Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Εχουν πολύ γέλιο οι σκατούλες μου όμως μαζί...

Αυτό λέω και με ξεφορτώνεστε μετά...

Καθόμασταν στο παιδότοπο χθες στο τραπέζι και η Χρυσάνθη πίνωντας το χυμό της έπεσε κάτω.Οπότε έρχετε η κοπέλα να σφουγγαρίσει και της λέω εγώ:Κοίτα Χρυσάνθη τι έκανες για να μη θες να σε βοηθήσω να πιείς,τώρα η κοπελά κουράζεται για σένα!!!...Μαζεύεται λοιπόν το μωρό μου,παίρνει και το ύφος το περίληπο το μπουνταλάδικο που σας λέω...Και πετάγεται η πορδή από δίπλα μου:"Γιατί Τιτάτη τα έριξες κάτω;;;;Κοίτα η κοπέλα τώρα;;;;"Με ύφος Μέρκελ έτσι ,όχι αστεία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ζουζουνες να μαι απο το σπιτακι μου σημερα κ αυριο σπιτακι μιας κ εβαλα

Αναρωτικη να απολαυσω λιγο το γιοκακι μου

Η μεση σεκος κ πηγα κ μου γραψαν δυο μερες με εξετασε ενας αααααχ

Μια ωρα με εξεταζε σαν μοντελο ηταν αφηστε τα ο β σπιτι με β χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μαρακι πεθανα στα γελια με το καραβι θα ξεπεταχτει κ η μπουμπουκα θελει το χρονο της το καψατε βλεπω κ σεις κ η χαρα μου κ του χρονου!!!

Εμεις σπιτι αλλα ηταν πολυ ομορφα τα τρια μας το τιημερο μαλλον θα φυγουμε

Αντιβιωση συνεχιζουμε μαρακι ευχαριατω για συμβουλες

Συμπεθερα ολα τα λεφτα τα βιντεακια

Σας εστειλα με κουταβινια

Αλεξουκω μου που σαι καλη μου;;

Φιλια σε ολες θα μπω μετα θελει να παιξουμε κρυφτο ηδη μετραει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Μάγκυ περαστικά.Τι σου πε "ο Θεός" για τη μέση;Καλά έκανες και έγραψες αναρρωτική,να σε δει και το σπίτι λίγο.Κοίτα να ξεκουραστείς και άσε το κρυφτό για το μπαμπά...Δε παίζουμε με τη μέση...

Σου γραψε αναλγητικά;Έχω ένα καλό "κοκτέηλ" που ευτυχώς σε μένα πιάνει ακόμα παρόλες τις κοίλες.

Και γω τη ξέκανα τη μέση χθες με τη μοκέτα.Τη σήκωσα βρεγμένη μόνη μου,γιατί ο άντρας μάζευε μέσα τα γυαλιά του μπιμπερό.Τι βλακείες που κάνω ώρες ώρες....

Μάγδα τελικά ανοίγεις το Msn ποτέ;Σε βρήκα σε κάλεσα αλλά δε σε βλέπω ποτέ συνδεδεμένη.Αλεξ διαφώτησε την σε παρακαλώ!!!

Αλήθεια που είναι η Άλεξ;Η Σταυρούλα πήγε παιδικό το παιδί;Φωτεινή πήγατε στο καρναβάλι;Φουφούκα τι έγινε με περίοδο;

Σήμερα γιορτάζει η μαμά μου(Χρύσανθου) και θα έπρεπε και η κόρη μου αλλά είπαμε να την καθιερωσουμε 25/10 αφού είναι και τότε της Χρυσάνθης και είναι και 26/10 της Δήμητρας η γιορτή να κερνάμε παρείτσα.Ολοι βέβαια σήμερα μας εύχονται λόγω της γιαγιάς.

