολογικά θα βρεις και εδώ:

http://www.plantoyseshop.gr/?product_ca ... tAodA0oARA

http://www.babynatural.gr/

και εδώ έχει και κατασκευές που ηθελες

http://www.toys.gr/site.php?&file=produ ... goryid=171

Και στο Δενδρο έχει ωραία πράγματα.

Αυτά, δεν προλαβαίνω άλλα

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε πολυλογουδες,Σαββατιατικο σας επιασε οιστρος?????Ευχαριστες επιστροφες ομως!!!Φωτεινη,Αρια.... :ymapplause::ymapplause: Σταυρουλα και Φουφουκι,η σειρα σας!!!

Εγω ελιωσα σημερα,η γυναικα δηλ :lol::lol: ,αλλα και εγω γιατι περα απο καθαρισμα ηθελε και συμμαζεμα,πηγαινοερχομασταν ολη την εβδομαδα και ολα τα αφηναμε μεσα στη μεση :oops: Παντως ηταν πολυ καλη και μου πηρε τα μισα απο οτι αυτη που ειχα πρωτα!!!Τοσο ενθουσιαστηκα που της ειπα να ελθει την Δευτερα που ρεπαρω για σιδερο ;) Τι να κανω,μαζευτηκαν 5 πλυντηρια :shock::shock: Μη μου βαζεις ιδεες και εσυ μαρη Τασσω ,τωρα που τη βρηκα,αν και μου τη συνεστησε η κομμωτρια μου,που την εχει 7 χρονια :?

Το απογευμα πηγαμε στην κολλητη μου για καφε.Παντως η μικρη σημερα,αγγελος,ηρεμη,επαιζε δεν ενοχλουσε ,κοιμηθηκε το μεσημερι 2 ωρες σερι στο κρεββατι της...τι να πω πια!!!!

Εχθες που ερχομασταν με τον αντρα μου απο τους δικους μου,την βαζω στο καρεκλι της και εγω παω και καθομαι μπροστα,μεχρι την μεση της διαδρομης σπαραξε!!!Σταματαμε lidl,παω να την βαλω παλι,εκλαψε λιγο αλλα σταματησε,σταματμε στο Μασουτη,τπτ καθισε κανονικα.Θα αλλαξω τακτικη,το παιζω χαζη και δεν χαλιεμαι....μαλλον πιανει.

Γυρισαμε σπιτι,την εβαλα για μπανιο και αρχισα λιγο να ετοιμαζω για αυριο,θα ελθουν οι κουμπαροι για φαι ,γιατι μεθαυριο γιορταζει ο καλος μου :D Ελπιζω να χει καλο καιρι ως το μεσημερι να παιξουν λιγο με την βαφτηστηρα στην αυλη.

Μας πηρε και η νονα μας τηλ.αγορασε τη λαμπαδα και πηρε και φαναρακι για τη Μ.Παρασκευη,αφου θα κατεβουμε Μ.Σαββατο μαρη τρελλη της λεω... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...