Της πήρα της γιαγιάς μια μπλούζα από Marks Spencer έχει πολύ ωραία ρούχα αλλά ακριβά.Τώρα τέλος εποχής έβαλε 50% στα χειμωνικά.Εγώ που είμαι πιο του συντηρητικού πάντα βρίσκω να μου αρέσουν εκεί.Και παιδικά έχει ωραία,ψώνισα στη Χρυσάνθη Junior μια ανοιξιάτικη μπλουζίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!με ψαχνατε καλε;ε το Σαββατοκυριακο πιασαμε τους δρομους και πηγαμε βολτα στο Ζαππειο και στον Εθνικο κηπο με παρεα,χαμος γινοταν,παιδακια πολλα,η δικια μου δεν ηθελε να ντυθει βεβαια ,της εβαλα μια στεκα αποκριατικη την οποια εβγαζε και στα κρυφα της την ξαναεβαζα..χαχα ειδαμε στο Συνταγμα τους τσολιαδες στο Κυριακατικο αγημα,ποσο μου αρεσει να τους βλεπω…!!!μετα πηγαμε και φαγαμε,ευτυχως και η δικια μου αλλα κ η άλλη η φινεναδα ηταν παρα πολύ φρονιμες,κ ετσι κατσαμε και απολαυσαμε ολοι μαζι το φαγητο μας χωρις να τις κυνηγαμε!!Δευτερα δεν πηγαμε για αετο,ηταν περιεργος ο καιρος,εγω ξυπνησα με πονους στο στηθος,και σημερα ποναω αλλα πιο λιγο.μηπως πεθαινω;;να παω να το δω λετε σε κανεναν παθολογο;πηγαμε το μεσημερι και φαγαμε στα πεθερικα,ειχε ετοιμασει ένα σωρο πραγματα,σκασαμε στο φαι!!στην Κωνσταντινα ειχα κανει σαρακοστιανα γιουβαρλακια γιατι δεν θα ετρωγε τιποτα αλλιως!!Σημερα ειχα το ραντεβου για την δουλεια…μεχρι τελος του μηνα θα ξερω αν τελικα με θελουν.μετα πηγα κεντρο που ειχα να πληρωσω διαφορα,ξεποδαριαστηκα αλλα μια χαρα βολτα εκανα!!!οταν γυρισα η Κωνσταντινα μου ζητησε τουαλετα και εκανε κακακια!!!γρκινιαζει όταν τα κανει μαλλον γιατι θελει να σκουπιστει,στην πανα βεβαια όταν τα εκανε δεν την ενοχλουσαν που καθοταν χεσμενη!!!με τα τσισα εχουμε λιγο θεμα..της φευγουν!!χθες της ελεγα να παμε τουαλετα,μου ελεγε ότι δεν θελει και μετα από 1 λεπτο τα εκανε πανω στον καναπε!!!!την μαλωσα σε στυλ κήρυγμα κ την εβαλα στην λεκανη να κατσει μηπως εχει κ αλλα .εκατσε χωρις να διαμαρτυρηθει ενώ πιο πριν την ειχα βαλει με το ζορι,τραγουδουσε και τελικα εκανε κι αλλα…τι να πω…που θα παει θα συνηθίσει και τα τσισα,τωρα δεν τα παραταω !!

Χαρα δεν εχω εικονα στα βιντεακια…από τον ηχο παντως καταλαβα ότι το γλεντησατε κανονικοτατα!!πως τα πατε με τον υπνο;μα με 3 ωρες μεσημεριανο υπνο θες να κοιμηθει και το βραδυ;;;αρχισε να τον ελλαττωνεις μπας και βρεις ηρεμια!!Το Σαββατο λογικα από την υπερενταση αργησε να κοιμηθει. Κομμα εκαναν μπαμπας και κορη και δεν θελουν αδερφακι ε;μετα α μεγαλωσει και θα σου ζηταει παρεα!!τα τροφιμα δεν εναι τιποτα,με πατρον τα σχεδιαζεις και τα ραβεις…πρεπει να τα τελειωσω κι εγω να τα βαλω να τα δειτε. Καλα στην Κυπρο τους εκλεψαν κανονικοτατα,όχι πως εδώ δεν μας κλεβουν αλλα να στα βουτηξουν από τις τραπεζες από μονοι τους;τωρα που θα τα παρουν ολοι από τις τραπεζες τα λεφτα τους θα είναι καλυτερα;

Μαρακι πως παει η εργασια; Ωραια περασατε την Καθαρα Δευτερα!!ευτυχως σας εκανε καλη μερα κι ας μην πεταξε ο αετος.εδω εριξε και μια βροχουλα!καλε οτα ελεγα για τα τροφιμα εννοουσα κλασικα με τσοχα !!κοψιμο-ραψιμο,τι σκαλισματα μου λες;χαχαχα για τετοια ειμαι;και τι να τα κανω;χαχα παντως βλεπω κατι τετοια που κανουν και είναι πραγματικα εργα τεχνης!!καλα βρε βραδιατικα εβγαλες να πλυνεις την μοκετα;και την σηκωσες και μονη;θα σε μαλωσω!!!κι εμεις ετσι που το παμε με τα τσισα το βλεπω να πλενω χαλια νωριτερα,μεχρι στιγμης τα πλενω τοπικα αν κανει στο χαλι..το μωρακι εσεις δεν ηταν να το βαφτισετε;ή θυμαμαι λαθος;μπραβο στην Δημητρουλα,εχει μαθει πολλα πραγματα!!σε λιγο θα αρχισει κ η Χρυσανθη κιαθα τα πει μαζεμενα σαν την δικια μου.τωρα μαζευει ολες τις πληροφοριες στο μυαλουδακι της!!Να χαιρεσαι και την μαμα σου!!και την κορη,δεν πειραζει διπλες ευχες!!!α δεν ειχα δει κι εγω ότι ειχε γραψει στην ομαδα η Σταυρουλα..βεβαια την ειχα πετυχει στο τσατ και τα ειχαμε αναλυσει αυτά.

Μαγδα μου πως είναι η μεση σου;καλα εκανες και πηρες λιγη αδεια.καλα αυτές οι τριχομπαλιτσες είναι τελειες!!!!!σχολιαζω και παω να τις προωθησω!!ο Βασιλης ενταξει;

φουφου τι εγινε;;;θα εχουμε νεο μελος στην παρεα τελικα;;

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ παλι μαρακι να χαιρεσαι την πεθερουλα μεγεια κ τα ψωνακια

Μου γραψε φαρμακακια δυνατα κ ενα για το στομαχι μιας κ τα χαπια ειναι δυνατα ωστοσω δεν πεθαινω αλλα

Μια χαρα μου κατσε δυο μερες σπιτακι

Σημερα μαγειρεψα το μεσημερι κ φωναξα κ τα πεθερονια να τα περιποιηθω

Του αρεσει το φαι που κανα κοτοπουλο με χρωματοστες πιπεριες με πιλαφι κ τηγ πατατες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ σαν πολυ δυνατο κρυωμα μου ακουγεται πηγαινε καλου κακου βρε

Μακαρι να παρεις τη δουλειτσα

Ο βασιλης περδικι κ τελειος μιας κ τρεις μερες ειμασταν τα τρια μας ηταν μες την ευτυχια

Απο καμωματα αλλο τιποτα ολο κατι νεο δυσκολο λεει κ μενω καγκελο

Μσν μαρια θα συμβουλευτω τον βοηθω αλεξ γιατι δεν το χω το θεμα καθολου

Λοιπον αλεξ μπας κ να παρ για τον πονο στον θεο μα καλα εχω χρονια να δω τοσο ωραιο αντρα ενα μακρυ σπαστο μαλλι ψηλος λεπτος νεος χιχι ντροπη μου

Με ειχε παει ο πεθερος κ αργουσα να βγω οταν βγηκα λεει καλα σεξ κανατε τοσες ωρες χαχαχα κ γελαγε ετοιμη ημουν να πω θα θελα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ μπραβω για την τουσλετα εμενα σημερα μου λεει ο β μαμα φοραω βρακακι η παμπερ να κανω κακα;;

Λεω παμπερ κανε

κ μου κανει αααα τελεια!!!

Συμπεθερα εγω δεν καταλαβα τι σοι σχολειο θα παει η νυφαδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον σας ειπα σαββατο πηγα πηρα τριαντα ευρω στα τζαμπο μικροπραγματακια

Σφραγιδες πλαστελινες μπαλιτσες αμαξακια αυτοκολητα παπακι που πηδαει πραγματακια του ευρω τα βαλα σε ενα κουτι

Κ εμφανιζω ενα καθε μερα τετοια χαρα που κανει δε λεγεται καντε το αξιζει περισοτερο κ απο ακριβα παιχνιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πας να με κολασεις παλιοκοριτσο ε;χαχα θα παω εδω στον γιατρο μας που ειναι ενας κυριουλης... :lol::lol: Να τα μας ο πεθερος...σημερα το σκεφτομουν για τετοια μικροδωρακια μπας και σταματησουμε τις σοκολατες γιατι μετα πεισματωνει κ θελει κι αλλο και εχουμε δραματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αχ βρε Μάγκυ μας κόλασες πρωινιάτικο με τον "Θεό"ορθοπεδικό,τι περιγραφές είναι αυτές!!!Εγώ έτσι είχα φάει κόλλημα με το γυναικολόγο μου,τον ξέρει η Φωτεινή.Δεν είναι και τίποτα το ουαου αλλά εμένα μου βγαζε μια γοητεία....Αλεξ άλλαλε γειτονιά και τρέχα στη Βάρη για το κρύωμα,αξίζει!!!Ακου ο πεθερός άνετος...κάνατε και σεξ!!!!Είναι βάρος στο στήθος ή σα σουβλιά;Μήπως περιμένεις και περίοδο ή τίποτα άλλο;;;

Τα είδαμε τα είδαμε τα σκυλάκια τα προώθησα και στον άντρα μου που ήθελε να τα δει.Θα με πρήξει βέβαια πότε θα πάρουμε και μεις αλλά δε πειράζει....θα του περάσει...

Μάγκυ η μάνα μου γιόρταζε καλέ ποια πεθερά.Το αστείο είναι ότι η μάνα μου θέλει να γιορτάζουμε τη Χρυσανθούλα 25/10 και η πεθερά 19/03.Και οι δυο με αυστηρό ύφος να μου το λένε χθες.Καλά λέω θα γιορτάζουμε και τις δυο μέρες και όταν μεγαλώσει θα αποφασίσει μόνη της!!!Ε μα πια...

Μακάρι να τα πει μαζεμένα το παιδί μου γιατί προς το παρόν δεν....Χθες η κυρία μου λεγε δε την παίζουν τα άλλα παιδιά και πάει τα παιχνίδια στη κυρία να παίξουν μαζί.Στεναχωρήθηκα.Ίσως επειδή δε μιλάει ενώ τα άλλα στην τάξη τους μιλάνε ή ίσως επειδή δεν είναι της αταξίας και του σκαρφαλώματος και λόγω σωματότυπου δεν ακολουθεί δε μπορώ να καταλάβω.Η αδερφή της λέει την έχει κλασμένη στο σχολείο.Αφού η κυρία της λέει πάρε και τη Χρυσάνθη μαζί και αυτή τη γράφει.Στο σπίτι πάλι δεν την αφήνει σε ησυχία.Και είναι τοσο καλό το μωρό μου....όχι επειδή είναι δικό μου,άμα τη γνωρίσετε θα καταλάβετε,αρνάκι καλοκάγαθο σε σχέση με τον Βελζεβούλ!

Μπράβο Αλεξ για τη προσπάθεια με τα τσισοκακάκια.Κάθεται στο στεφάνι στη λεκάνη ή έχετε γιογιό;Εμεις πήραμε στεφάνι αλλά όσες φορές δοκίμασα να κάτσουν δεν κάθονται.Λέω να πάρω γιογιά μεγάλα τον αλλο μήνα.

Το απόγευμα άν καταφέρουμε και πάμε Jumbo θα τους πάρω πηλό.Μου είπε η νονά έχει έτοιμο όπως η πλαστελίνη με καλουπάκια και τα φτιάχνεις και αν θες το ζωγραφίζεις κιόλας.Για να ασχολούμαστε.Χθες κόψαμε με ψαλιδάκι ένα περιοδικό πήραμε χαρτόνια και κολλούσαμε με κόλλα στικ τα κομματάκια στο χαρτόνι.Μια - μιάμιση ώρα πρέπει να πέρασε έτσι.Βαριούνται μωρέ κι αυτά στο σπίτι.

Το μωρό απο κάτω όχι δε θα το βαφτίζαμε εμείς,δεν τους ξέρουμε τους ανθρώπους,από τότε που μετακόμισαν γνωριζόμαστε σιγά σιγά.Της φίλης μου που το έχασε δυστυχώς έχω πει ότι θα βαφτίσω όταν ξανά με το καλό.

Σας έχω πει ότι 3 συμφοιτητριές μου είναι έγκυες στα δεύτερα ταυτόχρονα.Συνέλαβαν τον ίδιο μήνα και γεννάνε και οι 3 Ιούλιο!Καλό ε;Και είναι η μια Κέρκυρα η άλλη Τρίκαλα και η άλλη Κρήτη!Η μια περιμένει αγοράκι και οι άλλες 2 κοριτσάκι..χα χα...

Μάγκυ μπράβο για το τραπέζι στα πεθερικά και ωραίο φαγάκι σκέφτηκες.Κλείσατε για το τριήμερο;Που θα πάτε τελικά;Σας προλαβαίνουμε καθόλου;Ερχόμαστε Παρασκευή βράδυ με Τετάρτη απόγευμα.Δε ξαναλέω για συναντήσεις γιατί μάλλον δε μας θέλει....κάθε φορά κάτι συμβαίνει.

Αλεξ μπράβο στα κορίτσια της παρέας που έκατσαν ήσυχα και απολαύσατε βόλτα και εστιατόριο.Με τις δικές μου όσες φορές τολμήσαμε με παρέα το συμμαθητή μας βγήκε ξινό,μπουκιά δε πήγε κάτω.

Ισως πάμε και για το εμβόλιο σήμερα,είναι ο μήνας του,αλλά μιας και έχουμε το ταξίδι έχω μια φοβία μη μου σηκώσουν κανα πυρετό και το καθυστερώ....

Θα δείξει...

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια απο μια ξεκιυραστη μανουλα ποσο ωραια ειναι που ναι σπιτι χτες εκανα κουλουρια παρολι τη μεση τελεια κ πανευκολα τα χουμε τσακισει χιχι κ ο βασιλης με βοηθησε τρομερα

Μαρακι η νταρντανα στο χω ξαναπει θελει το χρονο της θα κανει κ φιλες με τετοια ψυχουλα με τον καιρο θα προσαρμοστει..

Να χαιρεσαι τη μανουλα μπερδευτηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κανει παιδακι η φιλεναδιτσα κ θα γινεις νονουλα συντομα

Κ οι τρεις εγκυες κολητικο ειναι καλε;;;

Θα παμε πορτο χελι διαμονη τελικα κ υδρα απλα σαν εκδρομη υδρα δε λεω τιποτα κατσε να παμε εχω φοβηθει

Τριτη δουλευω πρωι απογευμα αλλα θελω να βρεθουμε πολυ τεταρτη απο αεροδρομιο θα φυγετε τι ωρα;;μηπως βρεθουμε τεταρτη 4 σχολαω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι ο πεθερουλης ειναι πολυ πλακατζης ο μπαμπας που παντα θα θελα να χα

Εχουμε πολυ ανετη σχεση..

Ασε μαρακι κολαστηκΑ ειχε κ τρεις νοσηλευτριες ειχαν ξελιγωθει κ αυτες χαχα

Μμμ ωραιος ο γυν.γος σου ε σουπερ!!

Φατε ματια ψαρια φιλεναδες.

Νομιζω του αρεσα λιγο παντως γιατι μου δωσε το κντ αν χρειαστω κατι

Βεβαια ουτεν καν το γραψα εκανα οτι εγραψα κ πατησα διαγραφη στο τελος

Κ με ρωτησε τι δουλεια κανω ειπα οτε κ ειπε οτι σκεφτεται να φυγει απο βονταφον

Μπας κ ερθει μια μερα στη δουλεια να κανει την αλλαγη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξουιτα ειμαι απο το κντ δε με αφηνει το τερατακι λεπτο αμα κοιμηθει το μεσημερι θα μπω μαααακια

Ζουζουνες που ειστε οι αλλες καλε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημέρα! Είμαι στο δικαστήριο και περιμένω απο το πρωί τη σειρά μου, παει όλη η ημέρα! Σας έστειλα φωτό του Τασουλη και υπόσχομαι να γράψω αναλυτικά σύντομα!!! Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!!Τι κάνετε;Εγω κλασσικα εφημερευα.Σημερα δε...χαμος στις 16:00 κατάφερα να φύγω!!Ήλθα στους δικούς μου και πήγα την μανα μου ορθοπαιδικό,έχει πρηστει το γόνατο της και πονάει πολύ.Αυριο θα πάει για μαγνητική,δεν βλέπω να το γλυτβνουμε το χειρουργείο!!

Μετά πήγαμε με τη μικρή βόλτα παραλία,με τα πολλα στις 19:30 κατάφερα να φτάσω σπίτι,μετά από μια μέρα ακριβως δηλ,καλα δεν είναι;

Χάρηκα τοσο σήμερα στη δουλειά με τους δυο ασθενείς που χά για στεφανιογραφία.Η πρώτη,οταν ήλθε ήταν πολύ φοβισμένη,μολις την ενημέρωσα,μου λέει είσαι η καλύτερη γιατρός που έχω δει,τοσο καλα δεν μου τα ζει εξηγήσει κανείς.Οταν δε τελειώσαμε και πήγαν όλα καλα,μου λέει η κόρη της,μπορώ να σας φιλήσω;

Με τη 2η βγήκαμε γνωστοί από το αγροτικο μου.Ποσο χαρηκα!!!

Σας είπα πως φωνάζω την κόρη μου από χθες;Μιχριμαχ(η σουλτάνα κόρη του Σουλεϊμάν),τοσο δαιμόνια,μόνο αυτή και η δικιά μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα,μας κολασες!!!Κοιτα μην σε πάρει χαμπάρι ο συμπεθερος γιατί σε βλέπω με λουμπαγκο,κλειδωμένη στο σπιτι.

Το φλερτ στη δουλεια μας....δινει και παίρνει!!!Πόσες φορές μου την έχουν πεσει..το πιο ωραίο που μου χουν πει:Καλα Καρδιολόγος έπρεπε να γίνεις;Εσενα σε βλέπει ο άλλος και παθαίνει έμφραγμα!!!!χαχαχα

Τπ Πόρτο χέλι είναι πιο κοντά στις Σπέτσες ρε,η Ερμιόνη είναι στην Ύδρα..Πολυ ωραία μέρη,αν και ςγψ πάντα παω καλικαιρι.

Καλα αλήθεια ςχεις μςση ή μούφα;;Αν εχεις άσε τα τραπεζιακαι τα κοτλουρια καλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία,χρόνια πολλα για τη μαμα.

Για τα δίδυμα τα χουμε πει και πριβέ!!!Μην την αφήνεις να την επισκιάζει η τσαουωσω!!!Ρε τη Χρυσανθουλα,ο αγαθός γίγαντας...το μωρό μου.

Λυσσαρες,το γυναικολόγο εσύ!!!Πως να μην απατανε οι γιατροι τις γυναίκες τους μετά;;;;

Τα σκυλάκια τα είδα και εγώ και λυγωθηκα!!!!!

Ταυτόχρονα με τις δυο κολλητές μου είχα μεινει και εγώ έγκυος!!!Πολυ ωφραια φάση!!!Όλα τα καφέ δικά μας κάθε μετά!!!

Για το σχολείο που είπες είμαι σίγουρη ότι αυτό είναι!!!

Άσχετο,τελικά δεν πήρες το κασκόλ στη μαμά;

Άλεξ,μήπως καμία λοίμωξη αναπνευστικού;Έχω φοβηθεί και με τις πνευμονίες πία!!!Έχω προαίσθημα για τη δουλεια!!!!Θα δεις!!!!

Περιμένω πατρόν για να δημιουργήσω.

Κορίτσια σορρυ !!!!!Σκουντουφλαω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Ρουλίτσα ωραίες οι φώτο αν και τις βλέπω σε σμίκρυνση με αυτό το κωλοσύστημα που μπαίνω από τη δουλειά.

Μάγκυ thanks για τις ευχές για τη μανούλα και τη κόρη.Καλέ εσύ έχασες γαμπρό γιατρό;;;Α πα πα ...μα δε περίμενες και συ λίγο να δεσμευτείς....εκεί σώνει και ντε το Βαγγελάκη!!!χα χα...Λοιπόν Τετάρτη φεύγουμε απόγευμα νομίζω 16,30-17,30 κάπου εκεί οπότε άκυρη η Τετάρτη,κρίμα.Καλά να περάσετε στην εκδρομή,να τον χαίρεσαι τον αντρούλη!Πάντα ήθελα να πάω ενα Tour Υδρα-Σπέτσες,Πόρο καλοκαίρι.Δε τα ξέρω καθόλου αυτά τα μέρη.Αλλά φαντάζομαι δε θα ναι κατάλληλα για καλοκαιρινές διακοπές με τόσο μικρά παιδιά.Εχω ακούσει δεν έχει αμάξια η Υδρα ,δε ξέρω και από παραλίες τι λένε..Ισως στο μέλλον...Καλά να περάσετε...

Χαρουλίτα τη Σεβαστή με τα κασκόλ της τηλεφώνησα μου πε θα μου στελνε Mail με όσα έχει έτοιμα φωτο να δω αν μου αρέσει κάποιο.Δε μου έστειλε ποτέ.Εντωμεταξύ ήρθε μια φίλη της μάνας μου από Σπάρτη και της έφερε ένα τέτοιο δώρο και μας είπε τα πλέκει για 15€ το ένα και της παρήγγειλε και άλλα χρώματα.Οπότε εγώ της πήρα μια μπλουζίτσα από M & S και της άρεσε πολύ.

Ο γυναικολόγος που σας λέω έχει μια γυναίκα αρχιτέκτονα κουκλάρα,αλλά το κέρατο το χω δεδομένο.Την ώρα που γεννούσα ήταν μέσα η ειδικευόμενη και τους άκουγα επειδή ήταν στα πόδια μου που έλεγαν ότι θα πηγαίναν ΣΚ εδώ σε ένα κοντινό νησί μαζί και αυτός έλεγε θα πει στη γυναίκα του ότι θα είναι για surf νότια Ρόδο.Ιστορίες για αγρίους...Να τον βράδ τέτοιον άντρα άμα είναι να τρώω κέρατο.Και έχουν και 2 κοριτσάκια,τέλος πάντων.

Χαρά ήρεμα εσύ με τα φλερτ...δε λέω να σε κολακεύει αλλά μέχρι εκεί.

Αλεξ διάβασα αυτά που έγραφες στο blog για το ρατσισμό στις νέες μαμάδες που αναζητούν εργασία.Δίκιο έχεις έτσι όπως τα λες και λογικό να σε στεναχωρεί είναι ,αλλά έλα και από τη μεριά του εργοδότη σε καιρό κρίσης σε τουριστικό κλάδο που ψάχνεις εσύ ,που περιμένει να δουλέψει σαιζόν και βασίζεται σε σένα να ρθεις να του πεις σε λίγους μήνες ξέρεις είμαι έγκυος και να το χαρτί του γιατρού για αναρρωτική να χει να σε πληρώνει και υπάλληλο να μην έχει...Και δω στη δουλειά μου που παίρνουν συνήθως άτομα για καλοκαίρια στα εκδοτήρια τα ρωτάνε αυτά.Βέβαια θα μου πεις και γω δε πάω με αυτό το σκεπτικό να ζητήσω δουλειά ,είμαι υπεύθυνη έχω βρει άτομο για το παιδί μου δε θα ζητάω άδειες συνέχεια και δεν έχω σκοπό σύντομα για νεα εγκυμοσύνη ώστε να σε εκθέσω.Να τους τα λές αυτά.Μετράει η ειλικρίνεια.Αμα σε πάρουν και περάσει το φόρτε της σαιζόν και εδραιωθείς και γνωριστείτε μπορείς να "ανοιχτείς"στα δικαιώματα σου.Δυστυχώς έτσι μας έχουν καταντήσει.

Εδώ προσλάβαμε πέρσυ το καλοκαίρι για γραμματέα με 900€ μια κοπέλα μανούλα με δυο παιδάκια 5 χρονών και 11 μηνών.Όταν πρωτορθε το μωράκι της ήταν 3 μηνών.Σε πληροφορώ από την αρχή είπαν στην κοπέλα ότι η θέση αυτή δε παίρνει άδεια καθόλου.Και δέχθηκε.Και όντως όσες φορές χρειάστηκε να λείψει για τα παιδιά της δεν την άφησαν.Αλλά είναι τυχερή έχει παππουδογιαγιάδες και καβαντζάρει η κατάσταση.

Εχουν φάει κόλλημα τώρα και δε δίνουν άδειες εδώ.Μια κοπέλα σε άλλο τμήμα είχε κανονίσει για Παρίσι και της το κοψαν.Εγώ όμως είμαι σε άλλο καθεστώς.Ζητάω από το λογιστή (εξωτερικό συνεργάτη)άδεια.Οπότε εγώ πήρα τώρα Τρίτη-Τετάρτη.Και λογικό η άλλη κοπέλα που της την έκοψαν σκύλιασε.Και δε μου καλομιλάει.Δε ξέρω γιατί τα κάνουν αυτά οι εργοδότες,ανεγκέφαλα πράγματα.Γραφίστρια είναι που θα λείψει 5 μέρες θα μείνουν οι μακέτες πίσω;;;Δε καταλαβαίνουν ότι ο ευτυχισμένος εργαζόμενος είναι και αποδοτικός ;;;

Πάλι με έπιασε η πολυλογία.Αλεξ μου μη χαλιέσαι σε όλα τα νέα κορίτσια τα ίδια κάνουν,μακάρι να σε πάρουν και να ναι και καλά.

Χθες πήγαμε bumbo που λέει και η Δημητρούλα μου.Απογοητεύτηκα.Δεν είχε τίποτα για δραστηριότητες.Ο πηλός που μου πε η νονά ήταν χύμα χωρίς καλούπια χωρίς σχέδια,μόνη τι να καταφέρω δε πιάνουν και τα χέρια μου.Τα χρώματα που δε βάφουν παρά μόνο στο χαρτί δε τα χε καθόλου.Τίποτα δε βρήκα...όλο χαντράκια και κομφετί ψιλολόγια.

Πήραμε μόνο αυτό που είναι σα κυάλια και έχει σλάιντς και βλέπεις σκηνές από παραμύθια,ξέρετε αυτά της εποχής μας....Πολύ που συγκινήθηκαν.Εχει και εκεί πίνακα-μαυροπίνακα στυλ ικεα με 20€ Φωτεινή.Και το τραμπολίνο-κάστρο που είχα πάρει από amazon με 50€.Πήρα και 3-4 κορμάκια για Χρυσάνθη εσωτερικά.Θα ψάξω όταν γυρήσουμε από ιντερνετ για δραστηριότητες.Μου παν έχουν τα site που έχουν εξοπλισμο νηπιαγωγείων ωραία πράγματα.

Πω πω φλυαρία...θα βαρεθείτε να διαβάσετε...

Κανα νέο από Φουφούκι;Την πέτυχε καμιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!ποναωωωω!!!απο χθες όταν αναπνεω ποναω και στην πλατη…μηπως θελω ορθοπεδικο;;χαχαχα Τελικα πηγα χθες στον γιατρο και εχω ψυξη!!!δεν μπορω να παρω βαθια ανασα,να γυρισω πλευρο…χαλια!!η Κωνσταντινα μια χαρα,βλεπει ένα παιδικο που ψαχνουν ένα στοιχειο και λεει συνεχεια ΄΄που είναι το στοιχειο;που είναι το στοιχειο;’’ Και μολις το βρισκουν ‘’να το στοιχειο!!!’’και εχει πανηγυρισμους!!της εχει κολλησει τοσο που και στον δρομο με ρωταει που είναι!!!

Μαγδα μου χθες τελικα ξερεις τι ωρα ηρθε ο συζυγος;;6+ !!!τι να του πω;;α ωραια εκδρομουλα θα κανετε!!!βρε τον γιατρο…θα σου ερθει καμια μερα στον οτε…χαχα!!τα υπολοιπα τα αναλυσαμε με το παραπανω!!!χαχα

Μαρακι καλα με τον γυναικολογο κολλημα;τετοια να ακουσει ο συζυγος που να θελει και 3ο;χαχα Το Χρυσανθακι είναι πιο ησυχο γι αυτό εχει μεινει πισω στις φιλιες,πρεπει να αρχισει και αυτή να χωνεται αναμεσα στα παιδακια.Ο ερωτας ο Αντωνακης τι κανει;δεν ασχολειαι με το κοριτσι μας; Με το καλο και οι συμφοιτητριες!!!γιατι να μην κανουν τα νησακια αυτά με παιδια;λογω αυτοκινητου;οι αποστασεις είναι μικρες,εχει και αμαξες με αλογα!!για την δουλεια εννοειται ότι δεν θα παω να μεινω εγκυος μολις με προσλαβουν!!αλλα δεν μπορεις να απορριπτεις τον αλλον γιατι εχει ένα παιδι και σκεφτεσαι ότι θα λειπει συνεχεια επειδη θα αρρωσταινει το παιδι ουτε και να λες ότι αφου εχει ένα που είναι ηδη 2,5 θα κανει συντομα κι άλλο… με αυτην την λογικη δεν θα πρεπει να παρουν μια κοπελα γιατι θα κανει παιδια ,μια μητερα γιατι αν δεν κανει κι άλλο παιδι θα λειπει όταν αρρωσταινει αυτό που εχει…εε ελεος!!!Εννοείται ότι σε αυτόν που μου ειπε ότι τωρα θα ετοιμαζομαι κ για 2ο του ειπα όχι και δεν χρειαζεται να με ρωτουν τι θα κανω με το παιδι,προφανως για να ψαχνω για δουλεια είναι το πρωτο που θα φροντισα το ποιος θα μου το προσεχει!!και μην νομιζεις ότι μου τα ειπαν αυτά στα τουριστικα γραφεια αλλα σε μαγαζια για πωλησεις!!!και στην προηγουμενη δουλεια μου στην εγκυμοσυνη δεν πηρα ουτε μια αναρρωτικη και όταν ηταν να φυγω στον 8ο φαντασου ότι ηθελε να κατσω κι άλλο ,να πηγαινω Αυγουστο με την κοιλια τουρλα στην Ομονοια!!!δηλαδη τα θελουν όλα δικα τους οι εργοδοτες!!εσας γιατι δεν δινουν αδειες;άλλο κι αυτό!!!δες εδώ http://www.playcity.gr,εχει παρα πολλα για χειροτεχνιες και κατασκευες,είναι και για νηπιαγωγεια.εχω παρει από εκει.

Συμπεθερα κουκλος ο Τασουλης!!!τι καλο σου μαγειρευει;αχ όταν κοιμουνται τι γλυκα που είναι!!!!αντε σε περιμενουμε για τα νεα σας!!!

Χαρα τι επαθε η μαμα σου και πρηστηκε;με κανενα φαρμακο και ξεκουραση δεν το γλυτωνει το χειρουργειο;περαστικα!!!τι σου εκανε παλι το παιδι καλε;μακαρι να βγει το προσισθημα σου,τι να πω!!!στην τελευταια που πηγα μεχρι τελος του μηνα θα ξερω,στο αεροδρομιο που ειχα παει επειδη εχουμε μια γνωστη ειπε ότι εχουν αρχισει να παιρνουν τηλ σε αυτους που δεν θα χρειαστουν,ακομα δεν με εχουν παρει…για να δουμε!!!

Αντε σας φιλω !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αλεξάνδρα περαστικά με τη ψύξη.

Καλά είπες εσύ στον εργοδότη,δε μπορεί να προδικάζει ότι θα λείπεις ή θα γκαστρωθείς σύντομα και αυτό να γίνει ξεκαθάρισες ότι έχεις τα κουμάντα σου.Ευχομαι το καλύτερο.

Τα είδα του playcity εκτός από κάτι γύψινα καλούπια για πασχαλιάτικα decor δε βρήκα κάτι να ναι Kit έτοιμο με οδηγίες για την ηλικία τους.

Βρήκα όμως στο amazon και παρήγγειλα 6 τέτοια κιτ με χειροτεχνίες.Δε θα πάρω το καβαλέτο τελικά με αποθαρρύνατε και σεις και ο husband οτι είναι ακριβό,είπε και η Μάγδα την ιδέα με πολλά μικρά πραγματάκια,δε στέλνουν και Ελλάδα οπότε πήρα αυτά θα τα βγάζω εννοείται σιγά σιγά και αν δω ότι τα χαλάνε θα τα μαζέψω για αργότερα.Προς το παρόν να κολλάμε χαρτιά και να περνάμε χαντράκια σε σχοινιά κάθονται οπότε πιστεύω αυτά που θα χουν χρώμα και εικόνες ζωηρές θα τους αρέσουν.

Αυτά διάλεξα:

http://www.amazon.com/gp/product/B004PS ... UTF8&psc=1

http://www.amazon.com/gp/product/B0087Y ... UTF8&psc=1

http://www.amazon.com/gp/product/B004K1 ... UTF8&psc=1

http://www.amazon.com/gp/product/B00AHA ... UTF8&psc=1

http://www.amazon.com/gp/product/B005WY ... UTF8&psc=1

http://www.amazon.com/gp/product/B004K1 ... UTF8&psc=1

Κοριτσομάνες πάρτε ιδέες!!χα χα

Τελικά το amazon έχει πολύ καλή μηχανή αναζήτησης.Βάζεις ανα ηλικία ανα είδος παιχνιδιού(εγώ πχ έβαλα art & crafts) ανα τιμή ανα δυνατότητα αποστολής Ελλάδα και σου βγάζει επιλεγμένα πράγματα.Δε το χα ψάξει άλλη φορά τόσο πολύ.

Πάει η μέρα σήμερα έφυγε έτσι...ευτυχώς ακόμα έχει ησυχία.

Χαρά περαστικά και στη μανούλα,ξέχασα πριν.Έυχομαι να θέλει μόνο ξεκούραση μη μπείτε σε διαδικασίες χειρουργείου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες σημερα πηγα δουλειτσα σνιφ μου λειψε ο β πολυ

Του φερα αυτοκολητα κ χαρηκε

Εστειλα μυνημα στο φουφουκι δεν απαντησε..

Εγω αδιαθετησα σημερα τι λεγαμε για γκαντεμια κολητουλα αλεξ..

Αληθεια ποναω συμπεθερα στη μεση απλα οχι να πεθαινω αλλα η αναρωτικη εκατσε λιυκουμι

Τεταρτη θα παω κ σε φυσιοθεραπευτη που χω ρεπο περαστικα στη μαμα ξαφνικα το γονατο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ περαστικα στο πα εγω ψυξη θα ναι το χω παθει ποναει τρελα

Συμπεθερουλα κ εγω ακουω διαφορα στη δουλεια αλλα ντρεπομαι κ δε μου αρεσει

Εξω οκ αλλα στη δουλεια δε θελω ντρεπομαι να ακουν κ οι συναδελφοι

Καλα μαρια εφριξα με το γυν.γο η αποψη μου ειναι οτι το κερατονειναι οτι πιο ευκολο το δυσκολο

Ειναι να σαι τιμιος αυτοι ειναι αντρες για μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ τα στοιχεια της μπλου αρεσει πολυ κ στο β χαχα

Μακαρι να σε παρουν στο αεροδρομιο θα βλεπομαστε που θα μαστε κοντα

Μαρακι μεγεια τα ψωνακια σας!!!

Παω να κανω μπανιο μετα παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
    • Τωρα σχετικα με τους γιατρους ψαχτηκα πολυ διαβασα για το Ελενα κ πηγα μονη οταν ημουν ακομη στον προηγουμενο γιατρο..ο νεος γιατρος ηθελε να παω σε αιματολογο με βαση το ιστορικό πριν τον ενημερώσω οτι το εχω ηδη κανει.. για θρομβοφιλια ειχα κανει τις βασικές εξετασεις πριν καταληξουμε στην εξωσωματικη γτ ειχαν αποβολες τοσο η μαμα μου οσο κ η γιαγια μου μετα το πρωτο παιδι..αν κ δεν οφειλονταν μαλλον σε κατι τετοιο..η μαμα μ μετα τη γεννα τ αδερφου μ ειχε υπερθυροειδισμο κ ο γιατρος δε της εδινε αγωγη στην εγκυμοσύνη οποτε μαλλον γι αυτο εχασε 2 παιδια πριν απο εμενα (μας εκανε στα 22 και 24)..κ η γιαγια μ αφου επεμεινα κ την ρωτουσα μ ειπε πως ισως δεν προσεξε αρκετα στις επομενες κ τα εχασε γτ ηταν μικρη (18 εκανε τη μαμα μ) κ δουλευε κομμώτρια οποτε ειχε πολυ ορθοστασια κουραση κ δουλευε κ πολλες ωρες.. Νομιζω πως ο προεμφυτευτικος ειναι μονοδρομος κ μετα περεταιρω εξετασεις σε μενα..
    • Τι μ' ευχαριστείς βρε;;; Σιγά. Η καθεμία άλλωστε εδώ λέει τη δική της εμπειρία. Γενικά όμως τα αντισυλληπτικά κατά κύριο λόγο είναι ορμόνες που ρυθμίζουν τον κύκλο και όχι που τον χαλάνε.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...